Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!?
Здравейте!

Темата ми е продиктувана от нещо, което забелязвам от дълги години в обществото ни. Твърде много от младите и нетолкова млади българки се считат за много специални и желани от мъжете, докато всъщност изобщо не са такива. Общо казано, от всеки 100 жени, поне 80 се считат за красавици. И тук следва интересното. От всеки 100 жени, мъжете намират за привлекателни около 5, най-много 10 от тях. Мнозинството жени нямат действителна представа за себе си и се самонавиват колко са яки и как имат безброй обожатели, а простичката истина е, че въпросните "обожатели" са всъщност несериозни типажи, жадни да ги понаебат и да минат на следващата.

Въпросът е: Защо тези жени умишлено държат около себе си подобни мъже и не прекратяват общуването си с тях?

Отговорът: Защото без такова мъжко внимание измамното самочувствие на повечето жени ще рухне моментално.

Един съвет към жените: Никога не бъркайте желанието на групичка натегачи да ви изчукат, с истинското внимание и ухажване на сериозния и отговорен мъж!

Имам дългогодишни наблюдения над жените в Западна и Северна Европа и определено си личи как българката се гримира в пъти по-тежко от представителките в другите страни на континента. Къде сполучливо, къде трагикомично, къде откровено изопачаващо и отблъскващо. Защо е целият този стремеж към отчаяно лъжене на мъжкото око? Твърде силни комплекси, или?
Истинското самочувствие на жената си личи тогава, когато тя е без грим, без повдигащ сутиен с подплънки и без скъпи парцалки, т. е. когато мъжете я виждат не в целево изкуствената, а в естествената ѝ форма. Но почти никоя млада българка няма смелостта да се покаже такава, каквато е, защото всеки ден се вижда в огледалото сутрин и е пределно наясно какво представлява в действителност. Да, лесно е да си плеснеш някоя нагласена снимка в Елмаз или Facebook, избрана измежду 200 други, на които не си успяла да замаскираш добре недостатъците си. Гипсираш се с две кила грим, гълташ корема, изпъчваш гръдния кош, извиваш гръбнака, повдигаш гърдите си в сутиена с 5-10 см, правиш редовните патешки джуки и задължително се снимаш по-отгоре, за да създадеш зрителната измама, че брадичката, бузите и талията ти са фино оформени. Разбира се, не забравяш да прекараш снимката през допълнителната фото обработка, на която са способни съвременните телефони. И после трепетно чакаш така жадуваните коментари и свалки от гореспоменатите натегачи, за да влезеш напълно във филма. :)

Една моя позната миналата седмица дори стигна дотам, че на плажа написа с пръст годината 2020 и позира да я заснемат, сочеща надписа, а обяснението ѝ беше, че ще си качи снимката в профила след две години, за да изглежда по-млада. Започнах да се замислям, че тя и на старите си снимки изглежда доста по-млада, отколкото съм я виждал на живо през годините, така че явно и част от тях са били подобни "изчакващи" снимки.

В твърде много профили виждам снимки на жени, които са заснети 10 години по-рано и от километри си личи, че няма как някоя 30-35 годишна жена да има свежа кожа и излъчване на ученичка. А като ги видиш на живо, пред теб се явява някаква отпусната лелка, изглеждаща ускорено състарена и похабена, с бонус 10-20 кила отгоре спрямо снимките. И до какво води цялото това лъжене? Дори и да успее да излъже някои хора, не може да излъже точно себе си. Такъв фалш е смехотворен и се чудя как толкова много жени имат търпението и нервите да си мажат лицата като мумии, да си рисуват нови вежди, да си правят изопачаващи снимки и да се вкарват в някакви измислени филми, след като истината лъсва още в първия момент, когато някой ги види на живо, особено когато са без дрехи и грим (на плажа, в банята, вечер или сутрин след ставане и т. н. ). И после реват, че били зарязани, очаквали едно, а пък мъжете се оказали ебати лъжливите копелета. А кой всъщност е започнал цялата тази целенасочена измама!? Как въобще може да очакват една измама да доведе до нещо положително?

Жалко е, че е твърде малък делът на онези жени, които са все още непринудени, не се стремят да кифлеят, гримират се само с цел фино да подчертаят женствеността си и държат да бъдат възприемани във възможно по-естествения им вид.

Интересно ми е вашето мнение по темата - и на жени, и на мъже. Ще помоля и да се въздържате от нападки към отсрещния пол. Всички знаем, че черни овце има и в двата лагера, но нека се опитаме да водим културно и градивно разискване.

Коментари

151-200 от 397

166.   У нас като цяло си властват простотията и нахалството сред по-голямата част от народа. Като добавим към това и непрекъснатото напускане на страната на голяма част от интелигентните хора, резултатът изобщо не е учудващ.

167.   Авторе, 151 съм.
Не говорех за преценката на другите, говорех само за себе си (и ти трябва да го правиш повече....).
Да разбирам ли, че според теб самомнението (според теб грешно) на жените причинява упадък в обществото?
Ако да, би ли обосновал, моля?

168.   164, айде да не си говорим глупости, че леко взе да писва.
Или не, дай да си даваме тъпи крайни примери до припадък, защото аз съм ограничена, но твоето мнение за мен иначе не е ограничено и много по-осъдително от моето, при това по една реплика, извадена от контекста.

Като се запознаваш с някого първият въпрос към него обикновено е свързан с името му, както и да представиш себе си.
И ако някой ти каже здравей, а ти кво работиш, преди дори да се е представил - целта на упражнението при него е повече от ясна.

Айде, лека от една "тъпа, грозна, чийто бизнес няма да прокопса, ограничена" и каквато там пак се сетите щастлива жена.

169.   158, най-доброто, което можеш да направиш за себе си е да посетиш психиатрична клиника, за да се лекуваш. А може и съвместно с автора на темата, т.е. другото ти Аз. Ако желаеш мога да те насоча към мои колеги, които ще ти помогнат. Шизофрениите не са ми приоритетни.

Не съм никаква Саша и никога не съм била. Състари ме с 32 години :)

Та, хубаво ще е вместо да питаш какво работят жените, да питаш на колко са години :))

Ако знаеш само Сократ, Платон и Епикур какви неща ми разказват, че като ги чуя и направо в Космоса ми идва да се изстрелям :))

Автора добре се е ориентирал спрямо ценностната си система - да търси в Елмаза диаманти, само където среща счупени стъкла :) Ама така е, всеки с избора си.

Ме

170.   От автора:

Номер 152, отговарям ти за последен път, макар че не виждам смисъл да те разубеждавам колко грешиш относно преценката ти за мен, тъй като нагледно показваш как едно си баба знае, едно си бае... Ти или не познаваш мъжете, или поне мен - със сигурност! Ще използвам дадения от теб пример, но от мъжка към женска гледна точка, за да ти отговоря: "Искаш мъжа, а си готова всеки път, като не стане така, както си го представяш, да го изгониш. Няма желание за мъжа, за личността в него, за неговата ценност, а желание да ти се угоди, да е на твоето.". С това ти давам да разбереш защо съм достигал до извода, че не бих се чувствал добре при обвързване с жени, искащи да ме променят изоснови според собствените си представи за "идеалния мъж", или изискващи от мен да заживея в чужди държави, предвид любовта ми към България, езика ни и родното ми място. Ако някой не ме приема такъв, какъвто съм, а иска да ме променя до крайности, няма как да се получат нещата. Какво по-човешко от това, когато се установят непреодолими различия, всеки да си избере половинка според своите предпочитания? В по-горни мнения вече на два пъти го обясних пределно ясно. Няма нужда да търсиш под вола теле, т.е. проблеми там, където не съществуват.

Номер 154, изказването ти е много първично и предубедено, без да си даваш сметка, че си правиш прибързани изводи единствено въз онова на твоя начин на разсъждаване. Забравяш, че няма как да очакваш останалите хора също да разсъждават като теб. Всеки от нас представлява една малка-голяма вселена, в която бушуват различни чувства и светоусещане. Ако за теб въпрос относно дейността на човек (типът работа) е равнозначна на желание по заобиколен начин да бъде разбран размерът на дохода му, то значи има нещо много странно в логиката ти. Разбери, че нормалните хора изричат точно това, което мислят. Когато ги интересува нещо, те са откровени и питат направо, а нямат задни мисли и не си правят тънки сметки. :)
Аз намирам въпросите за заниманията на човек като неразделна част от общуването и начин да го опозная по-добре - стремежите, интересите, възгледите и т.н.. Няколкото включили се след теб човека много удачно са ти обяснили точно това с чудесни примери и е добре да се вслушаш в думите им.
Когато питам една жена какво работи, аз го правя шеговито и задължително уточнявам, че не ме интересува дохода ѝ (като това е самата истина)! Например, нещо от рода на: "Един изключително труден за отговаряне въпрос имам към теб. :) Какво работиш? Не те питам за дохода ти, а за изпълняваната длъжност.". За мен е важно жената все пак да има желание да работи и да се развива, да е редом до мъжа в една връзка, заедно да градят хармония и щастие, а не да е мързелива и като търтей да чака на мъжа той да я издържа. Затова и съм уважавал отговорите на този въпрос от страна на някои жени, които не са били предубедени като теб, не са имали чувство за малоценност и са приемали темата за нормална част от опознаването ни. Не забравяй, че работата на човек представлява една голяма част от неговия съзнателен живот. Тя е част от него, наред с хобитата и другите занимания извън работата.

Иначе, ти с думите си...
"Значи, няма значение аз какъв човек съм, има значение колко изкарвам, защото мамин златен не може сам да се оправя в живота, но е с претенции до небесата и му е много важно да се лепне за някой по-успешен, белким прокопса. "
...си написала точно това, с което всъщност повечето мъже се сблъскваме постоянно, когато се запознаваме с жена. Като неизменен първи или втори въпрос биваме питани за професията (само че не с цел жената да разбере дейността, а доходите), каква кола караме (от това също си личат възможностите на мъжа да плащане за женски глезотии), сами ли живеем (най-често жената иска по този начин да разбере дали може да се намести в нашето жилище/квартира, ако например в момента изнемогва да си плаща квартирата). Разбира се, че има изключения сред жените, но масата са именно така. Като им отговоря точно според въпроса им, почти винаги следва "Е, да де, ама не те питам това, ами за ххх (т.е. иска да научи другото, за което не е попитала пряко)".

Друг пример: Когато попитам жена "Умееш ли да готвиш?", това не означава, че самодоволно потривам ръце и си я представям като бяла робиня, завряна целодневно пред печката, а просто ме интересува дали и какво умее да готви.

Също се е случвало почти винаги да правят опити да ме преценяват като личност, съдейки само по външни белези: стойността на часовника, телефона, обувките и прочее неща, които изобщо нямат отношение към душевността и нрава на човек, а са единствено знак какво той намира за удобно и потребно в ежедневието му.

В мнение 61, в отговора ми към номер 23 там, вече бях обяснил какво е да си дама. Дамите са жени, които - наред с други добродетели - притежават и способността внимателно да обмислят думите си, без прибързано да си съставят погрешни впечатления и да сипят обвинения. Не считам включването ти като поведение на дама, поради което ми е чудно: Защо ти самата още в първото си изречение бързаш да се самоопределяш като такава? Съпоставяйки значението на думата "дама" и фактически написаното от теб, считаш ли, че си далече от жените от заглавието на настоящата тема?

Номер 155, и твоите предугадки са също погрешни като на номера 152 и 154. Авторите на другите теми, които споменаваш, не ги познавам, но със сигурност не съм аз. Сещам се за следните мои теми тук, като съм писал и още 2-3 теми преди месеци/години (за здравословно хранене, спортуване и т.н.), нямащи нищо общо с насаждане на напрежение между мъже и жени, както ти се опитваш да вмешателстваш:
http://spodeli.net/4/story-132765.html
http://spodeli.net/9/story-129519.html

Аз съм обикновен човек и понякога допускам грешки. Не се имам за вечно знаещ и усещащ. Предпочитам да се уча и развивам, винаги признавам грешките си, не се самозабравям. За да успее човек да достигне до този начин на разсъждаване, той трябва да е освободил и отворил възприятията си, да не страда от страхове, да не е боязлив какво ще си помислят другите, а да има решителност и желание да подобри себе си. Попиването на нови знания е безценно! Мислещите се за вечно прави сами се ограничават, отказвайки да се погледнат безпристрастно отстрани и да попият знания от живота. Въобразяват си, че егото им помага да са вечните печеливши, а не подозират колко много губят.

171.   164, по-спокойно. Какво толкова запали моторетката, само казах да не прибързваш с преценката, защото може и да не е вярна. Не вярвам на 10-тата секунда от запознанството всеки втори да те пита какво работиш. Мен за 33 г. никой не ме е питал какво работя веднага след "здравей", нито пък аз съм питал толкова бързо. Малко преувеличаваш, ми се струва. Ако пък е вярно, значи такива привличаш.

И ме бъркаш с другия, който ти отговори. Аз лично не съм казал, че си грозна, а само ограничена и продължавам да стоя зад думите си. Гледай хашовете да се ориентираш по-добре.

Също мисля, че за да палиш толкова бързо от глупости, нямаш красотата, самочувствието и щастието, които толкова упорито натрапваш във всеки пост. Може и да греша, но все си мисля, че човек с истинско самочувствие няма да се връзва на форумни анониминици. Или си успешна, но миналото ти не те напуска.

Не приемай коментара ми с лоши чувства, просто изразявам мнение, без да ангажирам никого.

172.   Авторе, според мен ти имаш сериозен проблем с жените. Явно никоя не ти връзва. А ние, жените, сме си много добре, и преценката си ни е много добра. С тези лекции няма как да промениш нито една жена, така разбираме живота, така си го живеем.

173.   Всичко е на принципа пазарна икономика - търсене-предлагане. Ако нямаше мъже, които да се "връзват" на тези способи, използването им щеше да бъде излишно. От друга страна, щом има хора, които успешно използват тези способи, неизползването им те поставя в неблагоприятна позиция на "пазара". Съответно, използването им и увеличаването им покрай социалните мрежи е доста логично.

Много от нещата, които авторът е изброил си имат мъжкия еквивалент, особено в сайтове като фейсбук. Снимки до скъпи коли, снимки на плочките или бицепсите, често без изобщо да се вижда лице. Хората винаги ще се опитат да се изкарат по-хубави, по-млади, по-всякакви отколкото са, особено ако това ще им донесе нещо - успех, дори частичен, внимание, удобрение. Да, много мъже няма да се впечатлят от намазаната мадама с патешките устни и много жени няма да се впечатлят от мускулестия мъж до беемвето. Но самата наличност на предостатъчно такива профили говори, че търсене има.

В крайна сметка, перфектни хора няма, но повечето хора се чувстват неудобно от несъвършенствата си и се опитват да ги прикрият. Всеки който е натрупал достатъчно опит с връзките, знае че с едно съжителство лъсват всички тези неща – ще видиш партньора си мръсен след работа, потен, сънен след тежка нощ, болен и сополив, ще се наложи да му държиш главата, докато повръща и да чистиш тоалетната, след като е имал разстройство. И след всичко това този човек ще се измие, напарфюмира, облече хубаво и излезе сред хора, които никога няма да го видят в тези други моменти.

Разбира се, има хора които се вманиачават и изпадат в крайности и може би точно тях визира авторът. Но те пък са толкова лесни за виждане и отсяване, даже бих казала, че помагат в търсенето на правилния партньор. А да очакваш, че всичко ще е точно такова каквото изглежда и си го представяш е меко казано, наивно. Такива теми ми напомнят на едновремешни разговори от университета, когато всякаш още не бяхме научили истината за "хитрините" на отрешния пол.

Ж30

174.   От автора.

Номер 172, доколко добра ви е преценката (не на всички, но на много от жените), можеш да видиш по унищожителния брой самотни майки с деца с провалени бракове и връзки зад гърба си. Също по и десетките хиляди жени (бъдещи зарязани майки), съзнателно избрали отношения с безотговорни мъже простаци, които ги правят на мармалад. Ето това е сериозният проблем на жените, а не онзи, който ти си мислиш. Осъзнават го едва тогава, когато вече е късно.

Номер 173, до известна степен съм съгласен с думите ти и в подкрепа на същото това нещо неслучайно приложих в мнение 153 две таблици (едната американска, датираща от много години, другата моя), онагледяващи случващото се в съвременните общества в много християнски страни, което всеки без конски капаци пред очите забелязва лесно.
Думите ти "Но самата наличност на предостатъчно такива профили говори, че търсене има. " всъщност бих перефразирал наобратно: "Но самата наличност на предостатъчно такива профили говори, че ПРЕДЛАГАНЕ има. ". И е точно предлагане, тъй като ако не беше така, нямаше да има такива отчаяни опити на толкова много жени и мъже да се опитват да бъдат забелязани от много малката групичка, за чието внимание се борят с цената на всякакви средства (основното от които е поставянето на маска, показваща ги в лъжовна светлина). Предлагащите и преструващите се са стотици пъти повече от търсещите това, което се предлага от първите.

Номер 169 (Ме), интересно е какво крещи психологическия ти модел на поведение. След всяко твое заядливо включване в тази или друга тема, моментално то получава 3-4 пъти по 5 звезди, а човекът, срещу когото си злобеела, съответно също накуп получава по 3-4 броя от 1 звездичка. Нали знаеш, че е смешно и жалко да гласуваш за себе си от няколко различни у-ва (или да навиваш свои роднини/познати да гласуват за теб)? :) Това показва невероятната ти слабост и неувереността в собственото ти мнение, което всячески се опитваш да "затвърдиш" по този изкуствен начин през останалите хора като уж нещо много правилно и харесвано, а чуждите мнения да правиш да изглеждат по-грешни. :) Съвсем спокойно бих могъл да ти насвяткам 200 000 единички, влизайки от различни у-ва и чрез способи за автоматизирани случайни IP адреси с VPN, но за мен тези неща са загуба на време и израз на крайно чувство за малоценност. Ти, обаче, явно доста се влияеш от подобни похвати и това те издава що за човек си. Желателно е по-често да излизаш извън света на Интернет, защото с това самонахъсване да обвиняваш хората още повече дълбаеш под дъното. Не си мисли, че щом ти пиша, това е отделяне на внимание или те прави слециална/лен. Просто те изобличавам. :)

Към теб (и други като теб, обичащи да се заяждат задклавиатурно): В едно от предишните ми включвания по-горе вече призовах да се придържаме към обсъжданата тема "Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!? ", а като толкова ти харесва да си сляп(а) за чуждите доводи и напук да си знаеш твоето, направи си една отделна тема за отровни заяждания и си пиши в нея! Но помни, че като сееш злоба, ще жънеш още повече злоба! Затова, по-добре наблягай на положителното мислене и любовта. 'Айде, със здраве! ;)

Благодаря на останалите, трезвомислещи хора, включили се в темата с нормално изложени доводи! :)

175.   Да бе Авторе, знам, че щом съм несъгласна с теб не съм никаква дама, направо и жена не съм, неее и човек не съм.
Спокойно, ти за мен също не носиш необходимите добродетели, за да те нарека "мъж" (всъщност мисълта да имам каквото и да било общо с някой като теб предизвиква в мен само негативни емоции и физиологична реакция, която няма да описвам, така че съм изключително доволна, че и ти не ме одобряваш).
Айде жив и здрав и възможно най-далеч по възможност.

176.   До Н. 169 Саша. Брей, че си неуморима и нагла. Препоръчваш ми да посетя психиатрична клиника за да се лекувам. Аз съм 110% сигурен, че точно ти имаш нужда от психиатрично лечение, но се страхувам, че при теб няма никакъв шанс за излекуване. За повече от 6 години добре те опознах. Защо няма шанс за твоето излекуване е факта, че ти никога не престана да лъжеш. В 100 лъжи да те обвинят ти ще кажеш още 300 лъжи в които се оправдаваш. И сега ще ти покажа факти, които ти не можеш да отречеш, след което вероятно ще замълчиш, но за определено време.
Казваш, че не си никаква Саша и че съм те състарил с 32 години. Когато в другия сайт (да казвам ли името му) един коментатор ти каза: "Аз зная всичко за теб, но ти за мен нищо" защо тогава ревна и веднага написа във "форума" в отдел "Взаимоотношения-2" твоятя тема: "Интимността! Наш избор ли е, или... ". И беше казала: "Тук във форума първо-такава тема щеше много бързо да бъде заключена.... ". Ти се опитваш да им внушаваш да я заключат. Да, но не я заключиха. Темата ти беше публикувана на 7-ми август 2014, а стоя до 21 юли 2017. На тази дата в твоите коментари с псевдоним Sacha вече имаше надпис "последна промяна" т. е. без никакви твои коментари вече. А колкото за твоята възраст ти беше регистрирана във ФейсБук с година на раждане в края на ноември 1956 г., а след като беше разкрита веднага промени годината на раждане в 1976 г. Двадесет години се направи по-млада и след известно време напусна ФейсБук. Хайде сега ще отречеш ли тези факти, че аз ти увеличавам възрастта.
Ами помниш ли, че пак във "форума" ти беше написала един коментар как с една студентка от Йемен сте се познавали от студенството ви в София и как след доста години тя решила да защити докторат в своя профил и ти дошла на гости за един месец със сина ѝ на 39 г. Ти тогава каза, че едва си ги изтъпяла за един месец защото нищо "не" ти платили дори и за консумативите, които са ползвали. Аз тогава те критикувах, че цялата ти история за Етиопката е лъжлива или ако е била вярна не си постъпила правилно да ги гониш след един месец. Тогава ти ИЗТРИ цялата история, която ти беше написала и ми отговори, че си ги държала цели ТРИ МЕСЕЦА, като през това време ти си спала при дъщеря си. Това беше едно ПЪЛНО ПРОТИВОРЕЧИЕ на оригиналната ти версия. Хайде сега, кажи кой има нужда от психиатрична клиника да се лекува. Първо един нормален човек никога няма да лъже NONE STOP и ако го хванеш в 2-3 лъжи той ще се засрами и ще прекрати с лъжите. Но при тебе няма спиране. Не се ли казва на това патологична лъжкиня. Кажи пак, кой има нужда от лечение. Дори и да не ми отговориш на този коментар аз знам, че ще го прочетеш. Не съм само аз, който не ти вярва на историите, но и други ти казват, че темите ти са FAKE.
Модератори, моля публикувайте ми коментара. Така както Н. 169 ме изпраща на психиатрична клиника за лечение, така и аз трябва да й отговоря защо точно тя има нужда от психолечение. Моля ви, проявете разбиране и публикувайте коментара ми.

177.   Защо ли? Защото автора е от онези мъже, които имат крайно погрешна представа за жените, обобщават и нападат абсолютно непознати хора по форумите, поради което вкъщи го чака единствено кастрираната му котка. Авторе излез навън, усмихни се и потърси подходящата за теб жена. Останалите какво те интересуват? Разни хора - разни идеали. Не съм го измислила аз!

178.   176,
Знаеш ли, не ми дреме за коя ме мислиш. Ако човек отдели 5 мин. време чрез търсачката на сайта може да установи, като намери твои коментари, колко авторки на теми си заподозрял, че са твоята незабравима Саша... Твоето е патология. Болен си, лекувай се!

Да отговоря и на другото ти Аз, т. е. автора на темата - хвана те яд за точките ли? ! Ами хората ме харесват, приеми го! А и със звездите редовно си говоря, така че съм в един отбор и с тях :D Хващай под ръка 176 и тръгвайте да дирите Саша :D

Me

180.   Авторе, търси на правилните гари, ако ме разбираш правилно.

181.   Знам, че не ти дреме като ти казвам, че си Саша от другия сайт, защото ти си Гьон Сурат и там също показваше същия инат и същите лъжи, които посочих в моя коментар 176. Ако има някакъв начин да те тестваме с ДЕТЕКТОР НА ЛЪЖАТА пред всички хора някога посещавали този сайт те ще видят, че ти си лъжкинята. Пак ще повторя, че в другия сайт ти си пущала много истории, но никога не влезна в собствените си истории като автор. И беше казала, че участваш в "сподели. нет" защото сайта е анонимен и ТОВА ТЕ УСТРОЙВА МНОГО. Аз даже ще посоча 2 истории, които са ти ги публикували и тук и в другия сайт. Първата е: "Хванах приятеля ми с друг мъж" тук в "Любов и изневяра", а в другия сайт е само "Хванах приятеля ми с друг", без думата мъж. А другата ти история е: "Любителка на грубия секс" в "Любов и изневяра", а в другия сайт е: "Брутална еротична фантазия". И на двете истории ти си автора. Откакто те следя в "Сподели. нет" ти си била автора на около стотина истории. Просто не минава седмица (дори и ден) ти да не напишеш някоя история тук в този сайт. Нали се хвалеше, че си завършила българска филология и ти се отдава да пишеш само, че фейк, измислени истории с които да си разнообразяваш старческите си самотни години. Аз не съм заподозрял други авторки на теми, че си ти, аз просто зная когато темата е написана от теб Саша, защото само ти плюеш винаги по мъжете. Ето историята: "Изневерява ми с ученичка" е твоя и тя е плагиатствана от новия Журнал. Същото го правеше и в другия сайт. Историята: "Връзка с французин" е твоя. "Изневерих с негов приятел" е твоя. "Той не ми осигурява стандарта на живот на който съм свикнала" е твоя. А в историята ти: "Мързелив, лигав и безотговорен" ти обвиняваш двама мъже "сина ти и съпруга ти". Във всичките ти истории твоите обвинения към мъжете заемат централно място. Това си ти-МЪЖЕМРАЗКА.
Модератори, моля да публикувате коментара ми.

182.   Привет авторе! Намирам те за много интелигентен мъж, който въпреки феминистичните нападки се държи кавалерски и не отвръща на женските обиди, които се сипят като "градушка през лятото". Истината за това вулгарно женско поведение е чувството на жените за безнаказаност и презумпцията за "винаги е виновен защото е мъж"! Изчетох много коментари и усетих отвратително феминистично поведение сред коментиращите, които без свян налагат вербална дискриминация на мъжките коментари, смятайки че феминизмът е победил и мъжете трябва да свикват с женското господство! Ето това е най-голямата грешка феминистките, които пренебрегват мъжкото превъзходство, в природната йерархия на вида хомосапиенс. Няма как жената като пол да стои над мъжа, а точно такова поведение демонстрират потребителките тук. Емоционалните изблици са характерни за жените, докато мъжете са твърди, аналитични решителни. За това мъжът е водещият, а жената го следва. Днес феминизмът прокламира обратното, жената независима от мъжа, свободна да разполага с неограничени права, за репресии срещу мъжете! Обаче резултатът от това не е в полза на жените. "Независимите жени" изградили кариери често остават без семейства и дори без деца. Щастието им е привидно и дълбоко в себе си съжаляват заради пропуснатите възможности. Тези жени, които избират семейството пред кариерата са щастливи, станали майки на децата на кадърни мъже, които ценят женската природа!

183.   Българките били грозни, ами какво да кажем за българските мъже, аз лично много, много рядко виждам красив мъж. Като станат на 40-50 като пуснат едни шкембета, направо по-добре сама, отколкото с такъв.
Само тук го има това жена на 40 престаряла, не знам си каква. Българският льольо иска младо гадже до 30, слабо като скумрия, напудрено и веднъж оплетено в мрежите му, да му стане робиня и да му подгъзува до гроб. На всичкото отгоре беден като църковна мишка. Но не е виновен мъжът, такъв ни е манталитета, тук на Балканите. И горките жени нямат избор, трябва да му се хвърлят на врата и освен да носят грим да започнат да носят и торби. За да станат и ръцете им дълги поне толкова колкото краката им. Щото льольото трябва да хърка у дома или е зает в покоряването на следващата красавица.

184.   Номер 183, автора съм. Понеже се оплакваш от бедни и застарели шкембелии и льольовци, от отговора ти на моите въпроси долу ще стане ясно и ти самата с каква целева група от мъже избираш да се сблъскваш в ежедневието си. Напиши на приблизително колко години си, ръст и килограми, какъв доход имаш и притежаваш ли вече собствени жилище и кола? Спортуваш ли редовно? Ако приемем, че какичките Кейт Бекинсейл (45 г. ) и Никол Шерцингер (40 г. ) са 9/10 като фигура и поддръжка със спортуване и хранителен режим, ти как оценяваш себе си от 1 до 10?
Ще ти отговоря предварително защо те питам за тези неща. Защото точно са нещата (кола, жилище, доходи, висок ръст, добре сложено тяло) в мъжа, които живо интересуват повечето от българските жени между 20 и 40 години, а тези, които привидно не се интересуват, просто не си го признават открито. Ако мъжът не ги притежава, бива определян от тези като теб като "льольо", независимо колко възпитан, отговорен, надежден и свестен като човек е. Доказателство за това са стотиците хиляди свестни мъже, които не са имали късмета да са гръмогласни изневеряващи простаци или "заможни мечовци" (болшинството сами майки с деца са забременени именно от тези два типа мъже, които сами са си избрали измежду всичките други кандидати). :)

Казваш, че мъжете се отпускат на 40-50 години и се сдобивали с шкембета. Това донякъде е вярно, ако имаш предвид мъжете над посочената от теб възрастова група. А какво е мнението ти за момичетата и жените, които плющят пици, дюнери и пържени картофи и още на 15-25 години са с отпуснати тела? По улиците постоянно виждам плашещо голям брой млади жени с преждевременно увиснали гърди, двойна гуша, паласки на талията, едри бедра и прасци, щедри тлъстини на задните части и т. н.. Мога да подкрепя думите си със снимков материал от случайни места в град Пловдив, София и други. И това е, докато са все още твърде млади, а какво правим след това, като дойде време да навършат и те 40-50 години? И сама знаеш, че почти никоя от тях няма да стане по-вталена с течение на годините. На морето това лято беше страшна гледка и най-дебелите и отпуснати на плажа бяха точно българките, та добре, че бяха доста по-стегнатите рускини, за да не се загрозява пейзажа. И другото интересно е, че пак на плажа до отпуснатите жени имаше почти без изключения мъже с добре поддържани тела.

Понеже в последните няколко години почти ежедневно спортувам тичане и колоездене на Гребната база в Пловдив (също и често ходя пеш из града по над 10 км), покрай това се запознах с няколко жени на около 38-43 години, които са с доста добре изваяни тела, точно защото и те спортуват редовно, не мрънкат в Мрежата, не се тъпчат с полуфабрикати, не пушат цигари и не киснат с часове по заведения и барове. Тъй като зная как някой ще прави опит да се заяде, питайки защо тогава не съм във връзка с някоя от тези поддържани жени, ще отговоря, че някои са вече обвързани, а от необвързаните някои или са по-високи от мен (аз съм чудесните 171 см), или нямаме взаимно харесване, или не са на "ти" с френските ласки (аз съм доста на "ти" с тях и не върви единствено аз да се раздавам), или са адвокатки и собственички на фирми, които се целят в някой заможен мъж с доста по-високи от техните собствени доходи. :) И не твърдя, че всичките до една са свестни като нрав, понеже не ги познавам твърде добре (само тичаме заедно или излизаме рядко по пицарии), но като поддръжка на здравето си са еталон за това как трябва да се прави на тези години. Едната е собственичка на козметичен салон и дори ми каза, че мъжът трябвало да печели поне 5 бона месечно, защото тя самата толкова изкарвала и той щял да се комплексира, ако вземал по-малко. Голям смях. Тя не подозира, че моят доход е по-висок от нейния, но и не желая да ѝ го казвам, тъй като намирам за глупаво глупаво жена да ме преценява и избира по материалните облаги, а не заради мен самия и какво мога да предложа като отношение. Друга пък неколкократно не вярваше на колко години съм и ме обвиняваше, че "мъжете винаги лъжат за годините си", тъй като съм младолик за възрастта си. Наскоро една приятелка на 24 години ми каза, че ако не знаеше истинската ми възраст, не би ми дала повече от 27 години, съдейки по мъжете в нейната тайфа между 20 и 30 години. А аз карам вече 39-та. :)

185.   Авторе,

Не съм номер 183, но нека си кажа и аз. Висока съм 168, 54кг, спортувам няколко пъти в седмицата и се поддържам. Изкарвам около 1600 чисто, имам собствено жилище и кола. И понеже вероятно ще стане въпрос, хубава съм, вишистка съм, сама си поддържам дома, готвя. Имам ли сега право да се оплаквам от поддръжката на мъжете и какви качества имам право да изисквам?

И какви изобщо качества трябва да изискват жените от мъжете като цяло? Все пак, смятам всеки рационален човек осъзнава, и мъжете и жените си имат някакви критерии и те понякога не са еднакви за двата пола. Все пак, ролите са различни. И колкото ни се иска у нас да се ценят едни качества, а не други, но реалността не е такава. Например, може на нас жените да ни се ще да ни ценят като личност и интелект, но ако нямаме външен вид, другото бледнее. Така че, да повторя въпроса си, какво се очаква от вас мъжете, да сложите на масата?

186.   Има един фактор, който не обяснява всичко, но има своята тежест: по принцип, жените всячески избягват да си посочват грешките една на друга, докато при мъжете е обратното. Представете си група младежи-момчета и някой от тях не се къпе редовно. И приятелите му, и неприятелите му мъже, едновременно ще направят всичко, за да го вкарат в правия път, с прилагане на насилие и много често това ще става по-дискретен начин (тоест няма да са публични подигравки пред момичета). Това е някаква еволюционна форма на мъжка солидарност. Мъжете по инстинкт се нагърбват със задачата да превъзпитат друг от групата и то дори, когато нямат приятелски отношения с него. Ако той докрай упорства, чак тогава ще преминат към унизително отношение (и в интерес на истината, като крайна мярка, дори то ще има по-скоро градивен ефект).

Замислете се сега какво се случва при жените. Никоя няма да й каже нищо в очите, в най-добрия случай намеци, а тези, които не са й приятелки с удоволствие ще я клюкарят и подиграват зад гърба й. И приятелките ще й правят намеци най-вече защото е неприятна на самите тях, а не с някаква общо-морална задача да я превъзпитат за нейно добро.

В крайна сметка се получава това, че при израстването си, жените не са свикнали да приемат обратна връзка за недостатъците си и логично, в един момент искрено започват да вярват, че са близо до съвършенството, когато това изобщо не е така.

187.   Схванахме бе авторе, схванахме, няма нужда да ни повтаряш.
Вие сте идеални, чудно-чудесни, ама лошите жени ви игнорират.
Ууу, колко са лоши жените, ууу, тцтцтц...

188.   185, не съм 184, но да си кажа и аз - взех тА Радке, взех тА, пък и щом си ви.шистка, направо те грабнах барабар с апартамента и колата. Само малко ме объркава въпроса ти "Така че, да повторя въпроса си, какво се очаква от вас мъжете, да сложите на масата?" - не са ли жените тези, които да кажат какво очакват от мъжете?
Знаеш ли Радке какво е инфлация, ще ти помогна - инфлация е да замениш ЗЛАТНОТО сърце на съпруга за ЖЕЛЕЗНИЯ х.й на съседа. Ако се поразровиш из сайта Радке, ще видиш колко много примери има за инфлация, защото човек не е механичен сбор от заплата, жилище, кола, сладка муцуна, стегнати бедра и шапка с пера.

189.   Само не разбрах, след като е толкова в час с жените, знае цялата психология, философия и ги е поставил прилежно в графи, категории и други таблици, защо няма гадже?! Защо никоя не му връзва на умния, спортен и прочие просто перфектен мен?!
Отговор: никой не иска да си има работа с перфекционисти и ВСЕЗНАЙКОВЦИ. С тях животът е ад.
Ж45

190.   'аз съм чудесните 171 см' - ниските мъже сте големи комплексари.

191.   От автора:

Номер 185, задаваш въпрос, на който ти самата трябва да отговориш, тъй като само и единствено ти си тази, която има правото да очаква и изисква от мъжа до себе си да бъде равностоен на това, което предлагаш като личностни качества и постижения. Номер 188 много правилно ти го написа по-горе.

Тъй като спортуваш и можеш лесно да различиш кое тяло е оформено със спорт и кое не, вероятно и сама си забелязала, че огромна част от младите мъже спортуват редовно. Младежите още от 15-годишна възраст постоянно играят баскетбол, футбол, ходят да тренират в зали с тежести и т. н., а немалко мъже между 20 и 45 години след работа играят футбол на платените игрища в големите градове, които са почти винаги заети до късни доби. Виждал съм това многократно в големите градове като Пловдив, София, Варна, Бургас и Стара Загора. За другите населени места нямам впечатления.

Поздравления за това, че вече притежаваш собствени жилище и кола, а заплатата ти е сравнително читава като за България! Спокойно може да се каже, че си по-напред от мен в материално отношение, тъй като аз толкова пари вземам за седмица, но пък все още събирам пари за жилище и ще измине поне година или може би две, докато се сдобия с такова. А дотогава ще си живея в квартирата под наем. Изчислил съм, че ще загубя доста пари и ще бъда 10-20 години зависим и с риск да загубя всичко, ако си взема жилище на изплащане със заробване към банка, затова предпочитам да спестявам пари и да си го закупя в брой, ставайки негов пълен притежател доста по-скоро.

Не мога да се съглася с твърдението ти, че мъжете не ценят жените, ако последните нямат външен вид (явно имаш предвид наследствена красота и поддържани със спорт и подходящ хранителен режим здраве и добра фигура). Има хора всякакви, така че не може всички да бъдат слагани под общ знаменател. Доказателство за това са и моите думи в мнение 184, в което вече споменах, че до много от затлъстелите жени (следствие на лоша култура на хранене и/или мързел/нежелание за спортуване) стоят мъже с добра фигура (която не идва даром, особено след средна възраст, и изисква спортуване). Освен това, споменах в същото мнение и защо с някои от добре поддържаните жени не съм стигнал до по-задълбочени отношения, като причините съвсем не са в липсата им на чудесен външен вид. Би трябвало за твоите години да си наясно, че един ген, получен наготово от родителите, не е достатъчен, за да бъде въпросният човек желан за дълготрайни отношения, ако му липсват чисто човешки качества. Същото важи и за жените, част от които не биха се събрали с привлекателен, но глупав или мързелив мъж. Някои жени биха се изчукали с такъв простичък готиняга за едното удоволствие, биха забременели от него, но не са способни да бъдат за цял живот с подобен човек (освен ако и те не са простички, за да си подхождат). Една жена може да е за мъжа много, много повече от просто една външност. Аз не бих си позволил да подценявам жените по този начин, приравнявайки ги до ролята на красиви украшения и креватни труженички.
За да бъде една жена привлекателна в моите очи, освен чаровна, тя трябва да е и разумна, работлива, да излъчва положително мислене, да ми вдъхва доверие. Но по-често попадам на измамно кадърни жени, които бързо разобличавам като играещи роля. Такива, които са душевно объркани (най-често наранени от поредното "лошо момче", към каквито имат слабост доста от младите българки) и си търсят само временна утеха при някой умерен и грижовен мъж, който да им бърше сълзите и с отношение да им възвърне загубеното самочувствие. Повечето се оказват истерички, трайни мързелани, манипулаторки, играещи с тънки женски номерца, преувеличаващи и изкривяващи фактите в опитите си да ме впечатлят, изпробващи дали бих ги търсил дори и след тяхно умишлено лошо поведение. Списъкът е дълъг. Същото вероятно бихте могли да кажете и вие жените за мнозина от мъжете. Хора има всякакви. И повечето от тези симпатяги обичат да се изтъкват колко са над останалите, злословят за другите жени (както вече отбеляза и номер 186) и описват бившите си приятели като най-долните чудовища. Обаче половината от тях след това отново се завърнаха при същите чудовища и си изпатиха още по-лошо. А после се опитваха пак да се върнат при мен, но аз не съм луд да се обвързвам повторно с доказано злоупотребила с доверието ми жена. С това отговарям и на въпроса на каката от номер 189 с цветущото дар слово. :)
Повечето жени лъжат и имат крайни грешна преценка за себе си (неслучайно и заглавието на темата ми е такова). Заблуждават се, че могат да вкарат в правия път най-кривите мъже и това ги опиянява до степен да пренебрегват видните за всичко останали хора факти, но с голямо закъснение установяват, че това е просто невъзможно. Но най-грозното е, че има прекалено голям процент млади българки, които "не пускат клона, преди да са хванали здраво някой от останалите клони", т. е. успоредно въртят по двама или повече мъже, докато се наканят при кого ще им е най-изгодно да се присламчат. Допреди 10-ина години в обществото ни витаеше някакво криво разбиране, че мъжете са едва ли не вечните гадняри, а жените са горкичките невинни романтични създания. Е, съжалявам да го кажа, защото ми се искаше истината да е друга, но съвременната млада българка отдавна не е това, което беше младата българка преди десетилетия. Дамите на средна и преклонна възраст в България са стотици пъти повече от младите дами. Виждам и сред познати и съседи, където майките са възпитани и учтиви, но дъщерите им са разпуснати до безобразие (с леки изключения) и кумирите им са разни "пайнерки", насаждащи грозна и просташка култура на живот, чиито също толкова грозни резултати виждаме в последните години у нас. Има безброй стойностни млади мъже, които са в графата "безинтересен" за повечето жени, като интересното е, че мнозина от тези жени са грозни и затлъстели, но са далече от действителността и инатливо бленуват за принца на бял Мерцедес. Крайният резултат е, че редица от тях биват изчуквани за по 1-2 пъти от играчите, подир които тичат, но нямат шансове за нещо сериозно. Пак ще повторя думите си от друго мое мнение, че доказателство за това явление е унищожителният брой сами майки с деца, избрали да бъдат напълнени със семенна течност от мъже, с които повече не желаят да имат нищо общо, а сега търсещи си кадърни мъже да им гледат чуждите деца.

И понеже подехме разговор, че е грозно жената да бъде приравнявана просто до едната външност, тъй като е равностоен човек с личностни качества, ще допълня още нещо. За мен, например, е недопустимо жена на 30-40 години да има беден речник, ниска обща култура, един месец трудов стаж през живота си (познавал съм няколко такива през годините) или години наред да е в положение "Търся си работа, ама дотогава мама и тате ме издържат и си купувам телефона, дрехите, цигарите и кафето с техните заплати или пенсии". Това явление в българското общество е тревожно голямо и се разпростира все повече. Хора в разцвета на силите си лентяйстват и лежат на плещите на родителите си до дърти години. Наскоро една жена я питах през коя година е създадена българската държава и тя задържа телефонния ни разговор за половин минута, за да търси отговора в Google... После гордо отговори "681! " (с удивителен знак, явно за да натърти, че се е справила с въпроса). Иначе заведенията из града ги знае до едно, както и цените на алкохола в тях. Беше ме излъгала по телефона, че не пуши, но по време на срещата ни същата вечер излезе 3 пъти пред заведението да пуши цигари. Не ми хареса, че се започва с лъжи още от най-малките неща. Естествено, че втора среща с нея не последва, макар че няколко пъти ме търсеше в следващите дни.

И понеже горе няколко човека се зачекнаха за думите ми, че едно от първите неща е да питам жената какво работи, то ще уточня, че за мен е по-важно жената просто да работи нещо и да има желание за развитие, а не да е мързелива, с простовато мислене и черногледа. Въобще не ме интересува нейната заплата. Но пък не мога да кажа обратното за повечето жени, за които мъж без пари (като тях самите) е като чума. Редовното им оправдание е: "Е, той щом на 25-35 години вече няма собствени кола, жилище и високи доходи, значи е некадърен! ". Интересно, същите тези жени с какво са кадърни, след като и те не притежават жилища, коли и високи доходи? С кое заслужават да са до такъв мъж? С половия си орган, т. е. един вид тихи проститутки? Нали вече си говорехме, че жената не е само една външност, а съвкупност от качества!? Ето, например номер 185 твърди, че притежава такива качества, устроила се е, поддържа се и това е добре, но дали същото важи за масата жени със смахнато високи изисквания без никакво покритие от тяхна страна?

192.   Авторе, ти самият си успял с кариера и все пак кажи как успя, кажи как поддържаш тази фигура. Едното е за сметка на другото. Нямаш си и идея какво е да си родител, майка или баща, а както спомена и родител на чуждо дете. Не опреквай майките с деца след развод, защото си нямаш и представа какво им е струвало това. Много грозно изказване беше това. " Пак ще повторя думите си от друго мое мнение, че доказателство за това явление е унищожителният брой сами майки с деца, избрали да бъдат напълнени със семенна течност от мъже, с които повече не желаят да имат нищо общо, а сега търсещи си кадърни мъже да им гледат чуждите деца". Добре, че си отглеждат децата, а не са ги захвърлили в домове и да са на гърба на държавата, а тогава ще ги видиш в нова светлина и ще греят като слънце в очите ти.

193.   От #185

Авторе и #188

Не случайно задавам този въпрос. Бая се изписа против предпочитанията на жените. Не сте съгласни с нас явно. Затова и питам, какво вие, като мъже, мислите трябва да харесваме и търсим у вас? Така и не мога да поуча отговор на тоя въпрос в тоя сайт.

194.   Авторе, обръщам се към теб така, защото виждам, че хипер-много държиш да си АВТОР, но няма да оспорвам авторските ти права - не това е предмет на дискусията.
В много от цитираните от теб случаи съм съгласен с мнението ти, но знаеш ли къде не съм съгласен - приемам акъл от хора, които вече са минали по моя път, не толерирам обръщения от типа "каката от номер 189" и не защото по твоята логика аз съм ти чичото под номер 188, а защото е глупаво твърдението "козел беше, ама хвръкна". Хубава или лоша, кака или леля 189 се е опитала да ти светне под калпака, същото се опитах да направя и аз с номер 185 - адмирирам успехите и на двама ви, евалла, ашколсун, машаллах на всичките ви сегашни и бъдещи придобивки, кефя ви се на изваяните тела, на здравословния начин на живот, на всичките ви материални изцепки, ама няма как да ви се изкефя на менталното блато, в което сте нагазили и двамата. Не казвам, че при мен всичко е цветя и рози, далеч съм от мисълта, че съм постигнал всичките си мечти, пълно щастие няма, но смея да твърдя, че се чувствам добре в собствената си кожа. Някъде, АВТОРЕ, беше споменал, че наближаваш 40, а аз ги прехвърлих преди десетина години, но когато бях на 40 имах син абитуриент и дъщеря, която го следваше с 3 години. Имах АВТОРЕ собствено жилище, за което не съм събирал сам пари, но платих в брой, имах кола, имах жена, имах заплата, която не си сънувал, но да оставим материалните неща!
Разбирам те АВТОРЕ, разбирам, че си разочарован от жените в твоя живот (аз също), но нека не забравяме, че жените в нашия живот не са ВСИЧКИ жени - не се окопавай, не издигай стени, не слагай печати, излез от хралупата си, освободи се от предразсъдъците си и не забравяй за блондинката и Айнщайн!
Блондинката искала детето да е красиво като нея и умно като Айнщайн, а той я попитал "а какво ще правим ако е красиво като мен и умно като теб".
Та такива ми ти работи АВТОРЕ, "каката" под номер 189 ти го е казала "никой не иска да си има работа с перфекционисти и ВСЕЗНАЙКОВЦИ. С тях животът е ад. " - аз също не искам перфекционистка до себе си - предпочитам нещо по-просто, нещо по-обикновено, нещо със собствена миризма, а не изискана заблуда на Шанел.

195.   От дървените философи тук буквално ни пропищяха ушите...
Самовлюбените пуяци май съвсем сами се превъзнасят до небесата - то не бяха хвалби, то не бяха тупаници в гърдите "аз, аз, аз"! Горките ви половинки до какви съвършенства на природата живеят само... дано го съзнават!
И не, те просто няма как да са перфектни...
Двама съвършени просто няма как да виреят под един покрив - вирнатите им в небесата носове биха го пробили и пороят на посредственоста ви би ви издавил до крак!
Амин!

196.   Горе се изписаха толкова нелепи измишльотини, че ми е чудно откъде да започна да ги опровергавам. Но май и няма смисъл, тъй като очевидно има хора, които предпочитат не да четат какво е написал пусналият темата (т. е. аз), а да преиначават думите му в собствените си глави и да жонглират с догадки, изхождайки от това, което въобще не са осмислили.

Номер 194, всеки със собственото си мнение има авторско право над него. Аз също съм съгласен с каката (кака, тъй като по нейни думи е 7 години по-голяма от мен) от номер 189, че нито мъжете, нито жените харесват всезнайковци, затова е силно пожелателно и двамката (номера 189 и 194) да спрете с всезнанието и сипенето на лъжи и криви определения по отношение на моята личност и да се съсредоточите към зададената тема, която е "Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!? ". Подходих достатъчно търпеливо и не се спуснах по улея на заяждането, който номер 189 подхвана целенасочено към мен, очаквайки да ѝ отвърна със същата злоба (ако действително е жената, за която се представя, а не мъж, който иска да подстрекава кавги в темата). Почти всяко предположение на номер 189 за мен е противоположно на истината.

В мнение 115 съм описал що за човек съм, а който е недочел или недоразбрал, да се въздържа от прибързани изводи, извадени от незнайно къде.

185/193, едва ли има значение какво мъжете мислят, че жените трябва да харесват у мъжете, понеже логиката е хубаво нещо, но по-важно е какво се случва на практика. И точно това противоречие в логиката на мислене на немалко жени стана и причина да подема настоящата тема. Но все пак ще се опитам да ти отговоря. Би следвало една жена да иска да бъде с мъж, на когото може да разчита, да си имат взаимно доверие, да се чувства уважавана и обичана от него, да не я нагрубява, да не ѝ изневерява, да не я бие, да е спретнат, чист, отговорен и работлив, а не мързелив търтей. Мъж, който ще е нейна опора и в беда, а не само докато има интерес да я изчуква. Така, като виждаш какво се случва в обществото ни, считаш ли, че повечето жени в детеродна възраст си избират точно такива добри и уважаващи ги мъже?
Темата е написана и заради това, че през годините съм разговарял с много жени, наред с разни познати, колежки и роднини, също и съм чел за стотици подобни случаи, при които общото помежду им е, че въпросните жени твърдят как искат до себе си описания в горния абзац мъж, но в действителност се хващат с точно обратните безотговорни типове, които след това им смачкват самочувствието и ги правят на мармалад.

Номер 190, да твърдиш "ниските мъже сте големи комплексари" е проява точно на комплекси от твоя страна. Човек, който няма комплекси, не би подхвърлял подобни ехидни чудесии. Виждал съм предостатъчно комплексирани жени и мъже с всякакви ръст и тегло, материално положение и прочее, така че ми е чудно как ти самият/самата не си осъзнал(а) досега през живота си, че чувството за малоценност не е следствие на ръста на човек (особено ако е в нормални граници, а не великан или джудже), а може да се дължи на богат набор от всевъзможни първопричини. Няма нужда да подхващаме за н-ти път темата за комплексите от ръста и външния вид, защото не мъжете са тези, които повсеместно носят обувки с високи токчета в опитите си да изглеждат по-високи, отколкото са наистина. Не мъжете носят повдигащи и притискащи гърдите сутиени с допълнителни подплънки, които изопачават формата, съхранеността и обема на това, което е вътре. Не са мъжете тези, които изопачават до неузнаваемост изражението на лицето си с тежък грим, оскубани и нарисувани вежди, червила, бои за коса и т. н.. Колко от мъжете правят това и колко от жените?

192, къде изобщо в темата съм писал, че съм "успял с кариера" и "с такава фигура"? По моя преценка, аз съм далеч от успял и неслучайно написах на номер 185, че тя е по-напред от мен в това отношение, щом вече има апартамент, а аз нямам и живея на квартира. За фигурата също не мога да кажа ласкави думи. Просто един нормален човек сред всички останали, който спортува малко повече сега, за сметка на десетилетия обездвижване в най-цветущите си години. Това беше сериозен пропуск, който за радост осъзнах и сега се радвам на всяка една възможност да се разхождам навън за удоволствие, а вкъщи си правя лицеви опори за тонус. Рядко използвам и асансьора вече, а предпочитам да изкачвам стълбите и това ми харесва, без да го правя с цел упражнения. После се чувствам зареден с нови сили.

Имам добра представа какво е да съм родител, тъй като съм имал две връзки с жени с деца от други мъже, а и за моята племенница в половината време съм се грижил буквално като баща и дори и до ден днешен понякога я вземам от училище или я разхождам с часове по детските площадки, тъй като нейният баща е в чужбина. Наясно съм с отговорностите, грижите, възпитанието, безпокойството, безсънните нощи и търчането до денонощни аптеки и поликлиники, четенето на приказки, носенето "на конче" и всичко останало, което е обичайно за едно бащинство. Наясно съм и как една детска усмивка е в състояние да внесе живот и радост в една къща. Децата са прекрасни по техния си невинен начин, дори и когато сторят някоя беля. :)
Не упреквам майките, останали сами с дете/деца, без таткото до себе си. Явно си разбрала погрешно написаното от мен. Прочети го отново и ще се убедиш, че думите ми в предишното ми мнение са написани в съвсем друга посока - техният избор кой точно да е бащата на детето им, който след това или ги е зарязал, или с поведението си е предизвикал майката да поиска раздяла. Иначе съм познавал няколко майки, които в повечето време си зарязваха детето при родителите си (дядото и бабата) и го удряха на купон с мъже или приятелки, вместо да се грижат за рожбичката си, но всеки си избира кое му е по-важно в живота и няма как някой да ги вразуми, ако те самите не желаят.

Призовавам да се придържаме към темата, да споделяме личен опит и да поддържаме добър и приятелски тон. :)

197.   193, не съм автора, другият съм - мен са ме харесали вече и то не един път, ама аз нещо не харесвам предишните ви харесвания, а от там бързо ми минава тръпката към всички мислещи първо с междукрачието си. Сайтът е достатъчно обширен и темите в него са достатъчно показателни за това, че жените стават все повече и повече мъже, а на подрастващите мъжки индивиди не им остава нищо друго, освен да подражават на детеродния орган на майка си.
Истината (поне за мен) е, че жените не желаят мъж до себе си, искат льольовци, пластелин, който да формоват с нежните си пръсти, мекушави женчовци, които после да упрекват, че не могат да взимат сами решения. Попаднете ли на мъж, който не ви лежи в краката, не скимти и не ви гледа в очите като предано кученце, свирите отбой и се мятате в прегръдките на някоя романтична личност, която да ви повдигне смачканото самочувствие, да ви излъска, да ви изчука и да се чупи с мазна усмивка.
Съжалявам, но нямам какво да предложа на жена, която си мисли, че управлява колата си по-добре от мен, нямам какво да предложа и на жена, която си мисли, че благодарение на знанията си и уменията си печели по-добре от мен, нямам какво да предложа на жена, която си мисли, че вече е изграден характер и на промяна подлежат само околните, нямам какво да предложа на жена, която се прави на мъж, но не различава винтче от болтче, чувала е за закона на Ома, но не прави разлика между ток и напрежение, нямам какво да предложа на нито една жена, която по принцип не знае какво иска.
Та така Радке, взех тА, ама да не си мома, че колкото повече си мома, толкова по-големи са ти ПРИТЕНЗИИТЕ, а покритието все повече изтънява и под златото се показва ЦАМа.

198.   Авторе, прав си, няма значение. Но в това да си отговориш на този въпрос има много смисъл.

Част от смисъла е да точно да разбереш, че каквото и да ти се ще да харесват у теб, повечето хора просто ще си харесват, каквото си харесват (важи и за двата пола). Смисълът е и да разбереш какво можеш да предложиш, какво искаш да предложиш и какво трябва да предложиш. От там си правиш сметка дали искаш да подобриш нещо и да разшириш възможностите си или си решил, че това ще бъде. A oт там следва и да държиш на избора си и да го отстояваш. Ако не можеш, явно сам не вярваш в него.

От относно какво избират жените. Перфектни хора няма. Перфектен избор също, защото перфектният избор съдържа самоизключващи се качества. Имаше една теория, как жените като сме били в овулация ни привличали едни мъже, а през останалото време други. Явно мъжете за разплод и мъжете за отглеждане на потомството са два различни типа. Малко цинично е разбира се това, което казвам, но се надявам правилно да разбереш мисълта ми.

И не си мисли, че е толкова лесно, да направиш правилния избор. Хората лъжат, крият, манипулират, променят се. Някои са сгрешили, защото са се салъгвали, някои защото са били залъгвани, някои защото просто са стигнали до момент, в който някой е осъзнал, че реалността се различава от фантазията. Някакси несправедливо поставяш отговорността за грешния избор само върху жената.

№197
Чета ти коментарите и се чудя какво да ти кажа. Да, стана мешавица с ролите и тя не е в полза на никой. Не си прав обаче, че жените искаме льольовци. Голяма част може би си мислят, че това искат, голяма част свободно си въртят такива на пръста. Но в това истинско щастие няма. Не случайно се чукат с други.

Втората част обаче ми стана леко смешна. Разбирам и съм съгласна, че жената трябва да си е жена. Не да пъчи мускули, като ролята й е да раздава ласки. Но изказването ти звучи, сякаш няма жена, която да управлява по-добре автомобил от мъж и няма жена, която да печели по-добре от някой мъж, благодарение на знанията и уменията си. Ако наистина така смяташ, е доста тъжно. Точно това незачитане доведе до тази офанзива жените да се правим на мъже, та ега ни зачетете за хора.

Пък и има и още един парадокс. Все сме ние виновни, че гледаме материалното състояние на мъжете, пък ако ние изкарваме повече, че и го демонстрираме, сме лоши. А и не е ли основната мъжка роля да осигури семейството? Още една причина, поради която задавам този прословут вече въпрос, за какво искате да ви ценим. Защото много мъже не са доволни ние да сме в мъжката роля, ама май и те не я искат.

199.   Всеки е свободен да си изисква и да си търси, каквото е най - доброто за него. Аз примерно не се занимавам с българи от 15г., така се случи. Не ми е интересно, не ме интересуват. Повечето, като имат някой лев се взимат прекалено на сериозно. Чужденците са по - нормални в това отношение, може би, защото нещата, които имат са нормални за тях - дрехи, телефони, коли. Тук е една суета, един престиж, гледане от високо, ми тъпо е. Не мога да търпя този манталитет и съм си направила избора.

200.   197, разбирам те отлично! Това което казваш е истина, която е трудно разбираема за голяма част от обществото. Аз ще ти задам друг въпрос! Обичаш ли реториката? Как мислиш, защо е всичко това, така както го описваш? Отговорът е много лесен, но не се харесва на днешната политкоректгност. 197, от както свят светува мъжете са силният пол и винаги ще е така. Няма как женският пол с двете Х-хромозоми да бъде равен на мъжкия, притежаващ и Y-хромозома! Естроген и прогестерон нямат шанс срещу тестостерон! Върховенството винаги е било мъжко, и такова ще си остане. Женската сила е само в междукрачието, както си го казал, но това е временно явление, докато на мъжа му омръзне. Простотията с либерастията и насила-овластяването на жените е факторът, който насърчава женския произвол и чувството за безнаказаност! Как мислиш, защо радикалният феминизъм има толкова силно влияние в Хр- свят, като прокарва закони, обвързващи мъжете със закони за юридическо подчинение на мъжете от жените? Всичко това е с цел за намаляване на човешкия фактор и преследване на "златния милиард"! Нещата все някога ще се обърнат и всичко ще си дойде пак на мястото си! Дори с избирането на Тръмп и отсвирването на Хилари вече се е започнало. На всякъде по света, жената не е ценена в мъжка професия, защото е жена... и има защо!!! Днес това е заменено от феминизма и по презумпция мъжът е виновен защото е мъж, нищо че нормалното е да е невинен, до доказване на противното. Дори вече върви схващането, че щом жена обвини мъж, то той е виновен и няма право да доказва обратното. Говорейки пред репортери в Белия дом Доналд Тръмп каза: „През целия ми живот съм чувал „ти си невинен докато не се докаже, че си виновен“, но сега си виновен, докато не се докаже, че си невинен. Това е много, много различен стандарт. Много страшни времена настанаха за младите мъже в Америка, когато може да си виновен за нещо, за което може да не си виновен“. След равенството между половете, на феминистките им пораснаха рога и започнаха да бодат с тях, а мъжете започнаха да им трошат рогата и да ги приземяват или заземяват! За това авторът на статията е постави въпроса относно грешната преценка на българките за себе си, като завоалира общия проблем, който е за Европа и Хр. свят! Т. е. женското надценяване и самочувствие без покритие, прокламирано от феминизма! Мъжът си е мъж, винаги независим от жената заради мъжката си физиология, устойчива на житейските трудности, и лесна техническа поддръжка, за разлика от женската! Жените имат самочувствието за независимост от мъжете, вървейки срещу женската си природа, но в същност страдат от обстоятелствата, които уж им осигуряват тази независимост, благодарение на емоционалните им качества, докато мъжете се чувстват свободни от ангажименти, които през патриархалното минало, нямаше как да пренебрегнат! За това сайтовете са пълни с теми, за самотни жени, които търсят качествени мъже за децата си, и все не намират. В същност мъжете следват природата си, хвърлят семето си и след това си живеят живота. За жените остава да се съобразяват с равенството, от което само загубиха.
Жените днес може много да са изживяли, без въобще да са живяли, а самочувствието от това е голямата ирония!

201.   Госпожо под номер 198, четеш коментарите ми, на някои се чудиш какво да ми кажеш, на други се усмихваш, с едни си съгласна, с други не - нормално е, с 5 изречения не може да се каже всичко, а и надали е необходимо, защото все повече се убеждавам, че всеки си има своята истина за живота и ако няма пасване още от самото начало, няма напасване в последствие. Въпреки всичко ще направя още един опит да съм малко по-ясен - за мен това, че една жена има кола и умее да я кара не я прави по-жена от друга, която няма кола и шофьорска книжка, но в последно време наблюдавам една тенденция на нарастващо биене в гърдите, вижте ме, не само карам кола, но и говоря по телефона, пуша цигара и пия кафе едновременно. Не разбирам що за гордост е това да въртиш един геврек, да натискаш 2-3 педала и това да ти дава самочувствие на качествен човек. Не са един или два случаите, в които ми се е налагало да сменям гуми или крушки на такива величия, не са един или два случаите, в които съм помагал на подобни шофьорки да паркират, а това са най-елементарните неща, които всеки шофьор трябва може да направи сам. Да оставим темата за колите защото ми бяха страст по едно време и знам за тях повече отколкото е необходимо. Да видим какво става с печеленето на парите - ами нямам нищо против жена ми да печели повече от мен, ама не би, но за разлика от много жени, НИКОГА не съм навирал в носа на човека до мен, че печеля повече, напротив, в тази или друга тема се опитах да обясня защо сметките се делят по равно или нека го наречем по братски, няма нищо по-унизително за една жена да се чувства държанка (поне така аз си мисля), давам възможност тя сама да си купи една бира или да ме почерпи, намирам начин да измисля повод аз да платя вечерята, може да и купя телефон, но разговорите си плаща сама, не помня да съм купувал чорапогащи, но раница съм купувал. Темата за парите също не ми е от най-приятните и никога не ми е била повод за думкане в гърдите.
Ти ли, кой ли беше казал, че има собствено жилище - тя и дъщеря ми има, ама защото и го подарих аз, така че това също не е критерий за качествата на един човек.
Та да си дойдем на думата, какво аз очаквам жените да искат от мен, ами просто е, трябва само да искат мен. Ще те нахокам, когато правиш глупости, ще те поощря, когато виждам, че си на прав път, но се колебаеш, ще те отменя, когато виждам, че наистина си уморена, а не просто хленчеща, ще ти помогна, когато преценя, че имаш нужда от помощ и аз мога да помогна адекватно, а не да ти разбия яйцата заедно с черупките. Ако ти прокапе кранчето ще го сменя, ако си загубиш ключа ще ти кажа къде да отидеш и да ти направят нов, шапка може и да не ти купя, но ако ти текне покрива ще го сменя с нов, няма да ти разпаля печката на дърва, ще ти сложа климатик и т. н.
Дълбоко съм убеден, че не съм единствения мислещ и постъпващ по този начин, но наблюденията ми сочат, че голяма част от жените бързо свикват с екстрите, които имат багодарение на мъжете си, приемат всичко това за даденост и тръгват да търсят любовта там където не им правят забележка, че манджата е леко пресолена, там където не им искат къщата да е подредена, там където няма битовизми, там където се чувстват обичани само защото на някой гащите му са на палатка от щръкналата патка. Та така драга моя, очаквам от жената да очаква от мен пълноценна връзка с мъж като мен, а не да иска някой льольо, когото да води за носа, да го моделира според своите женски разбирания за мъж и когато не и се получи да търси утеха при комшията или във фризьорския салон.
Завършвам с това, че нещо беше споменато и за образованието - ви. шето не е гаранция, имам познати боклуци с по две, имам и такива познати дето едвам са избутали средно, но са човеци, да не казвам колко хора с ви. ше не работят по специалността си (в това число и аз).

202.   Парите, работата, образованието и т. н., нямат никакво значение, ако не си човек. Едно от най-отблъскващите неща е насреща си да имаш някой, който е започнал да изкарва малко повече пари и бързо си е "повярвал". Специално на нас българите това ни е любимо - да се покажем пред хората, да се надуем веднага и т. н. Тук не става въпрос за мъже или жени, ситуацията е чисто принципна. Елементарни разсъждения от рода на: "Имам собствено жилище и автомобил, печеля добре. За какво ми е мъж или жена", мисля че е по-добре изобщо да не се коментират. Отношенията между хората се градят на взаимна любов, разбирателство и загриженост. На желание да караш човека до теб да се чувства добре и да си му опора, както и той на теб. Някак не си спомням до момента къщата и колата да са ми били опора. Ако някой ги разбира по този начин нещата, по-скоро е добре да се обърне към специалист.

203.   №201, доколкото разбирам си №197, а не автора (че и аз вече изгубих дирята).

Така е, всеки си има своя истина и ако изначално няма пасване, да се мъчим да режем от тук и да пробиваме от там та да стане работата, не е добре. Но все пак ще кажа, че 100% пасване няма, просто има хора, с които може да се *напаснеш* и такива, които очакват да се моделираш според тях, и там е огромната разлика.

Отговорът, който даде на въпроса ми, ми хареса. Мога да кажа, че одобрявам такава философия и уважавам такъв вид поведение у един мъж. Но си прав, много хора приемат хубавото за даденост и се тръшкат срещу битовизмите. Често това е и причината за провала на отношенията им. Щом имаш дъщеря, на която и жилище си подарил (разбира се, и на мен ми помогнаха родителите в това отношение), значи сигурно имаш поне 20 години над моите. Е, дано повече от моите връстници, и мъже и жени, намерят смисъла в думите ти.

А относно образованието, то беше споменато единствено от гледна точка на коментара на автора, какви неща трябвало да покрие една жена, та да има право претенции едва ли не. И тук съм съгласна с теб, образованието не прави акъла, книжката не кара кола и апартаментът не те прави успял. Предпочитам да ме съдят като личност, но ако трябва и тея "критерии" да покрия, за да ми обърне някой внимание на думите, мога и ще го направя.

204.   Самовлюбените пуяци продължават да се превъзнасят до небесата и да се тупат в гърдите "аз, аз, аз"!
Но си мечтаят някоя жена да ги поиска просто и само заради самите тях.... Да се смееш ли, да плачеш ли? !
Нищо чудно половинките им да копнеят за щръкнали, но чужди патки - съвършените и самовлюбените рядко стават и рано или късно остават сами с комплексите си... Те това и заслужават!

205.   Жените, за които животът е просто само едно забавление и начин да извадят на тезгаха всичко, с което съвсем пресметливо да се докопат до нечий мъжки портфейл и състояние или до оправен и съвестен мъж, когото могат умело да управляват. Този тип са жените, които са агресивни, открито атакуват или подготвят средата обектът на желанията да им обърне внимание и действат по план. Те прилагат всички приьоми – грим, прическа, начин на обличане, поведение, жестове, маниери за да привличат вниманието. Тези жени може да са хубави или да изглеждат хубаво, забавни, жени на живота, лесни за сексуални връзки, но често подбиращи, които са в състояние да оплетат в мрежата си някой заможен, според изискванията им мъж. Този тип жени могат да имат връзка или да са имали преди с някое лошо момче, бохем или подобен, просто защото изповядват еднакви сексуални „ценности” т. нар. свободна любов. Вторият вариант от този меркантилен тип, но близки по поведение на тях са тези, които търсят мъж, който има някакво не толкова високо положение, но има определени възможности, които те да ръководят в правилната според тях посока. Тези жени също са практични, умеят да омайват с приказки и поведение, може външно да са некрасиви, неестетични дори, но у тях има една увереност, напористост, жизненост, разтропаност и те дърпат конците на мъжа, а той се подчинява. Пресметливите жени обаче са често лицемерни, безпринципни, неверни, егоистични по принцип. Готови са на подлост и низост за осъществяване на целите си. Имат много често нереалистична самооценка. Друг тип са жените, които са непрактични, по-плахи, предпазливи, очакващи първата стъпка от мъжа, което е редното, защото мъжът завладява, а жената решава дали ще отговори на чувствата му. Имат по-често ниска самооценка, което им и пречи да изявят качествата си. Тези жени може да са красиви и интелигентни, може да са некрасиви и интелигентни, може да са различни комбинации от външност, интелект, интелигентност, таланти, възможности, не изтъкват и подчертават външността си, по-скоро са естествени, без женските хитрини, но със сигурност отдават по-малко значение на секса и повече на чувствата. Според мен откровеното сексуално търсене най-често е причина за агресивния подход на жената към мъжа по отношение на първата стъпка. Възможно е жена от втория тип да прояви активност за осъществяване на контакт, търсейки приятелски чувства от мъж, който е прекалено стеснителен и по затворен, но всъщност качествен като човек, професионалист и т. н. Тези жени обикновено не търсят лоши момчета, но могат поради своята доверчивост да бъдат излъгани от такива. Те са предимно с нравствени ценности, жени, които очакват любвеобилен, отговорен и грижовен мъж, за да създадат семейство. Разбира се, има изключения и в двата типа.
В крайна сметка няма такъв вариант, който да съчетава и двата типа - единият е егоцентричен, вторият е отдаден на другите. Мъжът трябва да реши какъв ти жена иска и да поеме последиците от решението си. Многото бройки на мъжа, както се вижда от историята на автора, съвсем не води до опознаване на женската природа, а само до негативите на едни нетрайни връзки с жена. За да има трайност в една връзка е необходима отдаденост, посвещение, дълготрайност, стабилност, вярност и разбира се ЛЮБОВ! Без тези компоненти животът ни е празен и просто преминаващ от едно разочарование към друго, изпълнен с пустота и самота, без близост, на която изцяло да се довериш. "Не е добре за човека да бъде сам" е казал Господ и е създал жената, не за забавление на мъжа, което всъщност унижава женската ѝ природа, а за взаимна радост и щастие. Но трябва усилие да спечелим, да задържим човека до нас, това не е развлечение и забавление, а сериозно усилие над нас самите! За съжаление малко хора са готови да го положат!

206.   204, отдавна си задавам въпроса дали злобата може да е движеща сила. Ако беше такава, ако на нея и се зкачеше един генератор за ток, надали щеше да остане населено място без осветление. Смей се, плачи, злобей, но не забравяй, че "Волът като рие, хвърля на гърба си! " - не се знае кой по-напред ще се зарие и с какво.

207.   Не е злоба, 206, не е злоба, а проста констатация!
Надали ще се съгласиш с нея обаче - вие, перфектните, изобщо не сте от тези, които приемат мнение, различно от тяхното собствено!

208.   206, от истината най-много боли, нали?

210.   207, този път се съгласих с теб, няма как да е злоба определението "Самовлюбените пуяци", това си е една констатация на човек с ясновидски заложби. Никаква злоба няма и в пожеланието "Нищо чудно половинките им да копнеят за щръкнали, но чужди патки - съвършените и самовлюбените рядко стават и рано или късно остават сами с комплексите си... Те това и заслужават! ".
Въпросът е на кого си полезна с констатациите си, в същност не съм сигурен дали си жена или мъж.

211.   От коментара на номер едно ми стана едно горчиво смешно... "Крайният ефект е - красиви жени, често чувстващи се пренебрегнати или избягвани от мъжете (в техните очи) и посредствено хубави, около които постоянно се върти и натиска поне един или няколко колеги, съседи, приятели и др. " И аз нямам правилна предценка за себе си... Знам че не съм много красива. Но и грозна не съм. От къде го знам ли? Занимавам се с изкуство. Имам някаква представа горе долу кое е красиво и кое не. Гледам се - наближавам 40, но в сравнение с наборките ми, а и някои по млади не съм за изхвърляне. Не ходя прекалено натруфено. Дори хич. Ежедневието ми е такова - спортно елегантно... Но пък имам достатъчно вкус, за да умея да се облека подходящо съобразно повода. Не ми виси ни задника ни шкембето. Бюста ми е малък и слава богу - поне да не виси. Макар че не го харесвам честно казано. Имам доста дълга коса. Добра хигиена! Личностните ми качества са субективно понятие, но... Мъж не съм харесала на външен вид. Опознавам го и се влюбвам в него силно. И тогава ми идва и страст и желание. Раздавам се като правя любов. Ама то па една" любов"!? Докъто почне и изветрява при мъжете. Едно сърце имам, а 4 пъти ми го чупиха. Две мимолетни връзки като дете и един 15 годишен брак. До преди дни приключих и последнста си връзка. И колкото ги четете връзки толкова и сексуални партньори съм имала. Истината е че получавам много комплименти от жени. Разведена съм и в очите на приятелките ми съм свободна. И защо ли ми е тая свобода когато мъжете не ме забелязват. Кукам и си лягам всяка вечер сама. Дори с последната ми любов такива бяха нещата че секс почти не правехме. Не умея нито да флиртувам нито да се натискам. Предпочитам мъжа да доминира. А такива мъже аз поне не срещам. И вече съм твърдо убедена че съм грозна и стара и грешката е изцяло в моя телевизор. Обаче като зачето номер 1.... Ми то на не се окаже че съм мис свят пък не го знам. А мъжете? ! Те милите едни уплашени!!! Извинете за словоизлиянието, но нещо много ми е счупено напоследък. Не е съвсем по темата обаче и аз за собствената си персона съм се питала - предценката ли ми куца що ли!? Та така се включих и аз по казуса.

212.   211, всичко, за което говориш е твърде относително (коса, корем, дупе, гърди), и неземна красавица да си, ако не си дашна, няма да ти обърнат внимание. Не се отчайвай, със сигурност има някой, който би могъл да те оцени по достойнство, но ти също трябва да го забележиш. Излез от дупката си, отпусни се, покажи се на мъжкия свят, забрави за счупеното сърце, приеми, че хубавия сладкиш става с безброй опити и безброй изхвърлени блатове, кремове и т.н. Сега си в най-хубавата възраст за пълноценен полов живот, зарежи ги такива като последната ти любов, за каква любов иде реч при липсата на секс.
Пожелавам ти успех и умната, а не русата!

213.   204, имаш нужда от психиатър! Възможно е антидепресантите ти да не действат. Ти къде си чула или видяла жена да поиска нормален хетеро-мъж? Няма такъв нормален мъж, който да мечтае жена да го поиска, освен ако не е педал. Това е мечта на феминистките, жените да искат мъжете и ролите да се сменят. Не мога да си представя, жена да купи годежен пръстен и да го даде на мъжа, когото си е избрала, а мъжът да го приеме! Ами ако мъжът откаже и каже "НЕ"??? Наистина да се смее ли човек или да плаче? !? И, за какви половинки говориш, след като днес мъжете вече не искат да се женят поради безброй причини, а и за какво им е, след като жените сами отиват при тях за секс, и след като ги онодят ги пускат по течението. Явно не разбирате въпросите на автора, а те се отнасят за голямата надценяване на женския пол в Хр. свят, където жените се самозабравиха и огромното им самочувствие без покритие им пречи да видят-разберат обективната реалност. Мъжете винаги ще бъдат "НАЙ" и "ПО" от жените, защото са с по-съвършена физиология, за това не жените на мъжете, а мъжете са нужни на жените за да оцелеят в екстремна ситуация! Жените са нужни на мъжете само за разплод и за удоволствие. Днес удоволствието на мъжа може да се купи с платена любов, а продължението на рода се обезсмисли от феминизма, и мъжът е свободен, волен като птичка. Еманципацията освободи и мъжете от семейни задължения. Така че, жените вече само ще си мечтаят за стабилно семейство, където мъжете ги правят майки на децата си. Няма такова при народите с феминистична зараза, а човешкият фактор там прогресивно намалява. Колкото до по-голямата патка на комшията пак е въпрос на мъжко предпочитание, защото тия мъже с големите патки сами избират на коя жена да ги слагат, и жените отново остават само с фантазиите си.

214.   От автора. С долните редове ще съм възможно по-откровен и заради това част от читателките ще са леко попарени от думите ми. Ако се чувствате неуверени в способността си да прочетете истината за мнозина от вас, по-добре затворете тази страница и си спестете сърцебиенето. Пиша предимно за жените между 20 и 40 години, които се намират в детеродна възраст, но поради ред причини избират или да н раждат до късни момински години, или прибързано раждат деца на "нацепени батки" и след това се появяват на пазара на зарязаните майки с неуспешни бракове или връзки.

Нека се разберем за едно нещо още от самото начало. Вие жените започвате сериозно да губите привлекателното си излъчване след около 33-тата си година и в много редки случаи някои от вас успяват да са хубави и след 40-те (като Мария Илиева, Кейт Бекинсейл, Никол Шерзингер и т.н.), с помощта на много сериозна поддръжка със спортуване и щадящ хранителен режим. Забавеният метаболизъм, натрупващите се тлъстинки и самовтълпяването, че винаги ще сте така желани от мъжете, в един момент ви изиграват лоша услуга. Ясно е за всички, че сериозното количество грим, който употребявате през по-голямата част от живота си, ви състарява още повече и това лъсва мигновено, щом свалите тази така отчаяно носена от вас маска. И това е в допълнение на цигарите, алкохола и вредната храна, плюс липсата на спортуване. Аз съм мъж с практически опит. Успявам да забелязвам прикрити белези, бръчки, акне, изтощена от боядисване коса, а прекаляването с грима е явна сигнална лампичка за коренно различно излъчване от това, което се опитвате да представите като зрителна измама. Също съм наясно и колко заблуждаващи са умишлено употребяваните от вас повдигащи сутиени, които често са и с подплънки с цел създаване на усещане за по-добри обем, повдигнатост и стегнатост на бюста ви. Затова си имайте едно наум, че разумният мъж не вярва на гримове, сутиени, йога клинове и други похвати за зрителна измама.

Също така не вярва и на празни приказки, понеже почти всяка от вас обожава да доукрасява, изопачава или направо да си измисля всевъзможни историйки, които са далеч от истинските събития.

Музикалните ви предпочитания не просто говорят, а крещят ужасно силно какви сте по душа. Не би ме впечатлила, ако си почитателка на Галена, Криско или Милко Калайджиев.

За мен няма проблем, че женските "Сигурно", "Хммм", "Емиии...", "Може би", "Ще си помисля", "После" и т.н. означават "Не!" или "Олеее, на тоя как ще му изневеря, как ще му изневеря!" (с Гошо "Винкела" от съседния блок, който на 40 още живее с майка си, но пък има 15-годишно БМВ 3-ка внос от Германия). Липсата ви на точна представа за размери и време ми е позната. Като чуеш "17", прибързано казваш, че е малко, но като ти влезе, охкаш, че цялата те изпълва отвътре и те боли. Да си спестим житейските уроци, които отдавна са ясни на всеки зряло мислещ човек. Зная и как "Ще отнеме само 5 минутки!" е всъщност половин до два часа чакане пред или в магазина за дрехи/обувки/бижута. Закъсняваш ми за среща? Няма проблеми, но после ще ти се откачат устните, езичето и вратлето от френски извинения. И занапред ще идваш навреме. А може и да си хитруша и нарочно да ми закъсняваш, защото знаеш какво ще е наказанието и то ти харесва.

Тъй като повечето от вас попадат в категорията на позагубилите вече мъжкия интерес жени, отчаяно киснещи в страници за запознанства от години (с все същите стари снимки, които по обясними причини не смеете да смените с новите си такива) и живеещи с илюзорната самозаблуда, че щом получавате по 50-100 писма дневно от желаещи да ви изчукат мухльовци или застарели ергени, значи сте егати яките вървежни пички, следва да ви полея със студения душ на фактите, които са такива, че след христовата възраст вашата стойност на пазара на живота пада стремглаво, докато моята стойност (и на мнозина други умело разсъждаващи и успешни мъже) най-вероятно само ще расте до навършване на 50 години, а може би и повече. Време е да осъзнаете и това, че възпроизводителните ви органи имат срок на годност и след 35-тата година многократно се повишават рисковете при бременност и раждане - и за вас, и за бъдещото дете. С други думи, ако до този момент сте търчали подир лошите батковци в опитите си да укротите и опитомите някого от тях, за да си е само ваш до края на живота ви (укротяването на свободолюбиви тарикати е невъзможна задача, с която винаги се проваляте) и изведнъж сте се усетили, че в скоро време "ще изпуснете влака" и е време да си хванете някой от онези грижовни обикновени мъже, които не сте искали да изчуквате през най-хубавите ви и млади години, то е редно да ви предупредя, че на късни години вие носите риска на раждащи дете с тежки вродени заболявания.

Една жена на 30-35 години нито ще стане по-красива, нито по-млада, нито по-здрава, нито гърдите ѝ ще се повдигнат. Най-резкият спад на привлекателност при вас е при навършване на 38-40 години, затова не се учудвайте, че мъжете на вашата възраст предпочитат жени с около 10 години по-млади от тях самите, за да могат поне да прекарат идните години с все още съхранена спътничка в живота. Аз не страдам от подобни предразсъдъци и не ми е проблем да бъда както с 15 години по-млада, така и с по-голяма от мен жена, щом притежава съответстващите на моите качества и се поддържа правилно. Развивам всеки ден разума си с опит и аналитичен ум, тялото си с тренировки и работата си в практически условия. Ако сте от типа "Чакам някой мъж да ме вземе и гледа", добра идея е още отсега да спрете с четенето надолу, защото ще ви стане особено неприятно от написаните истини за вас, които се боите да признаете пред самите себе си.

Сега още малко за километричните ви изисквания, тъй като онези в обявите за работа са нищо пред вашите такива. Бръкнете си с два пръста знаете къде (!!!), после ги подушете и си отговорете на въпроса: "Само миризма на мъртва риба ли мога да предложа на един мъж, към когото имам 1001 изисквания и очевидно е много над моята категория!?". Замислете се дали притежавате някакви личностни качества, които да обезпечават вашите желания да сте с успешни и 20-40 см по-високи от вас мъже. Да, последното не е шега, защото вие жените почти без изключение сте с огромно дълбоко чувство за малоценност във всевъзможни направления, а особено на тема ръст сте комплексирани до трагикомична степен. Опитвате се с 15-сантиметрови токчета да изглеждате по-високи от това, което сте, но ако ще и кокили да нахлузите, ръстът ви винаги ще е един и същ! Независимо дали сте високи 150 см, 160 см или 180 см, независимо дали насреща ви има стойностен мъж, вие драпате да докопате мъж с ръст поне 180-190 см, пък ако ще да е гадняр и помияр в живота и да ви третира като парцал. Обаче си умирате да твърдите как искате надежден, уверен, възпитан, добър и грижовен мъж, а външният вид не бил чак толкова важен за вас. Хубави приказки, но са само приказки и действията ви говорят точно обратното. За вас всичко под 180 см е "ниско". Но самите вие приемате себе си за високи, дори и да сте 30 см под границата, която считате за ниска! :) Искате мъжът да е уверен и естествен, а повечето от вас насреща предлагат могъща неувереност и изкуственост. "Двоен стандарт" може и да е словосъчетание от две думи в мъжки род, но затова пък повсеместно се прилага от жените. Е, ако мъжът е богат, може и да се "примирите" снизходително и да се хванете с някой със сходен на вашия ръст, или да е по-стар от баща ви или дядо ви, или пък да е гнусен и отвратителен като поведение, но поне ще си возите дупето на кожената седалка на луксозната му кола, вместо да работите като нормалните европейски жени. В краен случай ще се примирите и с някой наистина много голям сладур в лицето, нищо, че е "нисичък" по вашата система на оценяване на мъжкия ръст "180 и нищо надолу". Бил съм различни жени, включително с по-високи от мен, като ми е направило впечатление, че колкото по-ниска е една жена, толкова повече драпа за възможно по-висок мъж. Тези глупави комплекси за малоценност по-добре ги заровете завинаги в миналото, защото заради тях животът ви го начуква много здраво, когато попаднете на също толкова себелюбив и обигран играч, който ви разказва играта и после се чувствате като боклуци. И колкото и после да тръбите наляво надясно, че "Истински мъже няма!", това не променя факта, че цял живот вземате доказано погрешни решения и неуспехите ви се дължат именно на самонадеяността и високомерието ви, а не са причинени от чуждите хора! Аз имам късмета да съм висок чудесните 171 см, защото ако бях с 10-20 см по-висок, жените щяха да се избиват за мен, предвид останалите ми качества. Тъй като съм миролюбив и не желая да има женски конфликти (и без това точно тях ги създавате твърде много), от все сърце благодаря на родителите ми, че не са скандинавски исполини, а чистокръвни българи с чест и достойнство!

Да обобщим: Твърде е голяма вероятността ти да си крайно изкуствена, с маска на лицето, понякога и с изкуствени устни и протези в гърдите, с нарисувани вежди, с подправено поведение, с високи токчета, с подплънки в сутиена... Пропуснах ли нещо? Ако да, допълни списъка! Нито си толкова красива, нито си толкова млада, нито си с такава изпъната кожа, нито си с толкова големи и повдигнати гърди, нито си толкова добричка и невинна, нито си толкова висока, колкото искаш да се представиш за пред обществото. И срещу цялата изкуственост в теб искаш насреща си естествен мъж, но некакъв да е, а качествен: много по-умен, заможен, успял, висок, образован, надежден, хубав, силен, трениращ, със скъпа кола, с високи доходи и вече устроено жилище, плюс още много други "по-" в този ред, и всичко това, защото... си се родила с една дупка повече от мъжете? С този начин на разсъждение ще си останеш стара мома или в най-добрия случай поредната зарязана майка, чийто баща-мухльо е бил най-лошият от всичките ти лоши избори в живота. Вместо да вириш лисичата си муцунка към облаците, слез на земята и наистина добре си помисли какво точно ти ще дадеш на мъжа, изисквайки от него нещата, които повечето от вас очакват наготово. Каква стойност ще имаш ти за мъжа след 5 или след 10 години, когато остарееш още повече и това ще ти личи много сериозно, докато на него не чак толкова? Тогава, когато той ще е още по-успешен и желан, а ти вече ще си загубила интереса на вървежните типове, които в студентските ти години са те сваляли в бара заради свежата ти плът, но не биха го сторили сега, когато те виждат как си на възраст и с килца отгоре. Помни, че мъжът ще изисква от теб да постъпваш разумно, а не да си подвластна на моментни излияния и объркани чувства. Много от вас обичат като латерни да повтарят колко са независими, луди и големи кучки, сякаш това е гордост за вас, но подобни себеизтъквания нямат никакво значение за разумния мъж! Той ще иска да вижда в твое лице не самонадеяна пикла с изкуствено самочувствие без покритие, а надежден спътник в живота, зряла жена, добра домакиня, грижовна съпруга и майка на бъдещите ви деца. Можеш ли да предложиш тези неща, или разчиташ на отвора си долу да замества всичките стойностни качества, които са значими за мъжете? Развивай се, защото часовникът тик-така, но не в твоя полза, а в полза на мъжете, които все повече усещат силата в себе си, полагат грижи да се подобряват с всеки изминал ден и постигат успехи в професионален план. Докато се усетиш, животът ти в детеродна възраст вече ще е попреминал и с тъга ще си казваш "Еххх, ако можех да върна времето назад с 20 години...". Ех, ако можеше, но не можеш! Затова мисли трезво и избирай с разума си, а не с оста между краката си, около която се въртят повечето ти свалячи на младини.

Така! Преминаваме на работата. Повечето от вас са трайно безработни, но не защото няма работа за вас в България или чужбина, а защото сте мързеливи и искате мъжът да ви издържа и търпи с всичките ви явни и прикривани недостатъци. Учудващо е обаче, че хем драпате за мъж, който да е класи над вас във всяко отношение, включително и да е по-умен от вас, хем и трябва да е достатъчно глупав, че да се хване с търтей, който ще смуче от парите му цял живот. В замяна на междукрачието ви, което е единственото или едно от малкото ви неща, които предлагате срещу неговите пари, ум, време, грижи и търпение. Неслучайно почти без изключение първите ми въпроси при запознанство с някоя от вас жените са относно заеманата в момента от вас длъжност (на което се затруднявате да отговорите, защото ви е срам, че по ваш избор сте безработни), какво сте работили преди това на други места и какъв е работният ви стаж до момента, измерен в месеци или години. Обичам да ви ядосвам с тези три въпроса, защото самото ви ядосване е знак, че съм нацелил едно от многото ви слаби места и това ви издава като негодни да имате нещо общо с мен. А други, които нямат подобни проблеми като вашите, ми отговарят съвсем искрено и това е в реда на нещата. Те са свежо потвърждение, че все пак има и годни жени. Аз го зная от усет, но е приятно, когато е видно и на практика.

Изненада! Много уважавам няколко мои приятелки, които са качествени жени и повечето си имат също така качествени мъже до себе си. Разбираме се чудесно и бъркате, ако си мислите, че ненавиждам жените и съм някакъв комплексар като повечето от вас. Просто съм мъж с опит - както с качествени жени, така и с некачествени такива. Ако за пореден път съм ви вбесил с думите си, с право може да ме наречете Лошо момче! Въобще не съм добър и го усещам по учудените ви погледи, които още повече повдигат нарисуваните ви вежди. :) И само няколко от вас се смеят на глас сега, заради което си заслужава да напиша и по-долните редове.

Вие сте от малкото изключения и доказвате, все е имало защо да употребявам по-горе думите "повечето" и "болшинството". Слагането на всички под общ знаменател е погрешно и затова не го правя, защото зная, че съществувате и вие, достойните жени. :)

215.   Авторчето с чудесните 171 см и невероятните си личностни качества- защо изобщо си си направил труда да пишеш тук тема, след като и без това си толкова "навътре" със женската психология и несравним опит с качествени и некачествени жени? Не би ли трябвало сам да можеш да си отговориш на въпроса, който задаваш?
Дори и да има доза истина в словоизлиянието ти в последния коментар- като сме толкова фалшиви, скучни и плоски, защо се занимваш толкова много с нас и отделяш от ценното си време, за да ни обясниш как сме просто едни женски полови органи?
Човек, който наистина е достигнал до някакво разбиране за нещата, няма нужда да се обяснява надълго и нашироко като теб и сам да убеждава себе си в правотата си. Но явно наистина доста си разочарован и ядосан на жените за нещо. Не се тревожи- повечето мъже сте така- не си само ти.
Предполагам, че си млад още и нямаш деца. И тъй като няма достатъчно качествени жени от която да си избереш "достойна" да те дари с наследник, вероятно ще си останеш без деца. Но след като минеш 50 години, това наистина ще започне да ти тежи. Много да ти тежи. А пък за старостта изобщо недей и да помисляш- защото не знам дали има по-лошо от това да умреш съвсем сам като куче.

216.   Авторе,

Направих си труда да изчета последния ти коментар. Истината е, че дори да накараш жените да проумеят и да се съгласят с нещата, които говориш, те пак не биха са събрали с толкова комплексиран и озлобен към жените мъж. А ако тези жени, които отговарят на описанието ти не биха го направили, какво да говорим за тези, които всъщност имат какво да предложат.

Разбирам те, опитваш се да сринеш жените, та ега се почувстват толкова жалки, че да почнат да се дават на смотаняците. Не си първият, нито последният, но едва ли ще си успелият. Просто нещата не работят така. Дано поне цялата жлъч, която си излял в тази тема да ти е донесла някакво спокойствие. Пак е нещо, предполагам.

217.   Дечко, на 30 г. съм, бременна в 3 - тия месец с първо дете. Печеля по 2000 чисти на месец. Красива съм и висока 173 см. Съпругът ми е 185 см. висок, по красив е от мен и печели тройно повече. Не страдаме от излишни комплекси и не парадираме с нищо. Не влизаме в излишни спорове и бягаме надалече от хора с психически проблеми. . И представяш ли си, ние сме българи.

151-200 от 397