Да се впусна ли в тези отношения?
Здравейте.
В последно време съм в голяма дилема. Историята е много дълга, но накратко преди около 5 години се запознах с един мъж. Имахме връзка за кратко и всеки продължи по пътя си. Нещо, обаче ни спираше и се търсихме един друг, но нищо не се получи отново.
В последно време отново поддържаме приятелски отношения с идеята да станат такива, каквито винаги сме искали, но не са се получили досега.
Та гложди ме много отвътре мисълта дали да се впусна и да знам, че съм опитала поне или да продължа на интервал от време да мисля за него? Със сигурност мога и да се опаря, не знам как ще протечат нещата...
Този мъж е много красив по моите стандарти, много различен от мен като начин на живот и възможности. И може би това ме притеснява, че не знам дали съм в неговата категория и дали ако се получи нещо, то ще е трайно...
Всякакви съвети са добре дошли.
Благодаря предварително на всички отзовали се...

Коментари

1.   Както казват “всяка жаба да си знае гьола”..

2.   Любовта не раздела хората на категории, иначе не е любов, а сметкаджийство ! Опитай и бъди себе си без да се притесняваш,ако се влюби, збачи се е влюбил в самата теб !

3.   Никой не може да знае какво ще стане.

4.   Риск печели, риск губи!

5.   Според мен рискувай! И какво значи, че не си от неговата категория? Ако имаш предвид социално положение, финансови възможности, както е казал номер 2, това не е любов, а сметкаджийство. Звучиш интелигентно и без да те познавам, мисля, че си свястна и умна жена, така че не виждам какво може да те притеснява. Действай, иначе някой ден ще съжаляваш и ще се питаш какво е щяло да стане, ако беше опитала. По-смело!

6.   Щом и двамата го искате - давай смело! "Направи каквото трябва, а да става каквото ще! "
Ж30

7.   Аз смятам, че максимално допустимото, което можеш да направиш, е някак фино да го провокираш той да действа. Защото иначе много лесно може да те заподозре, че си меркантилна и го желаеш заради парите или положението, без да знам подробности, но това е принципът. Пък и натрапваща се жена не е най-привлекателното нещо на света. Ако си го заинтригувала, той сам ще действа.

8.   Като жена, която е изпадала в подобна ситуация, но с някои различни подробности, бих казала, че ако досега не е направил нещо, за да се получат нещата- вероятно няма намерение и за вбъдеще да прави.
Естествено, можеш да опиташ, но според мен шансът да останеш отново разочарована е огромен и само да си изгубиш времето, вместо през това време да срещнеш нов човек, с който да започнете начисто.
Това, че те е търсил през тези 5 години, нищо не означава. Може да е бил самотен, да му е било скучно.. все неща, заради които не искаш да те търсят.
Желая ти да намериш щастието!