Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!?
Здравейте!

Темата ми е продиктувана от нещо, което забелязвам от дълги години в обществото ни. Твърде много от младите и нетолкова млади българки се считат за много специални и желани от мъжете, докато всъщност изобщо не са такива. Общо казано, от всеки 100 жени, поне 80 се считат за красавици. И тук следва интересното. От всеки 100 жени, мъжете намират за привлекателни около 5, най-много 10 от тях. Мнозинството жени нямат действителна представа за себе си и се самонавиват колко са яки и как имат безброй обожатели, а простичката истина е, че въпросните "обожатели" са всъщност несериозни типажи, жадни да ги понаебат и да минат на следващата.

Въпросът е: Защо тези жени умишлено държат около себе си подобни мъже и не прекратяват общуването си с тях?

Отговорът: Защото без такова мъжко внимание измамното самочувствие на повечето жени ще рухне моментално.

Един съвет към жените: Никога не бъркайте желанието на групичка натегачи да ви изчукат, с истинското внимание и ухажване на сериозния и отговорен мъж!

Имам дългогодишни наблюдения над жените в Западна и Северна Европа и определено си личи как българката се гримира в пъти по-тежко от представителките в другите страни на континента. Къде сполучливо, къде трагикомично, къде откровено изопачаващо и отблъскващо. Защо е целият този стремеж към отчаяно лъжене на мъжкото око? Твърде силни комплекси, или?
Истинското самочувствие на жената си личи тогава, когато тя е без грим, без повдигащ сутиен с подплънки и без скъпи парцалки, т. е. когато мъжете я виждат не в целево изкуствената, а в естествената ѝ форма. Но почти никоя млада българка няма смелостта да се покаже такава, каквато е, защото всеки ден се вижда в огледалото сутрин и е пределно наясно какво представлява в действителност. Да, лесно е да си плеснеш някоя нагласена снимка в Елмаз или Facebook, избрана измежду 200 други, на които не си успяла да замаскираш добре недостатъците си. Гипсираш се с две кила грим, гълташ корема, изпъчваш гръдния кош, извиваш гръбнака, повдигаш гърдите си в сутиена с 5-10 см, правиш редовните патешки джуки и задължително се снимаш по-отгоре, за да създадеш зрителната измама, че брадичката, бузите и талията ти са фино оформени. Разбира се, не забравяш да прекараш снимката през допълнителната фото обработка, на която са способни съвременните телефони. И после трепетно чакаш така жадуваните коментари и свалки от гореспоменатите натегачи, за да влезеш напълно във филма. :)

Една моя позната миналата седмица дори стигна дотам, че на плажа написа с пръст годината 2020 и позира да я заснемат, сочеща надписа, а обяснението ѝ беше, че ще си качи снимката в профила след две години, за да изглежда по-млада. Започнах да се замислям, че тя и на старите си снимки изглежда доста по-млада, отколкото съм я виждал на живо през годините, така че явно и част от тях са били подобни "изчакващи" снимки.

В твърде много профили виждам снимки на жени, които са заснети 10 години по-рано и от километри си личи, че няма как някоя 30-35 годишна жена да има свежа кожа и излъчване на ученичка. А като ги видиш на живо, пред теб се явява някаква отпусната лелка, изглеждаща ускорено състарена и похабена, с бонус 10-20 кила отгоре спрямо снимките. И до какво води цялото това лъжене? Дори и да успее да излъже някои хора, не може да излъже точно себе си. Такъв фалш е смехотворен и се чудя как толкова много жени имат търпението и нервите да си мажат лицата като мумии, да си рисуват нови вежди, да си правят изопачаващи снимки и да се вкарват в някакви измислени филми, след като истината лъсва още в първия момент, когато някой ги види на живо, особено когато са без дрехи и грим (на плажа, в банята, вечер или сутрин след ставане и т. н. ). И после реват, че били зарязани, очаквали едно, а пък мъжете се оказали ебати лъжливите копелета. А кой всъщност е започнал цялата тази целенасочена измама!? Как въобще може да очакват една измама да доведе до нещо положително?

Жалко е, че е твърде малък делът на онези жени, които са все още непринудени, не се стремят да кифлеят, гримират се само с цел фино да подчертаят женствеността си и държат да бъдат възприемани във възможно по-естествения им вид.

Интересно ми е вашето мнение по темата - и на жени, и на мъже. Ще помоля и да се въздържате от нападки към отсрещния пол. Всички знаем, че черни овце има и в двата лагера, но нека се опитаме да водим културно и градивно разискване.

Коментари

101-150 от 397

109.   Номер 108 е убийствена. Голям "късмет" ще изкара някой с нея :)

Имам една позната, която говори и се изразява 1:1 с номер 108. Ами стои си сама и прелива в двете крайности - от "много ми е добре сама и не ми трябва никой да ме ядосва" до "омръзна ми вече така, искам да си намеря някой свестен". Аз пък съм от тези смотаните мъже, които никоя жена не ги иска, следователно нямам големи претенции, но тажи позната и аз не бих я взел.

110.   От автора:

Номер 97/99/102/107, в мнението ми с номер 61 вече бях отговорил на подобен въпрос на друга заядливка, но ще копирам отговора си и тук, защото виждам, че и ти като нея обичаш да жонглираш, ***слагайки в чуждите усти думи, които са плод единствено на твоята фантазия. Ето това е въпросната част:

"Номер 30/37, опитвал съм с чужденки (китайка, няколко шведки и финландки, рускиня, украинка, полякиня, германка, италианка, туркиня), но не се чувствам уютно с жени, които не говорят български език. :) Скандинавките са невероятно улегнали жени, работят наравно или дори повече от мъжете, поемат и тежка физическа работа и отказват помощ от мъжа. С удоволствие да ги уважаваш и да искаш още повече да им помагаш, именно защото не се преструват на чупливи принцески, чакащи все на мъжа той да плаща и върши всичко. Но аз не бих се забутал в чужда държава, сред чужда култура, с климат минус 20-30 градуса и с 1 слънчев месец годишно. Имаше го и моментът, че някои културни различия бяха твърде големи. Например китайката си оставяше обувките пред входната врата, заради разбиранията ѝ за чистоплътност, и после шареше с бос крак из цялото жилище, а аз пък си мисля, че по-чистоплътно за кожата е тя да бъде предпазена от чорап или домашни чехли. :) Бащата на туркинята искаше да я омъжва да турчин или арабин и ме заплашваше да ме коли, задето съм българин. :) Други пък искаха аз да се местя в техните държави, което не ме устройваше, нито те искаха да дойдат в България, така че нямаше как да се получи нещо дългосрочно. Същото се е случвало и с няколко жени от други български градове и села - все искат аз да се местя при тях и да ставам заврян зет в къщата на родителите им, зарязвайки градената с пот на челото ми фирма в моя град. :) Такова нещо не бих си причинил и за най-изящната фотомоделка. Избрах да си чупя главата с българските жени и отсявам внимателно. Има и чудесни нашенки, стига човек да е търпелив и да умее да прецени добре доколко е нацелил именно такава, а не някоя актриса. Номер 31 ти е отговорил защо трябва българският мъж да е по-бдителен при подбора на жената до себе си. :)
А иначе гроздето го обичам само сладко и задължително да е сорт без семки! :):):)"

Освен това, онзи ден вече ти отговорих в мнение 103 на твоето мнение 102, завършвайки с думите "Очаквам от теб или разумно подкрепени доводи с учтив тон, или плахо мълчание, или още по-настървено заяждане. Три възможности - изборът е твой! ". Е, ти избра третата от трите възможности (още по-настървено заяждане). А защо - само ти си знаеш.

*** Откъс от текста ми, с който създадох темата: "Имам дългогодишни наблюдения над жените в Западна и Северна Европа и определено си личи как българката се гримира в пъти по-тежко от представителките в другите страни на континента. Къде сполучливо, къде трагикомично, къде откровено изопачаващо и отблъскващо. Защо е целият този стремеж към отчаяно лъжене на мъжкото око? Твърде силни комплекси, или? "

*** Откъс от твоето мнение 107: "Авторе, не мога да те разбера, защо след като си бил вървежен със Северно и Западно европейките се върна към източно-балканските жени? "

Сега убеди ли се колко изопачаваш и как се излагаш, опитвайки се да излъжеш и втълпиш на останалите читатели в темата, че "бил вървежен със Северно и Западно европейките"? Ще повторя отново, за да не се оправдаваш после, че за н-ти път не си видяла/разбрала какво съм написал: "не се чувствам уютно с жени, които не говорят български език". :)

Номер 104, именно грешната себеоценка, която ти описа, обсъждаме в тази тема. Изгледай и видеото в YouTube със заглавие "What is (SMV) Sexual Market Place Value & The Wall? ", понеже то засяга пряко точно тази женска поведенческа черта.

Номер 105, поздравления за начина ти на мислене! Напълно споделям мнението ти! Аз не мога да си обясня защо в последните 20-ина години младите българки вече не ценят това, което ти описа с думите:
"Важни са чисто човешките качества, като - доброта, чистосърдечност, честност, откровеност, състрадателност и т. н. Това кой, колко пари изкарва изобщо не е толкова важно, защото не си говориш с парите и парите не са до теб в тежък момент. Затова и все повече бракове се разпадат след няколко години и още толкова са само за пред хората. Защото се гледат пари, коли, апартаменти и прочие. "

Номер 106, аз също съм забелязвал, че когато две жени - едната пълна и/или грозна, а другата нормална или много красива - са приятелки, то често тази пълната/грозната изпитва скрита завист към другата. Една моя позната преди месец и нещо ми се оплака точно от това, тъй като нейната доста едра приятелка (нея не я познавам) я разочаровала, клюкарейки за нея лъжи зад гърба ѝ пред други мъже. Причината била, че когато са заедно, тази едрата винаги оставала в сянка и цялото внимание отива за моята позната. Подобни неща са ми споделяли и още няколко жени през предишните 15-ина години, така че определено не е единичен случай. Аз пък имам няколко едри и пълни приятеля и те никога не са завиждали на тези от познатите ни, които са родени красиви и със спортни тела.

108, прочети отговора ми в мнение 101. Тези оправдания с раждането си ги запазете за след като родите наистина, а дотогава работете и се развивайте умствено, защото никога не можете да сте сигурни, че животът ви ще ви се усмихне така, че още от младини да се закачите за шлифера на някой богат будала, който да ви дундурка цял живот и да го ползвате за плащач, само и само да не ходите на работа.

Номер 109, тези жени, които описваш, са известни като "жените-пумпали". Все не ги свърта на едно място, все нещо не им достига, независимо колко добро е то. Радващо е все пак, че има и жени, които не са такива, а са нормални.

111.   Не отиват на добре нещата, наистина!
Изкуствено им е повдигнато самочувствието на всички жени. Лесно-достъпни са, ако имаш определен подход към тях. На времето (визирам преди 3-4 години), аз не знаех как да подхождам с жените, но в последствие разбрах и виждам, че са адски лесни. Когато си пишеш с тях, спечелиш им доверието, вече на следващата стъпка са готови и за секс. Обикновено доверието им се печели след 2 седмици чат, няколко лайка по снимките (сърца или лоучета) и малко повече досаждане, което те искат и колкото си понахален и настъпателен (разбира се, не говорим изцяло за секс да я натягаш), но имаш голям шанс! Те сменят бройките си през месец, така че, ако ли не ще изчакаш месец, два.

Сайтове, като Баду, Фейсбук, Тиндер и прочие, то е ясно. Особено пък това Баду, приятелката ми наскоро си го пусна да си го изтрие, повярвайте ми за около 3, 4 минути получи над 50 съобщения! ЗА 3, 4 минути!!!

Според вас може ли да имате доверие на днешната жена, която е типаж кифла. Прави целенасочено снимки, джуки патешки, my day-ове и прочие провокативни, само и само за да бъде харесвана. Знаете, ако е по-глупава, то е ясно, че може и да поддаде в определен момент, а интересът винаги ще го има, защото го има предлагането. Всички те изглеждат евтини!

За жалост, аз харесвам подобен тип, но после съжалявам, ако се влюбя в такава, то са едни постоянни съмнения и прочие, но на днешно време не виждам друго. Впечатляват ни кифлите, които са си показали дупето, които са направили стойката, които са се нацапотили и които са лесни, а после част от нас (мъжете визирам, но по-малка), вземем, че се влюбим в някой такъв парцал и се чудиме от къде ни е дошло.

Мъжете не сме много по-читави, но като ни се предлага, то е ясно какво ще правим.

Мъжете мислим само с.... за секс, не че жените не го мислят, но първо си пускат дупетата и кифленските снимки, започваш да им пишеш, заблуждават се, че в твойте очи са принцеси, но и те си го търсят секса. В последствие те са малко по-чувствителни, изчукваш ги 2, 3 пъти и после започва игнора, и мацката я е яд, че си бил поредната й бройка, но някъде в себе си го заравя и го интерпретира по-различен начин, не се срамува, не изпитва чувство на вина, но известно време си мисли, че владее положението и не се хвърля туко-така, но след няколко месеца пак поддаде и така постоянно : ))

112.   Българският мъж:
"Искам лесен секс, без отговорности, без брак, без връзка, йееее, горе на черешааатаааа! "
Българският мъж когато се оглежда за приятелка:
"Не искам да е лесна, искам да е хубава, умна, тигрица в леглото, да има хубава професия, да готви, да ме отглежда. "
Българският мъж докато си търси сериозна приятелка:
"Тая не ми пусна на втора среща, за ква се мисли, глей как се е надула, мисли си че като е хубава, умна и има професия е голямата работа! Ще я чакам аз нея да се опознаваме, не вижда ли къв съм велик, я веднага да отваря краката! Ако не - обратно при лесните. "
Резултат:
"Всички жени или са лесни, или са надути, абе много са лоши жените, уууу, че не виждат аз къв съм велик! "

113.   Ааа, авторе видя ли класата на Н. 108. "гнус ме е от вас. Ай сиктир мухльовци". Ако и да говори, че жената щяла да му ражда и да му готви на мъжа, тя самата никога не е имала мъж, нито е раждала, нито ще може да му роди по простата причина, че тя не може да ражда, защото анатомията ѝ не е пригодена за раждане. Тя е двуполова и при това над 45 г. Сещаш се какво искам да ти кажа, нали. Когато една "жена" пита: "а, чий х.. (пенис) е по-голям на мъжа или на жената, това от самосебе си показва каква "жена" е тя. Познавам я много добре от няколко години. В една тема когато и аз си изказах мнението ми за жените, подобно на твоето, тя по същия начин ме сиктирдоса.
Модератори, моля публикувайте ми коментара.

114.   Авторе, в цялата ти творческа изява тук забелязах нещо, което е доста очевидно - приличаш на една клюкарка, която е посветила живота си да изучава жените по света. Един откачен стремеж да се търсят треските в другите, без вглеждане в себе си и без да се извади гредата от своето око...
Та, ти самият в историята си пишеш, че живееш в чужди държави и се връщаш в България само за почивка, което предполага, че не общуваш на български? ! Културните различия, които те дразнят толкова много не ти ли пречат? !
А в този си стремеж да изучаваш жените по света не се ли доближаваш до българските кифли, които не понасяш? Ами на мен доста ми приличаш на тях. Те използват мъжете само за банкомати, а ти за какво си използвал жените, с които си бил, като сам пишеш, че културните различия са големи? Т. е. връзката е била обречена и ти това си го знаел, нали?
С тези условия, които пишеш, че поставяш и без да се усещаш се разбира, че си изключително контролиращ, и труден за партньорство. Звучиш като човек, който не е опознал себе си с толкова вглеждане в другите. Авторе, ти спиш, но все още не го знаеш! Припомни си Юнг -"Който гледа навън, сънува; който гледа навътре, се събужда".

А между другото има ги нормалните жени със сигурност! Но за мъжете не съм сигурна...

Ако ме търсиш, няма да ме намериш в някое модерно заведение. Нито ще видиш снимка на Moët в профила ми, защото просто не пия алкохол. Не обичам и големите женски компании. Много жени на едно място са признак на много казани думи, с никакво значение. Нямам чанта Michael Kors (жалко) и често ходя дори без лак, а да си заостря ноктите ми звучи кошмарно. Колата ми е малка, скромна и някакъв ремък свири около 5 мин., след като я запаля.
Та, ако ме търсиш - ще ме намериш! - за да ми смениш ремъка :)) И да е в еднаквост с темата ти, че повечето българки сме големи бръмчалки.

Ме

115.   От автора към номер 114. Миличка, надявам се, че не работиш като психолог! Защо ли!? Без изобщо да познаваш хората, щеше да си съставяш крайно грешни впечатления за тях и въз основа на това да им даваш неправилни съвети. Тъй като открито твърдиш за моята личност разни твои си догадки, имаш сега възможността да ги подкрепиш с факти. Посочи с цитати от моите мнения в темата кое точно те е накарало да мислиш, че не съм се вглеждал в себе си! :)

Цитирам те: "Та, ти самият в историята си пишеш, че живееш в чужди държави и се връщаш в България само за почивка, което предполага, че не общуваш на български?"
В историята ми никъде не съм писал, че живея в чужбина и не общувам на български език. Вероятно се бъркаш с това, че си прочела думите ми в мнение номер 18, гласящи "В последните 5 години живея периодично в Германия, Швеция и Финландия поради работата ми, а в България си идвам за по няколко месеца да си почина." и от това си вадиш крайни изводи, че едва ли не нямам представа как стоят нещата с родната действителност. Грешиш и се изказваш прибързано. Поради някаква причина пропускаш думата "периодично". Работя по 1-3 месеца в някоя от гореизброените страни, след което се завръщам в България за 3-6 месеца. И в трите държави си общувам редовно с българи, които живеят там. Надявам се, че след като сега повтарям това, в допълнение с точни месеци, ще си по-наясно за в бъдеще къде колко време прекарвам и дали то ми е достатъчно да придобивам впечатления от поведението на хората в съответната държава.

Иначе в последния ти абзац, описвайки ежедневните си интереси, си близо до това, което правя/не правя и аз, но с разликата, че моята кола е електрическа и няма ремък. :)

Съставяш си погрешни догадки и с думите си:
"С тези условия, които пишеш, че поставяш и без да се усещаш се разбира, че си изключително контролиращ, и труден за партньорство. Звучиш като човек, който не е опознал себе си с толкова вглеждане в другите."!
Какви условия съм поставял, какъв контролиращ, какви 5 лева? Ти изобщо четеш ли внимателно темата, или се изказваш просто ей така, колкото да се зачепкаш за нещо!? Сега ще ти разкажа някои неща за себе си и може би, може би те ще ти дадат отговор що за човек съм:

1. Отдавна съм достигнал до извода, че макар и за себе си да съм неповторим, аз - като всички останали хора на тази земя - съм обикновен, земен човек със своите добродетели и недостатъци. Себеосъзнатостта е най-важното условие за духовното ни израстване. Природата на човек е такава, че всеки от нас се мисли за по-специален от всички, за вземащ най-правилните решения, но истината е, че повечето хора допускат малки и големи грешки, които забелязват, но въпреки всичко не искат да го признаят пред себе си. Успешният човек, бил той жена или мъж, никога не парадира със себе си по грозен начин, не се себеизтъква колко е над останалите, няма нужда да залепя разклатеното си самочувствие с привличане на чуждото внимание; той е смирен и знае, че не количеството, а качеството на най-близкото му обкръжение е най-истинският показател за неговата стойност;

2. Когато допусна грешка или установя някакви нови слабости у себе си, аз се уча от тях и в повечето случаи ги превръщам в мои предимства. Старая се да се развивам, така че утрешното ми Аз да е по-добро от днешното такова;

3. Преценявам нрава на хората не по дрехите, грима (ако са жени), скъпите вещи, усмивките, погледа и престорената им учтивост, а по техните действия. Думите и подхода несъмнено са важни, но те може да са заблуждаващи, докато действията никога не лъжат. През годините многократно съм се убеждавал, че постъпките на човек крещят по-силно от шепота на неговите обещания;

4. Още от малко дете имах такива мечти, които бяха много смели, но винаги разумни и осъществими. А бяха разумни, защото знаех, че ако са такива, то след време ще мога да ги направя мои стремежи. Някои от тези стремежи вече осъществих, а други от тях развивам в момента. Имам достатъчен запас от стремежи и за в бъдеще;

5. Не се възгордявам и хваля, когато спечеля. Не се боя да призная, когато загубя. Повечето хора постъпват по обратния начин.

6. Изключително много уважавам правото на жените да се трудят и плащат сметки наравно с мъжете. Никога не си позволявам да подценявам която и да било жена, да я мисля за безпомощна и неспособна да се справя в живота. Харесвам борбените жени с чест и достойнство.

Поздрави и благодаря за свежите усмивки! :)

116.   Авторе, обърни внимание на Н.114 и виж какъв "задълбочен" психологически анализ ти е направила. Казва ти: "Авторе, ти още спиш, но все още не го знаеш". И те моли да си припомниш Юнг, който казва: " Който гледа навън, сънува; който гледа навътре, се събужда". А дали тя гледа навътре или и тя гледа все навън и продължава да сънува, иначе защо ще пита: "Къде да срещна интелигентен мъж"? Тя още не го е срещнала, защото преценката ѝ за себе си е много, много грешна.
Авторе, ти питаш: "защо ПОВЕЧЕТО българки имат крайно грешна преценка за себе си", с което аз съм напълно съгласен, и чакаш за коментари. Разбира се повечето жени (точно тези които се надценяват) няма да са съгласни с теб. И 114 те упреква, че още спиш, а тя като е много будна защо задава въпроса: "Къде да срещна интелигентен мъж" и продължава да пита: "Всички мъже ли са лайнари" (темата е изтрита). И продължава към теб: "А между другото има ги нормалните жени със сигурност! Но за мъжете не съм сигурна..."
Това последното ѝ изречение как ти звучи?

117.   до 41, BS

"Ти познаваш ли всички жени? Това, че ти си избираш боклучливи женки, говори лошо за теб."

И ти не познаваш всички мъже, но не ти пречи да ги плюеш във всяка тема. Той поне си избира НЯКАКВИ жени, а теб кой мъж те е избрал до сега?

118.   117, не плюя мъжете във всяка тема, тъкмо обратното - в последно време избягвам да плюя. По- интересното е че отговаряш на коментар, който съм писала преди месец. :D
Има мъже, които са ме избирали и то в повечето случаи за сериозна връзка, даже единият път бях на косъм от започването на такава, но отказах. Да се запознаем лично, ако много държиш да знаеш кои са въпросните момчета/мъже?

Black Sabbath

119.   Ти ли не плюеш?! Че ти друго не правиш.

120.   119, ами, явно не си чел/а достатъчно мой коментари. Това че си прочел/а пет мой коментара в спор с някого, не означава, че плюя постоянно. И интересно кой ми го казва - човекът, който от нищото ми отговаря на коментар отпреди месец. :D

Black Sabbath

121.   Чела съм достатъчно и 90% оплювания. Набиваш се доста на очи, защото в 90% от темите все ти спориш с някого.

122.   За теб и 5 коментара от два спора може да са 90%. Вярно е, че съм изпадала в гневни състояния и съм писала страшни глупости, но като гледам как от нищото се дразниш на мой коментар от преди месец, нещо бая си се разгазирала и ти. Пий една студена вода и се успокой, че не ме си се занимава с глупави спорове вече.
Ако пък много ти се заяжда с някого, заповядай тук:
http://spodeli.net/4/story-133053-50.html#h
http://spodeli.net/3/story-133642-50.html#h

Black Sabbath

123.   Авторе, имам медицинско образование и работя като лекар, но това не пречи да имам разностранни интереси и занимания. Смея да твърдя, че познавам добре хората. А Карл Юнг е психиатър, между другото.

Нямам достатъчно време да чета подробно и да вадя цитати - кое, как, защо... Не се занимавам с литературни анализи.

Направи ми впечатление, че доста заучени фрази използваш.

Хубаво е човек да следва мечтите си и още по-хубаво е, когато те се осъществят.
Аз винаги съм искала да помагам на хората без крайната ми цел да е била пари или лични облаги. И Слава Богу, семейството ми винаги ме е подкрепяло. Затова 3г. работих за почти без пари в беден квартал, сред около 3000 роми. Много ми се чудиха какви ги върша и защо вместо почивка в Дубай аз зарадвах няколко деца, като им купих велосипеди и т.н. И не съм милионерска дъщеря, нито любовница на богат чичко. Просто правя нещата, които ми са на сърце и ме карат да се чувствам щастлива, полезна и да има смисъл от моето съществуване!

В очите на голяма част от българските мъже/жени вероятно ще изглеждам глупаво, но отдавна спрях да плащам данък обществено мнение. Нямам екстеншъни, орелски нокти, филъри и разни подобрители и адитиви, нямам голи снимки, не се събличам пред непознати, нямам регистрации по сайтове за запознанства, ползвам фейсбук предимно служебно и за връзка с познати, които не живеят в България, нямам милион връзки зад гърба си и т.н.
За мен има разлика между това да се държи ръка и да се окове душата. Да си в нечие легло, не означава любов. А любовта не е фойерверки. Целувките и подаръците не са договори и обещания.

Със сигурност потвърждавам, че нямам нереална представа за себе си. И затова още в първото си мнение под тази публикация написах, че по-добре човек да е сам, отколкото с някой глупак. Поне това е моето разбиране, с което не правя компромиси.

Но всеки има право да живее живота си, както го разбира и иска.

Дано Вселената пресече пътя ти с някоя жена, която да те разубеди, че все още има българки, които имат реална и адекватна преценка за себе си.

Ме

124.   122

Успокой се и просто не хленчи, че те генерализирали. Щом ти правиш същото в половината теми, недей да ревеш, когато си от другата страна. Иначе е леко нагло.

126.   От автора към номер 123. След като пишеш "Нямам достатъчно време да чета подробно и да вадя цитати - кое, как, защо... Не се занимавам с литературни анализи.", защо тогава неколкократно вече си позволяваш така прибързано да бълваш погрешни мнения по мой адрес? Безброй противоречения намирам в изказванията ти, а дори и с последното си включване в темата продължаваш да го правиш. Е, как тогава имаш самонадеяността да твърдиш "Смея да твърдя, че познавам добре хората.", след като нагледно показваш, че бъркаш? Не, не ме познаваш, нито си налучкала какви са моят нрав и поведение. Грешиш и за това, че според теб съм имал "заучени фрази". Цитирай тези "заучени фрази", за да го докажеш! Ето, имаш тук безплатната възможност да докажеш твърденията си. Но не го правиш, тъй като няма как да го сториш. Просто приеми, че човек се изразява по начина, по който мисли. 100 пъти да ме събудиш от сън, 100 пъти на бялото ще кажа бяло, а не черно, тъй като не си меня мнението през 5 минути.

Накрая завършваш с още едно изречение, което е лишено от смисъл: "Дано Вселената пресече пътя ти с някоя жена, която да те разубеди, че все още има българки, които имат реална и адекватна преценка за себе си.". Явно си пропуснала да прочетеш ВТОРАТА дума от заглавието на темата ми, която е "повечето". От това един прозорлив човек като теб (поне така опитваш да казваш за себе си) би следвало да си направи извода, че авторът на темата (аз) е пределно наясно, че все още има и българки, които имат действителна преценка за себе си. Дори и по-нататък в темата ми съм повторил това неколкократно, а също и в предпоследния ми абзац, гласящ:
"Жалко е, че е твърде малък делът на онези жени, които са все още непринудени, не се стремят да кифлеят, гримират се само с цел фино да подчертаят женствеността си и държат да бъдат възприемани във възможно по-естествения им вид. "

Но чудно как все се намират жени, които нямат очи да видят какво пише черно на бяло и винаги слагат под общ знаменател с "всички", когато обвиняват мъжете за неща, които въобще не са писали.

Следващият път, когато решиш да обвиняваш някого (на практика това правиш, и то с тънко премерена подигравателна ирония, макар и да правиш опити да звучиш любезно), поне се постарай да четеш ПРАВИЛНО ВСИЧКО, защото когато си позволяваш да възприемаш написаното погрешно, то няма как да очакваш твърденията и догадките ти да са верни! Толкова е просто да бъдеш непредубедена; само трябва да го сториш! :)

127.   123, и без да казваш, че си с медицинско образование и работиш като лекар си личи, че си умно момиче или поне над средното ниво. Още от първите ти коментари със същия подпис си личи, че си малко или много различна от "кифленското" съсловие, но защо ти е необходимо да се доказваш точно тук - нали знаеш, че "не е важно какво са ти казали, а кой ти го е казал", тук няма как да разбереш кой съм аз, няма как да разбереш и кой е авторът. Защо ти е тогава да спориш и да убеждаваш хора, които са очевидно предубедени? Ако правилно съм те прочел, и ти си разочарована от българския "пазар" на мъже, иска ти се да докажеш, че не всички жени са като онези, от които е разочарован автора, но не допускаш и това, че не всички мъже сме като онези, които са те разочаровали т.е. и ти изпадаш в крайности и не успяваш да намериш разумния баланс. Знам, че е трудно, но съм убеден, че не е недостижимо да се намери този баланс, но това няма как да се получи само с отрицание и негативизъм, трябва и малко вяра, че хубавото и теб ще те сподели. Вярата обаче не е да се затвориш в черупката си и да се молиш Господ да ти поднесе на тепсия подходящия човек, вярата е обвързана с действието, а ми се струва, че ти си се отказала да действаш, очите ти, натрупания опит, разсъдъкът ти работят само като видеорегистратор, а видеорегистраторът нито бие спирачки, нито подава газ. Далеч съм от мисълта да те съветвам да се регистрираш в сайтове за запознаства, да започнеш да си лакираш ноктите, да се обличаш предизвикателно, да се държиш като кОвре, но все пак трябва да направиш нещо за да бъдеш забелязана, да си дадеш шанс да бъдеш оценена, да се докажеш. Ето, тук аз те забелязах, но какво от това - трябва да те забележи някой на живо, а дали след това ще има фойерверки, дали фойерверките ще прерастнат в любов е друга тема. Не знам какъв смисъл влагаш в "Да си в нечие легло, не означава любов.", но за мен леглото е здраво обвързано с любовта или нека го наречем влюбването. Ако правилно те тълкувам, в "нямам милион връзки зад гърба си" виждам причините за разочарованието ти, ако си била с някого без да е имало влюбване, няма как след това да няма разочарование. В общи линии всичко се свежда до "каквото повикало, такова се обадило", с каквато нагласа тръгнеш към един човек, със същата нагласа ще ти отвърне и той, ако ти не вярваш в любовта, няма как да очакваш, че ще ти отвърнат с любов, ако за теб взаимоотношенията се свеждат до секс, а сексът е просто физиология, няма как да очакваш, че отсрещната страна ще погледне на теб и като на човек и ще се опита да надзърне под леглото.
Малка си още, имаш време да провериш на собствен гръб, че "блага дума-железни врати отваря", доброто извиква добро, отрицанието-отрицание.
За разлика от много други вярвам, че "Със сигурност потвърждавам, че нямам нереална представа за себе си. ", но точно това ме плаши - твоята реална представа те кара да си мислиш, че не заслужаваш нещо повече от "глупак" и затова около теб са само глупаците. Какво ти пречат глупаците, защо трябва да ги коментираш, просто ги игнорирай и не се съсредоточавай в това да им покажеш, че са глупаци - те просто няма да те разберат, намя да те разбере и автора на темата (без да твърдя, че е глупак), просто ще си "гръмнала" една енергия в посока на нищото, ще си си изгърмяла патроните на халост и ремъкът ти ще си остава несменен.

128.   124, шшшт, тихичко и кротичко върви да броиш темите, в които съм писала. Май ти е по- интересно, отколкото да броиш овце.

Black Sabbath

129.   Авторе, както те засяга теб самопреценката на другите!?? Защо този нездрав интересклъм други хора (не ти връзват ли, какво ли?). Ако обичаш, гледай си твоя живот, ако го имаш, ако го нямаш, направи така, че да имаш! И не, няма да стане с обсъждане на другите, другите НЯМА да се промеят, за да се нагодвят според теб. Ти НЕ МОЖЕШ да контролираш другите, само себе си!!!

130.   128, няма нужда да броя, от всички потребители твоите определено се набиват на очи най-много поради високия процент на коментирани теми от теб. Точният брой няма значение, а само това, че си досадна, както вече няколко души ти казаха. Всички потребители четат само за теб и авторите съжаляват, че пускат теми, защото разводняваш всички с безкрайните си обвинения.

132.   129, послушай собствения си съвет и гледай собствения си живот! Какво изобщо целиш с думите си, тръгвайки да се обясняваш как не можем да променим другите!? Темата съм я създал с цел хората тук да споделяме своите впечатления и опит. Дано съм се изразил достатъчно ясно и недвусмислено, за да го помниш занапред! Усмивки! :)

От автора.

133.   Авторе, МЕ много правилно те е "охарактеризирала", съдейки по постовете ти. А може би самия ти имаш неправилна преценка за себе си. Както ти смееш да твърдиш в заглавието на темата си неща за хора, за които хал хабер си нямаш по дадена тяхна постъпка или изречение, така и ние можем да го правим и ти нямал право да ревеш и тропаш, колко е нагло от наша страна.

134.   Авторе, успокой се! Ти си най-якият пич, който съществува! Доволен ли си сега? ! Надявам се...
Грешните преценки, които пишеш, че правя са вследствие на виртуалното общуване, защото аз чета текст, осмислям, тълкувам, но не виждам реалния човек.
Кофти, че си се почувствал обвинен, не съм целяла това. и да знаеш, че не е полезно да си толкова тънкообиден.

127, не се доказвам пред никого тук. Просто споделям мнение, както и ти. Проблем ли е това за теб?
А що се отнася за вярата, кой е казал, че съм се "затворила в черупката си" и че нямам вяра? Моето разбиране за нещата е различно и не го натрапвам на никого. Просто споделям, сайтът не случайно е с това име. А вярата е свързана и с доверието, и вярата води човека винаги.
Целта на живота не ми е да срещна г-н Супермен. Ако се случи чудесно, ако не се случи ок. За всичко си има точно време. Знам, че за всеки човек има някой, който да го оцени.
Нямам намерения да се регистрирам в сайтове за запознанства, това не е за мен. Нито пък да правя неща, които не ги усещам със сърцето си и не са добре осмислени.
Знаеш ли, има хора, които привличат внимание и са забелязвани постоянно от другите, но това не им харесва и не ги радва? ! И сами се дистанцират. Ами аз съм от тях! А защо това е така - вероятно си има някаква причина...
И грешиш, не съм била с никого просто ей така. Не съм такъв тип човек. И нямам богатия арсенал от международни връзки, за които авторът пише :) За мен е безумно да прескачам като пеперуда от цвят на цвят, само за да си лекувам невървежите от едната връзка в другата и да се въртя в порочен, омагьосан кръг. Или просто да трупам опит в тази сфера, обърквайки си енергията с разни мъже. Не, мерси!
Малка ли съм или не, разбрах едно - "Човек остарява твърде бързо, прекалено бързо и помъдрява прекалено късно! "

135.   Авторе, успокой се! Ти си най-якият пич, който съществува! Доволен ли си сега? ! Надявам се...
Грешните преценки, които пишеш, че правя са вследствие на виртуалното общуване, защото аз чета текст, осмислям, тълкувам, но не виждам реалния човек.
Кофти, че си се почувствал обвинен, не съм целяла това. и да знаеш, че не е полезно да си толкова тънкообиден.

127, не се доказвам пред никого тук. Просто споделям мнение, както и ти. Проблем ли е това за теб?
А що се отнася за вярата, кой е казал, че съм се "затворила в черупката си" и че нямам вяра? Моето разбиране за нещата е различно и не го натрапвам на никого. Просто споделям, сайтът не случайно е с това име. А вярата е свързана и с доверието, и вярата води човека винаги.
Целта на живота не ми е да срещна г-н Супермен. Ако се случи чудесно, ако не се случи ок. За всичко си има точно време. Знам, че за всеки човек има някой, който да го оцени.
Нямам намерения да се регистрирам в сайтове за запознанства, това не е за мен. Нито пък да правя неща, които не ги усещам със сърцето си и не са добре осмислени.
Знаеш ли, има хора, които привличат внимание и са забелязвани постоянно от другите, но това не им харесва и не ги радва? ! И сами се дистанцират. Ами аз съм от тях! А защо това е така - вероятно си има някаква причина...
И грешиш, не съм била с никого просто ей така. Не съм такъв тип човек. И нямам богатия арсенал от международни връзки, за които авторът пише :) За мен е безумно да прескачам като пеперуда от цвят на цвят, само за да си лекувам невървежите от едната връзка в другата и да се въртя в порочен, омагьосан кръг. Или просто да трупам опит в тази сфера, обърквайки си енергията с разни хора. Не, мерси!
Малка ли съм или не, разбрах едно - "Човек остарява твърде бързо, прекалено бързо и помъдрява прекалено късно! "

Ме

137.   132, и целя точно това, което съм написала, нямам задни мисли като теб! Целя да изтъкна факта, че другите не можем да променим, а само себе си!!! Следователно да ти спестя време и енергия, похабени в загубена кауза! Дано го запомниш занапред добре!

138.   Ето една статия, която е на английски език, но въпреки всичко си заслужава да се прочете от хората, разбиращи този език. Накратко - в нея се споменава истината за това, че не мъжете, а всъщност жените са тези, които имат твърде високи изисквания към отсрещния пол. Замислете се какво се случва в обществото ни и ще се убедите, че е точно така, както е описано там:
https://therationalmale.com/2011/09/15/womens-physical-standards/

139.   Авторе, виждам, че № 114 и № 123 те провокира и обижда защото ти си изказал личното си мнение за повечето български жени. На нея това твое свободно изказване не ѝ се нрави защото тя смята, че ние мъжете въобще не познаваме жените, затова ти казва: "Авторе, ти още спиш, но все още не го знаеш". И тя защитава винаги жените, но защитавайки тях тя защитава най-вече себе си. Тя е "на върха в интелектуално отношение" и няма мъж равен на нея. Прочети ѝ темата: "Къде да срещна интелигентен мъж" в "Любов и изневяра". Пак в Любов и изневяра темата ѝ: "Високите ми стандарти". Все в този отдел другата ѝ тема: "Виновна ли съм, че не искам мъж, чиято мечта е да стане тираджия". Още две нейни теми ще ви покажа, едната е в "Семейство" и темата се казва: "Безспорния талант на дъщеря ни" и още една тема в отдел "Други": "Защо съм сама ли". Мога още много нейни теми да ви покажа защото тя ги пише на конвеер, но ако прочетеш тези които съм посочил ще имаш пълна представа за нея. Аз познавам тази коментаторка от много години от друг сайт, където имаше задължителна регистрация и тя там не можеше да се прикрива, колкото и да й се искаше. Спорили сме много пъти, познавам стила й на писане и начина й на изразяване. Тя от мен неможе да се скрие. В другия сайт тя се представяше, че е завършила българска филология и уж е била коректор на текстове. После се представяше, че е завършила машинно инженерство, а ето сега пред теб се представя за лекар. Даже в другия сайт в една нейна тема казваше, че на 26 години е завършила две висши образования и два колежа и щом подаде молба за работа веднага я назначават на най-високата позиция, но на нея бързо й омръзвало. Но най-фрапиращото беше, когато казваше, че е била пряк, директен ръководител на стотици мъже и малко жени. Когато я попитах в коя сфера на икономиката е ръководила стотици мъже, мълчи като няма. Така, че Авторе тя не е лекар. Дори не е и млада, тя е на 62 години и живее някъде сама и от скука и непожелавана от никакъв мъж, тя беснее. Затова тя пише много теми тук защото сайта е анонимени и казва: "това много ме устройва". Тук в нейните теми, (а те са много), тя се представя от най-ранна тийнейджърска възраст до към малко над 30 годишна. Винаги в описаните от нея "връзки" тя започва много добри отношения, но след средата на темата й тя започва да обвинява за всичко "приятеля" й хвърля кал по него. Всичките й истории завършват с обвинения към мъжете. Тази "лекарка" е патологична лъжкиня. Вие просто си нямате на представа какъв дявол е тя. Съдете по нейния девиз що за човек е тя. Девиза ѝ: "Животът на една жена, която очаква от мъжа разбиране, не може да бъде друг, освен проигран". Вие преценете какво говори девиза ѝ за нея.
И авторе тя като ти напомня за Карл Юнг и ска да ти покаже колко е ерудирана, но ти не знаеш, че тя е голям плагиатор. Тя е плагиатсва мисли от известни личности, но ги представя за своя мъдрост. Три пъти я хващам да прави това. Първия път плагиатсва от един Индийски "йога"-мошеник, когото изгониха от САЩ и в още 23 държави му отказваха да го приемат. Втория път плагиатства мисли от българския Богослов Ваклуш Толев. На мен също ми излезе с мисли на Карл Юнг, които ги намира в интернета, а не, че е чела неговите трудове. Най-голямата ѝ излагация беше, когато показа върховното си Библейско невежество, като каза, че Исус Христос винаги се е криел и като го хващат го разпъват, а не знае, че той е говорил в синагогите и пред 5, 000 хиляди души. И най-голямата глупост, която тя и една нейна съмишленичка казаха: "Скоростта на движение на каквото и да е тяло зависи единствено от неговата интелигентност". А тя казваше, че е завършила машинно инжинерство, а пък не знае какво значи тяло. Та това е твоята обвинителка Авторе, една голяма патологична лъжкиня.

140.   139, много ти благодаря за коментара! Смея се с глас на нещата, които си измислил и написал за мен :)))
Чудно ми е, колко ли скучен живот имаш, че да седнеш и да напишеш толкова небивалици и лъжи за човек, когото не познаваш. И да знаеш, че ми потвърди, и наблюдението, което имам през последните няколко години, че хората стават все по-луди...

Ме

141.   Авторе, какво те засяга самооценката на другите?

142.   От автора.

Припомням отново последния ми абзац най-горе в темата, с който призовавам към следното:
"Интересно ми е вашето мнение по темата - и на жени, и на мъже. Ще помоля и да се въздържате от нападки към отсрещния пол. Всички знаем, че черни овце има и в двата лагера, но нека се опитаме да водим културно и градивно разискване. "

Номер 140, ако номер 139 все пак не е познал за теб, то замисли се как ти неколкократно вече да опитваш да ми съставяш психологически профил. Напъните ти за налучкване не дават резултат - разбери го! Въобразяваш си лъжи за мен, без да ме познаваш!
В мнението си 134/135 (повтаря се) твърдиш "защото аз чета текст, осмислям, тълкувам", а аз още преди това в мнение 126 ти обясних, че точно при осмислянето грешиш, самовтълпяваш си неистини и оттам идват всичките ти проблеми. Затова и съвсем логично е да те цитирам, защото много добре си оформила тези две изречения и си заслужава да си ги повтаряш пред огледалото дълго време:
"Чудно ми е, колко ли скучен живот имаш, че да седнеш и да напишеш толкова небивалици и лъжи за човек, когото не познаваш. И да знаеш, че ми потвърди, и наблюдението, което имам през последните няколко години, че хората стават все по-луди... "

Номер 141, с твоите камъни по твоята глава: Теб какво те засяга мен какво ме засяга?

143.   Авторе, започни да се държиш като мъж и може и да ти хареса. Щото да намираш кусури на другите, заради твоите грешни преценки не е мъжко.

144.   Номер 30/37/72/82/143, не ти ли омръзна вече да се заяждаш в темата периодично? И в други съседни теми постоянно насаждаш напрежение между двата пола и хората на няколко пъти те призоваваха да се спреш! Не те зная жена ли си или мъж, преструващ се на жена, но подобно поведение не е уважително. Ако не можеш да допринесеш с градивно мнение в коя да е тема, по-добре си замълчи! Ако ще обсъждаш темата, прави го и влагай разум и непредубеденост в думите си, а не се заяждай с автора ѝ! :)

Настоящата тема е създадена с цел да се споделят мнения относно една особено ширеща се поведенческа черта у много жени, и особено по-младите такива, които са облъчени от сбъркани статии за феминизъм и не умеят (или не искат) да правят разлика между ухажване от страна на кавалери със сериозни цели и досаждането на разни свалячи, чиято цел е просто да си мушнат чушката, без обвързване.

146.   Като цяло споделям голяма част от вижданията на автора, но след като прочетох 110 (негов отговор) взех да се чудя всичките тия скандинавки, китайки и туркини чукал ли си ги или си чатил дълго и си правил срещи (понякога)? Специално това за туркинята как баща ѝ ще те коли ми звучи доста преразказано по картинка. Предполагам в Германия си я намерил, а не в Турция. Чука ли я? Ако си я чукал - баща ѝ или ще те ожени или няма да се вълнува толкова, защото му се е случвало много пъти. Ако не си я чукал, за какво я споменаваш. Има малко съмнителни украси на положението, дано осъзнаваш точно какво ти се случва, а не разкрасяваш. Имам един познат, който живее в съвсем измислен свят. Секс съчиненията му са безкрай, но с времето аз и други, които го познават започваме да подозираме, че той е започнал да вярва на измислените си истории. Лъжеш за нещо и след 5 години го помниш сякаш е ставало наистина. Тежка форма на самозаблуда.

148.   Средата ти показва какви жени намираш - Facebook, Elmaz (в gepime не влезе ли).

Моят опит (т.е. моето мнение) твърди, че българските жени имат 2 големи предимства пред доста европейски такива: изглеждат добре физически и се обличат прилично. Докато живях в Австрия забелязах, че момичетата там се обличат много по-консервативно или направо скучно и без да изглеждат зле, са доста по-пълни (и един приятел австриец сподели това).
В Англия (източник: приятели, учили там и един-двама англичани) жените са... еми варират. Има си красиви, но повечето връщащи се тук твърдят, че те са рядкост. А и поведението било на доста по-ниско ниво (изключения има, естествено). Не забелязах нищо Бог-знай-какво в Германия или Франция.

Откъм характер обаче, не е толкова впечетляващо. Струва ми се, че каквото англо-говорящите пропускат във външен вид, то се компенсира чрез повече хумор и разговорливост. Ако не е ясно вече, аз съм си горд простак и обожавам да ръся сарказъм и сатира напосоки. Много български момичета/жени се погнусяват от това, забелязал съм. Просташки разговори съм имал с момичета от Финландия, от Ирландия, от Англия, но въпреки че животът ми е бил прекаран тук - само с 1-2 български. Не знам как да го опиша, може би е до манталитета - българите не разбират реално сарказма, повечето обиди/хумор се свеждът до вулгарни идиотизми.

Не мисля че има епидемия от евтина арогантност. Който не е съгласен, нека спори.

149.   Истината и за двата пола е, че ако искаш да имаш стойностен човек до себе си, ще трябва да се понапънеш малко. Напоследък свикнахме всичко в живота ни да е леснодостъпно и на ръка или клик разстояние. Вкарахме пазарните принципи на търсене и предлагане дори в интимните взаимоотношения. Тя щяла, виждаш ли да ми пусне ако аз съм най- еди какво си? ! Е, мерси - нямам нужда някой да ми "пуска", няма да ми е сладко, когато липсва желание от среща или когато съм съпоставян като оферта спрямо други. Всеки свестен и уважаващ себе си мъж не би се интересувал от отношения с подобна. Ето за това най-наглите, безпринципни и "отракани" "мъже" се класират в леглото на госпожицата. Следва некачествен секс с още по-некачествени взаимоотношения и кой от къде е.. Същото важи и за мъжете.. и каква е равносметката: Читавите хора стоят на страна от подобни отношения. Някои от изпатилите си също осъзнават грешката и се стараят да се променят, но масовото взема все по-голям превес и се превръща в норма на поведение. От там идва и грешната преценка според пазарния принцип
- ако искаш да си вървежен и да ти се лепят мацките, просто трябва да станеш милионер.
- ако искаш да си вървежна и да ти се лепят "гъзарите", просто трябва да се снимаш по цици.
Авторе, просто е по-лесно така, обществото ни е такова. И аз да бях жена, сигурно щях да си пусна някое мобилно приложение по цици и по цял ден да си вдигам самочувствието и да подбирам на кой да "пусна" или кой е "мухльо" Пазар е това, не е шега работа! А дали ще си част от това е въпрос на личен избор..

150.   "Теб какво те засяга мен какво ме засяга? " Засяга ме, за да преценя има ли изобщо смисъл твоята тема!?
Аз отговорих, сега е твой ред! Какво те засяга самооценката на другите?

151.   "Настоящата тема е създадена с цел да се споделят мнения относно една особено ширеща се поведенческа черта у много жени, и особено по-младите такива, които са облъчени от сбъркани статии за феминизъм и не умеят (или не искат) да правят разлика между ухажване от страна на кавалери със сериозни цели и досаждането на разни свалячи, чиято цел е просто да си мушнат чушката, без обвързване. "

Така, а тебе какво те засяга "поведенческата черта у много жени"?

152.   Авторе, пиши си, колкото искаш. Може и цяла рота в своя защита да включиш, ако искаш. Но аз се включвам за последно, за да ти напиша само едно - ти не познаваш изобщо жените. Искаш жената, а си готов всеки път като не стане така, както си го представяш да я изгониш. Няма желание за жената, за личността в нея, за нейната ценност, а желание да ти се угоди, да е на твоето.

Все пак Успех!

Ме

153.   От автора:

Номер 149, за съжаление няма как да не се съглася с теб. Напълно така е, както пишеш. Обществото ни се изроди много в последните две десетилетия и вече почти няма помен от онези ценности, които се изповядваха допреди това (и които все още съществуват в Латинска Америка, повечето страни в Азия и развитите европейски държави). Покупко-продажбата между мъже и жени цари в пълна степен.

Въпреки напъните на няколко човека в темата да я изместят в посока коментари пряко към моята личност, а не да се придържат към даване на мнение относно крайно грешната себеоценка на много българки за себе си, все пак за последен път ще си направя труда да отговоря на умишлено предизвикателни въпроси. Ако въпреки това тези хора желаят да продължават да се включват по такъв ядлив начин, ги съветвам да си създадат собствени теми за любимото им занимание - погрешното съставяне на психо-профили - и да оставят останалите коментиращи и четящи тук да четат и пишат относно настоящата тема. Вече ще подминавам и оставям без отговор всякакви бъдещи опити някой да се чопли с мен. :)

Номер 146, много нелепо е да пишеш: "Ако не си я чукал, за какво я споменаваш.". Трябва ли непременно ние, мъжете, да "изчукваме" жените, с които сме се запознали и изразили желание да опознаем? Аз не мисля така. Ако усетя, че с дадена жена имаме някакви непреодолими несходства в начина ни на живот, разбиранията, ценностната система и т.н. (това обикновено се случва още при първите срещи), най-нормалното нещо е да не правя излишни опити за задълбочаване на отношенията ни в посока интимност. Не съм мъж, който би си легнал с жена още на първите срещи, преди да съм я опознал до едно по-приемливо равнище.
Туркинята е от родния ми град в България, баща ѝ също, но не зная защо толкова те вълнува коя жена съм любил и защо ги правиш тези прибързани предположения за Германия. Бащата просто не искаше дъщеря му да е с християнин.
Всичките споменати жени ги познавам лично и с някои от тях сме имали кратки или по-дълги връзки, а с други стигнахме само до излизания с цел опознаване. Напълно нормално е. С всички чужденки съм се запознавал или на работното място, или общи приятели са ни запознавали (при всички случаи - в чужбина). И в мнение 110 вече пределно ясно обясних, че основните причини да не се получи нещо дългогодишно е, че общуването ни не е било пълноценно, като не е на български език (на английски или руски е било), че съм намирал в някои от тях странна привички от народопсихологията им, че аз не искам да оставам да живея "навън", както и те не са били съгласни да се преместят от развитите си държави с ред и закони в беззаконна и бедна България. Само в България съм се срещал с няколко българки след първоначално общуване по Интернет, но не зная как по последното можеш да си правиш крайни изводи кой човек какъв е. Факт е обаче, че почти всичките българки в живота ми се опитваха да ме променят по свой вкус: да започна да харесвам театър, морски дарове и т.н.. Това е най-голямата грешка на жените. И като не се получава, се цупят като сърдити момиченца от детската градина. Случвало се е и при повечето ми познати и приятели - жените, които са (били) с тях, искат да ги променят до неузнаваемост, вместо да ги приемат такива, каквито са.

Номер 148, средата ми е такава, че FB ползвам единствено с цел да си рекламирам работата и да осъществявам сделки с чужденци, които много лесно, достъпно и безплатно могат да се запознаят с опита и способностите ми там. Също поради тази причина, ползвам редовно и YouTube. Противно на насоката на изказването ти, не съм типа човек, който кисне в страници за запознанства. Докато съм в чужбина, въобще не влизам в Елмаз, а като съм в България, влизам там предимно ако получава известие на електронната ми поща, че някой е писал писмо. Това мен ме устройва напълно, защото се случва много рядко и причината е, че жените почти никога не заговарят първи мъжете. Първото нещо, което питам заговорилите ме жени, е какво работят. Това стряска доста от тях, тъй като често в отговор се ядосват, започват да пишат разгорещено или се чудят как да се оправдаят, че не работят в момента, а в същото време изискват от мъжа да има доход над 1500-3000 евро.

150/151. Преценката дали има смисъл моята тема я правят хората, които отделят от времето си, за да съблюдават за реда в Сподели.нет. След като вече са го сторили и има десетки стойностни мнения от включили се в разискването тук хора, значи това пределно ясно отговаря на въпроса ти дали има смисъл от темата.
Мен ме засяга какво се случва в обществото ни, тъй като почти ежедневно се натъквам на какви ли не образи от двата пола, които си натрапват поведението на околните и допринасят за ширещия се човешки упадък в България. Ако мислиш, че съм единствен, който забелязва това, жестоко се лъжеш. В мнение 138 вече посочих връзка към един материал по темата, но ти препоръчвам да изгледаш и следните видеа в YouTube, засягащи точно крайно грешната представа на мнозина жени за себе си и до какви граници може да достигне тяхното самозабравяне:
https://youtu.be/y8micvx79Vw
https://youtu.be/SddZvNQOuFw

Към всички в темата: Как ви се струва тази таблица? Използвах като основа за нея една таблица на английски език, датираща отпреди доста години и отнасяща се за западноевропейския свят и САЩ, но се опитах да напасна нещата според родната действителност. Горната на първообразът, а под нея е направената от мен:
https://i.imgur.com/0CITeGy.png
https://i.imgur.com/ja3pE8J.png
Според моята таблица, аз съм мъж В-4, т.е. съвсем обикновен човек, с по-високи от средното доходи, с ръст малко над 170 см. Заради дохода ми се е случвало да усещам престорения интерес на неколцина златотърсачки, така че се чувствам късметлия, задето все още не съм Б-4 или А-4, понеже тогава би било още по-трудно да се отсява коя жена е свястна и коя се навърта наоколо заради парите.

154.   "Първо питам жените какво работят"
Жалка история - дама съм, с успешна кариера съм начало на собствен бизнес и когато "мъж" ми го зададе тоя въпрос съвсем в началото на общуването, го отписвам директно.
Значи, няма значение аз какъв човек съм, има значение колко изкарвам, защото мамин златен не може сам да се оправя в живота, но е с претенции до небесата и му е много важно да се лепне за някой по-успешен, белким прокопса.
Но иначе обвинява всички жени колко са "меркантилни".

155.   Хора, не разбрахте ли, че това женомразеца пускащ разни теми от сорта на не се женете за самотна майка, не се това, не се онова, жените такива, жените онакива: ясно е, че не може да си намери жена и газ пикае. И пише ли пише ли...жал ми е за него. Авторе, излез и си намери жена, стига си се пенявил на клавиатурата.

156.   154, а да ти е идвало на ум, че това какво работиш може да има връзка точно с това какъв човек си, а не колко изкарваш?

157.   Много сме се променили всички. От кога въпроси " С какво се занимаваш" се свързват директно с меркантилност?! Някога този въпрос се свързваше със започване на общ разговор, опознаване на човека, сближаване и т. н И през ум нямаше да ти мине за сметкаджийски истории. А сега, леле, направо сме нас тръгнали още преди да опознае човека какъв е, го съдим до дупка! И аз питам мъжете по принцип и някои ме мислят за меркантилна и са ми го казвали, но съм отрязва Ла такива господа с възможности, пък каквото искат да си мислят!

158.   Номер 152, чуй си думите към автора на тази тема:
"Но аз се включвам за последно, за да ти напиша само едно-ти не познаваш изобщо жените. Искаш жената, а си готов всеки път като не стане така, както си го представяш да я изгониш. Няма желание за жената, за личността в нея, за нейната ценност, а желание да ти се угоди, за да е на твоето".
Аз бих желал това да ти е последно включване в каквато и да е тема, защото от твоите коментари само едно се вижда-безкрайната ти грандомания и непостижимата ти "интелигентност". Засрами се от безкрайните ти лъжи и измислици. В моя ком. 139 казах много верни неща за теб, но ти мълчиш както винаги, подминаваш обвиненията ми към теб, защото не искаш да разчепкваме твоите измислени лъжи. А ти като познаваш с твоята висша "интелигентност" мъжете защо досега не си намерила мъжа на живота си, или поне мъжа за старческите ти години. Не можа ли да намериш мъж заради личността му, заради неговата ценностна система, а питаш в една твоя тема, която вече е изтрита, "Всички мъже ли са лайнари". Това ли е твоя морал и ценностна система да задаваш такива въпроси? В каква среда се движиш, че не можа да намериш поне един мъж с ценност като твоята. Ти обвиняваш автора точно в това, което си ти. Само, че автора няма твоята никаква ценностна система. И ти в твоите теми си искала винаги мъжете да ти угаждат, защото си "много сладка и много красива", макар и на 62 години, но само в твоите си очи. Много е жалко, когато една жена на 62 години и още не е разбрала какво е ценност в хората. Жалко за теб Саша, представяш се за някаква много специална в морално и интелектуално отношение, но си много далеч от това свое самоопределение. За да постигнеш нещо наистина повече от това за което ни се представяш трябва да прочетеш няколко философа изцяло и последните научни открития на истински уцени, а не само да вадиш цитати от Уикипедиа и да плагиатстваш чужди мисли.
Моля, модераторите да публикуяат коментара ми.

159.   Номер 154 ти ако си красива жена, на никой мъж няма да му пука какво работиш! Щом ти задават такъв въпрос сама си направи извода!

160.   154, много обидно и ограничено изказване. Аз също понякога питам жените какво работят и изобщо не е, за да се "лепна" за тях. Аз пари и кариера си имам достатъчно за себе си и не съм умрял за успешна жена. Правя го от любопитство, за да поддържам разговора или да се опознаем. А и работата и професията на човека говорят много за него.

Едно е човек да е адвокат примерно, друго е да е художник. Не че едното или другото е лошо, а просто това са коренно различни типажи. Освен това и не понасям жени готованки, които не искат да работят и чакат я баща им, я любовник да ги издържа. Ако се окаже такава - не, мерси.

Не знам какъв бизнес имаш, но си много ограничена, щом от един въпрос си правиш някакви фантасмагорийни изводи. С толкова ограничен мироглед, не знам колко време ще изкараш на пазара. Пазара е за отворени и изобретателни хора, виждащи възможностите, не за коне с капаци.

Представи си, че си срещнала перфектния партньор и той просто от любопитсвто те попита какво работиш. И как точно ще се възползваш от тази възможност с такова ограничено мислене?

163.   Номер 160, проблемът не е във въпроса, проблемът е в контекста, в който го задава авторът на темата.
Ти търсиш да завържеш контакт - той задава това като първи въпрос, за да реши дали човекът отсреща е "достоен" (разбирай да може да извлече някаква полза), за да общува с него.
Еми не, мерси, такива хора в живота си не искам и съответно не толерирам.

164.   163. съгласен. Само че проблема е, че не винаги можеш да си сигурна с каква цел е зададен въпроса. И съответно има вероятност да се ограничиш сама себе си, предполагайки, и да изпуснеш голям шанс. Вероятно и за мен някой път са мислили, че питам с тази цел, но не е вярно.

Мисълта ми беше просто да не съдим прибързано, защото не винаги е така, както си мислим.

165.   Мдаа, аз съм мъж, но съм на мнението на 163 - никакви въпроси свързани с професия, работа и подобни. Щом една жена ми зададе този въпрос ми става ясно, че ме преценява и си прави сметки и изобщо не е открита, добронамерена и ценяща човека до себе си а един вид хищник който си търси жертва. Последния такъв случай беше преди около седмица. Запознахме се на едно събитие и се разговорихме и понеже и двамата имаме чувство за хумор, интелигентни сме и забавни ни беше приятно. Разменихме си фейсбук и после се свързах с нея да се видим. Тя вместо да определи някаква по-интимна и романтична среща с което да развие нещата ми определи среща в една бирария на открито с някаква компания с която се събирали. Разменихме и телефони и още тогава ме пита да съм и припомнил в коя фирма съм работил за да ме запишела в телефона (аз и бях споменал с каква насоченост съм, но нищо повече). Аз и казах, че не съм и казвал все още хахаха. После като се видяхме пак взе настоятелно да ме разпитва и аз и казах, че много бърза от което се ядоса. После в течение на вечерта взе да разправя с подробности всякакви нейни утежняващи обстоятелства около нейния живот като направо си се хвалеше с тях. Това, че изглеждала по-млада отколкото е всъщност - доста над 40, имала дъщеря, имало заведени срещу нея съдебни дела, защото говорела против управлението и разобличавала конспирации по някаква медия, как мъжете около нея все били с ниско IQ, бившия и мъж бил такъв и онакъв, преди това пък спомена как един мъж трябвало да угажда на жената и да се стремял да бъде от тези топ 3% на всички мъже. Общо взето държеше се така сякаш съм и в кърпа вързан, защото вече съм демонстрирал интерес и тя може да си говори всичко каквото и хрумне. Като видях всичко това и още някои неща прекратих отношенията и не я потърсих повече, не го прие много добре съдейки по постовете и във фейсбук.

101-150 от 397