Неспокойство...
Здравейте, от известно време имам проблем с доверието.
Вече всеки човек ме съмнява, че не е този за който се представя или не прави това, което обещава. Най-вече в любовен план. Имам човек до себе си, но каквото и да ми доказва винаги се съмнявам. Сякаш искам да знам нещата така както са а не да ме предават. Предавали са ме близки хора и сякаш от тогава вече не вярвам и това е. Поглеждам някой и се чудя какво ли крие. Естествено не ме интересува чуждият живот, а само ако нещо засяга мен. Най-големият проблем, е че това ми пречи да живея, да се усмихвам, да си правя планове за бъдещето с даден човек, защото ме е страх да не бъда предадена, излъгана или да ме използват просто за някаква цел. Даже понякога се разтрепервам, от мисъл или ако знам нещо, а видя друго примерно да ме лъжат.
Имам човек до себе си от дълго време, който иска да е с мен и въпреки всичко, което е ставало между нас той беше силният във връзката и все още е, но не мога да се отпусна всякаш не може да е истина, че имам човек до себе си, все едно нещо трябва да има, което крие от мен, а аз не искам да стоя с човек ако има тайни от мен най вече за други връзки или желания.
Не знам какво ми става, но не мога да се радвам на живота както преди. Преди не мислих толкова и живях по-спокойно, но и беше в гимназиалните ми години, а сега когато ме очаква семейство и т. н мисля всичко все едно мога да го котролирам или променя. И най-вече дали не греша с даденият човек дали съм сляпа ако ме лъже или дали той е искрен или не. Тей като рядко говори за чувства и такива неща като романтика и т. н.
Ако сте попадали в такава ситуация, ако можете да ми дадете съвет много ще се радвам.

Коментари

1.   Спри да четеш тук, защото ще се довърши тотално. И да ти рязтяга всеки ден любовни локуми не е гаранция за нищо, даже е подозрително и тогава бих се усъмнила. Много мислиш и затъва все повече, а животът си тече и накрая ще мине покрай теб, без да си разбрала. Отпусни се!

2.   Много кофти психо-бъг, наиситна.

Ами приеми, че вече си предадена, и всичко от тук-нататък ти е бонус! :)

Така съветвам тези, които се страхуват от смъртта. Казвам им: приеми, че вече си умрял/а, обаче някой, по някакъв магически начин те е съживил временно, и всичко оттук-нататък ти е бонус!

В много голям процент от случаите работи.