Първа среща
Здравейте!
момиче, на 18г.

Запознах се с едно момче по фейса. Пишем си от известно време. Скоро време той ще се върне в града и ще излезем на среща. Никога не съм излизала на среща и има неща, които ме притесняват.

Та, вече сме си казвали, че се харесваме. Той дори искаше да станем нещо повече от приятели, но го помолих да не бързаме. Но и аз наистина започнах да го харесвам.

Мога да кажа, че съм сигурна, че и той има сериозни намерения и не търси просто забавление.

Малко глупаво, но дори не знам как да го поздравя. Да му стисна ръката - прекалено официално, прегръдка - прекалено много ще прибързам, просто да му кажа "здравей" - леко неловко ми се струва.

Чудя се дали мога да направя някакъв жест. Например да му подаря нещо. Не че имам някаква идея, но все пак можете да предложите нещо. И въпросът ми е към мъжете: За или против сте за подаръците на първа среща и защо?

Сигурна съм, че ще мога да бъда себе си около него, въпреки че ще ми е притеснено.

Споделете вашия опит. Напишете нещата, които ненавиждате по време на първи срещи. Също така и такива, които ви харесват.

Коментари

1.   Тия социални мрежи ви взеха социалните сбособности. Какво очакваш някой да почне да ти изброява ли ? Просто се дръж естествено както когато си с приятели, тях как ги поздравяваш ?

2.   Целуни го по бузите и без подаръци.

3.   Подаръци в никакъв случай!!!
Стискате си ръцете, усмихваш се непринудено и всичко ще е точно.
Именно, защото не си излизала на срещи послушай нас, които сме били на не 1, 2 или 3 срещи. :)
Може да си поделите сметката, ако ще ходите на кафе или ресторант, ако толкова искаш да направиш добро впечатление и да покажеш независимостта си.

Ж. 20

4.   На първа среща е твърде, твърде рано за подаръци, ще изглеждаш твърде странна. Като бабата съседка, която му е изплела терлици. За поздрав "Здравей" е добре, тези малки неловки моменти си имат своя чар, ценете го.

5.   Няма как да знаеш от едно писане във фб дали има сериозни намерения или не. За това ще разбереш след като правите секс няколко пъти и той продължи да те търси и да излизате.
В никакъв случай не му прави подаръци като излезете. Нито го целувай или прегръщай в началото. Просто му кажи " Здравей, радвам се да се видим наживо". Разбира се, че ще е малко неловко- все пак е първа среща. Това му е забавното ;)

6.   Аз съм на мнение, че е окей и жена да прави малки жестове, но не когато никога не сте се виждали и всичко е било само на чат.
С извинение може да те приема за едното е**не ти подаръци ще му носиш.. Не винаги можеш да знаеш намеренията на някого спрямо теб от единия чат.
Излезте, забавлявай се виж дали изобщо е твой тип. Виж дали характерите ви пасват. За всичко си има време.

7.   Ако си уверена, че той те харесва, а не само флиртува, можеш да направиш някакъв жест, с който да направиш съответната крачка от твоя страна. Да му се усмихнеш сърдечно, да му стиснеш ръката не формално, а дружелюбно и енергично.. да го целунеш по бузата.

8.   Според мен първо се вижте без никакви подаръци и очаквания, за да видите дали ще се харесате и на живо. Може като го видиш ти да не го харесаш и обратното. Ако се харесате след това ще ги мислиш другите работи.