Неподдържащите се жени - защо?
Темата може би не е точно за тази категория, но си имсля, че в някои случаи може да разклати любовта.

Значи въпрос към жените - защо има жени, които не се поддържат? Не се обезкосмяват редовно, отказват да обезкосмяват някои зори и не си лакират ноктите?

Имам преки наблюдения над две такива жени. Не може да се каже, че е заради финансовата страна на нещата, защото и двете са интелигентни и на хубава работа.

Чувал съм оправданията за обезкосмяването как много боляло, но все си мисля, че има начини. За лакът на ноктите знам, че не е полезно жената да е винаги с лак, но поне през някой друг месец мисля, че няма да пречи да се налакира.

Донякъде нямам нищо против такива жени, дори не харесвам другата крайност тип кифла. Когато видя някоя жена с големи джуки и дебели изрисувани вежди се отвръщавам. Но от друга страна, когато съм бил с такова момиче, което не се поддържа много-мгого ми е било много криво, когато примерно седнем на заведение и сервитьорката е по-поддържана.

Какво кара жените да не обръщат внимание на елементарните неща, за да изглеждат повече като жени и да са по-секси?

Коментари

51-95 от 95

57.   От тази тема ясно разбрах, че авторът е повърхностен и неграмотен ( "Ъкъл" ахяхахахахахаха) комплексар, който на първа среща проверява на жената избръснати ли са й ръцете (не само мишниците) и лакирани ли са й ноктите.
А, и се вдъхнових да си оправя леко изтъркания лак на ноктите на краката, че току-виж този същият фетишист ми загледал крачетата утре в метрото.

58.   От автора:
Явно настъпих много дами по болното място.
Все пак сайтът е анонимен и всеки може да сподели какво го притеснява и да получи отговор също анонимно от други хора.

Когато съм бил с такава жена, която не обича да отделя достатъчно внимание на себе си не съм искал да я питам директно за тези неща, за да не я засегна по един или друг начин, но тук нищо не ми пречи да попитам и да чуя мненията.

Само не разбрах защо след като не споделям гледната точка на част от жените излиза, че съм повърхностен, комплексар и фетишист. Но това си е нашия манталитет и не се учудвам. Вместо човек да погледне себе си и да приеме реално какво не му е на ред е много по-лесно да нападне и обижда някой друг.

Цялата тема беше, защото се учудвах на факта, че при жените е толкова лесно да са по-женствени, а някои дори не полагат и тези малки усилия. Аз като мъж се опитвам да правя всичко, което е в рамките на общоприетото, за да не изглеждам като хванат от гората. Мисля си, че ако бях жена не бих подминал лака и обезкосмяването, но все пак то си е до човек, до виждане за живота и до финансови и физически възможности.

Разбирам, че няма как майка на 2 деца, която тича от една задача на друга да може да полага всички тези усилия, но от друга страна не разбирам как някои млади, необвързани момичета не намират време.

59.   Авторе, жените сами по себе си сме женствени по природа, но ти явно по лака за нокти ни разпознаваш като такива. Хахахаа. Не разсъждавай повече на тази тема че яко се излагаш и дразниш.

60.   Авторе, повечето жени скочиха, защото ги определяш като неподдържани, понеже не носят лак и нямат дълги нокти. Не е обидно да питаш или да имаш критерии, обидно е да определяш по този начин. Има лак - поддържана е, няма лак - мърла е. Аз като ходя на козметик няколко пъти в месеца за кола маска, почистване на лице и оформяне на вежди (които също оформям и вкъщи, но е друго да ги оформи специалист), ходя през месец и половина на фризьор за обиране на връхчетата и си правя домашни маски за коса и лице, неподдържана ли съм защото нямам пусти дълги и лакирани нокти? Като ме погледнеш в ръцете, вероятно ще си помислиш точно това.
Тук писаха и жени, които спазват хранителен режим и спортуват редовно, но поради лични причини също не си слагат лак. И те ли са немърливи? За теб вероятно да, защото нямат дълги и лакирани нокти…

Black Sabbath

61.   Аз имам един въпрос: А ако лака е безцветен? В смисъл автора няма да го види, на според него жената ще е неподдържана или нещо бъркам?
Или какво става яко жената е решила да е естествена (както мйжя) и не си маха космите под мишниците? Нали имаше такава мода па едно време, или още я има?
Ама като се замисля, то сега е модерно мъжете да носят впити панталони, а жените широки дрехи. Както е тръгнало може след година две да има тема със същото съдържание, но отнасяща се до мъжете....
Стига бе хора, честно ли се занимавате с такива глупости? Що оная била такава, а оня такъв. Ми много просто: Харесва му! Ти що носиш да речем анцуг? И мен не ме радва лятото да гледам полуголи мъже в центъра на голям български град, ама не ми се спестява. Вероятно, защото индивидите са решили, че им харесва. Не се научихте да си гледате собствената паничка.

62.   Ама някои от коментиращите като се хванаха за тия ми ти дълги и лакирани нокти... олеле майко. Хубавият маникюр не означава нокти като на хищна птица, обсипани с вградени камъни, ако на някои не им е ясно. Добрата маникюристка така ще ти оформи ноктите, че и без лак да тръгнеш, пак ръцете ти ще изглеждат красифи и поддържани. А ако и по малко кремче се сещаш да им сгалаш от време на време, още по -добре. Аз лично като видя олющен лак на ръце или крака, както и изпочупени и неоформени нокти, направо полудявам. И никога не го допускам, когато става дума за мен.

63.   62, а някои жени просто не понасяме нокътчета. И един милиметър! Пък какво остава за маникюр или кремче.

Black Sabbath

64.   Към №2- боже, колко се възхищаваш и прехласваш сама от себе си! Без Правила една дузина неща, та чак за сън не й остава време. А всъщност най-доброто козметично средство е здравият и продължителен сън. А също е и гаранция за правилна работа на главата. Което при теб е малко дискусионно.

65.   Представям си автора как отива на първа среща. Вади лупата и микроскопа и започва сканиране на жената. От върха на косата, до пръстите на краката. И записва, ако нещо не е точно по вкуса му. А това, че той едва ли изглежда като Брад Пит, не е важно.

По принцип съм от поддържаните жени. Имам маникюр, но не е дълъг. Не харесвам орлови и шарени нокти. Жена без лак за мен не е неподдържана. Това е въпрос на избор. Да не говорим, че не на всяка отива маникюр. Нокътната плочка е важна.

За мен поддържана жена е: Прическа съобразена според формата на лицето. Чиста коса, подрязани връхчета. Ако се боядисва да не е с пет пръста поникнали корени. Чиста кожа, ежедневен лек грим, но може и без него. Чисти нокти с приятен, ненатрапващ се лак. Дрехи подбрани според фигурата. Чисти обувки. Изобщо чистоплътна. Хранеща се балансирано, или поне опитваща се.
Изброеното важи и за мъжа. Без някои неща, разбира се.

66.   Поредните мърли дето са отчаяни от живота, сигурно щото богаташите не са им вързали. Не се хващай с такива

67.   Моля админите да одобрят коментара ми.
Мъж съм малко под 30 години от София. Изчетох цялата тема и коментарите. Подкрепям автора и много се радвам че е пуснал такава тема тъй като и аз съм се чудел не един път върху това, но съм стигнал до извода че си е до начин на мислене.

Самият аз съм доста подържан мъж. Обличам се само с официлани дрехи дори и през времето когато не работя, рядко съм спортно облечен, във фитнеса, на планина или както съм в момента пред компютъра в нас. Самият аз си махам космите по цялото тяло, използвам кремче след това. Използвам тример и самобръсначка, като съм замислил да почна да ходя на лазерна епилация. Спортувам също.

Разбирам защо толкова жени скочиха да се защитават. Това не е тема която се говори свободно в обществото и за доста от тях им идва от изневиделица че мъж ги определя като неподържани само защото не били с маникюр, имали косми по ръцете и не използвали кремчета.

Да вие сте неподържани жени. Ваше право е да го правите. Но не очаквайте мъж които се подържа да се хване с вас. Има хора които искат да им е лесно и удобно и такива които искат всичко да им е перфектно. И двата вида хора се хващат с всеподобните си. Причината е че то показва вашият начин на мислене. Един приятел наскоро си хвана точно такова гадже. Не винаги с лак, не винаги обръсната дори по ръцете. Виждал съм я няколко пъти дори с мустак. Ходи с удобни дрехи. Веднъж ме попита дали бих се хванал с момиче като нея. Отговорих и не и на нея и стана много тъпо, като от тогава се държи по студено към мен.

Тук искам да вметна нещо. Посточнно се говри за мъжете които се подържат и си махат космите че са педали, жените не харесвали такива и тн. Мога да ви кажа че това са пълни глупости. Най малкото съм забелязал че откакто съм почнал да го правя, ако съм гладко избръснат жените гледат да ме докосват много повече. Снимките ми се харесват много повече, коментарите са много по закачливи. Случайно си допират краката до моите под масата. Това са много малки неща които нямат никакво значение, но покават малко повече привличане от тяхна страна. Когато се оставя стана по космат това спира, после като се избръсна пак почва. Жени които са доста хубави ми обръщат повече внимание.

Това за как се подържаш се отразява и на другите аспекти в живота ти. Освен при партниора, в работата гаджето на приятелят ми отново не жъне успехи. Работи временна работа без бъдеще, не се опитва даже да си я върши добре което се води до чести смени на фирмата, не мисли че трябва да учи, наскоро тои ми беше казал че тя не мисли че трябва да гълта, да му дава анален секс, както и да разнообразяват секс-а с различни пози и играчки или роли.

Моят приятел също е неподържан, работи работа без бъдеще, но поне си е завършил образованието, старае се в нея и за това се е задържал във фирмата, има кола, след 10 година ще има и жилище на доста хубаво място, тъй като баба му и дядо му не са добре здравословно и са му казали че апартамента е за него, пък тои ги доглежда един вид. Така че ще има и жилище пък ако го продаде може да вземе 2 такива чисто нови апартамента в крайните квартали.

Но за момента това негово нестарание да се подържа се пренася и в другите аспекти на живота му. "Защо трябва да бръсна космите след като пак ще пораснат" са негови думи.
Преди 7-8 години започнах малък бизнес като му предложих на него да се включи, но отказа тъй като нямало смисъл, можело нищо да не стане. За 3-4 години тои на временната си работа изкарваше през някои месеци повече от мен, но полека полека се разрастна обекта. Близо 8 години по късно аз в момента си вземам кола за 150 000 лева, а тои се надява баба му и дядо му да си отидът по бързо тъй като изнемогвал с наема.

Разбира се можете да кажете че това е само един пример. Че няма нищо общо. Но да познавате един дори които е станал милионер сам и да не се е подържал???

68.   Хахаха, коментара на 67 ме разби. Сподели каква е твоята престижна професия? Какво си учил? Пишеш тотално неграмотно, напук на претенциите си. Макар че в България вече и най-глупавите имат висше..
Обобщено: Ако жената не е барната от горе до долу, не гълта, не прави анален и не разиграва игри в спалнята-изобщо ако не застава на челна стойка за мъжа, да мре.
Публикувайте ме, моля. След като сте публикували подобен малоумен пост, моят не е хейтърски.

За протокала- аз съм от барнатитe, но естествени мацки. Да не ми се включиш сега да ми обясняваш, че съм мустаката кака, хах.

69.   67: "Самият аз си махам космите по цялото тяло, използвам кремче след това. Използвам тример и самобръсначка, като съм замислил да почна да ходя на лазерна епилация. "

А цикълът идва ли ти редовно?

70.   Аз пък не харесвам такива лустросани типове като номер 67. Егото им е над всичко. Прекалено излъскани, обзекосмени, префинени, фокусирани само върху материалното и външния вид. Лъскави отвън, гнили отвътре.

71.   Номер 68 ме разсмя искрено. Съди как номер 67 пишел неграмотно, а в същото време в мнение 68 прелива от неграмотност. Липса на пълен член, неправилно поставяне на две точки една след друга, липса на запетаи, липса на разстояние между думи и тирета, липса на удивителен знак, замяна на български думи с английските им преводи... Моля да публикувате и моя коментар, за да види номер 68, че е проява на лош вкус да се присмива на друг човек за нещо, което всъщност важи с пълна сила за нея (или него).

От един средно поддържащ се мъж на средна възраст, миещ зъбите си редовно с четка за зъби и зъбен душ, къпещ се поне веднъж дневно (сега лятото и по 2-3 пъти, тъй като и спортувам усилено), с косми на краката, ръцете и гърдите, но без косми на мишниците и интимната зона. :)

72.   Прав си, братле. Жените масово постоянно критикуват мъжете, но не понасят абсолютно никаква критика, насочена към тях. Болни самолюбия, дължащи се на комплекси за малоценност. Затова и връзките им та са краткотрайни и несполучливи. Нека се учат да слушат истината за себе си.

73.   №53 яко ме изкефи! Напълно споделям.

74.   Надявам се админите да публикуват коментара ми.
Аз съм номер 67.

към номер 68 : Не бих казал че си грозна, мустаката или кака тъй като нямам на базата на какво да го кажа. Но със сигурност не си се замислила или не си много умна.
Питаш ме каква е моята престижна професия като във самият ми пост съм написал, че преди години съм започнал собствен малък бизнес, който в днешно време не е толкова малък.Може би позицията управител не е престижна за теб или пък си мислиш че е много лесно се разработва собствен бизнес.

Следващият ти въпрос- какво съм учил. След като съм на почти 30 години, преди години 8 години съм открил собственият бизнес според теб имал ли съм време да уча 6 години ? Бях приет държавна поръчка в СУ,наложи се да прекъсна тъй като докато ходех на работа за да се издържам и нямаше как да ходя и на университет. За това компенсирах с повече работа и заделяне на излишните пари за собствени цели. Образованието е хубаво нещо но не значи нищо в България и не гарантира дори работа. Не сигурна работа, поне работа. Другото което е за жалост ти е напълно излишно ако не мислиш да работиш за някои друг. Хора които никога не са имали собствен бизнес и никога не са управлявали някакъв успешен бизнес те учат какво да правиш.Загуба на време.Поне за мен.

Относно обощението - да напълно е така, освен с една подробност- не да мре, а да ходи при някои които ще си я приеме такава. Имам големи изисквания към партньора, признавам го, но това е защото изискванията ми се покриват. Ако не намирах такива момичета щях отдавна да съм ги свалил, но намирам и то доста.

Тотално в страни от темата но да съм написал някъде че тази жена трябва да работи, да чисти,да готви ? Имам си жена която идва да готви,чисти,пере,глади и тн. през 2 дни.Много от приятелките ми са можели да готвят въпреки че са били супер подържани. Много от тях са спортували като мен и са ми казвали че заради различните диети им се е наложило да се научат. Голяма част от тях даже са си изкарвали свои пари.

Във България хората много често подценяват другите. Ако някои не може да направи нещо значи то е невъзможно. Адски често се забравя това че ако ти не си успял не значи че друг няма да успее. Мога да ви кажа за такива момичета които по филмите няма- Руса, синеока, невероятно тяло, говори 3 езика, бисексуална, следва медицина, готви. Мога да ви кажа за десетки такива момичета подобни на нея. Всичко си е до среда.

номер 70 не мисля че външната и вътрешна красота задължително се изключват, но те подкрепям с две ръце че можеш да не ме харесваш за какво си решиш. Това е твое право. (не го казвам иронично, наистна оценявам чуждото мение дори и да не съм съгласен с него)

Благодаря на номер 71 наистина не ми се занимаваше да се обеснявам на тема граматика.За жалост винаги има такива хора които търсят правописните грешки и не се замислят изобщо върху това което си написал.

За номер 69 признавам си че се размях доста като видях коментара ти .... (отново не го казвам иронично)

76.   Темата на автора ме подтикна да се заглеждам по жените, тези дни, все пак е жега и са доста голи.
Моите наблюдения са следните:
Сред младите момичета ( ученички и тийнове), преобладават поддържаните, спортуващи, с хубави тела, поддържани кожа, коса, което се дължи на младостта им, но и не съвсем, защото видях и някои мноооого затлъстели на техните години, кварталът ми е такъв, че имам четири училища и стадион наблизо, но има и жени на средна възраст, особено - майки, млади майки...
Младите майки - всички са занемарили се, съжалявам, но е факт, пълни или слаби, неспортуващи, пушещи по пейките в градинките, с нехубави дрехи, лица, коси и т. н.
Видях и една майка с дете на около 5-6 годинки, качваща се в скъпа кола. Жената беше като модел.
Из центъра на София - много и различни жени, преобладаващи - младите момичета - поддържани и на средна възраст - неподдържани, освен тези, на които им личи, че имат пари, те са си направо лъскави :-D
Няма да правя анализи - защо е така, просто, това са фактите.

77.   Прави впечатление, че тук всички спортуват активно и се къпят по 5 пъти на ден. Включително номер 71. Но реалността е друга. Изляза ли, виждам предимно нагласени жени. А мъжете...
Дебели, с бирени шкембета, оплешивяващи и облечени неподходящо. Но седнали да критикуват. И да искат жената до тях да е минимум Анджелина Джоли. Не е смешно, жалко е.

78.   Надявам се админите да побликуват коментара ми.
Аз съм номер 67.

към номер 68 : Не бих казал че си грозна, мустаката или кака тъй като нямам на базата на какво да го кажа. Но със сигурност не си се замислила или не си много умна.
Питаш ме каква е моята престижна професия като във самият ми пост съм написал, че преди години съм започнал собствен малък бизнес, който в днешно време не е толкова малък. Може би позицията управител не е престижна за теб или пък си мислиш че е много лесно се разработва собствен бизнес.

Следващият ти въпрос- какво съм учил. След като съм на почти 30 години, преди години 8 години съм открил собственият бизнес според теб имал ли съм време да уча 6 години? Бях приет държавна поръчка в СУ, наложи се да прекъсна тъй като докато ходех на работа за да се издържам и нямаше как да ходя и на университет. За това компенсирах с повече работа и заделяне на излишните пари за собствени цели. Образованието е хубаво нещо но не значи нищо в България и не гарантира дори работа. Не сигурна работа, поне работа. Другото което е за жалост ти е напълно излишно ако не мислиш да работиш за някои друг. Хора които никога не са имали собствен бизнес и никога не са управлявали някакъв успешен бизнес те учат какво да правиш. Загуба на време. Поне за мен.

Относно обощението - да напълно е така, освен с една подробност- не да мре, а да ходи при някои които ще си я приеме такава. Имам големи изисквания към партньора, признавам го, но това е защото изискванията ми се покриват. Ако не намирах такива момичета щях отдавна да съм ги свалил, но намирам и то доста.

Тотално в страни от темата но да съм написал някъде че тази жена трябва да работи, да чисти, да готви? Имам си жена която идва да готви, чисти, пере, глади и тн. през 2 дни. Много от приятелките ми са можели да готвят въпреки че са били супер подържани. Много от тях са спортували като мен и са ми казвали че заради различните диети им се е наложило да се научат. Голяма част от тях даже са си изкарвали свои пари.

Във България хората много често подценяват другите. Ако някои не може да направи нещо значи то е невъзможно. Адски често се забравя това че ако ти не си успял не значи че друг няма да успее. Мога да ви кажа за такива момичета които по филмите няма- Руса, синеока, невероятно тяло, говори 3 езика, бисексуална, следва медицина, готви. Мога да ви кажа за десетки такива момичета подобни на нея. Всичко си е до среда.

номер 70 не мисля че външната и вътрешна красота задължително се изключват, но те подкрепям с две ръце че можеш да не ме харесваш за какво си решиш. Това е твое право. (не го казвам иронично, наистна оценявам чуждото мение дори и да не съм съгласен с него)

Благодаря на номер 71 наистина не ми се занимаваше да се обеснявам на тема граматика. За жалост винаги има такива хора които търсят правописните грешки и не се замислят изобщо върху това което си написал.

За номер 69 признавам си че се размях доста като видях коментара ти.... (отново не го казвам иронично)

79.   Ами защото не ни пука колко зле ще се почувства мистър претенция след като ни сравни със сервитьорката. Просто не го отчитаме за наш проблем, оправяй се!

80.   От автора:
Честно казано не ме интересуват нападките по мой адрес. Не знам защо се хванахте точно за маникюр и дълги нокти, които аз дори не съм споменал. Само казах, че от време на време няма лошо да се слага по един лак.
Съжелявам, но ако жена се разкарва космата под мишниците през лятото според мен това е неподдържана жена колкото и да не ви харесва определнието.
Пуснах темата, за да попитам жените защо не си обръщат внимание на дребните детайли. Много малка част от вас бяхте искрени и отговорихте по темата. А коментарите, с които ми обяснявахте колко съм бил сбъркан аз и как едва ли не е нормално жените да се разхождат с мустаци не ми помогнаха с нищо. Всеки е свободен в зибора си и в това, което харесва. Щом за голяма част от дамите е "по-удобно" да ходят космати и без никаквъв лак винаги няма проблем. За мен това не е най-важното. Но когато една жена се старае и за тези неща просто се издига повече в очите ми.

81.   Номер 71, защо не преброиш грешките на супер успешния бизнесмен?
Този човек е с крайно високо его. Да не говорим, че тук всичко е думи. Не знаем дали наистина е постигнал и половината, от това което твърди. Аз не виждам и да уважава жената. От жените има само изисквания и претенции. А той какво ли им дава в замяна? На среща вероятно говори само за себе си, хахаха. Колко е велик, успешен и невероятен. Или обсъжда поредния метод за епилация. Или може би ноктопластика...

Коментара на 69 е велик!

82.   Нападките не те интересуват защото не можеш да ги понесеш. И като не ти е чак такъв проблем че има неподържани жени защо изобщо коментираш? Или имаш час два свободно време и се чудиш с какво да си почешеш езика. Дай ако искаш да отворим една тема за неподържаните мъже, да видим колко ще си словоохотлив, а?

83.   Авторе - аз също мога да се причисля към неподдържаните. Не по отношение на хигиената, но наистина не се обезкосмявам често.

Причината е, че когато съм сама и нямам партньор така ми е по-удобно. Космите имат много полезни функции - например когато съм обезкосмена кожата ми се протрива и е много неприятно.

Също съм от тези, които мислят, че естественото е най-добро.
Хората, които са обсебени от това как изглеждат придават твърде голямо значение на секса. За мен той е от второстепенно значение - нямам намерение да робувам на тялото си, за да ме хареса някой.

Единственото одобрение, което търся е своето собствено. В крайна сметка не можеш на всички да угодиш, а и не е нужно.

84.   Номер 71 съм. Номер 77/81, преди заядливо да подмяташ глупости и да ме питаш защо не броя нечии грешки, погледни собственото си мнение, което е изпълнено с грешки. Дори не зная смешно ли е, или е жалко това, че не знаеш кога се употребява пълен член. Научете ги тези правила най-сетне, защото е учудващо третокласниците да са по-грамотни от уж изучени възрастни хора...
КоментаРЪТ на номер 69 действително е велик, тъй като е чудесен пример за степента на женската заядливост. :) Изисква се завидна дарба, за да се пръска с толкова нагнетена отрова.

А в мнението ти под номер 77 преди това също показваш, че обичаш да преувеличаваш, тъй като си въобразяваш и подмолно подмяташ, че съм се къпел по 5 пъти на ден (и това се е случвало някога), сякаш е лошо човек да се поддържа чист. Ти това ли приемаш за подигравка? А какво ще кажеш за всичките адски много жени, които НЕ се къпят, а си мислят, че като се напръскат с промишлени количества дезодорант, това ще замести сапуна/душ-гела и шампоана? Поне като се заяждате, правете го умно, а не да се излагате на тема чистоплътност.
Съскаш прибързано и относно ДЕЙНОТО (active, англ. ) спортуване, което следвам неотлъчно почти всеки ден. И кое му е лошото на това, човек да поддържа здравето и фигурата си в добра и стегната форма!? По-добре ли е да следвам примера на огромна част от жените, които не спортуват, имат отпуснати тела и се дозанемаряват с вредни хранителни навици, а и пушат очеизвадно повече от мъжете? Особено младите майки, ученичките и продавачките по уличните магазинчета. За чиновничките и медицинските сестри да не говорим - гледам ги редовно, че в димни комини са се превърнали. Намери пък ти с какво да се заяждаш.

85.   В майчинство съм. Някой път не успявам да си обуя гащите както се казва. Дребчо лази пипа, ако падне и се удари, опитва се да прохожда. Един момент невнимание и може детето да се нарани. Няма как да го оставиш само за миг. А когато заспи, переш, айде пералнята пере, но нали се сортира прането, после се простира, трябва да се сгъне, изглади и т. н. Готвене, чистене, някои жени не ползват съдомиялна например, приготвяне пюрета на бебето. Времето за извеждане на детето, сваляне на количка, пазаруване, плащане на сметки?? !! Радвам се когато има кой да бави детето да си взема душ. Единственото време за мен през деня. Нощем стоя до 12 да гладя, подреждам мия биберони, преварявам вода и така нататък. Лягам, детето се буди два пъти на нощ да иска мляко. Аз не съм спала от година. Е такива като теб не могат да ме засегнат. Живей си в самодоволния свят и ч***й само кифли. Такива като мен има кой да ни обича такива каквито сме. А имаш ли деца?

86.   Обръщам се към автора : Чичка, съжЕлявам че ще те разочаровам.
Но хем си неграмотен, хем не знаеш какво е поддържаща се жена.
Лакът на ноктите не те прави поддържан, както и гладко епилирани навсякъде.
Една жена за да е поддържана се изисква: 1 - Да се къпе всеки ден.
2 - Да ползва всеки ден чисти дрехи и бельо.
3 - Да си прави прически - не косата да й е рошава, а поддържана и жива.
4 - Да ползва дезодоранти/парфюми, но не прекалено.
5 - Да тренира, за да е в добра форма

Ако една жена не се гримира, това не е признак за неподдържаност.
Ако една жена не си лакира ноктите, това не е признак за неподдържаност.
Ако една жена е пропуснала тук-там някое косъмче, не е признак за неподдържаност.

На всеки се случва да пропусне някой косъм, да не говорим за вас мъжете, че го правите винаги.

Чиче, първо виж хубаво себе си, тогава давай определения, кой какъв е.
Влезнал си в климакс, за това си толкова радразнителен и злобен към жените, но това не значи че ти е простено.

Хубав ден!

87.   Една жена е красива когато е Естествена! Не ми трябват гримове и лакове за да се влюбя в момиче, и това един мъж да иска мацката да има лак или два тона грим е.. тъпо и гейско! Моето гадже 1 път си направи маникюр професионален и взеха да и се чупят ноктите, значи да искам тя да има лак заради мене, защото така ми харесвало, а на нея да и е гадно? За мен поддържана жена е чиста жена, чисти нокти, няма значение дълги или изрязани, чисти зъби, чисто тяло, чиста коса, аз не искам жената да прикрива недостатъците си с грим, защото няма съвършени хора, аз също имам криви долни зъби и счупен нос да взема да се гримирам или какво? Това не ме прави по малко вървежен сред жените напротив, точно това им харесва в мен, и обратното важи също, аз харесвам жени с чар, с харизма, с това което я отличава от другите, в природата няма съвършенство и точно това е красивото в нея! А и определено харесвам жени с малко косми там долу... не съм педофил да ми харесват бебета и момиченца под 12...!
М24

88.   Хм! Странно ми е, че задаваш подобен въпрос. Личи, че не си "задръстеняк" и можеш да си намираш сам отговорите на подобни въпроси, но щом питаш...
Така: Не си ли установил, че по земята крачат около 7, 5 - 8 млрд характери и също толкова отношения към въпроса с вписването в околната среда. В голяма част от случаите, всеки човек си избира средата, в която се чувства най уютно, но далеч не във всички случаи. Та, твоят въпрос касае случаите на преливане на различни характери в (да кажем) чужди среди. Тези, за теб, неподдържани жени, всъщност, са такива от твоя гледна точка. От тяхна гледна точка, са хора, уважаващи естествените, природните, неща в живота. И не мисли, че са длъжни да направят със себе си, точно това, което е твое изискване, само за да ти се харесат, точно на теб. Те не ти пречат да се движиш във своята среда и не се опитват да те променят. Нещо, което от въпроса ти, излиза, че ти би желал, те да направят за теб. Ако те интересува личното ми мнение, за мен, "поддържана жена" е естествената жена, с високо ниво на лична хигиена, но нищо повече. Понякога ми са адски симпатични и секси, жени, които дори имат "мустаци"(не го разбирай буквално -като на Алеко Константинов). Точно тези жени имат силно изразени еротични желания, от които не бих се отказал, заради някоя Барби с лакирани нокти на краката. Не знам, какво си представяш под термина "мъжко момиче" и дали би го приел като момиче, но ако те отблъсква, да знаеш, че много губиш.

89.   Къде съм написала, че е лошо човек да се къпе и да спортува?
Написах, че голяма част парадирате с това, но фактите сочат друго. И не знам къде ги срещате тези миризливи и мустакати жени? В какви среди се движите? Жените с мустак, които съм виждала, са били все баби.

71, крайно неприятна личност си! Убедена съм, че в реалния свят си свита сива мишка. Като повечето "мъже", които пишат тук. Но във виртуала ставате велики и знаещи и можещи. Но пак ви личи, че сте женомразци и смачкани от живота и жените.

Не ми се губи повече време в спор с чичко на средна възраст, вероятно сам като куче.

90.   От автора:
Благодаря много на коментиращите с номер 85, 88 и дурги подобни. Точни такива коментари очаквах. На останалите сипещи обиди по мой адрес мога само да кажа, че ги съжелявам, но възпитанието и духовната зрялост са нещо, което не всеки притежава.

Отново ще кажа, че не искам нито да променям, която и да било жена, нито ще направя коментар по адрес на някое момиче относно тези неща, които обсъждаме. Просто се възползвах от анонимността на сайта и исках да попитам и да разбера защо някои жени избягват да правят някои неща, които лично на мен като мъж ми се струват нормални за жена.

Относно темата за неподдържаните мъже - аз нямам проблем с това. С радост бих разбрал какво се очаква от мъжете и бих подобрил нещата при мен. Едва ли бих се озъбил като повечето тук коментиращи. Просто нямам проблеми с приемането на истината за себе си, дори тя не винаги да ми харесва.

93.   Авторче, не НЕ Е ХУБАВО да се слага лак дори отвреме навреме! Ти тествал ли си лакирани нокти с гайгер-мюлеров брояч? А въобще знаеш ли какво е това!?
Ж44

95.   90,съжЕляваш ли ни? Ооо,не се безпокой,брат,няма за какво да ни съжеляваш,ние сме си напълно наред и нямаме никакви проблеми. Ти си този,който е за съжаление,защото съдиш дали една жена е поддържана или не само по това дали има лак на ноктите. А това,че не се къпе,не си мие косата,зъбите,половите органи,ануса,краката,не си почиства ушите,очите,носа,не си обезкосмява подмишниците,не си епилира мустаците, брадата,не тренира редовно,не се храни здравословно и не си почиства ноктите,викаш е ок - тогава е поддържана,всичко друго е добре,само не и да не носи лак - тогава е неподдържана. Може ако ще да е 200 кила,с паласки,мустаци и необръснати подмишници,ама ако е без лак е неподдържана. А това,че под тия нокти по 2 см. се трупат по 5 тона кир и мръсотия и се развъждат страшно много бактерии няма да си признаеш,нали? И не само това, закачат ти се за дрехите,одраскваш се с тях,огъват се,чупят се,пречат ти да си вършиш ефективно работата, изглеждат ужасно плашещо,като на някоя вещица и в един момент когато пораснат твърде много,пробиват самата кожа около тях. А маникюрът е много вреден за ноктите,защото от него се изсушават,дехидратират се,напукват се и падат. С една дума, никаква файда няма от дългите нокти,нито практическа,нито естетическа,нито здравословна,ами на всичкото отгоре и поддръжката им иска пари,по-големи от средната ми заплата за месец.

А,и без малко да забравя: проверка на думата "съжалявам" - съжАлявам (от жАл,не жЕл)=СъжАлявам.:)

96.   Не знам защо сте се хванали за тези дълги нокти. Според мен и на нормални нокти може да се удари един лак.
Търсите си оправдания, че изглеждате като лелки, то си е за вас. Вместо от подобна тема да си вземете поука, че понякога мъжът иска жената до него да е женствена вие спорете и обиждайте. Пък после мъжете ви били виновни.

97.   Харесаха ми 53, 69 и 87.
Авторе, на въпроса ти: донякъде ми е забавно да се "поддържам", но и донякъде ми е досадно и донякъде не съм доволна от резултата. Напомняш ми колко бях нещастна като по-млада/малка от всички тези момчета, които ми се караха като някакви лелки за олющения ми лак, за космите ми в някои зони и за ред други неща. Впрочем едно от тях беше напълно импотентно, а друго беше педофил и изпитваше направо религиозен ужас от косми. Точно от педофила чух за първи път, а сега и от теб, че като си скубете веждите, правите максималното, което обществото иска от един мъж. И сега като първия път съм шашинг. За добро или лошо сега е времето на разнообразните полови, родови и други ориентации и навярно за всички ни има място под слънцето. От години нито съм се лакирала, нито съм се обезкосмявала и се чувствам идеално. Приятелят ми ме обожава и всеки ден ме чука като животно. Кожата ми се успокои, имам свободно време. Хора, бъдете себе си и се забавлявайте, без да пречите на другите!

98.   96, голяма женственост да си "удариш един лак на ноктите", няма що. Може пък просто да не ѝ харесва, но ако не носи такъв, значи е по- малко женствена. Ок.

Black Sabbath

99.   Много сте ми интересни жените. Щом се къпете и спортувате значи правите всичко необходимо. Да ви попитам тогава вие, които злобеете в темата - вие бихте ли се хванали с мъж, който само се къпе и спортува или ще искате също така да има и добро образование, хубава работа, разбира се кола и по възможност апартамент?
При мъжете това да изглеждат по-привлекателни в очите на жените е трудна работа, защото за един склададжия е много трудно да стане банкер. От друга страна за вас жените е доста лесно да станете по-привлекателни за повечето мъже (изключваме фетишистите на тема рунтави подмишници и рунтави катерички). Отивате в козметичния салон и срещу малка сума пари вече изглеждате по-привлекателни.
Ето това се пита в темата - защо много от вас не го правят, след като е толкова лесно?
Оставам на страни жените, които вече имат сериозна връзка, деца и т. н. въпреки, че има много такива жени, които въпреки това също се поддържат в приличен вид. На тях бих казал - евала!

100.   Авторе, ние пък точно такива като теб искаме да избегнем, които преценявате жените по лака на ноктите. То, всички ромки, като ги погледнеш са с лак, така че, честито, "поддържани" жени ще намериш бол. Личи си, че нямаш обаче опит с жените. Мъжете с опит никога не биха задавали такива глупави въпроси. Те имат други критерии и ценности, по които избират жената до себе си.

102.   Номер 100, аз съм мъж на средна възраст и съм напълно съгласен с теб. Благодаря ти за включването! Истина е, че последното нещо, което ни интересува във вас жените, е лакът на ноктите ви.

1. Първо гледаме ханша и общия силует, както и съотношението на мастна тъкан спрямо мускулатура, отлично онагледяващи доколко жената се подържа с правилен хранителен режим и спортуване. Ако е сланинеста, това е повече от ясен знак, че не полага усилия да се поддържа, а предпочита мързела и тъпченето с храна. А защо някой мъж ще иска неподдържана жена? Дай ми отговор! Не ми излизайте пак с оправданията, че вие само вода пиете, на фотосинтеза карате, но въпреки всичко всеки ден добавяте по 2 кг сланини в бутовете и задника. Хормоните са си хормони, но само и единствено вкараната през устата храна е тази, която образува сланини. Те не идват от въздуха. Мързелът, липсата на движение и спортуване са причините натрупаните калории да не се изразходват и да надуват сланините още повече.
Аз в последните месеци уверено свалям сланини с яко спортуване (50-100 лицеви опори на серии от по 10 броя, 6-12 км ходене и 25 км колоездене дневно) и отказ от прием на хляб и редица други вредни храни. Правете го и вие, за да не се стига до поредното оплакване от хашимото-машимото, липса на време и другите редовни оправдания на неподдържащите се жени с килца отгоре. Повярвайте, резултат има, и то огромен! Просто зарежете мързела и умишлените оправдания.
Аз имам познати жени - и красиви, и пълнички, и некрасиви, като странно впечатление прави това, че по-ядящите от тях са натрупали неприкрита злоба към поддържащите се жени. Затова и тези язвителни и лакоми госпожици ги държа далече от себе си. Една такава снощи ми се нацупи, след като ѝ предлагах за н-ти път да спортуваме заедно, а в същото време от 2 години ми се оплаква как изглеждала като морж в тялото (нейни думи) и не можела да свали килограми, нито да си намери приятел. Дори и на мен преди време се сърдеше открито, че не я харесвам и заплашваше да не сме приятели вече, защото това я обиждало! Е, тя не е спряла да яде пържоли и тестено, угажда си с газирано, сладки сокове с Е-та и всичко най-вредно. Тук-там хапва по една малка салатка и сляпо разчита това да противодейства на обилните калории, които приема. Няма такъв филм, уважаеми.

2. Второто нещо, което гледаме, е дали жената има правилна себеоценка за себе си (засегнал съм по-обстойно това в темата ми "Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!? "), т. е. дали е земна и изградила нрава и поведението си въз основа на действителни качества, или пък е надута, самозабравила се и загубила представа за действителността. Често се случва редица жени да са самозаблудени от погрешното усещане, че щом някакви идиоти и свалячи са ги загледали за малко, значи били сериозни "кандидати". Това, че някой идиот иска само да ви изчука като парче месо, без да се интересува каква душа имате (да, грозно поведение от страна на доста мъже), или просто за 2 секунди ви е загледал в дупето или в грима, прикриващ истинското ви излъчване, което криете под него, не ви прави незаменими принцеси. Но пък вие имате свободата да не се впечатлявате и самооценявате според точно тези идиоти. Научете се да съдите по поведението на истински качествените мъже, които не са нагли свалячи, а са любезни с вас. Само че проблемът за повечето от вас тогава е, че любезните мъже не театралничат и не ви повтарят като развалени латерни колко сте красиви и велики, защото тяхната цел не е да си дават зор да се наместят между краката ви в края на вечерта. Вие сте тези, които избирате това, което ви устройва повече измежду двата типа мъже.

3. Третото нещо, важно за нас мъжете, е жената да не е мързелив търтей, искащ да лежи на мъжките плещи и очакващи той да е ходещ портфейл, а да бъде работлива и по възможност да се самоиздържа момента. Почти никой мъж (изключвам редките случаи на готованковци, присламчващи се към стари/дебели заможни жени) не се интересува от парите на жената. Ние очакваме личностни качества, а не парични придобивки. Дори и жената да има 4 пъти по-нисък доход от нас, това не ни е от такова значение. Важното е да не е нагъл търтей с очи-банкнотоброячи.

4. Повечето мъже очакват и на жената да не са ѝ чужди интимните ласки. Никой мъж не иска да е с мързелива талпа в леглото, чакаща все той да действа. Няма нужда да е майсторка гълтачка или да пуска в задната порта. Както вие не искате да се съберете с мъж само за да си говорите на по разходка, а имате километричен списък с изисквания (особено материални), така и мъжът не иска жена с цел само разговори до старини.

103.   До всички дами, които си мислят, че мъжете имат някакви велики критерии и ценности, когато избират жената до себе си: Мъжете обичат с очите си, жените обичат с ушите си.
И между другото, да се къпеш всеки ден не означава, че полагаш бог знае какви грижи за външния си вид, а просто, че имаш добра лична хихиена (което е задължително).

104.   Това пък с махането на мустак.... Руса съм и добре, че не стигам до махане на мустак и косми на ръцете. Не се виждат. Но от мои приятелки брюнетки знам, че съжаляват, че от малки махат мустак и косми на ръце (някои и на гръб). Ако спрат сега с тези процедури, все едно имат не мъхче, а мъжка брада. Същото е с ръцете. Съгласна съм с автора, но реципрочно има и такива мъже - неподдържани. А често причина за занемаряване на външен вид се оказва психологическа. Най-често е това.

105.   104, не знам, аз от много време си махам космите по ръцете и лицето с кола маска, преди години с епилатор, и са станали значително по- малки и крехки. Нищо общо с преди.

99, това пък с образованието не съм го разбирала никога. Или притежаваш интелект, кадърност и жажда за знания, или не. Какви тъпаци с висше образование знам, не е истина. Хубава работа? Ами, аз съм се влюбвала в магазинер и в сервитьор, а това не са от най- престижните работи, но видях, че тези мъже притежават качества, на които държа. Хубава кола? Да, за кифлите, които биха си счупили краката от ходене на петия километър, е важно. Няма да се лъжем, че е по- удобно да имаш личен автомобил, но да пътуваш с други превозни средства, също е голямо изживяване. Апартамент? Ако имаш намерение да живееш цял живот при родителите си, бих ти казала довиждане, но ако имаш поне някаква самостоятелност, можеш да разсъждаваш като голям човек и не позволяваш на родителите ти да се мешат в решенията и да те контролират, то тогава не би било проблем или поне не голям (може би, когато става на въпрос за секс, е проблем). То има и мамини синчета със собствен апартамент, че и с жена, и с деца, ама пак остават мамини синчета…

Black Sabbath

109.   Леллеее, не успявам и не искам да изчета целия ЖЕНСКИ хейт!
Жена съм, но това ме отвращава!
Авторът ви казва, че е е нормално една жена да се поддържа, некви там жени скочиха: аз имам лак, аз нямам, аз съм с 2 мм нокът!
Напълно съм ЗА чистата и спретната жена! Това включва бръснене на мишници, ръце, крака и т. н. Нокти без кожи, и чисти, не с мръсотии отдолу и начупени и нацепени!
Поддръжка на коса, т. е. чиста, не мазна, с подрязани връхчета, минимум..
Жената трябва Да мирише на свежо, чисто! Парфюм, крем или прах за пране! Не на року що пържила картофи и готвила мусака!

Така де... не знам защо се трогвате от тези нормални неща!?

51-95 от 95