Дебелите жени
Сигурно с темата си ще ядосам много дами, но от чисто любопитство и защото не мога сам да си отговоря реших да задам въпроса тук. А въпросът е - защо има толкова много дебели жени?

Под дебели не визирам леко закръглените и тези, които са 5-10 кг. над нормалната форма, а за тези, които тежат колкото или повече от мъжете.

Може би не съм прав, но от скоро наблюденията, които имам са, че сякаш дебелите жени са много повече като процент спрямо дебелите мъже. Вярно има много мъже с коремчета, прешиви, ниски и т. н., но сякаш няма толкова много огромни тежка категория господа, колкото такива жени виждам по улиците.

Коментари

51-66 от 66

57.   до 56
Толкова концентрирана комплексарщина не бях чел скоро, личи си, че и да си отслабнал никоя не ти обръща внимание и все пак някъде трябва да си избиваш комплексите. Че си комплексар е ясно, а и друго е ясно-че и да си фиданка, пак нещата не са ти в ред

58.   Мдам...комплексарска история. От много години живея в чужбина. И тук, както и Бг има и мъже и жени които тук пишещите биха нарекли" дебели".Само че никой тук не коментира по този комплексарски и дискриминитащ начин. Ако нечия външност не е по моя вкус казвам само" не е мой тип" и толкоз.В културни общества така е прието
А не да се лепят грозни етикети без мисъл и смисъл.

59.   Наистина е въпрос на самодисциплина. Всяка обедна почивка наблюдавам едно и също - дебели жени с пълни торби с ядене за обяд - та първо, та второ, та пето. Аз ям по едно нещо и то не всичко или си нося лично приготвено от вкъщи, което го няма в ресторантите или просто половин кофичка кисело мляко с мюсли.
То е ясно защо са дебели, а аз - не. Нарича се мързел и лакомия, по-голяма от безкрайната вселена.

60.   От 56 до 57:
Да, права си. Имаше доста комплекси и много от тях все още си ги има. Ти какво мислиш, че ме накара да се взема в ръце? Просто човек в един момент се поглежда и казва "Това не е ОК! ". Нарича се себеосъзнатост.
Именно липсата на такава е по-отблъскваща в дебелите жени от самия им външен вид.
Можеш да ме наричаш както искаш, но аз вече съм преборил един комплекс и имам енергия и вяра да се боря с другите. А фактите си остават факти:
1)Гадно е да си дебел
2)Хубавао е да си с нормално телосложение
3)Лесно е да станеш от дебел слаб.

61.   До 59 и 60
Гадно е да си комплексар
Гадно е да не гледаш себе си,а околните
Гадно е да нямаш достатъчно самодисциплина да живееш собствения си живот,а този на другите
Гадно е да се пишеш съдник,без всъщност да си никой-точно както вас
И всъщност такива комплексари като вас,които са никои на тоя свят се надяват да станат някой като си избиват комплексите
И най-важното-кой дебел и или слаб-външност се променя,но вътрешна нищета,простотия и ограниченост като тази на автора и подобни не се и лекува :)

62.   До 60
1. Гадно е да си комплексар-оправи си живота на друго ниво, освен да гледаш хората, може да се нуждаеш от професионална помощ
2. Хубаво е да не си ограничен дотам, че да се опитваш да налагаш мнението си на околните, а да можеш да гледаш собствения си живот-при теб обаче този фактор липсва
3. Лесно е да се избиват комплекси в анонимен форум, особено от нещо нереализирал се индивид като теб ха ха
4. Тази самореклама, която се опитваш да си правиш сам повярвай ми не значи нищо за никого-преглътни го

63.   Дебелите жени биха ли написали с какво си обясняват липсата на мъжко внимание? И ако знаят къде точно е проблемът, правят ли нещо по въпроса с килограмите? И това, което правят, какво е?

Дебел мъж

64.   Аз искам тук да изчистим нещо, което ми се набива на очи и ми прави лошо впечатление. Защо, ако кажеш на някой, че е дебел значи си комплексар? Това не го разбирам. Трябва ли да сме лицемери и да не казваме истината в очите на хората?
Само за статистиката ще кажа, че и аз съм дебел, но когато някой ми каже, че съм дебел не му се сърдя и не се обиждам. У нас имам огледало и кантар и си го знам, че съм дебел. По-скоро ме е яд, че не намирам мотивация да оправя положението, но определено не се дразня, като някой ми каже, че съм дебел - по-скоро това може да ме спре да омета някой шоколад или торта, което в крайна сметка е добре за мен.

65.   От 60 до 61 и 62:
Май сте една и съща ама и да не сте сте написали едно и също.
Аз мнението си не налагам на никой, нещата са такива каквито са и аз просто ги описвам.
Да съм нереализиран индивид - едва ли - имам си престижна професия и вадя добри пари на много млади години.
Вие отказвате да разберете, че отслабването не го дължите на мъжете, а на себе и на здравето си, ама времето ще ви го обясни това по - добре от мен.
Аз отивам да потренирам, вие хапнете по една пастичка за мое здраве и ме оплюйте по още веднъж, ама тоя път измислете нещо друго освен "комплексар".

67.   До 65
Ами потренираи се най-вече умствено, че ще ти трябва и приеми истината такава каквато е-имаш ограничен, комплексиран и неосъзнат поглед над нещата-приеми истината такава, каквато е хе хе хе
Айде не се саморекламирай колко си престижен-престижните нямат време да обиждат хората хе хе хе
Това са нещата такива каквито са и както изказваш критика, така ще я и приемаш хе хе хе
И изяж 10 пържоли по повод това че си чул истината за себе си хе хе хе

68.   65 до 67:
Честно казано не знам защо си губя времето да ти пиша, но ако погледнеш какво точно съм написал ще видиш, че единствената ми потенциална обида е че си от "дебеличките". Съдейки по острата ти реакция, май съм уцелил десятката. Ти си тази която използва обидни думи на всеки коментар и за пореден път използваш думата "комплексиран", защото нямаш какво друго да кажеш. Израза "хе хе хе" не заблуждава никой, че на теб ти е смешно. Ясно ми е, както и на всеки, който може да чете, че и без друго обремененото ти от холестрол сърчице се пука от злоба. Имененно тази злоба ме провокира да напиша отговор поначало.
Що се отнася до критика - винаги съм отворен за такава, но ти не я предоставяш, ти просто ме наричаш комплексар отново и отново и отново.
Поздрави!

69.   Авторче колко добре сам си се описал, че и потретил и подесетил, защото нищо ново освен празни обиди не можеш да пишеш хе хе хе-от сърце ти се смея на глупоститеи невъзможността ти да гледаш собствения си живот, ами този на другите. Това говори достатъчно за теб самия като човек, пък ако искаш се скъсвай от шпагати и анаболи-човек няма да станеш хе хе хе. Нагъл и комплексиран, нищо повече. Относно злобата-при теб е в изобилие, тренировките уж които правиш не ти ли помагат малко да се успокоиш душевно? Хе хе хе

70.   И ето това дами и господа е спорене по женски - повтаряте едно и също докато на другия не му омръзне.
Ще те оставя миличка да се радваш, че си победила, защото ти можеш да си спамиш, докато седиш и си похапваш, но аз имам неща за вършене.
Хе хе хе, какъв съм комплексар.
До номер 64:
Пробвай да се занимаваш с нещо, което е физически натоварващо, но не е фокусирано върху отслабването, например боен спорт. Това може да те стимулира.

71.   70 хе хе хе
Спорене по женски? Ама ти жена ли си? Хе хе хе, ама трябваше да си кажеш от самото начало хе хе хе
Пробвай да се занимаваш с нещо психически уравновесяващо, защото очевидно физическите тренировки от една лицева опора, един шпагат и повдигането на палеца на крака на ден не ти носят душевния мир, за който толкова мечтаеш. Леко и с анаболите, стероидите-доказано са вредни за физиката и психиката, а при жени като теб се случва и да поникнат мустаци хе хе хе. Това пасивно-агресивно поведение от твоя страна миличка означава че не си се реализирала в личния си живот. Ако това ще ти донесе някаква утеха-отиди на спийд дейтинг хе хе хе, а не да гледаш чуждия живот и да се опитваш да избиваш комплекси в анонимни форуми хе хе хе

72.   Аз съм мъж на 38 години, с бавен метаболизъм, но в последните 2 месеца отслабнах с цели 9 кг по много лесен за постигане начин, без никакви диети:

- Почти пълно отказване на хляба, с изключение на плътен черен такъв (но качествен безглутенов, а не този евтиният с високи равнища на глутен, оцветен с употребявано кафе). Позволявах си обаче по 3-4 малки пици седмично, през ден. :)

- Пиене на алкализирана йонизирана вода и по 50 грама червено вино 10-ина минути преди вечеря. Никакво газирано, никакво кафе.

- Ям шоколад всеки ден, като това хем ме засища, хем и ме кара да пия още повече вода. Но правя уточнението, че шоколадът е качествен - марка "Fazer" от Финландия, с истинско мляко, а не мляко на прах и без десетки Е-та, както за съжаление е при шоколадите, продавани в България.

- Почти всеки ден ям по един сладолед.

- Храня се по 5-6 пъти дневно, на малки порции, като избягвам да пия в първите 20-30 минути след хранене. Това е правилният начин, а не 2-3 пъти по много и с пиене по време на ядене, както практикуват повечето хора.

- Отделно от това, хапвам и по малко стафиди, различни видове ядки, смучащи бонбони и т. н., защото те също ме подтикват да пия повече вода.

- Преди всяко хранене отделям 1 минута да правя по 10 лицеви опори, после се облягам с ръце на касата на вратата в коридора и правя упражнение със странично повдигане на единия крак 20 пъти, после повтарям това и с другия крак. Това упражнение стяга талията отстрани - мястото, където най-трудно се премахват излишните тлъстинки. Отнема малко време, но ефектът е се усеща още след седмица. Физическата дейност точно преди ядене кара организма ни да оползотворява приеманите калории, вместо да ги складира под формата на мазнини. Колкото повече мускулна маса има тялото, толкова повече мазнини изгаря.

- Сутрин след събуждане и вечер преди лягане правя подобно упражнение в леглото, но по гръб, като си вдигам първо единия крак нагоре на 90 градуса 20 пъти, после повтарям и с другия.

Съветвам желаещите да влязат във форма да пробват всички или повечето съвети по-горе и след 2-4 седмици да пишат какви са постиженията им с отслабването. :) Поздрави на всички и успех!

73.   Аз също съм пълна. Дебела не бих казала, но пълна да. Трупам основно в коремната област. След развода качих над 20 кг. Започнах да скачам от диета на диета, но без резултат. Миналото лято установих, че това е резултат от здравословен проблем и свалянето на килограми е малко по-трудно, но не и невъзможно. Наскоро в социалните мрежи се запознах с един мъж, с който след след известно време се видяхме на кафе. Отдръпна се. Реших да попитам какво не му допадна в мен и отговора беше: "Принципно харесвам слаби жени и вунаги съм бил с такива, просто въпрос на вкус. Ти не се засягай от това. " Това някак ме амбицира да се заема сериозно и да сваля килограми. Разбира се, не заради човека, който ми го каза, а заради самата мен и здравословния проблем, който имам.

51-66 от 66