Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!?
Здравейте!

Темата ми е продиктувана от нещо, което забелязвам от дълги години в обществото ни. Твърде много от младите и нетолкова млади българки се считат за много специални и желани от мъжете, докато всъщност изобщо не са такива. Общо казано, от всеки 100 жени, поне 80 се считат за красавици. И тук следва интересното. От всеки 100 жени, мъжете намират за привлекателни около 5, най-много 10 от тях. Мнозинството жени нямат действителна представа за себе си и се самонавиват колко са яки и как имат безброй обожатели, а простичката истина е, че въпросните "обожатели" са всъщност несериозни типажи, жадни да ги понаебат и да минат на следващата.

Въпросът е: Защо тези жени умишлено държат около себе си подобни мъже и не прекратяват общуването си с тях?

Отговорът: Защото без такова мъжко внимание измамното самочувствие на повечето жени ще рухне моментално.

Един съвет към жените: Никога не бъркайте желанието на групичка натегачи да ви изчукат, с истинското внимание и ухажване на сериозния и отговорен мъж!

Имам дългогодишни наблюдения над жените в Западна и Северна Европа и определено си личи как българката се гримира в пъти по-тежко от представителките в другите страни на континента. Къде сполучливо, къде трагикомично, къде откровено изопачаващо и отблъскващо. Защо е целият този стремеж към отчаяно лъжене на мъжкото око? Твърде силни комплекси, или?
Истинското самочувствие на жената си личи тогава, когато тя е без грим, без повдигащ сутиен с подплънки и без скъпи парцалки, т. е. когато мъжете я виждат не в целево изкуствената, а в естествената ѝ форма. Но почти никоя млада българка няма смелостта да се покаже такава, каквато е, защото всеки ден се вижда в огледалото сутрин и е пределно наясно какво представлява в действителност. Да, лесно е да си плеснеш някоя нагласена снимка в Елмаз или Facebook, избрана измежду 200 други, на които не си успяла да замаскираш добре недостатъците си. Гипсираш се с две кила грим, гълташ корема, изпъчваш гръдния кош, извиваш гръбнака, повдигаш гърдите си в сутиена с 5-10 см, правиш редовните патешки джуки и задължително се снимаш по-отгоре, за да създадеш зрителната измама, че брадичката, бузите и талията ти са фино оформени. Разбира се, не забравяш да прекараш снимката през допълнителната фото обработка, на която са способни съвременните телефони. И после трепетно чакаш така жадуваните коментари и свалки от гореспоменатите натегачи, за да влезеш напълно във филма. :)

Една моя позната миналата седмица дори стигна дотам, че на плажа написа с пръст годината 2020 и позира да я заснемат, сочеща надписа, а обяснението ѝ беше, че ще си качи снимката в профила след две години, за да изглежда по-млада. Започнах да се замислям, че тя и на старите си снимки изглежда доста по-млада, отколкото съм я виждал на живо през годините, така че явно и част от тях са били подобни "изчакващи" снимки.

В твърде много профили виждам снимки на жени, които са заснети 10 години по-рано и от километри си личи, че няма как някоя 30-35 годишна жена да има свежа кожа и излъчване на ученичка. А като ги видиш на живо, пред теб се явява някаква отпусната лелка, изглеждаща ускорено състарена и похабена, с бонус 10-20 кила отгоре спрямо снимките. И до какво води цялото това лъжене? Дори и да успее да излъже някои хора, не може да излъже точно себе си. Такъв фалш е смехотворен и се чудя как толкова много жени имат търпението и нервите да си мажат лицата като мумии, да си рисуват нови вежди, да си правят изопачаващи снимки и да се вкарват в някакви измислени филми, след като истината лъсва още в първия момент, когато някой ги види на живо, особено когато са без дрехи и грим (на плажа, в банята, вечер или сутрин след ставане и т. н. ). И после реват, че били зарязани, очаквали едно, а пък мъжете се оказали ебати лъжливите копелета. А кой всъщност е започнал цялата тази целенасочена измама!? Как въобще може да очакват една измама да доведе до нещо положително?

Жалко е, че е твърде малък делът на онези жени, които са все още непринудени, не се стремят да кифлеят, гримират се само с цел фино да подчертаят женствеността си и държат да бъдат възприемани във възможно по-естествения им вид.

Интересно ми е вашето мнение по темата - и на жени, и на мъже. Ще помоля и да се въздържате от нападки към отсрещния пол. Всички знаем, че черни овце има и в двата лагера, но нека се опитаме да водим културно и градивно разискване.

Коментари

201-250 от 397

220.   Номер 215, "невероятни личностни качества" и "несравним опит" има само в главата ти. Служи си с цитати, вместо да разчиташ на силно развитата си фантазия! Така е редно да правят непредубедените хора, служещи си с факти, а не с измишльотини и вкарващи свои думи в чуждата уста.
Ще отговоря на въпроса ти. Направих си труда да създам темата, защото съм от мнозината, които не са слепи за това, което се случва в обществото ни. А то е грозно и пагубно за всички, дори и за жените, които имат крайно грешна представа за себе си. Животът накрая ги утре мощно, но го осъзнават едва тогава, когато е твърде късно. Също така е редно мъжете да осъзнаят, че жените обичат да имат ухажори около себе си, така наречените "само приятели". И тези мъже, които за жената, която харесват, са "само приятели", защото в случай на раздяла те са първите, при които жената пробягва да я утешават и да ѝ вдъхат наново увереност, че не всички мъже са гадняри като поредния гадняр, който тя е избрала и я е наранил. Това е основата роля на тези "само приятели". А основната им грешка е, че таят напразни надежди тя да ги избере след н- на брой разочарования, вместо да се отнасят с нея така, както тя изначално се отнася с тях. Наблюдавал съм го при редица мои познати през годините и съм виждал как пропиляват години в чакане на нещо, което никога не се случва. Като ученик и на мен ми се случи веднъж, но имах късмета да наблюдавам и да си извлека изводи от поведението на момичетата като нея. Това ме предпази от трошене на време, нерви, чувства и пари за незаслужаващи си жени за в бъдеще. Но виждам как и до ден днешен редица други мъже все още попадат в този капан, макар да са на по 30-40 години. И ако темата ми сега съумее да вразуми поне един такъв мъж, значи си е струвало отделеното от мен време да я създам; Също така си струват и всичките мнения на останалите хора тук, дори и тези като твоето, защото те показват нагледно на хората как животът им предоставя избор какви да бъдат като убеждения и поведение и изцяло тяхна е волята по кой път ще решат да тръгнат.
В мнение 214 употребих стряскащи изразни средства, в отговор на не-по малко стряскащите поведение и тактики на описваните там жени. Народът правилно е рекъл: "Всяка жаба да си знае гьола! ". Когато изисквате нещо от отсрещния пол, запитайте се дали и вие сами предлагате съпоставими на изискванията ви качества! Отнася се и за мъжете, и за жените.
Убягва ти и нещо друго. Пишеш "Дори и да има доза истина в словоизлиянието ти в последния коментар- като сме толкова фалшиви, скучни и плоски, защо се занимваш толкова много с нас и отделяш от ценното си време, за да ни обясниш как сме просто едни женски полови органи? " и в същото време не се усещаш, че всъщност аз зададох към вас (жените) въпроса какво можете да предложите от себе си на мъжа, освен половия орган. Нали правиш разлика между "въпрос" и "обяснение"? Очаквам отговора ти ти какви стойностни за мъжете качества предлагаш срещу изискванията ти към тях. Интересно ще е да разберем истината, стига да не те е страх да я изречеш или да си послушиш с поукрасени неща с цел да се представиш в най-ярката си светлина. Мъжете адски много ценят откровената жена, но мнозина жени не се сещат, че този могъщ афродизиак те самите го погребват под земята, служейки си с лъжи и преувеличения.

Номер 216, според теб аз съм "комплексиран и озлобен към жените", а според мен съм "пределно наясно с качествата и недостатъците си мъж, който подобрява себе си с всеки изминал ден и покрай всичко друго също така е съумял да се научи как да разпознава тънките женски номерца, не се подлъгва по тях и споделя мнението си открито и честно тук в темата". Ще те поправя и за другото - не се опитвам да "срина" жените, както грешно предполагаш, а да им покажа, че техен избор е дали да са уважавани и равнопоставени като човешки същества. Техен избор е да не се подценяват, принизявайки се сами до ролята на даващи тяло срещу пари. Тези жени трябва да осъзнаят, че са не само тяло, а и душа, че могат да развият себе си като личности, че професионалното им развитие ще им помогне да са независими от мъжките пари, че здравословният начин на живот (умерено хранене, спортуване и непрекаляване с грим) са техният сигурен път към успеха и щастието, към естествено доброто им самочувствие и отворен мироглед. Тези жени трябва да осъзнаят, че ниската себеоценка, примесена с изкуствено надуто самочувствие за пред обществото, пораженческия дух, пороците, мързела и очакването мъжа да ги гледа наготово срещу "гуши-муши", ги прави по-малко личности, зависими и ограничени.
Последното ти предположение също е погрешно.

Номер 217, от начина ти на писане си личи, че не си душица, която "страда от излишни комплекси и не парадира с нищо". Направо не си личи. :)
Поздравления за бременността ти и дано си все така щастлива след 2 или 5 години! Поздравления и за късмета да се родиш красива и висока, които две получени наготово неща са причината да те избере и приеме мъжът ти! Не ми развивай теории, че си го привлякла заради обноските и нежната ти душа. Тези неща винаги се гледат след първоначалния избор по външност, без която никой нямаше да си направи труда да иска да те опознае като човек.
Ето това е и една от причините да създам темата, тъй като повечето жени по навик обвиняват мъжете как избирали по външност, но в същото време именно жените не си признават открито, че за тях е не по-малко важен външният вид на мъжа, плюс редица още изисквания към неговото развитие в личен и най-вече паричен план, срещу които вие нямате какво да предложите насреща. Цялото това двуличие и избирателен двоен стандарт за нещата, които ви отърват, е грозното в поведението ви и е прекрасно, че все повече мъже го усещат и не се занимават с жени под тяхното равнище.
Ти си прекрасен човек и не подбираш мъжа нито по дохода, нито по ръста, нито по красотата, защото за теб са важни душата и грижовността на мъжа. Именно защото точно те са важни за теб, ти си избра да забременееш не от друг мъж, а такъв, който е по-красив от красива жена като теб, с 12 смпо-висок от теб и с три пъти по-висок месечен доход от твоя (6000 лева). И при това не парадираш с нищо. Аз също не парадирам с външния си вид, ръста си и доходите си, така че е съвсем естествено да не се запитам защо ти счете за необходимо да изреждаш точно тези неща за себе си. Щеше да е много грозно от твоя страна, ако беше споменала нещо за важите нрав, вярност, обноски, грижовност, дребни жестове на внимание. Те са забранени. :) Затова ти избра да изредиш само красивите неща, които ви описват най-точно. Нали схващаш иронията!? Нека само ти напомня, че темата е именно за прекомерните изисквания на жената към мъжа и драпането ѝ той непременно да е класи по-напред във всички основни направления.
Аз, също като вас, не влизам в излишни спорове и страня от хора с психически проблеми. Една прилика помежду ни. :)
Обясни и към кого от темата се обръщаш с "Дечко", понеже аз виждам неколцина недоразли изказвания и заяждания от страна на някои жени в нея и е редно да посочиш номер на коментара (или коментарите), който те е подтикнал да се изразиш така. Обикновено тази дума се употребява като обръщение към човек, който е без житейски опит, лигави се и няма трезва преценка за нещата. Кои от женските профили в темата имаш предвид? Всеки като теб може да подхвърля каквото си ще и да е развейпрах, затова цитирай и се обоснови.

221.   Здравей авторе! Поздравления за напълно изчерпателния коментар и обстоен анализ на простотията и извратенията, следствие от феминизма. Просто няма какво повече да добавя, защото в коментара всичко е казано ясно и описано с подробности. Авторе, голяма част от женското съсловие не може да проумее, че много голям процент от мъжете, не приемат жените за равни с тях. Това, че законите разрешават женската наглост не значи, че всички мъже са съгласни с нея. Живеем в "модерно време" и нормалното преди, днес е патологично, а ненормалното преди, днес се толерира! Тук се вижда женският крясък и протест срещу теб, защото казваш това, което мислиш. Аз също виждам нещата по този начин и винаги съм бил против извратенията с женските по-големи права в законите, но днес обстоятелствата са такива, а женската завист поради непълноценност като мъжката е безгранична. Мога да изброя ред неща, като аргументи, но няма. Само ще цитирам велик философ, на когото днес модерната философия дължи много, а ние продължаваме да се учим от него!

„За жените”, Артур Шопенхауер
„Само мъжкият интелект, замъглен от сексуален нагон, може да нарече недоразвития, тесноплещест, едрогъз и късокрак пол – нежен: защото точно с този нагон е свързана цялата представа за красота. Вместо нежен, този пол трябва да се нарича неестетичен...

Той не притежава никакво чувство за музика, поезия, пластични изкуства. Ако жените се преструват, че имат отношение към изкуството, то е само мимикрия на желанието им да задоволят другите. Това произтича от факта, че са неспособни на чисто обективен интерес към абсолютно нищо и според мен причината за това е следната: мъжът се стреми във всичко към абсолютна доминация, или чрез проникновение, или чрез подчинение. "

"Жените са станали по-високомерни и по-безочливи. Те напомнят свещените Бенарески маймуни, които вярват, че всичко им е позволено, защото съзнават пресветия си сан и неприкосновеността си. "

"Природата е надарила жената с изключителна красота и чар за няколко кратки години, за сметка на целия й останал живот, така че през тези години тя да може така да омае някой мъж, че той да вложи всичките си усилия, в това да задоволи нейните нужди докато е жива – нещо, което той едва ли би предприел по чисто рационални подбуди. "

"Жените съществуват единствено само за разпространението на човешкия род и с това се изчерпва тяхното предназначение. " - Артур Шопенхауер!

222.   Ааа, 217 как мислиш дали не зная коя си. В к. 195 и к. 204 ни нарече пуяци с тупаници в гърдите "аз, аз, аз" да се превъзнасяме до небесата. А ти не си ли една 62 годишна дърта пуйка, която не спира отново за стотен път да се представя за млада бременна жена висока 173 см. и най-важното печелиш 2, 000 чисто на месец. Това не е ли тупане в старческите ти гърди "аз, аз, аз", както винаги досега си правила. Да ти посоча ли коментара пуйко по-рано където се представяше като лекар, който се грижи за 3, 000 ромчета и даже на някои си купувала велосипеди. Виждаш ли как се представяш в една тема по различни начини. Ти вече не помниш кога какво си писала или си мислиш, че няма да те позная. Но всичко това идва от болната ти глава. О, не се съмнявам, че "мъжа" ти получава три пъти повече от теб". Уж не страдате от комплекси и не парадирате с нищо, а това което казваш не е ли парадиране. Ти май съвсем си се объркала, но така е със шизофрениците. Не автора, а ти имаш психически проблеми и май така ще си останеш със своята шизофрения и грандомания. Нито имаш мъж, нито някога ще имаш такъв, защото мъжете бягат от психично болните без значение дали е шизофрения, грандомания или много лоша депресия. Зле си бабо, зле си и по-добре ще бъде ако напълно млъкнеш и повече да не говориш глупости.
Модератори, моля да публикувате коментара ми защото тази коментаторка ни нарича пуяци нас Мъжете и тя заслужава подобен отговор. Моля без цензура.

223.   Авторе, прочетох темата ти, коментарите -само някои:)Нямах нерви да чета всички.
Виж сега, ако не ти се получават връзките с жените, височината ти е най-малкия проблем:)Замисли се къде грешиш ти, за да е така. Аз не те познавам, не мога да кажа, но от темата ти и коментарите ти, които прочетох, лъха скрита омраза към жените като цяло. Ако е така и 5 метра да си висок, никоя няма да застане до теб:)
Задаваш и грешно въпросите. Те не трябва да са защо жените правят това или онова, а защо ти не си привлечен от другия тип, който поне на теория те устройва:)
И моля те, не ме убеждавай, че няма скромни, ненапудрени и работещи жени!!! Има!!! Въпросът е, че на теб те не ти правят впечатление!
Истината е, че наистина те не се набиват на очи на пръв поглед! Но, ако ти, както твърдиш, търсиш такива, ще намериш задължително!!!
Проблемът всъщност е, че ти търсиш някоя с визията на супер модел, ама да е естествена! ЕЕЕЕЕ, те вече са рядкост!
И аз не бих се задържала с мъж, който непрекъсната ми подбива самочувствието с реплики от сорта:"Защо го слагаш този повдигащ сутиен, циците са ти меки, не ставаш", "Ниска си като лилипут, с тези токчета кого лъжеш", "Защо се гримираш, очите ти са малки и да сложиш спирала и оптически ефекта да е добър, това не променя генетиката ти", "Защо си слагаш тези дрехи, които да ти създадат оптическа илюзия за по-слаба, слон си, айде бегай от тук" и т. н.
Някъде бях чела, че има максимум и минимум как ще изглежда една жена(освен генетика и здравословно хранене) и всяка преценява как да изглежда! В това число влиза да познаваш себе си добре и да се обличаш с дрехи, които отиват на твоята фигура, или ако си пълен да се опиташ да се "попристегнеш":)Какво лошо видя в това?
Ако не те привличат такива жени, не бъди с тях, ама няма смисъл да ни обясняваш как женският пол е не знам какъв си!
И накрая, лично аз се гримирам, тогава когато имам самочувствие и искам да изпъкна повече:)Когато нещо ме е "смачкало" и не съм в комфорт със себе си, срам ме е да призная, но не само, че не се гримирам, ама и космите на краката не си оправям:(((
Не може да очакваш другия да е винаги перфектен и да е с естествено излъчване на мацката с от плаката на реклама за бельо:)И пробвай, освен визията, да те грабнат и други качества у жените, тогава могат и да се получат нещата:))))

224.   Авторе,
А защо един „пределно наясно с качествата и недостатъците си мъж, който подобрява себе си с всеки изминал ден и покрай всичко друго също така е съумял да се научи как да разпознава тънките женски номерца, не се подлъгва по тях“ има нуждата да „споделя мнението си открито и честно тук в темата"?

Въпросът, разбира се, е реторичен. Всеки, който е прочел дори малка част от всичките ти писания няма как да не е забелязал тежките нарцисизъм и самодоволство, които се подхранват от фантазията, че видиш ли, разобличил си жените и си им показал колко не струват. Да не забравим постоянните застраховки, които си правиш, с обяснения като това, че все пак имаш приятелки, които уважаваш, как тези жени щели да оценят коментарите ти и т.н. опити превантивно да пресечеш всякакви коментари, които всъщност биха разкрили теб.

Ще дам и пример от последния ти коментар: Обясняваш на мен, че се опитваш да покажеш на жените, че не са само тяло, а и душа, а след няколко параграфа обясняваш на 217, че причината мъжът й да я избере и приеме, са красотата и височината й. Таз прословута височина, дето толкова те гнети. Такива противоречия, опити за манипулации, рационализации и т.н. изобилстват в коментарите ти. Като цяло, напомняш на онези мъже, които са били толкова нежелани и отхвърляни от другия пол, че са стигнали фазата, в която са се убедили, че жените са толкова долни и незаслужили, че те самите са късметлии, че са го осъзнали и надмогнали нуждата си от тях.

Такива случаи обикновено са съпроводени от тежки защитни реакции, които е много трудно да бъдат пробити с логически аргументи. И понеже ми направи впечатление как множество пъти заливаш хората с тонове словесни излияния, вместо да отговориш на конкретни аргументи, които са изложили, остава да ти кажа само това. Все пак се радвам, че си намерил отдушник в този сайт.

225.   Авторе, айде стига плю отрова! Личи си, че жените не те искат дори за "само приятел".
Няма и да те поискат, толкова злобен и високомерен човек никой не трае около себе си...

228.   До 223
Аз не съм автора, но ще отговоря на това, кото си писала на него.
"Авторе, прочетох темата ти, коментарите-само някои:) Нямах нерви да чета всички. Аз не те познавам......., но от темата ти и от коментарите ти, които прочетох, лъха скрита омраза към жените като цяло".
Значи нямаш нерви да прочетеш всичките негови коментари, но правиш твърди заключения, че той има скрита омраза към жените като цяло. Винаги е така, когато човек не изслушва (прочита) изцяло събеседника си се стига до погрешни впечатления за него. И ти си прибързала в заключенията си за автора. Щом се говори за недостатъците на жените и ти като всички жени веднага упрекваш автора в омраза към жените. Да посочваш недостатъците на някого според теб това е омраза, така ли!!! Започвам да се съмнявам в твоята интелигентност. Как ти можеш да разбереш един мъж ако ти нямаш търпение да го изслушаш. Това сте вие жените, изключително повърхностни, ама иначе много знаете. Аз пък мисля, че точно ти с тези твои умозаключения показваш неприкрита омраза към мъжете.
И ти си слагала грим тогава, когато си имала самочувствие и си искала да изпъкнеш повече. Щом си имала самочувствие, тогава защо трябва да слагаш грим, твоето самочувствие не е ли достатъчно. Значи искаш да изпъкнеш с фалшивост, а не с това което наистина си ти. Ами и повдигащите сутиени. Защо трябва да го правите, за да привлечете погледите на мъжете ли!! Ами ако се стигне до секс с такъв мъж нали в леглото ще те види без сутиен, тогава ти как ще се извиняваш, че гърдите ти не са щръкнали като на младо 18 годишно момиче.
Прав е автора за всичко което е казал за вас жените. Вие сте фалшиви до самозабрава, претендирате за много неща, но нямат покритие вашите претенции. Както някой по-горе е казал с вашия феминизъм вие само ще губите, но вие не можете да го осъзнаете.
Освен това си мисля, че ти много добре знаеш коя е авторката на коментарите: 114,123,195, 204,217. Не си ти ,а мислиш като нея. Прочети тези коментари за да се увериш колко ви са сходни мненията за мъжете.

229.   Авторе, авторката на 217, която прави 2000 на месец, а мъжа й три пъти повече т.е. 6000 е също авторка на коментарите 114,123, (където се представя за лекар на циганета и им подарява велосипеди) 195 и 204. Казва, че тя и мъжа й бягат далеч от хора с психически проблеми.
Който прочете темата ѝ: "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения" в "Здраве" ще разбере кой наистина има психически проблеми. Тя не трябва въобще да излиза от психиатрията. Там ѝ е наистина мястото. Модератори, моля да публикувате коментара ми.

230.   Авторе, с тая агресия, уйдурми и капризи, жена няма да помиришеш!
Дядо Митко

231.   От автора.

Радвам се, че болшинството мнения допринасят за развитието на темата и нагледно показват, че има немалко трезво мислещи хора, които също предпочитат откритите отношения и равенството в тях. Както отдаваме от себе си вложени време, грижи, внимание и редица основни качества, така е нормално и да очакваме съпоставими на тях от отсрещния човек.

Сега малко и за тези, които обаче умишлено странят от темата. Тя е създадена с цел да обсъждаме женската липса на действителна преценка за себе си. Забелязва се обичайната склонност, при която редица почувствали се "ужилени" от истината скачат на нож и яростно отбягват разискваните въпроси, опитвайки се да пренасочат темата в друга посока. Затова ще призова всички, които чак толкова искат да избягат от фактите и от настоящата тема, да си съставят отделна такава, в която да си се надприказват взаимно. Така тук ще останат само тези, които имат какво смислено да споделят с останалите заинтригувани от настоящата тема.

Тъй като обожавам не само служенето с факти, а и свежото чувство за хумор и самоиронията, ще отговоря на няколкото разгорещили се госпожици и госпожи по-горе с ирония. Нека веднъж завинаги да запомните, че "авторчето" на темата е по-ниско от тревата, много комплексирано и глупаво ергенче, което и най-долнопробната жена не би харесала. ;) Сега вече се надявам да съм ви направил поне малко по-щастливи, защото подобни думи искате да прочетете и те са храната, която осмисля деня ви. Всъщност зная, че най-жадно очаквате да започна да споря с вас и да се оправдавам до откат, но сте сбъркали сериозно в преценката си (все пак темата е за такива като вас) и просто ще се усмихна и ще ви подмина, за да отделя време да попия опит от мненията на останалите, ползотворно включили се хора по-горе. А вие мен не ме мислете толкова - с такива качествени жени като вас не бих дръзнал да бъда. ;) По-добре помислете как да се съхраните във форма и да не се състарявате така ускорено, защото грешните преценки, пороците и лошите хранителни навици са само една част от проблема на повечето от вас.

Номер 223, ако си беше направила труда да прочетеш мненията на комплексираното ниско, бедно и глупаво авторче, щеше да осъзнаеш, че това мижаво човеченце вече е споменало по-горе, че е имало отношения с жени, които са били и ниски, и високи, и млади, и по-големи, и слаби, и пълни, и с големи стегнати гърди, и с плоски или силно усивнали такива, и красавици, и неврачни, и руси, и чернокоси, и червенокоси... И т. н.
Това жалко гномче авторчето е толкова слаботелесно, че сред принципите му е да не носи на ръце жена, която физически не може да носи. И точно тук е моментът всичките вие прекрасни и незаменими принцеси да се поддържате (физически и умнствено) и сериозно да започнете да спортувате. Даваш примери за някакви модели от кориците на списанията, но повечето не ви виждам да се доближавате и на 10% от това, което те са постигнали с тренировки и правилен хранителен режим.

Номер 228, много добър отговор от твоя страна. Приеми поздравите ми за начина, по който разсъждаваш! Аз също считам, че е по-добре да си казваме истината в очите, вместо да заравяме глави в пясъка и да се правим, че не забелязваме какво се случва около нас. Най-лесно е да бягаме от проблемите, но не бива да забравяме, че човечеството век след век е вървяло напред и нагоре благодарение на това, че се е изправяло срещу предизвикателствата, вместо да се крие от тях. Порочна практика е да се робува сляпо на вярването "Кажи за мен или добро, или нищо". Ако за всяко погрешно взето решение започнем да получаваме похвали и насърчавания, или най-малкото да го прикриваме и да си траем, ще вървим все назад и надолу. Така човек свиква да приема всяко свое действие за безпогрешно, да е безотговорен и да чака другия да прави усилията вместо него.

232.   В темата са се намесили много интересни казуси - авторът, онзи с феминизма и май наистина ще взема да повярвам, че има някой чичо, който се прави на 60 годишна лелка, която си фантазира, че е мед. сестра, тийнейджърка, самоубийка и всичко останало, може и да е някой от шоуто на Слави, в търсене на матрял. Много се смях, абсолютна неадекватност цари. :D
Авторе, нещата не са еднозначни, не може да се каже, примерно - колкото по-прост е човек, толкова повече се стреми да изпъкне с опаковката. При един човек това може да е защитна реакция, при друг - манипулация, при трети - съобразяване с норми, при четвърти - въпрос на стил... Хванал си се за някакви сантиметри, повдигане на гърдите, загуба на стойност с времето за жените, това звучи прекомерно повърхностно, но ако си в режим на провокация, няма как да получиш адекватна обратна връзка, защото слагаш коня пред каруцата. Хората се харесваме с хора, които ни харесват и ни карат да се чувстваме добре, и обратното. Факт. Не виждам нищо лошо в това, така сме устроени. Нарича се атавизъм, ако се заинтересуваш и за причините за някои поведния, типични за хората, демек - нас. Видно е, че някакви жени, които си скриват дефектите са те разочаровали, а на теб ти е тягостно, че си нисък. Ами... нисък си. И аз съм ниска - 155см, не нося токчета, преди носих, не заради височината, а за сексапил. Не виждам защо си против една жена да подчертае женстеността си, даже племената в Африка, в Полинезия... се правят по-привлекателни с помощта на грим. Даже животните са така - паун, има папагали, които си слагат изкуствени опашки, за да бъдат по-привлекателни. Кое точно те дразни? - една жена да се направи хубава за теб? Не бъркаш ли фалша и естественото желание да се харесаме и да доставим удоволствие някому? Харесвала съм и "дребни" мъже, защо употребих думата "дребни"? защото в повечето случаи са и дребни души. Инстинктивно съм привлечена от високи мъже, това е природа, тя се стреми към равновесие и най-добър ген. Това, че си нисък не трябва да ти влияе толкова на психиката, всички имаме дефекти, комплекси и идеали... Вярно е, че мис вселена, без грим, няма никога да те обича, но и към мен, поне засега, Брат Пит не е проявил необходимата настоятелност.
На един мъж бих дала и съм давала - обич, секс, подкрепа, приятелсво, грижа, вяра и насърчение в успехите му. Уви, досега винаги ме разкарваха, когато много си повярват.
Един подкрепих, докато стана един от шефовете на голяма компания, после си помисли, че съм под нивото му, на друг помогнах психически и материално да напусне работа и да развие свой бизнес - повярва си и той, бизнесът стана успешен, реши, че е бог... и така годините си текат, а ти се впускаш да обясняваш как целокупно жените не стават за нищо. Повърхностен си - жените губили стойност, мъжете обратно. Зависи какво търси мъжът. Ако търси само външната красота и перфекционизма, не трябва да се смущава, че жена, търсеща същите неща, го смята за нисък, за без кола и всъщност... не му поглежда душата. Имам чувството, че си изпълнен с някаки постулати на какво "трябва" и "не трябва". Има ли живот в живота, диктуван само от правила, морализиране, логика и перфекционизъм, авторе?
Онзи индивид, проповядващ тезата за феминизма още не се е осаферил, че не живее в Америка и че логическата му мисъл е достойна за иг-нобелова награда, може и това да е въпросният чичо, който се прави и на жена... :((( Тъжно е.

233.   Горе някоя коментаторка каза, че мъжете трябва да харесват неугледните жени вместо само стегнатите. Питам я - Защо? И тук ли ще сме като при въвеждането на законите за наемането на жени на високи позиции, за да се хвалим колко сме равни всички? Защо според тази коментаторка трябва един мъж да пренебрегне грижеща се за себе си жена, за да избере на нейно място друга, която се е занемарила и отпуснала като морж? Попаднах на един коментар под видео, където някой е написал - "Physical fitness is actually a moral issue. It reflects on your self control, selflessness, patience, humility, perseverance, long term planning, prioritization, endurance, self motivation, kindness, respect, and how much you value your partner. " и ако се замислите наистина е така. Извинявам се на тези, които не разбират английски.
Горе нападнахте автора и мога да видя защо ви е ядосал - аз малко по-дискретно бих се изразил, за да не обидя жената насреща, но съм съгласен с него, че има жени с грешна представа за себе си, които не предлагат толкова, колкото искат от мъжа. Има един английски въпрос - "What do you bring on the table? " който мъжете в Америка задават на жените, които искат от мъжа да е 666 - 6 цифрени доходи годишно, 6 фута висок и с 6 pack, което значи плочки на корема и мускулесто тяло. Иначе не го поглеждат. И горе авторът ви питаше същото - Какво вие давате насреща? , но никой досега не му отговори, освен една коментаторка н. 185, която писа как спортува редовно и има апартамент и кола. Да ви кажа и на мен ми омръзна във всяка втора тема тук да чета злобни жени, на които не им изнася истината и отвръщат винаги с едни и същи обиди - самовлюбени пуяци, жалкарчета, ганьвци, комплекари, злобари, ниски, дърти ергени, да си пиели хапчетата, дечковци, дървени философи, всезнайковци и други. Репертоарът ви е толкова беден и изтъркан и никакви доводи не казвате да защитите тезите си. Най-лесно е да хулите и да си мълчите после. С това не искам да кажа, че всички мъже сме с правилна преценка или свестни, но нека има безпристрастност при преценките и на мъжете, и на жените. Вместо да се опитваме да направим живота си по-лек, ние водим войни, мислим само за собственото си его и не разбираме как това е само в наш ущърб.

234.   Когато жената търси измежду подходящите мъже, ще намери такъв. Но ако търси само сред онези, които цял живот са я карали да мисли "Няма истински мъже! ", може би е време да преосмисли какви типове е избирала досега. Това правило важи и за двата пола. Редица мъже също повтарят една и съща грешка отново и отново и не се усещат, че решението зависи единствено от техния подбор на жена.

235.   221, е като сме толкова "неестетични" и прости маймуни, защо не тръгнеш по мъже? ;)

Към автора на темата:
Точно ти правиш впечатление с безкраен списък от изисквания... на всекиго намери милион кусура. В крайна сметка хората с его и претенции до небесата отсвирват всекиго, който дръзне да се доближи до неземната им особа и резултатът е, че си стоят сами на по 40 години, докато нормалните простосмъртни междувременно се влюбват, задомяват се и си отглеждат деца в мир и хармония. :D (Само за справка, баща ми на 40 години беше с 16-годишна дъщеря и 10-годишен син, в стабилен и хармоничен брак, с хубава професия и доход доста над средния за България... докато някои хора на тази възраст едно читаво гадже не могат да си намерят. )

236.   За пореден път се убеждавам колко затъпял е българският народ!

Защитниците на автора се чудят от къде ли да извадят разни цитатчета в своя защита, че стигнаха до творчеството на Шопенхауер, което е тотален смях!

Хора, чели ли сте нещо от немския философ? ! Запознати ли сте изобщо защо има негативно отношение към жените? ! Знаете ли биографията му, чели ли сте за детството му? !

Знаете ли, че той е тормозен и унижаван системно от майка си, предполагам, че не... Ами може би някъде там е и отговорът на темата, защо авторът и останалите правят всичко възможно да унижат жените и да гледат предимно на тях като на парче месо...

Ме

237.   Номер 232, с повечето твои разсъждения не съм съгласен, но с някои други съм и си личи, че все пак имаш желание донякъде да заставаш зад думите си.
Пишеш, че съм се бил "хванал" за "някакви сантиметри, повдигане на гърдите, загуба на стойност с времето за жените". Всъщност съм изложил самите факти, които са неопровержими, тъй като лежат на случващото се в обществото ни. Предоставям ти възможността да докажеш погрешността на думите ми. Прочети отново моето мнение 214, също и началната тема, ако щеш и всяко друго мое мнение тук, и с ЦИТАТИ на мои думи пиши срещу тях твоите опровержения. Много е важно да си служиш с цитати, а не със свободни съчинения, тъй като много добре зная причината да избираш второто пред първото.
Горе дори номер 224 се беше изказала (или изказал) наскоро, че съм бил пишел по някакъв *предпазливзащитен начин с презастраховане, по който било много трудно някой да ме опровергае. Знаеш ли защо е трудно (всъщност невъзможно)? Защото си служа само и единствено с факти от живота, а фактите от живота са неопровержими и лесно могат да се проверят от всеки човек, който не е с конски капаци пред очите и вижда какво се случва около него.

*Точният цитат от номер 224 е: "Такива случаи обикновено са съпроводени от тежки защитни реакции, които е много трудно да бъдат пробити с логически аргументи. "

Понеже и ти правиш грешката умишлено да наблягаш над ръста, отчаяно търсейки къде да намериш първопричина за създаването на тази тема или за това, че ви отварям очите за същински факти от поведението на мнозина жени в обществото ни, ще те успокоя, че предположението ти е напълно погрешно и се чувствам повече от удобно в тялото си. :) Любопитно е хрумването ти да ме наречеш нисък, бидейки ти самата с 16 см по-ниска от мен. Аз не мисля, че ти си ниска. Под средния за жените ръст си, но това няма значение, ако си с подходящите килограми за ръста си. Тогава би била привлекателна за много мъже, защото повечето от нас са широкоскроени (и вие отлично знаете това) и не бихме пренебрегнали една стойностна жена заради това, че им е до носа или до раменете. Напротив, всички сме хора и повечето мъже нямат проблем да с жена с 5-10 см по-висока от тях, както и с 5-10-20 см по-ниска от тях. Но повечето жени имат проблем да са с мъже, които не стърчат силно над тях и това е странно. Оправдават се с "нуждата да се чувстват закриляни", "да се топят в прегръдките му", "да изглеждат фини до него". И често след това реват, че не са уважавани от тези мъже, че са бити, а понякога и биват убивани от тях. После (живите от тях) прехвърлят вината върху мъжете, че били гадняри и лоши, че "Няма вече истински мъже! ". Ами, когато съвсем съзнателно си ги избирате лоши, от лоши ще си патите. Защо не си патите от добри мъже? Защото избирате лоши вместо тях. Същото се случва и при тези от мъжете, които сляпо вървят подир фустата на някоя кифла и са подвластни на дилната си глава, вместо на горната. Много ясно, че след това ще си ближа раните заради такива кифли, а не заради стойностни жени. Защото избират кифлите пред тях. Разликата все пак е тази, че повечето жени умеят търпеливо да си прилагат своя план и да се възползват от мъжа - я с почерпки, я с подаръчета, я направос брак и "връзване" с дете (също и с развод и издръжка), защото знаят, че с касичката между краката имат власт над безволевите мъже. Които често нямат елементарно чувство за логика и не предвиждат докъде може да ги довете наивността и нагона им. От друга страна, мъжете са по-първични и тези по-грубите никога не крият колко прости и неуъважителни са към жените, така че последните няма какво да се оправдават, че са станали жертва, след като целево са избрали точно такъв простак, но с идеята "да го превъзпитат впоследствие". Е, това е невъзможно, така че добре дошли в истинския живот! Но за съжаление вече бременни и зарязани, или в най-добрия случай обезверени и озлобени към всички други мъже. И често нелогично страдащи точно по този, който ви е накарал да страдате. Обаче това не ви пречи да мразите другите, които не са ви наранили. Женска логика (с изключения, да подчертая)!

Ето ви още една женска логика от истинския живот:
https://i. imgur. com/NQ9hzlO. jpg

Номер 233, хареса ми как завърши мнението си! Съгласен съм с написаното от теб напълно. Хора и от двата пола сами си създават усложнения, вместо да се радват на плодовете на своята любов. Ако имаше по-малко себелюбие, но повече истинско равенство по отношение на даването, а не само на искането, щяхме да сме свидетели на едно по-добро общество.

Ще опитам да преведа на български език английския текст, който си цитирал, за тези от читателите, които не владеят езика:

"Physical fitness is actually a moral issue. It reflects on your self control, selflessness, patience, humility, perseverance, long term planning, prioritization, endurance, self motivation, kindness, respect, and how much you value your partner. "

"Физическото укрепване всъщност е нравствено качество. То е отражение на твоите себеустойчивост, безкористност, търпение, скромност, постоянство, утвърденост в дългосрочен план, правилна преценка, устойчивост, желание за развитие, добрина, уважение и доколко цениш своя спътник. "

Напълно споделям този начин на разсъждение! Някои жени тук скочиха като ощипани моми при споменаването на "страшни" думи като: умерено хране, спортуване, непрекаляване с цигарите, алкохола и грима, а не им прави впечатление, че точно тези неща са ЛИПСА на пороци и ще им помогнат да са по-здрави, свежи и мледолики за по-дълго време. Но, не, най-лесно е да се крещи как мъжете били груби и злобни, че смеели дори да подемат разговор за това; също и как били имали безкрайни изисквания към жените. Изискване ли е човек да уважава тялото си и да се стреми да пази организма си здрав? Това, че аз или някой друг мъж е изрекъл тази истина към жените не е основание последните да се обиждат и да твърдят колко злобни човеченца сме ние, как нямало жена да ни погледне до края на дните ни и прочее хули. Тези наши слова трябва да бъдат възприети като ясен и откровен начин да се замислят някои жени, че сами съсипват своето бъдеще, здраве и любовен живот, а в някои случаи обричат и бъдещите си деца на по-лоши гени и/или втодени болестни усложнения. Сега на редица от вас ви е лесно да отричате пред себе си тази простичка истина, но ви уверявам, че когато след години дойде момент за равносметка при наближаване на 40-те ви години, ще ви се иска да сте били по-разумни в действията и решенията си на младини.

Номер 235, понеже се обръщаш към мен с някакви твои си обвинения, реших да отделя време да те разоблича.

Твърденията ти за "безкраен списък от изисквания" са изцяло плод на твоята фантазия (същата грешка периодично направиха вече няколко други жени в темата) и съм твърдо убеден, че няма как да го подкрепиш с цитати, поради простата причина, че никъде в темата няма да намериш написан от мен "безкраен списък с изисквания". Напротив, темата е създадена заради нелогично високите и много на брой изисквания на повечето млади жени към мъжете, без първите да се замислят какво всъщност предлагат в замяна. Аз неслучайно в мнение 214 попитах вас - вечно изискващите жени - "Какво друго предлагате насреща, освен едно тяло? ". Все още чакам някоя от тези прекомерно изискващи, но недаващи жени да си каже честно какво друго предлага и както виждаш, за момента има плахо затишие и бягане от отговора на този така страшен за вас въпрос, който се опитвате хитро да отклоните посредством хули и скалъпени обвинения от страна на такива като теб.

Обаче аз ще задам въпроса отново, тъй като отново и отново твърдите, че имате какво да дадете и роптаете, ако някой мъж ви каже истината в очите, че твърденията ви нямат покритие с факти. Кажете си честно, какво стойностно за мъжа давате срещу километричните си изисквания към неговите добре поддържано тяло, разум, правилна преценка, неподправеност, високи доходи, кариера, скъпи кола и жилище, цялостни постижения...? Какви са телата ви, колко разумни сте, колко е правилна преценката ви, колко неподправени сте, ккави са доходите ви, кариерата, колата, жилището, постиженията? Отговорете с наистина отговор, а не с плюене на отрова, защото за второто е видно, че го владеете до съвършенство (поне ти и още няколко по-горе се справяте отлично с това). Но чудно защо не умеете да се придържате към темата и зададените въпроси...?

Иначе ти благодаря за включването, защото с долните си редове...

(цитирам) "В крайна сметка хората с его и претенции до небесата отсвирват всекиго, който дръзне да се доближи до неземната им особа и резултатът е, че си стоят сами на по 40 години, докато нормалните простосмъртни междувременно се влюбват, задомяват се и си отглеждат деца в мир и хармония. "

... ти успя по изключително точен начин да опишеш поведението на голяма част от младите жени (не само в България, а и основно в западните християнски общества). Ти си въобразяваше, че така описваш мъжете, с цел да ги оклепаш, а в действителност стори това за жените. За да има толкова много сами мъже на по 40 години, както се изказваш, огромната роля за това се пада на прекомерните изисквания на жените към тях, които са без никакво покритие. И отново ще те попитам: Какво вие предлагате на мъжа срещу изискванията си, което да е различно от креватни упражнения в младите ви години? Заради кои ваши качества той да ви възприеме за сериозни, надеждни, равни не само като права права, а и като отговорности и принос към паричните средства и развитието на връзката ви?

Припомня, че винаги уточнявам как нямам предвид всички, а само част от жените, защото десетки участнички в темата се опитваха безуспешно да обвиняват, че аз или някой друг тук сме обощавали за "всички". Един съвет от мен: Четете с непредубедени очи и осмисляйте прочетеното със също толкова непредубеден мозък, за да не се налага после да пишете скалъпени лично от вас предубедени мнения, с които да се излагате още повече.

238.   (Към екипа: Моля да публикувате този мой коментар на мястото на предишния отпреди минута, тъй като в него установих ключови правописни грешки, които сега поправих. Благодаря! :) )

Номер 232, с повечето твои разсъждения не съм съгласен, но с някои други съм и си личи, че все пак имаш желание донякъде да заставаш зад думите си.
Пишеш, че съм се бил "хванал" за "някакви сантиметри, повдигане на гърдите, загуба на стойност с времето за жените". Всъщност съм изложил самите факти, които са неопровержими, тъй като лежат на случващото се в обществото ни. Предоставям ти възможността да докажеш погрешността на думите ми. Прочети отново моето мнение 214, също и началната тема, ако щеш и всяко друго мое мнение тук, и с ЦИТАТИ на мои думи пиши срещу тях твоите опровержения. Много е важно да си служиш с цитати, а не със свободни съчинения, тъй като много добре зная причината да избираш второто пред първото.
Горе дори номер 224 се беше изказала (или изказал) наскоро, че съм бил пишел по някакъв *предпазлив защитен начин с презастраховане, по който било много трудно някой да ме опровергае. Знаеш ли защо е трудно (всъщност невъзможно)? Защото си служа само и единствено с факти от живота, а фактите от живота са неопровержими и лесно могат да се проверят от всеки човек, който не е с конски капаци пред очите и вижда какво се случва около него.

*Точният цитат от номер 224 е: "Такива случаи обикновено са съпроводени от тежки защитни реакции, които е много трудно да бъдат пробити с логически аргументи. "

Понеже и ти правиш грешката умишлено да наблягаш над ръста, отчаяно търсейки къде да намериш първопричина за създаването на тази тема или за това, че ви отварям очите за същински факти от поведението на мнозина жени в обществото ни, ще те успокоя, че предположението ти е напълно погрешно и се чувствам повече от удобно в тялото си. :) Любопитно е хрумването ти да ме наречеш нисък, бидейки ти самата с 16 см по-ниска от мен. Аз не мисля, че ти си ниска. Под средния за жените ръст си, но това няма значение, ако си с подходящите килограми за ръста си. Тогава би била привлекателна за много мъже, защото повечето от нас са широкоскроени (и вие отлично знаете това) и не бихме пренебрегнали една стойностна жена заради това, че им е до носа или до раменете. Напротив, всички сме хора и повечето мъже нямат проблем да са с жена с 5-10 см по-висока от тях, както и с 5-10-20 см по-ниска от тях. Но повечето жени имат проблем да са с мъже, които не стърчат силно над тях и това е странно. Оправдават се с "нуждата да се чувстват закриляни", "да се топят в прегръдките му", "да изглеждат фини до него". И често след това реват, че не са уважавани от тези мъже, че са бити, а понякога и биват убивани от тях. После (живите от тях) прехвърлят вината върху мъжете, че били гадняри и лоши, че "Няма вече истински мъже! ". Ами, когато съвсем съзнателно си ги избирате лоши, от лоши ще си патите. Защо не си патите от добри мъже? Защото избирате лоши вместо тях. Същото се случва и при тези от мъжете, които сляпо вървят подир фустата на някоя кифла и са подвластни на долната си глава, вместо на горната. Много ясно, че след това ще си ближат раните заради такива кифли, а не заради стойностни жени. Защото избират кифлите пред тях. Разликата все пак е тази, че повечето жени умеят търпеливо да си прилагат своя план и да се възползват от мъжа - я с почерпки, я с подаръчета, я направос брак и "връзване" с дете (също и с развод и издръжка), защото знаят, че с касичката между краката имат власт над безволевите мъже. Които често нямат елементарно чувство за логика и не предвиждат докъде може да ги довете наивността и нагона им. От друга страна, мъжете са по-първични и тези по-грубите никога не крият колко прости и неуъважителни са към жените, така че последните няма какво да се оправдават, че са станали жертва, след като целево са избрали точно такъв простак, но с идеята "да го превъзпитат впоследствие". Е, това е невъзможно, така че добре дошли в истинския живот! Но за съжаление вече бременни и зарязани, или в най-добрия случай обезверени и озлобени към всички други мъже. И често нелогично страдащи точно по този, който ви е накарал да страдате. Обаче това не ви пречи да мразите другите, които не са ви наранили. Женска логика (с изключения, да подчертая)!

Ето ви още една женска логика от истинския живот:
https://i. imgur. com/NQ9hzlO. jpg

Номер 233, хареса ми как завърши мнението си! Съгласен съм с написаното от теб напълно. Хора и от двата пола сами си създават усложнения, вместо да се радват на плодовете на своята любов. Ако имаше по-малко себелюбие, но повече истинско равенство по отношение на даването, а не само на искането, щяхме да сме свидетели на едно по-добро общество.

Ще опитам да преведа на български език английския текст, който си цитирал, за тези от читателите, които не владеят езика:

"Physical fitness is actually a moral issue. It reflects on your self control, selflessness, patience, humility, perseverance, long term planning, prioritization, endurance, self motivation, kindness, respect, and how much you value your partner. "

"Физическото укрепване всъщност е нравствено качество. То е отражение на твоите себеустойчивост, безкористност, търпение, скромност, постоянство, утвърденост в дългосрочен план, правилна преценка, устойчивост, желание за развитие, добрина, уважение и доколко цениш своя спътник. "

Напълно споделям този начин на разсъждение! Някои жени тук скочиха като ощипани моми при споменаването на "страшни" думи като: умерено хране, спортуване, непрекаляване с цигарите, алкохола и грима, а не им прави впечатление, че точно тези неща са ЛИПСА на пороци и ще им помогнат да са по-здрави, свежи и мледолики за по-дълго време. Но, не, най-лесно е да се крещи как мъжете били груби и злобни, че смеели дори да подемат разговор за това; също и как били имали безкрайни изисквания към жените. Изискване ли е човек да уважава тялото си и да се стреми да пази организма си здрав? Това, че аз или някой друг мъж е изрекъл тази истина към жените не е основание последните да се обиждат и да твърдят колко злобни човеченца сме ние, как нямало жена да ни погледне до края на дните ни и прочее хули. Тези наши слова трябва да бъдат възприети като ясен и откровен начин да се замислят някои жени, че сами съсипват своето бъдеще, здраве и любовен живот, а в някои случаи обричат и бъдещите си деца на по-лоши гени и/или втодени болестни усложнения. Сега на редица от вас ви е лесно да отричате пред себе си тази простичка истина, но ви уверявам, че когато след години дойде момент за равносметка при наближаване на 40-те ви години, ще ви се иска да сте били по-разумни в действията и решенията си на младини.

Номер 235, понеже се обръщаш към мен с някакви твои си обвинения, реших да отделя време да те разоблича.

Твърденията ти за "безкраен списък от изисквания" са изцяло плод на твоята фантазия (същата грешка периодично направиха вече няколко други жени в темата) и съм твърдо убеден, че няма как да го подкрепиш с цитати, поради простата причина, че никъде в темата няма да намериш написан от мен "безкраен списък с изисквания". Напротив, темата е създадена заради нелогично високите и много на брой изисквания на повечето млади жени към мъжете, без първите да се замислят какво всъщност предлагат в замяна. Аз неслучайно в мнение 214 попитах вас - вечно изискващите жени - "Какво друго предлагате насреща, освен едно тяло? ". Все още чакам някоя от тези прекомерно изискващи, но недаващи жени да си каже честно какво друго предлага и както виждаш, за момента има плахо затишие и бягане от отговора на този така страшен за вас въпрос, който се опитвате хитро да отклоните посредством хули и скалъпени обвинения от страна на такива като теб.

Обаче аз ще задам въпроса отново, тъй като отново и отново твърдите, че имате какво да дадете и роптаете, ако някой мъж ви каже истината в очите, че твърденията ви нямат покритие с факти. Кажете си честно, какво стойностно за мъжа давате срещу километричните си изисквания към неговите добре поддържано тяло, разум, правилна преценка, неподправеност, високи доходи, кариера, скъпи кола и жилище, цялостни постижения...? Какви са телата ви, колко разумни сте, колко е правилна преценката ви, колко неподправени сте, ккави са доходите ви, кариерата, колата, жилището, постиженията? Отговорете с наистина отговор, а не с плюене на отрова, защото за второто е видно, че го владеете до съвършенство (поне ти и още няколко по-горе се справяте отлично с това). Но чудно защо не умеете да се придържате към темата и зададените въпроси...?

Иначе ти благодаря за включването, защото с долните си редове...

(цитирам) "В крайна сметка хората с его и претенции до небесата отсвирват всекиго, който дръзне да се доближи до неземната им особа и резултатът е, че си стоят сами на по 40 години, докато нормалните простосмъртни междувременно се влюбват, задомяват се и си отглеждат деца в мир и хармония. "

... ти успя по изключително точен начин да опишеш поведението на голяма част от младите жени (не само в България, а и основно в западните християнски общества). Ти си въобразяваше, че така описваш мъжете, с цел да ги оклепаш, а в действителност стори това за жените. За да има толкова много сами мъже на по 40 години, както се изказваш, огромната роля за това се пада на прекомерните изисквания на жените към тях, които са без никакво покритие. И отново ще те попитам: Какво вие предлагате на мъжа срещу изискванията си, което да е различно от креватни упражнения в младите ви години? Заради кои ваши качества той да ви възприеме за сериозни, надеждни, равни не само като права права, а и като отговорности и принос към паричните средства и развитието на връзката ви?

Припомня, че винаги уточнявам как нямам предвид всички, а само част от жените, защото десетки участнички в темата се опитваха безуспешно да обвиняват, че аз или някой друг тук сме обощавали за "всички". Един съвет от мен: Четете с непредубедени очи и осмисляйте прочетеното със също толкова непредубеден мозък, за да не се налага после да пишете скалъпени лично от вас предубедени мнения, с които да се излагате още повече.

239.   "Дотогава Джак се определя като "инсел" - мъж, който е самотен, но не по свое желание.

Според тях обстоятелства, които са изцяло извън техния контрол - нисък ръст, плешиво теме, женствено лице - им пречат да си намерят половинка. И са на мнение, че са обречени на вечна самота.

За много от тези мъже песимизмът и фатализмът вървят ръка за ръка с неконтролируема омраза към жените, които са посочвани като главна причина за самотата си. "Инселите" обикновено обиждат и дехуманизират жените в онлайн форуми.

Някои дори си фантазират за изнасилвания и убийства. Джак казва, че се е включил към подобна общност, защото си е търсил приятели, а не защото мрази жените. "

240.   Прекомерни били изискванията на жените.
Странно как някои мъже ги покриват без усилия и създават семейства и деца, а за такива като автора всякакви изисквания са прекомерни...

241.   240 , ами не са ли ви прекомерни изискванията? 100 пъти ви питаха какво предлагате насреща срещу изисканията си и още не сме видели никоя от вас да се осмели да каже в прав текст. Ти лично какво предлагаш срещу изискванията си към мъжа?
м42

242.   Женски коментари и чудо??? Женската "умнотия" е безкрайна! Вече жените си избирали мъжете, мъжете нямат думата, а Шопенхауер бил женомразец, защото майка му го е тормозела като бил малък? !? Всички женски коментари, ще са чудесен материал за филм.... "феминизъм в действие"! Толкова са убедителни, че чак сами си вярват на написаното от тях. Днес жените се радват на еманципация и от такъв възторг вече са се самозабравили, и превъзбудени от дадените им права, получават душевен оргазъм! Динамиката на живота е съпроводена с чести промени, и никой не знае какво ще е утре. За човешката репродукция все още са необходими двата пола, единият от които е физически много по-силен от другия и винаги може да постига желаното от него, с употреба на физическа сила над слабия пол. Така че, жените отново ще чакат за мъжка благословия, а както са им дадени правата от мъжете, така могат и да им се отнемат. Това може да направи нахлуващият с бясня скорост в Европа ислямски тестостерон, който не признава нито феминизъм, нито толерантност към жените, още по-малко признава политкоректната либерастия. На бързо ще покаже на жените къде им е мястото и на кой цар да служат, като им даде едни женски права, че няма да могат да ги носят! За гарнитура може да им оформят и един шериат, като превантивна мярка срещу това женско заболяване и същевременно имунитет срещу зловредната идеология за равенството между половете. Тогава жените ще разберат колко струват и дали ще могат да си избират мъже, с предявени изизсвания към тях!

244.   Аз не съм жена, но авторът и подгласниците му са ми противни. Далеч съм от мисълта да защитавам промискуитетната природа на жените, но и не виждам смисъла да се обсъждат предимства и недостатъци на единия или другия пол. Темата е напълно безсмислена, някой тръгна да си избива комплексите, други му се вързаха и се натвориха 5 страници от никому ненужни упреци.
Авторът си мисли, че с безграничното си голословие ще убеди някой в правотата си на неуспешен индивид, други се правим, че му вярваме, подгласниците му си мислят, че най-после са намерили сподвижници и още утре ще се явят заедно на манифестацията - ама то в живота няма ДОЛУ, ОСТАВКА, ДА ГО ДУХАТ ЖЕНИТЕ. Те жените сами избират на кого да духат, "на сила хубост не става" - аз на такъв не бих духал (ако бях жена), по-скоро бих го ИЗдухал моментално, че ме хваща срам.

245.   214, не се притеснявай, на такива като теб нищо не предлагам ;)
Виж, на когото трябва и оценява съм предложила и дала всичко.
Но ти това няма как да го схванеш ;)

246.   244, все пак не е зле, да провериш половата си принадлежност! Няма как автора и подгласниците му да са ти противни, ако не си жена. А, и няма как да го докажеш в момента, и по коментара ти всеки може да предположи, че си жена, представяща се за мъж. Как ще коментираш това твое изказване???

"ама то в живота няма ДОЛУ, ОСТАВКА, ДА ГО ДУХАТ ЖЕНИТЕ. Те жените сами избират на кого да духат, "на сила хубост не става" - аз на такъв не бих духал (ако бях жена)" и т. н.!!!

От къде знаеш как би постъпила жена, ако не си жена? Това с духането, направо ме разби. Да не си педал, или сигурно си джендър, дето и аз не знам, какво точно означава, защото до сега никой не е дал точно определение-дефиниция за джендър. Било нито мъж, нито жена, или и двете едновременно. Я, май се досещам! Да не си жена в мъжко тяло? Щото и такива имало, дето са с пишки, пък се чувствали жени, и ходят да им оперират израстъка, щото не им служел по предназначение. 244, темата не е безсмислена, и никой не е тръгвал да си избива комплексите, а да обсъжда случващото се около нас, което изважда на яве проблеми касаещи жените, които в стремежа си да се състезават с мъжете за да доказват колко са им "равни", пропускат същественото в женската си природа. Авторът едва ли има намерението да убеждава някого за каквото и да е, и едва ли го интересува дали ти и останалите жени се правите, че му вярвате или не. Той просто сондира мнението ви, за да разбере "интелигентността" на повечето жени.... образно казано, а ние подгласниците му се наслаждаваме на женската "гениалност" и "остроумие"! Така че, дали са се натворили 5 или 50 страници какво значение има за теб? Колкото, толкова! Уж си мъж пък изглежда, че не си! Щом темата не ти харесва не я чети и не пиши в нея. Има много други теми или форуми ако щеш, дето можеш да четеш и пишеш по твой вкус. А, тема като тази, в която се обсъждат предимствата и недостатъците на половете е много важна и е от особено значение за бъдещето на Хр. свят, където прекалената толерантност към жените и политкоректността на либерастията ще доведе до краха на тези общества, нарекли се цивилизовани.

247.   246 - като адвокат на автора ти пиша чиста двойка. Слабо! Делото се прекратява, поради безсмисленост и психическа нестабилност на автора.

248.   246, с приказки, зад паравана на нета нищо не се казва и доказва, тъй че нямам намерение да споря с теб. Ще те оставя да си мислиш, че съм жена и ще ти обърна внимание само на едно, и ти, и авторът, приемате по дефолт, че щом едно изказване е направено от жена, значи е глупаво. Този начин на мислене показва само едно, глупавите сте вие. Аз не твърдя, че съм най-умния на света, не твърдя и че всички жени са по-глупави от мен, вероятно има и по-умни, и по-успешни, и по-находчиви, и по-креативни, но не съм имал честта да се познавам лично с такава, може пък те да са ме отбягвали. Въпреки всичко не съм тръгнал да се жалвам по форумите и да се мъча с голи приказки да показвам рунтави гърди. Убеден съм, че ако и в реалния живот ги бръщолевите същите глупости, ще бъдете вечно отсвирвани, което май е така в момента и поради този факт сте толкова злобни, като нетаковани лелки.

249.   Авторе, ще бъда директна - такива като теб няма да продължат генетичната си линия.
И то за добро.
Айде, със здраве.

250.   От автора.

Нормално е всеки да мисли и приема света около себе си различно и поради това всяко едно мнение е важно и спомага всички да черпим опит един от друг. Прави ми впечатление, че има все повече стойностни мъже и жени, за които на преден план е откровеността и равнопоставеността в отношенията. Така трябва да бъде и е чудесно, че се случва на практика. Някои от вас са спомогнали аз самият да достигна до редица изводи, които постоянно ми помагат в живота. Признателен съм ви, че споделяте своите опит и познания и така сте полезни за всички пищещи и четящи тук. Считам, че поставената тема на разговор е ползотворна и разсъждаващите хора я обсъждат, за което искрено благодаря! :)

Останалите, които са неспособни да боравят с факти и да защитят мнението си с доводи, предпочитат да изместват темата към хулене на автора, защото така е най-лесно за тях да се избяга и отклони вниманието от истината. Мили хулички, не го мислете това жалко авторче, което според вашите гадателски способности нямало да продължи генетичната си линия! Важното е прекрасни заядливки като вас да продължат своята, нали така!? :) След като всичко е 6, предлагам да се усмихнем и да се развиваме всеки божи ден, надграждайки себе си като личности.

Ще поправя няколкото жени, твърдящи, че според тях съм бил имал последователи и адвокати. Грешите отново! Просто приемете истината, че съществуват и хора, силно различни от вас, с които имаме сходни виждания за нещата от живота.

Ето няколко готини видеа по темата за лицемерното поведение и меренето с двоен аршин у някои представители на обществото, от което всеки сам може да си извлече изводи:

https://www.youtube.com/watch?v=4lp-ONTyMkM

https://www.youtube.com/watch?v=d5wPQ-ALD7E

https://www.youtube.com/watch?v=Bp-xQYZyk5c

https://www.youtube.com/watch?v=MWin3dgZZio

https://www.youtube.com/watch?v=A75r7cXQMds

https://www.youtube.com/watch?v=kLvw-qEv044

Поздрави и успехи на всички! :)

251.   246, защо номер 244 нямало как да е мъж?
Просто няма проблеми като вашите - явно си общува с нормални жени, които му връзват освен това. ;)

252.   251, ако 244 беше истински мъж, нямаше да пише такива глупости за мъжете. От мъжка солидарност можеше да не напада мъжете и автора щом е женофил, а да следи коментарите, като не взема ничия страна. По скоро е жена-феминистка, представяща се за мъж, дето уж жените му връзвали, или пък гей, все тая. Все женчо с женски наклонности, без мъжки качества. :))) Аз нямам нужда някоя жена да ми връзва, защото отдавна съм женен и моята си ми е достатъчна! Автора може сам да преценява, дали да "връзва тенекии" на грозновати жени с целулит, дето се мислят за хубавици, като им прави комплименти от куртоазия, и се забавлява с женската им наивност! Жените ще трябва да свикват с особеностите на пола си, и да не се слагат наравно с мъжете. Жената е с много къс срок на годност в сравнение с мъжа, а женската хубост е преходна и краткотрайна. За това мъжете напускат жените (живеещи с тях на семейни начала) и си намират други по-млади, отново за временна употреба. Бавният метаболизъм, целулитът и разплутата женска фигура съпътстват жените, и колкото и да се пънат не струват колкото мъжете. Прехвалените женски качества са феминистична измислица, за успокояване на ниското женско самочувствие, а мъжкото его винаги може да смачка женското!

253.   Номер 235/251, цитирам твоя коментар номер 235:

"235. 221, е като сме толкова "неестетични" и прости маймуни, защо не тръгнеш по мъже? ;)

Към автора на темата:
Точно ти правиш впечатление с безкраен списък от изисквания... на всекиго намери милион кусура. В крайна сметка хората с его и претенции до небесата отсвирват всекиго, който дръзне да се доближи до неземната им особа и резултатът е, че си стоят сами на по 40 години, докато нормалните простосмъртни междувременно се влюбват, задомяват се и си отглеждат деца в мир и хармония. :D (Само за справка, баща ми на 40 години беше с 16-годишна дъщеря и 10-годишен син, в стабилен и хармоничен брак, с хубава професия и доход доста над средния за България... докато някои хора на тази възраст едно читаво гадже не могат да си намерят. ) "

Обръщението ти към автора на темата, т. е. към мен, е детинско. Прочети отново как ти отговорих тогава с моето мнение 238 и как след това ти удобно си замълча, защото прекрасно осъзнаваш, че просто няма как с цитати да докажеш твърденията си, поднесени под формата на женска злоба.

Напомням ти за пореден път, че темата не е създадена за писане на женски заяждания към мъжете от типа на "Ами, като не ни харесвате такива отпуснати и мързеливи, станете педали! " или "Щом мъже пишат открито истината за голяма част от съвременните българки в детеродна възраст, значи е комплексар, самовлюбен пуяк, ганьо и злобар, на когото не му връзват! ". Не, мила, темата е крайно грешната представа на същите тези жени, облъчени от феминизъм, пайнерки и измамното усещане, че са много стойностни и красиви, само защото сульо и пульо им тича подир фустата с цел да ги изчука 1-2 пъти.

Поредният случай на тежка умствена самозаблуденост установих преди няколко дни, когато с една дългогодишна позната си писахме по Facebook (бързам да пресека тези, желаещи да се заядат защо не съм провел разговора с нея лично - защото работя в друга държава в момента) и тя ми се оплакваше "Няма вече качествени мъже! ". Според нея мъжете се делят на два типа - или богати и арогантни (с каквито тя целево се занимаваше през 20-те си години), или добри, но бедни като църковни мишки.
Тя се мисли за много успяла жена, само защото е държавна чиновничка вече над 10 години и заплатата ѝ е малко над 1000 лева след удръжките, което обаче на фона на минималната работна заплата в България не е кой знае какво постижение. В същото време търси мъж с доход от поне 3-5 хиляди лева, защото според нейните думи "Ако на 30-40 години печели по-малко, значи е неудачник! ". Е, при тези думи нямаше как да не ѝ напомня, че тя самата попада в зоната на неудачниците, според нейните собствени критерии. А кара 34-та година и видимо вече не е толкова свежа и със стегнато тяло, както беше допреди 1-2 години. Пудпухнала е, косата ѝ вече е изтощена от редовното боядисване и къдрене, любовта ѝ към пиците вече си личи отдалече, а ходенето дори само 1 км за нея е уморителен спорт. Дори при пазаруване в квартала за едни няколкостотин метра почти винаги използва колата.
Започна да ми говори как отдавна имала симпатии към мен, които вече били прераснали в чувства. Била готова да се премести в моя град заради мен, когато се завърна в България през пролетта, и все неща от този род. Чак за брак отваряше дума в продължение на три дни. Не пропусна и коронният женски номер - щяла да ме изуква по 6 пъти дневно, да ме събужда сутрин със свирка и т. н. Само не зная защо толкова много жени употребяват такива уверения с цел да изглеждат по-желани. Все пак и жените са личности и следва да притежават и добре развити качества, а не само да разчитат на едно тяло и умение за смучене. Чудно как се сети за мен точно сега, когато хем тя вече не е желана от батковците с лукозните коли, хем и видя как станах успешен в работата си и доходите ми се покачват с добри темпове. Аз ѝ казах, че 99% от жените не искат брак, а сватба и свързаната с нея церемония, в която те са центърът на внимание. Попитах я дали е готова на брак, но без сватбено тържество, и тя като ощипана отвърна "Ама то бракът е това! ". Е, не е това! Бракът е съвкупност от много неща, като задължително се основата на взаимни вяра, доверие, подкрепа, жертвоготовност, грижа, обич, страст, трезво вземани решения и други. Изброих ѝ всичките тези неща и тя още по-троснато каза, че това се подразбирало, но без сватба не можело. Аз отвърнах, че ако с една жена можем да съжителстваме дългосрочно под общ покрив, бракът не е чак такава самоцел. Обаче тя хем иска да избързва с брак (задължително с мъж с неколкократно по-голям от нейния доход), хем да НЕ ражда в близките 4-5 години, защото била млада още, искала да се наживее и да пътува. Сестра ѝ роди малко преди навършване на 40 години, затова нямало и тя "да бърза" да става майка. Докъде я докарахме - жена на почти 34 години да мисли, че все още ѝ е рано да ражда, дори и да има брак с подходящия мъж. Аз бях пряк свидетел как тя въртеше един симпатичен момък от заможно семейство няколко години - той искаше семейство, а тя под предлог да не избързвали все го мотаеше и междувременно го караше да пътуват из редица държави в чужбина (естествено, с неговите пари). Накрая той не издържа така, постъпи разумно и се обвърза с друга, по-млада жена, с която вече си имат дете. В редица народности жена, която не е родила до 25-годишна възраст, бива считана за стара мома и негодна за брак. Аз не мисля, че и на 35 години е късно, но все пак да не забравяме, че има защо майката Природа да прави жените най-привлекателни, желани и годни като гени около 18-тата до 20-тата им години.

Другата причина много от жените да прадпочитат брак със заможен мъж, вместо съвместно съжителство с него, е тази, че след развода има голяма вероятност да получат половината имущество на мъжа, а при родено дете да си осигурят и издръжка до навършването на неговото пълнолетие. Това не изключва факта, че има и нормални жени, за които бракът е законово потвърждение на тяхната обича, но с всяка изминала година те са все по-рядко явление. Отдавна вече преобладават другите, които под "брак" разбират "материални придобивки и доходите на мъжа".

Пиша това, което е ясно видимо за всеки трезво мислещ човек. Пределно ясно е, че ще има още включващи се със заяждания в темата, които ще тръбят как подобни думи може да ги изрече единствено някой много голям комплексар. :)

254.   251, не виждам причина да се изправяш в моя защита, нека децата продължават да си мислят, че съм жена, нека продължават да мислят в плоскостта, че "който не е с мен е против мен". Аз не се чувствам раздразнен от това, което са, нямам претенции и относно начина им на мислене, проблемът е, че се опитват "на краставичар, краставици да продават", което в същност е видно и от клиповете, които са постнати от автора.
Авторе, то ако имаше рецепта и ставаше с четене на книжки и гледане на видео, до сега да се бяхме затрили като вид. Примири се със своите 171 см. и давай нататък, "прекрасните" ти 171 са идеални за жена, нито е прекалено ниска, че да е по-лесно да я прескочиш, отколкото заобиколиш, нито е като самоходна закачалка, за мъж 171 см. не са внушителен ръст, но това не значи, че не можеш да бъдеш мъж в мислите и действията си. Подгласникът ти, който е параноичен на тема някаква си застаряла лелка, също избива комплекси тук, но ако ме срещне насаме в асансьора ще трябва да си сменя не само съмненията, но и гащите.
С две думи, станахте смешни дори в очите на гаргите. Ти специално, авторе от открита атака срещу онези, които не ти пускат, започна да им благодариш за разбирането и да им се извиняваш. От самото начало темата ти ми е фурнаджийска, въртиш и сучиш, доказваш си САМ НА СЕБЕ СИ, че друг някой ти е виновен за неуспеха с жените, получава се май нещо като лисицата и гроздето, ама аз съм бил и лисица и грозде, на мен ли имаш нещо да ми кажеш???
Смешен си авторе, бил се развивал непрекъснато, как точно се развиваш - че ти до сега щеше да си станал не човек, а човечище, ама аз не виждам в теб нещо пленяващо, няма на какво да ме научиш (поне за момента). Ако си християнин вземи се ограмоти за Христовото учение, ако си Мюсолманин прочети Корана, може и да бъркам, но няма по света нито една религия, която да проповядва омраза между половете (може би само някъде из Тибет и Индия). Просто си неграмотен или все още не са ти казвали, че "жената е необходимо зло - с нея зле, без нея, още по-зле".

255.   254, доста се изхвърляш! Кой избива комплекси, едва ли точно ти можеш да определиш. Определено феминистките обвиняват мъжете... били комплексари и с предразсъдъци. И не бъди сигурен, че ако точно мен срещнеш в асансьора или на пътя, няма ти да напълниш гащите, ако нещо сбъркаш с приказките! Ще забравя на момента че си жена, и после сама или сам се сещай, какво ще ти се случи! Аз съм 177 см. тежа 102 кг. без грам излишна мазнина, при обиколка на бицепса 48 см. в студено състояние. Правя над 110 лицеви опори за по-малко от 3 минути или 29 само с дясната ръка! Вдигам 190 кг. от лежанка, но с лекота, а мога и повече. Как мислиш? Дали ще се уплаша от теб, ако се срещнем в асансьора, па дори и да си мъж. Няма такъв мъж като теб (ако изобщо си мъж), който да плюе по други мъже и да величае женския пол, освен ако не е джендър или хомосексуалист. На теб не ти харесва откровеността на автора и правилното му отношение към жените. Кое според теб не е вярно казано от него, отнасящо се до жените? И, като споменаваш религиите по света, имаш ли представа какво е отношението им към жените?

" Ако си християнин вземи се ограмоти за Христовото учение, ако си Мюсолманин прочети Корана, може и да бъркам, но няма по света нито една религия, която да проповядва омраза между половете (може би само някъде из Тибет и Индия). "

Кой е казал някъде в тази тема, че религиите проповядват омраза между половете? Омраза между половете проповядват феминистките, слели се с властта, като прокарват закони с които жените да упражняват юридически тормоз над мъжете, като беснеят заради могъществото-силата на мъжете и търсят реванш-отмъщение, заради хилядолетната мъжка "тирания" над женския пол! Я вземи ти да се ограмотиш и да кажеш в коя религия от световно-известните религии освен в Християнската не смятат жената мръсно и гнусно нещо, и не я допускат до свещените за тях неща, за да не ги омърси с присъствието си? И къде на друго място по света освен в Хр. свят феминизмът е заразил обществото, а лумпенизираните феминистки беснеят и раздават женско правосъдие? То не беше Ме Тоо, не бяха изгъзици и съдене на професори, политици, учени и какви ли не още умни и можещи мъже, да бъдат омерзени от женската наглост. За феминистките който мъж не е феминист, значи е сексист и трябва да бъде съсипан по всякакъв начин. Това е примерът, който ти посочваш прилаган на практика от феминистките след "демокрацията в "цивилизования свят". Авторът има много правилно виждане относно женската същност и както и да изкривяваш нещата, начинът по който разсъждаваш издава половата ти принадлежност. Ако не си жена, то не си и мъж! Отлично знаеш, че няма как да се разбере от кой пол си, и за това се представяш за мъж, дето защитава женските кусури и безобразия!

256.   255, дразнещото при теб и при автора са обобщенията, а не истината казана за някои жени. Не приемам и съветите за мъжката солидарност, та нали авторът през цялото време тръби, че основния проблем във взаимоотношенията е липсата на искреност.
Стреснах се сериозно от твоите 177/102 и затова ще смекча тона - наистина има много жени отговарящи на описанието на автора, но явно ти си един от малкото щастливци, който е срещнал перфектната и сега висиш тук за да плюеш другите. Питам се обаче колко по-голям мъж си (не на кила) като си затваряш очите, че мъжете също не сме стока, нима сред нас няма индивиди, които гледат само изгодата, нима сред нас няма перекендета, които мислят само за чукане, нима сред нас няма инфанти, които избиват комплексите си БМВ-тата, нима сред нас няма такива, които една крушка не могат да си сменят сами, нима няма такива, които си скубят веждите и се епилират и т. н. и т. н. Какво тогава сте се захапали с жените, то е ясно за какво стават и без да им се навира в очите, който може се възползва, който не може се облизва, точи лиги и вдига гири.
Между другото - приемам забележката ти за религиите, но не за тях ми беше мисълта, а за злобата, която е обладала автора, оная от Фейса е трябвало просто да я изчука, а не да си гука с нея 3 дена, но явно го е страх да не го разконспирират - не знам какъв точно му е проблема, нямам идея какъв е и твоя проблем, мога да говоря само за моите проблеми, единият от тях е, че бях 182/82, а станах 180/98 и вече не мога да си меря пишката с такива исполини като теб, а много би ми се искало да се срещнем в асансьора и да ти сменя зодията.
Няма значение, предлагам да спрем да се плюем взаимно и отново да си помислим за мъжката солидарност, ако я имаше нямаше да плющим жените на ближните си, ама все си е друго ТИ да слагаш рога, без да си даваш сметка, че на теб също ти слагат.
Още в първите си постове казах, че темата е безсмислена, няма като как да се промени мисленето на Кцензура и Кцензура, авторът обаче продължава да се пени, ти се нервиш, двамата се излагате, а оплюваните от вас се чукат, кой за пари, кой за без пари. Те от такива поплювковци като вас жените набраха смелост и тръгнаха да си търсят правата, не им е кеф да ги чукат обезкосмени, с впити дънки. От такива като вас тръгнаха приказките за джендърите, малко в мъжки род ми звучи джендър - лесбийките ме кефят, ама джендърите (амбреажите) не.

257.   255 аз също съм мъж и определено не подкрепям мненията ти, никой не е длъжен да е съгласен с тебе и недей да си позволяваш да говориш от името на всички мъже и да ни искарваш изроди и питекантропи! За тебе ако жените са "гнусни" ок карай си на мъже, но нормалните мъже си обичаме жените и майките и дъщерите. Ок ти си изказа отношението към тях ае спри се вече че ми писнА да ти чета същите глупости във всяка тема!

258.   256, когато говорим за полове, обобщенията са наложителни. Никой не казва, че няма и свестни жени, които са все още жени желани от мъжете. Моята например е такава. Изключения винаги има, но като цяло женският пол си е присвоил права, които по природа не му се полагат, а мъжкото благородство и християнски черти са ги допуснали. За това обобщавам. Това, че ти не приемаш съветите ми за мъжка солидарност си е твое виждане, при което аз се съмнявам за половата ти принадлежност. Днешната липса на искреност между половете се дължи на чувството за безнаказаност при жените, и проява на лицемерие и нагло поведение срещу мъжете, за което ответната реакция не закъснява. Аз не плюя никого, защото си подбирам изразните средства, а правя анализ на случващото се днес и казвам това което виждам по моя преценка. Ти ако наистина си мъж (в което се съмнявам) нямаше да си на женска страна и да се бориш за женската кауза... мъжете винаги са виновни, защото са мъже! Защо тогава ти обобщаваш???
------------------------------------
"като си затваряш очите, че мъжете също не сме стока, нима сред нас няма индивиди, които гледат само изгодата, нима сред нас няма перекендета, които мислят само за чукане, нима сред нас няма инфанти, които избиват комплексите си БМВ-тата, нима сред нас няма такива, които една крушка не могат да си сменят сами, нима няма такива, които си скубят веждите и се епилират и т. н. и т. н. "
--------------------------------
Така си е! И сред мъжете има изроди, но я се замисли, защо са станали такива? Како казваш "мъжете също не сме стока" обобщаваш и говориш от твое има, което буди съмнение за пола ти. Нормално е да се стреснеш от моите177/102, като си мериш с мен това, което в същност нямаш, но не ти препоръчвам да се срещаме в асансьора, защото ще ти се наложи сама да си смениш зодията!
"Няма значение, предлагам да спрем да се плюем взаимно и отново да си помислим за мъжката солидарност, ако я имаше нямаше да плющим жените на ближните си, ама все си е друго ТИ да слагаш рога, без да си даваш сметка, че на теб също ти слагат. "
------------------------------

Хайде сега се самопрочети!!! "Да се плюем взаимно"!? !? ! Аз не смятам че плюя по теб и останалите жени. Но ти си признаваш, че плюеш по мен и сигурно и по автора. Мъж да плюе по пола си ще е толкова мъж, колкото домашна котка лъв! Това което казвам го виждам и е по моя преценка. Не го смятам за плюене. Ако ти го смяташ, смятай си го, твой проблем. А, кой на кого слага рога е доста относително. Факт е обаче и е научно доказано, че мъжете са полигамни за разлика от жените (обобщавам). Природата така е решила. При военни конфликти винаги жените го отнасят и има защо. Мъжете минават, хвърлят си семето и не питат жените дали са съгласни или не! А, уж са равностойни и равноправни. :))) Само дето завоевателите-мъже не ги питат какви са им правата и колко жените са равностойни! Ако тази тема за теб е безсмислена, тогава защо я четеш изобщо? Тук има достатъчно други теми, където можеш да намериш утеха.
" Те от такива поплювковци като вас жените набраха смелост и тръгнаха да си търсят правата, не им е кеф да ги чукат обезкосмени, с впити дънки. От такива като вас тръгнаха приказките за джендърите, малко в мъжки род ми звучи джендър - лесбийките ме кефят, ама джендърите (амбреажите) не"
Жените набрали смелост и тръгнали да си търсят правата? !? И кои права си търсят? Хайде да видим след случая "Банишора", колко още жени ще намерят правата си, като моделката, след два-три месеца? БФЖ пак ще опищят пространството... "олеле пак убита жена, ратифицирайте ИК"! Е, И??? Какво ще последва според теб? Щом твърдиш, че лесбийките те кефят, ясно е ти каква си! Нормален хетеро-мъж ще предпочете нормална хетеро-жена, а не лесбийка. 256, добре знаеш кой съм, както и аз много добре знам коя си! Авторът не го знае, но това е без значение. Той отдавна е разбрал обективната реалност, и си прави изводи за днешното положение. За това е пуснал тази тема, която е актуална, дори парещо-гореща и показваща днешната действителност!

259.   257, дали си мъж, или не си, само ти си знаеш! Никой не те задължава, да се съгласяваш с 255! Щом не можеш да разбереш казаното, значи ти липсва достатъчо интелигентност. Изроди и питекантропи мъжете ги изкарва 256, а колкото до женската гнус, наскоро по новините показаха протест в Индия на над 5 км. редица от жени, протестиращи срещу недопускането им до свещени места, заради женската нечистотия!
http://news. bgnes. com/sviat/mezhdunarodna/4615627/

Ето и малка извадка от статията:

"Хиляди религиозни радикали се събраха, за да не допуснат жени на възраст между 10 и 50 години да проникнат в храма на бог Аяпа. За мнозина вярващи, включително хиляди жени, традициите се оказаха по-силни от равенството между половете. Вярващите смятат, че влизането в храма на жени, които могат да имат менструален цикъл, е неуважение към божеството.

През последните 24 часа нито една жена не успя да влезе в храма, независимо от решението на Върховния съд на Индия, който по-рано постанови, че индийките трябва да имат достъп до него, независимо от своята възраст. "

257, като ти е писнало да четеш неща, които не ти изнасят, не ги чети. Не слушай и новините, щом ги мислиш за глупости, дето не ти харесват! Всички нормални мъже си обичат майките, дъщерите и жените, които също са нормални. Нормално и ненормално често сменят значението си, като ненормалното става нормално и обратно. Пример: - джендър идеологията и по-голямото равенство за жените. И, престани ти да налагаш мнение, като определяш, кой какво да пише или да не пише, защото на теб не ти харесвало. Сайтът не ти е бащиния! Форумите са за това, за да потърсят помощ нуждаещите се, и за да се направи статистика на различно мислещите, които са откровени само при анонимност на коментарите!

260.   Намесвам се пак в темата. Не съм чела всички по- скорошни коментари.

255, съгласна съм с повечето неща, които пишеш, но къде ги виждаш тези феминистки в България? Да, съгласна съм, че феминизмът не струва, само че у нас той няма почти никаква популярност. Разбирам да сме в държави като САЩ, Канада, Австралия, Швеция, където нещата с крайно левите идеологии са сериозни (в Red Pill обществото такива държави са наричани CUNTries, предполагам знаеш), та ти да го плюеш, но тук нещата (все още) са различни. Много жени не знаят какво представлява феминизма, някои дори не са чували думата, а много българи не знаят термина non- binary или си нямат на представа за Social Justice Warriors (SJW's) или Fat Acceptance.

Black Sabbath

262.   258, за мъжка солидарност мога да говоря само ако срещу себе си имам мъж, няма как да съм солидарен с джендъри, които не могат да се оправят със собствените си жени и се жалват по форумите. Аз затова и участвам в темата, за да се знае, че има и инакомислещи, а не само участници на митинг на женомразците. Дълбоко се съмнявам, че имаш жена, а дори и да имаш съвсем не са ви розови взаимоотношенията и затова киснеш в този форум. При мен нещата са други, не мога да съм постоянно с жена си, когато съм с нея нямам грам свободно време да чета простотиите на заклетите ергени. Жена ми не е красива и умна като твоята, но е мъдра и добър събеседник, няма нищо общо с това, което авторчето пише за "повечето" жени. Твърде инфантилно е да се сочат за пример нации при, които кравата е свещено животно, а жените са "мръсни" когато са в мензис, нима майките ви са нямали месечен цикъл.

263.   262, това твоето си е чиста женска солидарност. Ако самият ти си джендър или жена, няма как да имаш срещу себе си истински мъж. Те само джендърите и феминистките се жалват по форуми и в социалните мрежи пищейки за права, които никой не им е отнел. И, интересно как така такива инакомислещи, като теб намират време да участват в тази тема, обвинявайки други инакомислещи от теб, че си губели времето? До сега не съм чул или видял да има някъде по света митинг на женомразците! Виж за митинги на хомосексуалисти и феминистки бол. И все заедно участват, защото са си един и същи електорат. Казваш, жена ти не била красива и не си постоянно с нея, за това пишеш доста в този форум без да имаш добър събеседник като жена ти. Аз пък намирам време за жена ми и за всичко останало, и когато имам служебна работа в нета, ползвам времето за разтуха, като чета глупостите ти в тази тема. Това, което авторът пише за жените е най-обективно представено, през погледа на истински мъж, който е омерзен от мръсотията на феминизма. Кое е инфантилно и кое не е, не може да го определяш ти, защото мъж, които плюе мъжете не е никакъв мъж. Може само да е само жена-феминистка или хомо-джендър, защитаващ обречена кауза. Примерите за определени нации показват нагледно отношението на мъжете по целия свят. Изключенията при Хр. свят са за това изключения, защото мъжът-християнин е благороден по душа, а женофилията е наследство от джентълментството, съществувало през патриархалния живот! В страни, където мъжете еманципираха жените психичните заболявания растат прогресивно, животът се скъсява, и човешкият фактор намалява също прогресивно! Тези страни, за които кравата или слонът е свещено животно, а жената в перманентен цикъл смятат за нечиста, не след дълго време (по екстраполация) ще населяват планетата.

264.   Black Sabbat, трябва ли да ти изброя всичките над 200 женозащитни НПО-та-хлебояди, дето опищяха навсякъде за погазването на женските права и насилието над жените? Държавата губи от бюджета си огромна част за да ги храни, вместо тези пари да отидат за пенсии и лечение на болните. Те са се сраснали с управлението и се намесват всячески, спъвайки всичко, в техен интерес. Овластяването на жените е тяхна първа задача и резултатът с увеличаването на "калинките" у нас е факт не оспорим! Права си, че ние сме балканска страна и отровата на феминизма трудно прониква при нашите жени, но прониква, бавно и сигурно. То не само жените, а и доста от мъжете не са чували за Non-binary, но след крясъците за истанбулската конвенция всички разбраха какво е джендър! За SJWs, сигурно доста жени имат представа, защото, защото подло докладват за сексизъм на модовете по форумите и бълват змии и гущери в социалните мрежи, "воювайки" с мъжката интелигентност. Нали за това и Ме Тоо придоби тази популярност, благодарение на женските войни! Много мъже учени, професори, спортисти, и други видни личности бяха съсипани точно от тези женски "войни" за справедливост, която трябва да е само за жените, а мъжете кучета ги яли. За такива женски простотии на балканите има "мъжко правосъдие". Fat Acceptance е протест срещу определянето на норма за тегло! Дебеланите са си измислили движение за оправдание на наднорменото си тегло, за да могат да имат същата стойност за мъжете като слабите жени. Само че след 40-те, природата не им прощава. Женският метаболизъм е много по-бавен от мъжкия, и натрупването на мазнини и деформирането на женската структура е факт!
Поздрави, storm bringer!

265.   264, но ако една жена се поддържа, може и на 40 да изглежда добре. По принцип и гените имат значение, но познавам и съм виждала атрактивни жени на и над 40, някои просто си го имат. Уви, 'стената' не прощава на никого, било то мъж или жена....
Относно пълните хора - донякъде ги разбирам, защото те биват обиждани и това трябва да спре. Никой не трябва да бъде подиграван заради външният си вид, дори и да не се грижи за него, но Fat Acceptance извеждат нещата на съвсем друго ниво, лъжат как наднорменото тегло не вреди и дори обиждат слабите жени. И под наднормено тегло нямам предвид 5- 6 килограма отгоре, на някои жени даже им отива, говоря за сериозен проблем.

Войните за социална справедливост може да са придобили известност сред българите, но много хора все още не знаят истинската същност за религията на феминизма и на SJW (мен ако питаш, е направо религия). Много българи не знаят, че зад думата "джендър" се крият над 100 психологически пола и още толкова сексуалности. Много българи не знаят как точно изглеждат "джендърите", изобщо България е много назад с тези неща. Аз просто гледам MGTOW клипове и феминистки криндж компилации редовно от близо две години и знам за какво става на въпрос, сигурно има и други българи, но едва ли са много.

"трябва ли да ти изброя всичките над 200 женозащитни НПО-та-хлебояди, дето опищяха навсякъде за погазването на женските права и насилието над жените? Държавата губи от бюджета си огромна част за да ги храни, вместо тези пари да отидат за пенсии и лечение на болните. Те са се сраснали с управлението и се намесват всячески, спъвайки всичко, в техен интерес. Овластяването на жените е тяхна първа задача и резултатът с увеличаването на "калинките" у нас е факт не оспорим! "
Може ли малко разяснение? Не съм сигурна, че те разбрах.

Black Sabbath

266.   Здравей Black Sabbat! В коментар 260 ме питаш къде ги виждам тези феминистки в България, и че феминизмът нямал никаква популярност. За това ти посочвам над 200-тата женозащитни и циганозащитни НПО-та, паразитиращи на гърба на данъкоплатците, и тормозещи работещите мъже, които произвеждат благата за всички останали! Това, че при нас мъжете не обръщат особено внимание на феминистките за безобразията им не значи че ги няма. Просто извратенията им не е достигнала още краен предел. Мръсотиите които правят в другите страни са огромни, и няма обяснение за търпението на мъжете там, относно женските безобразия. То не бяха съсипани учени, професори, спортисти и много други високо-стойностни мъже, заради феминистични истерии. Ние на балканите сме все още с патриархална нагласа и феми-мръсотията не успява да ни залее напълно, а и феминистките се страхуват от мъжко правосъдие, знаейки, че никоя жена не е безсмъртна! В Мексико лесно ги лекуват, като си имат девиз: - "Добрата феминистка е м******* феминистка! Проблемите идват от ЕС, бюрократи-сбирщина от хомосексуалисти и лесбийки, които се разпореждат със съдбите на обикновените хора! Истанбулската конвенция е пример, за мръсната политика на либералите, осигуряваща абсолютна безнаказаност за жените и юридически репресии за мъжете! Да се надяваме, че на изборите либерастите ще загубят властта и Европа ще се върне към нормален живот, където женската лиготия няма да има такова влияние, а мъжете ще си заемат мястото дадено на жени, които пречат с присъствието си в мъжките професии, където професията влошава качеството и губи авторитета си!
Дано съм ти изяснил неразбирането!
Да се върнем на спора! Вярно е, че има жени, които и на 40 изглеждат добре, но са много рядко, и го постигат с множество пластични операции, диети и непрекъснати тренировки във фитнес или у дома. На мъжете не им е необходимо, защото природата ги е дарила с физиология не изискваща такива процедури. В това се състои и мъжкото превъзходство над женския пол. Бърз метаболизъм, стабилна костна система, мускули и тестостерон! Колкото до Fat Acceptance, те американците от голямата им слободия приемат всяка извратения. Това движение на дебеланите е подобно на феминистичното в началото. Простотията се състои в това, че твърдят, че прекалените мазнини не вредели на организма. Е, има си наука, която може да докаже обратното. Напълняването при жените зависи от много фактори... употреба на лекарства, стрес, заседнал живот и най-вече забавен метаболизъм! Свинската маз е полезна за дебеланите в малки количества.... научно доказано! SJW е поредната женска простотия. Тия войнички не са си намерили майстора, а и в Европа се провежда политика от либералите за насърчаване на феминистични възгледи и мачкане на мъжкия авторитет с лостовете на властта. Справедливостта на тия войнички включва единствено женската кауза за справедливост. Да това дебнат по форуми и социални мрежи за анти-женски-мъжки (сексистки) изказвания и веднага информират модовете за нередности, а и самите модератори в повечето случаи са пак феминистки, които като "смели" войни остракират мъжките коментари, иронизиращи женската некадърност! А, като казваш, че SJW си е вече религия права си! Но той феминизмът сам по себе си е религия, опиум за жените мечтаещи да властват над силния пол, създавайки матриархат-женорахат!
Поздрави, storm bringer!

267.   263, бях решил повече да не се занимавам със сбърканата ти природа, ама ти се оказа агресивен "дървен философ". От къде го намираш това време да си така отлично информиран за всичките феминистки движения (за голяма част от тях дори не съм и чувал), от къде намираш време да пишеш километрични обяснителни постове, как ти остава време да обръщаш внимание на прекрасната ти жена, че и да работиш в офиса, да ходиш във фитнеса, вероятно и за риба?
Темата е тъпа (казвам го за пореден път), тъпа е защото повдига несъществени въпроси, на които авторът сам си отговаря, но на базата на собствения си (очевидно скромен) опит. Далеч съм от мисълта, че няма проблеми в женското мислене, но дали "крайно грешната преценка за себе си" е основният проблем и дали това е проблем само на българките? Очевидно е, че авторът си търси нещо различно от онези, които са се изфукали с бройките си в темата "С колко мъже сте били? ", естествено е, че бройките са плод на грешната преценка за себе си, но това не прави всяка к. рва феминистка, а ти заби в някакви дебри за либерали, джендъри, фат-мат и т. н.
Природа баджанак, промискуитет му се вика или свикваш и си слагаш главата в торбата, или цял живот квичиш по форумите, че на теб не ти връзват.
Та какво ме съветваш, и аз като автора да квича или да се възползвам от пропуските в женския софтуер? Нали си чувал, че "жените трябва да се обичат, а не да се разбират", предполагам знаеш какъв е и този, който го е казал (ако не знаеш можеш да се осведомиш).
Живи и здрави и двамата, ще гледам повече да не се включвам в сладката ви дискусия колко е кисело гроздето.

268.   266, не съм напълно съгласна за жените около 40. Аз лично познавам такива без пластики и гримове, които все още са привлекателни и харесвани от всякакви мъже. Да си на 40 не е като да си на 20, но някои жени просто си го имат, младолики са и се поддържат. И естествено, че тренират, то не става без спорт и при двата пола, защото и мъжете на тези години имат навика да пускат шкембета, което не е привлекателно. Друго си е да имаш тренирани тяло.
Търпението на мъжете в Европа се дължи на факта, че на много мъже им харесва жените да властват и защото много мъже са с промити мозъци. Много мъже станаха феминисти, оставиха воденето във връзките и в политиката на жените, а малкото, които не са съгласни с това, предпочитат да се отдръпнат, вместо да протестират, защото крайно левите ще ги смачкат. А повечето жени не стават добри лидери, защото женската природа е базирана на емоции, а не на логика, както е при мъжете (изключвам мъжете- феминисти и соевите момченца). Властта няма да се върне току- така на мъжете, защото всичко е добре премислено и планирано. И не забравяй, че зад този план също стоят мъже, които имат изгода от него, а именно съсипването на семейството. Не са ли стабилни семействата, обществото също не е стабилно.

Black Sabbath

269.   266, не искам да ти разбивам илюзиите, но и мъжете имат нужда от спорт и здравословна храна, за да изглеждат добре след 35-40. Примери за чичковци с шкембета има много.

По-голямата част от обикновените хора (и мъже и жени) нямат пластични операции и глупости и добрият (или не толкова добър) външен вид се дължи изцяло на естествена поддръжка и ген. Спортът и здравословната диета не са нещо лошо, даже напротив, много добре се отразяват на здравето.

Останалите ти глупости не мисля да се хабя да ги коментирам, но твърдението, че мъжете нямали нужда от поддръжка, нямаше как да го подмина. За твое добро, да не се окажеш разочарован и с отпуснато шкембе след някоя и друга година.

270.   Просто е - комплекси. И всичко идва от тъпото общество, плеймейтките и всички други проститутки и младите момичета (и не само младите) им подражават, защото си мислят, че е супер яко да си с големи устни, гърди и т. н. ама не е, щото вече всички са такива. Не съдя никого, всеки сам преценява как ще изглежда и как ще се държи. А да не разпознаваш поредния тъпкач, от свестния мъж... това дори не знам защо Ви изненадва.

Аз лично когато бях по-малка имах ужасни комплекси за тялото си, лицето си (имам лунички и рижава коса, а това изобщо не е в идеалите на обществото). Голямо сдухване падна - диети, мигли, устни, един тон гримове, големите пухове по якетата и т. н. няма да разтягам локуми. И? Кво? Не ми трябваше много време да осъзная, че така просто ме възприемат като сексуален обект и нищо повече. Да, няколко пъти се подхлъзвах с неправилните момчета и това си е само моя грешка, че съм го допуснала. Ама нали трябваше да се вписвам в тълпата и да приличам на всички други тъпи п*тки... 16-17 годишното ми мислене беше под всякаква критика.
В момента съм на 20 години, отдавана спрях да слагам изкуствени неща по себе си, не се гримирам много и общо взето започнах ако не винаги да се харесвам, поне да се възприемам! И смятам, че всяко младо момиче трябва първо да се приеме каквато е и след това да се харесва и най-вече на никого да не подражава. Защото всички сме различни и е глупаво да изглеждаме еднакво, да се държим еднакво, да ходим на еднакви места и т. н.. и т. н... В момента са ми смешни такива момичета, а те смятат, че им завиждам. Но вярвам, че всяко себеуважаващо се момиче ще се осъзнае рано или късно.

272.   Номер 269, правилно отбелязваш, че мъжката фигура, както и женската такава, много зависи от спортуването и правилния хранителен режим. Факт е, че спортуващите мъже са многократно повече от спортуващите жени. Същото се отнася и за мъжете, извършващи натоварваща физическа дейност в работата си. В пъти по-малко жени работят физически тежка професия. Затова не бива да се учудваме, че има толкова затлъстели българки след преминаване на 30-годишна възраст, а в последните години има много такива и сред ученичките. Физическата дейност (и спортуването, и полагането на труд) от мнозина е считана за "наказание" или "само за балъци", но това е пагубен начин на мислене. Неслучайно преди време в мнение 250 бях приложил следното видео, онагледяващо това явление.

https://youtu.be/kLvw-qEv044

Номер 269, правилно отбелязваш, че мъжката фигура, както и женската такава, много зависят от спортуването и правилния хранителен режим. Факт е, че спортуващите мъже са многократно повече от спортуващите жени. Същото се отнася и за мъжете, извършващи натоварваща физическа дейност в работата си. В пъти по-малко жени работят физически тежка професия. Затова не бива да се учудваме, че има толкова затлъстели българки след преминаване на 30-годишна възраст, а в последните години има много такива и сред ученичките. Физическата дейност (и спортуването, и полагането на труд) от мнозина е считана за "наказание" или "само за балъци", но това е пагубен начин на мислене. Неслучайно преди време в мнение 250 бях приложил следното видео, онагледяващо това явление.

https://youtu.be/kLvw-qEv044

В ето тази тема http://spodeli.net/4/story-132848.html със заглавие "Ужасните мъже и добрите жени" в мнение номер 28 също бях споделил някои причини за това. Ще цитирам част от доводите си там:

"Номер 23, след като така дръзко заявяваш, че (цитирам) "масово жените взимат по-малки заплати от мъжете", дай пример кои са тези професии! Сервитьорките ли вземат по-малки заплати и бакшиши, таксиметровите шофьорки ли, учителките ли, лекарките ли, полицайките ли, миньорките ли, кранистките ли, комбайнерките ли, животновъдките ли, охранителките ли, спортистките ли, корабните работнички ли, месарките ли, готвачките ли, управителките на хотели, заведения и магазини ли, рекламните модели ли, водещите на новините ли, журналистките ли, проститутките ли, продавачките и касиерките ли, шивачките ли, танцьорките ли, актрисите ли, певиците ли, адвокатките ли, архитектките ли, масажистките ли, зидаро-мазачките ли, подстригвачките ли, носачките ли, дърводелките ли, бояджийките ли, стругаро-фрезистките ли, пътищните работнички ли, строителките ли, кметиците ли, зъболекарките ли, програмистките ли, телефонните операторки ли, пакетажничките ли, електротехничките ли, закускаджийките ли, преводачките ли, банкерките ли, международните шофьорки ли, пожарникарките ли, складовите работнички ли, посредничките продажби и имоти ли, художничките ли, крупиетата ли, инспекторките ли, диспечерките ли, часовникарките ли, маникюристките ли, пакетировачките ли, козметичките ли??? Дай нагледен пример, защото аз не се сещам къде "масово жените взимат по-малки заплати от мъжете". Дори напротив, в много от гореизброените професии жените се ползват с предимството да получават повече бакшиши и/или внимание, водещо до повишени продажби или ползване на услугите им пред тези на мъжете, изпълняващи същите специалности!"

Истината е, че всичко се дължи на ЛИЧНИЯ ИЗБОР, който всеки взема при решението с каква професия да се захване. Съвсем логично е един физически трудещ се мъж, движещ се и натоварващ се през цялата си смяна, да е в неимоверно по-добра физическа форма, отколкото средностатистическата държавна чиновничка или продавачка в магазин за дрехи/козметика/бельо, които бичат по незнайно колко кафета дневно, водят застоял начин на живот, редовно са заврели носа в телефона (за да вземат дейно участие в БГ мама, Facebook и прочее клюкарници), а вторите и пушат като комини, ако са обичайните продавачки в улични магазини, имащи бърз достъп до тротоара. Редките изключения за физически трудещи се жени са шивачките, медицинските сестри в спешните отделения, готвачките, 20-ина таксиметрови шофьорки в цяла България, танцьорките на пилон в еротичните барове, масажистките и още няколко професии, но те представляват много, много малък дял на фона на всичките останали жени, избрали да НЕ извършват натоварваща физическа работа. Отделен е въпросът, че много млади жени са избрали въобще да не работят нищо и да разчитат на някой мъж да ги издържа в замяна на касичката между краката им.

Ако майката Природа искаше да сме равни, щеше да ни направи такива. Простичката истина е, че мъжът и жената се допълват взаимно и е глупаво по изкуствен начин да си сменяме ролите и мъжът да се прави на жена, а жената на мъж. Отявлените мъжкарани не са привлекателни за нормалните мъже, нито нормалните жени харесват изнежените женчовци.

Използвам случая да поздравя Black Sabbath за това, че е от малкото жени в темата, които не вярват сляпо на пропагандни статии и изкривени представи за изнасилено "равенство" в редица западни християнски общества, а разсъждават трезво и прилагат доводи при своите включвания в темата. Другите от жените тук, писали заблудено-предубедени мнения и селташки обиди (включително и няколкото от тях, представящи се за мъже), не успяха да се обосноват нито веднъж и разликата си личи мигновено. Всяка втора дума в речника им е "комплексари", "пуяци", "ганьовци", "ако не ни харесвате такива, обърнете резбата" и прочее. Това по чудесен начин разкрива културата и психическата им неустойчивост.

От автора на темата.

273.   267, уж не искаш да се занимаваш с мен 263, а все мен коментираш? Чудиш се, от къде съм толкова информиран за всички феминистки движения и простотиите, които са творение на феминизма? Ами явно не си предполагала, че не съм още пубер с промит мозък от феминистична пропаганда, а съм вече на 50, и познавам добре случващото се по света. Колкото до красивата ми жена си много права. Никога не ми е създавала проблеми, и за това съм и осигурил всичко необходимо за да е щастлива, като остаряваме заедно, и дай Боже да е за по-дълго! Не работя само в офиса, защото имам два сервиза и 5-има работници, на които намирам работа и осигурявам заплати. В офиса получавам заявки за работата и правя заявки за материали. През това време чета и пиша тук за разтуха, че иначе ще ми изгорят бушоните. Остава ми време за фитнес, като плащам 50 лв. месечна такса, и го посещавам до два пъти по 2 часа седмично, ако имам възможност. И за риболов намирам време. Имам моторна лодка с двигател "Кресчент", а и често водех на разходки семейството си през уикендите, когато децата бяха малки. Не знам какъв ти е проблемът с мен, че все аз съм ти в устата? Сигурно си нещастна в живота и си решила да опонираш на мъжкото отношение към женския пол. За това цитираш чужди мисли... "жените трябва да се обичат, а не да се разбират"! Те това правят и мъжете като мен, и освен, че обичат жените си, проявяват и разбиране към техните потребности. Хайде остани си със здраве, и не завиждай на мъжкото превъзходство, светът и от жени има нужда!

274.   Здравей Black Sabbath! Аз говоря общо за жените като пол. Разбира се, че отделни женски индивиди правят изключение, но като цяло жените стареят много по-бързо от мъжете, което пък се дължи на женската физиология, не толкова съвършена както мъжката! Жените узряват по-бързо от мъжете, стареят по-бързо от мъжете, и живеят (живееха) по-дълго от мъжете. Поддръжката на тялото е съществена добавка, но мускулният растеж при мъжете е очеваден, докато при жените е едва забележим дори и при усилени тренировки. Мастните натрупвания при жените си ги има в изобилие, дължащи се на забавен метаболизъм, при което се образува и грозният целулит, характерен за женския пол. Но, както казваш, друго си е да имаш тренирано тяло. Аз самият мога да се похваля с това лично за мен и за жените си у дома! В това отношение съм голям "тиранин"!
Търпението на мъжете в Европа към женските безобразия е феномен на съвремието. А, тези мъже-мазохисти, на които им харесва жените да властват над тях са така възпитани още от малки. В детските градини под диктата на феминистките на момченцата им се вменява, че са момиченца с пишки, и че не трябва да бият момичетата, след като са по-силни от тях, а да търпят момичешко насилие, защото момичетата стават жени, които после раждат живота! За това днес доста мъже се изпедерастиха и станаха феминисти. Жените като лидери доказаха своята некадърност и фактите говорят очевадно. Меркел, Мей, Хилари, Дилма и която и жена да вземеш са пример за женска некадърност в политиката. За политиката трябва твърда мъжка ръка, а не женска емоция. Това го знаят и световните кукловоди пак мъже, които наложиха НСР, и раздадоха властта на жените. Всяко начало си има и край. Да се надяваме, че либералите скоро ще паднат от власт и нещата ще се нормализират отново. Властта няма да се вземе току-така от жените, защото не е дошъл сублимният момент, в който чашата на мъжкото търпение ще прелее, и жените ще го отнесат, като си платят тъпкано с лихвите за престъпленията към мъжкото съсловие.
Феминизмът е идеологическа доктрина за репресия към мъжете, зародила се в умопобъркани и човеконенавистни глави в САЩ. Крайната цел, добре маскирана зад сладки приказки, е редукция на човешката популация. За това и съсипването на семейството е целта на идеологията. Без мъж глава на семейството, няма семейство, а от там и съпротива на всяка държава, срещу чужда манипулация на обществото!
Поздрави, storm bringer!

201-250 от 397