Болката от това да бъдеш предаден от най-близкия човек.
Здравейте, пиша тази история не, за да получа съвети или подкрепа, а по-скоро да излея една част от негативната енергия, която съм събрал в себе си, както и да предупредя останалите хора да имат едно на ум за своите половинки, независимо от това колко са сигурни в тях. Писал съм доста коментари във форума и съм давал съвети на други хора, но ето че дойде и моят ред да стана жертва на този измислен свят в който живеем. Темата вероятно ще стане доста дълга, но ще се опитам да съм максимално подробен.

Аз съм мъж на 23 години от голям град. Всичко започна преди 2 години и половина, когато се запознах с моята уж голяма любов. Тя е с 1 година по-малка от мен. Видях я за първи път в университета. Доста често се засичахме в една от лекциите, тъй като нейната специалност изучаваха този предмет 1 година по-рано от нас. В следствие на което се събирахме 1, 2 и 3 курс на тази лекция. Казах си, че трябва да я имам още в първия момент, в който я видях. Адски красива, интелигентна и плаха. В продължение на няколко месеца се опитвах да я хвана сама, за да завържем някакъв разговор, защото ме беше срам да я заговора пред другите хора от нейния курс. Времето напредваше, а вече трябваше да действам, тъй като наближаваше сесия, след която можеше и да нямам шанс да я видя повече. Така и не събрах смелост да я заговоря преди въпросния изпит. За мое голямо щастие обаче се случи така, че почти всички от групата се бяха освободили от него през годината. Аз също имах имах шанса да се освободя, но не го направих заради нея. Това щеше да означава, че щом съм освободен нямаше да има смисъл да посещавам часовете, следователно нямаше да мога да я виждам. В деня на въпросния изпит бяхме малко хора. Аз, тя и още около 10 човека. Свърших доста бързо, предадох работата си, след което излязох и започнах да я чакам на вън. Това беше най-удобният момент да я заговоря по-сериозно. Дойде моментът, в който тя излезе. Заговорих я, попитах я как е минал изпитът и дали се е справила добре. Предложих и да отидем в някое кафе, а тя прие веднага. Известно време си говорихме общи приказки, но си давах сметка, че трябва да подхвана темата, за която бях чакал цял семестър. Казах и, че съм я забелязал още в първата лекция, в която я видях и, че може би изпитвам някакви чувства към нея. Оказа се, че и тя не е безразлична към мен, но я било срам да се запознаем поради същите обстоятелства, които и аз гледах да избегна. Започнахме да си пишем всеки ден, както и да се виждаме след университета. Беше ми адски приятно да бъда с нея и по цял ден чаках момента, в който ще видя съобщение от нея. Достигнахме до фазата с многобройните прегръдки и т. н. Реших, че е крайно време да и предложа да бъдем нещо повече от приятели, а тя прие, най накрая беше моя.. Чувстах се на седмото небе от щастие. Вярвях, че съм постигнал всичко, за което се бях борил през последните 7-8 месеца. Връзката ни беше повече от невероятна, споделяхме си всичко, което ни тревожеше. Заедно намирахме решение на проблемите, а сме имали наистина много на брой и трудни моменти. Имали сме известни неразбирателства, но сме се сдобрявали най-късно в рамките на 1-2 дни, нищо по-грандиозно от това. Сексът също вървеше идеално според мен. Тя винаги изглеждаше видимо удовлетворена, а пък и аз съм и казвал, че винаги може да ми сподели ако има нещо което не и харесва в сексуално отношение. Все пак това са неща, които се подобряват с времето. Винаги съм стремял да я правя щастлива, независимо от това какво ми е струвало. Преди около 7-8 месеца ми изкочи доста изгодна оферта за работа, която приех. Парите бяха много добри, а това беше голям стимул за мен, тъй като щях да си позволя много повече неща, с които да я направа щастлива. Почивки, подаръци и всичко останало. Работех само редовна смяна от 7 до 15:30 без извънреден труд и т. н. , като почивах всяка събота и неделя. Това ме устройваше повече от всичко, защото пак можехме да се виждаме по същия начин, както и когато бях на университет. Все още бях студент, но ходех само за изпитите (всъщност още съм, скоро завършвам). Един ден докато бях в почивка и преглеждах разни сайтове за подаръци (наближаваше рожденият й ден) получих съобщение във фейсбук от току що направен неизвестен профил. Пишеше само '' Здравей, на твое място бих следял приятелката си по изкъсо''. Първоначално си помислих, че някой се гаври с мен и му казах да се разкара. Последва отговор ''Добре, това си е твое решение''. Едвам успях да заспя същата вечер. Тези съобщения ме изяждаха. На следващия ден не издържах и се свързах с този човек, попитах го какво има в предвид и да ми даде някаква по-конкретна информация. Отговори чак след 7-8 часа, а през това време всякакви мисли ме разкъсваха. Разбрах, че моята приятелка имала разни афери с някакъв тип от университета. Бил от съседна група и карали някои общи упражнения заедно. Разбрах, че този който ми пише бил много добър приятел на споменатия по-горе. Поисках доказателства или някакви други сведения, защото всеки може да ми каже подобни неща. Това което получих в замяна ще го помня цял живот. Изпрати ми няколко снимки на чатове между този тип и моята приятелка, които беше показал на приятеля си. Преглеждах съобщенията им и не можех да повярвам. Очите ми се изпълниха със сълзи след това, което прочетох. Изпитах най-голямата болка и предателство точно от човекът, на когото най-много вярвах и подкрепях в този момент. Чувстах се като боклук, изхвърлен в ъгъла, лъган и използван. Оказа се, че докато аз съм на работа и се трудя за пари, от които по-голямата част отделях за нея, тя се забавлява с някакъв мухльо , които вероятно няма никакви отношения към нея. Дължа да кажа, че за този период от две години и половина не съм поглеждал друга жена, а ми пишеха доста такива. В моите очи тя беше единствената. Фактът, че човек на когото съм отделил толкова голяма част от себе си, захвърли с лека ръка всичко, което сме имали помежду си, само и единствено заради едната ''тръпка''. Не виждам логична причина да го направи, никога от нищо не съм я лишавал или забранявал. След този момент аз вече не бях същия човек. Затворих се в себе си и почти не разговарях с хората, едвам издържах 8-те часа, в които бях на работа. Взирах се безцелно в монитора с единствената надежда всичко да приключи. Живеех ден за ден. Започнах да се държа студено към нея, и тя го усети. Изпитвах нечовежки гняв, когато беше край мен, вече не беше само моя. Личеше си, че доста страда, а най-лошото е, че аз изпитвах удовлетворение от това. Опитваше се да привлече вниманието ми по всякакъв начин, но за мен вече нямаше значение. Все още не сме скъсали и не съм и казал, че знам за тайната и. Чакам подходящ момент и възможност да я накрам да се чувства така , както аз се почувствах тогава. Не съм сигурен, че бих простил такова нещо. Вярвам, че сяко нещо, което ни се случва в живота ни е за добро. Аз вероятно никога повече няма да имам такове доверие или да обикна жена по начин, по който обичах в началото. Благодаря на всички, които отделиха време да прочетат това.

Коментари

1.   Виж пич, на всеки са му изневерявали на мен също ми изневериха, и по-добре. Да факт 2 месеца бях като парцал без желание за каквото и да било. Но сега съм коренно различен човек и винаги си имам едно на ум, но това не значи че не мога да обичам отново просто вече имам разум и не разчитам че щом аз го обичам толкова и другия човек ме обича толкова, не означава че ако аз не изневерявам и той няма да го направи. Причината да се стигне до тук си бил ти. Защото си бил заслепен от обичта си и не си могъл да четеш между редовете. Тя одавна одавна ти е давала признаци. Но едно нещо ще ти кажа, прекрати всичко и остави времето да те излекува. И не съди следващия човек които ще влезне в живота ти. И запомни едно. Голямата любов е забранена любов. Някои ден ще го разбереш :).

2.   Всеки човек преминава през подобни изпитания в живота. С това си научил много. Добре че това момче ти е отворило очите. Винаги трябва да имаме едно на ум. Аз също съм била лъгана и предавана от най-близки за мен хора, но това е урок в живота. Ако не бяхме изживяли това нямаше да сме с този разум сега. Стискам палци да намериш подходящото момиче за теб. Може би звучи малко егоистично но прави така че другите първо да се привързват към теб и не влагай големи надежди и очаквания в началото, защото накрая ще бъдеш наранен отново. Мисля, че трябва да оставиш това момиче, не е за теб. Излишни главоболия и нерви докато си с нея, няма смисъл. Всичко в този живот се връща! Напред и нагоре! Успех!
Момиче, 17г.

3.   Значи, повярвал си на разни скрийншотове и скрити профили? Пита ли я директно дали има нещо? Много

4.   Ами ако са и направили дубъл профил, на мен ми се е случвало! Един отхвърлен и отмъстителен го направи. Много внимателно провери нещата!

5.   "3. Значи, повярвал си на разни скрийншотове и скрити профили? Пита ли я директно дали има нещо? "

Н 3 е прав, много е удобно за някой мераклия на приятелката ти. Потърси ли доказателства? Толкова е лесно да проследиш чрез телефона - разговори, общуване с другите програми, както и местоположение.
Наскоро и аз научих, че не можеш да даваш безгранично доверието, проверявай поне от време на време. Но в твоя случай май нямаш никакви доказателства. Засега.

6.   Аз също мисля така като горните коментари. Няма как ти да си ми приятел и да се занимаваш с няква обвързана и аз да те издъня, сещаш ли се. Или тоя й има мерак или е някаква лъжа. Каквото и да е, седни и говори с нея, защото тя може да няма идея защо се държиш така.

7.   До 3, 4, 5 от автора.

Не съм проверявал нейния телефон, но начинът по който бе писала в тези чатове е много специфичен. Точно така, както пише тя. Почти съм сигурен, че не са и дублирали профила.

8.   Виж пич, наистина цялата работа е малко съмнителна. Напълно възможно е да се възпроизведе начина на изразяване на приятелката ти от някой, който я познава добре и си е чатил с нея редовно. Второ начина по който всичко това става твое достояние също е съмнителен, някой непознат уж приятел на баджанака ти прави услуга като те светва за цялата тази афера. Най-добре говори с приятелката ти, като първо не и казвай за скрийншотовете, ами я питай дали познава въпросния човек и какви отношения имат. По реакцията и лесно може да се разбере дали наистина има нещо или не. Ако се смути, изчерви, започне да увърта или да нервничи тогава покажи чатовете и я накарай да си признае. От там нататък край с връзката ви, какъвто и без това ще настъпи както описваш нещата. Ако всичко е нагласено тогава вече не знам, открийте човека и му потърсете сметка. Моя съвет е да не се предоверяваш на анонимни съобщения в нета, просто защото съм ставал свидетел на подобни интриги и можеш да си скапеш обещаваща връзка за нищо.

9.   Според мен наистина седни и поговори с нея! Защото от написаното по-горе от теб си личи, че е имало или има нещо истинско във вашата връзка, а ако се окаже накрая, че тя не ти е изневерявала... За мен единствения начин да разбереш какво се случва в момента е просто да я попиташ.

10.   Здравей, на 32 съм и ще ти споделя някои мои грешки, които мисля, че и ти правиш. Не знам доколко е възможно чатовете да са фалшиви, това ще си го провериш. Но ако са истински, късай. Няма смисъл да продължаваш връзка. Ако ти е изневерила веднъж, почти сигурно ще го направи пак и ще те напусне рано или късно.
Друг важен съвет - казваш, че правиш всичко за нея, че си харчиш по-голямата част от парите, за да я правиш щастлива и т. н. Оставам с впечатление, че тя е центърът на живота ти. ГРУБА ГРЕШКА. И аз съм я правил. Не казвам да си някой задник, това не ми харесва и на мен. Но за да е успешна една връзка, човек трябва да поставя себе си и своите интереси на първо място. Или най-много на едно ниво с тези на партньора си. Издигнеш ли жената на пиедестал, почнеш ли да правиш всичко за нея, с надеждата да ѝ се харесаш, тя губи респект към теб. Привличането изчезва. Човек трябва да обича преди всичко себе си, за да може да бъде обичан от околните.
Успех!

11.   Здравей,
Виж разбирам болката от това, което преживяваш, но само мога да ти кажа, че не е задължително да е спряла да те обича, дори и да е правила секс с него, ако изобщо е била тя. Говори с нея, вместо да си пасивно агресивен - в момента и сам осъзнаваш, че работиш срещу себе си.

12.   Здравей. Моя съвет е, ако още не си предприел нещо, да й покажеш тези скрийншотове и да й поискаш обяснение, след което да прекратиш отношения без излишни циркове. И разбира се- винаги си имай едно на ум!