Били ли сте с някого, когото не харесвате?
В момента съм с едно момиче, което не ми допада особено. Отначало я харесвах, но на 3-4 среща вече почна да ме дразни с разни неща в държанието си. Казах й, че не искам сериозна връзка тя също каза така, но не й знам акъла, не искам да я наранявам, нито да й давам напразни надежди за нещо по-сериозно. Да остана ли с нея, за да не съм сам или да се разделим? Вие използвахте ли някога някого по подобен начин?

Коментари

1.   Давала съм си шанс да бъда в отношения (дори приятелски) с някой когото не, че не харесвам, ... ами по-скоро - знам, че не сме един за друг, защото имаме много различия. Или съм била в отношения с някого, за да помогна на този човек, без никакви намерения да имаме отношения (общителен човек съм, но предпочитам да съм сама). Хората, особено пък тези, които усещат, че им се дава шанс - прекаляват и стават нагли, така че - не бих давала шанс на хора, които не са 'моят тип'.
Интересното е, че ти и твоят пример е за използвачи, на пръв поглед, но знаейки по себе си... аз бих казала за онези хора, че те са използвали мен и доброто ми отношение, но ако ги питаме, биха казали, че съм ги подвела, което не е вярно, просто се опитват да вменят вина, за да не ги зарежеш.

2.   Няма смисъл да си губиш времето.

3.   Раздели се с нея. Единствено взаимно си губите времето в момента.

4.   Не точно. Бях с човек, в когото бях влюбена и обичах безумно, но в процеса на опознаване разбрах, че той е притежател на много омразни за мен качества. Бяхме като куче и котка, можеше да сторим всичко за доброто на другия, но различията ни бяха безброй и буквално можеше да се скараме без причина. Някак не се харесвахме като хора, но се приемахме напълно и се пазихме взаимно. Никога не сме се опитвали да променим другия, цялата история е откачена. Дразнихме се взаимно, но не ни дразниха навици, а определени теми. Такива противоположности не може да съществуват и е странно, че изкарахме три години заедно. Предполагам, че ако от самото начало знаехме всичко, което ни различава, то изобщо нямаше да започнем връзка. Но пък имаше любов, приемане и тръпка... няма как да си с човек, с когото тези неща не съществуват, то си е вид лъжа. Във всеки ще намираш дразнещи черти и навици, важното е да искаш този човек, да го приемаш и да има нещо приятно за теб в него. Ако тази жена не ти е приятна и те дразни повече, отколкото те привлича, то няма смисъл да ѝ губиш времето.

5.   Щом не я харесваш със сигурност няма да правиш семейство с нея. Пак ще я зарежеш, по-добре е сега вместо след месеци/години.

6.   Не, не съм. По простата причина, че не бих изтърпяла такива отношения. Всъщност и за човек, и за каквото и да било друго нещо - щом не ми харесва задължително трябва да не е в живота ми. Човек не трябва да живее живота си търпейки някого или нещо, според мен.
А също и това с използването и възползването от другия човек е наистина гадно.
Познавам такива хора и не разбирам как могат да са с някого, който не харесват в действителност. По мои наблюдения за такива хора обикновено е важно да са във връзка на всяка цена и възприемат идеята човек да е необвързан като нещо срамно и ненормално дори. Също на доста от тях им е просто изгодно да имат човек до себе си, който да им върши неща, да им е компания вкъщи, и както споменах - да могат да се водят пред обществото със статус на обвързан/а.
А такива като мен ги дефинират като капризни, егоистични и други епитети, за които точно сега не се сещам и ме мързи да се замисля да си ги припомня, с цел да ме провокират в посока към техния начин на живот и мислене.
Но в крайна сметка ти си човек със свободна воля и можеш да постъпиш както си искаш.
ж30