Тя не ми вярва, но аз съм нейния човек
Здравейте!
Имам трима приятели - и тримата ми казаха да не се занимавам, да оставя момата на мира и да продължа напред. Но те не я познават. Нямах шанс да ги запозная. Споделям просто защото искам трима човека да ми кажат "давай" и да се хвърлям напред.
Историята. Запознах се с една млада жена, която изцяло покрива моите критерии за жена. Природно интелигентна, множество разнообразни интереси, много добра и мила душа, леко скромна, авантюристична натура, но с примес на здрав разум във всичко. Имаме много общи интереси. И все пак има няколко неща, които всеки може да запази за правене сам с приятели, което е хубаво, защото не смятам, че е здравословно да сме 24/7 заедно. Тази жена има огромно влияние върху мен - бях зарязал един проект, като й споделих за какво иде реч, толкова бързо ме поущри, че вече е почти готов - въпрос на два месеца да стартира. Намирам я за изключително красива. Харесва ми и това, че има домакински умения, но не е свръх съсредоточена върху това. Харесва ми начина й на мислене. Харесват ми обноските й, поведението й. Единственото, което е малко натоварващо е, ЛИПСАТА Й НА ДОВЕРИЕ В ХОРАТА.
Имах възможността да я видя в обкръжението на нейни близки приятели. Коренна промяна. Видях я в наистина отпуснато състояние, изключително спокойна и лежерна, усмихната, щастлива. И с мен се усмихва, но вече ми е ясно, че е била на тръни през цялото време.
Както и да е, проблемът с липсата на доверие обаче се опитва да ни раздели. Реално в момента не сме гаджета с нея. Но... аз мисля че това е огромна грешка и смятам, че трябва да бъдем заедно. Когато й казах, че я обичам, тя ми каза, че съм пиян и затова й говоря така. Когато й предложих да се омъжи за мен, каза че е твърде рано. Когато й казах, че искам дете от нея, каза че още ние не се познаваме.
Разделихме се, защото според нея пия твърде много. Това, разбира се, по мое усмотрение не е вярно, но да речем че нея това я товари - ок. Няма проблем от моя страна. Казах й веднага, че спирам приема на какъвто и да било алкохол в каквито и да било количества завинаги. Реално аз не съм алкохолик. Нито имам страст към питиетата, така че ако знаех, че й е драматично, нямаше да кусам още в самото начало нищо. Тя не ми повярва и преустанови контакти с мен. Дори не пожела да се видим да го изговорим на 4 очи.
Имайки предвид до каква степен я познавам, тя наистина не ми вярва, явно се опасява от алкохолици и не иска да ми даде шанс да й докажа. Но аз напълно си вярвам, много добре знам какво става в главата ми и между нея и всяко друго удоволствие на света бих предпочел нея. За щастие или съжаление, аз явно съм влюбен в нея. Тя не ми вярва.
Не знам точния й адрес, но имам приятели в полицията, които могат много бързо да ми направят справка. Сигурен съм, че мога да убедя и шефът й да ми каже къде живее, тъй като с него се познаваме и знае що за стока съм. Искам да я видя и да я накарам да повярва, че аз съм мъжът за нея. Чудесно разбрах какво тя иска в живота си, смятам че аз съм идеалния партньор за нея, както тя за мен. Ще е ужасно да се изпуснем заради някакво невярно твърдение от нейна страна.
Моля за подкрепа.
Твърде лудо ли е да й издиря адреса по този начин? Опасявам се, че може да я притесня повече отколкото да я зарадвам. Казвала ми е обаче в общи линии къде живее, така че мога да не й се натрапвам вкъщи ами да си стоя в квартала в близост до тях, за да се видим насила случайно. Не знам и аз как да подходя, но наистина вярвам, че сме един за друг. Тя е изключително нежна, ранима и мечтателска душа - аз съм човекът, който може да я закриля, да я направи щастлива и да й отдаде нужната нежност и любов, за да бъде винаги усмихната. Въпрос на капка доверие в искрените ми намерения...

Коментари

1.   Авторе, остави момичето намира, очевидно не те харесва...

2.   Това с адреса е малко прекалено

3.   Действай, щом имаш желание не чакай за да не съжаляваш после. Освен това много жени обичат да ги преследваш и да им доказваш колко държиш на тях а те да умуват през това време. Щом те е хванала любовта действай и успех и после сподели как е минало.

4.   Някой ти е направил "услуга". Разказал и е за твоето поведение в миналото, за своето мнение, за пикантни подробности относно личния ти живот. Най-вероятно премълчаваш някои неща относно миналото си. Явно не си от нейната класа, така да се изразя. И след като е много разумна и земна, тя е взела под внимание всичко, което е чула като инфо за теб. Ако се занимаваш в нета с разни кифли, или пък демонстрираш своята неотразимост, смятай се за отсвирен. Във всеки случай не си издържал изпита по критериите и. Другият вариант е, да е по-умна от теб и да осъзнава, че в перспектива няма да сте си подходящи. Във всеки слуай това НЕ Е проблем с доверието, а с приемането на личността ти, със сигурност. Има една съвсееем малка възможност да го прави от ниско самочувствие. Разликата в темпераментите ви е очевидна, явно ти си човек на чувствата, а тя - на разума. Така или иначе, не се чувства комфортно с тебе. Според мен не проявявай виден интерес, демонстрирай, че си приел решението и. Предложи и просто приятелско излизане, първо наистина се сприятели с нея, после прецени дали да предприемеш нещо.

5.   И аз минах по твоя път. Имаше едно момиче, с което се запознахме, харесахме се и тръгнахме да ходим. Аз обаче тогава бях друг човек - не се съобразявах много с нейните желания, гледах все да става на моето и т. н. и просто така стана, че се разделихме. Когато се разделяхме аз вярвах, че това е правилното решение. След това в следващите няколко месеца ми се случиха разни неща и някак като се върнах на зад разбрах, че тя е идеалната жена за мен и няма какво повече да искам от живота. Реших да се опитам да си я върна - бях готов на абсолютно всичко за нея. Направих някакви опити, дори й предложих да се оженим. И аз като теб се надявах тя да повярва в мен и да ми даде шанс, за да види, че съм вече друг човек и че мога да я направя щастлива. В крайна сметка не ми го даде този шанс и аз се предадох. Сега като погледна на зад си мисля, че може би беше грешка това, че исках да си я върна толкова усилено. Трябваше да се откажа още в началото, когато тя ми каза, че няма как да стане.
Сега съм с друго момиче, което също е доста свястно, но заради предишното някак главата ми е размътена и все още се чудя дали новото момиче е моята жена.

6.   Личи си, че я обичаш.
Ноооо, наистина да я издирваш е много прекалено. Повярвай ми, че ако наистина сте създадени един за друг, може след месеци, години съдбата да ви събере...

8.   Попадала съм на мъже като теб и съм била в нейната ситуация - да изпитвам недоверие към намеренията на човека и да прекъсна отношенията. При мен "червената лампичка" светваше заради нетърпението му нещата да се случват по-бързо, прибързаните обяснения в любов и предложения за брак. Веднага ми ставаше ясно, че пред мен стои импулсивен и незрял човек, който не прави разлика между увлечение и обич, склонен е да идеализира и че колкото бързо се влюбва, толкова бързо и разлюбва. А в твоя случай, като добавиш и алкохола, дори и за теб да не е проблем, то ставаш меко казано "неподходящ". Истината е, че една разумна жена, която вероятно се е и напатила и си е научила уроците, би стояла доста далеч от мъж като теб. И още нещо - щом смята, че не ставаш за нея, значи е така и точка. Ако не можеш да го приемеш, проблемът си е твой. Няма как да знаеш какъв тип човек ѝ е необходим. А ако упорстваш в опитите си да се добереш до нея, рискуваш да ти каже в лицето точно какво мисли за теб и то няма да ти хареса. Остави я на мира.

9.   Жената съвсем ясно ти е показала, че има нужда от време да те прецени и ти си длъжен да уважиш това. Иначе рискуваш да се превърнеш в натрапник и тя ще те разкара с пълно право. Ако си решил, че тя е жената за теб, съвсем автоматично не значи, че ти си мъжа за нея. Капиш?

10.   Големи грешки си направил, и може би единствена ти утеха е, че почти всеки ги прави. Почнал си да се променяш заради нея... - голяма грешка. Тя няма да го оцени, а ще почне да те презира. В края на краищата, дали пиеш, или не, за нея е през оная и раБота. Просто не я е е това, ама никак. Допуснал си да има огромно влияние върху теб - ФАТАЛНА грешка! Правилната позиция е ти да имаш влияние върху нея. Решил си да я СПЕЧЕЛИШ, на всяка цена! ... След много бъхтене и унижения може и да успееш, може тя да те приеме от немай къде, като едно нещо вместо нищо, но чакай скоро да ти сложи рога, или да те замести с друг без ни най-малки угризения. Сам си се поставил така, че да имаш минимална ценност и минимална тежест пред нея. Това с рицарските постъпки и серенади го забрави - сега е съвсем друг век. Но мнозина романтици и наивници минават по твоя път, докато някоя не им разкаже играта. Ако са умни, си вземат поука. Ако са балъци, си остават балъци за цял живот.

11.   Брат, вземи се стегни, че ми звучиш като преследвач и натрапник още от заглавието. Особено това да я дебнеш и следиш до мястото където живее... малко пресилено. Аз съм момиче и ако мен ме дебнеш и притискаш най- много да си изядеш някоя чанта в главата. Сериозно! Това, че ти си си въобразил разни неща, не значи че и тя ги желае!

12.   И аз не вярвам че ти си нейния човек. Ставаме двама засега.

13.   Жалко, явно наистина не съм наред щом и тук не се намериха хора за подкрепа в желаната от мен посока. Благодаря за някои разяснения!
Не мисля че е опция да й предлагам приятелство или каквито и да било отношения без интимност, тъй като е твърде лицемерно.
Автора

14.   Лелеле даже не прочетох цялата ти тема, защото нямам нерви за излиянията ти.
Пич, вземи се стегни. Звучиш страшно зле. Това, че си се фиксирал в тази жена показва, че си мъж без избор на жени и със склонност към дълбоки самозаблуди. Запомни едно "Жените не харесват мъже, които са нийди и досадници и ги издигат на пиедестала на Единствената". Това е така, защото тези мъже им се поднасят на тепсия, а когато нещо ти е поднесено на тепсия и не си се потрудил за него, не е привлекателно и стойностно за теб.
Решението на твоя проблем е да започнеш да излизаш и да правиш секс с възможно най-много жени. Ще се отракаш малко и ще видиш, че такова понятие като Единствената не съществува.

15.   Какво го нападнахте?
На мен подобно преследване, че и веднъж беше доста проблематично - ми харесва. Сигурно такива мъже привличам, една 'добронамерена женица' веднъж ми каза, че с поведението и нрава си (също като на момичето) и това, което съм като жена - карам мъжете, да се държат така с мен. Дори да е права - това съм аз. И да, развръзките не са добри.
Не бих казала, че някой от тези мъже ме е обичал истински, макар да са се държали като герои от любовен роман. Единият видя в мен - предизвикателство, другият-красота, третият-нещо повече от самия него, четвъртият-фетиш, петият-утеха и грижа, шестият-муза. Общото между всички е, че нещо много силно им липсваше към момента на запознанството ни и виждайки, че го има в мен, това ги привличаше. Просто, това са хора, които искат и са ненаситни, оттам и прекаляването, което на мен не ми пречи.

Стига а тази ниска емоционалност, толкова сте студени, че проявата на чувства е страшна и странна за вас.

Авторе, действай, поне ще си изживял емоцията докрай.

16.   №15, признаваш, че в такива ситуации развръзките са плачевни, обаче въпреки всичко го поощряваш да си "изживее чувствата"!.. Прочутата женска антилогика и прословутата женска солидарност, защото така въпросната особа, макар, че сигурно ще го отреже, преди това ще си четка до насита самолюбието и ще си вдига самооценката и садистично ще се кефи на мъките и на унижението на мъжа който пълзи пред нея. Ясно е, че нищо няма да стане, ама той въпреки това да действа! Ега ти наглостта.

17.   Идеята за приятелство е да те приеме на духовно и емоционално ниво, което си е необходима съставка от връзката за всяка разумна жена. Ако е земна жена, както се изразяваш, този подход е по-правилния, отколкото другият. Някои жени се нуждаят от много време и за тях е по-важно първо да те приемат като човек, а после като мъж, такива характери са си просто. Но след като не чувстваш необходимост да си и и приятел, освен физически да си и любовник, може би наистина не гледате в една посока.

18.   Брат аз съм същия като теб - но разликата е в това че аз не пия а пуша.

Давай докато е време докато не го оцени точно това което искаш- бил съм в твоето положение и знам какво е