Приятелката ми тормози бившата ми приятелка
Мъж на 30
От 3 години съм с приятелката си, дори се сгодихме преди два месеца.
Засвидетелствал съм й многократно, че тя е единствената в живота ми.
И въпреки това, тя не спира да ми говори за бившата ми, с която никакъв контакт не поддържаме от същото време - 3години.
Върти й номера, следи й профилите я социалните мрежи и само ме информира как била еди къде си, правила еди какво си и само гледа да я очерня пред мене, сякаш ми пука...
Стигна дотам, че си направи много фалшиви профили и зачочна да пише злобни коментари в професионалната й страница.
Дори ми се похвали с това.
Преди няколко месеца ме заплаши, че ще се самоубие, ако не нараня по някакъв начин бившата си и не й покажа, че приятелката ми е над нея.
Трябваше няколко дни подред да пиша на профила на приятелката ми публично, че я обичам и тя е всичко за мен и т. н.
През цялото това време тя държеше профила на бившата ми отворен и следеше за реакции.
След като не видя такива, избесня и започна да ме изкарва виновен, че не било достатъчно.
На мен ли така ми се струва или приятелката ми е луда?
Какво мога да направя аз, за да защитя и двете жени от цялата тази проклета ситуация?

Коментари

1.   Луда е. И ти си луд защото си я привлякъл. Сигурно и бившата ти е луда.

2.   Ами да, приятелката ти е абсолютно луда. А и какво по-голямо доказателство от това, че си й предложил брак. Според мен не би трябвало да продължаваш напред със сватба и общо бъдеще. Тя ако за такова нещо изпъква, не си представям пък ако е нещо по-сериозно. И аз ревнувам приятеля си, но в допустимите граници. И аз в началото се дразниш на бившата му приятелка, но това беше първите 3-4 месеца, след това той просто ми доказа, че съм единствена за него и други не съществуват.

3.   Раздели се веднага с тази ненормалница и си намери по - нормална жена а ако продължава жалба във всички възможни институции ! Не искам да си представям ако станете семейство и имате деца в какъв ад ще превърне живота ти .

4.   Да, луда е. Нормалните хора не изпитват удоволствие от това да нараняват и унижават някой друг.
Вариантите са два - психотерапевт или я разкарай, да трови живота на някой друг. А за заплахите за самоубийство не се притеснявай, просто се опитва да те шантажира.

5.   Като видях заглавието си помислих, че става въпрос за тийнейджъри, които са все още недорасли относно чувства и изпитват несигурност. След като прочетох, че вие сте големи хора - еми, хич не е добре положението. Приятелката ти е зрял човек и вече би трябвало да е наясно как стоят нещата в една връзка, изключително детински и отблъскващи са действията й. Тя, очевидно, малко или много има комплект за малоценност и това не е нещо което трябва да пренебрегваш или да си мислиш, че с времето ще отмине, напротив, само по-зле ще става. Сам трябва да си помислиш дали тази връзка ти дава повече позитиви, отколкото негативи и след това ще можеш да си направиш извода.

6.   Зарежи я! Трябва й психиатър!

7.   Няма как да се държи така и всичко да е наред с нея, сигурно има някаква травма която я кара да се държи така (например проблеми със семейството когато е била дете). Вероятно е и тя да не осъзнава, че ти си верен към нея и реално я обичаш щом и се връзваш на идеите какво трябва да и пишеш по профилите.
Истината е, че тя има нужда от психолог, но не съм сигурна как точно трябва да и кажеш, че си загрижен за нея.
Спрямо всички останали как се държи?

8.   зарежи я! Просто иска да е мис вслена.. много е ревнива. Приятелката ти сигурно си мисли, че си обичал бившата си приятелка повече от нея.. Преди правеше ли така или след като се сгодихте?

9.   Зарежи параноясалата годеница, ще ти създава и други проблеми.
Я в професионален план, я в личния ти живот, ако не го е направила вече, де.
Жената си има комплекси и лабилна психика, за това така подхожда.
След като си й доказал многократно, е вече е време да престанеш, защото се превръщаш в пубер, като й угаждаш на номерата.

10.   Сгодил си се за тази жена. Сега няма отърване от нея, а ти искаш и да се жениш за нея. Чист манипулатор, щяла да се самоубие. И ти какъв мъж си, да и вървиш по гайдата и да пишеш. Наистина не те разбирам. Това е опасно поведение.

11.   Настоящата ти приятелка е психически нестабилна. Меко казано. Вероятно и ти си такъв, за да се сгодиш с нея. Затова съветът ми е щом сте си лика-прилика да се вземате, но моля без деца- в света вече има достатъчно травмирани, психически нестабилни хора.

12.   Човече, бягай с триста!!!

13.   Разваляй годежа!

14.   Това се нарича патологична ревност, мусля че беше симптом на параноидно р-во на личността.

15.   Същата история, но вече с бившата и то точно поради тази причина, бягааайййй
Може всичко друго в нея да ти харесва, но психиката й е лабилна, докато си млад Сбогом дано си щастлива...

16.   Тази история не е от мъж, а е от жена. Тя и друг път е писала от името на мъж, не ѝ е за пръв път. Толкова глупав мъж няма, който ще търпи такава жена. Но жена пишейки от името на мъж иска да покаже колко глупави са мъжете. Това е целта на "автора"/ката. Другата история за гениалната балерина, която отишла в Москва и срещнала мъжът на мечтите си е също от нея. Модератори, щом публикувате измислени истории трябва да публикувате и нашите коментари към такива фантасмагории.

17.   И ти искаш семейство и деца, от този отровен човек? Наистина?

18.   Определено не е нормално това поведение. Тя има някакъв проблем. Единия вариант е раздяла, а по-трудният, ако държиш на нея, е да посещава психотерапевт и да осъзнае какво прави и защо. А може и комбинация от двете.
Ти питаш как да защитиш двете жени, но няма да е зле да защитиш и себе си от нея.

19.   Човек, тази е ненормална. Не може психически стабилен човек да заплашва със самоубийство.
Според мен постави ѝ ултиматум - тръгва на психолог и си решава проблемите или се разделяте. И не бързай със сватбата.

20.   По нататък ще съжаляваш, че си се сгодил с нея. Това е много повече от комплекс, тя го прави на проблем във вашата връзка. Очевидно и завижда, има я за по-красива или по-богата. Тя как би се почувствала ако почнеш ти да следиш бившите и половинки? Разваляй годежа, поне временно. За психолог е - шегата настрани, но е така. Това със самоубийството е манипулация, няма наистина да го направи. Ако наистина иска, тя ще бъде тиха за това нещо и няма да го разгласява наляво-надясно. Слушай ме, защото аз бях в такава връзка. Бившия ми приятел ме разреваваше всеки ден и ме обвиняваше, че някой на улицата ме е погледнал, то не бяха "тоя те погледна, ти ми изневеряваш"; "не мога да живея без теб, ако ме оставиш ще се самоубия" и след това да взема нож и да ме заплашва. Беше кошмар, от който едвам се изкарах и то сама защото никой не знаеше за това. Моя съвет е да споделиш на някой. Това не е човека за теб, тая жена сигурно ще ревнува и от децата ви.

21.   Ако темата не е измислена, ти казвам да бягаш с четиристотин. Може и измислена да е, защото не ми се вярва да има мъже, които биха стояли с такава жена. Ако ще съм с такава, по-добре да съм сам цял живот.

22.   Грешка е, че и уйдисваш и се хващаш на нейните манипулации и шантажи. Колкото повече и отстъпваш, тя става толкова по-луда. И накрая, ако успее напълно да те подчини и доминира, ще престанеш да си атрактивен за нея, - обикновен мъж под чехъл, обикновен балък - и ще почне да си търси друго предизвикателство, което да подчини и да му пие кръвта и мозъка. Ако толкова държиш на нея, трябва да престанеш да и се подчиняваш и да се научиш да казваш "не". Но се съмнявам , струва ли си. Тя е маниачка и като не успее да те стъпче, ще почнат клетви и проклятия от нейна страна, това са тия идиотки, просто са изпуснати и не само унищожават себе си, но и всичко около тях.

23.   "Какво мога да направя аз, за да защитя и двете жени от цялата тази проклета ситуация?" - Просто е, трябва да спреш да се опитваш постоянно да се харесваш на приятелката си и да почнеш да поставяш граници.

24.   Пич, това е патологичната ревност и е психичен проблем. Чакат те сериозни проблеми с нея, но за разлика от другите коментиращи няма да ти давам акъл да я зарязваш (ако все пак наистина държиш на нея). Ако искаш да имаш някакво НОРМАЛНО бъдеще с нея, трябва да я накараш да се лекува. Това става поетапно. Първо трябва да я накараш да разбере, че има проблем и че този проблем ще затрие връзката ви и нея самата. Всъщност това е най-трудното в цялата работа. От там нататък лечение като всяко друго психично заболяване. Гаранция за пълно излекуване няма, но шансовете да бъде овладяно състоянието и са големи ако се приложи правилното лечение. Задължително посещение при добър психиатър. Успех.

25.   От автора...
Не искам да я оставям, много я обичам и толкова пъти съм й го показвал...
Много болно ми става от коментарите, направо треперя в момента...
Не знам какво да я правя.
Кажа ли й за психолог ще направи някоя глупост.
Познавам я, ще откачи съвсем.

26.   Тя е комплексирана и не знае как да направи един мъж щастлив.
Вместо да се съсредоточи върху вас и бъдещето ви, тя рови в миналото ти и злобее.
Кажи й че е непоносима и ако е на твоята възраст е много просташко или направо инфантилно дасе занимава с подобни глупости, при условие че с бившата си затвориш страницата преди 3 години.
Но имам лоша новина-тази злоба и завист няма да спре лесно

27.   Аз не бих била с такъв човек.
Ж30

29.   Попаднал си точно на луда жена. Детинското и поведение само ще те излага оттук нататък. Разкарай я без обяснения.

30.   И ти си се сгонил за подобно изчядие.... Господ да ти е на помощ човече!

31.   Тук има две възможни обяснения:
1. Приятелката ти е 15 годишна тийнейджърка (което обяснява детинското й поведение) или..
2. Е просто луда, бавноразвиваща се - защото съдейки по това, което описваш - цялото това нейно поведение е типично детско а ако тя е към 30 годишна - е много лошо..

Махай я колкото може по-скоро. Не ти трябва такава приятелка. Ще живееш под постоянен стрес, напрежение. Ще се карате. Голям човек си - замисли се разумно

32.   при мен бившата е луда, не настоящата, а покрай бившата и аз се побърках пич. Моята история е, че бившата се опита да се самоубие с лекарства заради брат и и мен, защото я оставих, но докато бяхме заедно ме съсипваше психически 4 години! За жалост, ако е така както си написал, не виждам нищо добро да те чака. Аз съм спал на земята, обиждала ме е, вдигал съм кръвно и съм търпял, за да не ми стане по-зле, тъй като заради нея започнах да имам паник-атаки и още какви ли не негативни мисли в главата си и сега се отърсвам от това. Мисли добре!

33.   После следват приятелите ти, майка ти, сестра ти, останалите роднини. И така, един ден няма да има къде да се прибереш и с кой да пиеш една бира. Има защо да трепериш. Пък роди ли... ще ти...майката

34.   Какво обичаш в нея - че е злобна и завистлива, че иска да кара другите да страдат или че не й пука за теб и дали сте щастливи заедно, а само дали е успяла да направи мръсотия? Наистина ще ми е много интересно да разбера. Не виждаш ли, че е лош човек? Хубаво, че сте сгодени. Как си я представяш като твоя съпруга и майка на децата ти? Вечно ще гледате да се правите на перфектни във фейсбук, за да натриете нечий нос, вместо да правите секс? Вечно ще гледате и ще завиждате на съседите? Ще сте нещастни като не сте направили някой друг нещастен? Децата ще се научат как да са злобари и мама няма да им обръща внимание, защото в заета с интриги и мизерии? Ами ако тази жена реши да им съсипва и на тях самочувствието? Как изобщо й се вързваш на глупостите? Тя е токсичен човек и това си личи от 100км. Много ясно, че трябва да се махаш. Иначе нищо хубаво не те чака. Повярвай ми, много ще съжаляваш. Майката на мъжът ми е такава и сега покрай нея и нейните мизерии не се виждаме и с баща му. Човекът се е предал и я е оставил да мизерства, както си иска, за което плаща висока цена в момента. Помисли си дали искаш и на теб да ти се случи същото.

35.   Никой не може да ти направи по-лошо от това, което си направиш сам. Ти сериозно ли я търпиш тая, че и се вързваш на глупостите й - щяла да де убие хаха. И ти и вярваш? Еми да се убива! Ти с какво си виновен? Че не угаждаш на всяко нейно извратено и злобно желание? Не мога да повярвам, че не само го търпиш това чудовище ами и го обичаш? Я се стегни малко, бъди мъж и постави граници на поведението й - или спира с интригите и се съсреодоточава върху вашата връзка, или няма да има сватба! Какво ти е болно? Никой не би я търпял тая! Вие сигурно нямате приятели, след време и децата ви ще избягат от вас. Покрай нея и с теб никой няма да иска да дружи. Не случайно им се казва отровни хора и всеки бяга от такива, защото знае, че няма оправия. Бас хващам, че ако си намериш нормална жена и разбереш какво е истинска любов, ще се чудиш как си търпял тази лудост.

36.   Казваш, че ще ОТКАЧИ СЪВСЕМ. Значи ди даваш сметка за състоянието и. Успех с преодоляване на трудностите!

37.   До номер 25 автора. Защо не си признаеш, че си жена, но се представяш за мъж. Ей хора, пак ви казвам, че автора не е мъж, а жена която пише истории като на конвеер. Очаквайте от нея само налудничави истории. Чудя ви се как не можете да разпознавате стила на тази баба. Прочетете и другата ѝ история: "Мечтите могат ли да се превърнат в реалност". Това е една луда 62 годишна жена.

38.   Върни се при бившата си приятелка. А на тая квачка й заеби един и изобщо не се срещай с нея повече.

39.   Даммм, както е казал № 37, това е жена, в никакъв случай не е мъж.
Напоследък зачестиха "пикантните истории" от живота и любовта, за това съм убедена, че тези истории са писани от човек с прекалено много свободно време.
Но пък признавам, че която и да се крие зад тези истории, тя е с голямо въображение, предлагам й да напише книга. :)

40.   Не мога да си представя да живея с такава жена. Постоянно ще си мисля какво ли ще измисли по време на съвместния ни живот, или за кой, във всеки един момент. Излага себе си, теб и връзката ви. Щастлив ли си с нея така?

41.   От автора:
Мерси за мненията.
Ще преразгледам отношенията ни из основи.
Видяло се е, че нещата не са окей.
Колкото до странните хора, спорещи дали съм мъж... посмях ви се, сериозно.
Гейски ли звуча, какво ли, хахха...
Луда работа.
Предлагам да се заключи темата или изтрие.
Разясних си вече някои неща.
Пак, мерси много на всички.
Бяхте полезни.

42.   До Н. 41 автора.
Защо предлагаш темата да се заключи или изтрие. Не искаш да четеш негативни коментари, нали. Ти и в други твои теми, където е имало негативни коментари си искала темата да се изтрие. А иначе не преставаш да пишеш измислици до побъркване. От мен не можеш да се скриеш по какъвто и начин да си пишеш темите. Достатъчно дълго време се познаваме за да си мислиш, че не те зная коя си, че не ти зная стила и начина ти на мислене. Ако в този сайт има някой луд това си ти. Ти знаеш кой съм аз, така също и аз зная коя си ти. Изпращаш теми и в другия сайт, но там почти никой не ти ги коментира защото знаят, че твоите теми са глупави измислици. Ти си една грандоманячка. Тук много те устройва, че няма регистрация и си мислиш, че като пишеш анонимно няма да бъдеш разпозната.