Жена с дете такъв проблем ли е?
Почти съм се отчаяла. Защо мъжете отбягват чак толкова свободните жени, които имат дете? Аз съм на 30, отлично изглеждаща и не пестя средства и време да се поддържам в най-добра форма, но не мога да намеря половинката си. Ожених се рано, малко бързо и за грешен човек. Детенцето е момче, на 5 годинки. Аз съм разведена и моя бивш съпруг не играе никаква роля в живота ни, да, включая и този на детето и то по свой избор. Въпреки това, аз не мога да намеря сериозен мъж. Пиша заради последния случай. Срещнах страхотен мъж, завъртя ми главата, малко по-голям на години от мен, свободен. Излизахме няколко пъти, всичко беше чудесно. Споменах му, че имам дете и всичко се промени. Веднага се отдръпна, буквално, направо си личеше как едвам дочака края на срещата ни. Питах го защо така и той си го каза - не искам да се занимавам с жени с деца и ангажименти. Даже каза, че и само секс не би искал с ангажирана жена, той бил свободен, заслужавал жена без ангажимент. Не искал да ме заблуждава и т. н., нямал никакво намерение да поема отговорности за чужди грешки и деца, който имал деца да си ги гледал и според него смятал, че трябвало да си гледам детето вместо да търся връзки? ! Поне ми каза всичко това, което няколко други преди него не посмяха. И така - толкова ли е страшно това, да имаш дете?

Коментари

251-300 от 305

272.   271, виждам колко на сериозно си се взела, но също така виждам и колко неграмотно пишеш, а за мен това е първия сгнал за един човек (бил той мъж или жена), че нещо яко му куца. Имал съм контакти с много като теб и почти никога не се е стигало до среща. Логиката ми е много проста, щом един човек не е намерил време да се ограмоти, няма да намери време и за нещо по-сериозно от перкане с всеки който малко от малко му е харесал. Бъди спокойна искрена и ненадута ми колежке по съдба - ще те подмина като бърз влак малка гара, ако ще и Миника Белучи да си. Подминавал съм и такива дето са готови да си легнат с мен още на втората бира, подминавам и тези, които първи ме канят на среща - за мен един месец не е достатъчен за да преценя, че искам да съм интимен с някоя жена, дори и да ме привлича физически, а за да съм с такава като теб трябва да съм стоял поне 6 месеца на сухо, че и ръцете ми да са били вързани за да не си пипам оная работа.

273.   Не съм 263, но 259 и следващите й коментари наистина дават ясно да се разбере защо повечето бягат от жени с деца. Елементарна липса на култура на общуване и изобщо на поведение! Всъщност тук децата нямат никакво значение.

277.   Колко много балъци имало тук, просто ума ми не го побира... Братя, не се оставяйте на женски манипулации, че сте безхарактерни и безчовечни ако откажете връзка с жена която има дете от друг. Тези жени носят много емоционален багаж, който ще натоварва вас, не е гордост да се грижиш за ходещата семенна течност на някой друг. Сингъл майките не искат мъжка подкрепа за децата им, искат издръжка срещу малко секс и топла вечеря след работа. Това е да си безхарактерен, а не да те вълнува какво ще кажат хората. Да си винаги на последно място в такава връзка, някои балъци тука казват намерили си жени с 2 деца - те са на първо място, после е тя, накрая ти. На 4-то място си във взимането на решения или като цяло на дневен ред. И друго, когато става въпрос да му се осигури нещо на това дете, то е ВАШЕ, ОБЩО дете, вие сте му баща, но когато стане въпрос за възпитание и малкия Пешко се държи като биологичния си баща (демек като олигофрен) и вие му се скарате нали знаете майка му как отговаря - “недей да се караш на детето МИ, какъв си му ти, че да му крещиш”.
Правете си сметката пичове, жената с ремарке ли е, има и товар, а вие ще сте волът който ще го тегли.
И не забравяйте, че с вашите данъци които плащате гледате достатъчно други деца, такива филантропи ли сте, че да отглеждате чужди деца?

278.   Да.

Добрият мъж е и добър родител. Добрият родител търси втори добър родител, за да живее детето му в пълноценна и здравословна семейна среда. Не го прави „набързо“.

Т. е. Качественият мъж търси добра майка за своите деца. Това, че си разведена майка (неомъжвала се още по-зле) просто е много силен признак, че не си добър родител. За да имаш шанс да задържиш добър мъж сега, трябва да дадеш много ясни сигнали, че си се променила коренно. Че си разбрала, че навремето хич не си си свършила работата, с което си ощетила детето си неописуемо много, и че вече си друг човек. Че вече си култивирала у себе си сума качества и добродетели, които преди, очевидно, си нямала.

279.   Много е забавно как някои майки с деца имат двоен стандарт. Аз имам една тактика срещу такива, които при запознанствата крият, че имат дете. Просто им казвам нещо от сорта на "Чудесно! Аз съм имам дете и като ги съберем заедно, много ще се разбират! ". Повечето моментално си плюят на петите при тази новина, иначе допреди това се натискат да бъдат харесани от мен. :) Искат от мъжа насреща да приеме тяхното дете, но те самите не са склонни да приемат чуждо дете.
А някои майки с деца дори са толкова нагли да заявят, че вече са се отчели с дете и не възнамеряват да раждат такова и от новия мъж, с когото искат да бъдат. Един вид, хем желаят той да ги приеме с дете, хем в същото време искат да го лишат от негово потомство. Масово майките с деца си търсят сами мъже, вместо да се насочват към татковци с деца. Защо ли!?

280.   Не се отчайвай и не си втълпявай глупости.
Ако имаш самочувствие и си силна,няма кой да те срине.
Обичай детето си,намирай време да сте заедно,то няма да е винаги малко.Не изпускай тези моменти.
Намирай време и за себе си,да се поддържаш,но не се впрягай в това осърдно търсене на мъж.Ще го срещнеш,когато не очакваш.

281.   Хора, хайде да не се правите на много знаещи и либерални!

Още в Библията ви е записано, че жена, която напуска мъжа си, прави грях и го подтиква към прелюбодеяние. Същото важи и за мъжа - не трябва да напуска жена си!

Всички жени, които са родили, какви нови връзки търсят, не мога да разбера? Те вече имат семейство! Хайде се върнете към нормалността и слезте на земята.

Авторката е попаднала на наистина читав мъж и кавалер, който ѝ е казал нещата точно, ясно и коректно!

Въпросът е, авторке, че всички такива като тебе, които са зарязани или са оставили мъжа си, извършват прелюбодеяние - грях! Дали ви го побира канчето, дали ви изнася - все тая! Истината няма да се смени заради вашите удоволствия и "нужди", за да ви е угодно на вас!

Това е само по отношение на духовния аспект на нещата и е ясно защо ВИНАГИ ТОЙ СТОИ ЗА ВАС НА ПОСЛЕДНО МЯСТО!
-Защото на първо място вие сте МАТЕРИАЛИСТИ, а на последно - ДУХОВНИ!

Иначе за социлните прегради и за конфликтът, който настъпва за мъжа-приемник (пастрока), вероятно добре е описано от мъжете, които са прежде коментирали.

282.   Евала на човека, не на всеки му стиска да казва истината в очите.
Заслужава не по-доброто а най-доброто!
Всеки може да си казва каквото иска но някои стени не могат просто да се заобиколят.

283.   Последният т. нар. мъж приравни развода със смъртна присъда. Да плачеш ли, да се смееш ли на подобни олигофренски бълнувания? !

285.   Прочетох почти всички коментари... наистина всеки един е прав за себе си и черпи от своя опит. Аз съм мъж на 42г от 8 години съм с жена която когато се намерихме беше вече разведена с дете момиче но във връзка с доста по малад от нея мъж... нормално е като всяка нова врзка че има момент на опознаване... оказа се че е таила надежди от малдия мъж както би направил всеки нормален човек, но в крайна сметка е осъзнала че голямата разлика в годините дава различни желания... тя жена на 30 с дете с отговорности, опитваща да поддържа поне частично темпото на 10г по малък партьор.... невъзможно, и така след почти 2 годишна връзка е опитвала и водила разговори за по сериозна връзка още деца и тн. с него ( да речем не че е мат. осигурена но има къде да живее работи нормална работа справя се с живота горе долу ) та след поредицата от неуспехи съответно отказ от нейна страна да продължава да си губи времето и по стечение на обстоятелствата се намираме... при нас нещата се развиха ужасн бързо за около година аз приех нея и детето безрезервно никога не съм и опитвал да заместя бащата по скоро съм гледал да сме близки приятели... вече толкова години по късно имаме още две деца тоест сега вече имам 3 деца никога не съм ги делил и съм полагал услия не по равно, а според нуждата към всеки от тях! Факт е че не бях ровил в миналото дълбоко и е факт че ако тогава го бях направил не съм сигурен дали и как щяха да се развият нещата м/у нас.... на доста покъсен етап подразбирам че тя е напуснала мъжа си заради... друг мъж или поне аз така го приемам... въпреки че обяснението е не се разбирахем ама в един момент се раделихме ама аз вече бях във връзка с друг... който си е търсил красива майка с която просто да се забавалява... следва провал там и идва ред на малдежа с който също е провал и накрая както би се изразил някой от вас се появявам аз "глупака" реално жена ми не ми е дала повод да се съмнявам в нея но наистина ми стана доста гадно че има... премълчани неща които аз навързах от разговори и някак си времената се засякоха... откровено казно от този момент и за напред винаги ще имам едно на ум и ще допускам че може да дойде момент и аз да бъда сменен.. а може и да съм и дал това което е искала а не е получила в предишните си връзки.... знам ли ще видим. Моят съвет към всички вас е бъдете честни с другия, ясно и точно казвайте какво очаквате и какво предлагате така никой никога няма да се чувства използван излъган и тн.

286.   Грозна и/или дебела жена без дете е проблем. Красива и стройна жена с дете е далеч по-малък проблем, защото е... красива и стройна. Също така, проблем може да е всяка една жена (независимо как изглеждаща), която не е откровена, не е с добро отношение, не е дашна в леглото, не е работлива.
Винаги бих предпочел красива жена с дете, с която общуването и отношенията са гладки, пред такава, която е мързелива и дръпната в устата, че на всичкото отгоре и неизглеждаща добре. Голям праз, че втората няма дете.

287.   Трудно се създава пълноценна връзка с жена, която има деца от друг. Факторите са много, които го доказват. Първо тя остава завинаги свързана с биологичния баща. Какъвто и да е той, наркоман, алкохолик, той завинаги ще присъства в живота и, следователно и в моя. Второ, ако утре ме зареже и аз се превържа към детето, нямам никаква права. Трето, една жена когато роди, става страшен егоист. Започва да мисли единствено за нея и за детето, дори и да съм биологичния баща пак минавам на заден план. Но, ако съм биологичния пак ще стисна със зъби до като отрасне в името на общото ни дете. Но, ако не съм биологичния, в името на кое да се жертвам да бъда ограничен от ласки и внимание? И да стана роб на работа? На чуждите деца ли? Децата рядко имат и респект от небиологичния си баща, ако се появиш в живота им, когато вече са наясно, че ти не си биологичния им баща. Те няма да имат емоционална връзка с мен, и при всеки опит да си надвият на ината, това ще ми бъде натяквано. Ние мъжете нямаме биологичен часовник, и можем да станем и бащи дори когато сме на 50г. за разлика от жените, които при тях нещата приключват много по-рано и те имат зор, ние не.

288.   Не мога да разбера, защо жена когато отхвърли мъж по каквито и да е причини включително и, че има дете от предна връзка, мъжа не трябва да злобее, а трябвало да го приеме нормално. А когато мъжа отхвърли жената тя се пръска от злоба и почват клетвите и нарежданията. Нека споделя и моя опит. Преди години моя съученичка и съселянка се раздели с бащата на две годишната и дъщеричка и започна да ме търси усилено. Свалки, самопоканване на гости, дори директни предложения за бесен секс. Аве много упорита жена. Първо, тя външно не ме превличаше. Второ гаден характер, но наистина главната причина беше детето от друг. Ако беше проблема само, че е с дете от друг, а тя беше направила всичко възможно да компенсира с други нейни качества, да бъде прекрасна съпруга, невероятна любовница, верен приятел и не на последно място да ме ощастливи и мен с рожба, щях да я приема с детето и да се грижа за тях. Но момето си беше въобразила, че аз съм длъжен да е приема такава каквато е, не била длъжна да се променя за когото и да е било, и най-вече не мислила повече да бременее. Тоест аз съм трябвало да си преглътна всички мъжки качества, включително и това да имам свое поколение. От кортуазия и добро възпитание само и намекнах, че нищо няма да се получи между нас. Тя обаче упорита, и накрая и казах:, , Слушай, жена с дете от друг не искам, , Тамън сядах да вечерям, а пък тя ми отвърна:, , А ми ще си вечеряш сам тогава, , Едва ли не ми слага доживотна присъда, понеже не съм я пожелал. От тогава минаха 8г. още е сама. Явно добре съм я преценил, че не става. Истината мили дами и господа е, че приемането на дете от друг баща те обвързва предимно само със задължения като баща, но си лишен от всякакви права като такъв. Което само по себе си е некоректно. С всяко задължение трябва да върви и по едно право. Ако ги храня 5-6 години и после тя си бие камшика при друг, аз какви права имам над това дете? Бих приел такава жена, но тя трябва много да компенсира риска и отоговорностите, които аз поемам и да ми роди не едно, а две мои деца. Ще ражда, ако иска стабилен и сигурен мъж, който да я приеми с дете от друг. Иначе, ще го кара само на секс партньори и сама ще се блъска в живота.

289.   А какво да кажем за жена около 30 с десетгодишно дете? Защо винаги смятате, че разделените майки търсим баща? Не казвам самотни, защото не съм самотна. Детето ми има баща, аз нямам вече партньор. Несходство в характери, коренно различни разбирания, хиляди причини. Случват се раздели. Да лягам и да умирам ли? Между другото изглеждам добре. Поддържана, с добра фигура. Изкарвах повече пари от мъжа ми. Тоест не търся издръжка. Имам кариера, имам приятели, детето ми е отличник на випуска и кротко, възпитано. Но какво от това? Нали съм втора ръка според плитки и ограничени мозъци. Такъв не ми и трябва. Да му готвя и да го гледам. Мерси. Ще си седя сама.

290.   Номер 289, задаваш няколко въпроса и ще се опитам от гледната точка на мъж да ти отговоря на тях. Също така, че обсъдя някои твои твърдени. :)
Никой не може да предвиди дали ще успее да има добри и хармонични отношения с човека до себе си в предстоящите години и раздели се случват поради една или друга причина. Причините за това може да се коренят и в жената, и в мъжа, и в двамата. Всеки отделен случай е сам за себе си и не може да се слагат всички под общ знаменател и да се упреква даден пол.

Ти твърдиш, че си изкарвала (в минало време) повече пари от бившия си мъж. Това, че една жена изкарва някакви пари, далеч не означава, че тя очаква да плаща своите сметки със свои пари. Напротив, мнозинството жени са с мислене тип "Моите пари са си мои, а тези на мъжа са НАШИ! ". :) Естествено, има и редки изключения, но те са в сферата на статистиката - колкото да не се каже, че 100% от жените чакат на мъжа да плаща за всичко. Ти би ли си плащала сметките за в бъдеще с новия мъж в живота ти? Ако не, тогава твърдението ти колко пари изкарваш няма никакво значение, тъй като в живота не е важно кой какво твърди, а какво върши на практика.

Същото важи и за приказките на много жени, когато се хвалят какви неща са правили в леглото с бившите си мъже (от които се оплакват). Какви пълни програми им правели и какви специалистки са в леглото. Е, да, само че това са общи приказки, непроверени и обикновено новият, по-качествен мъж в живота на жената НЕ получава всичките тези усещания и преживявания, които са така хвалени от въпросната жена. Повечето жени са големи на думи и малки на действия. С редки изключения, но вече обясних в горния абзац за изключенията.

Ако искаш да спечелиш И ЗАДЪРЖИШ мъж в живота си оттук-насетне, определено няма да се случи, ако си с нагласата и мисленето, които показваш горе, тип "Няма да му готвя и да го гледам". Преди да имаш изисквания към един мъж, помисли с какво би могла ДА ДОПРИНЕСЕШ в живота му с твоето присъствие редом до него. Ако само ще "хубавееш" и ще разправяш каква кариера имаш и колко повече си печелела от бившия ти навремето, това няма да проработи при бъдещия ти мъж или сериозен приятел.

Друго. Много жени с деца си мислят, че щом кажат "Детето ми си има баща, аз не търся заместник на бащата", това сякаш ще замрежи очите и разсъдъка на новия мъж в живота им. Не, няма! Детето ти може и да си има баща, но след като имаш нов мъж до себе си, този бивш мъж - баща на дететоо ти, става пряк участник в новата ви връзка, защото детето ти все още ще се вижда със своя баща и този баща ще идва да го взима или ще ти пише, или ще ти говори по телефона. А това не е безразлично за новия мъж. Това е и причината, поради която много жени (и раждали, и нераждали) всячески странят от татковците с деца, защото не искат да има замесена бивша жена в техния живот. Но се мери с двоен аршин и много майки с деца очакват разбиране от мъжа, но не биха проявили разбиране самите те към мъж с негово дете.

Също така, това, че детето ти си има баща, не отменя факта, че това дете ще живее заедно с новия мъж в живота ти под един покрив и този мъж ще трябва да бъде със задълженията на почти баща, само че без предимствата от това да е баща. С други думи, ще се очаква от този мъж да проявява търпение, да се намесва когато има нужда, да помага, да върши определени задачи, да се съобразява с детето и това пряко да ограничава силно половия ви живот, да плаща сметки и прочее, но в същото време ще рискува да чува "Ти не си ми баща и не ми казвай какво да правя! " или "Ти не си му/й баща! ".

Още една причина за това повечето мъже да не желаят жена с дете от чужд мъж е това, че повечето такива майки с разводи НЕ желаят да родят дете и на новия мъж. За какво ми е на мен, например, една жена, продължила гена на чужд мъж, ако няма да желае да продължи моя ген!? Женският полов орган не замества всички останали неща, заради които жената е създадена от майката Природа да бъде редом до мъжа и с които може да допринесе в живота му, както иска и очаква той да допринася в нейния живот!

И накрая. Заявяваш, че детето ти е 10-годишно и веднага след това пишеш как не търсиш баща на детето си. Това е добре, но всеки мъж с опит знае, че точно годините след 10-тата са най-трудните и проблемни в израстването на едно дете и оформянето му като личност. Сега детето тепърва ще започва да се мисли за достатъчно умно и зряло, че да упорства и да противостои на твоето мнение, както и на мнението на възможния бъдещ мъж до теб. Ще бушуват хормони у него, ще започва все повече да подражава на съученици и на разни идиотчета във Vbox, Tik tok и YouTube, ще иска да пробва алкохол, цигари и наркотици, и какви ли не още неща. И всичко това ще бъде пред очите на новия мъж, барабар с очакванията той да търпи и пряко се включва в разрешаването на възникналите проблеми. А бащата на детето ще е съвсем далече от цялата тази работа. Ако пък е близо, също не е добре, защото ще се намесва с присъствието си в отношенията ви с новия мъж.

Всичките тези неща се знаят от много мъже и затова не искат да си причиняват проблеми с жени, които имат високи изисквания към тях, но в същото време не искат наред с това и да допринасят за мъжа. Мъж, който чуе или прочете "Да му готвя и да го гледам. ", определено няма как да остане очарован от такава жена. Независимо колко тази жена се поддържа и печели. Защо ли? Защото тя ще очаква той да плаща за всичко или почти всичко, а жената ще се опитва да му вменява вина с думите "Ако си истински мъж, ще правиш така и така! ". Това е отколешна женска тактика, която все повече губи своята сила, тъй като много мъже осъзнават, че е просто хитър женски похват и нищо ползотворно. А и една хубава жена, която само хубавее, но не може или не желае да водим редовен полов живот, за какво ми е такава "хубавееща"? Като иска разбиране и раздаване от мъжа, тя също ще се раздава и ще подхожда с разбиране към него! И не втора, изисквайки първо той да се доказва, а ще дава наравно с него още от самото начало!

https://youtu. be/K5qvIgDNh9Y

291.   289, само да добавя нещо, понеже спомена на колко години си. Преди няколко години се срещнах с майка с дете от чужд мъж точно на 30 години. Тръгна да ми изброява какви изисквания има към мъжа, като твърдеше как повечето от тези неща НЕ ги е изисквала от бившия си, който според нея е бил крайно неподходящ за нея. Наричаше го с грозни епитети. Виждаш ли разликата? Тя е търпяла много от някакъв безотговорен и неподходящ за нея, но за по-качествен мъж нямала да се раздава и отгоре на всичко има нахалството да добавя още куп изисквания!
Върхът на сладоледа беше, когато обяви как твърдо държи мъжът да получава поне 1500 лева месечно, защото "Животът бил скъп" (и тя уж "кариеристка", но с очаквания мъжът да плаща за всичко). Забавното стана, когато ѝ казах как получавам 1450 лева. Веднага отвърна "Малко е. Ще живеем в лишения така". :))) Толкова за очакванията и това какво можем да дадем. На искане всички са силни, но не и на даване.

292.   289, не си самотна защото си все още млада и едно, максимум две намигания са достатъчни за да си намериш мъж, ако ще и за една нощ. Дали така ще стоят нещата след 10-15 години е друг въпрос, на който отговорът ще научиш сама. Не съм много сигурен, че тогава отново ще твърдиш "ще си седя сама". Дано имаш късмет и да не се окаже, че на "около" 40 отчаяно търсиш партньор, но няма какво да предложиш!

293.   Мъж на 37 съм с втори брак и 2 деца. Имам 12 годишен син от първия си брак и 2 годишен от втория. Когато се разведох с първата си жена излизах с доста жени и повечето нямаха деца. Щом научеха, че имам дете, повечето си биеха камшика. Големият ми син живее с майка си, но редовно идва при мен и се старая нищо да не му липсва. Поддържам с майка му нормални човешки отношения. Някои госпожици пък се опитваха да ме ревнуват от сина ми, да се сърдят, че не им отделям достатъчно време и т. н. Единствената жена, която ме прие с детето ми е настоящата ми съпруга. Цели 2 години аз излизах с жени у които не виждах нищо човешко. Моята настояща жена веднъж беше споделила с нейна приятелка, която също е омъжена за мъж с предишен брак и деца, че моят син идва редовно у нас и е част от семейството ни. Онази изпаднала в ужас и казала: "как така, ремаркето ще ви идва всяка събота и неделя, аз не разрешавам да идват неговите деца у нас за повече от 2-3 часа". Та толкова за злите мъже, които не приемат жени с деца. Повечето жени са абсолютно същите. В един хубав следобед си дадох сметка, че в детските приказки един от най-мрачните и зли образи е на мащехата... Защо ли е така мили дами?

Колкото до мъжете, има всякакви. Но жените които приемат децата на своите съпрузи от други жени буквално се броят на пръсти...

294.   Този мъж според мен е пълен боклук и егоист. Какво означава, че няма да поема ангажимент за чуждите грешки, детето в никакъв случай няма как да е грешка. Може да е от грешния човек, но детето само по себе си не. И като имаш дете това не значи, че след като си търсиш връзка ти пречи да го гледаш, всеки има нужда от сродна душа, а ти си още млада жена и няма как да седиш самотна. По- добре, че сам се е показал що за стока е, това е човек който не може да поеме сериозна отговорност, който е прекалено саможив и как един ден би могла да имаш семейство и деца с него след като мисли по този начин. Недей да съжаляваш за нищо и никой, това че си родила и че си дарила живот и си отглеждаш детето е много достойно даже, дори похвално, че въпреки всичко се справяш. Ти си една пълноценна жена и много мъже биха дали всичко за да бъдат с теб, а не да си търсят оправдания.

295.   Номер 8 : Гордея се, че има хора мислещи по този начин. Малко са вече такива стоиностни ХОРА

296.   Интересно, дали номер 8 вече е намерил жената с дете от чужд мъж, и дали в допълнение на тях си е осиновил и още едно чуждо дете? И след осиновяването на двете чужди деца, тази жена роди ли му и негово, трето, какво пишеше смело? Или всичко в изказването му е било само на приказки, колкото да се заяви нещо, което не отговаря на истината?

297.   Много добре е постъпил като е бил откровен, въпреки че звучи грубо.. и нямаш право да му се сърдиш или да му лепиш етикети заради това че не желае да влиза в подобни връзки. Всеки да си търси партньор със статут като неговия.

298.   Номер 296, случайно номер 8 реши да влезе в този сайт и видя твоето съобщение. :) Беше изненада за мен, защото си бях забравил коментара. По ирония на съдбата, тъкмо жена с дете си хванах. Все още не съм направил мое и не съм осиновил. За моето ще се случи със сигурност, а за осиновеното, ако реша един ден, бих го направил. Да кажа честно, малко е потискащо за мен, като мъж да знам, че детето не е мое, трудно е и да изградя силна връзка с това дете. Обаче, знаеш ли какво, в живота нищо не е лесно. Каквото и да правиш, който и път да поемеш, колко и хитър да смяташ да си, винаги си прецакан от нещо. Аз се радвам, благодарен съм за всеки миг.. Дали имаш деца, дали нямаш деца, дали ще осиновиш, дали ще вземеш жена с дете, това се все неща, които имаш възможност да ти се случат, защото си жив. Можеш да си благодарен, да се радваш на това, което имаш или да мрънкаш за всяко нещо и да умреш като един неблагодарник. Жената, която си хванах е супер яка. Най-красивата и с най-хубавия характер. Съвпадаме си на 98% и аз знам, че съм един от малкото, ама наистина малкото щастливци, които могат да срещнат толкова съвместим партньор

299.   Имам три случая окоол себе си. Единия е с жена с две деца и сега тя роди трето, супер плах и тих е, и малко ми бие като на човек, който е имал някакъв сериозен проблем в миналото си. От време на време пием бира със съседите, винаги е страшно апатичен и бездушен, не знам какво става, но вече няколко години са заедно. Бащата на двете деца идва доста често.

Другите два се развиха по един и същи начин - жената постоянно заета с нещо, но не изкарва кой знае какво, бащите се бъркаха яко в семейството и отглеждането на по едното дете и при двата случая. И двете връзки приключиха бързо.

Преди дни слушах по случайност такъв разговор в спагети на св неделя - мъж, който се оплакваше на тъста си, явно, че оригиналния баща се меси във всичко и не разрешава на момиченце да вика на новия си - татко.

Общо взето - чуя ли, че е с дете, бягам с 200. Огромен камък на врата е.

301.   Всеки иска да създаде свое собствено семейство, а не да се разправя с преструктурирани “семейства”. Според мен всеки трябва да търси човек като него самия - разведения да търси разведен, този с деца да търси друг с деца, младият и неангажиран да търси друг млад като него. Просто това ще сведе проблемите до минимум. Аз вече имам дете и мъж, но ако нямах надали бих взела точно мъж с дете, освен ако не е наистина мъж-мечта на външен вид или не компенсира с много силни други качества.

302.   Авторката на мнение номер 10 от съседната тема http://spodeli. net/3/story-168642. html е дала своето експертно виждане каква е разликата при раздалите жени спрямо тези, които не са раждали. Цитирам част от мнението ѝ:

"тялото им се прецаква, тресат ги хормони, в началото на бремеността има и постоянно отвратително повръщане, косата им почва да пада заради разбърканите хормони. "

"После на жените дето са раждали и кърмели-гърдите им увисват, коремите им увисват, стриите -присъстват задължително"

Аз лично не съм съгласен с част от твърденията ѝ, защото има голям брой нераждали млади жени и дори ученички със стрии, увиснали гърди и кореми, както и такива с окапваща и/или изтощена (побеляла) от пребоядисване коса, така че на нейно място не бих винял бременността за настъпването на тези физически промени. От друга страна, има примери за раждали жени с чудесно поддържана фигура, стегната кожа и гъста коса. Авторката на темата също твърди, че е била такава преди четири години и половина.

- Кифлоприземител

304.   С ясното съзнание, че няма общовалидни рецепти за щастлив съвместен живот ще кажа следното:
- Допреди няколко месеца си мислех, че детето от друг не би трябвало да е проблем за една нова, пълноценна връзка.
- Оказа се, че може да е много голям проблем и то не самото дете, а майка му.
- Всичко зависи от самия човек разбира се - без да обобщавам, но майките с по-лабилна психика, онези, които имат коплекс от неприемане, най-вече младите, които съзнават, че все още са красиви и "вървежни" често не могат да предложат нищо повече от секс.
- Въпросните комплексирани майки сами си слагат бариери, гледат с недоверие на партнзора си и неговите роднини, стоят перманентно в отбранителна позиция и всячески се опитват да покажат (непоискано), че не са втора категория човек.
- Често такива майки имат нереалистични очаквания от околните, искат всичко да се случи сега и на момента, с което генерират напрежение във връзката.
Без да генерализирам, с такива жени трябва да се подхожда внимателно, без залагане на особени очаквания, без прекомерни надежди за щастливо бъдеще. Който има сили, търпение и време да даде възможност на такава жена да се покаже в истинската си светлина ще спечели и в двата случая, ако остане ще знае защо е останал, ако си тръгне ще знае защо си е тръгнал. Колко хора на 30-35 имат времето и търпението да изчакат отсрещния да се разгърне? Колко хора на тая възраст имат житейския опит за да преценят потенциалния партньор от две изречения и три жеста? В общия случай решението е "не мерси, нямам време за губене". Пак в общия случай, майките с деца мислят по същия начин, те не изпитват нужда да се доказват, нямат желание да се представят в най-добрата си светлина, нехаят за мнението на другите - те си знаят, че са красиви и на тях им се полага, който не ги харесва (такива каквито са) да ходи да пасе.
Чувствата ни са взаимни!

305.   Аз съм на 30 години и за момента поне гледам да избягвам жени с деца. Предпочитам да направя компромис с други недостатъци, но не и с чуждо дете. Веднъж комуникирах с такава жена, която просто поканих на среща. След това тя ме атакува изключително агресивно, беше силно отчаяна и по всички си личеше, че просто иска някой мъж, който да и помага с доходите и гледането на детето, като в същото време детето и винаги ще е преди мъжът и. Не съм аз виновен, че бившият и мъж не ставал, бракът и се развалил и сега имала проблеми, в които аз трябва да бъда въвлечен. До момента, не съм я видял с друг мъж, а мина повече от година от запознанството ми с нея.

306.   Номер 14, животът е пред теб. Само на 30 си.
Избягвай жени с дете/деца и забапред. Ще създадеш свое семейство без предишно бреме.

307.   Гледам е темата е стара и не касае вече авторката, но има и други такива жени.
Основната грешка:
"Срещнах страхотен мъж, завъртя ми главата, ... "
С тези мъже няма да стане понеже те имат много опции. От тях могат да получат най- много един кур и после едно чао. И то само ако жената е много хубава. Наистина ако си такъв мъж за какво да взимаш жена с дете като можеш и без дете?
Аз взех самотна майка за жена, но до 25 годишна възраст когато се обвързах с нея не съм имал никакви връзки. В смисъл бях съвсем неатрактивен и скромен младеж, съвършенно невидим за жените. С такива пичове може да излезе нещо.
Все пак аз и такива пичове не съветвам да се хващат с такива жени, понеже винаги си имат някакви кусури. Моята например излезна много нервна. Цял живот ми крещи за незначителни неща. Поне роди още 2 деца от мене та се чудя да се радвам или да ме е яд. Пичове, ако не иската деца или жената не иска да роди още деца, няма никакъв смисъл да взимате такава жена. Голяма беля може да си хванете- направо таралеж в гащите.
Ако не държите на децата може да си живеете много добре и сами. И не мислете че като се ожените ще имате редовен секс. Няколко години след сватбата секса спира. Аз ходя и на проститутки от време на време, но ако нямах семейство щях да ходя много повече.

308.   Не е вярно! Не всички мъже са такива!

Аз самият се ожених за жена с дете на 5 години, имаме си и едно наше и си ги отгледахме нормално, вече са големи.

Просто занижи критериите за външност при избора на мъж, а гледай да е добър човек!

309.   Само смотаняк би се хванал с жена да гледа чуждо дете. Ще ме извинявате ама за мен лично това си е един вид премирение, което не е добре. Млад здрав, прав мъж да хукна след някоя си дето искала лошото момче ама останала само с семето му и да му бърша... Айде нема нужда.

310.   "... занижи критериите за външност при избора на мъж, а гледай да е добър човек"
- точно това не искат да направят. А добрия човек никак не им харесва.
"Само смотаняк би се хванал с жена да гледа чуждо дете... "
- прав си но ти ако си смотаняк какво би направил?
Може да си живееш и без жена разбира се. Но гледаш че другите имат.

311.   И жена с дете/деца, и мъж с дете/ деца са проблем за свободните мъже/жени.
Жена с дете /деца да си търси мъж с дете/деца, това е редно и справедливо.
Всички вие, които обърквате живота на онези, които не са имали деца, дано да получите справедливо възмездие за егоизма си.

312.   Аз също взех жена с дете. Детенцето беше на 1г. 6м. Баща му не беше в живота му, защото лежеше в затвора (мисля, че още е там). Отделно, имам 2 деца от жена си. Никога не съм ги делял.

Доведената ми дъщеря знае, че аз не съм биологичният ѝ баща, но това няма значение за нея. Тя знае, че аз съм я отгледал, аз бях до нея, когато беше болна, аз плащах всичките ѝ забавления, аз плащам за университета ѝ. Тя казва на мен "татко".

За заздравяването на тази връзка помогна и жена ми, разбира се. Всеки път, когато дъщерята се ежеше, жена ми ѝ крясваше "Не се зъби на татко ти! ". Тя не допускаше нейното дете да се отнася лошо с мен. Затова е много важно каква жена ще си вземеш.

314.   311,
Много рядко се намира самотен мъж с деца.
Най- често децата остават при майката.
Остават при мъже само ако жената е алкохоличка, наркоманка, т. е. негодна да ги гледа или не е жива.
Има и друго- жена трудно приема деца които не са нейни, много по- трудно от мъж.

315.   311, силни думи, несправедливи.

317.   Като мъж пробвал с такава госпожица с дете, определено не само че не си струва, ами е противопоказно. Вероятно не се отнася за всички самотни майки, но не бих си създал такива емоции повече.
Умилква се, няма претенции в началото, играе го жертва, невинна и неопетнена и колкото повече навлизаш, толкова по-глупави неща виждаш. Първо заебала мъжа си, нищо че човека се грижел за тях, сещай се защо не е много сложно. После търсила себе си след ранното раждане с още 10 човека, докато се обърнала станала на 32, скачала от мъж на мъж, все оплакваща се че няма време, ама по цял ден нищо не прави, мързи я да стане да си сипе вода. Не и се учи, не и се работи, ама на почивки иска да е в 5 звездни хотели със СПА и всички екстри.
Като усети че си клъвнал и си се влюбил почва да те работи малко по-малко. После се започва с претенциите, чупките, големите размисли. Накрая беше все едно аз съм човек с 3 деца и без никакъв избор, а тя е единствената жена на света. Хванах я да ме пързаля, зачатила се с някакъв пич и водила коренспонденция с двама от бившите си. Отговора беше, че била истинала към мен, ама може би още ме обичала и ако съм се стегнел, можело да ми даде шанс.
Хубавка, ама проста на поразия до степен да няма грам съвест. Все някой и виновен, все друг обаче и оправя кашите в които се забърква. Много голямо самочувствие, само защото постоянно някой и дава зор да я изчука и като и писне някъде, просто се прехвърля на следващия.
Далече от такива.

318.   Ами 317, такива си ги избирате.
От толкова жени, с деца и без, баш па тая ли избра.
Просто тоя род жени знаят да ви работят и да ви доят, а нормалните жени, дето не правят курвенски номера са ви скучни.
За нормалните жени все гледате да не се прецакате с тях, да делите всичко до стотинка, да се не минете с нещо, а за тоя род евтини жени давате мило и драго.

319.   По принцип за мен жена с дете не е проблем, но в голяма част от случаите, без да правя опити да генерализирам, такива жени са като описаната от номер 317. И проблема в случая не е детето, а самата тя. Поне по моите скромни наблюдения голяма част от самотните майки са 2 типа - такива, които са изневерили и такива, които просто си падат по мъже тип селски бек. Със сигурност има свестни, но масата мисля, че спада в горните две категории.

320.   307, отвратително изказване за жена ти и децата. Все едно съжаляваш. Да се беше разхубавил, та да не се принизяваш с тази жена. Звучи като голяма грешка. Така си го описал.

321.   До 320
"307, отвратително изказване за жена ти и децата"
Ми жена ми беше отвратителна. Нервна и комплексирана жена НЕ СЕ взима. По добре сам. То и аз не съм много стока де. Но лошото е че толерирам насилие и оставям да ми се качват на главата. Нямам мъжко поведение. Сега от интернета може много да се научи за психологията на взаимоотношенията. Беше отдавна и такава информация липсваше. Приебах се, трябваше да изчакам, но бях станал вече на 25. От къде да знам че мъжът става атрактивен чак след 30. Някъде след 30 чак до 40 усещах интерес у жените към мен. Случвало се е да ме питат дали съм женен.
За децата се радвам все пак. Но можеше жената да е друга.

322.   Като гледам, в общи линии проблема при самотните майки не е в детето а в жената.
Има си причини да е такава. Неща които я правят неподходяща за дългосрочна връзка и брак. Никой не бяга от хубавото. Навярно не всички са такива но повечето да. За какво да рискува човек- вероятноста да попадне на свястна жена е по- малка отколкото при другите.

323.   317 до 318.
Какво значи такива си търсите? Като всеки нормален човек, дадох шанс на нещата да се случат, не се случиха, толкова. Не само че не е проблем, а даже напротив, ценен опит.
До 322 и 319. Едва ли тя или подобни целенасочено се мятат от връзка във връзка. Обяснявам си го с психологически проблеми, невъзможност за справяне със самите тях и както казах глупост. Забелязах я че много се вслушва в съветите на хора около нея, било от семейството и, било от приятелки, което си е голяма грешка като цяло. Поведението на такива се ограничава до ниво тинейджърка и не надграждат, не учат, занимават се с първични неща. С описаните неща си обяснявам тази непостоянност и невъзможност да мислят градивно само в една посока. Очакванията им към мъжете са все едно към господ, да го срещнат и той да им реши всички проблеми, от което несъмнено се разочароват.

324.   От 311 към 314

Мъж с дете е мъж, който има дете от някоя жена, без значение дали детето живее при него или не. То е негов наследник.

В истинското семейство има само един мъж и една жена, и техните собствени деца.

Няма място за други.

Комуни да си създават разведените с техните деца от бивши бракове и ако искат да си имат собствени.

Само сама жена или сам мъж с изключително ниско самочувствие може да създаде семейство с жена/мъж с дете/деца.

Ако децата у нас бяха толкова желани, нямаше да сме на 2-ро място в света по аборти.
Българският мъж не желае да гледа собствените си деца, но ако има такива от друга жена, ги натриса на следващата, но е желателно тя да е сама, ако може и девствена още по-добре.

Истинскоти семейство се създава само от двама необвързани с трети лица индивиди.

Трябва със закон да се забрани на хора с деца да създават семейства с необвързани.
По природа такива хора са егоисти!

325.   323, не претендирам, че съм прав на 100%, но наскоро си дадох сметка, че жените, които уж са се наиграли с мъж тип "селски бек", продължават да си търсят от същия вид. Дори и временно да го раздават разочаровани, наранени и т. н., в крайна сметка те си искат елементарния. Нормален мъж при такива жени се разглежда основно като портфейл и рано или късно влиза в графата "скучния мухльо". Може би не всички са такива, но поне тези, с които аз съм имал досег до момента са от тоя тип.
От 319

326.   До 325 от 323(317).
Без значение е. Хората често се мъчим да намерим причина и оправдание за действията на хората които сме обичали. Не намираме фактите за достатъчни, искаме потвърждение.
Аз мислех какво и защо, защото страдах, обичах я, не е било там за едното ебане. Не излизах с жени за забавление, доста време анализирах, мислех. От друга страна тя си продължи спокойно, следващия, по-следващия, без спирки, без да мисли. То станаха 1-2ма, преди това още 10 може би 20 човека. Дали е обичала всички, абсурд. Дали е обичала дори един-тя си знае. Защо е имала връзки с хора, към които не е изпитвала нищо- пак тя си знае.
Знам че не бих имал взаимоотношения с индивид, който е имал връзка без да има емоции или да обича човека с който е, или е имал е много хора в живота си. Такива хора не могат да се борят, никога не знаеш дали утре няма да и скимне нещо да те разкара, няма да знаеш как се чувства, ако изобщо може да чувства нещо.

327.   от 308

Аз като човек оженил се за жена с дете, ще напиша от своя опит.

Най-добре е всеки да търси и да се ожени за човек в същото положение:
хората, които не са имали брак и нямат деца - да си търсят също такъв човек за съпруг/а
хората, които са разведени (и имат дете/деца) - да си търсят също такъв човек за съпруг/а

Да, понякога е възможно да се създаде добро семейство и при хора в неравнопоставено положение(когато само единият е разведен (и има дете/деца)), но това е по-скоро изключение, отколкото правило!

Защо?

Защото при това положение, човек влиза в ситуация, която сама по себе си създава много допълнителни проблеми:

1. Може ли той/тя да приеме детето като свое(поне външно) и да се държи с него като свое дете.
2. Ако имат и други деца - ще може ли да се държи еднакво с тях и с доведеното си дете?
3. Дали детето ще го приеме като свой родител?
4. Дали жена му ще бъде мъдра и ще успее да балансира отношенията между него и детето?
5. Възможни са и много проблеми с биологичния баща на детето!

Освен тези може да има и всякакви други проблеми, които могат да възникнат и в нормалното семейство.

Така че - моят съвет е: добре да премислите нещата преди да се впускате в това начинание! Не е за всеки!

328.   Здравей, мило момиче! Аз също съм в твоето положение. Искам да ти кажа, че е до човек. Имала съм връзка и с мъж който няма деца, и с такъв където има. Отношението винаги е било перфектно към моето дете, грижили са се за него, за никой никога не е било проблем това, че имам дете. Явно попадаш на неподходящи- лош късмет. Вдигни горе главата и ти гарантирам, че някога някъде ще срещнеш твоят човек! Успех ти желая!

329.   Номер 27: Ще Ви задам само един въпрос, на който дори не желая да отговаряте, а само да осмислите: при описаните от Вас условия, при които бихте били със самотна жена с дете, произлиза логичния и кратък въпрос "А Вие за какво сте й на нея? "
М47

251-300 от 305