Бихте ли взели жена с дете ако сте всободен и нямате деца?
Здравейте провокиран друга тема, бих искал да пусна друга като предварително благодаря на администраторите.
Бихте ли взели жена с дете ако вие сте всободен и без деца
Искам мнение от двете страни и без обиди
Аз лично веднага бих игнорирал такава жена особено ако от дълго, дълго време е сама и неможе да срещне "подходящия" така да се каже.
Ето и моите доводи защо такава жена не е подходяща за свободен мъж и защо трябва да се ориентира към мъже 45+ или към мъже с много ниско самочувствие.
1. Защо мъжа и я е оставил при положение, че имат дете? (ако е мн свясна едва ли ще се случи)
2. Такъв тип жени доколкото имам поглед скачат от мъж на мъж и все немогат да намерят подходящия(поради простата причина че мъжете като чуят жена с дете и гледат да използват за секс само и да влизаш във каквато и да е връзка с такава жена е безмислено при положение че преди теб са минали една чета с мъже, които я държат на стендбай за секс един път в месеца.. едва ли от такъв начин на живот намираме балък дето да иска сериозна връзка и? )
3. Хвърляне на пари и енергия за ЧУЖДО дете, което се е нагледало на мъже разкарвачи ити си проосто поредния ПРИЯТЕЛ на мама(ако е по малко детето е по добре ама све пак се е загуба на време:
4. Никога няма свободния мъж да е на първо място поне в началото(винаги детето, винаги таткото го търси и ти ще си шматката която стои отстрани и гледа как стария ебач на твойта жена взима от време на време дете, което след време никога няма да те уважава)
5. Уважавате това, че сте сами и оставвете жените с деца на сами мъже с деца даси се оправят. Не е нужно да сте сам и да сте супер мен за такива меркантилни жени
6. Не казавам, че няма свестни жени с деца но това е при варианти:
1. Мъжа е починал
2. Мъжа пия и бие
3. Мъжа взима дрога и е трайно безработен
ВСИЧКИ ДРУГИ ВАРИАНТИ СА ШАВРАНТИИ!
ЧАКАМ МНЕНИЯ?

Коментари

1-50 от 89

1.   Мнение-ти не си добре,това,което си написал е САМО и ЕДИНСТВЕНО твоята изкривена гледна точка за жени с деца.Достатъчно коментари написа в темата,където момичето се оплака,че споделула,че има дете и ония избягал.
Тази тема е ненужна и безмислена като цяло.
За всеки влак си има пътници включително за тези жени.Ти гледай да оправиш собствения си живот тогава търси мнения.Бай
М33

3.   Не е задължително мъжа да я е напуснал. Няма гаранция, че бракът или връзката с неомъжена жена ще провърви, а тази с детето няма да я бъде. Ако хората се чувстват добре заедно другото няма значение. Просто мъжете не искат да носят отговорност за чужди деца, но никой не ги кара. Все пак детето е част от жената, която се очаква, че мъжът обича, ако иска да е с нея.

4.   А защо си мислиш, че жена с дете би те искала теб. Може би и жените мислят, че не ставаш за друго освен секс. Никой не те кара да взимаш жена с дете.

5.   Мисля, че много рамкираш нещата.
Защо мъжа и я е оставил при положение, че имат дете?
Защото има всякакви мъже и жени и никога една история не се дублира напълно.
Освен това изключително балканско и неправилно е схващането, ще живеем заедно заради детето.
Живееш някого, защото се обичате и и искате да сте заедно.
Едно дете трябва да расте в спокойна и хармонична среда, а когато двама са заедно насила заради детето, това щастие ли е?
Освен детето той/тя трябва да се чувства добре във връзката, сексът.

6.   А ако мъжа е курвар, мъжка шаврантия, пак ли жената е виновна. Изобщо не разбирам каква е целта на поста, нещо като проектозакон срещу жените, които само отглеждат децата си? ! Нито скачам от мъж на мъж, нито си търся такъв. Гледам си децата с любов и знам, че ако някой ден срещна подходящия, той ще ме приеме включително с децата. Може и да не го срещна и не виждам драма в това, защото в живота има по-важни неща.
Разведена с две деца

7.   Аз пък бих взел жена с дете, ако се влюбя, уверя се че тя ме обича и е добра с мен. Авторът е изброил милион потенциални риска. Да, има вероятност да е така, но предпочитам да се уверя сам, преди да сложа кръста на някого. Ако не си се оженил за първото си гадже, нямаш право да съдиш разведените хора. Може да има милион причини двама души да се разделят, без това да означава, че някой от тях е лош.

9.   Ами вкъщи сме с 5 деца - 2 мои, 2 нейни и 1 наше! Смятай! :)

11.   Хах, защо мъжът я е оставил, ако е много свястна ли? Ами тя защо го е оставила, като той е много свестен? Айде стига глупости! :)
Познавам всякакви конфигурации на двойки - тя има дете/деца, а той няма; той има, а тя няма; и двамата имат или и двамата нямат. Живот шарен - какво ви пука за чуждите чаршафи?
Ж30

12.   НОМЕР 9-ОТ АВТОРА
Само така! :)

13.   Абе автора си е изпатил това е ясно, то такива предразсъдъци срещу жените с деца.
Да, има и ще има мъже, които бягат от такива връзки, но има и такива, които не им е пречка особено, ако жената е свястна.
Аз лично бих поживял с такава, ще я опозная добре преди да се хвърля сериозно, но това го правя и с жени без деца, така, че извода е без или със важното е да са един за друг.

14.   Разсъжденията ти са такива, че ти липсва много в ценностната система. Не какзвам, че трябва да вземеш жена с дете. А и се чудя каква ти е средата, че такива жени наблюдаваш.

15.   1. Защото връзките не са ценност и се разпадат още преди да са създали връзка
2. Обвиняваш жената, че мъжете я използват сексуално? Ти сериозно ли?
3. Чуждото дете е на първо място дете и ти ако не обичаш негои майката, кого изобщо ще обичаш
4. Не започваш връзка с някого, за да станеш център на неговата вселена
Меркантилни жени? !

Не бих те "взела" ако ще и да си млад, красив, богат и всички първични причини, които се сетиш... Много грозна публикация си написал, жалко че това е истинското ти мнение.

16.   Много странен пост - какъв ти е проблемът точно - никой не те кара да завързваш връзка с жена с дете!
Аргументите ти са повече от идиотски - причината за една жена да е сама с дете са милион и изобщо не значи, че са единствено в нея.
Та аз като жена, отгледала сама дъщеря си, ще ти кажа, че хич не ми е било идея фикс да съм във връзка. Връзката се случи обаче. Може би в най-добрия вариант, защото представи си той е разведен и си има вече голяма дъщеря от брака. Мъжете бягат от жени с деца, защото децата са отговорност. Що не се замислиш дали жена с деца би се хванала да ражда още едно общо с въпросния мъж без деца? Виж, за да се разпадне една връзка причините са и от двете страни - всеки знае колко може да понесе, кое му е важно и кое - не. С тази твоя нагласа си за арабските страни по-скоро...

17.   н. 6 ако мъжа е курвар, боклук или не знам си какъв, тогава въпросната нещастна женичка какво е търсила при него, защо му е родила дете? Хайде дайте смислен отговор на този въпрос всичките самотни майки и поддръжниците им тук.
Писах го и в другата тема, за да взема самотна майка или тя трябва да има много повече качества от другите свободни жени (и пак бих се замислил много сериозно), или пък никоя друга да не иска да е с мен и вече да ми е последен влак. Това е положението, колкото и помия да изливате няма да промените нищо. И не ми е проблема в децата, аз обичам децата и никога не бих нарекъл дете копеле или с другите обиди в другата тема. Обаче да оправям чужди грешки на тези същите женички, за които свестните мъже са били скучни, обаче сега ги търсят да им гледат децата, просто няма да стане.

18.   Както има самотни бащи има и самотни самотни майки. Никой не е длъжен на някого. В едно нещастно семейство детето винги ще е нещастно. Децата чувстват всичко което чувства и майката, поне при моето е така. Освен това след появата на детето вие мъжете така се променяте, че не заслужавате жените ви да стоят при вас.
Аз съм с дете на една годинка, вярвай ми ако мъжа ми не си изпълнява природните дадености за един Мъж а именно да е Мъж директно го зарязвам. Въобще не ме интересува какво не одобряваш ти или който и да е. Всеки има право да е щастлив в този живот. По- добре самотна майка от колкото с мъж и баща на детето само по документи. А и когато ти се роди едно дете някой ден ще видиш как ще спре да те интересува какво другите си мислят и ще живееш за детето си и за теб самия, както и за партньорката си ако случиш на такава разбира се.

20.   И в тази и в предишната тема излиза нещо много интересно : Започнаха да пишат хора, които нямат нищо против жените с деца. Аз лично съм против.
Започнаха разни примери от сорта " и заживели щастливо всички ". Само че в реалността принца, който ще те вземе и отгледа с теб чуждите деца не съществува.
Такова бягство от реалността просто ме разтърсва.
Да започнем от парите. Ако не искаш да издържаш чужди деца си стиснат, а как се вадят тези пари? Даваш времето, знанията и уменията си за тях - аз ценя тези неща, съответно ценя и парите, които изкарвам и нямам никакво намерение да ги давам за чужди деца, от къде на къде? И откъде се появи тази наглост да ти бъдат изискани? Ще ти кажа откъде - принцесата получава 100лв. издръжка (ако и плаща бившият изобщо нещо ), с тези пари е доникъде и решава да си набави горница от друг мъж. Обикновено пари над издръжката дават мъже без втори брак, в момента в който се обвържат пак, парите към бившата секват, въпреки малоумните и номера. Принцесата колкото и да си въобразява че има някакви права върху заплатата на бащата на детето и, реалността я сваля на земята. Идва идеята да си намери някой да и " помага ". Как да и помага ли? С пари разбира се :)Перфектен план, само дето мъжете с мозък и пари не искат...
" Да обича детето като свое " Няма как да обичаш чуждо дете, такава е природата. Единственото чувство, което усещаш е досада и раздразнение. Единствено. но пък постоянно.
Не познавам хора, които искат да се съобразяват в собствения си дом с чужди деца, които цапат, крещят и чупят, изпадат в истерия, ако майка им не им обръща внимание и 5 мин и по всякакъв начин искат да съберат родителите си отново заедно, те виждат пречка в новия партнъор и непрекъснато разрушават новата връзка.
Въпреки това, всеки човек има нужда и от лично щастие - нека майките с деца да търсят разведени мъже с деца, мъже с ниско и никакво самочувствие или възрастни мъже.
Всяка жена иска образован, свободен и переспективен мъж, но нека не забравя, че те също имат изисквания и права, като едното от тези изисквания е да е неангажирана с деца от предишни връзки.

21.   Ами да, не е разумно да се забъркваш с жена с дете/деца по-мое мнение. Никакви позитиви, само негативи.

22.   Не, не бих взел жена с дете ако ще и да съм в най-тежкото си и най-влюбено състояние. Това е червената линия, която никога не бих пресякал и когато съм дискутирал темата с приятели 90% от тях са на същото мнение. Нищо на света не би ме накарало да гледам чуждо дете в къщата си, камо ли да се грижа за него. Няма начин.
Мъж, 32.

23.   9 браво на вас.

26.   Ако имам поне десет деца, да живеем на сметище, да ядем картофени обелки, да си единственият останал "мъж" на света и ми опрат пистолет в главата, пак няма да те взема. Тук някой спомена, че единственият ти коз, може да е секса... Моля ви се, какъв ли секс може да се очаква от подобен индивид?!

29.   номер 9, прекланям се пред теб.

30.   Само да попитам нещо номер 9. Мъж съм, не се заяждам, просто ми е любопитно колко пари са необходими, за да се гледат 5 дечица? Говорим за качествено отглеждане с хубава храна, нови дрешки и обувчици, здравна грижа, добро образование и за петте деца, летни училища, частни уроци, екскурзии, някоя и друга почивка. Че в тая нашата протодемокрация нещата някак си не се връзват... Лично според мен е необходим общ месечен доход от МИНИМУМ 6 хиляди лева за мъж, жена и 5 деца. Ако не сте съгласни, моля да ме коригирате.

31.   Хахах, да не ти се случва да останеш ти някой ден самотен мъж с дете. Че с тая тема, пропита с пасивна агресия към жените ли, към нещо друго ли, трупаш лоша карма. Та ако случайно поради някаква причина вземеш, че ти изпаднеш в тази ситуация, как ще си намериш жена, която да те вземе с дете, не знам :р
Въпросът ти е към мъжете, а аз не съм, но понеже ми се струва, че няма никаква разлика дали темата ще е за жена с дете или за мъж с дете, ще отговоря за себе си. Да, ако усетя, че това е моят човек бих "взела" самотен родител с дете. И съм дълбоко убедена, че грам не би ми пукало, че хвърлям пари и енергия за дете, което генетично не е мое. Не бих казала чуждо, тъй като вярвам, че децата не са мои, твои, негови или нейни, а са на този, който ги отгледа и възпита. И силно се надявам, ако някога изпадна в подобна ситуация, свързана с дете, в никакъв случай да не ми минава през главата , че отношенията ми с това дете биха били "загуба на време". Как да кажа - малко кофти човек бих се почувствала...

32.   Боже, аз съм жена с дете, добре че приятелят ми не мисли по този балкански начин. Това мислене е само в балканските страни, аз живея на Запад и такова нещо няма. Даже когато сме си говорили с приятеля ми(вече годеник) ми е казвал, че когато виждаше как се борех сама, по съдилищата тук, за да си запазя детето при мен, това го е накарало да ме уважава още повече, защото един слаб човек не би минал, през каквото минах аз. Ти май избиваш някакви комплекси и злоба към жени самотни майки. Може би някоя такава те е зарязала, може би майка ти те е отгледала сама? Поне повечето майки, дори след разпад в брака не си оставят децата, а повечето бащи бягат и хвърлят някакви мизерни пари. Ти си един дребен и злобен човечец. Лека

33.   Авторът е провокиран от друга тема. Да приемем, че е така. Интересна тема е, и може да се кажат няколко неща само...
Първо - всеки е бил дете и дали е искал да бъде с един родител? Да се слагат квалификации на децата и какви можело да са било, какво да са сторили и тн. дори не трябва да се обсъжда. Да се слагат квалификации на жените с дете и без мъж и с какви мъже трябва да търсят - също. Да е смятат пари и време -също.
Една жена с дете, не е по-малко жена от която и да е било друга? Ако сродната ти душа има дете, какво от това? Освен това да се грижиш за дете и да го отгледаш докато стане човек е сред най-смислените неща в живота. Твое, осиновено или на половинката ти , няма значение. Разбира се да имаш и ти дете, да си оставиш гените и да имаш поколение е много хубаво и важно, но това не променя нещата по темата. Ако си човек преди всичко с главно "Ч", и имаш онова нещо което тежи 21 грама в теб, няма да има и капка значение дали жената която заобичаш, има или няма дете/ деца. Предполагам че една от най-големите емоции които може да изпита човек е тази, когато осъзнато вече дете или пораснал човек нарече мама и татко човек, който не му е биологичен родител.
Как може да се имаш за човек и да не искаш да отгледаш човек. Дори животните "осиновяват" животни от друг вид, егати! Много хора се притесняват, че в бъдещето ще ми управляват роботи и компютри без душа и емоции. Като гледам как масово хората стават роби на телефоните си, на парите и на егоизма си, няма нужда от роботи, които да ни затриват. Сами ще станем бездушни същества и ще се самоликвидираме.
Авторът е написал няколко изречения, които обаче тежат тонове глупост, арогантност и простотия!

Леон

34.   Аз искам за протокола да отбележа, че един мъж не може да бъде самотен баща - невъзможно е или става в 1% от случайте на раздяла, при някакви екстремни обстоятелства. Мъжът може да бъде само вдовец с дете, а жената може да е и вдовица и самотна майка. Законодателството в целия бял свят се е погрижило попечителството винаги да остава в ръцете на майката. Това не видях никой да го пише, нито тук, нито в другата тема.
Един колега наскоро се разведе по инициатива на жена му. Човека трима адвокати хвана само и само да си извоюва половин попечителство, ама нъцки. Вижда си дечицата 2 дена в 2 седмици и се оплаква че винаги са настроени против него. А това е човек на около 45 с благ характер, дето и на мравката път ще стори. Няма тон да повиши, камо ли да се кара и да удари някого. Бира не съм го виждал да пие дори. Може да не е перфектен, но не заслужаваше да му изтръгнат децата от ръцете едва ли не, и то след 10-15 години брак.
Сега като го видя, е извинявайте, ама съм бил в онкология и там има пациенти с по-ведър вид от неговия.
Та защо никой не казва тая част от историята?

35.   Ако баща ти и майка ти имат различия и се разделят, за нея ще важи ли правилото, че е курва? Тя може да е спала само с баща ти, но ще я наричаме курва. Нали е останала сама да се грижи за детето, докато мъжа е сам и свободен, какво по добро определение за майка ти?

36.   Номер 20, как можеш да убедиш хората, че мъж не би отгледал "чужди" деца, като те са го виждали с очите си и дори са в такива връзки?
Да, не всеки би го направил! Голяма част не биха и това си е лично техният избор - всеки има право на това! Но да твърдиш, че такива мъже не съществуват? Нелепо е!
Номер 11

37.   До автора и н.17 - пяна ви излезе да плюете срещу самотните майки и да заклевате мъжете да ни ги взимат. Кои сте вие, че да казвате на хората как да си живеят живота, да съдите?! Всеки сам избира какво да прави и с кого. Примерите с чужди грешки никого не са спасили, защото индивидуалните грешки са именно такива. И - никога не казвай никога.

38.   Тааакаааа, да се включа и аз. Самотен татко съм както ги наричате разведените родители, въпреки, че самотни ергени и моми бол.
Та какво забелязвам от кръга приятели около мен, има и разведени, има и пред развод, всякакви.
Ергенчетата, основното им притеснение, когато чуят за жена с дете са парите, но нормално, да блъскаш месец за 700-800лв. те за него не стигат, а камоли за жена, че и дете, а за тяхно забрави. ВИНАГИ това им е в устата-ПАРИТЕ!
Т. е. ако една жена с дете иска мъж тя трябва да е финансово независима, защото проблема с парите при момъка ще изчезне и този му основен дерт ще приключи.
Забелязал съм при мен как стоят нещата, аз като родител имам дълг към детето си, осигорявам на майка му всеки месец пари, вземам го съботите и неделите, но взимам двойно над онези 800лв, т. е. нямам притеснение, че и да взема жена с дете ще ми е финансово много трудно.
След развода съм имал две връзки-първата с жена с дете, втората без дете.
Никоя от двете дами не ми е гледала ръцете, какво, къде, колко давам.
При жената с дете единственото ми притеснение е, че ако не сте се събрали докато то е още малко, то никога няма да те третира като баща, просто нямаш авторитета на такъв пред него и в много случаи трябва просто да мълчиш за да не ти изръси "ама ти не си ми татко", което е кофти. Тази връзка приключи не заради детето, а заради майка му.
При момичето без дете, тя си обичаше децата като цяло и не и беше проблем, че съм с дете. И нещо мнооооогооо важно, от което зависи дългосрочността на връзката ви и в двата случая, жените или мъжете ЕГОИСТИ ли са много трудно да приемат чуждото, почти невъзможно, искат всичко за тях и тяхното си, не им се дава за "чуждо".
След моите преки наблюдения извода ми е следния-за всеки влак си има пътници
М34

39.   Присъединявам се горния коментар. Парите не са най-важното нещо, но все пак когато взимаш 800 лв заплата малко се замисляш дали да вземеш жена с дете. Защото те и така не стигат, а в крайна сметка раниш едно дете, което утре ще порасне и като не си му баша един Бог знае дали ще те погледне. Не е задължително да стане така, но пък всеки мъж би му минало през ума, че е възможно. Представете си да гледате години наред чуждо дет, да се лишавате и после просто д апорасне и да си тръгне, все едно те е нямало.

Една проста сметка - разведен мъж, има 1-2 деца, той малко или много трябва да мисли и за тях, защото ги обича и са му деца. Майка им едва ли ще може да ги отглежда сама и ще и трябва помощ. Това са примерно едни 200-300 лв месечно минимум, които той трябва да отделя. Аз поне бих отделял, без значение каква е издръжката.

Предполага се, че няма 5 апартамента, а евентуално 1, в който по правило остават бившата с децата. Т.е. той може да се наложи да живее и на квартира, което са си още доста пари. Айде да речем, че среща жена с дете/деца, тя има жилище и ще живеят там, но той трябва малко или много да помага и за нейните деца, защото средностатическата жена в България взима 800 лв. Бившия ще даваш примерно 100-200 лв издръжака макс. и до там. Искат и общо дете. И работата става дебела. Хем издръжка за своите деца, хем да помага на втората си жена и децата ѝ, хем общо дете, а ако жената няма и собствено жилище, става направо невъзможно за средностатистическия мъж, защото трябва и наем да плаща. Е, как да стане?

Те реално стават 5-членно семейство, за което си трябват едни 2 бона минимум да не кажа и повече плюс издръжка за неговите деца плюс наем евентуално. Тя работата си отива на 3 бона. И ще има период, в който жената ще е в майчинство и дохода и ще падне значително втората година. И тогава какво прави този мъж? Освен това едно малко дете си има доволно много първоначални разходи.

Освен парите това си е сериозна инвестиция на време и усилия и в крайна сметка може да се окаже, че цялото това нещо си го инвестирал за онзи, дето духа. Защото много често се случва и втория брак да се разпадне в един момент и тогава за какво си го инвестирал цялото това нещо и си лишава дори и децата си от внимание?

40.   Моя опит от среща жена с дете-свободен.
Запознахме се в сайта за запознанства Елмаз. До тук добре. Аз съм от Пловдив тя от София. На снимките изглеждаше добре. Още след два дни ме покани да отида на гости в София, което ми се стори малко или много самнително да поллуча покана за гости с нощувка толкова скоро. Отивам аз нищо общо с това на снимките, цигарите буквално една от друа ги палеше. Каза че пушила по 2 кутии цигари на ден!!!
За единия час в който прекарахме заедно-равносметката:запознанства по интернет не и кой ли ще е тоя папагал който да и купува цигари и да е с нея при положение че на 2 ден всеки си има покана за секс.
Аз разбира се изкочих с извинението че съм си забравил втория телефон в колата и газ да ме няма :)))
Мислете и преценяйте!

41.   Аз съм жена на 30, която е несемейна и не иска да създава семейство. Кликнах на темата, защото в момента е най - горе и като повече хора, които влизаме тук, просто ми е любопитно.
Това, което не разбирам при теб авторе е защо ти е мнението на други хора по въпроса, който си питал? След като видно имаш явна позиция. Ако повечето мислят като теб, ясно нали, предполагам... А, ако не мислят като теб, какво тогава? Това ще промени ли вижданията ти по някакъв начин? Ако не - защо? И разбира се, тогава какъв е смисъла от тази тема? А, ако да... леле човек, ти ако си от хората, които си менят личната позиция според това какво е мнението на масите.. е значи живееш доста тъжен живот..
Защо си мисля, че целта ти е по - скоро да убедиш хора, които биха били склонни да 'вземат' жена с дете, да не го правят... И ако съм права, което принципно е доста типично за мен ;-р, каква е твоята практическа полза от това? Или просто го правиш от някакво озлобление към жените, в случаят специфично към тези с дете/деца.

А на номер38 искам да кажа, че един човек или Е или НЕ Е способен да бъде авторитет... за близки, за познати, за непознати и. т. н. изобщо за когото и да било. Нека не приема изказването ми като обида, а по - скоро като нещо, над което да се замисли и при желание да отработи.

42.   До 30 от 9: с около 2700 лв. живеем всички (7 парчета), в София. Аз изкарвам към 1300, жената около 1000 и даваме едно малко жилище под наем.
Имаме дори кола, с която ходим по планини, морета и на гости из страната.
Не живеем луксозно, но при нас винаги е много весело :)

Имаме приятелка, на която ѝ почина мъжа и сама гледа 3. Продавачка е. За щастие имат собствено жилище.

43.   От 38 до 39
За това говоря, че парите са много важни в едно семейство, да любовта и разбирателството са на първо място, но парите директно ги слагам след това. Кой би искал да лишава детето/децата си и себе си и жена си-никой.
И написах в предния ми коментар, че за мен е много важно една жена с дете/деца да е финансово независима т. е. дали с мен или не тя да не изпитва трудности при отглеждането, а не да чака спонсор, колкото и гадно да звучи.
Уважавам самотните майки, но щом сте родили дете би трябвало и да не разчитате на никой и нищо за да расте здраво, добре облечено, нахранено с качествена храна и много важното- образовано.
Пример, моята бивша женичка, която ме изостави заради мама и тате сега работи за 500-600лв и разчита на родителите си и мен(издръжката от 140лв) и вече 6г е сама, еми да си стояла при мъжа, кой ще я вземе с тая заплата, живееща при мама и чакаща спонсор, шанс нулев.

44.   Чета коментарите, четох и темата, която е провокирала автора. Искам да разкажа една абсолютно истинска история, която има връзка с това, за което се спори тук. Отнася се за братовчед на моя приятелка-ако трябва да съм честна, хем грозноват, хем глуповат. Той, ерген, се влюби в разведена жена с момиченце. Страшно се привърза към детето. Но искаше и свое. Тогава се разбра, че жена му просто го е взела, за да и отгледа и отхрани детето. Лъжела го-а той вярваше глупака-че щом не била спала дълго време с мъж– в смисъл когато е била разведена-не можела повече да забременява. То си е за смях, ама аз още в началото обясних, че той си беше глупав. Братовчедката-моята приятелка и нейната майка-леля му, разбираха всичко, но не смееха да шукнат-плашеха се, че веднага ще и каже. Изгледа и той детето-като свое, ожениха го, имат две внучки-момиченца. Дойде и лошото-дъщерята се поболя нещо онкологично и за бързо си отиде. Тогава моята приятелка, негова братовчедка каза така-тя го лиши от негово дете, но Бог прибра и нейното. Знам, че колкото случая толкова различни съдби, че не бива да се поставя клеймо на всяка самотна жена, че си търси спонсор да си изгледа детето. Просто в такива случаи трябва да си коректен, да кажеш какво би направил и какво-не.

46.   Кой те кара да взимаш жена с дете свободните са доста търси и остави ги тези с децата те не са за теб

47.   Коментарът на номер 9 ме изпълни да сте живи и здрави

48.   Мисля че темата е, дали ще е проблем да се вземат двама души, ако жената има дете. Което значи, че всичко друго е наред между тях и има любов и уважение. Няма смисъл да се дават случаи когато нямя химия, връзка и нещата не са стигнали на ниво брак. Има хора и хора. Добрите и грижовни жени, няма да се променят към лошо, заради това че са станали майки, дори напротив. Тези които не са били добри и отговорни преди да родят, едва ли ще станат изведнъж добри.

Леон

49.   Никой няма право да съди другия, а още по -малко да го обижда. В правото на всеки е да преценява ситуацията и да взима решение съобразно свойте разбирания, ценности и финансови възможности. Лицемерието не е полезен ход нито за едната, нито за другата страна. За всеки здравомислещ е ясно, че приемането на жена с дете или деца е голяма грижа и отговорност и носи рискове за в бъдеще. Тук няма спор. Всяка здравомислеща разведена с дете или деца трябва да е наясно, че да си търси мъж единствено и навсяка цена е изключително груба грешка, която може да доведе до фатални последици. Просто и разведената, и мъжът до нея трябва да са здравостъпили на земята, да осъзнават цената на компромисите един към друг и саможертвата, която правят. Не е лесно, но с търпение, любов и взаимноразбиране всичко се постига. При такива бракове няма мой - твой деца, има само наши деца.
Жена 48 г. с втори брак и 4 деца (1 от първия си брак, 1 от първия брак на съпруга и 2 от втория брак) и гледани, и обичани еднакво.

50.   Нямам думи колко е ограничено мисленето на автора... Защо си мислиш, че самотните майки си търсят мъж, за да им отгледа децата? Аз самата съм самотна майка с едно дете и повярвай ми не съм тръгнала да си търся мъж. Напротив има повече интерес от мъжете към мен.. Имам 2 висши, осигурявам се финансово напълно сама и съм сигурна, че твоята заплата не може да се сравни наполовина с моята! Когато се случи да си намеря мъж, това ще е заради любов, а не за да ми отгледа детето! А ти защо се опитваш да настроиш мъжете против самотните майки? А теб някой насила ли те кара да взимаш жена с дете и защо си мислиш, че жена дете би искала теб? За край ще ти разкажа за мой много близък приятел - на 30 години, заможен, красив-перфектният мъж за много жени. Казваше, че никога няма да бъде с жена с деца... Сега е женен за жена на 45 години с две деца и едно внуче.. Наистина се влюби в жената, а по-късно разбра, че той самият не може да има деца. Изводите ги оставям на вас..

51.   Номер 50 :) Комплекси и пак комплекси :) В темата, която пуснах гледам и невиждам да съм писал, че самотните майки си търсят мъже-НЕ МИ ИЗКРИВЯВАЙ ДУМИТЕ В ПОСОКА УДОБНА ЗА ТЕБ. Другото, което е аз не съм на заплата -имам малак бизнес като доходите са ми от 1000 до 5000 лева чисти, не съм на заплата. Стига комплекси, когато ви се казва истината в очите. А колкото до твоя познат(говоря ти на ти, защтото разбирам, че си елементарна жена тип по добре сама отколкото някой като автора-примерно(а разбира се разврата с мъже си върви- и да не е моя работа!!! )) повярвай ми въпрос на време е да му мине и да си продължи живота в правилната насока-никой не е застрахован от временни вълнения. ПРОСТО НЕ ЗЛОБЕЙ! И НАМЕРИ НЯКОЙ ПО НЕПРЕТЕНЦИОЗЕН-ЗАПЛАТАТА НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ:)

53.   От 10 години съм с жена, която беше разведена и имаше си на 14 години когато се запознахме. За тези години нито веднъж не е бил повдиган въпроса за издръжка, дори и за минимална помощ, освен битовизми от рода на смяна на крушка, ремонт на котлон, смяна на кранче, съвет за избор на климатик. И до ден днешен сметките в ресторанта делим по равно, освен ако някой няма повод да почерпи. Същото е и с почивките, път, нощувки, храна се делят на две.
Синът и вече си взе магистратурата, работи по специалността си, самоиздържа се, сяда и разговаря с нас като с равни, допитва се за някои неща, но никога не съм имал очакването да ме нарече татко или да ме разцелува от благодарност.
Аз ли съм такъв късметлия, че попаднах на единствената самотна майка с дете, която не търси спонсор за отглеждането му или авторът е такъв карък, че все на използвачки налита?
Авторе, авторе, не са ти виновни жените, а още по-малко децата им от предишен брак, виновни са бръмбарите в главата ти и не 50 е с комплекси, а ти, че на всичкото отгоре си тръгнал да ги навираш в очите на околните!
Ако искаш може и малко да се поограмотиш, че язък ти за малкия бизнес ако една фактура не можеш да издадеш без правописни грешки.

54.   Да.
Бих взел жена с дете. Що за глупава тема? !
Ако се обичаме с тази жена и връзката ни е сериозна, не виждам какъв е проблема, че има дете.
Байганьовския синдром - „не искам да си давам парите за чужди деца” и откровената комплексарщина, че „някой друг е направил дете на жената която обичам”...

Ами пари се изкарват, тарикат мъж не писка. А това, че има дете от някой смотаняк - случва се.

Ако жената е хубав човек и е била измамена от някой смотаняк, какъв е проблема?
Има варианти, да се вкюбим, да се опознаем... и ако решим, че може да се получи - няма никакъв проблем.
Мога да я обичам, мога да я приема с детенцето и.

Аз го мога - за мен това не е проблем.
Всичко зависи от нашите отношения. Където има обич и искреност - всичко е възможно.

55.   Аз съм жена с дете и това, което очаквам в един мъж е не да бъде баща на детето ми - то такъв си има, нито да плаща сметките ми, а равностоен партньор, който да ме приема с всичките ми предимства и недостатъци, както и аз него. Повече по темата не бих коментирала, защото ми се струва глупава.
54, поздравления за коментара!

56.   до 54
много рядко подобни парясани женици се оказват "хубави хора". Казва ти го жена, която е видяла около себе си доста такива "хубавици". Нещо й е кривичко, ама няма да ти каже.

57.   Ако си красива да

58.   С удоволствие бих живял на семейни начала с жена с дете, ако тя е психически и физически здрава, млада, много красива и стройна, всеотдайна в леглото, издържа се сама, вярна ми е, отделя ми достатъчно внимание (а не да ме поставя мнооого назад след детето ѝ) като на равностоен спътник в живота, а детето ѝ също е наред и не е проблемно. Също и бившият ѝ съпруг, баща на детето, не трябва да е проблемен тип и да не се меси в нашите отношения. Желателно е да има шофьорска книжка, кола и собствено жилище, но и трите не са задължителни за мен. Ще се справим някак и без тези условия.

59.   До номер 56 По- малко злобей, че злото винаги се връща като бумеранг и отравя дребните душици.
О жена на 47 г. с дете, непарясана.

60.   Номер 58 съм. Видях, че някои дребни душици вече са ми драснали 1-чките, задето написах истината при какви условия бих живял с женс с дете от чужд мъж. Тъй като явно прочетеното не им допада, нека тогава ги попитам: А повече ли ще ви хареса, ако бях написал обратното? Явно да! Ето, заповядайте:

С удоволствие бих живял на семейни начала с жена с дете, ако тя е психически и физически болна, стара, много грозна и разплута, егоистична в леглото, мързеливо чака аз да я издържам, изневерява ми, не ми отделя достатъчно внимание (поставя ме мнооого назад след детето ѝ) като на равностоен спътник в живота, а детето ѝ също е зле и е проблемно. Също и бившият ѝ съпруг, баща на детето, трябва да е проблемен тип и да се меси в нашите отношения. Желателно е да няма шофьорска книжка, кола и собствено жилище, но и трите не са задължителни за мен. Ще се справим някак и ако ги има.

:) Чакам сега да пишете отново 1-ци, защото на вас явно и по двата начина не може да ви се угоди и все не сте доволни на това, което ви се даде, дори и да многократно повече, отколкото заслужавате.

1-50 от 89