Изневерихме си и сега накъде?
Здравейте искам предварително да се извиня за правописните грешки, които може да откриете, но пиша от телефон и често бъркам. Имам нужда от съвет и мисля, че тук е едно от мястото, където много пъти съм намирала успокоение макар би било и от съвсем непознати хора. Започвам с това че съм обвързана от 3 години, няма да изпадам в подробности от самото начало живеем заедно, но имаме лека разлика във възрастта, той е с 10 години по-голям от мен с една дума той мисли вече за семейство или доскоро си мислих, че е така, а на мен ми е още рано. В началото всичко беше перфектно след 1 година съжителство, той изпадна в нещо като депресия в следствие на лични проблеми през тва цялото време аз бях до него, а наистина бяха тежки за мен моменти, защото аз вместо на 19 години да излизам и да се забавлявам бях вкъщи до него, защото виждах, че той имаше нужда от някой до себе си, а си нямаше никой освен мен. И ми беше трудно, не защото не излизах и бях вкъщи, а защото не знаех как да реагирам на всяко едно негово променливо настроение както и да е мина този период, но след него той се отдръпна от мен изведнъж както прекарвахме по-голямата част от деня си заедно, започнахме само да си лягаме вечер заедно. Спря да прави секс с мен, по цял ден само работеше вкъщи някакви неща колкото да не сме заедно, не ходеше на работа, не излизахме, не ми говореше много опити направих да се сближа отново с него, но не се получи, тогава някак си се почувствах нежелана почнах по-често да излизам с приятелки, по дискотеки и така дойде момент, в който му и изневерих беше просто секс за една вечер просто бях сепочувствала толкова нежелана и имах нужда от някой, който да ми каже красива си думи, които чух от въпросния с който му изневерих. Мислех да скрия всичко това, защото за мен наистина беше секс за една вечер, но уви не той разбра трудно го прие, имахме много проблеми сбивания с въпросния човек, но и през това минахме. С времето обаче охладняхме един към друг и отново в изходна позиция почнахме само да си лягаме заедно вечер даже и пред хората не се показвахме заедно. И преди няколко дни случайно забравил фейсбука си отворен виждам как моя приятел си пише с някаква госпожа, която беше поне 15 години по-голяма от него как си пишат обичам те, как са си говорили по цяла вечер, докато той е бил в другата стая, как си плануват някакво бъдеще заедно и с 4-те и деца... Почувствах се обидена скарахме се жестоко той ми твърдеше как това са само думи и как се казва обичам те в продължение на три месеца само на думи.. не знам дали са се виждали отрича, въпреки че не му вярвам. Обвинява мен за всичко как аз първа съм изневерила, да но за мен има разлика секс за една вечер и думи като обичам те и плануване на общо бъдеще, разговори по три четири часа и хубави думи. И от тук накъде бях почнала да си събирам багажа, но не мога да си тръгна не знам вече дали е защото съм свикнала с този човек или защото го обичам, но въпреки това знам, че от тук нататък нищо няма да бъде същото то отдавна и не е няма как отново да си имаме доверие. Вие как мислите има ли поправка на такива грешки и как бихте постъпили вие?

Коментари

1.   Мале каква каша сте си забъркали. Това е лошото на голямата разлика в годините, на различни етапи сте от живота. Смела мога да твърдя, че бъдеще нямаш с този човек, а още по-смело мога да твърдя че причините да си изневерявате са меко казано тъпи. Но това е друга тема. По въпроса ти. Много е възможно да не изпитваш любов а просто привързаност, след толкова тежки периоди в един момент човек губи надежда и става егоист. И съответно и чувствата си заминават. Мой съвет разделете се. Поради две причини първо му губиш времето след като не искаш семейство, ти на 29 ще станеш ма той на 19 няма да стане. И второ мисля, че трябва да преживееш една две връзки за да разбереш какво търсиш от един мъж. Да трудно е но няма невъзможни неща. Успех

2.   О, зарязвай го и не си хаби младостта с льольовци. Тоя мъж ли е или жена в критическата? Всеки се депресира, но това не значи че трябва да се разпльокаш като плужек и да философстваш по цял ден без нищо да правиш. Въпросната мадама с домочадието сигурно е същата като него и едва ли ще стигнат до повече от виртуални въздишки, но повярвай ми - махай се!

3.   Аз постъпих така - останах още около 3 години с бившия ми и се мъчихме през цялото време и двамата с изневери, лъжи и сълзи, накрая не издържах, разделихме се окончателно и намерих своето щастие, за него не знам :)

4.   Такива шушумиги като започнат да дрънкат неща от сорта " неееее, това не е изневяра, а просто секс за една вечер" и ме избива на смях/агресия.

То бива да си нагла, ама твоето чупи тъпомера. Като имаш проблеми с този човек или ги разрешаваш или си тръгваш. Ама като всички шубета първо чакаме новото клонче, нали? !

5.   От тази история научих две ценни неща за живота, които не бях подозирал:

- разлика от 10 години във възрастта е малка - "имаме лека разлика във възрастта, той е с 10 години по-голям от мен"

- сексът за една вечер е просто секс, а думите са нещо много по-сериозно - "има разлика секс за една вечер и думи като обичам те и плануване на общо бъдеще, разговори по три четири часа и хубави думи". А аз глупака мислех, че секса евентуално може да доведе до нежелана бременност или венерически болести, пък то в думите била драмата....

6.   Здравей, съжалявам за това, което сте преживели. Ти сама трябва да решиш какво да правиш. Послушай сърцето си, седни някъде на спокойствие сама, медитирай -представи си че сте заедно, а след това че се разделяте- усети каква емоция изпитваш в едната и в другата ситуация. Така ще вземеш правилното решение, като чуеш сърцето си.
Успех!

7.   Дори да оставим изневерите настрана, вие нямате връзка и любов помежду си. Недей да оставаш във връзка, която не ти носи щастие, а с която си просто свикнала. Човек остава заради общото бъдеще, не заради общото минало. Ти как виждаш бъдещето си с този човек? Прибирате се, всеки се забавлява сам и после просто лягате заедно. Ако имате дете, той какъв баща ще е? Гледай си го сама, чисти, готви и не ме занимавай. Не мислиш ли, че заслужаваш повече? Излез от тази връзка, за да дойде следващата.

8.   Май и двамата сте куку. А той е сбъркал, че не те е разкарал по-рано.

9.   Как накъде? Ами то е ясно - кой от къде е си хваща пътя. След тия изпълнения какво очакваш?