Каква ти любов
Здравейте,
Мисля, че имам сериозен проблем, не успявам да харесвам нормални мъже.
Всъщност даже ме е страх от тях, толкова се престарават, че все успяват да ми навредят, ще дам примери от различни такива - ще отвори гардероба, не преценява как го затваря и го чупи, тръгва да ме прегръща, не вижда, че пред него има отворена шахта, пада в нея и ме завлича, тръгва да ме милва и ми издира лицето без да иска, явно не е свикнал да пипа жена, чупи чинии по невнимание, залива ми дрехите със субстанции... все едно общувам с идиоти.
За капак на всичко съм си заумила да си търся 'нормален' мъж, и се чувствам подло, пиша им неща, които изобщо не ме вълнуват, старая се да бъда нормална, но не се получава. Не съм идиот.
Тук е проблемът - "не съм идиот". Смятам нормалните хора за идиоти, освен че са изключително скучни, са и страшни, с необмислените постъпки.
Преди малко се разхождах из квартала и си помислих, но защо се старая да бъда нещо, което не съм, нормалните ме харесват, защото ме чувстват една идея над тях, колкото и да се правя на мила, а истината е, че ми иде да ги отстрелям като ненужен добитък. Или поне ми идват такива мисли на периоди, това не са моите хора, имам чувството, че ако им се даде някаква власт, ще станат жестоки, фалшиви ги чувствам, елементарни.
Прочетох толкова мнения, че всичко ни се връща и колелото се върти, че чак започнах да вярвам. В какво, в това, че следващият човек ще ме нарани, загдето съм наранявала. Че трябва да съм смирена, да търся да комуникирам с добри хора. Кое е добро, в крайна сметка, да толерирам глупостта ли, когато я виждам, да приемам в обкръжението си всякакви дебили, защото по душа са добри и ако, както в случая, поредният кретен ми остави на челото 8 сантиметров белег, защото си бил рязал ноктите за мен, а си е дървар, откакто не съм арогантна и взискателна към мъжете, тези над средното ниво на мухльовци, а полагам усилия да не ги завра в кенефа, станах неатрактивна.
Та, мислих си, прибирайки се от магазина, ако в природата ми е да съм хищник, какво би ми допринесло да ставам овца. Любов ли? :D
Ще благодаря на модераторите да публикуват написаното

Колко да гоним природата си?

Коментари

1.   Трябва ти внимателен, галантен мъж, който обаче да е луда глава на моменти и да ти носи така желаната от теб тръпка и разнообразие. Не класифициррай, не обобщавай мъжете на нормални, луди, ненормални, какви ли още не.. хората са уникални, различни един от друг. Излизай с повече, стреми се да ги опознаеш като! бъдеш! такава каквато си, и не се вкарвай в излишни размисли, не помага, от опит го казвам.

Аз съм добро момче, свесно, искащо връзка, но в последните седмици работя върху това да се забавлявам повече и да съм по-интересен, и това го правя за себе си, друг е въпроса че на повечето момичета се харесва и ги привлича.

М21

2.   Бъди по-толерантна към хората а иначе да - ако си зла ще си платиш.

3.   Надявам се историята да е шега или написана със сарказъм. Иначе ако не е - за лудницата си..

4.   "Хищник" не е синоним на "обикновена простакеса".

Речниковият ти запас и методът на изразяване показват какво ниво на възпитание притежаваш - "завра в кенефа", "идиоти", "ненужен добитък", "дебили", "кретен". Наистина само "мухльовци" биха могли да те погледнат (явно за тебе това са нормалните, друг труда не би си направил).

За повече успех с мъжете се надявай, когато успееш да предложиш нещо повече от разглезено хленчене и каруцарски речник.

5.   Ами реалността около тебе е просто едно твое отражение.
Та каквото показва огледалото - това си ти. Без значение кои са конкретните актьори в тази игра.
Аз пък привличам само нормални, симпатични, интелигентни жени. Това е причината да имах навремето доволно гаджета, понастоящем жена, две дъщери, а през годините на брачния живот и няколко любовници. :)

6.   На колко си и откъде си? Аз също смятам повечето жени са изключително повърхностни невменяеми лигли. И тъй като нормалността е въпрос на количество, а не на кчество, излиза, че нормалната жена е невменяемо същество без връзка с реалността, с умствения капацитет на 4 годишно. Деца в тела на големи хора, уж представители на хомо сапиенс сапиенс, но всъщност без "сапиенс"... Затова и на мен ми е трудно да се влюбя. Търся си психопатка! Та, откъде си и на колко си?

7.   За да коментирам по темата, искам уточнение от авторката, за това - кои, хора, са нормални, кои са ненормални и каква е тя? Сериозна съм, няма сарказъм!

8.   Като не ти допадат нормалните, намери си ненормален мъж, само такъв ще те приземи! Много високо летиш, там няма свестни мъже!

9.   Не разбирам, защо правиш подобни компромиси - защо се оставяш да те докосват мъже, които сама определяш като идиоти и дебили? Къде е достойнството ти, защо го позволяваш? Нищо хищническо не виждам в поведението ти - виждам страх да бъдеш себе си и желание да се впишеш в общо приетото на всяка цена (а в случая плащаш със себе си), въпреки, че отвътре ти иде да крещиш.

Замисли се и защо привличаш дебили, а не интелигентни, образовани, сръчни и като цяло интересни мъже с обща култура, с които да имате нещо общо? Сама знаеш, че има и такива, нали? Защо те не те търсят?

Дали причината да си свалила летвата толкова ниско, не е че се страхуваш, че ако я вдигнеш, тези които могат да я прескочат просто няма да имат желание? Всичко е все още пред теб - помисли, какво можеш да направиш, за да си атрактивна за типа мъже, които наистина те привлича, а не да се налага да си губиш времето с идиоти и действай по въпроса! И спри с компромисите - не си заслужава, животът е кратък и времето ти е ценно.

10.   Благодаря, номер 9! Щото най-интелигентните в обкръжението ми и изобщо, са психари. Това мен не ме притеснява, и аз съм такава (номер 6 се е опитал да обрисува някакъв щрих, но според психолозите и тн.. точно психично невменяемите са деца в тяло на възрастен). Облъчени сме вече да се смятаме за идиоти, защото не се вписваме в общоприетите норми. Затова и реших да си търся някой нормален, но е факт, че не ме влече мисловната посредственост, даже и мъжът да е ултра надежден. Надежден... как може да бъде надежден някой нийди мъж