Невъзможна любов
Здравейте, момичета!
Не знам дали ви се е случвало, но мойта история която ще ви казкажа е доста сложна.
От половин година съм с човек който означава всичко за мен, той е сродната ми душа и двамата се обичаме много, минавали сме през много проблеми, но заедно.
Обаче има един проблем... той е кюрдин и ми сподели, че майка му ще иска един ден той да се ожени за жена от неговата религия. На него не му харесва този факт но те са много вярващи и не искал да я разочарова...
Майка му ме познава и страшно много ме харесва, но не знам защо той мисли или го е страх от този факт!
Разбрахме се, че не може да сме заедно повече след като един ден това желание на майка му може да ни раздели...
Не знам какво да правя а и смятам, че нищо не мога да направя АЗ, но мисълта човека който обичам най-много да е с друга или да се оженят ме убива....

Коментари

1.   Мило момиче,
няма да те критикувам защо си с кюрд при положение, че има и други хора на земята.... но това са последствията от такива връзки...
При тези народи (близък изток, мюсюлмани) това е често явление-семейната връзка е много силна, ако синът/дъщерята се опитат да взимат самостоятелни решения после има огромни проблеми. Един вид дори след сватбата човек остава част от семейството си, а снахата също се приобщава към семейството на мъжа. Той още отсега те подготвя, че скоро ще трябва да приемеш исляма, ако искаш да сте заедно.... (като си помисля само колко е лицемерно всичко-за мама няма проблем синът да чука "неверница", но за жена ще си вземе "правоверна".. )
Подготви се също след брака да имаш два шефа - мъжът ти, когато си е вкъщи, и неговата майка, когато го няма. Приготви се децата ти да бъдат възпитавани от баба им (неговата майка) дори и да не си съгласна с това. За да станат и те с кюрдско самосъзнание и религия...
Всичко това при положение, че останеш с него.
Ако не - отваряй си бутилка шампанско всеки ден, че са го оженили за друга, а на теб гореописаното ти е било спестено.
Dirty Daddy

2.   Ами много просто - заминавате за някоя нормална, бяла държава, където никой за нищо няма да ви съди и упреква, и прекъсвате отношенията със семейството му. Когато на бял свят се появят внучетата - родителите му сами ще клекнат.
Но ако той не иска - изобщо не се занимавай! Според мен те манипулира, държи те в шах, за да може да прави с тебе каквото си иска! Тези са особено комплексирани и са супер-горди, когато са подчинили бяла жена - гяурка! Най- му изнася да си му мадама за е.. не, пък той да си се жени за миризливите братовчедки и да продължава "правата вяра"...
Щом казваш, че майка му те харесва и одобрява, пък той продължава да се дърпа, значи има нещо супер гнило в цялата работа! Най-вероятно е това, което написах по-горе...