Издържам го изцяло , трябва ли да е така?
Здравейте!
Аз съм момиче на 20 години от 9 месеца имам приятел на 26 год.. От 3-4 месеца живеем заедно на квартира
Нашият проблем или по - скоро моят не е, че той не ми обръща внимание, не ме обича и т. н
Моят проблем е, че го издържам аз.. Студентка съм и до скоро не работех нашите ме издържаха изцяло, аз се прибирам всяка седмица при тях (уча в София) и от седмица на седмица ставаше по - зле и после все повече не ми стигаха парите и ме беше срам да искам още и още на нашите дори през седмицата да ми изпращат..
Като казвам, че го издържам имам предвид, че изцяло отговорността за храна, тоалетна хартия шампоани, бира и т. н е моя.. дори преди няколко дни ми иска 20 лв да си зареди колата с бензин, вика гости да гледат мачовете и аз трябва и за тях да мисля.. Не съм дребнава, когато имам повечко давам от всичко, но и на мен и нашите им е много трудно, за това започнах работа да им помагам и да ги облекча финансово.. счупи си телефона и постоянно ползва моят пуска обяви за работа и дава моят телефон търсят го на него, а мен всеки ден ме лъже че уж човекът не го бил попеавил вече втора седмица.. много ми тежи, срам ме е да кажа на нашите за това..
Посъветвайте ме какво да направя и редно ли е това или аз съм лош и дребнав човек?
Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Не си лоша или дребнава. Просто той е намерил нужната будала да го издържа. Продължавай все така.

2.   Е ти не разбираш ли, че това не е нормално. Какъв мъж е той?

3.   Е щом си търси работа, ок, ама кажи му го просто и това е

4.   Хей, ебати готванеца. Бягай далеч от такъв, как не го е срам? Той трябва теб да те издържа да те изведе на разходка в парка, една скромна вечеря някъде да се почустваш специална. Моят скромен личен опит ми е показал до сега, че една жена иска своето внимание, но не и да се прекалява с излизания, почерпки, защото нещата отиват на съвсем друго ниво. Такъв за какво ти е? Как за него няма работа в гр. София? Навсяъде може започне на 600-700лв, като за начало!? Зарежи го и се оглеждай за дрг.

М. 26г. София! :)

5.   Завъдила си си паразитче...
По-скоро обезпаразитявай!
Че иначе цял живот ще е така...
Работа ще си намери когато му оправят телефона,
ако ме разбираш добре...

6.   Е, много ясно, че няма да си оправи телефона. Че ако го оправи, току виж някой му се е обадил да почва работа. Така си има кой да го издържа и оправдание защо не работи.

Имаше една приказка - отивам да търся работа, но дано не я намеря.

Че ако вземе пък да намери, ще трябва и да се бачка.

7.   Охо, да изчезва. Мързелива хиена. На 26 години чака на готово -_-

8.   Ти нямаш гадже, а голям син. Та ти е жив и здрав, да го отрастиш и изучиш!

Дядо Торбалан

9.   Направи три неща:
1. Прочети бавно и внимателно какво си написала.
2. Отиди до магазина и купи бира.
3. Отиди на работа, докато той купонясва с приятелите си
Ако след това не схванеш накъде си тръгнала с този твой приятел...Жалко за теб!

10.   Толкова ниско самочувствие ли имаш че си тръгнала с такъв пропадняк? За какво ти е тоя търтей? Недоумявам ...

11.   Бягай докато е време не си пропилявай живота някой друг да е щастлив. Това никой никога няма да ти го признае.

12.   Момиче, разкарай го на момента! Ако не те е жал за твоят собствен труд, помисли за родителите си! Те късат от залъка си заради теб, да те изучат в София, сигурно се лишават постоянно за да имаш ти! Този е паразит и лентяй и си е намерил лесна жертва в твое лице! Намери си истински мъж, който ще те цени и уважава. Късмет ти пожелавам!

13.   В случай, че историята не е измислена, защото мирише на такава:
Да, абсолютно нормално е да го издържаш, стига да е "играч" и да ти се прави секс с него. Днес това е нормата - няма значение, колко работи един мъж, какво е постигнал, колко е отговорен или колко държи на тебе. Стига да има големи ръце и да е "истински мъжкар" няма проблем. Дори те съветвам да забременееш от него, за да може човека спокойно да те напусне и да си намери друга.

14.   Ако и роди вместо теб и излезе в майчинство, го признавам! :)
Ж30

15.   Наистина това е много жалко не само за теб, а най-вече за родителите ти. Представи си, че ти имаш дъщеря и си късаш задника от бачкане и се лишаваш, само и само да си изучиш детето и да му дадеш някакъв старт, а то да хрантути пропаднали лентяи, които ги мързи да си изкарат 5 лв, че да има какво да ядат.

Ти даваш ли си сметка какво е да издържаш студент в България? И колко лишения трябват за това? Не те ли е срам да експлоатираш труда и лишенията на родителите си заради някакъв прошляк, който утре би те заебал, ако си намери по-добър донор?

А недай си Боже и да не те заебе. Как си представяш с такъв да гледаш деца, да купите жилище примерно и т.н.? Това означава ти да бачкаш като ненормална денонощно за неговите бири и купони, а децата да ядат дедовия.

16.   Разкарай го!

17.   А каква е другата алтернатива. Някой да изкарва пари, да не ти обръща внимание. Да следва собствените си цели и да те ограничава заради страховете си.

Намерила си мъж, който ти дава свобода и ти помага в твоето развитие. Възползвай се, другите ще те ограничават.
Ж, 33

19.   Здравей,
Кой плаща квартирата? От кога е това положение? Защо се е стигнало до там?

20.   17, надявам се коментара ти да е ироничен, че ако не е, жалко за теб.

21.   Аврорката:Той я плаща, но не е без работа има страхотна работа доста добре платена е, а казва, че постоянно е в затруднения, че не му седи там, че иска при млади хора да работи.. от 2 месеца близо е така.

22.   От 19 до авторката: Щом работи на добреплатено място и няма никакви пари трябва да има някаква причина? Харчи много пари ли?
Аз имах подобен проблем с моя, поемаше всички разходи почти, естествено, защото аз не работех, а той беше на добреплатена работа. До един момент, в който спряхме да излизаме, намираше си някакви причини винаги... все по-често вечеряхме вкъщи, спря дори фитнеса, депресира се, изнервен беше(естествено не се чувтваше удобно и той)... Дойде и моментът, в който аз взимах продуктите за вечерята, както казваш и ти дори бира му купувах.... Не издържах финансово и не знаех как да му го кажа, но стана трудно.
Поговорихме и ми обясни, че има сериозни финансови затруденния, не е смеел да ми каже, за да не го напусна. Много тежко му беше въобще да говори, на никого не беше казвал...
Нещата се оправиха и всичко си дойде на място, цялото това нещо се отрази на нас, останах с него защото го обичам. Мъжете и тяхната чест - никога не си признават, че им е тежко и че имат нужда от помощ. Беше се стигнало до там, че за да може да купи вечерята и да плати сметките не ядеше през деня на работа... гладуваше и дори отслабна сериозно.
Не знам какво е положението при вас, звучи ми на нещо подобно щом той все пак работи и то хубава работа, а е в затруднения. Не знам какво да те посъветвам, по-скоро поговорете, не си разваляйте взаимоотношенията заради едните пари, все пак е възможно да има основателна причина, защото казваш, че сте от 9 месеца заено а проблемите ви са от около 2...
Успех!

23.   От Н17,
Май се оказа, че пича и обръща внимание, плаща квартирата и сигурно прави още неща. На мен просто вече не ме радват кариеристи, защото ограничават и изсмукват жената за сметка на почти нищо. Най-много 5-10% от доходите си отиват за жената. Друго си е жената да държи всичките пари в семейството и да ги управлява.

24.   Наема, който той плаща може би е колкото разходите, които ти плащаш. Той плаща наема, ти храната и дребните консумативи. Кой плаща ток, вода и топлофикация? Може би на него му е писнало да плаща само той и за това е оставил ти да поемеш част от разходите. Ако толкова те е жал за вашите-премести се в общежитие. Щом си достатъчно голяма и си избрала да живееш с мъж под един покрив, трябва да можеш да се издържаш сама, вие вече сте отделно домакинство. Бих разбрала да те издържат, ако си в общежитие, пестиш максимално разходите си, за да не мизеруват родителите ти вкъщи. Не живея в София но предполагам, че наема ви е поне 400 лева, ти толкова ли харчиш за храна, ако е така значи не го издържаш.