Жена с дете такъв проблем ли е?
Почти съм се отчаяла. Защо мъжете отбягват чак толкова свободните жени, които имат дете? Аз съм на 30, отлично изглеждаща и не пестя средства и време да се поддържам в най-добра форма, но не мога да намеря половинката си. Ожених се рано, малко бързо и за грешен човек. Детенцето е момче, на 5 годинки. Аз съм разведена и моя бивш съпруг не играе никаква роля в живота ни, да, включая и този на детето и то по свой избор. Въпреки това, аз не мога да намеря сериозен мъж. Пиша заради последния случай. Срещнах страхотен мъж, завъртя ми главата, малко по-голям на години от мен, свободен. Излизахме няколко пъти, всичко беше чудесно. Споменах му, че имам дете и всичко се промени. Веднага се отдръпна, буквално, направо си личеше как едвам дочака края на срещата ни. Питах го защо така и той си го каза - не искам да се занимавам с жени с деца и ангажименти. Даже каза, че и само секс не би искал с ангажирана жена, той бил свободен, заслужавал жена без ангажимент. Не искал да ме заблуждава и т. н., нямал никакво намерение да поема отговорности за чужди грешки и деца, който имал деца да си ги гледал и според него смятал, че трябвало да си гледам детето вместо да търся връзки? ! Поне ми каза всичко това, което няколко други преди него не посмяха. И така - толкова ли е страшно това, да имаш дете?

Коментари

151-200 от 305

161.   Номер 135, пишеш пълни небивалици. Дори не е сигурно мъж ли си или жена, но това няма значение. Да приемем все пак, че си мъж. Кой си ти, че се изказваш от името на всички останали "добри момчета" - както ги наричаш - и да твърдиш така нахъсано какви са или какви не са, само защото ти считаш себе си за недобър/непосредствен? А накрая завършваш и с думите, че си направо посредствен.

Глупаво е да се вкарват тези хора в междинната област между доброта и лошотия и да се тръби колко заряд имало или нямало. Какъв ти заряд, какви 5 лева!? Колко процента от българките си видял да си търсят мъж, който да ходи по старческите домове да пита хората как са, що са? Или пък да си търсят фелдшер от Бърза помощ, дето спасява животи?
Ааа, сетих се!!! Може би имаш предвид хирург със заплата 15 000 лева, който също спасява животи, но има особено привлекателна за жените заплата? Това вече е друго, нали!? ;) Защото е предпоставка някоя женичка лицемерно да се самоизтъква, че харесва мъж, спасяващ човешки животи, но всъщност ключовото да са неговите доходи. Или имаш предвид възрастен милионер или милиардер, по каквито също българките съмнително много налитат, пък макар и да са с 30-50 години по-млади от въпросните мъже? Даденият за пример от теб милиардер Игнат Канев е точно такъв. Чудесен човек, определено - дарява пари и помага на някои нуждаещи се, по негова преценка. Дали жените биха залитнали по подобен милиардер точно заради милосърдието му, или точно заради паричките?
Отговори ми за фелдшерите и посещаващите старчески домове, дето според уклона на думите ти били целева група за българките.

Повечето (с редки изключения) млади и нетолкова млади българки търсят "заряд", под който се крият названия, като: лукс и пари, ръст 190 см, напомпани мускули, лош поглед на настървен убиец, помияр по душа, кръшкач, нахален и несъобразителен тип, неуважаващ личността на жената ('щото, видиш ли, по твоята логика, жената имала нужда не от човешки ценности и здравомислещ човек до себе си, а от някаква си там тръпка, движение, заряд и разните други глупости, които прочетох по-горе). И това, че е силно разпространено въпросните госпожици (и дори някои госпожи) да залитат към тази групичка на "лошите момчета", съвсем не прави избора им правилен. В живота много от предпочитаните поведенчески избори на човек от всякакво естество (кръчмарска музика, пороци, кофти поведение, мързел и т. н. ) са вредни, погрешни, пагубни за развитието на обществото, но се случват. И това въобще не ги прави удачни и правилни, само защото преобладават.

Горе споменах за помирите-кръшкачи. Знаеш ли защо? Защото повечето жени едно казват, друго казват, а трето вършат. Само и само да бъдат до някой с дълбок джоб и/или с квадратна глава, са способни да търпят немислими унижения. А мнозина от тях си самовтълпяват, че ще успеят с времето да променят избраника на "сърцето" си, така че той от лош егоистичен помияр да се превърне в добър и благороден лъв. Е, това е най-голямата заблуда на жените и те никога, абсолютно никога не успяват да изпълнят това си намерение. Затова и после горкичките създават редица теми за самотни млади майки с деца, изоставени от лошите момчета - онези с "големия заряд" от чувства и усещания.

Аз също се причислявам към добрите момчета и определено много добре зная разликата между това да не си обект на женско внимание и да си обект на такова. Откакто започнах да получавам няколко пъти по-висок доход, изведнъж няколко от незабелязващите ме в последните 10-15 години моми започнаха съмнително много да ми се натискат открито. Същите тези моми преди това забелязаха единствено лоши момчета, които ги изчукваха, докато могат, унижаваха ги, а после се чупиха да увъртат главиците на поредните заблудени моми. И като ми говориш за заряд, да спомена и това, че две от въпросните моми бяха редовно "зареждани" с бой, едната дори и със заплахи за убийство и психически тормоз, който по собствено желание търпя няколко години с надеждата да превъзпита помияра си, когото беше избрала пред всички останали мъже. Но вече момите попреминаха 35 години, напатиха се хубаво с няколко поредни нервак-идиота и накрая изведнъж се усетиха, че филмът нещо не е както са го поръчвали в розовите си блянове, че не са така вървежни като на младини и затова накрая панически смениха посоката на интереса си от лошите към добрите момчета. Откакто спряха да се котират на пазара, започнаха да искат уважение, обич и вярност. Такива моми, дето се правеха на много недостъпни, когато бяха на по 25 години, сега сами се предлагат на мен и на някои мои приятели, тъй като сме възпитани, сериозни и отговорни, не сме зли и не бием, не пием, не изневеряваме. Както щеш го наричай това. Явно не искаш да приемеш, че сме добри и много съмнително страниш от тази дума, затова може да ни наричаш чудовища. :))) Не сме ходили в старчески домове, повечето от нас не са спасявали човешки животи (аз съм спасявал припадналата ми сестра от задушаване при пожар, също и майка ми при наводнени дробове), не сме дарявали милиони за благотворителност, така че явно по твоята логика затова не сме желани - защото не притежаваме от този твой прословут заряд, който бил някакъв неустоим афродизиак за жените. :) Толкова за критериите ти - кой бил добър и кой не.

Почти съм сигурен, че сега някоя анонимна душичка ехидно ще подхвърли, че добрите момчета са добри единствено по принуда, защото иначе нямало да бъдат забелязани (имаше вече подобни идиотщини в няколко съседни теми), но изборът какви да бъдем като нрав и поведение сме го направили още много рано в детството си, той е част от нас самите и не ни идва отвътре да сме егоисти и гадняри. Ние не играем роли, не се боим да се изправим лице в лице с истината, не сме притиснати да се преструваме на такива, каквито не сме, не гоним скрити цели, а сме земни, естествени, помагащи, непринудени, верни, грамотни и добросъвестни. Че и прилично добре любим жените си, но не го афишираме ежечастно в обществото, защото не страдаме от нуждата да кърпим душевни комплекси. Както споменах вече - чудовища сме големи! :)

162.   Номер 135, пишеш пълни небивалици. Дори не е сигурно мъж ли си или жена, но това няма значение. Да приемем все пак, че си мъж. Кой си ти, че се изказваш от името на всички останали "добри момчета" - както ги наричаш - и да твърдиш така нахъсано какви са или какви не са, само защото ти считаш себе си за недобър/непосредствен? А накрая завършваш и с думите, че си направо посредствен.

Глупаво е да се вкарват тези хора в междинната област между доброта и лошотия и да се тръби колко заряд имало или нямало. Какъв ти заряд, какви 5 лева!? Колко процента от българките си видял да си търсят мъж, който да ходи по старческите домове да пита хората как са, що са? Или пък да си търсят фелдшер от Бърза помощ, дето спасява животи?
Ааа, сетих се!!! Може би имаш предвид хирург със заплата 15 000 лева, който също спасява животи, но има особено привлекателна за жените заплата? Това вече е друго, нали!? ;) Защото е предпоставка някоя женичка лицемерно да се самоизтъква, че харесва мъж, спасяващ човешки животи, но всъщност ключовото да са неговите доходи. Или имаш предвид възрастен милионер или милиардер, по каквито също българките съмнително много налитат, пък макар и да са с 30-50 години по-млади от въпросните мъже? Даденият за пример от теб милиардер Игнат Канев е точно такъв. Чудесен човек, определено - дарява пари и помага на някои нуждаещи се, по негова преценка. Дали жените биха залитнали по подобен милиардер точно заради милосърдието му, или точно заради паричките?
Отговори ми за фелдшерите и посещаващите старчески домове, дето според уклона на думите ти били целева група за българките.

Повечето (с редки изключения) млади и нетолкова млади българки търсят "заряд", под който се крият названия, като: лукс и пари, ръст 190 см, напомпани мускули, лош поглед на настървен убиец, помияр по душа, кръшкач, нахален и несъобразителен тип, неуважаващ личността на жената ('щото, видиш ли, по твоята логика, жената имала нужда не от човешки ценности и здравомислещ човек до себе си, а от някаква си там тръпка, движение, заряд и разните други глупости, които прочетох по-горе). И това, че е силно разпространено въпросните госпожици (и дори някои госпожи) да залитат към тази групичка на "лошите момчета", съвсем не прави избора им правилен. В живота много от предпочитаните поведенчески избори на човек от всякакво естество (кръчмарска музика, пороци, кофти поведение, мързел и т. н. ) са вредни, погрешни, пагубни за развитието на обществото, но се случват. И това въобще не ги прави удачни и правилни, само защото преобладават.

Горе споменах за помиярите-кръшкачи. Знаеш ли защо? Защото повечето жени едно казват, друго мислят, а трето вършат. Само и само да бъдат до някой с дълбок джоб и/или с квадратна глава, са способни да търпят немислими унижения. А мнозина от тях си самовтълпяват, че ще успеят с времето да променят избраника на "сърцето" си, така че той от лош егоистичен помияр да се превърне в добър и благороден лъв. Е, това е най-голямата заблуда на жените и те никога, абсолютно никога не успяват да изпълнят това си намерение. Затова и после горкичките създават редица теми за самотни млади майки с деца, изоставени от лошите момчета - онези с "големия заряд" от чувства и усещания.

Аз също се причислявам към добрите момчета и определено много добре зная разликата между това да не си обект на женско внимание и да си обект на такова. Откакто започнах да получавам няколко пъти по-висок доход, изведнъж няколко от незабелязващите ме в последните 10-15 години моми започнаха съмнително много да ми се натискат открито. Същите тези моми преди това забелязаха единствено лоши момчета, които ги изчукваха, докато могат, унижаваха ги, а после се чупиха да увъртат главиците на поредните заблудени моми. И като ми говориш за заряд, да спомена и това, че две от въпросните моми бяха редовно "зареждани" с бой, едната дори и със заплахи за убийство и психически тормоз, който по собствено желание търпя няколко години с надеждата да превъзпита помияра си, когото беше избрала пред всички останали мъже. Но вече момите попреминаха 35 години, напатиха се хубаво с няколко поредни нервак-идиота и накрая изведнъж се усетиха, че филмът нещо не е както са го поръчвали в розовите си блянове, че не са така вървежни като на младини и затова накрая панически смениха посоката на интереса си от лошите към добрите момчета. Откакто спряха да се котират на пазара, започнаха да искат уважение, обич и вярност. Такива моми, дето се правеха на много недостъпни, когато бяха на по 25 години, сега сами се предлагат на мен и на някои мои приятели, тъй като сме възпитани, сериозни и отговорни, не сме зли и не бием, не пием, не изневеряваме. Както щеш го наричай това. Явно не искаш да приемеш, че сме добри и много съмнително страниш от тази дума, затова може да ни наричаш чудовища. :))) Не сме ходили в старчески домове, повечето от нас не са спасявали човешки животи (аз съм спасявал припадналата ми сестра от задушаване при пожар, също и майка ми при наводнени дробове), не сме дарявали милиони за благотворителност, така че явно по твоята логика затова не сме желани - защото не притежаваме от този твой прословут заряд, който бил някакъв неустоим афродизиак за жените. :) Толкова за критериите ти - кой бил добър и кой не.

Почти съм сигурен, че сега някоя анонимна душичка ехидно ще подхвърли, че добрите момчета са добри единствено по принуда, защото иначе нямало да бъдат забелязани (имаше вече подобни идиотщини в няколко съседни теми), но изборът какви да бъдем като нрав и поведение сме го направили още много рано в детството си, той е част от нас самите и не ни идва отвътре да сме егоисти и гадняри. Ние не играем роли, не се боим да се изправим лице в лице с истината, не сме притиснати да се преструваме на такива, каквито не сме, не гоним скрити цели, а сме земни, естествени, помагащи, непринудени, верни, грамотни и добросъвестни. Че и прилично добре любим жените си, но не го афишираме ежечастно в обществото, защото не страдаме от нуждата да кърпим душевни комплекси. Както споменах вече - чудовища сме големи! :)

163.   Като чета колко злоба се изсипа от голяма част от пишещите мъже и жени, ако детето има такава майка, по-скоро бих взел само него, без майката. Никое дете не заслужава да живее с толкова злобни родители. Иска ми се да мисля, че пишещите тук не са представителна извадка или са по-добри хора, от колкото показват във форума.

164.   Написахме многократно защо е проблем жена с дете, но част от тези жени упорито отказват да го проумеят и вместо това се нахвърлят с упреците. Тяхно право си е да са недоволни от живота и от тези факти, но това не ги променя или отменя. Също не съм съгласен с грозните коментари по адрес на тези жени от страна на разни набедени мъжкари или комплексари, но тях няма да ги коментирам.
Ще задам един въпрос към тези жени, въпреки, че отговори не очаквам да получа. Въпроса ми е, защо вместо да се целите в атрактивните ергени, не се опитате да сте с някой задръстен 30 год. девственик, на който никога никоя не му е връзвала и му е крив целия свят? Аз знам какъв е отговора - защото усилия и нерви много, а резултатът не е гарантиран. Същото е и за тези атрактивни ергени, които искате та ви се плаче, но не те не ви искат именно по същите причини.

165.   В кратце разбрах, че мъж, който не иска да се обвърже с жена с дете (деца), е страхливец, безотговорен и в общи линии не е мъж. Ама в началото всички жени сте без деца. Тогава какви са тия дето се хващат с вас ?

166.   Ако жена отхвърли мъж - нормално. Търси най-добрия баща за децата си.
Ако мъж отхвърли жена - трагедия. А той срахлив никаквец.

Ми това е мили жени. Когато избирате е нормално да отхвърлите някой. Ако вие сте обект на избор е същото. Сори !

167.   Аз съм жена с дете,омъжена за мъж без деца.Имам и предишен развод,а той не.Нямаме на този етап общо дете.Той беше инициатора на връзката ни,от самото начало знаеше че имам детенце.Аз се дърпах, защото съм по сериозните взаимоотношения ,а мислех ,че такива са възможни само с човек,който също има дете/деца,за да сме в равностойни позиции.Настоящият ми съпруг още на първата ни среща започна да говори за брак,а само се бяхме целунали.Помислих го за луд.Имаше репутация на вечния ерген с многото бройки. Реално е хубав мъж-с атлетично тяло,няма човек който да не ахне заради сините му очи или да каже какво хубаво 'момче'е.Т.е.не е някакъв льолоь ,каквито коментари имаше за такива, които са с жени като мен.
Нито пък аз съм някаква плейметка или богиня в леглото,како се коментираш на първа страница.
Мъжът ми работи,аз в момента не,основно той се грижи за нас,обича детето .
В началото имах милион и едно притеснения как ще ме приеме семейството му,приятелите му,не исках да ме запознава с майка си и т.н.,сто пъти го питах и се съмнявах дали наистина иска брак,дали е сигурен.Именно защото покрай спорта съм основно заобиколена с мъже,на които мнението им за самотните майки е 'крава с теле'.
Нищо от това не оказа вярно в нашия случай,всички ме приеха,заживяхме заедно,а скоро след това се оженихме.Сега след няколко години вече сериозно обмислям идеята за бебе,понеже нямам много време ,но искам да го изненадам.
За любовта не е пречка наличието но дете.Който обича майката ,би трябва да обича или поне приема и детето и.Аз например не харесвам мъже със сини очи-тръпки ме побиват,но тези на моя ги обожавам.

168.   Привет драга авторке! Попадайки на грешни хора не те прави маловажна от другите желани жени за връзки. Не се отчайвай, половинката ти е там и те чака да го видиш и да се съберете. Не губи вяра. Майките, които са самотни родители са с характер и са трудно достъпни. Никак не е лесно химичната реакция с жена с дете. Но ако се получи, то е прекрасно. Един мъж не те е поискал, не означава, че друг не те желае. Бъди умна, уважавай себе си. Поздрави!

169.   Абе юо никоя жена не може да приеме, че е отхвърлена по каквато и да е причина? Те си въобразяват, че харесат ли някой мъж, то той е длъжен да им върже, да си свали гащите веднага, да се жени за тях, че даже ако имат деца от друг - то той, харесания мъж, БЛАГОСЛОВЕНИЯ, трябва веднага да ги приеме. Истината е, че не се избира само на външен вид! На външен вид само се избира на 14-15 г., даже на 20 г. търсиш нещо по-така като разговори, а над 30 да не говорим, че външния вид отстъпва на характер, човешки качества, спокойствие вкъщи, ако щете и чужди деца. Един мъж обича ли една жена, то малко неща са в състояние да му попречат да бъде с нея. Виждал съм мъже от любов да пренебрегват тотално родителско мнение, къщи напускат, тръгват с бивша на някой добър приятел - губят приятели, но не съм виждал влюбен мъж да се откаже от жената, ако и тя го иска. Аз съм имал случай да отрежа една, която практически си се ебеше с всички в компанията като по-млад. Никога жена не ме е сваляла, но тая ме сваляше сигурно година и нещо. И тънко я режех, накрая пусна слух, че съм гей хаха. Както тук сега измисляте всякакви простотии - не били мъже, безотговорни били, истината е проста - НЕ ВИ Е ХАРЕСАЛ! Под не ви е харесал влиза - външен вид, влиза характер (като го лъжеш и криеш дете), преценил е, че няма да има спокоен живот с вас! Аз казвам от личен опит - на 18 бях един, на 30 друг, на 40 съвсем различен. На 40 искам 3 неща - да има какво да ям вкъщи, да има секс и много важно - да бъда оставен на мира. Вие коментирате мъже около 40, така, че мисля си и те искат тези 3 неща. Просто е. Осигури му ги на някой свободен мъж и да видим дали ще те реже. Междудругото - не подценявай спокойствието :). Айде, със здраве, в природата няма незапълнени ниши. Ако има закон, то той е, че всяка дупка си се пълни с нещо, няма празна бърлога, все нещо влиза навсякъде :).

170.   Накрая в историята си питаш: Толкова ли е страшно да имаш дете? Така зададен, въпроса ти е обвинение към мъжете ергени. Защо не кажеш на себе си: Аз съм необвързана млада жена и не ме е страх да се омъжа за мъж с едно дете, който не е богат. Ааа, май това никога няма да го кажеш, но не си пестиш думите да питаш защо ергените се страхуват да се оженят за жена като теб с едно дете. Не, за нас не е страшно да имаме свое собствено дете и да се грижим за него. Но нямаме намерение да се грижим за чуждо дете като твоето. Но вие от младежка глупост забременявате от неправилния мъж и после търсите ерген без деца, ама и да е финансово много як. Е, като не си мислила преди да забременееш и от кого да забременееш сега си гледай сама детето. Някои мъже ти дадоха вече много хубави отговори. Като млади момичета вие сте много безразсъдни затова и после си патите.

172.   164- Това трябва да го видя за да го повярвам.
Примадона с голямо его и самочувствие да тръгне с девственик това е малко вероятно.
Има хитри и умни жени които вместо да плюят по задръстените мъже ги уважават и накрая печелят.
Аз лично познавам една такава която си пада повече по девствени,дори влиза в сърварите където играят такива момчета,изучава ги в подробности но се научила и има подход към тях.
Накрая такива жени успяват в живота и получават каквото искат точно от такива здухани девствени момчета и мъже.
Такива жени са рядкост но ги има.
Много-добре поддържана жена майка на 2 деца която извлича максимално ползи от мъжете но и умее да дава.
Жена която не е работила и 1 месец но в същото време си има всичко което иска.
Отношение и разбиране мили жени,не да си пускате змийската отрова и да се чудите после защо той не ме обича.
Р.

173.   Сега ще разкажа за една бивша позната, която има дете и преди 7-8 години успя да си намери мъж (синът ѝ тогава беше на възрастта на този на авторката). С въпросната жена имахме дори връзка за около месец, но нещата не се получиха, тъй като я улових да флиртува доста безотговорно и с други мъже в Елмаз. Оправдаваше се тогава, че ѝ било страст и мания и не можела да спре да влиза там. Харесвало ѝ мъжкото внимание и как всички ѝ сваляли звезди. Обясних ѝ, че целта на 99% от тях е просто да я прекарат през кревата, но тя си знаеше нейното. Затова след време ми писна и с рекох, че така и така правя доста отстъпки с личното си време и се съобразяваме винаги с детето ѝ, че чак да търпя и открити флиртове с други мъже ми идва малко нанагорно. Правеше го и пред общи познати, като ни дойдат на гости. Някакви намигвания, усмивчици, чупки в кръста... Уж било на игра само.

Та, този, с когото тя се събра почти веднага след мен, беше един от онези, с които тя си флиртуваше зад гърба ми със седмици. Оказа се голям похотливец, изневерявал ѝ с няколко жени още в първите седмици и тя няколко пъти ми се обаждаше да я утешавам. Дори не зная защо изобщо ѝ обръщах все още внимание. Може би от съжаление, макар че не ѝ бях длъжен с нищо предвид поведението ѝ, с което успя да ме прогони преди това. Интересното е, че понеже съм добряк и верен, тя се опитваше да ми се качи на главата и си позволяваше твърде много, а с него след това трепереше от страх винаги да му се харесва и беше по-кротка от агънце, макар че той я правеше на мармалад и всичките ѝ приятелки я увещаваха да го зареже, защото я разиграва и изневерява. Забелязвал съм подобно противоречиво поведение у много жени. Търпят до безобразие, когато с тях някой пълен ръб се отнася зле, но ако са с добър и уважаващ ги мъж, стават нахални лигли, които не ценят какъв човек имат до себе си. И започват истински да го ценят едва тогава, когато вече го загубят. Те все още са заедно, макар че тя през годините търпя безброй унижения от негова страна. Той просто е играч и целият квартал знае за похожденията му. Тя го задържа при себе си единствено с това, че е много раздаваща се любовница и любимата ѝ фраза е "Духам, докато мъжът не ми каже да спра". Лично изпробвано - умее да го прави с часове. А с него сигурно се раздава като за последно от страх да не го загуби. :)

Но и е тя сама си е виновна, че си бие главата и троши нерви, защото се прицели не в някой друг нормален и грижовен мъж, а в доста едричък и харесван от жените батка. Тя пределно ясно знае, че повечето такива лесно поддават и обичат да си врат патката в колкото се може повече дупки. В същото време миличката е две глави под него - почти 150 см, и с 10-15 кг над нормата, а в лицето не е красавица. Наивно е да очаква той да предпочита нея пред разни мацки с изваяни тела и без деца. Той си я праска, праска и други жени, тя от години се опитва да го върже с общо дете, но безуспешно, а керванът си върви. :)

174.   За жените с деца има достатъчно мъже и хиляди примери на дълъг съвместен живот. В конкретната тема проблемът на жената не е, че НИКОЙ не я иска. Проблемът ѝ е, че тя иска някой безупречен, а те (безупречните) видиш ли какви са гадни - взели да недоволстват от това, че има дете. Е бъди реалистка, намери си спокоен мъж със/без деца, който не е майстор сваляч, голям паралия и т. н. Или такъв не те устройва, защото ти си Номер Едно?

175.   Номер 173 - Страхотeн пост хахаха :-) Особено ми хареса това за противоречивото поведение, истина е. Защо бе мили дами се държите лошо с мъж който се държи добре с вас а се държите добре с мъж който се държи лошо с вас, какво ви има, какво не ви е наред? !?

176.   Интересно ми е какви ще са коментарите, ако става въпрос за вдовица с дете. Пак ли жената ще е виновна, че мъжът й е починал? Уморила човека, ще ме умори и мен - ето такава е абсурдната логика на повечето коментари относно разведените жени с деца. Момчета, разберете, че животът е променлива величина. Хората се движат - към добро или към лошо, назад или напред. Онзи, който е бил внимателен и влюбен добряк преди десет години, днес може да е впиянчен егоист, а красивата девойка да е озлобена матрона с претенции. И обратното - наивният неудачник да е намерил своята успешна бизнес формула, а комплексираното момиче да се е превърнало в амбициозна млада жена. Тези промени са в основата на човешките "грешки" при избора на партньор. Сложих думата в кавички, защото грешките всъщност не са били грешки на онзи етап от живота ни. Когато се запознах с първия ми съпруг, той беше едно кротко, възпитано програмистче, което на мравката път правеше и ме гледаше в очите. 10 години по късно се превърна в алчен, властен кариерист, който уволни най-добрия си приятел, веднага след като стана съдружник във фирмата, в която човекът работеше. Разведох се с него без никакви съжаления. Но не мога да кажа, че съм направила грешка, омъжвайки се за онова добро и културно момче, което той беше.

177.   До 176. Погледни само какво си написала. Омъжила си се за човек, който те е гледал в очите, т. е. бил е послушко. После си се развела с този послушко, защото станал лош и алчен, и уволнил най - добрият си приятел?? !! Че ти какво общо имаш с това? Ти знаеш ли какви са били техните взаимоотношения. Доста нелепо ми звучи цялата история, освен ако разочарованието при теб не настъпило в дисбаланса на характера му - от свит, домашно прегърбен льольо, в безскрупулен пробивен мъж.
Моят съпруг също е кариерист и все прани финансови комбинации, но това не му пречи да ме обича, и децата също, и да ни го показва всеки ден. Бизнеса си е бизнес, семейство си е семейство. Мен не ме интересува хората какво мислят за съпруга ми. За мен е важно как се държи с мен и децата. Това е!
Ж34

178.   Номер 8 - и аз съм на твоето мнение!
Аз съм сама с дете. Да търся си нова връзка и главната идея не е някой да ми гледа детето....
Нито то би ми попречило на романтиката, развлеченията и секса в бъдеща връзка. Човек ако има желание има начин да комбинира нещата или разпредели времето си.

179.   177 "Моят съпруг също е кариерист и все прани финансови комбинации, но това не му пречи да ме обича, и децата също, и да ни го показва всеки ден. Бизнеса си е бизнес, семейство си е семейство. Мен не ме интересува хората какво мислят за съпруга ми. За мен е важно как се държи с мен и децата. Това е! " - Значи не ти дреме, че съпруга ти онеправдава други хора стига ти да се ползваш от неправедната изгода а? Когато дойде време съдбата да нанесе решителен удар по неправдата и да изравни везните не си мисли, че ти ще бъдеш подмината от страданието.

180.   Номер 176, ти направо ме разби. Неслучайно има поговорка "нищо лично, просто бизнес". Бизнеса е война, или газиш хората безскрупулно или те тебе газят. Имаш две опции - да ги газиш и да прогресираш, или да си добродушко цял живот и.... да работиш за тези дето газят другите. Ти толкова ли си глупава? Казвам го от опит с моя съпруг, който също изгони голям свой приятел. Назначи го, подаде му ръка. Онзи започна да се дъни веднъж, два пъти и моя го изгони без да му мигне окото. Но хайде да помислим преди да съдим. И аз съм шефка, и аз ще уволня всяка приятелка, даже и сестра си бих изгонила ако ме проваля в работата. Какъв е проблема? Това не са лични отношения там, на работа, а БИЗНЕС. Там, на работа сме, за да правим пари, нищо повече, не да се харесваме на тоя и оня, не да създаваме приятели. Ако стане - добре, ако не стане - изобщо не си го слагам на сърце. На работното място преди всичко е кариерата, работата и парите. Всичко друго е пейзаж. Тебе те е яд, че мъжът ти изведнъж му е порастнало самочувствието и не можеш да го командориш ли? Взимал много пари, заемал висок пост (примерно), а ти за 10 годинки не си мръднала и крачка напред... чиста проба злоба и завист. Да ти се чуди човек. На колко години си?

181.   "Аз съм на 30, отлично изглеждаща и не пестя средства и време да се поддържам в най-добра форма.... "

Да му се чудиш и маеш на бившия ти що е зарязал такова "съкровище" ;?

182.   176 съм. Хич не ме интересува война ли е бизнесът, детска градина ли е, за мен почтеността е водеща, без значение дали става въпрос за будка за семки или за международна корпорация. Тезата ми, всъщност, беше подкрепена от последвалите коментари, които веднага допуснаха, че съм глупава (щом не толерирам алчността), че съм мързелива (щом не "...газя хората безскрупулно" с цел личен просперитет), че нямам възможност да "командоря" (щом се отнасям към околните с нужното уважение) и т. н. Не, дами и господа, не сте прави! Отвращава ме позиция като "...ще уволня всяка приятелка, даже и сестра си бих изгонила, ако ме проваля в работата". Ако моят избор ме проваля, значи е редно аз да напусна, а не човекът, когото съм назначила. Тук, защото сме анонимни, нямаме ясна картина един за друг. Но - ще го кажа така - аз съм редактор в една от медиите, които преглеждате всяка сутрин, за да се информирате. Имам екип от 14 колеги и те за мен определено не са "пейзаж", а партньори, с които заедно градим успеха си. Никога няма да свържа живота си, особено пък в личен план, с личност, за която "бизнесът" е над човешкото. Дотук цитирам извадки от поста на 180 и ще продължа.

"Взимал много пари, заемал висок пост (примерно), а ти за 10 годинки не си мръднала и крачка напред... чиста проба злоба и завист.

За какво да му завиждам, мила? За това, че няма с кой една бира да изпие, защото просто няма приятели? Че ходи на почивка сам-самичък? Че не може да си намери съдружник, защото хората бягат от него?
За 10 години - за една жена, която все пак е гледала къща и домакинство - смятам да не съм се предала, щом съм успяла да защитя докторска дисертация, да издам четири романа, да създам едно от най-четените списания в България и да гледам добре работата си в национален ежедневник. Не е кой знае какво, не съм станала милионерка, но някак... живея. И спя спокойно. И никога, никога, никога повече няма да свържа съдбата си с безскрупулен човек, за който парите са над всичко. Не само не изпитвам "злоба и завист", а от сърце съжалявам бившия ми съпруг. Жалко за високия му интелект и за отличните предпоставки за истински просперитет, от които той не можа да се възползва от алчност. Ние, всъщност, не правим кой знае какви избори. Полюсите са два - добро или лошо. За мен лично "лошото" си е лошо, без значение дали е отправено към мен или към някой друг (това го казвам в отговор на 177, защото определено ме е грижа как съпругът ми се отнася към околните). Какво мнение да имам за човек, който нарочно оставя пукнатини в софтуера на клиентите си, за да дадат проблем след време и хората отново да се обърнат към фирмата му? Сега ще кажете: ами, това е нормална бизнес практика! За мен това е престъпление, непочтеност и отвратително отношение към парите и доверието на другите! И да - нищо лично, 180. Просто въпрос на принципи.

183.   181 каня те на среща

184.   Защо си мислите, че като имате основателна причина или оправдание за положението си, това би променило нещо? Ако съпругът е починал, наистина е трагедия особено за детето/децата, но за евентуалния бъдещ втори мъж нещата са дори по-зле, защото починалия съпруг/баща ще бъде идеализиран и втория винаги ще се чувства просто като някакъв заместител.
Ще дам пак примера за 30 годишния девственик- той също има основателни причини за положението си, като неадекватни или направо отровни родители, тормоз през детството си, липса на родителска обич и други. Само че това не ви спира да кажете, аууу той е смотан, той е мухльо, той не знае как да се държи, не знае как да се облича, няма да е добър в леглото и каквото още се сетите. И съответно не искате да се занимавате с такива, защото са под нивото ви. Обаче, тези които искате също си имат ниво и в много случаи се оказва че са над вашето. Много се изписа за причините и нямам намерение да се повтарям. Животът си е ваш и никой не ви е длъжен с нищо.

185.   До 176/182. Значи ти се разведе с бившия си без лично на тебе да ти е сторил зло, защото неговото поведение не отговаря на принципите ти за живота, а не защото не го обичаш? Така ли? Или престана да го обичаш, след като си промени поведението си, което не отговаря на принципите ти? А деца имате ли? Сегашният ти мъж пак ли те гледа в очите и защо си влюбена в него?
Питам, без да се заяждам, просто ми е любопитно.

186.   182, представям си те като хубава, леко властна, но интелигентна жена - властна в комбинация с интелигентна не ме плаши, плашат ме простакесите, амбициозните тъпанари, онези, които и през трупа на майка си ще минат само и само да се докажат. По тази логика съм съгласен с теб, но имам едно питане - бившият ти съпруг не е станал изведнъж това, което в момента описваш, ти къде беше през тези 10 години, защо не усети настъпващата промяна в зародиш, защо не разговаря с него, какво изобщо направи за да не се стига до сегашния момент? Питам защото мисля, че делата ни са общи, ние сме тези, които позволяваме на партньорите си да се развият в посока добро или лошо, ние не знаем как да удряме спирачки и как да даваме криле. Аз също се провалих в първия си брак, (не, че имам втори), не обръщах достатъчно внимание на промените настъпващи в човека до мен, не бях настойчив, отлагах и чаках нещата да се случат от самосебе си - крайният резултат считам за мой провал, а не за провал на другия. С две думи провалът е общ (поне при нас), а в твоите думи усещам една надменност, ти стоиш високо над нещата, другият се е провалил, а ти си онази, която се явява стожер на ценностите.
Не те упреквам, аз също се чувствам гадно, че не успях да наложа моята ценностна система, но поне се опитвам да съм откровен пред една анонимна аудитория - провалих се с гръм и трясък, може в началото да не съм знаел какво трябва да се направи, но това не е оправдание за бездействието ми.
Между другото, също както и ти, се възприемам като успял човек за всичко останало, но в най-човешкото се провалих, вдигнах ръце, отказах се, спомогнах един боклук да стане по-голям боклук - изобщо не се гордея с това, че съм го напуснал.
Замисли се - интелигентна си!
П. Д. К. Иванов

187.   Самотната майка е жената с топките, които липсват на мъжът!
И тук виждам толкооова много от тези "мъже"
Живея в чужбина и тук не съм виждала подобни "кастрирани"..
Жени, имате половин свят на разположение!

188.   За всеки влак си има пътници кой женен кой вдовец кой кьорав кой сакат на всеки редът ще дойде не се отчайвайте

189.   До 187. Така е и аз живея в чужбина и виждам разликата. Не забравяй обаче, че там социалната система е друга и една самотна вайка спокойно може да си отгледа децата сама, дори и без да работи. Да давам примери е излишно. Сестра ми в България остана млада вдовица с дете на 3 г. Взима заплата в нашия малък провинциален град от 670 лв. и дете като сирак взима около 150 лв. Мислиш ли, че и е лесно....

190.   184, не се притеснявай, всички разбрахме, че всички мъже са ниво над самотните майки с деца. Сакън, няма никой да ви ощети вас, безценните, но странно защо ли непохарчени ергени.
И да, тези жени са повече мъже от мъжете, които страхливо си плюят на петите и бързат отново да станата ергени. Щото е сигурно, няма зор. Айде със здраве.
Един самотен баща /вдовец/ на 36.

191.   Ох, момчета - 185 и 186... Разбира се, че и аз съм виновна! 182 съм. Така съм възпитана, а и аз така съм се програмирала - да съм търпелива, да се надявам, да подкрепям мъжа си, да неглижирам кусурите му и, както казва 186, помогнах несъзнателно на един заблуден човек (няма да използвам думата "боклук", все пак години наред съм делила дом и легло с него) да стане още по-заблуден като се опитвах да се впиша в етични стандарти, които ми бяха абсолютно чужди. Никакъв стожер на ценностите не съм аз, г-н Иванов, просто се опитвам да съм честна със света, не искам да участвам в ежедневната манипулация, на която всички ние ставаме жертва. Не се познаваме и няма как да ви убедя, че не съм надменна - разгневена съм, има разлика. Гневът ми е към стереотипите в обществото ни, а не само към бившия ми мъж, когото в последните години наблюдавах с ужас в какво се превръща (ако щете вярвайте, господине, но този обичан някога от мен човек открадна изобретението на братовчед си, разчитайки на това, че роднината му няма да има достатъчно пари да го съди и се оказа прав; сега продава технологията в Германия и Япония). В сегашния си съпруг, номер 185 (благодаря за интереса! ), съм влюбена заради абсолютната му честност. Този човек наистина никога не лъже, дори на битово ниво. Ако нещо е забравил да свърши, точно това ще каже: "Забравих", а не нямах време, бях зает, имаше задръстване и прочее. В работата си е същият - отговаря със съвестта си за всеки детайл, изпипва нещата и е щастлив, ако хората са доволни. Ей така - приятно му е да види как едно семейство влиза в новото си жилище и всичко е перфектно, и хората се радват, защото инженерът, строителят, електротехникът, мазачът, чистачът и всички по трасето са си свършили работата. Понякога го наблюдавам как навива кабела на зарядното за телефона - прилежно, старателно, за да е удобно после за ползване; аз обикновено го правя на топка и го пъхам в чекмеджето. Мънички са нещицата, които трябват, за да спечелиш уважение.

192.   Браво 107!

194.   До 191. Прочетох всичко, което си написала, но нещо не ми се връзват нещата или аз не ги разбирам. Много откачено всичко ми звучи. Прави впечатление, че доста отблизо следиш живота на бившия си съпруг - ходел на почивки сам, продавал технологии в чужбина и т. н., макар и злобно да пишеш срещу него, явно още имаш някакво неугаснало пламъче към него. Не пишеш дали имате деца и те как са адаптират в новата ситуация, което е важно, за изясняване на картинката докрай.
Пишеш, че си толерантна съм кусурите на другия, но не подозираш, как педантично и аналитично описваш партньора до себе си, просто ти се втренчваш в него и следиш всеки негов ход, ако има нещо непочтено - край.
А, ако новият ти съпруг престане да бъде честен и с него ли ще се разведеш, понеже с времето хората все пак може да се променят. Или за него такава опасност няма?

195.   Уважаема 191, п. д. к. Иванов съм, балгодаря за континента, но отдавна не съм момче, а може би да съм такъв все още, въпреки възрастта си.
Защо да не наричаме нещата с истинските им имена, наричайки един "боклук" заблуден човек, някак си неглижираме причините за да го определим по този начин. Според описанието на това, което е сътворил бившият ти съпруг не знам как бих могъл да го нарека просто заблуден. За мен това, че познавам някой от години, това, че съм имал нещо общо с него, това, че ми е бил близък на определен етап от живота, не означава, че ще го щадя, при това с ясното съзнание, че както и да го нарека няма как да го променя. Не знам дали боклуците се раждат такива или в последствие се оформят като боклуци - ако повярваме в теорията, че човек се ражда някакъв си и такъв си отива, няма какво повече да се направи, но ако вярваме, че човек подлежи на развитие, би трябвало да направим нужното за да му помогнем да се осъзнае и да разкрие добрите си страни, а не лошите. Моите опити продължиха почти 20 години и чак тогава се предадох както и ти си направила. Не знам какви са ви били отношенията, не те виня, просто разсъждавам на глас, че е трябвало да си по-настойчива, да не се съгласяваш с действията му, да го притискаш (може и да си го направила), но ако не си го направила просто си абдикирала - не отричам, че понякога това е единствния начин да се съхраниш, но тогава с чисто сърце можеш да наречеш отсрещния боклук или просто да не го споменаваш, дори и за лош пример.
Радвам се, че в момента си намерила правилния за теб човек, не знам дали по същия начин ще мислиш за него след 10 години (дано), ще ти кажа само едно, твоят начин за съхранение на зарядното за телефон е по-правилния от техническа гледна точка, от естетическа неговият начин може да е по-добър, но там навлизаме в една друга тема - аз не харесвам прекомерните педанти, не харесвам скучните английски паркове, не харесвам идеално подстригания райграс, обичам да има и нещо диво и неподправено (в жените също).
И понеже темата е такава ще кажа, че не отговори на един много важен въпрос зададен от 185 "А деца имате ли? " - не знам дали ще се съгласиш, но има разлика дали си сама жена или сама жена с дете.
И за да не се чувстваш като на разпит ще кажа, че аз съм с 2 деца, а жената, с която живея (без брак) от 10 години е с едно - нейното е най-малко от всички, когато се запознахме беше на 14.
От момчето г-н Иванов

196.   Отчаяни и нещастни хора. Не бил честен, разбираш ли! Тя горската е морален стожер и затова се била развела, ама моля ви се...
Слушай, уважаема, развела си се, както и другите, защото си сислушала сърцето (демек онази си работа) и си се хванала с оня със зарядното. Следиш бившия за да си сигурна че няма друга за да не ти одреже парите. Ама да знаеш, че ще си вървежна до време, после ще ревеш.

197.   196 и всички номера под които пишеш - айде спри с обобщенията и злобата. Вече ни писна! По някаква причина мразиш жените с деца - твоя си работа. Но не налагай мнения. Всеки има своя живот и носи отговорност за него. Ти нито си съдия, нито се казваш Исус Христос. Всеки има право на щастие на тази земя. Авторката търсеше подкрепа и утеха, а не нападки и омраза.
Смятам темата за изчерпана. Спри да спамиш с подобни теми и да отращаваш читателите на сайта. Разбрахме за българските жени с голямото самочувствие без покритие, за мъжете с деца, за кой ли не - цели трактати. Безсмислени и смешни напъни, разбира се. Вместо да обсъждаш живота на хората /който си е техен личен въпрос/, вземи оправи своя живот. Или просто си трайкай там с петте котки в гарсониерата.

198.   Реакциите на повечето жени тук много нагледно обясняват, защо повечето са сами с дете или разведени с такова. А също и защо не стават за нова връзка или брак. Когато възгледите на мъжа, споделени честно и открито, не им допадат, те не реагират спокойно, не се стараят да намерят някакъв консеснсус или компромис, ами веднага се нахвърлят върху такива откровени мъже с упреци, обиди и проклятия, като се стараят думите им да са колкото се може по-оскърбителни и да нанесат максимално поражение върху мъжкото достойнство. Ето го и отговора на задачката - защо сте останали сами - защото в характера си имате маниакалната патология да се налагате НА ВСЯКА ЦЕНА, и в случай на различия, да рушите самочувствието, достойнството, гордостта на мъжа, личността му, нервите му, и самия него. Бил пияница, затова го оставила. Или й посягал, а тя не може да го понесе. Ами, като има хиена до себе си, как няма да се пропие? Как няма да й посегне, ако всяка минута денем и нощен е провокиран да разкрие прага си на поносимост към обиди и истерии? То ест, вие не сте съзидателки, пазителки, каквото е призванието на една жена, а рушителки. Рушите и живота на мъжа, и своя собствен. Режете клона, върху който седите. За да е успешен мъжът, той трябва да е със самочувствие. Вие го рушите най-безмилостно, обладани от неистовото желание ада се налагате, и после хвърляте цялата вина за провала в отношенията си върху него. Но, както се вижда от този анализ, истината е по-различна. И именно тези невъздържани реакции обясняват, защо сте неподходящи за нова връзка. Може би не толкова самото наличие на дете до вас, а това, че заради непоносим характер и болно самолюбие не можете да градите и да поддържате нормални хармонични отношения с един мъж. Тук изобретиха някакви категории хора, като тези, които угаждат на прищявките на дадена провалила се с брака си жена и задоволяват всичките й нужди, биват произведени в ранг "Човеци" с главно Ч, Истински Мъже... А другите, според подобни произволни класификации, били боклуци, мухльовци, и не знам си какви. Не си мислете, че, раздавайки епитети наляво и надясно, решавате някакъв проблем, или някой наивник ще ви се върже на манипулациите. Вече казах, какъв е ефектът от тия епитети - определят ви вас самите. И този образ, който сами си създавате, е отблъскващ. Това са само емоционални истерични изблици, нямащи нищо общо с реалността. Няма Човеци Супермени и Рицари - има просто хора, мъже, всеки със своите си разбирания. Всеки има право на свои разбирания. А това, че ти, като жена, не признаваш правото на мъжа да има свои разбирания, да ги споделя и да си ги отстоява, защото не ти допадат, ами бързаш да му запушиш устата с най-невъздържани и злобни обиди и проклятия, това съвсем определено говори, че ти си способна да уважаваш мъжа, а напротив, винаги ще се стараеш да го подчиниш на своето мнение и да го обезличиш. Със всички възможни средства - обиди, проклятия, ежедневно съсипване на нервите му, рушене на самочувствието и на личността му. Ето кое ви прави опасни и неприемливи за стабилна връзка и за брак. И кое е причинило провала ви в досегашните ви връзки.

199.   Аз пък си търся точно такава жена, по-зряла, детето не ми пречи никак. Общо взето се разбирам с деца, а и нейното беше голямо на 6 години и знаеше, че не съм аз бащата.

В един момент споделих, че искам да имам "и свое дете". Почнаха едни истерии, как не съм искал да приема сегашното, че то било всичко за нея и трабвало да го приема и пр.
След като я изоставих (не толкова, че не искаше дете от мен, колкото заради истериите, хленченето и пр), почна да вижда, че сама е много по-трудно, няма кой да кара детето на училище, няма пари за колата и разните сметки и почна едно преследване, искала да се върна при нея, щяла да ми роди колкото си деца искам и пр. Аз не го направих естествено.

Най-лошото е, че жените не знаете какво искате. Колкото и да се старае човек и да прави компромиси, хленченето и мрънкането за всичко са постоянни. Така че, авторке, помисли си дали детето е проблем да намериш мъж, или има и някои дуги твои качества, които отблъскват мъжете.

201.   жена съм, но напълно разбирам мъжете, които режат родителки с деца. Всички женици с деца, които познавам, се интересуват само от това да намерят някой льольо, който да угажда на милото детенце, като че ли той го е правил. Какво чудно има, че човекът е отказал да се навре в подобна каша? Вместо да си създаде собствено семейство, да угажда на истериите на зарязаната леля и нейните ремаркета. А защо ли е била зарязана, сигурно защото бившия и майка му са били много лоши! Това са любимите приказки на подобни "самотни".

202.   Мъж съм, искам да поздравя номер 201. за честността. Ето това е истината, колкото и да не е приятна на въпросните „лели с ремаркета“. Не ви е проблемът в децата, а в непоносимия ви характер.

203.   201, тези неща ги повтаряме до затъпяване, но въпросните жени така и не искат да ги проумеят. И както разбираме от тях самите, те не просто си търсят някой льольо, а искат най-добрите ергени, които непонятно защо им отказват. За това са изписани 200 поста и темата стои най-отгоре вече 2-ри месец.

204.   До последните: кои са въпросните жени, та ги слагате под един знаменател, имена ЕГН, адрес? Еднакви ли са? Нещо в графа ли ги попълвате и пускате ексела да смята?! Смъртна присъда за самотните майки! 200 поста изписани - но с различни мнения. Някои биха взели жена с дете, други не. Всеки има доводи за и против. Нито всяка жена си търси льольо, нито дъ бест ерген - за каквито се смятат явно онези, които сакън да не вземат жена с дете. Никой никого не кара насила. Има жени, които наистина си търсят спонсор - обаче те са такива и без дете. Но има много свестни жени, които си гледат работата, къщата, детето - те са за майка и за баща. Да не мислите, че им е лесно? Че не плачат вечер? Вечно без мъжко рамо. Но повечето, които познавам не се оплакват, нито скачат от мъж на мъж. Просто има добри и хора с достойнство, но има и самовлюбени мъже и жени /супер самонадценени/, които смятат, че заслужават само топмодел, неженен/неомъжен, богат, и морално чист като сълза. Пожелавам им успех!

205.   Аз пък не разбирам защо ергените са така активни в една тема, която принципно не би трябвало да ги касае - необвързаните жени без деца ли свършиха, разведените с дете ли взеха да не бутат на кой да е или активността е просто от няколко индивида, които вечно са на сухо и сега си го изкарват на околните. Дори и една жена с дете да е проблем за някой ерген, защо е необходимо тя да бъде оплювана и квалифицирана, ето в темата са се включили и моми като номер 201 - грабвайте ги бе господа, не си чешете пръстите, чешете си други работи, кой ви е заповядал да ядете от киселото грозде, яжте от сладкото!

206.   Ох, милите те, ергени, за които просто се избиваме. Ма никой не ви ще вас, най-добрите ергени, вие не го ли разбрахте? Търсенето ви и лукса на вашите безценни особи са само във вашите глави.
Една сама жена е сто пъти по-мъж от вас, да знаете, и определено никоя от тях не си търси беля на главата и още едно дете на 35-40 години.

207.   203 - никой не ет кара насила, доколкото знам? ! Предлагам тези, които не искат патньор с дете от предишна връзка, просто да ги избягват. Простичко, нали? За какво беше нужната цялата омраза и помия, която се изля върху авторката и жените в нейното положение. Ако им завиждате за нещо... Може би че си имат поне едно дете/деца, а вие тънете в горда самота и се пазите ергени за най-идеалната. Едва ли не, една жена трябва да си убие детето, за да я приемете, че иначе много сметки, много скъпо. Нямам думи. Да не дава Господ да се окажете самотен родител. Обаче на всеки може да се случи.

208.   Хахаха 201 каква жена си, ти си ония льольо където плюе майките с деца, айде заври се някъде и дишай дълбоко а?
А акоооо случайно си женица ти пожелавам не 1 или 2, а най-малко 3 "ремаркета" и да си ги изгледаш сама, айдии поздрави
М33

209.   Авторката пита: "Жена с дете такъв проблем ли е? ", отчаяна е, иска да разбере, защо "страхотен мъж, който и е завъртял главата, свободен" видимо сякаш "изтрезнява" изведнъж когато разбира, че авторката е с дете. Ергените и отговарят и казват причините. На разни женички не им харесва чутото и почват да критикуват и да плюят без никой да ги е питал. Това е същността на тази тема и над 200 отговора в нея. Тъпо, много тъпо. Тези жени не се интересуват от истината а от социалното мнение към самотните жени с деца, за тях това е по-важно. Затова и колкото пъти да им се казва истината те ще продължават да си затварят очите и да се лензят.

210.   до 205 - 201 не е мома, а жена със семейство и 2 деца.
до 208 - няма никакво значение какво ми пожелава сволоч като теб. Важно е какво съм видяла с очите си, а то е нахъсани тьотки с деца от други връзки, които гледат да ги пробутат на някой мекушавец. Такива се опитват да хитруват, да пробутват чуждите дечица на партньора, имал неблагоразумието да са свърже с парясаните каки. Умните мъже не се доближават до подобни, комплексарите се хващат. Ти от кои си?

213.   Пространно обяснение, защо не е добра идея да се влиза в интимни отношения с такива жени от гледна точка на мъж.

https://www.youtube.com/watch?v=MdzLfiLCkrc

214.   На бас, че ако се направи регистър на мъже, които са готови да приемат жена с дете нито един няма да хареса на авторката ;)

А коментарите са много защото статията е споделена в бг мама.

http://old.bg-mamma.com/?topic=1051197;topicrefid=19

Най-вероятно от авторката ;)

215.   Авторката си зададе въпросите и получи отговорите така както виждаме нещата, без обиди и нападки. След това се включиха другите самотни майки заедно с поддържащите ги феминистки и се почна с обидите. Нито съм ерген, нито ме вълнуват толкова самотните майки с кой са и как са. Активен съм в темата единствено заради мнения като последните 5-6 след моето (203). Всичко каквото мога да напиша по-нататък по темата вече е писано по 2-3 пъти и няма нужда от повторение. Аз моя живот съм си го подредил както намеря за добре и въпреки обвиненията, не аз изливам злоба по форумите. Вие си правете изводите до къде сте я докарали с този така модерен вече войнствен феминизъм.

151-200 от 305