Влюбена ли съм в неподходящ ?!
Здравейте, силно се надявам да получа съвет, подкрепа или поне мнение на някой който е преживял или преживява същото! Благодаря ви, предварително!
И така нека споделя моята история! Преди повече от година тръгнах с едно момче. От началото не мислех, че ще бъде нещо сериозно, не си влагах надежди, защото съм си патила много от това. Но с времето нещата започнаха да стават по - сериозни, поне за мен де. Обичам го и не си представям живота си без него... И тук идва едно НО. Не съм щастлива. Той казва, че ме обича и се старае да ме прави щастлива, но само аз явно усъзнавам, че не съм. За него сякаш няма проблем. Той просто не се държи както нормалните мъже се държат. И може и да са глупави нещата, които ще изброя, но за мен са важни и малко или много се чувствам недооценена! Ще започна с това, че той не ми се обажда, вярно е, пишем си по месинджър, но не ми звъни поне да ме чуе ( като се има впредвид, че е студен в друг град). Говорила съм 1000 пъти за това с него, спокойно съм го обсъждала, а понякога дори съм се сърдита. Е, резултат няма. Едно и също. Хем знае, че не ми е приятно, да се чува примерно с комшията по 10 пъти на ден, а с мен нито веднъж. Ако се случи да се чуем, то е защото аз съм му звъннала. Звучи тъпо от страни, но се чувствам кофти, а той го знае и не желая да го променя. Да продължа и за фейсбук. Да глупаво е, но живеем в 21 век. Дотяга ми като вляза и постоянно да виждам обвързани двойки, снимки, обяснения и прочие. Не ме разбирайте погрешно, не е това най-важното, но се чувствам глупаво. И след като 1000 пъти повтаряме и този разговор, че просто искам да бъда като нормалните хора в този шибан фейсбук, той както ме беше разбрал и щеше да промени нещо, в момента съм все още не съм обвързана, без нито една снимка заедно. От самото начало аз качвах по нещо, но в последствие усъзнах, че изглежда много глупаво от страни, той да си забие тъпия палец и до тук. Вече има реакция на снимки, хиляди вида коментари, но той просто я харесва (ако изобщо го напарви, защото се е случвало и това да пропусне). Глупаво е като ви го обяснявам, но пак казвам, на мен би ми станало приятно от тези елементарни неща, които всяка двойка споделя и прави, защото все пак съм точно с този човек, и поне аз не искам да се крия. Но да оставим детските глупости на страна. В сексуално отношение нещата и тук не са наред. Хиляди пъти говорих и за това, но никой не ме чува, въпреки, че казва, че ме разбира. В тази връзка с него дали сме правили секс и 20 пъти. И то секс силно казано. За първи път с него го направихме на 7 месец от началото на връзката ни. А преди това ходихме на море заедно, през това време, той просто лягаше и заспиваше до мен. Та чак през 7 месец не че се реши де, но явно аз бях твърде настоятелна. И половин минута стигна. Преди това си бяхме говорили, че до сега винаги съм използвала презерватив и държа на това, но така и така нещата не се случваха между нас и за това беше без. За втори път той сякаш не е и чувал. Това му беше достатъчно. Помислих си, че е от притеснение, все пак до сега не бяхме спали, освен буквално заедно. Но това си продължи така. По веднъж в месеца, за половин минута, без дори да се съблечем, той дори не пожелава да си събуе дънките, а така налоловина, сякаш да отбие номера и това е. За бързината даже не ми се и говори, в него никаква нежност не откривам и не получавам. Беше ми неудобно да говоря за тази тема. Но най-накрая се престраших. Говорихме, той не знаел, че се чувствам така, щял да промени нещо, желаел ме и прочие. Но въпреки че го говорихме 1000 пъти и това нещо, той отново си го кара по този начин. Някакви секунди за един месец са му достатъчни. И се чувствам отново нежелана, недооценена, дори необвързана. Всеки има нужди, но никога не съм си и помисляла да ги задоволявам с някой друг. Но нека сменя темата. Вчера той имаше изпит, преди това сутринта, не че сме се чули де, писахме си той ми каза че тръгва и аз му пожелах успех, казах му, че ще се справи и му казах колко много го обичам. Той не ми отговори. Помислих си, че кара, уневиних го отново. Минаха се 2 часа и той пристигна. Без дори да отази това, което му бях написала ми написа, че е пристигнал. Много ми стана болно. И това не му е за 1ви път и аз отново попаднах в такава ситуация. И да не си помислите, че не сме говорили, ами и за това говорихме. Но да го оставя и това. Преди 1 месец дядо ми почина, знаете в такива моменти, че имаме нужда от най-близките си, но той отново не беше до мен. Брат му имал мач, нямало кой да го заведе, комшията му имал багаж да качва, няма кой да му помогне, трябвало да ходи някъде, само той можел да го закара. Та така с него се видяхме в късния следобед. А толкова много имах нужда от него. Но се свиква някак. Точно в тази суматоха, майка ми се наложи да отиде на биопсия, онзи ден и излязоха резултатите, диагноза рак. Светът ми се срина и имам чувството, че ако умра ще ми бъде по-леко. И нямам подкрепа, няма кой да ме разбере. Аз казах на приятелят ми, държах го в течение със случващото се, не че се интересува, но имах нужда да споделям. По плаках му в деня в който разбрах какви са резултатите, и е ясно че всяка моя мисъл е насочена на там, постоянно ми е неприятно и все си мисля най-лошото. Той постоянно ме пита защо съм тъжна... Не искал да съм тъжна. Защо ли бе?

Коментари

1.   Щом не се чувстваш добре с това момче, се разделете. Очевидно не е човекът за теб и нито те задоволява сексуално, нито отговаря на емоционалните ти нужди. По- добре сама, отколкото придружена от човек, който не те разбира и който очевидно ти е в тежест.

Black Sabbath

2.   просто си намери друг приятел

3.   Горкичката! Аз ако бях на твое място щях да го изритам. Защо си губиш енергията, времето и емоциите по него? Какво си харесала в него? Не ви разбирам момичетата. Като го виждаш, че куца вън от живота и това е! Аз не бих търпял някоя лигла!
Момче 20г

4.   Ама и ти си упорита. Хем си наясно, че нищо не става от тази връзка, хем упорстваш. Последният мъж на земята ли е?

5.   Просто няма чувства към теб най-вероятно.

6.   Слънце тоя пич май първо те е взел за даденост и второ ама грам не те обича дори според мен е с теб колкото да не е сам. За социалните мрежи няма да коментирам, защото е тъпо и детинско, но за секса и за нужната подкрепа от негова страна в трудни за теб моменти говори, че според мен този пич дори не знае защо е с теб.

8.   Тук хора с множество проблеми и неуредици веднага ти дават лесно решение - разделете се! Да ама после ти ще си сърбаш попарата и ще видиш, че морето не ти е до коленете. В една връзка има плюсове и минуси приеми го.

9.   Благодаря ви за мнението! Оценявам го. Наистина не знам какво да правя. Обичам го и го уневинявам по някакъв мой си начин и все се надявам нещата да се наредят. Говорихме онзи ден с него, обясних му за пореден път, че не мога по този начин повече, че ми липсва нормалното отношение във една връзка и че ако наистина ме обича все трябва да ми даде обяснение защо прави нещата по този начин. За първи път от както сме заедно, той ми каза, че аз съм му първата приятелка която е имал, съответно съм му и първата в сексуално отношение. Поради това, той не знаел какво да прави, не знаел как да се държи и все се притеснявал дали няма да сбърка някъде, нищо че сме обсъждали всеки един проблем, за това предпочитал да не прави нищо. Според вас мога ли да вярвам на това, или отново се опитва да излезе от ситуацията някак си? Като имате впредвид, че се познаваме от доста време преди да тръгнем (бяхме в една компания), а аз с момиче не съм го виждала? На въпроса какво съм харесала в него, мога да кажа, че е именно това, не е като другите момчета и точно това ме грабна, аз знаех, че ме харесва от доста време, но нищо не правеше, не го показваше, както сега стоеше и все чакаше сигурно аз да направя нещо. Не бях свикнала на това, вниманието към мен не е куцало никога, а той срамливо се държеше все едно наистина не знае как да постъпи. Поздрави, авторката!