Налага се той да замине
Здравейте! Ще се опитам да съкратя историята си максимално. Момиче на 22г. съм от голям град. Приятелят ми е на 30г. от малък град, в който дойдох да съжителствам с него преди 2 месеца и половина. Общо взето с него се познаваме от много години, защото имам роднини, които живеят в съседство с него и когато съм ги посещавала сме се засичали. Писа ми в началото на годината да ме провери как съм, но нещата задълбаха и в края на април ме взе при него, за да бъдем заедно. Като цяло се разбираме, караме се за дребни неща, в началото на връзката ни имаше една негова семейна колежка от работа, която той харесва, но и да иска няма как да бъде с нея. Тя му е и близка приятелка от 4г. и в живота, от една компания са. Карали сме се заради нея, защото аз ревнувам от нея, но той казва, че вече иска да продължи напред с мен, мен е избрал едва ли не за спътница в живота си и иска да създадем семейство, когато завърша университета. Опита се да ме увери, че той никога не я е имал, че да му е трудно да я забрави, харесва я като човек. Тя е с 3-4г. по-голяма от него. Всичките му приятелки досега са били по-големи, аз съм единствената, която е по-малка. Общо взето нашите спорове произлизат от това, че аз не съм убедена в истинността на чувствата му. Той не ми казва, че ме обича, не изразява кой знае какви емоции, което на мен ми тежи, но явно не се чувства готов, не знам. Иначе се държи добре с мен, използва мили обръщения, пише ми и ми звъни, когато е на работа, за да провери как съм, което пък го оценявам. Работата е там, че след месец се налага да замине в чужбина за около 4 месеца, за да спечели пари, с които трябва да покрие дългове, които има тук. Направил е грешки и е теглил кредити, които не може да смогва да плаща, въпреки че взима добри пари в момента. Той е живял много години в чужбина и след 10 дни майка му ще дойде за 20 дни и мисли заедно с нея да се върне там, за да изкара добри пари, с които да покрие дълговете си и да започнем начисто. Аз ще трябва да се върна в родния ми град. Имам задължения към университета и с курсове, които ще ангажират времето ми, но много тежко приемам тези новини. Уверява ме, че няма да ме остави и че иска да е с мен. Мисля си, че не се е привързал толкова към мен, за да може това да го крепи, докато го няма. Казва ми, че в крайна сметка отива там и да работи. И двамата имаме котки, аз ще взема и неговата, когато се наложи да се прибера. Аз наистина бих го чакала, защото положих страшно много усилия, за да може да имам взаимоотношения с този човек. Наистина се влюбих в този мъж и го искам в живота си. Просто той не е стигнал до този етап, в който споделя какво чувства и някак си това ме кара да чувствам, че може да ме забрави. Вече се запознах със семейството му, всички ме приемат много добре и мисля, че ме харесват, както и аз тях. Предложи ми да отида с него и да работим и двамата там, има къде да останем, но майка ми няма да ме пусне, тя е много притеснителна, а и в момента завися от нея. От друга страна имам други задачи, които трябва да изпълня. Намеренията му е да си пусне болничен и да замине, за да оправи нещата си. Обсъдили сме го вече, опита се да си намери втора работа, но няма нищо подходящо в този малък град. Знам, че няма друг изход от ситуацията. Въпроса ми е как да се справя с това? Постоянно го обмислям и се наранявам, взех да плача всеки ден, не мога да се сдържам, а така товаря и него. Според Вас има ли надежда, че тази връзка няма да се разпадне? Има ли смисъл да го чакам? Как да се справя с това... Да се опитам ли да бъда по-любвеобилна, докато замине, да гледам да не се караме, за да го мотивирам по този начин... да може да му залипсвам, когато замине. Чувствах се ужасно преди да дойда да живея с него, имах изпити, тогава се виждахме през 15-20 дни. Не можех да ям, да спя. Как да се справя с това заминаване? Какво да му кажа? Как да го мотивирам да останем заедно? Ще ми липсва страшно много. Благодаря на всички, че прочетохте историята ми! :)

Коментари

1.   По начало ,трябва да се пребориш с този начин на реагиране,глад,рев,безсъние и т.Това е вид тревожност,психично разтройство.Ще си докараш някое по -тежко заболяване,което е вече доста по-сложно.Никой не може нищо да ти гарантира.Опитай да бъдеш позитивна ,занимавай се с твои неща,свърши нещо ,докато го няма.Замини с него,в края на краищата.След като майка ти те е пуснала в друг град,значи свиква с тази мисъл.Нито ще си на края на света,нито ще си с непознати хора.Но и за там имай предвид,че може да се напрегнат отношенията и да започнете взаимно да недоволствате един от друг и в крайна сметка да се разделите.

2.   Аз не бих се обвързала с мъж, който твърди че обича друга жена. Малка си още, помисли си дали искаш да си заместител и съпруга по спешност, че оня е решил, че му е време да хване някоя.

3.   Момиче, това са 4 месеца, не 4 години! Ей сега ще минат. А и има чатове, камери... с интернет вече има много възможности да се чувате, че и да се виждате всеки ден. Освен това не вярвам да си заета плътно през цялото време, та все ще успееш да му идеш на гости за няколко дни. За това, спокойно! Не е краят на света! Пък после като се върне ще може да продължите на чисто, без кредити, които да ви тежат. А това е важно.

4.   Не отива в Сирия, жено! По-спокойно! Естествено, че е възможно, даже е вероятно. Вие вече сте заживели заедно, а той ще е там за 4 месеца само. Естествено, че няма да ти се обяснява в любов по 10 пъти на ден, мъж е, ще му е странно да говори много, много за чувства.

5.   Никой не може да ти даде гаранция. Може да сте от 20годинк и пак да кръшне. Първо се успокой защото и да го мислиш и да се притесняваш той ако е решил ще го направи и като е на 2000км от теб нищо не можеш да направиш.
Радвай се на времето ви двамата, а като замине се съсредоточи върху университета, може да се постараеш за някоя стипендия. То семестрите свършиха, но намери си хоби - дали ще е фитнес, някакъв кражок, нов език нещо което дете разсейва.
Говорете си но за ежедневни неща спри да го преследваш и да го питаш дали няма да ти изневери, дали те обича и ала бала, това са празни приказки и по 100пъти на ден да ти го казва в главата като му е друго. Като се чувате говори му за хубави неща положителни, всички обичат щастливете и положителни хора. Представи си всеки ден той да ти натяква за това ама ти нали няма да ми изневериш, ама ти обичаш ли ме, все още ли искаш да си с мен. Ще намали обажданията поне аз така бих се чувствала ако всеки ден по няколко пъти ще слушам колко е отчаяна без мен майко...