Прекалено ли съм висока?!
Така на 13 години съм на 13 октомври правя 14 и съм 1. 63 въобразявам ли си или съм твърде висока смисъл всички във класа ми са ниски и не мисля че момчетата ще пораснат защото родителите им са твърде ниски както и на момичетата не знам може и да си въобразявам но искам мнение и ако наистина съм твърде висока как да спра да раста... също някой ако ми предложат да ставам манекенка ммм не не съм по модата а за баскетбола също не ми е любим

Коментари

1.   Омръзна ми от глупави теми, но ще ти отговоря:(
Не, не си висока! Нормална височина си. Може да пораснеш още малко, но към 15г ще спреш. Ще започнеш да се оформяш като жена. Гърди, рамене и др. В момента може и да ти се струва, че си висока, но с времето като се оформиш като жена ще бъдеш ок.

2.   Добре си. Над 175-180 за момиче вече е високо. Но и 180 да станеш, ще си хванеш висок мъж и ще имате здрави и високи деца.

3.   Абсолютно нормално е момичетата да навлизат малко по-рано от момчетата в пубертета. Съответно те първи се издължават, момчетата следват. Аз (мъж) пораснах между 15 и 18.
Много си далеч от "висока". Нормалната средна височина в България за жена е около 167.
И 173 да станеш - още по-добре. Мъжете се радват на дългокраки каки, повярвай ми, дългите стройни женски крака са едно от най-почитаните сред мъжете неща.

4.   Не си висока а ниска. А що за леприкони са твоите съученици?

5.   Това дори не е високо. Просто в момента другите не са пораснали достатъчно. Момчетата обикновенно са над 173. Не се притеснявай. Просто трябва да изчакаш останалите да пораснат също. Явно ти имаш по-бърз растеж от другите.

6.   Дали си прекалено висока? Изобщо, дори е точно обратното - прекалено си ниска. 1. 63 е малко за момиче. Далеч по-добре би било, ако си към 1. 70-1. 73, но ти си още твърде малка. Когато станеш на към 22-23 ще престанеш да растеш.

7.   Баш си дребосък като мен :) Е, с три см си по-висока, но е почти незабележима такава разлика.

8.   Нормална височина е, не си висока.

10.   Ниска си, кой те излъга, че си висока?

11.   * Страдаш от комплекс - Реално не си висока, но искаш да бъдеш.
Искаш да вярваш, че твоите съученици ще са вечно по-ниски от теб, грешиш глупаче.
След около 1, 2 години момчетата ще станат по-високи от теб, някои им трябват повечко годинки, но това си е до организъм и ген.

* Изобщо не си висока, бих казала нисичка, а пък за манекенка... :Х
Моделите по подиумите са от 1, 70 до 1, 85 см, но не вярвам да станеш повече от 1, 65 см висока.
Момичетата се развиваме по - бързо, и за това приключваме развитието си по-бързо, от към височина, гърди, органи.

- Maryjane

12.   Нискa си. Високa зa женa е дa е нaд 1. 75.

13.   Една лелка в съседна тема тук онзи ден се изцепи, че щом си 165 см, значи си джудже, така че сама прецени доколко всеки има различна (извратена) представа за това кое се счита за висок ръст или за нисък такъв. :)

14.   Ами, окей. След 2 дни правя 14 и съм висока 178 санта, приятеля ми е на 14 и е висок 186, а ти си мислиш, че си висока...

15.   Това, че подобен въпрос те занимава и тревожи, издава някакви комплекси у теб. Ръстът ти е най-нормалния възможен момичешки ръст и въобще не би трябвало да се замисляш над над такива теми, на които дори не можеш да повлияеш по никакъв начин.. Има много други неща, на които трябва да обръщаш внимание - да се учиш добре, да спортуваш, да поддържаш добри отношения с околните...