Защо е такава?
Момче съм на 19 години, имам приятелка на 17. Дразни ме едно нещо, аз не го разбирам по-точно. Винаги иска да е център на вниманието и когато това не стане се обижда. Например излизам с нея и мои приятели и обръщам повече внимание на тях, отколкото на нея и тя не казва нищо, но усещам как се дразни когато не говорим толкова с нея. Ядосва се когато някой я игнорира или тя говори нещо и не ѝ обръщат внимание. Или друг пример-като не ѝ правя много комплименти, а си говоря най-обикновенно с нея и се чувства не толкова харесвана. А ако не се чувства желана от мен нали знаете, че ще ме зареже и няма и да ми даде никога втори шанс, колкото и да ме обича. Иначе и тя не ми прави комплименти, нали случайно да не си даде от достойнството... Тя много държи на своята независимост и очаква другите хора да са зависимите. Иначе е много хубава хората почти винаги ѝ обръщат внимание, но когато това не е така и например някой я игнорира тогава много се дразни. Иначе не я интересува мнението на абсолютно никой, за нея е важно само нейното. Кво не ѝ е наред? Как трябва да се държа, за да не се чувства пренебрегната?

Коментари

1.   Комплексирана е. Ако искаш да оправиш проблема, дори и да говориш с нея няма да се оправи, трябва просто да и обръщаш повече внимание.

2.   Имаш изключително егоцентрична, незряла и разглезена приятелка, която се интересува единствено и само от себе си, а ти си само средство да получава внимание и комплименти. Тя се смята и се държи като принцеса, а ти си просто нейния слуга и съм сигурна, че когато ѝ омръзнеш или реши, че не я ласкаеш достатъчно, ще те зареже и моментално ще те замени с друг, който да ѝ се възхищава. Ти ще си този, който ще страда, защото си зависим, а не тя. Наистина ли го искаш? Наистина ли си заслужава?

3.   Мога много да ти говоря за това, колко е зле това момиче, но не ми се занимава пък и няма смисъл, защото това не се оправя. Само трябва да знаеш че не трябва да се занимаваш с нея.

4.   Прост и ефикасен съвет: Следващата просто така както си го написал тази е някаква филмарка и нямаш никакво бъдеще с нея.

5.   "Например излизам с нея и мои приятели и обръщам повече внимание на тях, отколкото на нея"

Не става ясно в каква степен обръщаш внимание на нея и на приятелите. Ако прекалено много я игнорираш и не я вкючваш в разговора, нормално е да се почувства пренебрегната. Аз също съм имал такива моменти, в които се държат все едно ме няма и си е обидно.

НО ако иска само тя да е център на внимание и да пренебрегва другите, значи вината е в нея.

В историята не става ясно точно кой е по-виновен от двама ви.

6.   Ква любов на тези години та вие не знаете още как да си го сещаш се като хората.

7.   Съвет- забий й един нож в гръкляна.Проблемът е окончателно решен, ще я излежиш там някоя годинка.Късмет!

8.   Нормално е да не й е приятно когато излизаш с нея и с твои приятели. Излизай само с нея и ск прекарайте добре. Отделно ск излизай с приятелите.

9.   В любовта подобни размишления и определения са строго забранени. Авторе, истината е, че всяка една жена има нужда от внимание и не иска да стои в компания с твоите приятели все едно е част от интериора. Изобщо на всеки човек ще му бъде неприятно да излезе с половинката си и още хора, а никой да не говори с него. Естествено, ако все пак я заговаряте и я включвате в забавленията, то явно просто момичето си е нарцис и обича всичко да е на неговото, но във всеки друг случай и вие имате вина за недоволството ѝ. И да, хубаво е понякога да ѝ казваш някоя и друга мила дума. Още по-хубаво би било и ако тя го прави. Хората са различни, забелязала съм, че тези, които имат нужда от внимание и комплименти наистина не са толкова уверени, колкото изглеждат на пръв поглед. Тук се налага повече разбиране и от твоя, и от нейна страна, но не бива да се съдите взаимно и да се карате. Такава е с някаква причина, но непознати не могат да ти я кажат. Говори с нея и разбери сам.

10.   Когато съм с приятели също и обръщам внимание,както и когато съм без тях.Приятелите ми се опитват да завържат разговор с нея,но тя се надува и отговаря с по една дума и не става.Не мисля,че има комплекси,тя се смята за "перфектна" и се харесва,не се връзва...

аз съм автора

11.   Егоцентрична мацка с цял куп комплекси. само ще се измъчваш с нея. Не виждам как можеш да поправиш нещата. Освен яко да почнеш ти да я манипулираш, защото сега тя манипулира теб. Или огромен клинч и издевателства от твоя страна, докато не си подвие опашката и си седне на д-то, или трябва да я зарежеш. Друг изход не виждам. Ако се вържеш на прищявките и, автоматично ставаш момче за всичко, мъж под чехъл и губиш. Рано или късно губиш и нея, защото ще си преминато препятствие и тя ще върти очи за следващото. Според мен, вярната позиция е да си непукист и да обръщаш всичко на майтап, ако искаш да запазиш връзката.

12.   И как точно да я манипулирам?

13.   12. - има огромна литература в мрежата. Трябва сам да я потърсиш. Колкото и грубо да ти звучи, такива, като твоята, подлежат на дресировка. Може би се повтарям, но от опит и от прочетеното знам, че никога не бива да взимаш на сериозно приказките на една жена. Има начини, по които да понижиш прекомерно завишената й самооценка и да я накараш да си седне на д-то. С тънка ирония, кодоши, лекичко да я вземаш на подбив, но не грубо. Ми, то е дълго за разправяне. Просто потърси литература- Ако знаеш руски, ето ти един клип: "Как да управляваме жената?" https://www.youtube.com/watch?v=Vqx3tmrfT0U