Той иска да му плащам почивката
Здравейте! От 1 година излизам с разведен мъж, който има дете на 7г. Аз не съм била омъжена. За първи път ми се случва такова нещо мъж да ми казва резервирай почивка за трима, т. е и за детето му, като дори не споменава за финасовата част. Аз бих поела своята си част, но да плащам за трима просто не мога, не защото нямам пари, а защото смятам, че не е редно и ако веднъж го позволя вечно ще си плащам. Само да вметна, че той печели добре има собствена фирма и си играе с пари, защо да плащам аз със заплата от 700 лв месечно, като и аз имам разходи в домакинството и за лично грижи. Искам да споделя още нещо с вас, на 8- ми март не получих даже и едно цвете, много ми стана обидно и досега се сещам са това. Според вас какво да правя? На кръстопът съм и смятам, че заслужавам малко повече уважение, като жена. Дайте ми съвети, много съм объркана...

Коментари

1-50 от 76

1.   Според мен е станало недоразумение и той не е имал в предвид да платиш почивка, а да резервираш. Има разлика.
Просто резервирай всичко по booking. com и избери хотели без предплата или с малка предплата или направо му искай номер на кредитна карта да платиш. За такива неща се говори директно. Също не разбирам той щом има пари, ти печелиш малко, защо покриваш сметките за домакинството?
Избери спокоен момент и ДИРЕКТНО подхвани темата. Изискай да ти направи банкова сметка с карта само за домакински разходи. Аз на твое място не бих внасяла и стотинка по нея, а с тези 700 лв просто бих си покривала своите лични нужди – не е малко. Ако не му отърва, да си търси жена с по-висок доход.
В семейството не е 50 на 50, а е според възможностите. Ти примерно със сигурност въртиш домакинство или други неща, поемаш други отговорности и задачи в по-голяма степен. Ако той има висок жизнен стандарт е редно да го подели с теб щом съжителствате или просто да си търси богата жена.
За 8ми март просто може да му се е видял остарял празник. Кажи му, че ти е важно. Мъжете обичат директност. Те не разбират невербална комуникация като нас. Затова и с други жени се разбираме по-добре.
Не си трови врзъката заради такива глупости, а говорете като големи хора

2.   И според мен е станало недоразумение, но ако наистина е имал предвид ти да платиш, му кажи, че можеш да поемеш своята част. За осми март липсата на цвете е неуважение.

3.   За да си сигурна, кажи че искаш да отидете на почивка, но в момента нямаш толкова пари. Ако каже, че не е имал намерение ти да плащаш, добре, ако каже друго зарежи го. Просто е.

4.   До авторката
Мъжете хич не са толкова тъпи, кога става въпрос да ти извадят душата за секс и да ти държат сметка на живота и да намират кусури-тогава са много подробни. Кога стане въпрос за такива неща каквито описваш ти обаче се правят на ни лук ял, ни мерисал, бии му шута!

5.   Има хотели, които могат да се резервират и да се платят на място и нямат проблем ако откажеш резервацията. Може да е имал в предвид просто да ден заемеш с организацията. Но съм съгласна с номер 1, аз не бих плащала 100% за екскурзия на мъж.

6.   Напълно съм съгален с номер 1

7.   Разкарвай го!!!

8.   Защо всички жени си мислят че мъжът трябва да ви плаща, да ви издържа? Никой не е длъжен на никого в този живот! Той едва ли е с теб, за да ти плаща сметките

9.   Ами това се нарича равнопоставеност, нали вие феминистите искате да сте равни с мъжете? Както повечето мъже плащат всичко за жените си, включително за децата им от минали бракове, по същия начин и една жена трябва да се научи да прави същото. Не мислиш ли, че е справедливо така?

10.   На 25 съм. По същия начин не подарих на моето гадже нищо за свети валентин, нито пък за 8ми март, тези празници са отживелица, а и не съм видял мъж да получи до сега подарък от приятелката си за такъв празник, нито пък на деня на мъжа. Вие жените не може само да искате, трябва и вие да давате. Разберете, че колкото повече удъртявате и се приближавате до 30така, толкова по-малко почват да търпят мъжете прищявките ви, никой няма да ви ходи по задника. Щом стигнете определена възраст стойността ви драстично намалява а по стария мъж не може да търпи пискливи, нарцистични и егоистични момиченца станали на по 30 които продължават да се мислят за голямата работа! Като ти е ниска заплатата се стегни малко и си намери друга работа, по-добре платена, а не пискай на мъжа си да те храни и пой, той не ти е длъжен! Стъпете на земята и разберете, че като сега сте сравнително хубави и има глупаци които ви ходят по дупетата, после ще е обратното! Не може да се мислите за всевисши пред 50% от човешкото население на земята. Свършиха времената с джентълмените! дойдоха времената на разврата, на гейовете, на травеститите, на би-полярните и останалите 100тина джендъра, сами си го послахте така момичета, не се чудете, ако някой мъж ви отвръща сега на шамара с шамар!

12.   101% не го обичаш. Ако отношенията Ви бяха открити нямаше за тая простотия да се допитваш до хората.
Също съм разведен с дете и приятелката ми обича мен и обича приятелски и детето ми и не се и замисля като му купува нещо, не ми гледа портмонето, колко печеля аз, колко тя(взема 750лв).
А и човека ти е казал резервирай, а не ПЛАТИ! Има разлика.
А ако се съмняваш просто бъди открита и му кажи, че би отишла, но нямаш финансовата възможност... просто е... а го изкарааааа

14.   Нали чуваш номер 10 - намери си друга работа, че да заведеш стария разведен тип на почивка, че иначе ти бил търпял лигавщините!
Смешно не, ами тъжно.

15.   Толкова ли е трудно да си говорите, вместо да се чудите кой какво е имал предвид?
Трудно ли е просто да му кажеш "Ще запазя, но нямам пари. Прати ми за теб и детето". Напълно възможно е просто да е станало недоразумение.

16.   Брей, 8, 9, 10 - вие изядохте жената с парцалите, бе! Номер 9, ти чете ли изобщо историята, авторката няма дете, какво скачаш? Номер 10, имам син на твоята възраст, че и още един, по-малък. Ами голямо геройство си извършил и си страшно голям мъж като не си направил подарък на гаджето си по най-знаковите поводи. Бих те нарекла простак, ама модераторите няма да одобрят коментара ми (моля, все пак да публикувате, без това изречение, защото отношението на този 25годишен юнак е повече от обидно! ). И да те питам, уважаеми 10, какво означава "пой" - тази дума ми е непозната, благодаря.

17.   Защо тръгвате с хора с деца, не разбирам? Не са свършили свободните и няма да свършат! Да сте над 50 години - ок, ама... За тези с деца, на първо място винаги са децата им. Нормално е това и трябва да го проумеете! А пък този да не подари цвете, за първия ви 8 март. Щом още сега го е сторил, значи авторката да очаква още много разочарования. Нормално е, да и е обидно. В този ден, мъж ако не подари цвете на близка жена, просто е безобразно. Излага се и показва пълно неуважение към дамата. Цветето е уважение и кавалерство преди всичко в този ден! Нищо няма да му стане на идиота, защото само идиот би направил подобна глупост! И тогава ли е станало недоразумение, както наякои матросовци тук, тръгнаха да обясняват за резервацията.

18.   ... злобата в коментарите на номер 8, 9 и 10
Авторке, той ще поеме финансовата част, ще те запознае и с детето.
Бъди щастлива

19.   До номер 10:
Приятелю, принципно си прав, но явно не си прочел въпроса на жената. Тя явно не е някоя остаряваща силиконка. В случая нейният не само че отказва да плати за нея, а я кара да плати и за него и за отрочето му. И то при положение, че очевидно изкарва повече от нея.
Аз лично като мъж имам его и достойнство и никога не бих и помислил да се принизявам дотолкова.
За съжаление има и такива мъже без пишки, които се възползват от естествената наивност и глуповатост у някой жени, влизат им под кожата и после ги правят робини и ги карат да ги хрантутят и дундуркат вовеки. Нашият приятел сигурно мисли така:
- Разведен съм, вече на години, няма кой да ми пере гащите и да ми готви
- Моето лайно на 7 години има нужда от жена, която да го наглежда
- Оная ми работа има нужда от секс от време на време
- Тая мацка вече е на възраст, не се е женила, иска и се да има мъж, лесно мога да я манипулирам и да и завъртя главата. Защо и да не плати почивката, ако е достатъчно глупава...

До авторката:
- Това за 8 март го забрави. Просто някои мъже не ги интересуват подобни празници и не знаят за тях или забравят. Това не е нищо.
- Как се държи твоят човек с теб в други ситуации? Скръндза ли е?
Способен ли е да се грижи за семейство? Прецени поведението му на базата на повече фактори преди да си правиш изводи. Може да е разсеян, да е под силен стрес и да държи на теб въпреки всичко.
- След като сте заедно 1 година, би трябвало да си говорите свободно за пари и ти да не се притесняваш да питаш, кой аджеба ще плати почивката. Може просто да е недоразумение.
- Ако не е и си питала и путьото очаква ти да платиш за тримата: Моментално го отсвирваш и си търсиш стабилен мъж с достойнство.
Само не казвай че го обичаш това лайно. Или искаш да гледаш чуждото дете, да хрантутиш един паразит, който да те манипулира? Помисли си.

Поздрави, мъж 35г.

20.   Към номер 9
Феминизма се бори за възможността да работиш, а не за възможността да издържаш сама мъжа, децата, да си майстор сръчко, да готвиш и чистиш.. пък после и желание за секс да има.
Просто когато жената е изцяло зависима от мъжа се налага да търпи неща, които не са окей.

21.   9 и 10, не се прави на двама души, не сме толкова тъпи! Коментарите ти оставям.... без коментар!

22.   То и твоето гадже, ако въобще имаш такова, сигурно няма да те търпи още дълго с такова мислене и държание, номер 10. Освен това, те дъртите сбръчкани, посивели, шкембести и вдетинени чичковци също не са особено привлекателни. Е освен ако нямат пари и власт. Но в момента, в който останат без тези неща, младите им приятелки ги зарязват без да им пука.

23.   А възможно ли е просто да е казал ти да избереш мястото, ако е разведен може би има защо. Говорете по темата, може да е станала грешка..

24.   Ти ако от сега с такива мисли подхождаш - не се занимавай с връзки изобщо!
Стой си сама, и няма да има дори минимална вероятност да платиш нещо за някого, и съответно той да не плати нещо за тебе - мисли, които явно те съсипват! :)

25.   От авторката.
Благодаря за отговорите! Искам да кажа, че разходите си поемам аз, защото живея сама, плащам битови сметки, храна и имам собствен автомобил, който обслужвам, а и имам разходи по магистратурата, която уча в момента. Той много добре знае. Никога не съм била меркантилна и не съм искала пари за нищо, защото не съм от тези жени имам достойнство. Що се отнася до това, как съм разбрала, че иска да платя аз за почивката все ми казва” резервира ли вече “ когато му казах, че няма да отида и попита парите ли са проблемът- замълчах. Срам е да кажа, че няма да му плащам аз, защото очевидно той иска точно това, не стига че трябва на него да платя ами и на детето му. Стигнала съм до извода, че този човек е страшно безочлив.
На въпроса който ми беше зададен дали и в други неща е стиснат- ами да проявява стиснатост даже е коментирал пред мен, но смятам, че няма нищо лошо човек да си прави сметката. Когато обаче става въпрос за човека който казваш, че е обичаш не трябва да се прави така. Вече година съм с него, а той дори едно цвете не ми е подарил. За мен това не е нормално. В началото много го обичах, но с течение на времето започнах да се отдръпвам и смятам да прекратя връзката, защото не се мивстеам достатъчно оценена в нея. На 28 съм.

26.   До Номер 20 - аз не съм номер 9 (или 10), но ще ти кажа какво всъщност е феминизма. Масовия феминизъм представлява резултат от идеологическата подривна дейност на съветските тайни служби в Америка по-време на Студената Война и сега е толкова дълбоко вкоренен в американската политика, че се е превърнал във водещо политическо течение. Феминизма е част от радикалното социалистическо (комунистическо) крайно ляво движение или т. н. демократи, либерали и подобни. Това движение чиято основна макар и прикрита цел е пълното морално и социално деградиране на хората от страните в които е насадено. То включва освен феминизма и всякакви групи подкрепящи хомосексуализма, мюсюлманска, африканска и друга етническа емиграция и смесването на тези групи с местното европейско/американско население, джендър идеология и смяна на пола, идеология за разрушаване на семейните ценности и обръщане на естествения ред в семейството, защото семейството е основната единица на здравото общество. В традиционното семейство мъжа е главата, неговата дума се слуша, след това е жената, съпруга и майка а после е детето. В обърнатия ред най-горе е детето което може да си прави каквото иска а на родителите е със закон забранено да го наказват и подлежат на проверки от държавата и ако не се "справят" детето подлежи на конфискация в полза на държавата извършвано от службите за закрила на детето (това е особено добре имплементирано в скандинавките държави които са крепости на крайното ляво), после след детето стои феминизираната, претенциозна и неблагодарна жена която се изживява като център на света а най-накрая е мъжа на когото е определена социалната роля на работно добиче и провайдър на жената, която обаче не му е благодарна за това, защото тя е "освободена от патриархалните ценности". Тази идеология разработена от съветските тайни служби и разпространена в Америка чрез инфилтриране на техните висши учебни заведения и преподаването и на младите хора се базира на принципа на марксизма-ленинизма за революцията която подкрепя "робите на труда" да отхвърлят обществените структури само, че сега революционния елемент не са работниците а периферията на обществата - мигранти, феминистки, джендъри и подобни които водят класова борба срещу срещу самата структура на обществото докато то не бъде тотално морално и обществено деградирано и разбито.

27.   До Номер 20 - Друга група субект на класовата борба на крайното ляво която пропуснах са животните и дивата природа. Има доктрина която поставя правата на животните над тези на човека независимо дали е мъж, жена, дете, защото в крайна сметка животните са още по-отдалечена "революционна група". С този аспект на класовата борба се занимават така наречените "зелени". Още една друга насока е подривната дейност насочена срещу християнските ценности и вяра които са фундамента на европейското и американското общество, това става чрез налагане на мултикултурализъм и приемане на различни вярвания и гледни точки като еднакво правилни. Ако се види какъв е ефекта от всички тези подривни дейности в множеството им проявления се вижда, че ефекта е неудовлетвореност у хората, депресия, загуба на смисъл и цел в живота извън моментното удоволствие, самота, загуба на чувство за правилно и грешно и нравствено пропадане, загуба на идентичност, намаляване и изчезване на хората, защото обществените структури и връзките между хората и тяхната емпатия един към друг са разрушени.

28.   Жено, ако за всеки проблем са допитваш до форуми, няма да изкарате дълго. Ами питай го! И ни разкажи развръзката. Ако иска ти да плащаш, директно му изтрий телефона, защото това би било супер нахално от негова страна. Един вид - плати си за секса!

29.   Няма никакво значение, авторке, дали той има собствена фирма, дали си играе с пари и прочие. Има значение обаче дали е мъж на място или скръндза, който винаги гледа да мине тънко, пък било то и за сметка на жената, с която излиза. Има наистина някаква вероятност да е станало недоразумение, затова го поитай, както и по-горе са ит написали, кой ще плаща. Ако се ослушва.... ами, аз бих го зарязала на минутата. Не ми трябват тарикати на дребно в живота - аз не съм такава и такива не понасям.
А относно цветето за осми март, ето какво мисля: Ако аз разбера, че нещо е важно за мъжа, с който живея, то става важно и за мен. Няма да ми представлява никакъв проблем и усилие да си размърдам задника, да отида до някоя сергия с цветя и да купя не едно цвете, ами цял букет. После може три дни да не ям, за да избия букета, но няма и за миг да съжаля за покупката.

30.   от 16
Момиче, бий му шута, без угризения!
до 9 и тъй нататък
Престани да спамиш и да използваш темата, за да се оливаш в мизогинните си бълнувания. Малко се бяхте кротнали върлите антифеминисти, берекет версин, не започвайте пак! Но се влошаваш, момче, вече и животните ти пречат! И приятелка, едва ли имаш - няма толкова тъпа мазохистка, така че си спести лъжите. Чакам обяснение, какво значи "пой", не се измъквай.

31.   авторке, от последния пост оставам с впечатлението, че между вас има сериозни проблеми с комуникацията. единият подмята "резервирай", другият отлага, а после мълчи като го питат в парите ли е проблемът.
говорете си, бе хора, не е трудно! от 1 година сте заедно, не можете ли да си говорите ясно и точно? кажи му в прав текст: "мога да резервирам, но нямам пари да платя, в момента съ в затруднение. ще проверя и ще ти кажа колко струва за теб и сина ти".
после като те е питал, защо си мълчала? обясни какво имаш предвид, хората не са медиуми, може да има други проблеми и да не се е сетил, може да смята после да ти ги върне, ... може много неща.
да, може и да пасува нарочно, може и да пробва дали ще мине номерът. мисълта ми обаче е да изясняваш максимално ясно позицията си пред хората, а не да гадаеш по реакциите им какво мислят. комуникацията е много важна, затова поработи върху нея

32.   Пак съм номер 19:
Да, ясна е значи работата. Някои тук те помислиха за престаряла лелка и затова реагираха така. Една жена има нужда най-малкото от уважение, независимо на колко години е и как изглежда.
Момиче на 28 си, какво търсиш при мъж с дете?
Че и да му плащаш почивките и да му дундуркаш отрочето. Тоя е безкрайно нагъл тип очевидно.
Моментално го отсвирваш, ама моментално. Искам да докладваш тук като си го разкарала тоя наглец, да съм спокоен.
Поздрави, М 35г.

33.   Какво нападнахте 10. Поводи за подаръци на жените 200, а за мъжете - рождения им ден. Това си е дискриминация. Както е дискриминация да искаме мъжете да ни помагат в домакинството, защото работим, но в същото време да клатим крак на някоя ниско платена длъжност в държавната администрация, а финансовата отговорност да пада на тях. За протокола, на 26 съм и взимам над 3000 месечно, защото вместо да мързелувам и да чакам на някой мъж да ме издържа (все едно са длъжни по рождение), се преместих в София сама да уча и работя. Да скъсват ме от бачкане, но накрая на месеца си имам пари. Мъжът ми също взима толкова и заедно можем да си позволим повече отколкото ако чаках на него. Номер 1 си е нагла пиявица, никой не й е длъжен, че не й се бачка за по-висока заплата.
До авторката - надали чака да платиш на него и детето. Направи резервация, пък после се плаща в хотела и ще можете да си поделите разходите.

34.   До авторката: Правилно си решила да прекратиш връзката. Приятелят ти не е мъж на място, не слушай тези, които те убеждават в обратното. Търси си мъж като № 19 - има много такива стабилни и умни мъже. И гледай да не са разведени и с деца, освен ако и ти не си разведена и с деца. Изборът ти на брачен партньор ще определи целият ти по-нататъшен живот и е не по-малко важен от образованието и професията ти, може би дори и по-важен!
Късмет!

35.   " Що се отнася до това, как съм разбрала, че иска да платя аз за почивката все ми казва” резервира ли вече “ когато му казах, че няма да отида и попита парите ли са проблемът- замълчах. "

Еми продължавай да мълчиш и продължавай да се чудиш и питаш във форуми! Да не говорим, че "резервира ли вече" НЕ Е РАВНО на "плати за тримата"!! Ама май не си с много високо (особно емоционално) IQ...

36.   Авторке, прочетох твоя коментар.. и не така.
Ти доброволно си позволяваш да те използва. Не съм от меркантилните плащам това/онова. И после защо не получавам и цвете. Не получаваш, защото той е видял че и без цвете те има и си му удобна.
Не им угаждай толкова на мъжете.
Не е нужно да те издържа, но не е и нормално ти всичко сама да плащаш. Нормално е да искаш мъжа да прави някакви неща за теб като жестове и това не те прави меркалтилна.
Според мен е много груб начина по който ти е казал дали за парите е въпроса.. но и ти по-добре не си мълчи за такива неща. Не ти изнася-нормално е да кажеш "искам да идем, в момента не мога да си позволя" още повече като за останалите разходи си плащаш сама.
Научи се да си искаш някакви неща от мъжете, нормално е. Даването при тях е навик, ако в началото на връзката видят че оценяваш когато правят нещо за теб те са готови да ти помагат.
И ако някой година нищо не е правил за теб.. трудно ще го отучиш, колкото и мнения по форуми да прочетеш. Каквито ще и да са му доходите, колкото и по-високи от твоите за мен няма никакво значение ако нищо не може да направи за теб. По добре си намери мъж със 700 лева заплата като твоята, но да те обича и да си му важна и цветя ще видиш и отношение сигурно по-добро.

37.   Аз пък ви казвам, че в тази история няма нищо вярно. Всичко е една измислица на авторката с цел да унижи мъжете като им преписва най-аморални качества от всякакъв род. Тя е писала толкова много истории и във всичките тя винаги обвинява мъжете. Аз съм посочвал много нейни истории където тя най-безжалостно се гаври с мъжете и винаги ги обижда. Представя се за млада, дори често и за тийнейджърка, но факта е, че тя е една стара баба, толкова самотна, толкова отчаяна, че никой мъж не й обръща внимание затова тя ги плюе в историите си. Прочетете историята й " Защо съм сама ли? " в отдел "Други" или темата й "Как действате с подобни идиоти? " в отдел "На работното място" или темата й "Къде да срещна интелигентен мъж? " в отдел "Любов и изневяра". Тази авторка пише теми една след друга и се представя в най-различна възраст, а някой път се представя и като мъж. Вие си мислите, че това са различни автори. Модератори моля публикувайте ми коментара.

38.   Избери хотел, обади се, направи резервация на негово име и готово. Отивате, ти си плащаш своята част. Въпреки че аз на твое място първо никога нямаше да отида с детето му. То си има майка, тя да си го гони по плажа. И второ никога няма да платя почивка дори за себе си, ако съм с мъж. Той за какво е, аз ако ще си я плащам почивката няма да отида с него, ами ще отида с приятелка, а там мъже колкото щеш. Тоя мъж, хем ще му гледаш детето, хем ще му излезеш без пари, хем ще спи с теб, което не е сигурно с това дете. Е той за какво е мъж? Мъжете ценят много повече жени за които са жертвали време и пари от колкото такива като тебе дето ще си плащат сами. То това е унизитвлнк за него ебаси.

39.   Я го прати знаеш къде. "Парите ли са проблема? " Ами парите са, егати нагляра. След грубиян и женкар, най-гадното е стиснат мъж. Та той ще ти мери колко тоалетна хартия си използвала... бягай! Той няма никакви сериозни намерения, удобна си му, а сега пробва докъде можеш да паднеш. Утре ще поиска и жилище. Нямам думи.

40.   Мъж съм, но смятам, че ако той наистина е имал предвид ти да му поемеш разходите, е обидно, защото не си му длъжна.

Офтопик - иначе и аз като номер 10 съм се замислял защо жените имат 8 март, а нашия 19 ноември въобще не се празнува камо ли да получаваме подаръци. И защо се подразбира, че на Св. Валентин едва ли не само ние трябва да подаряваме подаръци.

Не ме разбирайте погрешно - нямам нищо против да подарявам и не ми дреме, че не са ми подарили нещо си, но въпроса е принципен. В крайна сметка във връзката участват двама, защо все единия е длъжен да подарява.

Забележете, че има много двойки, в които мъжа издържа жената и това се смята за нормално, но колко двойки има, в които жената издържа мъжа? И това да се смята за нормално. Да не би мъжа да получава нещо в замяна повече от жената, че той да трябва да си доплаща? Емоциите са и за двамата, секса е и за двамата, подкрепата е взаимна, защото единия трябва да си плаща едва ли не удоволствието и привилегията да е с някоя жена?

Просто питам, защото наистина ми е странно.

41.   16/30
33, колко деца имаш?

42.   40! Прави си! Логиката е сбъркана.
Трябва да си плащаш на жена си, но ако нещо не ти отърва и си намериш друга, или две (в което няма нищо лошо - Аз съм живял с две момичета и беше страхотно), то веднага те нападат, за това колко лиш си бил.

43.   До 30 от 26 и 27 - Не прочете ли "аз не съм номер 9 (или 10)"? "Мизогинни"? - използваш феминистка терминология, значи тяхната отрова се е просмукала и в теб?

44.   Не срещнал подходящата жена, номер 40, затова питаш. Ще забравиш всички въпроси и пресмятания, когато/и ако, я срещнеш.

45.   Хахаха, много жени си разкриват какво им е на сърчицето и какво всъщност ги интересува, цитирам:
"Тоя мъж, хем ще му гледаш детето, хем ще му излезеш без пари, хем ще спи с теб, което не е сигурно с това дете. Е той за какво е мъж? " - Дали предназначението на мъжа е да е плащач и провайдър на някоя си? Не.
""Парите ли са проблема? " Ами парите са, егати нагляра. След грубиян и женкар, най-гадното е стиснат мъж. " - Ужасно нали? Как така няма да иска да влиза в ролята на чехлю и провайдър?
"Нормално е да искаш мъжа да прави някакви неща за теб като жестове и това не те прави меркалтилна. Научи се да си искаш някакви неща от мъжете, нормално е. "

46.   Не плащай и изобщо не ходи на "почивка ". Ти даваш ли си сметка, че освен че не сте се разбрали за парите, ти ще си и безплатната детегледачка? Това не те ли притеснява?

47.   Номер 10... За мен ти си един комплексиран мъж! Комплексиран и злобен. Защо ли? Кой знае каква самотна душица си, това са само и единствено думи, написани от злоба, защото всъщност харесваш лиглите, но не можеш да го признаеш пред себе си. Доставя ти удоволствие да сипваш омраза. Плюеш по това, което не можеш да имаш.
Номер 33... Ти си просто платена робиня в големия град.
До авторката: не си длъжна да му плащаш нищо на него. Той също не ти е длъжен.
Номер 40... Мислиш курварски.
Не мога да разбера защо нападате авторката??
Номер 38 точно в целта!!

48.   Я си намери един чужденец, и не се занимавай с глупости. Нито ще слушаш, че си стара, нито ще плащаш почивки, нито ще те остави без пари с дете.

49.   Кажи му право в очите какво мислиш. Като иска да идва на почивката да си плати своят дял и този на детето ти не си му длъжна ако ли не довиждане! Зарежи го и си намери някой свободен мъж без деца и създай семейство с него!

50.   Прочетох всичко и съм на различно мнение. Не мисля че мъжът иска жената да му плаща почивката, а иска вече да имат по близка връзка. До сега една година жената е била в изпитателен срок дали е меркантилна, дали е заради подаръци с него, страх ги е мъжете на какви жени ще попаднат и са прави. Сегашната случка е последното изпитание, той иска да имат общ живот и общ бюджет, особено щом я е питал "парите ли са проблема" значи той е напълно наясно че тя не може да си позволи да плати. Нарочно той взема детето с тях, да изпита какви отношения ще има тя с сина му и въобще как тя се отнася с деца когато се налага да се грижи за тях, дали тя ще може да се грижи за евентуално бъдещо семейство с него. Мисля че това е последното изпитание преди предложението за брак.

51.   Страхотен коментар, №19, точно в десятката, всяка твоя дума е истина. Момиче, чуй ме-бягай като от огън от скрънзи, стиснат мъж е много гадно нещо, с нищо не си му длъжна, особено пък на детето му. Който си има дете да си го гледа и издържа. Естествено, детето нищо не ти е направило, и щом обичаш бащата трябва да приемеш и него, но да им плащаш почивката и на двамата.... бягай, бягяй ти казвам...

52.   Съжалявам, че толкова грубо ще се изкажа, но ти си крайно проста да търпиш такъв мъж. По-горе ти го казаха, но и аз ще ти го кажа - най-долното е стиснат мъж. Бягам далеч от такива.
Ж19

1-50 от 76