Жена с дете такъв проблем ли е?
Почти съм се отчаяла. Защо мъжете отбягват чак толкова свободните жени, които имат дете? Аз съм на 30, отлично изглеждаща и не пестя средства и време да се поддържам в най-добра форма, но не мога да намеря половинката си. Ожених се рано, малко бързо и за грешен човек. Детенцето е момче, на 5 годинки. Аз съм разведена и моя бивш съпруг не играе никаква роля в живота ни, да, включая и този на детето и то по свой избор. Въпреки това, аз не мога да намеря сериозен мъж. Пиша заради последния случай. Срещнах страхотен мъж, завъртя ми главата, малко по-голям на години от мен, свободен. Излизахме няколко пъти, всичко беше чудесно. Споменах му, че имам дете и всичко се промени. Веднага се отдръпна, буквално, направо си личеше как едвам дочака края на срещата ни. Питах го защо така и той си го каза - не искам да се занимавам с жени с деца и ангажименти. Даже каза, че и само секс не би искал с ангажирана жена, той бил свободен, заслужавал жена без ангажимент. Не искал да ме заблуждава и т. н., нямал никакво намерение да поема отговорности за чужди грешки и деца, който имал деца да си ги гледал и според него смятал, че трябвало да си гледам детето вместо да търся връзки? ! Поне ми каза всичко това, което няколко други преди него не посмяха. И така - толкова ли е страшно това, да имаш дете?

Коментари

201-250 от 305

216.   Как да заобича детенцето ми от първия брак?
Прочетете тази история от сайта и ще разберете някои неща, преди да се нахвърляте един към друг.

217.   Не съм съгласна изобщо. Поне не и за мен. Аз съм с дете на 3 и никога не ми е липсвало мъжко внимание. Дори когато бях бременна ме сваляха. Когато родих с бебето също. Сега каъо е на 3 мъжете не престават да се заглеждат по мен и да идват да се запознават. Говорим когато съм с детето на разходка, а не когато съм сама. В началото ми беше странно, защото след като съм бременна очевидно си имам мъж. Но аз не си търся връзка, още повече с обикновен мъж от парка.

218.   Не ми харесва злобата, изляла се в темата, в частност от комплексираните мъже, които никой не ги иска и сега злобеят срещу самотната майка.
Но като чета коментара на 2017, започвам да ги разбирам - "още повече с обикновено човек в парка... ".
Някои жени такива мъже не ги броят за човешки същества. Пожелавам на авторката на коментара да бъде щастлива с мъжа си. Но ако не дай си боже стане нещо и остане сама, не знам как би си намерила друг, при положение, че не гледа на мъжете като на човешки същества, а като на провайдъри.

219.   Мен пък винаги ми е било чудно защо жените си мислят, че след като някой ги е заговорил или загледал, то той със сигурност е влюбен в тях или най-малкото има по-сериозни намерения. Точно обратното е, 99% от мъжете в подобни ситуации търсят лесен секс и после кой откъде е. То си е и логично. На мен например, ако някоя жена ми хареса и разбера, че е омъжена и има дете, спирам да мисля за нея и да се интересувам. Наскоро бях в точно такава ситуация. Често виждах едно момиче, което ми направи впечатление и чрез общи познати намерих информация за нея. Оказа се, че е омъжена и всичко свърши до там. Тия дето се запознават с вас в парка са ясни.

220.   Номер 217, по-полека със сънищата, защото тук пишат и четат хора, имащи богат житейски опит и умеещи да разсъждават. На опашка ли се редят за теб всичките тези непреставащи да те желаят мъже, пазят ли си реда и водиш ли си регистър кой колко силно те иска? :) Хайде стига сте се замозаблуждавали, че щом някой ви забележи с очите си на улицата, това значело, че ви мисли за принцеса и веднагически се превръща в "поредния кандидат". :) Аз всеки ден забелязвам стотици коли и къщи, но дори и за миг не се замислям дали искам да ги притежавам. Същото е и с жените. Рядко заглеждам жени на улицата, а ако все пак го сторя, това е защото съм видял например умело гримирано лице, хубав модел дреха или добре изваяни и поддържани със спортуване бедра. Това не значи, че желая въпросната жена, нито ме превръща в неин кандидат. Искала е целенасочено да се покаже с грим, форми или дрехи - сторила го е и са я видели. Какво тръгвате да се обяснявате колко сте желани и неповторими? :) Смях в залата.

221.   След изписано толкова много в тази и другите теми, както и хвърлих един поглед на същата тема в БГ-мама, където също (неочаквано за мен) има смислени мнения, така че реших да направя малко обобщения. Направи ми впечатление едно от последните мнения в женския форум, на жена, която изразява същата позиция по много смислен начин. Когато си млад между 20 и 30, необвързан и си решил вече да създаваш семейство, най-логичното в случая е да искаш човека отсреща да бъде същия като теб. Това си е съвсем естествено и не разбирам за бяха нужни всичките тези нападки и глупости, та човеци с главно Ч, та разни хора бяха обявявани за светци, та какво ли още не. Аз също си знам, че ако се разведа дори и децата да не са при мен, няма да съм много атрактивен за 25-годишните момичета търсещи нещо по-сериозно (за необвързващ секс знаем как стоят нещата, така че няма нужда от коментар). А и би било твърде егоистично от моя страна ако децата са при мен, да очаквам от някое необвързано момиче на 25 да ги гледа като свои и вместо свои.
Интересно ми е дали тези жени с дете биха искали да са с някой като мен, мъж с две малки деца, но разведен и с децата при него? Дали биха ги гледали наравно със своето и всичко което произлиза от това? Защото ми се струва, че нещата малко отиват на "Детето не пречи на връзката, ама когато е едно и е мое. Когато са повече от едно и не всичките са мои май е по- различно"
Хайде сега почвайте с единичките, смислени отговори си знам да не очаквам.

222.   Номер 220 съм. Номер 221, много добре написано от твоя страна! Действително го има този момент при много жени, които имат собствени деца, но не биха приели мъж с негово дете. Лично познавам две такива разведени майки, които не щат и да чуят за татко с детенце. Едната е бедна и търси кой да я издържа, а другата има хубава и добре платена работа, притежава кола и жилище, но... и двете търсят само и единствено ерген. :)

Може ли да споделиш адреса на темата в бгмама, за която спомена горе? Благодаря! :)

223.   Имам няколко коментара по темата (2-3) но са доста назад. Последният ми челен опит е в рамките на последните 7 дена. Срещнах 2 жени, които имат деца и са т. нар. „самотни майки“. Питах ги доколко са сериозни намеренията им, казах им, че детето не е проблем.

В момента, в който им казах, че търся сериозна връзка и че искам да си намеря съпруга, и двете моми избягаха като жигосани! А едната при запознаването ни проведе 10-минутен разпит - какво работя, колко изкарвам, къде живея, абе всичко, от-до, в НКВД така не са разпитвали по времето на Втората световна война. Не знам какъв им е проблемът на тия жени, но май май слуховете за „парясниците“ са си доста верни. Дрънкат едно, а режат свестните мъже без да им мигне окото. При това не съм лоша партия, млад съм, изглеждам добре, не пия, не пуша, не играя хазарт, дори лотарийните билетчета не поглеждам, не си харча парите за глупости. Май не ме харесват, понеже нямам кола и не изкарвам колкото един от ония 240 в Парламента. Иначе те принцесите, те много наранените, те все на кофти мъже попадали. Ами да сте мислили, преди да дадете на някой „боклук“ /доколкото може да се вярва на кривата ви преценка/ да ви осемени бе. Почвам да си мисля, че повечето от тия самотни дами са се провалили в опита си да вържат чичко паричко с детенце и са останали само с детето, без чичко-паричкото. Егати. Нямам пороци, изглеждам добре, млад и здрав съм, но въпреки това нямам шанс. Ми оправяйте се, мили парясници, повече няма да се занимавам с такива като вас, ако ще да има и свестни измежду вас /сигурен съм, че има, но просто по подразбиране почвам да ви игнорирам, писна ми/. От сърце ви пожелавам да си намерите някой богат мъж, който да пие до припадък и да ви спуква от бой, вие само това заслужавате, като гледам колко сте отвратителни и меркантилни. Десет минути не ще да си каже името и не ми отговаря на нито един от моите въпроси, а ме засипа с над 30 нейни въпроса, при това отговорих на всичките. Оттук нататък като видя „самотна майка“, направо ще ми светват 300 червени лампи в главата. То пък бива бива претенции, ама това вашето не е нормално. Вместо да се радвате, че изобщо някой иска да ви погледне и да ви приеме с детето на друг мъж /това е много трудно, не всеки мъж го може, а пък не е и нормално, ако трябва да сме си напълно честни/, вие почвате да вадите списъка с претенциите. От позицията на какви? Да бяхте девствени участнички в конкурс за красота с интелекта на Айнщайн и с всевъзможни умения в живота, бих го разбрал. Ама с извинение, на**ани и изоставени, с такива претенции - приятна самота, оправяйте се, никой за нищо не ви е длъжен, освен онзи, който ви е заплодил и чието дете сте родили. Само той ви дължи нещо и никой друг, да сме си наясно.

224.   Коментарите много взеха да се припокриват, темата"увехтя".
Който не иска жена с дете/деца, да не бъде с такава, намирате си моми без деца и тва е.
Много примери имам, където мъже и момчета създават семейства с такива и детето не им е проблем. Щом се обичат нищо и никой не би ги разделил.
Жена/мъж с дете не е за малодушни егоисти.

226.   223 ох, милия ти съвършения ерген сладък мамин, защо просто не си си настроил търсачката, ами си седнал да се занимаваш с жени с деца? Може би за да пишеш дисертации срещу тях по форумите? ! Поетът го е казал - Смешен плач.

227.   223. до 226. Първо, не си позволявай да използваш ВЕЛИКИЯ ПОЕТ ХРИСТО БОТЕВ, за да защитиш злобната си феминистка теза. Ще ти отговоря защо „не съм си настроил търсачката“. Просто не бях предубеден, вярвах, а и все още вярвам, че всеки човек заслужава втори шанс и изобщо някакъв шанс, нося в себе си неугасимата Вапцарова вяра в човека и в доброто. Не съм съвършен, далеч съм от съвършенство. А и доколкото знам, съвършени хора няма, поне така пише в дебелите книги и така се казва в древните житейски учения. Но все пак донякъде си права, колкото и да грешиш. Идеята ти да си „настроя търсачката“ и да избягвам жени с деца е доста хубава, ще я приложа на практика, обещавам ти. Дано заради твоя съвет да не пренебрегна някоя достойна жена с дете /има и такива, знам го, просто са малко/. Може ли само да ми отговориш на един въпрос - ти една от тези самотни майки ли си?

228.   Подкрепям номер 223. Аз не виждам никакви предимства при самотните жени с деца, не виждам да имат някакви по-добри човешки качества които да ги правят по-привлекателни за връзка. Просто типичната жена натоварена с още проблеми, още по-алчна, още по-претенциозна, още по-склонна да играе и да се преструва и още по-нежелаеща да осъзнае, че положението и я прави непривлекателна. Не знам защо мъжете имаме някакви очаквания към такава жена, че тя ще е по-смирена, помъдряла, че ще цени повече един мъж, че ще е по-грижовна, обичаща, че няма да е толкова самовлюбена и претенциозна. Очевидно не е така. Имаме пак същия типичен и неприятен манталитет, нищо не се е променило, пак всичко се върти около това, че като е жена това значи нещо и и се полагат някакви привилегии, само дето сега с това вървят и куп отговорности, проблеми, по-малко време, желание, отдаденост за мъжа, повече пресметливост и неискреност и т. н. Тоест ако сравним една необвързана жена без дете с една разделена жена с дете виждаме, че по-всички показатели, както и да ги сравняваме, че необвързаната жена печели. Съответно няма никакъв стимул един мъж да се насочи към жена с дете. Другото обезпокоително е, че такива жени не желаят да осъзнаят, че привлекателността им поради обстоятелствата в които се намират е много по-ниска а пък имат същите, че и по-големи претенции. Това автоматично прави шансовете им да останат сами огромни. Виждам, че те разчитат на това да омаят някой мъж и той да се върже за тях без да мисли за това в какъв сценарий се вкарва. Коментарите са в стила на манипулациите и призоваване към алтруизъм, себеотрицателност и щедрост и призоваване към идеалите на чистата любов и да се пренебрегват такива "малки и незначителни" обстоятелства като присъствието на дете. Обезпокоителен и контрастиращ обаче е факта, че макар и такива жени да призовават кандидатите мъже да не обръщат внимание на подробностите и да се фокусират върху чистата любов, самите те от друга страна са изцяло фокусирани върху подробностите около мъжа и са движени предимно от пресметливост и алчност. Заключението е само едно в този случай и то е, че такива жени се опитват да направят от мъжете глупаци, да ги манипулират, употребят безсъвестно за своя изгода и да се възползват от тях. Няма нищо повече, нищо по-възвишено, благородно или нещо подобно, просто елементарно гледане на изгодата, капризи и бутане с лакти и манипулация за да се уреди такава жена по-добре. Просто и ясно. Съжалявам дами, но лично аз не ме блазни мисълта да се вкарвам в такъв сценарий.

229.   н. 223 и н. 228 Може ли да ме приемете във вашия клуб. Мнението ми за жените напълно съвпада с вашето разбиране и отношение към тях. Само, че досега не се е намерила жена и няма да се намери такава, която да ме омагьоса и да ме използва както тя си въобразява. Не говоря за ресторанти и пътувания до някои места, това са дребни неща. Даже им съм купувал и подаръци. Отначало във връзката ни се правя малко на наивен докато започнем сексуални отношения и така продължаваме до времето когато тя започва здраво да повдига въпроса за нашите дългосрочни отношения. Ами казвам им, че имаме нужда от по-дълбоко опознаване и този процес отнема време. И така продължаваме докато те си покажат истинския характер. Накрая излиза, че имаме доста различия в очакванията ни един от друг и по-добре да прекъснем връзката си. Така е било със всяка една до сега. Вече преминах 40-те и хич не ме е грижа за нищо вече. Ерген съм и така ще продължавам до края. Питали са ме приятели и приятелки как до сега нито една жена не ме е умотала в мрежата си. Ами няма да ме умотае защото аз им чета мислите, разбирам им триковете. Нека жените, които са се омъжили без да му мислят много и после са се развели да си сърбат попарата която сами са си надробили. Аз проблеми нямам, да му мислят самотните майки.

231.   229, "Аз проблеми нямам, да му мислят самотните майки. " - сигурен ли си, че нямаш проблеми? На мен защо ми се струва, че имаш и то доста сериозни и по тая причина никоя не се е заела да те Омотае до сега. "н. 223 и н. 228 Може ли да ме приемете във вашия клуб. " - защо ти е клуб, нали и сега си си добре, самодоволен си, себедостатъчен? Защо точно самотните майки да му мислят, свободните жени свършиха ли или просто не се пласираш там?
Доста елементарно звучиш за мъж над 40, нещо не ти се отваря парашута щом до тази възраст не си намерил подходящ партньор - не всички жени са държанки, а тези, които имат дори и малко на горния етаж не се връзват на такива като теб. Ерген бил - голям праз, и като си ерген какво, къде ще си занесеш натрупаните милиони или може би смяташ сам да ги изядеш и изпиеш, или ще си купиш едно апартаментче и ще си изгниеш в него?
Споко, пенсионерските клубове са измислени точно за такива самотници като теб, ще ти дойде реда да си гризеш едни работи, ама тогава и тях няма да ги има.
Пожелавам ти дълъг живот, дано опиташ от всичките сладости, които ти се предложат, но помни, че те вървят в комплект с горчивите и миризливите л.. на, които предстоят!

232.   Нещо си се объркала авторке. Съмнявам де не можеш да си намериш мъж. Казваш, че добре изглеждаш. Имам регистрация в един уж сериозен сайт за запознанства и предимно пиша на жени с деца, а отговор никога няма. На 37 години съм. Добре изглеждам. Пиша на тези жени защото са по олегнали и да можем да бъдем семейство. Аз деца нямам. Никога не пишат. Мисля, че търсиш прекалено много от мъж и най вероятно външността. Аз съм съгласен да гледам дете, но и това ще става. Да речем, че си намерила ти... мъж с дете. Ще го приемеш ли? Честно?

233.   Приятеля ми е с дете, на 23 съм.
За никой и нищо не бих го заменила, децата на партньорите ни не са причина да не обичаме човека до нас.
Явно не съм егоист, а и обичам деца.. но всеки с мнението си

234.   Шок, но не всички се радват на лекенца.

235.   Н. 231 как разбра, че съм самотник. Предполагам разбираш, че да живееш сам и да се чувстваш самотен са две различни неща. Аз никога не съм се чувствал самотен. Аз имам приятели които щом влезнат сами в колата си веднага включват радиото защото без нещо да им бърбори се чувстват много самотни. А това, че искам да ме "приемат" в техния клуб е една метафора, че имаме еднакви мнения за жените и в такъв случай си допадаме като единомислещи съотборници. Аз съм имал връзки и със самотни майки и с момичета и бих ти пожелал и на теб да ти се отваря парашута толкова, колкото на мен се е отварял със жените. Един мъж, който не може да си намери жена за интимна връзка без да й обещава брак за в бъдеще в моите очи е нещастен мъж. Аз никога не съм бил такъв. А колкото за старините недей да те грижа за мен, аз съм помислил и за това време. Пък и няма гаранция, че ако ти си семеен твоите старини ще бъдат златни.

236.   235, "Аз съм имал връзки и със самотни майки и с момичета и бих ти пожелал и на теб да ти се отваря парашута толкова, колкото на мен се е отварял със жените. " - май започнахме да си ги мерим? Ти драги ми ергенино не си имал връзки, ти си чукал и сам си го каза "Отначало във връзката ни се правя малко на наивен докато започнем сексуални отношения... ", което не е много по-различно от това да обещаваш брак, и в двата случая лъжеш защото те е страх, че ако те видят в истинската ти светлина ще избягат на момента. В същност съм убеден, че не ти е особено трудно да се правиш на наивен, ти си си такъв, в което няма нищо лошо ако се запреш до там, но когато започнеш и акъл да раздаваш нещата се променят. Понеже съм поживял малко повече от теб на тази земя, позволи ми да имам достатъчно наблюдения върху съдбата на такива като теб, но сега не е момента да те плаша ти и без това си достатъчно уплашен от жените.

237.   До авторката: истината е, че един мъж ще те приеме с деца или без, ако дотолкова е хлътнал по теб, че не си представя живота без теб. Мъжките коментари дотук бяха направо пазарлък като ония по пазарите, калкулации и тънки сметки, но нищо общо с любовта. Всеки от мачовците дотук би се отрекъл от схващанията си, ако срещне жената, която ще го остави без дъх. И не е нужно тя да е първа красавица, нито царица на свирките, просто трябва да е онази, която се е загнездила в мъжкото сърце като трън, който няма изваждане. И мъжът ще преобърне планини, за да бъде с любимата си. Ще разкажа част от собствената си история. След развода си, останала сама с едно дете, реших, че ще вложа всичките си усилия да отгледам детето си така, че нищо да не му липсва. Самата аз се настрадах много като дете във втория брак на майка ми, затова не исках да довеждам втори баща на детето си. Разбира се, нямах нищо против свободна връзка с мъж. Тогава се запознах с един мъж, чужденец. Идва няколко пъти в Бг, после се случи така, че по едно и също време аз смених квартирата си, а той отишъл да живее и работи в друг град. Говоря за 1987, когато нямаше интернет, нямаше мобилни телефони, а писмата, с които контактувахме, пътуваха три месеца в едната посока. И така, изгубихме връзка един с друг. Той обаче не се отказал да ме намери, търсил връзки в консулството ни там, плащал подкупи, но успял да открие новия ми адрес. Било голям проблем, защото от консулството нямали право да дават сведения за български граждани. И така, той ме намери, и ето сега, 3 години по-късно, ние продължаваме да сме семейство и не познавам по-нежен и всеотдаен мъж от него. Затова не губи надежда, не си вади генерални изводи от един случай, а просто си гледай детенцето, когато се намери твоят човек, семейството ще се случи от само себе си.

238.   237- да съгласен съм с теб. Наистина ако една жена успее да ме спечели, да ми завърти главата бих я приел с дете. Писал съм го в едни от първите коментари. Само че, за да се случи това трябва да има определени личностни качества, да е готин човек, да е емоционално стабилна, да е сериозна, да знае как да се държи в една връзка. Това няма как да стане използвайки евтини манипулации от рода на "Който не иска жена с дете, не е никакъв мъж" и "Жена/мъж с дете не е за малодушни егоисти.", няма как да ме очарова с егоизма си и пресметливостта си. Всички тук кресливи мами самите те едва ли биха гледали чужди деца, едва ли биха взели мъж, който да не им е от полза, но в същото време изискват и очакват това от всеки мъж, който им харесва. За това темата беше толкова дискутирана.
И за да няма пак коментари от рода на какво бих предложил на една жена - наистина имам какво да предложа на една жена, и като материално, и като личностни качества. И не, не съм ерген, ако някой би си го помислил.
М35

239.   Здравейте и от мен Писах по такава тема във друг форум и някой може да ме при познае от там. Аз съм във почти същата ситуация само че Майката с детето, което аз приех още от първата среща и се стремях да станем пеиятели и след като станат нещата сериозни да взема някакви по бащински отношения. Но бях отвинен че нямам никакво отношение което е жалко. Говорихме си, гушкахме се дори обсъдихме изненада за рождения ден на майка му. Раздялата ни е друга тема на разговор. Но отношението ми към детето и е едно от тях. Аз като чужд затова дете се опитвах да не нарушавам неговото лично пространство. Да ерген съм и явно е и по трудно, но аз лично държах много на отношенията към детето да стават плавно.

240.   Ей, колко глупости изчетох в коментарите и най-вече обобщението ми за тях, всеки си мисли че някой го търси за пари, да издържал, да гледал, да не знам си какво... Сега пък аз ще отговоря като жена, която си гледа детето сама, не "самотна майка", не съм самотна, моя дом е изпълнен с повече радост, веселие, щастие и усмивки, колкото и да не си го представяте. Живеем си само с детето, с таткото се уважаваме и сме запазили добрия тон, както и психиката на детето. Всеки от нас двамата участва активно в живота на детето. Лично за себе си ще кажа, че имам образование, имам професия, работя в адвокатска кантора и изкарвам достатъчно, така че от нищо не се лишаваме, имам кола, която съм си купила лично аз и не разчитам на никой за нищо, печеля достатъчно, за да дам най-доброто на детето си. Не очаквам някой си да дойде и да ми гледа детето, да го издържа и всякакви изказвания от този род, които прочетох до тук. На въпроса дали бих била с мъж с дете, категорично казвам да, дори и с две да е. Не е проблема броя на децата, а насреща що за човек стои. До сега четох много как едва ли не майките, които си гледат децата са едни мастии търсещи, някой да им отгледа отрочетата. Е, далеч не е така... при избора на партньор не само той трябва да приеме, че имам дете, трябва и моето дете да приеме него, иначе няма никакъв шанс този мъж, ако ще и принц да е. Ако този човек не ме спечели и няма чисто човешки качества, а е примитивно и самовлюбено същество, също няма шанс. Жена с дете, с професия, здраво стъпила на земята, никога няма да чака "някой да я вземе". Аз съм точно такава и за да влезе мъж в живота ми и в семейството ми, защото ние сме семейство, а той е единица, то трябва да заслужи и да докаже, че е достоен, а не просто един вибратор, който няма стойност, няма акъл, няма принципи, няма елементарно възпитание, някой си решил че му трябва слугиня и готвачка, някой изживяващ се за много специален, защото видиш ли бил "взел жена с дете". И когато говорите, че няма свестни жени, помислете какво предлагате вие и дали изобщо сте партия за тези жени.

241.   Номер 240, бързаш да обобщаваш за другите, че обобщавали, а ти самата не се усещаш как обобщаваш за останалите, съдейки единствено от твоята гледна точка! Прочети изказването си и ще се убедиш в това! Ако ти не си способна да забележиш колко огромен процент от самотните майки си търсят мъж основно с цел да ги издържа парично, това е твой проблем. Все едно да обясняваш как на сърничките в гората погрешно им се струва, че добрите ловци с пушка в ръка не са там да ги ловуват, а само искат да ги настигнат и прегърнат с цел да си направят взаимна снимка за пред Facebook-а.
Да работиш в адвокатска кантора (според твоите твърдения) и да нямаш ни най-малка представа от законовото определение за "семейство" е проява или на сериозни пропуски в познанията ти по специалността, или доказва, че лъжеш и мажеш пред всички тук, или, че длъжността ти е чистачка във въпросната кантора. Кой те излъга, че майка плюс дете е равно на семейство? Семейството е законово определено от държавата и то се състои от мъж и жена, събрали се да живеят заедно и имащи общи икономически устои. Семейство може да има и без деца. То е съюз между мъж и жена, а не между родител и дете. Познавам няколко самотни майки, които десетки пъти споделят подобни смешни картинки във Facebook, твърдящи, че майката с дете е семейство, а мъжът е едва ли не никой и той трябва да се радва, ако такава майка с чуждо дете му обърнела внимание. Е, познай!? Тези майки с деца, имащи се за "семейства", си стоят сами и години наред се лутат между безброй мъже и не успяват да завържат истинско семейство с тях. Знаеш ли кое е общото между тези самотни майки? Търсят само и единствено мъже с високи доходи, кола и собствено жилище. Въобще не ги грее мъжката любов, отдаденост и грижовност, ако мъжът не притежават тези материални придобивки. И после ела отново да разправяш тук как самотните майки с деца не търсели пари и как били семейства.

242.   До 240. Жена съм на 31 с 5 годишно момиченце, което отглеждам напълно сама. Бащата ни изостави за друга жена и вече не се интересува от нас. Има друго семейство и дъщеря му не влиза в плановете му. Ние живеем в малък неокръжен град и аз съм завършила висше образование и работя като възпитател в детска градина. Не мисля, че професията ми е недостойна, по - скоро отношението към нея е недостойно. В този смисъл не се смятам за жена без образование и летяща из облаците.
Явно вие живеете в по - голям град или може би столицата. Хубаво е, че имате самочувствие продиктувано от това, че имате професия и добра заплата и сте в добри отношения с бившият ви съпруг, който явно плаща и добра издръжка за детето ви. Надявам се обаче разбирате, че не при всички е така. Моята най - добра приятелка е също самотна майка и работи като адвокат в нашия малък град, но не може да се похвали с такива доходи като вас, 1000 лв. трудно изкарва на месец и то просто, защото хората са неплатежоспособни. Някои ще кажат защо стоите още в тези малки затихващи градчета. Оставаме, защото все още има някаква собственост и децата ни живеят спокойно и можем да ги отгледаме. В големия град трябва да излезем под наем и с хиляди други проблеми да се сблъскаме. Аз живеям с баща си, тъй като мама почина рано. Той ми е единствената подкрепа. Изключителен човек е много ми помага. Аз също имам кола, макар и на 15 години. Бившият ми не плаща и един лев издръжка и аз не го търся, защото считам, че това е въпрос на съвест и вътрешно усещане, и любов към биологичното ти дете. Явно, след като не обича мен, не обича и детето. Аз не съм тръгнала да си търся нов мъж на всяка цена, нито да вися по форумите да хленча. Просто живея и се боря с живота и предизвикателствата, които ни предлага.
Животът понякога поднася и изненади. В мен се влюби един мъж на моята възраст, ерген. Той прояви инициативата, той направи първите крачки. Наясно беше от самото начало с моето положение. Ходихме една година и половина. Той безусловно прие детето ми, малката също се привърза към него. Хостопенно и аз се влюбих и обвързах към него. Проблемът е, че той е от по - голям град и работи в семейния бизнес, поддържат складове и търговия на едро. Заедно с брат си, сестра си, снаха си, шурея си и родителите си. Когато трябваше да официализираме връзката си, той беше подложен на жесток натиск. Предразсъдъците в България проговориха. Започна се: защо ти е жена с дете, толкова ли свободни няма,? , тя какво ти предлага насреща, освен грижи и проблеми? , не виждаш ли, че те използва заради парите ти? , тя, ако е толкова свестна няма да я остави мъжът? и какво ли още. Той се поколеба. Аз го оставих, казах му това са твойте роднини, семейство, дори и да се съберем и заживеем заедно, ти ще си вечно разкъсан между нас и тях и това няма да завърши добре. И така. Животът е шарен, няма универсална рецепта. И аз не смятам, че човекът не беше достоен, просто компромисите, които трябваше да направи щяха да му костват много. Щеше да загуби всичко, щеше да загуби предишния си живот. Аз обаче не съм такъв егоист, че са му причиня това.
Мисълта ми е: не е нужно да генализираме и да правим обобщения, защото всичко е строго индивидуално. Мие гледата от ващата позиция, в която сте в момента. Дай Боже винаги да имате пари и бившият ви винаги да бъде част от живота на детето ви. В живота обаче не всичко е розово. Има всякакви случай, всякакви жени и мъже. Докато обаче в обществото ни на разведената жена с дете (подчертавам с дете), защото съвсем друго е положението, ако е без дете, се гледа като на особена категория човешко същество (неполезно изкопаемо), никога няма да има промяна в съзнанието и отношението към нея.

244.   Проблем. Да, проблем е. За 99% процента от мъжете. Защото ще искаш "нещо по-сериозно" от тях, а 99% от тях - не. В крайна сметка 99% от нас са боклуци и гледат само едно.. Може да ти е трудно, но ако питаш мен по-добре сама, без човек до себе си, отколкото с някой, който да те върти и да те лъже.

Може би си чувала приказката "Има ли желание - има и начин, няма ли намираш оправдания"..

Запомни. Ако един мъж обича истински/иска да бъде с една жена и 100 деца да има ще я приеме, и ще обича децата ий като свои.

Казвам ти всичко това, като мъж обичал такава жена повече от всичко и приел детето ий като свое. Макар жената в случая да е решила да се върне при мъжът ий, тъй като детето трябвало да бъде с "биологичният му баща" (който всъщност толкова и се интересуваше от него), нищо, че постоянно се карала с него, а той даже ий е посягал.

Имай търпение. Може би един ден ще го срещнеш.

245.   До 242,
Нееднократно съм казвал, че проблемите на майките отглеждащи сами децата си са в това, че си мислят, че някой ерген ги е забелязал и харесал за нещо повече от секс. То така се разви и темата, "самотните" майки с деца първо бяха оплюти от ергените, после същите тези ергени си признаха, че не отказват секс с такива жени.
Твоята история с ергена ми мирише на същото - ергенът ти се е наситил, а след това се е изсулил с оправданието, че роднините му го притискат. Ако той наистина се беше влюбил в теб, ако влюбването наистина е прерастнало в любов и приемане на детето ти, нямаше да има сила, която да го откаже от теб.
Разбира се това си е мое лично мнение, но многобройните примери, които мога да дам говорят само за едно - ергените си търсят забавление, а самотните майки са най-податливи, най-лесната плячка за този, който търси някоя, която да му запълва самотните нощи. В някои от случаите, за които знам, ергените са с цял набор от самотни майки и неудовлетворени съпруги, менкат ги, но не пускат докато някоя не се влюби и с това застраши свободата им. Ако ти не беше "Хостопенно и аз се влюбих и обвързах към него. ", той нямаше да се откаже от удобната постеля, щеше да продължи да запълва свободното си време с теб, а в същото време да се ослушва за нещо по-младо, по-красиво, нераждало и по възможност девствено.
Не се самозаблуждавай, че цял живот ще живееш с татко си, бащата си е баща, може да ти даде всичко, но не и любовта на един мъж. Не чакай да станеш на 40 за да провериш думите ми - нормалният човек е социално животно и търси близост със себеподобни, въпросът е ти за себе си да определиш, кои са ти себеподобните и да престанеш да очакваш от всяка недорасла шумка да изскочи заек. Ергените са за момите, търсиш или не търсиш се ориентирай към мъжете минали по твоя път, пак не е гаранция, че няма да налетиш на боклук, но все пак шансовете са повече отколкото да чакаш от ерген да те залюби, да приеме детето ти и да не желае собствено - там вече се къса нишката, предполагам и при вас е стоял този въпрос.
И не се отчайвай, година и половина не са никаква връзка, година и половина са само едно опознаване, в което сте разбрали, че не сте един за друг. В същото време година и половина са пропиляно време, време, в което е можело да срещнеш правилния човек, а не да вкарваш детето си във филм, който ние големите вече сме гледали.
Желая ти успех в следващите избори, но нека те са наистина избори, а не кандисване от типа "когато няма риба, и ракът е риба"!

246.   До номер 240. Знаете ли, че децата, които растат без единия от двамата си родители, независимо от причината за неговата липса /смъртен случай, развод, трагедия, безследно изчезнал, попаднал в затвора и т. н. /, са по-склонни да развият абнормално социално поведение? И не само това, те израстват емоционално осакатени под една или друга форма, независимо колко се старае самотният родител, за да навакса. За доброто възпитание на едно дете, за превръщането му в изцяло завършен индивид и в самостоятелна личност, са необходими и двамата родители - майката и таткото. Нито единият от двамата не е по-голям или по-важен от другия. Популярните глупости, че „майката е една, а бащи - много“ нямат нищо общо с реалността. Дете, което расте с един родител, винаги ще има някаква липса /душевна и емоционална, не говоря за материалните неща, защото материалното не играе такава голяма роля/. Най-страшното е, че ако и когато това дете един ден на свой ред стане родител, то най-вероятно ще предаде негативните си качества върху своите дечица. ЕТО ТАКА СЕ ОСАКАТЯВАТ ЦЕЛИ ПОКОЛЕНИЯ! Не си мислете, че като изкарвате много пари, можете да замените липсващия родител с тях. Просто не можете, дори и да имате парите на самия Яков Ротшилд! А вие нямате дори една милиардна част от тях...

247.   Знам, че ще ме побъркате от критики, но съм от тези жени-страхливки дето си налягат парцалите в нещастен брак докато децата пораснат, защото не искам усложнения с евентуален, нов партньор...
Страшно е да се мъчиш с години, но това е решението ми!
Един ден, ако ми е писано, ще бъда щастлива с мъж без никакви деца помежду ни... и ще бъда само и изцяло негова, това е успокоението ми!
Дотогава ще стискам зъби!

249.   247,
Чакам те!
Ще те чакам, за да те ощастливя!

250.   На мене ми е проблем и не бих взел жена с дете.

Мъж на 27.

251.   Темата е глуповата...

Бих имал връзка с жена, която е с дете и свободна...
Само и единствено, ако е искрена жена и ме цени.
Тия глупости за сперма, гени, ДНК... не е сериозно, пичове.

Ако жената е точен човек, ако ми се довери и ме обикне силно, пет пари не давам, че е със детенце... Взимам си ги, и си стават мои, без проблем.

Има случаи, когато, добри момичета попадат на скотове...
Не е виновна нито жената, нито детето.

Да, има огромен процент с кофти жени, които са сами с дете. Стават си курви с течение на времето и общо взето не стават за нищо, освен за повърхностни сексуални връзки...
Не говоря за тях. Те са ясни.

Всичко е индивидуално. Рядко има сами жени с детенце, които са годни за сериозна връзка, но мисля, че все пак има и читави.

Лично аз бих се обвързал, ако срещна сериозна и искрена жена.

252.   Абе, хора, не им е лесно на тези момичета, недейте така! Гледам приятелките ми. Едната попадна на мъж, който уж много искаше дете, и който я заряза моментално, след като тя забременя. Тя реши, че ще запази детето. Опитах се - това беше преди 15 години - да я разубедя, но беше непреклонна. Роди момче. Цял живот тя се бори сама, опитва се бизнес да развива, работи като луда, но друг мъж така и не погледна, а животът си върви. Синът й по едно време се разболя. Доктори, разходи. Помагали сме й приятелите, никой друг. Когато съм я питала защо - хубава, умна жена като нея не започне някаква връзка, казва: "Никой не е длъжен да ми решава проблемите". Ама то не става въпрос да се "решават проблеми"! Животът не е само цветя и рози! В едно семейство се случват такива неща - болест на близък, финансов колапс, провалени планове. Съпрузите затова са съпрузи - да се подкрепят един друг.
Друг случай по-актуален. Със съпруга ми имаме приятелка - 27-годишна жена, която живее наблизо. Влюбила се, госпожицата, направили дете с кавалера и той решил, че му е рано да е родител, взел си багажа и дотук. Момичето е изрядна домакиня, красива е, почтена, отговорна, работи за трима, а момченцето е просто ангелче, най-сладкото същество на света. Ние с мъжа ми почти сме ги осиновили, защото там постоянно има проблеми. Първо - битови; дом е, все нещо се чупи, не се отваря, тече... и моят съпруг ходи да го оправя. Организационни - някой трябва да вземе хлапето от детската градина, докато майката е на работа, и аз търча. По едно време Л. си намери сериозен приятел. Дойдоха на гости, уж нормален човек ми се видя, поощрих я, което никога няма да си простя, защото после този идиот я преби от бой, изнасили я, тя забременя, направи аборт, в резултат получи някаква инфекция и беше на легло няколко седмици; взехме ги с момченцето да живеят у нас, защото и двамата имаха нужда от грижи. После психопатът запали колата на това момиче, а след това - което беше най-големият ужас - подпали къщата й. Разбил бравата посред нощ, докато тя и детето спели, разлял запалителна течност и драснал клечката. Цял един етаж изгоря. Търчали сме по пижами с мъжа ми да ги спасяваме и да викаме пожарна и полиция. Хайде пак ги взехме у нас, докато оправим щетите и някак си устроят бита. Съпругът ми я караше до работата и вечер я взимаше, защото ни беше страх, че идиотът може да не спре дотук. Взех мерки - приятелка адвокат извади ограничителна заповед, но при един психопат това не е препятствие; той просто идва с ножа и си дотук. И защо й се случват на тази свястна жена тези работи? Защото мъжете разсъждават така: щом е "парясница" с дете, значи е второ качество, безпомощна е и мога да си правя с нея каквото си поискам. Защо не дойдат на нас да ни запалят къщата? Защо не пробват мен да ме изнасилят? Ами защото имат респект от мъжа. Мненията в тази тема потвърждават това, че "мъжкарите", за каквито се имате, по престъпен начин дискриминират самотните жени. Но, господа, това отношение към майките, избрали да бъдат родител, ще лежи на съвестта ви!

253.   Добър извод от последния коментар!
Аз съм на около 30г мъж и бих взел жена с дете, това, че детето го има надали ще ми е пречка, по-скоро притеснението, че тя би била виновна да е сама без мъжа си, т. е. ще си имам едно наум, но след време като я поопозная защо не и семейство да си създадем с наше дете.
Тея сукалчета, които обиждат подобни жени са жалки егоисти най-често без бъдеще дали с жена с дете или без.

255.   ами проблем си е.

256.   Мили момчета, никой не ви кара да се обвързвате с жена с дете, но това не ви дава право да обиждате. Не е лесно да си сам родител, но понякога това е по-приемливия вариант. Аз вече четири години отглеждам дъщеря си почти САМАи не се олаквам от това. Да, изморено ми е и доста тежко на моменти, но и спокойно.
253, а кгато мъжът е имал примерно 10 годишна паралелна връзка или пък е алкохолик пак ли жената е виновна?

257.   256, жената си го е избрала алкохолик или дългогодишен кръшкач, а не номер 253. Не знам защо се правите на ударени и питаш хората тук.

258.   Никой не говори за причините за развода, а че чуждите деца са проблем - финансов, емоционален и всякакъв. Никой не иска една торба допълнителни проблеми.

259.   До Номер 27 (не знамд али ще го прочете, но предполагам, че ще му е интересно). Аз съм на 32, с дете, янма да си описвам външността защото е субективно. Само ще кажа, че не ми липсва мъжко внимание.
Аз съм всичко което описваш като изискванията към жената с дете (която да би компенсирала тази без)
Имам и връзка, както вече си предположил
Ключовото обаче е, че в онзи случай, когато компенсираме онези без деца (сравнението е тъпо между другото) ние всъщност често ги превъзхождаме, и интелектуално, и сексуално и физически и всякак и често такива мъже дето видиш ли са СКЛОННИ да бъдат с нас като компромис, тъо те на нас омръзват.
Не съм със свръх самочувствие, всеки омръзва ввроятно. Просто се случва така, че искат да бъдат с нас, пък "макар и с дете" защото нещо ги привлича в нас повече от много други.... И съответно, често става така, че на нас ни омръзват, преди ние на тях да сме омръзнали.
Сега имам нова тръпка, настоящият ми омръзна.
И не, не бързай да ме калсифицираш към "онази" група жени...
Просто след 6 годипшен брак и голяма любов и след начина по който се разделихме с бащата на детето ми, нито имам сили да живея с някой пак на семейни начала, нито искам да си го причиня.
Съвет към авторката - Намери си някой с който се допълвате сексуално и интелектуално, да се забавлявате заедно и да се разсмивате. И не се виждайте всеки ден! Ще се чудиш как да го разкараш!

260.   До номер 259, пожелавам ти да си наме риш твоя път към щастието. Но недей да даваш такива идеи на авторката. Защо пък да не намери някого, с когото да заживее и да е щастлива? Както разбрахме от близо 300 коментара, има всякакви хора. За едни детето ще е проблем, а за други няма да е. Аз лично много бих се радвал, ако тя открие подходящ човек и са щастливи заедно. Един неуспешен брак не е причина да се отвратиш от хората и да ги ползваш само като секс-играчки. При теб може и така да е станало, но някои са щастливи с втори или трети брак.

261.   259, не съм писал някой от горните коментари, но ми се струва, че в темата като цяло се имат предвид сериозните връзки. Иначе, ако е колкото за единия секс и от време на време някоя почивчица, със сигурност има много кандидати.

262.   Защото никой не е длъжен да гледа лекето ти? Мозъче да имаше, да загрееш.

263.   259, в известен смисъл даваш точен отговор защо жена с дете е потенциален проблем. Проблемът е съвкупност от доста разнопосочни по-малки или по-големи проблемчета. При едни проблемът е, че търсят спонсори за отглеждане на детето, при други проблемът е, че не са се наживели, при трети проблемът е в плитката количка и т. н. но винаги има някакъв проблем. Бил съм с две такива като теб, за мен не е било проблем, че имат дете от предишен брак защото и аз имам деца и развод - проблемът беше, че и двете (също като теб) не се бяха наживели, "тръпките" им се появяваха една след друга, переше ги лимката на тема мъжко внимание, а надали има мъж, който да му е кеф, че са му сложили рога.
"Просто се случва така, че искат да бъдат с нас, пък "макар и с дете" защото нещо ги привлича в нас повече от много други.... " - в голяма заблуда си, ясно е какво ги привлича, достъпни сте, "пускате" много по-лесно, а от там и никой не гледа на вас на сериозно, отпускат жилата и бягат, а вие си мислите, че сте харесвани. Да бе, харесвани сте, ама за единия секс и ако това е единствента цел в живота ти - ОК, ама той животът е като еднопосочен билет, нито ще останеш вечно красива и млада, нито ще се подмладиш, нито ще отнесеш някъде спомените си.

265.   Контрата от развода с дете винаги остава в жената. Изобщо при разпадане на връзката жената е винаги в по-неизгодно положение. Затова, жените трябва да са внимателни, говоря за истинската жена, разумната, която може да обича, която иска семейство и любов. Да не се поддават на мъжкото обаяние, което трае, докато жената се върже. Мъжът трябва да се докаже като стабилна личност, а не някакъв плазмодий. Мъжът е опората във връзката, сигурност, защита, стабилност, вярност, жената е красота, нежност и топлота. Сигурно има и такива мъже, които ще приемат жена с дете, стига тя да е стойностна личност. Но едва ли са много.

266.   "265. Контрата от развода с дете винаги остава в жената. Изобщо при разпадане на връзката жената е винаги в по-неизгодно положение. "

Все пак се отнася за жена с малко разум и наистина майка, а не само родила.

Жените в тази тема се оплакват, че са с дете и не ги гледат на сериозно. Какво ще кажете за жена ми - с три деца (наши) и колко и да съм скромен не могат да си намерят някакви фатални недостатъци при мен. Изкарвам няколко пъти повече от обичайното, не съм алкохолик (изобщо никога не съм пил), давам пари, не по-точно всичките си пари, грижа се за децата. И като започнах да се съмнявам и реших да й огранича нощните излизания - поне тези след полунощ, вече за нея стана неприемливо да живее с мен - "щом ще си налагаме ограничения??? !!! " Пропуснах, че тогава беше почти на 40 години. Естествено не е със силни майчински чувства, а пък и знае, че до голяма степен ще поема всички грижи за децата. В такива случаи не е ли съвсем резонен въпросът: човек ли е жената и върви ли някаква мисъл в нея?
Дали заслужават съжаление такива жени?

Понеже мисленето ми не е като на десет годишно момиченце, известно време след като я изгоних реших да запазя семейството. А й обясних, че с онзи мераклия няма да бъде повече в този живот (независимо от нашите отношения и семейно положение). Сега няма и помен от предишната свободия. Първоначално борбата беше да се премине на навици които имат нормалните жени. Силно се ограничи нощното излизане (уж само да се пие). После и още се ограничиха нещата. Защото: "... жена като тръгне, няма спиране! " Може да се спре, но само доброзорно. Ако се остави на нейната съвест, категорично няма да стане.
Сега се оплаква колко съм ревнив и не и давам да "шава"!

И да дам една препоръка на още неизневерилите жени. Ако мъжът ви е ревнив и ви държи "изкъсо". Това е за ваше добро. Няма да се налага да си задавате въпроса: "Жена с дете такъв проблем ли е? " Понеже на практика всички "полудяват" след 30 -те и смятат, че е върховно тяхно право да изневеряват. За щастие са малко путьовците които са съгласни!

267.   Да, жена с дете е проблем. Защо? Защото никога не можеш да си сигурен, че ако започнеш връзка с такава жена, няма да се окажеш в позицията на мъжа, от когото е детето и. Обикновено вината за раздялата с предишния и мъж се хвърля върху мъжа. Един от факторите жена с дете да не си намери мъж е страха на мъжа да не го сполети съдбата на бившият и. Мен лично постоянно ще ме тормози мисълта дали това, което е изтъкнала като причина за раздялата им е истина или спестява нещо.

268.   266, мисля си, че и друг път си писал за благоверната си. "Понеже мисленето ми не е като на десет годишно момиченце, известно време след като я изгоних реших да запазя семейството." - нямам представа какво точно си запазил, но очевидно обичаш да те правят на маймуна, за такова мислене нямам определение.
"Може да се спре, но само доброзорно." - не, няма да се спре, твърде късно си се заел с корекциите и тя много добре знае, че няма как да я вържеш на каишка, а щом вече веднъж и се е разминало, ще лежи на кълката, че пак ще и се размине.
Като цяло включването ти в тази тема е неуместно, няма нищо общо между това, което отглеждаш в къщата си и жената, която е автор на темата. По спомен, авторката е млада жена, която си търси постоянен партньор, а не само някой за начесване. Основната грешка на авторката е, че не си търси партньор от нейната черга, но това е масова грешка сред разведени и овдовели, и все пак е по-добре така, отколкото да се клецаш зад гърба на живия си съпруг.
Не ми е известно на какво се базира изказването ти "За щастие са малко путьовците които са съгласни!" - ти като какъв се определяш?

269.   От 266 до 268, по последния въпрос - определено не съм съгласен жена ми да захожда. Наистина напълно не мога да я спра, ако реши, но мога да й преча. В някои семейства става с благословията на мъжа, когато й имах доверие и при нас на практика беше така.

"Като цяло включването ти в тази тема е неуместно, няма нищо общо между това, което отглеждаш в къщата си и жената, която е автор на темата. "
Изобщо не е неуместно. Жена ми се занимавала с един който е изпратил жена си в Гърция. Въобразявала си е, че с три чужди деца (за онзи) ще си направят чудно семейството. А може би, децата при мен и тя свободна, необвързана и "млада" (тогава почти 40 г. ) и животът тепърва предстои. И какво остава за някоя 30 годишна с едно дете да си помисли, че любовникът е по-добрият избор? !!! Хвърля се смело и... в 95 % естествено голямата нова любов е за няколко месеца. А и честно ситуацията законният мъж спира парите не устройства любовника и не се стига дори до 95 - те процента. И същите тези жени които лекомислено са захвърлили дете, две, три... и техният баща, после могат ли да бъдат толкова нахални да попитат: "Жена с дете такъв проблем ли е? " Тези жени са зарязали бащата на децата, а както остава за някакъв временен. И как да не ги наречем с мислене на 10 годишни.

П. П. За останалите жени които не са и подобни случаите не ви упреквам. Макар че ние дето не сме такива, на голяма "файда" сме.

И 268 не разбрах мъж ли си жена ли си играч или някой от споменатите по-горе, надявам се да не ми даваш непоискано мнения за решениета които съм взел. Че Съдбата може и тук да чете и да врътне номер (малко надменно се изказваш за неща които не са ти работа)!

270.   От 259 съм 263 : даваш мнение на човек който винаги е бил зарязваният. Моите съболезнования.... И недей да даваш квалификации какви сме жените с деца... акцентирал си върху това, че съм казала че омръзвате. Един единствен мъж не ми беше омръзнал и му се заклех във вярност. Той на мен също, но ме предаде по друг начин, не с изневяра. Както казах, вярвах в брака. После се промених, след като реших да се разведа след предателството и реших да си живея живота. Никого не искам да вържа. Честна съм и смятам, че търсим с отсрещтата страна нещо неангажиращоот самото начало. Но ми се е случвало и мен " повредената с дете" да искат да вържат че да ги отглеждам и тях... ами... бягам с 200 в такъв случай щото явно не сме се доразбрали. Мислите, че като ни вземете с дете и сме ви длъжни... ама да те взима която иска да те пере, да те глади и чисти, бягай от тука.... като усетя... че търсят да ги обгрижвам. Просто като харесам някого заради самия него и чак не му се вярва че не искам нищо от него в замяна. Освен да си се отглежда и чисти сам и се не ме обърка с майка му. Но също така скоропостижно си тръгвам като ми омръзне.... най добре да живее отделно и да се виждаме когато го искаме и двамата. Казвам ви, майки с децата не ви трябва да отглеждате и едно на 40(примерно).
П. С. Не разбрахте ли че лесна и трудна няма. Всяка която ви хареса е лесна, освен ако не е фалшиво "трудна" и да ви се надува и чупи стойки 1 месец, за спорта и да ви пили нервите... ненужен фалш, след който пак ще си легнете. Една открита и истинска жена винаги е лесна за този който харесва И винаги недостъпна за тези които не харесва. Говорим за истинската жена, а не за покупка.

271.   От 259 : Номер 263... оооо горкичкия, съжалявам те! Словоизлияниято ти новежда на мисълта, че все ти си бил дарязвания. Съжалявам ако е така. Само да поясня за неогряната част от мъжкото население, която като теб злобее: няма лесни жени. Има само недостъпни за тези, които не харесваме. Всяка може да е " лесна" по кухата логика на някой мъж, който е харесан от дадена жена, но е ако се окаже пък комплексен ш може да те му се вярва и си вика" охайо... щом ме е избрала и ме иска, зтачи пуска лесно та всеки. " Щото аз съм никой. " Добре, че надушвам комплексарите отдалече. КОлко сте били ценели искреността... ми не е ли неискрено да ти се надува и да ти чупи стойки ако те харесва и да си легне с теб след 1 месец... да да ти " изглежда " недостъпна.... Хахах. Това е тъпизъм и губене на време... В същото време същата тази може да е недостъпна за някой като теб, просто защото не го харесва.

201-250 от 305