Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!?
Здравейте!

Темата ми е продиктувана от нещо, което забелязвам от дълги години в обществото ни. Твърде много от младите и нетолкова млади българки се считат за много специални и желани от мъжете, докато всъщност изобщо не са такива. Общо казано, от всеки 100 жени, поне 80 се считат за красавици. И тук следва интересното. От всеки 100 жени, мъжете намират за привлекателни около 5, най-много 10 от тях. Мнозинството жени нямат действителна представа за себе си и се самонавиват колко са яки и как имат безброй обожатели, а простичката истина е, че въпросните "обожатели" са всъщност несериозни типажи, жадни да ги понаебат и да минат на следващата.

Въпросът е: Защо тези жени умишлено държат около себе си подобни мъже и не прекратяват общуването си с тях?

Отговорът: Защото без такова мъжко внимание измамното самочувствие на повечето жени ще рухне моментално.

Един съвет към жените: Никога не бъркайте желанието на групичка натегачи да ви изчукат, с истинското внимание и ухажване на сериозния и отговорен мъж!

Имам дългогодишни наблюдения над жените в Западна и Северна Европа и определено си личи как българката се гримира в пъти по-тежко от представителките в другите страни на континента. Къде сполучливо, къде трагикомично, къде откровено изопачаващо и отблъскващо. Защо е целият този стремеж към отчаяно лъжене на мъжкото око? Твърде силни комплекси, или?
Истинското самочувствие на жената си личи тогава, когато тя е без грим, без повдигащ сутиен с подплънки и без скъпи парцалки, т. е. когато мъжете я виждат не в целево изкуствената, а в естествената ѝ форма. Но почти никоя млада българка няма смелостта да се покаже такава, каквато е, защото всеки ден се вижда в огледалото сутрин и е пределно наясно какво представлява в действителност. Да, лесно е да си плеснеш някоя нагласена снимка в Елмаз или Facebook, избрана измежду 200 други, на които не си успяла да замаскираш добре недостатъците си. Гипсираш се с две кила грим, гълташ корема, изпъчваш гръдния кош, извиваш гръбнака, повдигаш гърдите си в сутиена с 5-10 см, правиш редовните патешки джуки и задължително се снимаш по-отгоре, за да създадеш зрителната измама, че брадичката, бузите и талията ти са фино оформени. Разбира се, не забравяш да прекараш снимката през допълнителната фото обработка, на която са способни съвременните телефони. И после трепетно чакаш така жадуваните коментари и свалки от гореспоменатите натегачи, за да влезеш напълно във филма. :)

Една моя позната миналата седмица дори стигна дотам, че на плажа написа с пръст годината 2020 и позира да я заснемат, сочеща надписа, а обяснението ѝ беше, че ще си качи снимката в профила след две години, за да изглежда по-млада. Започнах да се замислям, че тя и на старите си снимки изглежда доста по-млада, отколкото съм я виждал на живо през годините, така че явно и част от тях са били подобни "изчакващи" снимки.

В твърде много профили виждам снимки на жени, които са заснети 10 години по-рано и от километри си личи, че няма как някоя 30-35 годишна жена да има свежа кожа и излъчване на ученичка. А като ги видиш на живо, пред теб се явява някаква отпусната лелка, изглеждаща ускорено състарена и похабена, с бонус 10-20 кила отгоре спрямо снимките. И до какво води цялото това лъжене? Дори и да успее да излъже някои хора, не може да излъже точно себе си. Такъв фалш е смехотворен и се чудя как толкова много жени имат търпението и нервите да си мажат лицата като мумии, да си рисуват нови вежди, да си правят изопачаващи снимки и да се вкарват в някакви измислени филми, след като истината лъсва още в първия момент, когато някой ги види на живо, особено когато са без дрехи и грим (на плажа, в банята, вечер или сутрин след ставане и т. н. ). И после реват, че били зарязани, очаквали едно, а пък мъжете се оказали ебати лъжливите копелета. А кой всъщност е започнал цялата тази целенасочена измама!? Как въобще може да очакват една измама да доведе до нещо положително?

Жалко е, че е твърде малък делът на онези жени, които са все още непринудени, не се стремят да кифлеят, гримират се само с цел фино да подчертаят женствеността си и държат да бъдат възприемани във възможно по-естествения им вид.

Интересно ми е вашето мнение по темата - и на жени, и на мъже. Ще помоля и да се въздържате от нападки към отсрещния пол. Всички знаем, че черни овце има и в двата лагера, но нека се опитаме да водим културно и градивно разискване.

Коментари

251-300 от 397

275.   От автора.

Black Sabbath, в мнението ти номер 268 има голяма доза истина и мога да го потвърдя от лично видяното от мен при пребиваването ми в Германия, Швеция, Дания и Финландия. Сега също съм в последната от тези държави и е шокиращо колко умишлени опити се правят тукашните жени да се напъват да са равни с мъжете абсолютно за всичко. Неслучайно местните мъже се хващат с жени от Естония и Русия, защото са по-ебливи и слушащи мъжа, а жените се хващат с руснаци и естонци, които нямат нищо против жената да си плаща за всичко! В западноевропейските общества има много мащабна преса от страна на неправителствени сдружения (финансирани от незнайно кого, но с ясна крайна цел - разруха на семейните ценности и всеки да си живее поедично) за набиране на жени на ръководни постове, дори и да не го заслужават с лични умения и дипломи, за по-голяма отговорност през Закона за мъжете (за едно и също престъпление, жените получават по-ниски присъди), за двоен стандарт в работата (например мъж може да бъде уволнен, ако жена се оплаче пред ръководството, че я е погледнал с флитуващ поглед или е направил похвала колко добре ѝ стои някоя дреха, докато ако мъж се оплаче от същото, ще му се изсмеят).
Има безброй лъскави списания за жени, които също им промиват мозъците и им набиват как трябва да са независими от мъжете и при най-малкия проблем да зарязват моментално и да си търсят друг. Затова и в последната година в няколко западноевропейски държави се случва обратното на това, което преди се даваше като добър пример за отношенията мъж-жена. Тук жените работят и това е голямото им предимство пред много българки между 18-40 години, които са мързеливи по природа и искат повече да получават, отколкото дават, обаче и чужденките си имат и своите трески за дялане. Но най-голямата от тях е феминизма, който в България съществува в по-изкривена форма. Общо-взето разликата между феминизма у нас и този в Западна Европа е следната:

1. В чужбина почти всички жени се стараят ДА РАБОТЯТ НАРАВНО с мъжете и ДА ПЛАЩАТ НАРАВНО с тях. Жените всячески искат мъжът да НЕ им е длъжен с нищо.

2. В България огромна част от жените НЕ ИСКАТ ДА РАБОТЯТ и в допълнение на това считат, че всичко им се ПОЛАГА НАГОТОВО поради наличието на един отвор в повече от мъжете, че мъжът им Е ДЛЪЖЕН по подразбиране и е ПЛАЩАЧ за всичко, че той трябва да поема сметките за ресторантите, такситата, наема, че той трябва да има скъпа кола за гъзарене на жената пред другите жени (адски важно за българката е да я считат за много напред "в материала" пред другите жени), че трябва да подарява телефон и скъпи дрешки, гримове и т. н., а в замяна ще му дадат чукане като редовна разменна монета. Това няма нищо общо с истинския феминизъм, но е обичайното за масовата българка в детеродна възраст. За редките изключения всички знаем, че са редки изключения.

Няколко жени в тази тема твърдяха колко бил велик чужденецът, а българинът за нищо не ставал. Както споменах горе за жените, и при мъжете българи и чужденци има редки изключения, но по-важно е какво се случва при масата народ. Само ще им кажа на тези сладкодумки, че чужденецът няма да ги обгрижва така, както го правят немалко български мъже. Чужденецът оставя своята съпруга или сериозна приятелка сама да си плаща сметките, вечерята в ресторанта, сама да си отваря вратата, сама да си носи чадъра, сама са си купува личната кола, сама да си мъкне тежките торби с покупки, сама да си плаща нейната част от наема или вноските за изплащането на общото жилище, сама си плаща своята част от почивките (хотелска стая, билети за пътуване и всичко друго се дели), сама да си сменя крушките, сама да тупа килимите и т. н.. Все едно са си чужди хора и всеки си плаща или върши нещата за себе си. Или се редуват един път тя, един път той плаща в ресторантите. Ако са бракосъчетани, имат обща банкова сметка, която захванват и двамата. Абсурд е тук в чужбина жената да поиска палтенце, обувчици, чанта, телефон или нещо друго от мъжа. Тук мъжете, когато правят подаръци с повод, обикновено това е под формата на платена от тях вечеря за двама в ресторант (нещо, което българинът прави по свое желание през цялата част от годината, без да търси специален повод), книга, билети за концерт или спортно събитие, боулинг, тенис или друго нескъпо нещо, свързано с ОБЩО приятно прекарване, но задължително не подаръци от сорта на телефони и скъпи дрехи.

Редовно виждам как например мъж и жена се връщат от пазаруване и докато мъжът си прибира ключовете от колата, жена му мъкне двете торби и някак между това успява и да отвори входната врата на жилищната сграда или къщата им, понеже на мъжете тук много им харесва да гледат как жените се мъчат заради собствените си напъни да се доказват колко са можещи и независими. Просто е смешна гледка. При извеждането на кучето навън или се редуват, или това е 100% задължение само на жената, като е някак странно как в тукашния студ при -30 градуса тя е с кучето навън, докато мъжът си прави чай у дома и междувременно се е изтегнал на дивана, гледайки "Netflix" или хокей.

В по-южни страни с латинско население, като Италия, Португалия и Испания, този върл феминизъм все още не е нахлул, но в икономически развитите такива са вече безвъзвратно увредени от пропагандния феминизъм. Там има бум от бързи разводи или раздели сред младите, няма ги вече обичайните семейни ценности (с изключение при пенсионерите на 60 години), самотните майки с деца са огромен дял спрямо това, което беше допреди 2 години, например. И това е така, защото и на мъжете в чужбина вече им светна сигналната лампичка, че ако жената насреща им ще им се прави на голяма мъжкарана и независима, те също лесно ще ѝ покажат вратата в случай на разногласие. И вече почти никой не желае брак, а само сериозна връзка, като почти никога бащата не припизнава официално детето (или децата) като свое, защото в Западна Европа Законът е доста сериозен и при раздяла мъжът иска да е напълно свободен и да не плаща издръжка на детето. Затова дори и при бракове мъжът отказва да припознае детето от страх, че някой ден в бъдещето може да му натресат прескъпа детска издръжка за години напред.

Пиша всичко това, за да не се самозаблуждават някои женици в България, че утре ще идат "у Европата" е с едно разтваряне на краката чужденецът ще ги приеме с отворени обятия и ще ги гледка като писано яйце. Твърде голяма е вероятността да ги удари челно истинската действителност в чужбина, освен ако не са наистина с голям дългогодишен опит при свирките, с което да замъглят съзнанието на задувания чужденец, играещ ролята на ходещ портфейл за българката. Тукашните мъже са много доволни как облъчените феминитски всъщност премахват голяма част от отговорностите им, наред и с плащането. Кавалери тук почти няма. Всичко е на принципа "пито-платено" и "всеки е за себе си". Кавалерство, и то умерено, има само при първоначалното ухажване, докато жената си разтвори краката и не склони да са официално в двойка. След това отново са равноправни и равноплащащи.

276.   275
"В България огромна част от жените НЕ ИСКАТ ДА РАБОТЯТ и в допълнение на това считат, че всичко им се ПОЛАГА НАГОТОВО поради наличието на един отвор в повече от мъжете, че мъжът им Е ДЛЪЖЕН по подразбиране и е ПЛАЩАЧ за всичко, че той трябва да поема сметките за ресторантите, такситата, наема, че той трябва да има скъпа кола за гъзарене на жената пред другите жени (адски важно за българката е да я считат за много напред "в материала" пред другите жени), че трябва да подарява телефон и скъпи дрешки, гримове и т. н., а в замяна ще му дадат чукане като редовна разменна монета. Това няма нищо общо с истинския феминизъм, но е обичайното за масовата българка в детеродна възраст. За редките изключения всички знаем, че са редки изключения. "

Аз пък не мога да разбера откъде ги изравяте такива боклуци, честно. Повечето жени около мен никога не са искали скъпи парцали или телефони от партньора си, нито той да има скъпа кола. Важи за жените от семейните приятели на родителите ми, родителите ми, момичетата от моя курс (повечето са на около моите години), за много съученички и познати. Имам чувството, че много от българските мъже просто си падат по такива кифли. За това, че голяма част от българките не искат да работят също не мисля, че е важи за толкова много жени. Много от колежките ми работят, за да изкарват пари, аз самата лятото ще почвам работа, за да имам някаква финансова независимост; повечето жени, които знам, също са така. Честно, идея си нямам откъде намирате такива боклучливи кифли.
По темата с феминизма: преди всичко животът често не те пита дали си мъж или жена, но изисква от теб да си силен, а независимостта (според мен) е важна за всеки един човек. Само, че феминизма извежда силата и независимостта при женините на съвсем друго ниво и в един момент тези жени забравят, че са жени. Хубаво е да си независима, да се справяш с проблемите и да умееш да се адаптираш (хубаво е за всеки, без значение от пола), но не е хубаво да се правиш на мъж.
Да ти кажа, и аз съм оставала с впечатлението, че Западноевропейските мъже са повече кавалери и ще ти кажа защо. Моите родители държаха ресторанти 10 години. Толкова лета прекарах в летен курорт. От малка общувах с чужденци. В последните години се случваше да отнасям кофти отношение от много български мъже, но не толкова от чуждестранните такива. Да, т**анари има във всяка една страна, но в България, ако не си нагласена кифла, много мъже не те смятат за жена. Личен опит. Не казвам, че са всички български мъже, но това го наблюдавам и в моя роден град. Все пак, не си правя финални изводи, защото все още не съм излизала от тук.

Black Sabbath

277.   Авторе, всячески се опитваш да дразниш жените, като изказваш различни уронващи факти от някакви точки по света и сравняваш българките с разни жени по света. Не пропускаш шанс да ни се надсмееш. Защо не заобичаш хората и конкретно жените и да си имаме уважението. Твоите приказки за феминизми и свирчици и дупки са в разрез с моите ценности. Разочарована съм от много твои думи и определено не разбираш жените, страдаш от егоизъм и докато не си промениш отношението, няма да получиш нищо по различно от жена, защото си черноглед към жените и ги използваш само за удоволствие. Може би си се променил в чужбина. По-добре е даже да си останеш там, защото познаваш тамошните жени и култура. С българка няма как да се разбереш. Имаш си позиция, но дано някой не реши да те подкрепи, защото една жена е достойна за уважение. От номер 21/81/85.

278.   Българките били такива, българките били онакива.
А по статистика България попада между страните, в които се наблюдава по-голяма безработица при мъжете отколкото при жените. У нас 8. 1% от мъжете са безработни към 7. 0% при жените.

Авторе, не ставаш, не мога да повярвам, че има хора, които се връзват на глупостите, които пишеш.

280.   Авторе, разбрахме колко мразиш българските жени, ок! Тогава спри да пишеш безумните си писания и да търсиш под вола теле за да си доказваш "тезите", защото много дразниш. На всички ни тук е кристално ясно, че жена нямаш и няма да имаш. Ти си непоносим мъж. Баста.

281.   280, нищо не ти е ясно на теб. Темата на автора е много актуална, а писанията му са напълно обективни. Женската кауза за гиноцентризъм е кауза пердута. Жените мразят мъжете, защото им завиждат на физическото и умственото превъзходство, а феминизмът го потвърждава с непрекъснатия вой за права, дето няма как да ги имат, понеже мъжете са природно независими от жените. Непоносими са жените-феминистки, и те нямат мъже, а ако все пак успеят да излъжат някои мъже да ги вземат за жени, то тогава започват дрязгите по между им и мъжът бива принуден да пребие от бой жената, заради непристойното и поведение. Това е причината за насилието над жените днес. Аз съм женен от преди 25 години, но подкрепям автора. Много правилно разсъждава и се радвам, че има такива мъже като него. Той ще има жена до себе си, когато я намери подходяща за него. Днес рядко се намират качествени жени и за това мъжете вече не се женят както преди. На истинския мъж жена феминистка не му трябва. Два остри камъка брашно не мелят!

282.   М33

Ерген съм от 10 - 12 години.

Честно казано преди бях извън форма, пухесто лице и т.н.
Знам че не съм за изхвърляне, реших да вкарам добре наследените гени от дядовците ми в употреба. Висок съм 185см с натурално широки рамене и т.н. Откакто наблегнах сериозно над тренировките лицето ми се поизпи и изкочиха скулите ми, харесвах това което виждах в огледалото. Започнаха да се прокадват наченките ми за самочувствие които изчезват мигновено щом излезна навън и видя с какви се мъкнат и как 99% от ухажорите им са просто orbiter-и <- за незнаещите английски това е западен жаргон за мъж който е влюбен в жента - приятел и иска интимни отношения, но понеже не може да ги получи като другите мераклии за конкретната мацка се нарежда на опашката и просто обикаля край нея с малката надежда че ще има внимание и ще получи това което иска.
Повечето ми се струват като много плитки същества и вероятно ще ме отсъдят грешно за хобитата и възгледа които имам и са по скоро западни и нестандартни за Балканите.
Повечето ми приятели за обвързани и не остава опцията да се социялизирам с някое "излизане".

Та майтапа на страна има ли сайтове за секс запознаства. Не мисля че ще имам семеен живот, та ако не друго поне да си начеша нагона.

283.   281 е напълно прав. Мъжете нямаме желание да носим рокли, докато противното с панталоните, при жените е вярно. Има три варианта:

1. Жените да носят панталони, да ходят на работа и да възпитават деца

2. Мъжете да носят рокли, да си стоят в къщи и да се грижат за домакинството(което е пряко свързано с поддържането на семейния уют) и да кърмят и хранят бебета.

3.Жените да си носят рокли, мъжете да си носят панталони. Жените да гледат децата, мъжете да ги възпитават. Както си е било винаги и заради това човечеството е оцелявало, създавайки стабилни общества. Днес тези общества се наричат консервативни и се отхвърлят от западните либерасти.

Жените(обърканите) са виновни дотолкова , че се наивно се вързват на промивката на запада , който налага шаблонен, феминистичен модел за правилен живот. Те и заради това са самотни, плачат вечер, нямат приятели(защото приятелството между жени е ненадежно) и единственото което им остава е да мърморят колко са гадни мъжете.

Ние си мърморим , колко са гадни жените само когато ги сме били прецакани или унижени от тях. По принцип иначе женомразци рядко се срещат.

284.   Номер 283 с тия рокли и панталони кърти. :D

Приятел, пробвай да излезеш зимата на -10 градуса с рокля, пък тогава приказвай.

285.   Добре бе, криви са ви българките, схванахме - ми хванете си чужденки, на нас няма да ни липсвате, уверявам ви.

286.   281, на теб никой не ти завижда, спокойно. То просто няма за какво да ти завижда човек...

287.   Женомразци рядко се срещали, ама темата е пълна с тях...

288.   285 286, и 287, защо така се нервираш? Явно не схващаш казаното от 281 и 283. Това е констатация на Фройд за завистта на някои жени към мъжкия пенис. Я пак си помисли дали по някога на вас жените не ви ли се иска да бяхте мъже? Не завиждате ли на мъжете за някои неща, като например, че нямат цикъл, че не ходят на гинеколог, че си живеят по-безгрижно, не раждат деца, не се гримират и за куп други неща и изобщо да си мъж не е ли далеч по-хубаво? Не ви ли е яд, че не сте се родила мъж? В медийното пространство е изпълнено от женски проблеми и в интернет е пълно с оплакващи се жени, от цикъл, от липса на оргазъм, от липса на уважение и т. н. Защо ли няма оплакващи се мъже? Ами много просто, те нямат такива проблеми само и единствено, защото природата е решила те да са силния пол и съответно с много повече улеснения. Липса на цикъл и безпроблемен оргазъм и още безброй предимства. Ами това ако не е живот здраве му кажи. Смята се, че невъзможността за достигане до оргазъм е сред основните сексуални проблеми при жените, като се нарежда на второ място след загубата на либидото. Много от младите жени смятат, че сексуалният акт носи удовлетворение само на техния партньор, a симулирането на удоволствие все още е широко разпространена практика. Жените най-често се преструват, за да не разочароват партньора си, за да съкратят времето на сексуалния акт или за да си докажат, че връзката им върви добре. Тези въпроси не са ли болезнени за жените и честно ли е да е така? Мъжете са късметлии във всяко едно отношение На тях са им спестени толкова много мъки и тревоги, толкова много неприятни усещания, че просто няма място за сравнение. Природата е дала всички привилегии на мъжете, а жените ужасно е прецакала. Никой не пита жените искат ли да търпят болки и кървища всеки месец и да се съобразяват с гадния си цикъл. Никой не ги пита, че по време на раждане боли, а и след това, никой не ги пита че се подлагат на гадни усещания, като обезкосмяване на цялото тяло, подлагат се на диети, гримират се и т. н, защото иначе никой няма да им обърне внимание и ще кажат, че са неподдържани, а само те си знаят колко време, нерви и пари им коства това. Никой не ги пита, че и те искат, както при мъжете оргазмът им да е сигурен и да е всеки път, а не да са изписани милиони неща за него, и пак да има толкова незадоволени жени. Още да се гадае изобщо съществува ли вагинален оргазъм или само клиторен и защо изобщо тогава жените практикуват проникване като само това не ги води до оргазъм. Отговорът е ясен! За да е доволен мъжът! Ето за това става въпрос, относно завиждането! А, колкото до това, че било пълно с женомразци, я пак си помисли? Коя е причината да стават такива, ако ги има? Още от малки, жени възпитават момчетата и им забраняват да растат като мъже, за да са равни с момичетата. За това момчетата си го връщат на жените, когато станат мъже и усетят мъжката независимост!

289.   От автора

Последните няколко мнения са от мразещи жени, които пишат за женомразци. Не зная кои "вие" схванахте, но не може една-две жени да говорят от името на всички жени в България. Смешно е да искате някой да се хваща с чужденки, само защото не ви харесва да изказва мнение как не му допада ширещата се склонност на редица българки да се имат за много повече и по-заслужаващи, отколкото са. Или пък обиждате целия мъжки пол, от името на целия женски такъв. Това е интересно явление, но се преповтаря периодично в темата и вече се изтърка като грамофонна плоча. В мнение 250 вече бях писал за това.

Всеки един уважаващ себе си мъж, който е изградил себе си като личност и е натрупал добри опит и успехи в живота, няма нужда да търси "навън" - в България все още има достатъчно стойностни жени. Същото с пълна сила се отнася и за жените, съхранили и положително развили се душевно и физически, които не биха губили време с нехранимайковци.

Опитвам се да се сетя дали има друга народност, при която толкова огромна част от жените искат от мъжа в пъти повече лични качества и професионални постижения, отколкото предлагат от себе си. Но май няма... Повечето такива до 40-годишна възраст се праскат безразборно с най-големите мухльовци, нарочени за турбо-гъзари (каквито също има много в страната ни), а след тази възраст си лягат вечер сами с котката, защото са се самопрецакали на младини и не притежават качества да задържат стойностен мъж до себе си. В най-добрия случай повечето от тези жени се оказват самотни майки с дете от знаен или незнаен баща, който почти винаги е безотговорен нехранимайко. Но такъв са си харесали навремето, от такъв си патят сега.

Номер 276 (Black Sabbath), сигурно учиш в някое рядко срещано българско училище, което е извън общата норма, понеже във всяко друго училище, с изключение на твоето, би забелязала огромна, наистина огромна разлика в поведението на момичетата спрямо това, което описваш за своите съученички. Късметлийка си. И това не е ирония, а сериозно написано. След училище, когато вече са пълнолетни жени, идва повратният момент същите тези ученички да се изправят пред предизвикателствата на живота, особено ако решат и да са независими от родителите им (варианти "а", "б" и "в", без "г"), които ги поставят пред трудния въпрос "Откъде ще взема пари и как ще се самоиздържам? ". За повечето такива млади жени възможните отговори са четири:

а) Професия "майка". Ще си намери някой мъж (не е задължително да е образован, умен и да го харесва като човек, стига да е готин на външен вид или да има кинти), който ще я издържа, а тя ще роди предсрочно и ще премине в режим майчинство в следващите 10-15 години, използвайки детето като оправдание за непосилните "мъки", заради които няма време и сили за никаква работа. Очаквам някои жени сега да подскочат като опарени и да напишат поредните словоизлияния, но това е факт, който и слепците в България забелязва пределно ясно. В мнение 196 (в частта, където отговарям на номер 192) вече бях описал, че имам пределно ясна представа какви са грижите за едно новородени и дете. Жените в Западна Европа не само се грижат заедно с мъжа си за възпитанието на детето, ами също като мъжа си ходят на работа и не се оправдават, нито се преструват на неспособни или на невинни жертви. Познавам и няколко такива българки, но това не отрича факта, че многократно повече са жените, искащи да са "майки" цял живот, вместо да ходят на работа.

б) Пак като горното, само че вместо скорошно раждане, жената избира да е зле прикрита проститутка за един основен (което не значи единствен) клиент - тя си разтваря краката и устата в замяна на неговите кинти и охолния живот, който той ще ѝ осигури. И задължително срещу нейните креватни умения тя държи да не работи или в най-лошия случай той ще я назначи за секретарка или на ръководен пост във фирмата си.

в) Решават да работят някъде като сервитьорки, продавачки, крупиета в казино, танцьорки в бар (често се оказва или преминава в проституция) или нещо друго, но основно някое от първите две, защото в България това се предлага. Всъщност, предлага се работа за стотици други професии, които при това са и по-добре заплатени (понякога и в пъти повече), но те изискват човек да си изцапа ръцете... Не се сещам за случай някой някога в родината ни да е спирал жена да бъде заварчичка, строителна работничка, стругаро-фрезистка (работил съм това след едноминутно обучение кое как се прави, така че и 100% жена може да го стори), стъклопластаджийка (имах такива колежки преди 5 години), шофьорка на бус/автобус/камион, месарка, гумаджийка, монтажничка на климатична техника, програмистка, проектантка, електротехничка, инженерка, кранистка... Тези, които ги мързи твърде много да работят дори като продавачки и да си завират носа в телефона, зяпайки клюките във Facebook, но пък искат да живеят по-охолно, решават да стават проститутки.

г) Стават студентки, което действителността в България нагледно показва, че се касае за жена, която иска не да работи, а да купонясва, докато родителите ѝ превиват гръб да изработват и заплащат разходите ѝ, в това число и скъпото телефонче. А за коктейлите в бара и другите неща ще си намери някой от горните примери "а" или "б".

Малцина са тези, които наистина искат да се развиват в кариерата или да учат заради самото придобиване на знания и последващата работа, свързана с него.

И друго. Това, че ти - бидейки жена или момиче (зависи на колко години си сега) - не забелязваш курвенско поведение сред свои познати жени, които са твои приятелки, семейни познати или съученички, е съвсем нормално. Те нямат лична изгода да показват истинското си лице пред теб или пред други жени, нито да дават явни знаци как очакват почерпки, скъпи подаръци или водене по ресторанти и на почивки. Те са такива само спрямо мъжете, когато са насаме с тях. Поради същата тази причина и никой от моите познати мъже, колеги или роднини не ми разправя врели-некипели, не ме налива с алкохол, не ми повтаря по 100 пъти колко по-готин съм от приятелите ми и на никого крайната му цел не е да ме вкара в леглото си или да му извъртя една свирка в колата или в някоя стаичка по време на купон. Но много жени редовно се сблъскват с това мъжко поведение, което много мъже проявяват към жените. И тези мъже са коренно различни пред семейните си приятели или към други мъже.

Всяка една жена в детеродна възраст (например 18-40 г. ) пределно ясно знае, че ако не предложи редовен полов живот на мъжа, и то скоро, той въобще няма да я огрее, нито ще се старае да я ухажва. Но почти всяка от тези жени се преструва, че не осъзнава това и упорито се опитва да играе ролята на жена, която иска да бъде обичана, уважавана, ухажвана, мъжът да ѝ се доказва по всякакви сериозни или дори идиотски начини, докато и двамата са наясно, че крайната цел не е "доказване на любовта". Естествено, че и любов има при много такива двойки, но тя нито се изразява в глупавите начини жените да изпробват колко мъжът държи на тях, нито е обвързана с харченето на пари от страна на мъжа, за да се чувства жената "обичана" или поне "ценена", приемайки неговите харчове и свързаните с това почерпки, подаръци от всякакво естество и ходене на кино, излети, почивки и т. н.

Друг неуспешен женски театър е отричането, че жените се интересуват от половия живот и че външността на мъжа нямала значение, а важни били чувствата. Жена не може да убеди мъж в това, както и мъж не може да убеди жена, че той не се интересува дали тя е с приятно излъчване или е космата дебелана. Няма смисъл на черното да се казва "бяло". Много от жените, които го играят моралистки, полудяват и оглупяват, когато около тях има мъжка кифла, т. е. някой добре сложен, висок мъж с готино лице, пък макар и глупак и/или простак. За такъв са готови на всичко, но например един един нормален и учтив мъж за тях е безинтересен или спада към групата "Абе, става, ама я да видя дали няма да се появи някой още по-готин" (откъдето и е вдъхновен много верният виц за Магазинът за мъже), защото другите жени няма да им завиждат, ако са с него. Много жени искат не това, което ще ги направи истински щастливи, не мъжът, който ще ги цени, уважава и ще им е верен, който ще е грижовен съпруг и баща на децата им, а това, което искат другите жени в момента или за което другите жени ще им завиждат. Искат показност, искат да са център на вниманието, искат да са в очите и устите на околните. Не искат да са щастливи, а да са материално задоволени и другите да го нямат. Да, това не се отнася за всички жени, но е вярно за толкова голяма част от тях, че чак е трагикомично. Истава все по-разпространено явление. В последните години младото поколение израства в среда, в която се пропагандират парите, лукса, лесния начин на живот, далаверите, лъжите, измамите, изневерите, омаловажаване на моралните ценности и на достойнството, преследването на личния интерес и как "вратите" се отварят само пред жените, които си отварят краката. Любовта е запратена в девета глуха и почти никой не я цени, ако няма кинти, скъпи телефони, коли, дрешки и прочее. 15-годишните ученички и най-възрастните читателки в темата няма да се съгласят с това и съм склонен да ги разбера, защото при напредналата възраст на преден план са взаимността, взаимопомощта и доверието между мъжа и жената, а половият живот често отсъства от години/десетилетия, но все пак в тези редове и като цяло в темата се обсъждат поведенческите черти на съвременната млада българка. Преди 20-30 години имаше къде-къде повече на брой стойностни жени, но днес положението е много влошено: личната облага е на преден план, мързелът у младите е повсеместно явление, семейните ценности са почти на изчезване, мнозина се мислят за заслужаващи много повече, а млади хора и родители се разделят/развеждат и за най-малките причини, създавайки поколение на извънбрачни деца, чиято психика често бива повлиявана от липсата на пълноценна семейна среда.

Номер 278, сериозно бъркаш понятията, а разчитането на официални статистики също не е много разумен довод.

Първо, голяма част от т. нар. "безработни" всъщност са в сивата икономика и се трудят, без да заплащат данъци. Повечето от мъжете в тази категория са бачкатори с ниски заплати и физически тежък труд, а сред жените преобладават проститутките. По официални данни половината от трудоспособното население до към 30-35 години е безработно. Това включва поредимно много студенти и от двата пола, които лежат на плещите на родителите си и използват "ученето", за да се оправдават, че не са способни да се захванат за работа. Но за сметка на това купонясват до късни зори ежедневно и цел номер едно им е да се фукат със скъп телефон и съмнително маркови дрешки. Това е основната причина младите в България да "учат" като студенти - не за придобиване на действителни работни умения и трудови навици, с цел да се развиват в живота, а да купонясват и да мързелуват. Голяма част от студентките са и проститутки. Лично съм виждал такива в Студентски град (преспивал съм у мои колеги от ТУ-София в някои общежития там и вечер/нощем е пълен бардак) и няколко общежития в Пловдив. Родителите на никое от тези млади жени не предполагат какви долнопробни курви са дъщерите им. Същото се отнася и за родителите на студентите-кретеноиди. Младото поколение в болшинтвото си е безобразно разхайтено и е жалко, че от такива хора се очаква да градят нашето бъдещо общество и да са неговото основно лице (или по-точно гъз) след 5-10 години. Грозни думи, но няма как иначе, след като самата действителност е грозна. Няма да се учудя, ако някои от вас, които сега си казвате наум "Моята дъщеря не е такава, тя е кротко и невинно момиче, отишло в София да учи", може би ще познаят дъщерите си по снимките в alo. bg и gepime. И всичките тези официално се водят безработни, така че, номер 278, ще те зарадвам с факта, че много повече жени "работят", отколкото държавата предполага.

Второ, и това е основното всъщност, не е важно колко процента от работоспособните мъже и жени официално имат трудови договори, а кой от двата пола изкарва повече пари и най-вече кой от двата пола каква дейност извършва. Вече два пъти бях посочил ето това онагледяващо видео https://youtu. be/kLvw-qEv044, но го правя отново, защото е ключово и се отнася с пълна сила за мъжете и жените в България и по цял Свят. Повечето работещи жени в България в детеродна възраст се занимават в области, които предимно включват недобре платени длъжности - сервитьорки, продавачки в уличен магазин за алкохол/цигари/дрехи/обувки/бельо, шивачки (основно по селата), рядко в банки или ръководителки на отдел (то и не са много тези места в страната), медицински сестри, готвачки. От друга страна, болшинството мъже основно извършват физическа и/или техническа дейност - монтажници, техници по поддръжката, заварчици, строителни работници, инженери, шофьори, програмисти, автомонтьори и т. н. Повечето от тези професии, които жените незнайно защо сами избягват, са по-добре заплатени, отколкото професиите, които същите тези жени съвсем съзнателно избират. Само една от бившите ми печелеше по-добре от мен - чисто около 20 000 лева месечно, докато аз вземах 10 пъти по-малко от нея по онова време - само 2000 лева. Всичките ми други бивши в предишни години са вземали поне 5-10 пъти по-ниски заплати от мен. Една от тях дори спря да работи като учителка с оправданието "Ти и без това вземаш 10 пъти повече пари от мен. Защо да се моря напразно? ". Другата след нея не каза това, а направо спря да работи, но "идеята ѝ" беше същата. Е, когато година по-късно пък аз бях в положението на 10 пъти по-малко заплатеният, нито за секунда не ми е миналавала мисълта през главата аз да лежа на неин гръб. Напротив, аз плащах храната и отказвах тя да го прави, макар че е ларж човек и сама предлагаше. Поделяхме си разходите и считам, че така трябва да бъде при всяка съвестна двойка. Освен това, ниските ми тогава доходи ме стимулираха да бъда по-предприемчив и да работя по-усърдно, за да започна отново да печеля по-добре. И това вече се случва, защото трудолюбието и постоянството си казват своята дума. Единствената причина да се разделим е тази, че изискваше да се откажа от своята обещаваща работа (с което и да предам и прецакам своя най-добър приятел, с когото заедно основахме фирмата), да съм изцяло на нейна издръжка (тоест зависим, ако в някой момент тя реши, че вече не сме един за друг) и да се преместя в нейното жилище в София (Пловдив за мен е незаменим). И трите изисквания отказах да ги сторя, въпреки, че е наистина много стойностна, земна и умна жена, която не е позволила да се развали като човек, напук на парите си.

Трето, почти във всяка връзка, в която работят и двамата, жената е тази, която винаги очаква мъжът не само да поема разходите за всичко, ами и отгоре на това той да си изхарчва всички възможни пари по нея, а нейните пари... са си нейни". Доводите на такива работещи, но въпреки това - искащи парите на мъжа жени, са от рода на "За да ме накараш да се почувствам жена! ". Той да плаща сметката в ресторанта (което и много от пишещите тук жени изтъкнаха като "мъжко задължение" - откъде-накъде жената ще си плаща изяденото и изпитото? ), таксито (ако няма скъпа кола или я е оставил, защото ще пият алкохол), почивките, разни дрешки и телефони... За храната, наема и прочее разходи се подразбира, че също са мъжко задължение. Да, има и свестни жени, които също вкарват пари в семейните разходи, но те са нищожен брой на фона на всичките готованки, които само чакат на мъжа.

290.   От 277, авторе..., Каза, повтори , потрети...каква е целта на занятието ? Тази информация през твоят поглед е лишена от финес и романтичност, от ухание. В тази тема просто вони на развалено.Стегни се малко !!! Жените това , жените онова, били Еди какви си, мислиш ли че младо момче би се съгласило с теб, та то все още има надежда, че няма да попадне на такава от твоят черен списък. Пък може и да е моята надежда за мъжете. Помагаш ли на някого с тази тема , щом казваш истината? Всички си я знаем истината, всеки рано или късно ще я научи. Тази информация и на мен ми идва в повече, защото не го възприемам така. Твоят черен списък е мноого дълъг, има много качествени жени и мъже, но безгрешни няма. Затова съществува компромиса, любовта, надеждата , прошката. Дерзай ! По твоята логика мъжете носят токчета на кубинки и обувки и са лъжци, аз не виждам нищо лошо жена да носи токчета, стига да не изглежда нелепо. Друго, което ме изумява е как искате жената красива в натурален вид, но се навъртате около пластмасовите кукли и другото противоречие жената да работи наравно с мъжа , но да си знае мястото в дома и да е жена в кухнята и къщата, а там мъжът има ли някаква роля?
Ж28

291.   277 и 290 аз ще ти отговоря вместо автора. Това не е само негова цел, а реалност, която е очевадна и извратенията с женските претенции прогресира. Прокламацията за равенство м/у половете проглуши Хр. свят и го повлече към дъното. Авторът само показва безумието на съвремието, където безконтролната женската наглост и безобразия вече надхвърлят границата на допустимото, при което доста жени заслужено се простиха с живота си, наказани от омерзени мъже. Жената като пол не може да се примири, че природата я е ощетила и мъжкият пол я превъзхожда всячески, за това феминизмът беснее и лумпенизирани феминистки-мъжемразки се стремят по безобразен начин, чрез извратени закони да тровят мъжката психика (Истанбулската конвенция), с претенции без покритие, само че, не им се получава и жените пак стоят по-ниско от мъжете и си остават "второ качество хора"! Това казва авторът във вид на метафора, но женската "интелигентност" трудно може да го схване.

292.   От 277. Каквото и да е положението, в никакъв случай не одобрявам посоката на развитие на абсолютно всичко, даже и на женското поведение, но нужни ли са обиди по адрес на жените? Виждам нещо неприемливо, не бих искала един ден някой да обижда така жена пред моето дете. Може и да е истина, но може да се каже с друг тон. Визирам автора. Това е просто една малка извадка на нашето време. А всяко време има своя подем и спад. Но примерите с лошо няма да доведат до прогрес. За тази тема можем да обвиним донякъде и феминизма. Кой възпита тези деца, които показват голотия и са необуздани? , разбира се не майките. Възпита ги медията, защото се показваше само това. Майките бяха на работа и съм благодарна, че мен ме държаха изкъсо старото поколение и вълната не ме сграбчи. Резултата е налице. А тук има много слаби мъже, които не разбират жените. Докато ни възприемате като парче месо, ще попадате само на използвачки, които много добре знаят вашето слабо място, онова в панталона, което не може да остане там, щом има пластмасова, даже и да не е пластмасова, важното е да има дупка. Колкото и да плюете по жените, имате нужда от жена, с една или друга цел.
291, каква метафора е жена да не става за нищо след 30 в очите на мъж. Нейната стойност на пазара била по-ниска, но имала огромно самочувствие, а мъжът дори бил по-желан, ще се избият за него. Аз се възхищавам на жените след 30, даже и да са занемарили външния си вид, зависи от каузата, ама стига толкова пошлост. Стига толкова суета. Всеки да си гледа собствените дела. Истината тук е истина за този, който иска да унижи някого и е бил унижен от жена, затова са тези приказки. И аз без самочувствие влизам в графата на прекалено самочувствие, щом съм опонент по темата.

293.   Номер 290/292, тази тема изобилства от отровни женски обиди по отношение на мъжете. Редно е да сме непредубедени при изказванията си. Прочети отново мненията в темата и ще се увериш лично! Ако си с Mozilla Firefox или Google Chrome, натисни Ctrl F и отдолу ще ти се отвори поле за търсене по ключова дума. Напиши там някоя обида и едно по едно ще ти се изброят резултатите в мненията, в които жените в темата десетки пъти сипеха обиди. С изненада (за теб) ще установиш, че почти никой мъж тук не е писал обида към жените в темата. Разликата е в пъти!!!

Пишейки за тона ми, вероятно си забелязала, че в началото в темата пишех любезно и учтиво, в резултат на което получавах насреща злобни включвания от редица жени. В момента, в който просто реших да бъда леееко по-отрязвяващо (за вас, жените) искрен, и по-точно в мнение 214, последва едно леко понадигане на някои жени тук, съответно плюйнаха леко и си замълчаха, защото просто нямаха как да подкрепят доводите си ПО ТЕМАТА, която е за жените с крайно грешна преценка за себе си. Вместо това, целево разговорът се изкривяваше към обиди на лична основа (към някои от тук коментиращите мъже, към мен и като цяло към мъжкия пол). Затова реших, че любезното ми отношение в началото на темата явно ви действа на нервичките и за да успокоя нещата, счетох за редно да не спестявам нищо на никоя хиенка.

Няма как да не си забелязала, че в темата се включиха и немалко нормално общуващи жени, които са пълно противоречие на по-горната групичка. Изложиха своите мисли учтиво, разказвателно и искрено, споделиха каква е тяхната гледна точка и допринесоха за обогатяване на темата. За което им благодаря! Точно това е и разковничето на общуването ни като хора, макар и без видими имена и лица. :)

В мнение 290 споменаваш младите момчета. Точно те най-много имат нужда да възможно по-скоро да видят същността на много от съвременните българки на тяхната възраст, защото тя не е никак красива, а е коварно опасна и такива момчета може да си съсипят младостта, сляпо вярвайки на чувствата и дадената дума. В наши дни дадената дума позагуби стойността си, защото стойност загубиха хората, които я дават така лесно, а после с действията си показват, че изобщо не може да се разчита на тях. Отнася се и за двата пола, но и сама знаеш за кой се отнася повече. Истината не е удобна за мнозина, но красивот в нея е, че е истина и няма две лица!

Погрешно сравняваш 1-2 см токове на мъжките обувки с 10-20 см токове на женските такива! Разликата между двете е десеторатна, но умишлено се преструваш, че не я забелязваш! :) Добре, че не отвори дума за мъжките сутиени, мъжките червила, мъжките сенки за очи, мъжките силиконови гърди, мъжките гелове в устните и задника, мъжките ботоксове, мъжките шпакловки за лице, мъжките рисувани вежди, мъжките лещи за очи, мъжките снимки по-отвисоко (за да изглеждат брадичката, бузите, вратът и ханшът двойно по-тесни) и кой знае още какво мъжко, което не съществува, защото е обичайното женско, практикувано от 99% от българката (с по-малък дял за силиконовите джуки и цици, но и те се увеличават лавинообразно).

По-късно под мнение 292 правилно отвори дума за "парчето месо", тъй като аз самият неведнъж писах в темата, че жените не са само това, а само хора като всички останали и си имат чувства, стремежи, имат равни права и задължения, както е и при мъжете. Но на неколцина жени (обичайните заподозрени) някак си не им хареса частта с думите "равни задължения" и скокнаха като ощипани моми да сипят огън и жупел. Защо едно такова равенство ги вбесява? Нали много го желаят и изтъркат? Аз не съм за чак такова насилено равенство, но чудно защо маса феминистки (и облъчените от тях, макар да не го осъзнават все още) драпат точно натам да се доказват колко са самостоятелни и напред с материала. Аз съм "За" неравенството. Да имаме равни права, но мъжете да си бъдат мъже, а жените да си бъдат жени. А не едните да се правят на другите, и обратно! Иначе, желаещи за равни права - колкото щеш! Само при задълженията се изпаряват яко дим; в това число и за плащането на сметки в общия бюджет.

Горе някоя жена ми вадеше някакви измислени и неверни официални стъкмистики в опитите си да убеди всички тук как повече са работещите жени, а по-малко са работещите мъже. Нали се сещате за вица, че 5 от общо 6 учени уверено твърдят, че Руската рулетка е напълно безобидна!? :)

Неколкократно бях питал в тази тема: "Какво предлагат жените (в частност младите българки в детеродна възраст) срещу своите безобразно високи и много на брой изисквания към мъжете?", а срещу това някои изброиха нормални неща от порядъка на "любов", "чувства", "грижи" и други подобни, които всъщност и мъжете предлагат от своя страна, НО наред с още една камара неща (постижения, личностни качества и материални придобивки), които жените целево не искат И ТЕ да предложат от себе си и предпочитат да се преструват, че не са забелязали въпросните думи. Бяха споменавани и някакви съмнителни недомлъвки като "да го карам да се чувства добре" и "давам всичко от себе си" (без нито веднъж да уточнят какво е това "всичко" и дали се изчерпва в думата "междукрачие"; не отрекоха). Факт е, обаче, че темата е създадена именно защото повечето млади българки в наши дни, чрез прекомерно високите си изисквания, чрез прекомерно високото (и неотговарящо на фактите) мнение за себе си, чрез странното си и СЪЗНАТЕЛНО ИЗБИРАТЕЛНО поведение, въобще, ама въобще не карат мъжа да се чувства добре! Същите тези жени "дават всичко от себе си", само че това, което дават, е обратното на онова, което мъжът иска от жената, за да се почувства наистина добре в нейно присъствие! Иначе повечето дават свирки и чукане, но дотам. Откъм душевно развитие има още много, много работа. Разбира се, не обобщавам, нито изключвам и многото на брой копелдаци, които пък са срам за мъжкия пол, но няма как да не се отчете фактът, че мнозина от жените си падат именно по тези копелаци, напук на човешката логика. Или поне напук на мъжката логика. Някой много прозорлив човек се е вдъхновил от женската суета и правилно е заключил: "Жената мисли едно, изрича второ и върши трето!".

Призовавам по-изгарящите вътрешно жени да продължат да дишат умерено и да не прибързват със заключенията, че уж съм бил слагал всички под общ знаменател, че съм бил имал проблеми с жените, че никоя не ми "пускала" (това го беше писала една леличка, която твърдеше, че много е пускала, и на когото трябва, което не зная някаква женска гордост ли е или какво...) и другите подобни измишльотини, които ме забавляваха, когато ги четох в някои по-горни мнения. :) Не се самозапалвайте, защото ще изгорите предсрочно.

Така, сега продължавам с нещо по-интересно! :)

Основни съвети към мъжете, на които вече или тепърва им предстои да се сблъскват с нелогичното поведение на много от съвременните млади българки и чудещи се защо се получава така. Ние мъжете сме доста по-първични, последователни и логични в действията си, и може би поради това малко наивно очакваме същото и от женска страна, но много рядко се случва жена (особено между 18-30 години) да действа логично и неподвластна на обществени нагласи, произтичащи от вредното влияние на изопачени музикални видеа, списания или на мнението на приятелките ѝ.

1. Никога не тичай подир някоя жена, не ѝ се моли, не я гледай с крокодилски сълзи на очите! Жените усещат това и си го "превеждат" като слабост у мъжа, съответно спират да го уважават и започват да го считат за по-жалък, дори и да не е. Някой в една тема (май в тази) правилно беше написал, че логиката на тъпата жена е, че ако мъж я харесва, то тя си мисли, че нещо не му е наред. Да, от мъжка гледна точка няма логика, но, повярвай ми, хиляди мъже ежегодно се уверяват в истинността на тези думи! Това не значи да си хладен или безизразен към жените, но се опитвай да преценяваш общуването ви като равно такова, което ще рече, че ако ти правиш усилия и жертви, а тя не желае, значи просто нямате общо бъдеще и по-добре по-бързо да спреш да се занимаваш с подобна жена, защото така губиш ценно време, което можеш да отдадеш на друга, по-стойностна такава. В България има десетки хиляди жени на твоята възраст, така че Светът няма да свърши, ако с една не ти се е получило. Не само българките, но и жените като цяло в повечето западни общества, влагат усилия основно тогава, когто мъжът ги подбуди към това да му се доказват, че те (жените) си заслужават неговото внимание. Ако си винаги твърде любезен, изпълнителен и добричък с една жена, на нея това може и да ѝ хареса първоначално, но скоро след това ще ѝ омръзне и ще поиска нещо, което "не е скучно". Ако е някоя по-малко привлекателна, на която дълго време ѝ е липсвало внимание, ще те оцени и дори и да ѝ стане скучно, няма да посмее да прави неосъзнати неща, защото ще я е страх да не остане сама отново. Но това не значи, че няма да ѝ се иска повече разнообразие. Жените обичат разнообразието, а много от тях обичат и най-вече драмите! Понякога караниците или ревността на жената към мъжа сплотяват връзката, колкото и да няма логика (от мъжка гледна точка).

2. Ако една жена трайно не работи, но и не учи, а вече е на 20-25-30 години, това е сериозна сигнална лампичка, че най-вероятно е мързелана, живееща на плещите на родителите си и търси някой будала да я издържа. Това всъщност и доста студентки го практикуват. А ти нито искаш да си в ролята на будалата, нито да имаш подобна използваща те жена до себе си, която в първия удобен за нея момент (например, като тайно си намери твой заместник, докато все още привидно е с теб) ще те зареже по най-долния начин. Обикновено го правят нарочно така по-гадно за мъжа, защото така се самоузпокояват, че те (жените) са по-класните във връзката и един вид са имали волята те да диктуват правилата и сега уж вече са на по-горна стълбица в развитието на личния си живот. За жените е просто Закон те да приключат връзката, а не мъжът да подеме това! Това ще ти го потвърдят много мъже. На мен лично две бивши са ми заявявали с изненадан и мразещ тон нещо от сорта на: "Не! Няма как ти да кажеш кога късаме! В моя живот винаги АЗ приключвам връзките!".

3. Не се хващай с коя да е жена, само и само защото мислиш, че отдавна е назрял моментът да топнеш чушката или ти се иска просто да не си сам. В най-общия случай това е връзка без бъдеще. След време ти (или тя, а може и двамата) ще осъзнаеш, че в процеса на общуването ви намираш неща, които може да не ти допаднат, особено по отношение на нейното отношение към теб, прищевки и т.н.. Това може и да не се случи, но твърде голяма е вероятността да стане именно така, защото става редовно с много прибързано започнати връзки. Ти самият трябва да харесваш жената като Пълноценна жена. Не единствено като приятелче, не единствено като една кукла без душа, не единствено заради големите ѝ цици или от зор да я изчукаш, например. Ако намирате поне едно-две общи занимания, ще е още по-добре. Рядко би се получило нещо между прилежен и работлив мъж, който няма вредни пороци, и жена, която е дискотечен/кръчмарски тип, падаща си по шумните купони, пиячката, цигарките (в наши дни много повече са пиещите и пушещи жени, отколкото мъже) и късното прибиране вкъщи рано сутринта, след като цяла нощ е била сред чужди мъже, които също като нея не са стока. Това са два коренно различни свята, които са като плюса и минуса на един магнит. Нямате бъдеще с такива.

4. Оглеждай се за първосигнални белези, които може да се окажат решаващи. Неща от типа на: Обилни татуировки, обеци на езика/веждата/носа, натрапливо прекаляване с грима до степен и майка ѝ да не може да я познае (белег за ниско самочувствие и отчаяно търсене на мъжко внимание, завиждащи женски погледи и цялостно внимание от обществото), нервни тикове, невнимателно отношение кът теб, докато водите разговор (например погледът ѝ шари някъде встрани от теб, зяпа си телефона или диалогът ви се е превърнал в монолог, при който ти говориш ясно и свързани неща, а тя само повтаря като малоумна "Аха. Да. Аха. Така ли? Браво? Аха..."). С такова "аха"-кане далеч не се стига в едни взаимоотношения. Съвместният живот е сбор от доверие, внимание, жертвоготовност, приятелство, страст, равни права и положени усилия, способност за отстъпки в разумни граници и прочее. Без тях не може, освен ако не са заменени от паричен интерес или безразборно чукане, но и двата типа "връзки" нямат общо с взаимността и сериозните отношения. Усетиш ли подобно неуважително поведение от нейна страна, оставяш я на мига и си търсиш истинския късмет при истинска жена. И пак напомням, че с една жена не свършват всичките жени! Жените също са на тои принцип - те знаят, че ако не е един, че е следващият. Още повече, че българките са свикнали все мъжът да прави първата крачка (то си е цял маратон с препятствия) и само чакат поредният да се появи и да с пробва.

5. На първа среща НЕ черпи! Нещо за 2-3 лева може по изключение, но ако ще прави сметки за над 5 лева, остави я да докаже колко самостоятелна е (много съвременни жени се самоизтъкват точно така). Дори и на втора и на всяка следваща среща не плащай нейните сметки, когато все още сте просто случайни познати и нямате вече добре изградена връзка! Помни, че докато не сте във връзка, вие сте едни независими познати, които във всеки един момент може да престанат да се виждат, защото на някого от вас (в 99% от случаите това е жената) му е хрумнало, че другият "не го кефи" достатъчно и "може още повече да получи от живота" (т.е. от друг човек с по-яка външност, повече пари и производните им). А дори и да сте във връзка, понятието "Мъж" не е равно на "Ходещ портфейл", получаващ срещу парите си френска любов и чукане. Сега може и една камара жени да скочат като опарени, бидейки против това жената да си плаща изпитото и изяденото от нея, но ти бъди себе си и не се оставяй чуждото мнение (и най-вече това на предубеждените към ТЕБ, а не към ТЯХ самите) да влияе на трезвата ти преценка! Ще дам пример. Аз по природа съм си много ларж човек и ми е приятно да черпя, но с течение на годините съм забелязал, че това има обратен ефект и върши работа най-вече при жените, които са свикнали и очакват (даже направо изискват) мъжът да им плаща сметките още от самото начало. Добре, а те какво правят в това време срещу парите на мъжа? Приятна компания ли му осигуряват? Те платени компаньонки/проститутки ли са!? А мъжът - той не е ли приятна компания за тях? Или те излизат на срещи с мъж, който не им е приятен, но пък има друга причина да са с него? Това уважително ли ти се струва? На мен лично: Не! На мен не ми е за няколкото лева, но познай какво се случва, когато ТЯ СЕ ЗАЧЕПКА с теб за тези няколко лева!? Настава война, но без мир! Ще се опитва с тънки женски номерца да ти приложи обичайната тактика с прехвърляне на вина върху теб, така че от чувство на неудобство едва ли не да ѝ се извиняваш и да ѝ се "реваншираш" с нещо по-специално за "лошотията ти" да не заплащаш собствените ѝ харчове! Някои от читателките, включили се в настоящата тема, също в предишни месеци подскачаха като ужилени от стършел при разискване на точно това. От друга страна, жените, които приемат за съвсем нормално да си поемат направените от тях разходи, се оказват значително по-голяма класа от останалите, очакващи насреща им да стои вечно готов плащач.

6. Знай, че младите жени в наши дни ВИНАГИ искат мъжът да е МНОГО ПОВЕЧЕ от тях самите! Това важи с двойна сила за тези от тях, които вече не са издържани от родителите си или няма вече как да са на евтин наем в студентските общежития и отчаяно си търсят мъж, който да ги приюти при себе си и да ги издържа. Отгоре на това, жените искат мъжът да е значително по-развил се от тях по отношение на кариера, имущество (движимо и недвижимо), да е по-умен, по-умерен, мноооого по-спокоен (за да има запас от безгранично търпение, когато любимата им е със скапано без причина настроение и се превърне в лавина от нерви) и без да си мени настроенията по 5 пъти на ден, много по-висок (в последните години отвсякъде им промиват мозъците, че всичко под 180-190 см е "нисък мъж", макар и те самите, миличките, да са някакви по 150 см; но въпреки това си драпат за 180-190 см мъжага като от филмите на "Marvel" и "Disney"), да е с по-голямо влияние и по възможност с връзки и приятели с връзки. Ще се опитват да те обработват психологически как те са "дамите" (неземните принцеси, които заради отвора си между крачетата заслужават всичко твое наготово, и то още от първия миг), а ти си "кавалерът" (те под тази дума имат предвид "плащачът"), че "така било прието", че "иначе нямало да се почувстват уважавани и обградени с внимание" и всякакви подобни измишльотини.
За повечето съвременни млади българки (че и за някои от вече попреминалите 40) е адски важно ДРУГИТЕ ЖЕНИ ДА ИМ ЗАВИЖДАТ какъв мъж имат до себе си и как, благодарение на неговите усилия, са се устроили с лесен живот и завистливи погледи! Много българки с лекота ще пренебрегнат личното си щастие в името на хорското мнение! Тъпо, но е безспорен факт с безброй примери навсякъде около нас в милата ни и красива Родина България!

7. Ако нямаш шофьорска книжка, т.е. нулева вероятност вече или скоро да притежаваш скъпа кола, жална ти майка! :) Тук-там някоя млада жена може и да пренебрегне това в началото и въпреки това да е с теб (ако имаш доходна работа или си висок и/или красив левент, помага доста), но това обикновено е от страна на вече споменатите по-горе представителки на по-хитрия пол, които не са особено харесвани от мъжете и от страх да не са сами се хващат и с мъже, които по принцип не харесват. Когато жена те пита "Имаш ли шофьорска книжка?", почти 100% сигурно е, че всъщност иска по заобиколен начин да се добере до уведомление имаш ли кола и най-вече колко струва и колко нов модел е. Жените не се интересуват дали мъжът има шофьорска книжка. Изключение правят много малкото от тях, които вече си имат собствена кола и пари и просто питат "за спорта" или си търсят послушен личен шофьор, който да изпълнява каквото му наредят. Аз нямам шофьорска книжка и съм си карал колата леко незаконно тук-там, но най-забавно е, когато жена ме попита дали имам шофьорска книжка и като кажа с весел глас "Не!", всички до една неловко се опитват да прикрият колко са разочаровани. Добре, че повечето не знаят каква кола имам и само на основата на отговор за липсващо свидетелство за управление на МПС (както всъщност е правилното название) си променят отношението и започват да ме мислят за поредния обикновен българин, който явно е ниско стъпало за целите им. А точно това е и моята цел! Аз съм си съвсем обикновен човечец. :) Съвет: Използвайте привидните си недостатъци за вашите най-силни оръжия! Благодарение на подобни реакции у жената веднага разбирате, че тя с подобен повърхностен начин на мислене не е достойна заедно да градите едно по-добро за вас двамата бъдеще! Защото повечето жени удобно забравят, че "Заедно!" значи наистина заедно, а не "Той, той и само той!".

8. Научете се да разпознавате Женския български език, който е доста странен, неочаквано противоречив и много по-различен от Мъжкия български език. В горната точка вече загатнах с един пример, но ще изредя още няколко, като първо отляво ще напиша какво казва жената, а отдясно в скобите - какво всъщност си мисли тя и какво мъжът трябва да разбира:

/на въпроса ти "Мило, случило ли се е нещо?"/ "Няма нищо...." ("Само ако знаеш как ще ти го изкарам през носа, когато най-малко очакваш")

"Да", "Може би", "Не" ("Не!", "Със сигурност не!", "Може би!", "Ти луд ли си?!", "Да, ама не!", "Не зная", "Както дойде...", "Не ме интересува", "Сега мисля как ще се изцепим с Мимето в дискотеката довечера сред пичове там" и още много други вероятни и невероятни мисли)

"вляво" ("вдясно") - Учудващо много жени бъркат посоките; също и не знаят правилото за пълен и непълен член.

"Имаш ли шофьорска книжка?" ("Каква кола караш, колко нова е и колко е скъпа?" - Последното и сама може да провери по-късно насаме в Google, но повечето са нетърпеливи и продължават да се правят на заинтересовани от мъжа, докато наклонят разговора кът това той да си каже сам всичко)

"Сам ли живееш?" ("Имаш ли собствен апартамент и готин ли е?") - Ц цел да разбере дали той има достатъчно пари да си позволи това, и/или дали може да се нанесе там и да не плаща наем)

"Какво работиш?" ("Какви доходи получаваш? Искам да знам веднага! Кажи, кажи, кажи!?!?!?!?") - Неслучайно дори номер 163 погрешно си помисли точно това отдясно, което единствено жените си мислят при задаването на този въпрос отляво, като за по-голяма тежест на думите ѝ успя на два пъти да вкара в първото си изречение думата "проблемът". Търсенето на проблем там, където липсва, е специалитет на някои жени, макар и не на всички.

"С какво се занимаваш?" ("Какви доходи получаваш?") - Също като горното, само че те подготвя отрано да си кажеш всичко, уж под предлог, че много я интересува хобито ти. Истински интересуващите се от хобито на мъжа жени са рядкост. Уточнявам, че пиша за съвременните млади българки, така че тези, които вече не са толкова млади и съвременни, да не се припознават. Сред тях все още има доста качествени жени, които не са облъчени така от Интернет, телевизия, радио, списания и вредно погрешно приярелско влияние.

Същото с противоречивото казване и разбиране важи и в обратна посока. Когато мъж изрече някой от въпросите в скобите отдясно, жените го преобразуват в мозъка си по техенс и начин и го разбират изопачено, както е посочено отляво. Това се случи и многократно в настоящата тема, когато многократно писах думи като "някои", "редица", "повечето", голяма част", болшинството" и други подобни, но бях обвиняван от обичайните върли заяждачки, че уж вечно съм бил слагал "ВСИЧКИ ЖЕНИ" под общ знаменател. И когато също неколкократно ги призовах да използват като доказателство за твърденията си цитати от мои мнения, където уж съм бил обобщавал, същите не нададоха нито вой повече и се скатаха. Еййй, няма такова чудо! :) И отвреме-навреме пак се подават в темата, за да плюйнат отровица и отново потъват, защото не умеят да водят пряк диалог с учтиво изслушване и разбор на доводите на двете страни, а са свикнали само да изстрелват нещо злостно и да се скатават в изчакване отново да повторят след Х на брой дни. Страхливият по душа човек винаги се крие, дебне изотзад и няма сили да се изправи лице в лице при обсъждането на дадена тема.

294.   Отново от автора.

Номер 292, забравих да обсъдя думите ти (цитирам):
"Аз се възхищавам на жените след 30, даже и да са занемарили външния си вид,"

Разликата между теб и мен е, че докато ти се възхищаваш на жените, които са са позволили да се занемарят, аз се възхищавам на другите, които не са позволили да се занемарят. Едното е примиренчески начин на мислене, другото е признак на дух и борбеност. Да, не е лесно! Дори напротив, изисква се допълнителна доза усилия, за да се поддържа човек, но твърде малко са тези, които го правят. Преобладават другите, които наблягат на цигарките, лакомията, мързела, нежеланието за движение (забележи думата "движение", т.е. ходене, като дори не намесвам дейното спортуване), едно пораженческо овче приемане на участта, която осъзнават, че ги тласка все по-дълбоко в необятните води на самотата, влошеното здравословно състояние и некачествения цялостен начин на живот. И това го пиша, докато всеки ден в последната година и половина полагам усилия да топя килограми с тренировки и отказване на редица храни и напитки, които преди това нагъвах като тези същите затлъстели г-ци и г-жи, които сами се забатачват и просто не осъзнават сериозността на проблема, в който се въвличат бавно, но сигурно. Затова и съм пределно наясно колко е трудно да си промениш хранителните навици, режима на движение, но някак между другото запазвайки работните си задължения и другите неща от битово естество. Пиша го, защото редовно чувам "Ама, нямам време за спорт!". Е, как в тези предълги 24 часа да си толкова неспособна, че да не намериш едни мижави 20 секунди за няколко клека, разтяжки и/или коремни преси? Как не намери няколко минути да потичаш или повървиш няколкостотин метра? Каква е тази "неспособност"? А представи си колко по-добре ще е една такава тлъста жена, ако някак "успее" да намери не просто 20 секунди, ами 120 секунди в денонощието, които да посвети на гимнастика и/или друго спортуване! Ще извърши чудеса със себе си за има-няма година! Обаче всички сме наясно, че всичко е просто оправдания и пак оправдания. И все пак, намират време да посещават хладилника многократно всеки ден, също и лавката за банички, дюнери и пици. Защо ли!?

295.   Автори, тази тема изобилства от отровни мъжки обиди спрямо жените.
Много окаян и отхвърлян човек трябва да си, за да го докараш до тук.
Не се учудвай, че жените те заобикалят отдалеч.
И това не е обида, истина е.

296.   Ей още ли я дъвчете тая тема? Докато правите безмислени умозаключения от типа те жените са такива, а мъжете онакива, ще се дърляте до безкрайност тука. Хората не са ви сапуни та да ги слагате в калъп. Надраснете егото си и спрете да пишете глупости.

297.   От 290/292. Авторе сега ще ти отговоря защо заяждачките не се включват, когато ги повикаш, защото темата е за жените, които ти не харесваш и оплюваш нон стоп. И защото те нямат подобно поведение. Те могат да обидят единствено теб, защото и ти сипеш обиди пред жени, които не са те провокирали с нищо. Няма да търпят подобно поведение. Ако аз бях пуснала тема за гнусотиите на мъжете, също щяха да се включат много мъже и да кажат, ама ние не сме такива. Мога да участвам в тази полемика, мълчанието ми не е знак, че съм съгласна с казаното от теб, а точно обратното, че не си заслужава да съм част от това и да загубя времето си, когато не се отнасяш с уважение. Не оценявам нападките. Дори обратното.
Егоистично е човек да не обича и да не дава любов. Жената след 30 е създадена затова. Да бъде майка, после баба и да дава любов, не да ходи по студия и салони, да носи последни моди и да обикаля света. Когато ме цитираш, не пропускай ситния шрифт. Защото се възхищавам на жени след30, даже и да са занемарили външният си вид, зависи от каузата. На мнение съм, че една жена би потъпкала собственото си его в името на хората около нея, за да ги дари с любов. А в сегашното време много жени след 30 не желаят деца именно заради тази част от живота, искат да не променят физиката си и начина си на живот. Какъв ще да е тоя живот, ако вечно сме егоисти? Възхищавам се на естествените бръчки на жената, защото за мен жената не е обект на сексуално привличане, а е майка и баба. Аз уважавам възрастните. Мъжете също на тази възраст се страхуват от тази нелека отговорност, да се грижат освен за себе си и за едно малко същество и жена. Няма как мъжа да не се грижи за жената в началото, докато тя е заета с детето. Само не ми казвай, че тя трябва да се самоиздържа и тогава сама, защото тогава функцията на мъжа се ограничава само до правенето на детето.
Спорта е здраве, съгласна съм с теб. И като казвам неподдържани жени, говоря за жените по салоните, с тежкия грим по три часа и процедури за разкрасяване от 1001 нощ.
Относно твоите твърдения, че жените гледат материалните неща около теб, аз лично когато открих моята половинка нямахме коли, нямахме професии, още учехме. Но и ако сега трябваше да търся мъж, щях да търся любов, не пари, коли и професии. Така че, защо си мислиш, че си много желан? Приеми истината, жените около теб са такива, какъвто си ти.
Авторе повярвай, че ако ти си негативен към жените, даже и в мислите си, ще срещаш такива жени. Сваляш много летвата. На кой са му притрябвали пари, коли, апартаменти, щом не знае човек какво е любов и прошка?
Ж 28

298.   295, колко автора има тази тема? Аз виждам само един! Явно, феминизмът ти е замъглил ума, и ти се привиждат много автори, че и изобилстване от отровни мъжки коментари спрямо жените? !? Я, по добре помисли за постоянното квичене на феминистките, за това, че мъжете ги бият и убиват. Защо ли го правят, знаеш ли? От началото на 2018 г. до сега, мъжете са очистили вече над 30 жени в България! Сигурно ще да е, заради мъжките им комплекси. Както е тръгнало, и през тази година ще има ръст на наказани от мъжете жени. По тази логика щом насилието над жените постоянно се увеличава и не намалява, значи мъжете все повече се комплексират и трепят жени на поразия! Хайде кажете, че това не е истина! Авторът за стотен път ви обясни, че женските претенции са без покритие, т. е. жените само искат от мъжете, а освен междукрачието си нищо друго не могат да предложат. А, в България феминизмът се е разбеснял и мъжете не си поплюват, отвръщат подобаващо. Крайно време е, жените да разберат, че с кариера или без кариера не могат да стоят по-високо от мъжа и да го командват у дома. Или ще слушат мъжете си, или ще си получават заслуженото от тях! Друго решение няма. Найважното е, жените да знаят, че мъж жена не пита, докато обратното е невъзможно!

299.   За съжаление трябва да се съглася с 298, черната статистика и фактите не са в полза на мъжете. Почти всяка пета жена е била жертва на някакъв вид насилие през живота си, а както сме свидетели напоследък всяка седмица по новините се съобщава за убийство на жени по осбено жесток начин. Това е направо позорно за мъжкото съсловие!

300.   298, само болен мозък като теб може да обвинява за престъплението жертвата, а не насилника.
Ама нищо, ти продължавай така и някой ден и ти спокойно можеш да се наредиш в черната статистика благодарение на някой твой себеподобен.

301.   Грешиш 299! Позорно е женското поведение, отнасящо се за изравняване на правата мъже/жени, и злоупотребата с единственото ценно женско качество.... раждането на деца! Как до преди 30-40 години мъжете не убиваха жени за отмъщение, а ги пазеха от физически натоварвания и се грижеха за здравословното им състояние? Я да видим днес какви са фактите? Говорим за равенство нали? За една и съща работа извършвана от мъж или жена, трябвало да има еднакво заплащане! Само че, трябва да е за свършена работа, а не за фиктивно извършване на такава! Пример: Миньори копаят въглища, имат огромна администрация от жени, които освен, че са излишни (вредни с присъствието си), искат заплати колкото на работещите под земятга. Същото е и при пожарникари, полиция, военни, строители и т. н.! За едни и същи престъпления съобразно законодателството, жените не получават осъдителни присъди, за разлика от мъжете... това е равноправие и равнопоставеност м/у половете. Жените, макар и живеейки по-дълго от мъжете се пенсионират много по-рано от мъжете, независимо, че през времето което са натрупали трудовия си стаж, вредите от тяхната работа са много повече от ползите за обществото... това е равноправие и равнопоставеност м/у половете!
Мъжът следвайки природния си инстинкт за репродукция се жени, за да създаде дом за потомството си, неговото продължение. В началото на брачното съжителство всичко върви добре, цари мир и спокойствие и щастието пристига с раждането на наследника, а мъжът-глава на семейството е доволен, изпълнил е природния си дълг за продължението на човечеството, като е осигурил необходимите условия за това! Но, какво става? ! Жената решава, че тя ще командва парада у дома и ще поставя условия на мъжа! Пример: - "Ако не ме слушаш и не правиш това, което аз съм решила и искам да стане както аз го искам, няма да видиш повече децата си, ще те изгоня от къщата ти, и ще те накарам да ми плащаш цял живот! Ще те съсипя и ще те науча аз теб, че жената е тази, която ражда живота и нейните желания са закон за мъжа, ако мъжът иска да няма проблеми с нея. Мъжете сте излишни на тоя свят и сте нужни на жената, колкото е нужен чадър за рибата в морето"! ... Законът отново е на женската страна, и наказва мъжа, защото не може да накаже жената! При това положение мъжът е принуден да смаже жената от бой, за да и покаже на кой цар да служи! На мъжа си, или на феминизма!? 299, това са реалностите в днешния модерен 21 век и за това мъжете все повече пребиват и убиват жени, и ще продължават да го правят, докато обществото не промени нагласата си за мъжката и женстката стойност, като приеме и утвърди нова ценностна система, в която няма разменени роли, само за да се чувстват жените равностойни с мъжете, а да се обособят мъжки и женски задължения, съобразно мъжките и женските качества! Тогава ще цари мир и спокойствие между половете, и ще се получи хармонията, начертана от природата. Мъжкият пол е удостоен с природни привилегии и на него е поверено върховенството на планетата, за това е и по-силният пол. Жените трябва да се примирят с второстепенната си роля, също отредена от природата, а не да слугуват на утопичната феминистична идея за равенство с мъжете, като се стремят да налагат волята си на по-силния пол! Просто няма как да стане! За това, днес статистиката сочи за увеличаващите се убийства на жени от мъжете им, и това никога няма да намалява, а ще се увеличава прогресивно, докато не се ликвидира феминистичната зараза, и жените не отидат там, където им е мястото!

304.   301 айде по спокойно че звучиш като пълен психопат. Такива като теб трябва да стоят по далеч от жени.

305.   304, то за всяка зла феминтистка, мъжете, които не са феминисти са психопати. И, защо си мислиш, че такива като мен мрат за жени-феминистки около себе си? Отдавна ме е гнус от феминистки, и въобще не искам да смърдят около мен. Не аз да стоя далеч от такива жени, те трябва да стоят далеч от такива като мен, че съм си гнуслив по рождение! Покажи ми една свястна жена-феминистка, има ли такава? Мъжете не ги харесват, не ги търсят, и не ги искат около себе си, и феминистките остават без мъже, деца и семейство. Женската кариера била по-важна от дома и семейството? !? По-важна, ама друг път! За това постоянно тези грозотии беснеят и не се побират в кожите си. За да не заглеждат мъжете красивите жени, от завист феминистките измислиха закон за полово насилие над жените в движение. В Щатите има такъв закон и мъж загледал се по жена, бива съден за изнасилване, и горко му ако не може да докаже, че не е гледал жената, а е гледал нещо друго. За това при разминаване с жена, мъжете забиват поглед в земята, ако нямат друг мъж свидетел, за да не ги съдят за изнасилване. Добре, че при нас тази извратения не можа да бъде наложена, и народът се вдигна на протест, и от страх управляващите не ратифицираха истанбулската конвенция.

306.   От автора.

Изгледайте това видео, като особено внимание обърнете на това, което се казва след 10-тата минута. Човекът казва една истина, която е необорима и която неведнъж споменавах в тази тема - ако изключим половия живот, какво дават повечето жени на мъжа и какво дават повечето мъже на жената?

https://youtu.be/pJ3BYKtA6Uk

Жалко е, смешно е, трагикомично е, че толкова много жени вече обърнаха взаимоотношенията между мъжа и жената в зле прикрита проституция.

307.   След две седмици навършвам 39 години, но понякога ме бъркат за ученик или студент. Не барвам цигари, алкохол, дрога, вредни храни, не "вися" по барове и извървявам най-малко по 6-7 км дневно за удоволствие.

Факт е, че огромна част от сегашните младежи и особено девойки са се отдали на тютюнопушене и алкохолно опиянение, плюс нагъване на вредна "бърза" храна и киснене в задимени заведения със застоял въздух, които фактори се отразяват пагубно на кожата и на организма, само че осъзнават след 30-тата година, когато вече е късно да върнат лентата назад и да поправят грешките си на младини. Добавим ли и запушването на порите на кожата на лицето с гримове (поне по 10 часа дневно), няма какво да се учудваме, че българките се състаряват ускорено и на 25 години изглеждат като 35-годишни, а на 32-35 години изглеждат като на над 40...

През годините съм имал възможността да ставам свидетел как редица жени са се видоизменили много сериозно след около 30-тата си година, и то в недобра светлина. Поради тази причина и вече много трудно бих харесал жена на моята възраст, което не беше така, докато бях на 30-35. Честно казано, разбирам защо мъжете на 40 и повече години не искат да погледнат жена над 40, че дори и на 37-38 години. Точно тогава много рязко изчезва женственото излъчване и красотата на жените ги напуска видимо. С това не искам да кажа, че една жена на 50 или 60 години не може да бъде красива като за възрастта си, но тогава просто липсва онова предизвикателно излъчване у жената, което подлудява и по-младите мъже. А това е отличен показател кога една жена е свежа и кога с позалязло излъчване. Ако една жена на 30 години все още може да привлече мъже на 20-25 години, то същата при навършване на 35-37 години трудно ще хване окото дори на 40-годишен мъж. И в най-общия случай тази жена ще продължава дори на тези години да си самовтълпява, че е все така вървежна, както е била и на мланини.

308.   Хахахахаха! Номер 307, на 30 години имах връзка с 18 годишен младеж, сега, на 40 ме харесват 25 годишни, но аз се чудя каква роля да избера, на домашна слугиня, за да не наранявам нечие мъжко его, на еманципирана жена, за да не 'товаря' мъжа, дали да съм неподдържана, за да спестя (на мъжа) евентуални страхове да не ме изгуби, да съм поддържана ли и да мина за кифла. Опишете перфектната жена, моля, господа. В последно време попадам на мъже около моята възраст, които искат да ги издържам, естествено, че вече гледам дали мъж вади портмоне или следи дали ще понеча да платя собствената си сметка. Признак на тесен хоризонт е мъжът да експериментира с подобни детайли. За мен няма проблем да платя някому, струва ми се човещина. 'Га яде кифтетата не рева, а? ' много е бай-ганьовско, не прави никому чест. Онзи с коментара как жените масово не знаели кое е пълен член и кое не е... да си прати излиянието на коректор, за да онагледи ошибките си с красен привкус. Жертвите на побои не са феминистки, точно обратното, господине, коригирайте своята логика или поне замълчете. Феминизъм в България няма (все още), тук жените се борят за хляб. Масово се явявате (мъжете) като *путки*, гледате дали жената си вади портфейла, дали ще ви сготви, дали дали дали... жените виждаме тези неща, шийт тестовете не отиват на никой човек.
Номер 307, на теб и психиката не изглежда да е в прогрес.

309.   От автора

Имах възможността да общувам с една изключително разумна и мъдра жена - Ева Кулева, работеща като Разясняващ агент и Сватовник. Препоръчвам ви да изгледате и най-вече изслушате следното видео, в което тя дава много ползотворни съвети и за двата пола. С един от тях (точно на 21-вата минута, касаещ препоръка да излизаме успоредно с повече от един човек, за да изберем най-подходящия измежду тях) не съм съгласен, но всичко останало се припокрива с това, което аз и мои близки приятелки считаме за най-удачно като подход.

https://youtu.be/TXptGnM4tLY

С пожелания всички да сме по-разумни в думите, по-смели в действията си и винаги с положително мислене! :)

310.   Е такива като 307 са ми много смешни и мъже и жени. Станал на 40 години и го бъркали за ученик. Смехория. Ти вече син ученик трябва да имаш, а не ти да смяташ, че изглеждаш като ученик в заблудените си фантазии. Разбирам да кажеш, че си запазен мъж за годините си, защото спортуваш и се поддържаш и да изглеждаш 3-4 години по-млад, ама да се подмладиш с 25 години вече граничи с чиста налудност. И как така всички около теб жени са толкова състарени, направо бабички на твоите години, а природата към теб е била толкова благосклонна да те държи вечно млад. Даже ако изглеждаш като ученик на тия години трябва да се притесняваш, че можеш да имаш някакво заболяване, а не да се гордееш. Но на мен ми се струва, че всичко е по-скоро във фантазиите ти. За сведение аз съм жена на 34 и също цял живот спортувам и се поддържам, още от малка и не пия и пуша, ям здравословно, но и през ум не би ми минало, че изглеждам на 18, дори на 25 да речем. Хайде имай малко по-адекватна преценка за себе си, защото хората ти се смеят зад гърба на измислените "достойнства". Че и много разбира кога на кой му залязва женствеността и младостта. Ами така е не може да сме вечно млади като теб, ти на 50 ще се изживяваш като 39 годишен, защото нали сега си като студент или ученик.

311.   н. 307, привет на 40 годишния девственик. Ще си остнаеш такъв с тия претенции. Може и да ти си младолик, но ЕГН то си е ЕГН. 30-35 годишните му били стари... ами и ти си стар на 25 годишните.

312.   310, 311

Много злост има в коментарите ви. С какво ви пречи ако някой е младолик и се чувства млад? Вие не сте факторът, който да определя възрастта и поведението на когото и да било. Това, че някой има млад вид или е на 40 г., но е запазил доброто и невинното у себе си, а не се е сгърчил като баба Яга - какво ви пречи?

313.   308 - Поста ти е саркастичен и ироничен издаващ неудовлетвореност и несбъднати очаквания. Когато има високи очаквания - има много разочарования. Продължавай да подбираш, на 50г. може и да намериш някого по-вкуса си... или пък не.

314.   До 312 от 310.
Ами не, не е злост, а реалност. На теб струва ли ти се нормално човек на 40 години да казва, че го бъркали с ученик? За мен това е лудост чиста. Той пак може да си е младолик, да си изглежда като млад мъж, свеж, енергичен ама чак с ученик и дори студент е малко пресилено. За мен това говори че той във фантазиите си или просто психически не е пораснал и се вижда като такъв. Възприема се като ученик или някакъв младеж просто защото психически не е съзрял за годините си. Дори външността му да е запазена няма как 40 годишно тяло да има облик на 20 годишно просто няма как, чиста физиология.

315.   От номер 307 (автора на темата)

Номер 308, думите ти "на 30 години имах връзка с 18 годишен младеж, сега, на 40 ме харесват 25 годишни" показва доколко бъркаш "харесване за сериозна и дългосрочна връзка" с "искане някой да те изчуква, докато все още не си твърде остаряла". По-горе в темата вече бях давал пример за това, че изключително малко жени над 40-годишна възраст са съхранени и поддържащи се по начин, който ги прави по-младолики и истински желани дори от по-млади от тях мъже (Мария Илиева, Никол Шерцингер и т. н. ). Но това са някакви изключения от общото правило и пределно ясно знаеш, че поне 95 от всеки 100 жени над 40 години са доста далече от тези жени като съхраненост и фигура. А и не бива да забравяме, че те също умело употребяват обичайните женски хитрости за скриване на пораженията по кожата им през годините - гримове, прически, дрехи, ъгли на заснемане, внимателно подбрани снимки и т. н.. Но все пак си им личи, че имат добър ген и се стараят да са във форма.

Друго твое изказване - "Феминизъм в България няма (все още), тук жените се борят за хляб. " - е интересно с това, че нарочно или несъзнателно имаш крайно грешна представа за жените в България. За 40-те си години (ако действително си на толкова и написаното от теб не е поредната измишльотина в "Сподели") би трябвало да си наясно, че "борбата за хляб" се осъществява само и единствено чрез честен труд и РАБОТА! А масово съвременната млада българка се стреми да НЕ работи, опитвайки се вместо това да се прикотка наготово при някой плащач, разчитайки на продаване/отдаване на нейните хубости (прикрита проституция) срещу неговите: пари, предоставен стандарт на живот и възможност за мързел. Естествено, че не всички млади жени са такива, но болшинството са и това ще им се върне впоследствие, но все още не го осъзнават. Още от около 15-годишни започват да установяват на практика, че касичката между краката им им носи ползи и с нея могат да постигнат неща, които по нормален начин с чисти взаимоотношения, любов и равностойно положени усилия между двамата в една връзка няма как да се случат. Това, че отвсякъде са облъчени от пошлост, изкуствени норми на поведение, голотия, простотия и духовен упадък е само едната част от монетата. Другата е ЛИЧНИЯТ ИЗБОР дали всяка една от тези млади госпожици да се пусне по този улей в търсене на лукс и мързел, или да остане вярна на себе си и да изгради себе си като достойна личност и жена.

Номер 310 е чудесен пример за добре познатата (при много, но не всички жени) черта за преиначаване на възприетото в собствения си мозък, омешването му с някакви свои си криви разбирания и извличането на коренно погрешни изводи от всичко видяно и чуто. А всъщност е пределно лесно да избегнеш тази грешка, ако при следващото прочитане на моето мнение под номер 307 си направиш труда да възприемеш всяка дума дословно! Там бях започнал със следните слова:

"След две седмици навършвам 39 години, но понякога ме бъркат за ученик или студент. Не барвам цигари, алкохол, дрога, вредни храни, не "вися" по барове и извървявам най-малко по 6-7 км дневно за удоволствие. "

Запомни, че непредубеденият човек никога не преиначава чуждите думи! Родният ни език предоставя богат набор от изразни средства, така че с тяхна помощ да съумеем да се разбираме правилно и без скрит подтекст. Просто престани във всяко изречение да търсиш скрит смисъл и ще установиш, че не било чак толкова трудно написаното да се запомни точно така, както е прочетено. :)
Виждаш с очите си, че съм написал черно на бяло как понякога други хора (! ) са ме мислели за доста по-млад, а не, че аз се мисля за млад като ученик! Не се опитвай да слагаш твои думи в моята уста, защото за целта един цитат с лекота опровергава всичките ти напъни да преиначаваш написаното от мен!

Когато навърша 40 години, може и да остарея достатъчно, за да спрат да ми искат ученическа карта в автобуса, но за момента все още съм на 38 години и описаното ми се случва периодично. Още във второто си изречение съм написал основните причини да не изглеждам като съсухрен застаряващ мъж. Имам приятели и от двата пола на по 20-25 години и често ми казват как не изглеждам на повече от тяхната възраст. Аз също го забелязвам, но една от тези причини е и фактът, че младото поколение повсеместно пие и пуши, мнозина употребяват и леки или твърди наркотици, хранят се нездравословно, пият непречистена чешмяна вода, дишат задушен въздух в заведенията и прочее вредни фактори. И в допълнение на всичко това, момичетата/жените се мажат с промишлено количество грим, който запушва порите на кожата и не ѝ дава възможност да изпълнява естествената си функция - прочистване на организма от натрупалите се в него отрови. Има и такива, които направо си лягат с грим, а други пък не знаят как и с какви препарати да си почистят правилно грима преди лягане. Мои млади приятелки са ми споделяли как техните съученички или състудентки са с лоша култура на гримиране. Подценява се и факторът "бръчки", който се засилва многократно тогава, когато тежкият грим се съчетава с редовни гримаси (мръщене, смях и т. н. ). Болшинството момичета и жени говорят, смеят се и се мръщят в пъти повече от мъжете на тяхната възраст.
Определящ е и генът, разбира се! Виждал съм хора на по 30 години, които още на тази ранна възраст изглеждат като на 50. Няма да забравя колко учуден бях при 10- и 15-годишнините ни с бившия ми клас. Особено вторият път се чувствах сред чичковци и лелки. То едни изтормозени погледи, наднормено тегло, разводи, китосване... Но трябва да се отбележи, че всички такива състарени, които познавам, пушат като комини и пият количества алкохол вместо вода. И отново се връщаме на това, че ние сами си създаваме проблемите със здравето и тялото.

Не зная и за каква "гордост" пишеш! Младоликият вид за мен често се е оказвал минус, а не предимство, тъй като до към 32-рата си година изглеждах като на 18-20 и жените на моята възраст си мислеха, че съм все още много малък и "зелен", докато по-младичките пък ме харесваха, но се стряскаха, че по лична карта съм доста години над тяхната възраст. А когато бях в гимназията или малко след казармата, момичетата се натискаха да са с поне 5-10 години по-възрастни от тях мъже с ясно личаща си разлика в годините. Обаче какичките ме лапаха като стой, та гледай! И то, доволно лачени какички. Ако професията ми в последните две десетилетия не беше така вредна, щях да съм още по-съхранен.
Тук има една участничка, подписваща се като Black Sabbath и тя често е споменавала, че макар да изглежда симпатична, мъжете не я заглеждат, защото има невинно излъчване, а повечето си падат по кифли, на които им личи, че са ниска летва и лесни за вкарване в леглото с подходящите средства.

И последно, номер 310, ти с твоите упорити грижи за тялото си определено си по-напред от мен, тъй като аз до 31-вата ми годишнина се хранех много нездравословно и в големи количества, без да си давам зор да спортувам, ако изключим колоездене в някои години. Метаболизмът ми дотогава беше отличен и се справяше с моята безотговорност към личното ми здраве! Късно разбрах, благодарение на здравословни проблеми с хранително натравяне, лежане на легло цял месец и рязко покачено тегло (19 кг за 3 месеца), че е трябвало да бъда много по-умерен и разумен с храната и напитките. И все пак положих усилия и за няколко години оправих почти изцяло този проблем и продължавам да твърдя, че НАШИЯТ ИЗБОР във всеки един етап от живота ни е това, което ни определя като съвкупност от личност, душевност и тяло!

Тук поместването на лични снимки не е разрешено, иначе с готовност бих поместил една моя днешна такава на лицето в близък план, която е по-красноречива от всякакви писания дали съм младолик или си въобразявам.

Номер 311, ти също допускаш грешката умишлено да преиначаваш написаното от мен! :) Самоцитирам се от мнение 307, за да ти стане по-ясно и да няма "Ама, аз не разбрах! ":

"През годините съм имал възможността да ставам свидетел как редица жени са се видоизменили много сериозно след около 30-тата си година, и то в недобра светлина. Поради тази причина и вече много трудно бих харесал жена на моята възраст, което не беше така, докато бях на 30-35. "

В допълнение дори и ще поясня с по-обстоен пример, макар че всеки трезвомислещ човек може да вникне правилно в тези думи и от пръв прочит:
Когато бях на 30 години, харесвах 30-годишните жени. Намирах ги за привлекателни.
Същото беше и, когато станах на 35 години; макар тогава по-рядко да се срещаха 35-годишни жени, които да не са видимо затлъстели, отпуснати, занемарили външния си вид. Много от 35-годишните са и психически обременени, защото са прахосвали всичките си млади години в тичане подир нечий грубиянин, който им е разказал играта. Освен това, сред 35-годишните жени има в пъти повече разведени майки с деца, което в очите на мъжете няма как да ги прави по-привлекателни за създаване на сериозна връзка.
И сега, когато вече наближавам 39-тата си годишнина, е още по-трудно да харесам 39-годишна жена. В тази възраст повечето все още нераждали жени са много малък процент; мнозина от тях изпадат в паника от загубата на младостта и свежия си вид (усещат го повече от добре, защото дори и по-хубавите сред тях вече не са така вървежни, както са били само няколко години по-рано); търсят спешно "баща" на бъдещото си дете (или деца)... И поради една или повече от изброените причини, допускат още по-прибързани и грешни решения относно бъдещия си избраник.

316.   Ако жена каже, че на 30 е младолика, мъжете я оплюват как вече била стара мома едва ли не.
И в същото време някакви "мъже" си вярват, че на 40 приличат на 17 годишни!

317.   316, жена на 30 си е вече доста дъртичка. Може да я огрее с някой мъж над 50 и то ако е разведен и е с деца! Биологичният часовник тиктака много бързо за жените, а и много бързо погрозняват, трупайки маз, паласки, и целулит. Рядко има хубава жена след 30-те, без очеизвадни дефекти, особено лежащи на плажа с кореми увиснали като хармоника и приличащи на швейцарско сирене. Мъжете и на 60 изглеждат доста добре, с някои изключения при които се виждат бирени кореми. На 40-45 жените вече са сбръчкани бабички, и ако ги видиш по бански костюми или бельо, ще си кажеш: - Тая трябва да я изгладя с ютията, преди да си легна с нея! Дори и на слабите жени ходещи по плажа се вижда как месата по бедрата им се тресат като нишесте. При днешната еманципация и жените решиха, че ще са равни по хубост на мъжете за същите години, само че не са познали. Жените като пол са много по-грозни от мъжете, и митът за женската красота ще остане в миналото, когато мъжете заслепени от половия си нагон са ги боготворяли. По рекламни списания снимат само млади жени, демонстрирайки женската хубост. Стари бабички не демонстрират "прелестите" си по списанията. За това авторът ви обясни с подробности днешната действителност, а тя е, че жената не струва толкова, колкото си мисли, че струва. За това така е и озаглавена темата, за грешната преценка за стойността на жените у нас, че и в целия Хр. свят през очите на феминистките.

319.   Тази тема се очертава като най-активната тук, следя я, но така и не разбирам смисъла й. Каква е тезата на автора? Че, щом съм над 40 години, трябва, ако не да се застрелям, то да си дам сметка, че вече не съм жена! Ами жена съм си. Старая се да поддържам фигурата си, старая се да изглеждам спретнато, нямам нереалистични очаквания и претенции към мъжете, изкарвам си сама парите, имам пълноценен социален живот. Обаче! За мен се лепна преди време мъж с 10 години по-млад - красавец, общителен, интелигентен, потентен и всички останали екстри. Пет години вече този момък живее на мой гръб, той не знае нито какво е това сметка за тока, нито как се пълни хладилника, нито колко струват лекарствата ми, когато се разболях, а в ресторанта гледа през прозореца, докато аз плащам (умирам от срам пред приятели). Смята, че самото му присъствие вече е супер голяма награда и оттам нататък няма ангажименти. Докато аз работех от болницата с лаптоп на коленете в леглото, той си купи нов таблет с парите, които му бях оставила в къщи, за да не умре от глад. Разбира се, че ще го изхвърля! Проявявах разбиране достатъчно дълго, но накрая му казах, че едното му междукрачие, колкото и да е прекрасно, не ме устройва. И сега, авторе, ми кажи: кой няма реалистична представа за себе си? Аз ли, която се опитвам да гледам работата си и домакинството, да съм адекватна в професионален план, да следя новостите, че на всичкото отгоре и да изглеждам прилично на 40 години, или хубавецът, който също ще стане на 40, но си мисли, че жените ще го дондуркат, докато е жив, защото е сладък. Бил си младолик? Чудесно! И трябва да припаднем сега от възторг ли? Ти по-добре ми кажи можеш ли да поемеш отговорност към себе си и към близките си? А една-две бръчки повече или по-малко не са от значение за човек, който има самочувствие, идващо от други, далеч по-важни качества. Просто не мога да повярвам, че толкова народ се е повел по тази тема, която разисква как човек погрознява след определена възраст! Ами не ставаме по-млади, бре, хора, приемете го. Аз все още съм си висока 1, 70 см с тегло 55 килограма, но като си гледам студенстките снимки и онези от последния ми рожден ден, разлика има и то голяма. Това не е повод да се гръмнем или да изпишем тонове мастило.

323.   Ужас!!! Авторът е психично болен, с пристъпи на параноидна шизофрения и логорея. Какви са тия празноглави, тъпи логореи, какви са тия километрични глупости, дето ги цвъка, боже господи. Чичка, имаш нужда от психятър, иди се прегледай, да ти препише някакви лекарства, да спре това твое непрестанно дрънкане и логорея!

324.   От автора

Номер 323, благодаря ти за така споделеното мнение и искреността, която лъха от него като летен бриз! Личи си, че положителното мислене и чистосърдечност струят от теб с пълна сила и си зареден(а) с неизчерпаем заряд и от двете. Несъмнено си човек с изключително развита душевност, с богат мироглед и с ясна преценка за всичко около теб. Щом успя да докараш усмивка на лицето на дърт и освидетелстван в лудницата девствен чичка като мен, значи си бижу - едно на милион! Възхитен съм от теб! Продължавай да се развиваш все така нагоре и напред! :)

Междувременно, в dailymotion.com изгледах 6-ти епизод на предаването "Женени от пръв поглед" и за пореден път онемях от скромността на съвременната българка, която цени всичко човешко в един мъж и въобще не се интересува от неговите мускули, татуировки, пари, коли, палати и кариера. Утре с нетърпение ще си пусна и 7-ми епизод, защото чуждият опит е много вдъхновяващ.

326.   Отговора на заглавието е много простичък.. Защото ние сме ги научили така. Това е като да влезеш в магазин за обувки с огромен избор. От толкова предложения, ти е трудно да направиш точен избор. При мъжете е обратното. Повечето от нас страдат от ограничен дори липсващ интерес от другият пол. Когато се завърти жена около нас, си съдираме гъзовете да и се докажем. С това се превръщаме в поредният скучен, нищо ново не предлагащ индивид. Когато ти се предлага нещо на тепсия, свикваш да не се стараеш, приемаш го за даденост. Ставаш разглезен и повърхностен. Губиш и уважение, респект, към този който въпреки скапаното ти отношение и поведение, продължава да се раздава, а ако спре - следващият! Той е просто поредният лесно хлътнал глупак, галещ неподплатеното ти его. Толкова е простичко при жената - лесното и отегчение, я тласка към поредният балък. Веднъж научила се да залага на удобството, намира сигурност при подобен типаж, а си прави кефа с някой от ония другите 20%, от които се оплакват пък по скромните девойки. Основният закон в икономиката, е валиден с пълна сила и тук - търсенето определя предлагането. Жена която е много търсена, трудно би дала нещо от себе си, освен ако не е достатъчно осъзната и правилно възпитана, жена залагаща на стойностното. То и за мъжете е валидно същото, но разликата е в природата на двата пола - мъжът е преследвача, ние сме подвластни на нежният пол, обратното е невалидно. С по малко думи, нещата стоят така - поради елементарният манталитет и изобилието на мъжко внимание, повечето жени се възгордяват, имат се за свръх специални, дори са пристрастени към това да си го самодоказват на наш гръб.
Все повече разбирам въведеният патриархат от древните народи. Нищо ново под слънцето. Жената трябва да си ОСЪЗНАВА социалното място. Но джендъри като днешните мъже, няма как да и помогнат с това, напротив.

327.   Отговора на заглавието е много простичък..Защото ние сме ги научили така. Това е като да влезеш в магазин за обувки с огромен избор. От толкова предложения, ти е трудно да направиш точен избор. При мъжете е обратното. Повечето от нас страдат от ограничен дори липсващ интерес от другият пол. Когато се завърти жена около нас, си съдираме гъзовете да и се докажем. С това се превръщаме в поредният скучен, нищо ново не предлагащ индивид. Когато ти се предлага нещо на тепсия, свикваш да не се стараеш, приемаш го за даденост. Ставаш разглезен и повърхностен. Губиш и уважение, респект, към този който въпреки скапаното ти отношение и поведение, продължава да се раздава, а ако спре - следващият! Той е просто поредният лесно хлътнал глупак, галещ неподплатеното ти его. Толкова е простичко при жената - лесното и отегчение , я тласка към поредният балък. Веднъж научила се да залага на удобството, намира сигурност при подобен типаж, а си прави кефа с някой от ония другите 20%, от които се оплакват пък по скромните девойки. Основният закон в икономиката, е валиден с пълна сила и тук - търсенето определя предлагането. Жена която е много търсена, трудно би дала нещо от себе си, освен ако не е достатъчно осъзната и правилно възпитана, жена залагаща на стойностното. То и за мъжете е валидно същото, но разликата е в природата на двата пола - мъжът е преследвача, ние сме подвластни на нежният пол, обратното е невалидно. С по малко думи, нещата стоят така - поради елементарният манталитет и изобилието на мъжко внимание, повечето жени се възгордяват, имат се за свръх специални, дори са пристрастени към това да си го самодоказват на наш гръб.
Все повече разбирам въведеният патриархат от древните народи. Нищо ново под слънцето. Жената трябва да си ОСЪЗНАВА социалното място. Но джендъри като днешните мъже, няма как да и помогнат с това, напротив.

328.   Интересното е че темата продължава да е актуална.
324, не забравяй, че не всички жени са такива, просто изключенията са рядкост. И не си мисли, че чужденките са по- добре. Може би отчасти да с плащането на сметки, равенството и пр., но нали не искаш жена, която се има за мъж, а нормална такава. Не става на въпрос за делене на сметката, а за чисточовешки взаимоотношения, защото при много жени равенството ги кара да се мислят за мъже (пак, не всички). Ако искаш чужденка за жена, ти пожелавам да си намериш свястна такава, но има причина MGTOW да са популярни извън България и не толкова тук и тя е именно жените по тези страни. За да си тръгват мъжете от тях, значи има защо.
Иначе, упадъкът е масов, просто манталитетът е различен.

Black Sabbath

329.   до 327 относно това изказване:
"Жената трябва да си ОСЪЗНАВА социалното място. "

Човек, ти какво искаш - една жена да е с теб, защото НАИСТИНА ИСКА ДА Е ТОЧНО С ТЕБ, или да е с теб, защото си е 'осъзнала' някакво си 'място'....??

Поставям това питане към теб, а и към всички с подобни мисли, и то с цел не да ми(ни) пишете тук, а просто да си отговорите на себе си.

Друго нещо: "Когато се завърти жена около нас, си съдираме гъзовете да и се докажем"
Добре, защо? Толкова ли не можете да прецените дали конкретната жена наистина ви харесва и иска? И, ако е така тогава вече, при желание да 'си съдирате гъзовете'. Вие си 'съдирате гъзовете предваретелно', често дори да си озъзнавате такива, че конкретната на ви иска действително, не ви харесва реално.. Мислите си, че чрез 'съдиране на гъзвете си' ще промените РЕАЛНИТЕ чувства към вас... - ей това ви е големия проблем! Ами естествено, че няма да стане. И като не стане се почва - 'ех тея жени такива и онакива и. т. н. не са послушни, не си знаят мястото, къде е патриархата' и все разни такива бръщолевиници на мъже, които в повечето случаи просто не са искали да приемат и признаят пред самите себе си, че определени жени просто не са ги искали действително. Еми сори хора, ама сами си усложнявате живота и психиката.

Крайно време е хора като вас да разберат, че ДВАМА ДУШИ ИЛИ СЕ ХАРЕСВАТ И ИСКАТ НАИСТИНА, или просто се опитват взаимно да запълнят някакви празноти за някакви си неща. Вие, като хора, които сте с претенции, че сте по-умни от повечето жени, спокойно можете просто още ИЗНАЧАЛНО ДА ПРЕЦЕНЯТЕ дали сте наистина желани или не - наистина умните и разсъдливи хора така правят.

А останалите хейтят противоположния пол поради неспособността си да прецянят (и/или приемат) дали действително са желани...

Всичко това ви го пиша не да се заяждам, а просто да се замислите повече над вас самите. Диалог не търся, спор не търся, и да пише някой няма да отвръщам нищо.

330.   От 327, до 329.
Виж сега, " ние" сме си отговорили отдавна за да имаме подобни изводи, но на теб явно ти убягва смисъла. Това че една жена трябва да осъзнава социалното си място, няма пряка връзка с това дали иска или не, да бъде с мен или който си е решила.
А това че си знае мястото, означава че като се хванеш на хорото, трябва да го играеш по възможност до край. Аз поне така гледам на връзките си, затова и се старая да давам нужното от себе си - харесва ми да се раздавам, или... по точно харесваше ми до скоро. Когато жената е наясно преди всичко че нейната роля е да бъде съпруга и майка... партньор.... на първо място, тогава и преценките и за мъж ще бъдат по актуални и правилни. Когато се подбира мъж, той не е за удобство, той не е предмет, или вибратор, който рано или късно ще бъде заменен с друг. Това е масовото желание на съвременната жена - изгодата. Бяга се от чувства и сериозно обвързване, докато не акустира последният... удобен разбира се... влак. Когато жената не осъзнава истинската си роля, тя не може да осъзнае и истинската роля на мъжа!
Другото което е, че любовта по начало има кратък срок на годност.. И какво? Да сеем копелета, защото винаги някъде чака поредната тръпка, заради която еманципираната женица плюе на собственото си семейство и грижливо отваря краченца пред някой " по добър" нов? Винаги сте недоволни и винаги се озъртате за нещо " по" от този до вас. По природа сте неверни, промискуитетни същества. В повечето връзки, жената е тази която напуска кораба и слага край!

332.   Авторе, ти си като Дънкан Маклауд бе :D
Само дето него го харесват жените, а теб не могат да те понасят.

335.   Авторе, хиляди приказки се изприказваха, спорове много и все същата ситуация. А, истината е простичка, но не е удобна за днешния модерен 21 век. Женският по, като пол, винаги е бил и ще си остане много по-нискостойностен от мъжкия пол. Простотиите с равенството на половете са причина за всички спорове, а феминизмът запали война между половете, която жените няма как да спечелят без мъжко съгласие. Мъжете бият като тъпани жените, че ги и убиват, а те все си знаят... женски права та права!!! Ами ей ви жени права! Никакви педерастки конвенции или граждански закони ще могат да спасят наглите жени от мъжкото правосъдие. Днешните жени (не само българките) се имат за много стойностни и спекулират с детеродните си способности. Там им е грешката, Ще дойде време, където жените ще станат напълно излишни, и мъжете ще се освободят от женското присъствие на планетата, защото ще има изкуствен женски заместител за репродукция и удоволствия за мъжете!

251-300 от 397