Не ме оставя !
Здравейте, имам връзка от 3 г. заживяхме заедно, почти веднага, след това отидохме в чужбина(където сме и до днес) всичко беше наред, обичахме се и т. н С времето тя се вкопчи в мен, задушаваше ме, почти нямах личен живот. Магията между нас свърши отдавна, опитах се да я оставя миналата година, тя се разплака, молеше ме, дори заплаши със самоубийство и аз глупака се поддадох на шанатажа.
Отскоро разбрах, че си пише с други мъже и дори си пращат интимни снимки, но си замълчах надявайки се, че ще ме зареже първа. Това продължава от половин година, но няма резултат, не се виждат в реалния живот(сигурен съм на 100%). Тя търси контакт с други мъже, защото усеща промяната в мен, но все още ме обича, парадокса е че аз искам да се разделим а тя да се оженим и създадем семейство! Аз не я обичам, но държа на нея, чувствам я като сестра и не искам да я нараня, защото преживяхме много трудни моменти, тя си няма никого, дори няма близки роднини.
Искам да се разделим окончателно, как да стане възможно най-безболезнено и цивилизовано без драми и заплахи?
Имаме и общо кученце, което е по-привързано към мен, то при кого би трябвало да остане след като аз и го подарих за РД преди 2 г.? Моля за съвети как да постъпя, ще съм много благодарен, ако хора попадали в подобни ситуации, споделят личен опит!
Благодаря предварително!
М23

Коментари

1.   Бъди мъж, кажи й в очите какво става, това с посягането на живота както и сълзите са манипулация, бил съм подобна позиция, беше се нагълтала с лекарства и си викаш надали ще има друг човек който да ме обича толкова, но в същото време си правеше номерата докато един ден просто не ме разкара а аз бях готов да избия всичко що диша за да може тя да е добре. Но за какво ? Това е загуба на време и усилия не й се връзвай за нищо, да заминава в крайна сметка ти си й гадже а не баща.

2.   Еееее, защо бе хора?
Какво значи - задушава, обясни ни, защото такова нещо няма когато обичаш. Опиши ми отношението й към теб, онова задушаващото и отношението й сега. Адекватен съвет само от написаното - не може.

3.   Почнала е да си пише с други остави я видяла е че не си нещо по ралично остави я

4.   Друже, трябва да се мразиш много, за да вземеш за жена такова просто същество, което си праща п*тарника на всеки срещнат в нета. Ако съм в теб, ше й бия шута ако ще два пъти да се самоубие.

М22

5.   Тц, тц, тц... бро не може така, аз съм един от най-големите критици на женските простотии, безотговорно поведение, абсурдни претенции и т. н., но... ние трябва да сме по-добри от тях! Вие с това момиче вече сте двойка, установили сте се, имате общи спомени, минало... не може да я зарязваш просто така, защото тръпката изчезнала. Вие сте свързани, идете на семеен терапевт, направете усилия да подновите искрата, направи и един скандал за снимките които праща, ако трябва и бий два шамара, но не я зарязвай по-този начин... недостойно е.

6.   Няма лесен начин. Бъди директен и кратък, не позволявай да стане разговор с обяснения. Или докато я няма й остави бележка и се изнеси. Да, ще я нараниш, но нима вече толкова време не нараняваш себе си. Ти носиш отговорност само за твоя живот, не го прецакванй заради една манипулаторка.

7.   Просто и кажи, че заслужава нещо по - добро и, че не си достоен за нея това може би е възможно най- малко болезнения вариант.

8.   Намираш си жилище, стягаш си само лично твоите вещи изнасяш ги предварително, за да няма стрес после. Оправяш си предварително документално нещата да няма на твое име договор наем и така нататък. И ясно и просто и казваш какво искаш и че си до тук. Връзката ви е изчерпана. Спираш всякакъв контакт с нея. Да ще те шантажира, не знам къде си, но си вържи хубаво гащите, за да няма после манипулации. Защо трябва да си насила с някого?
Откажи въобще да я слушаш? Но имам чувството, че някак си си слаб да се справиш с нея. Така ли е?