Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!?
Здравейте!

Темата ми е продиктувана от нещо, което забелязвам от дълги години в обществото ни. Твърде много от младите и нетолкова млади българки се считат за много специални и желани от мъжете, докато всъщност изобщо не са такива. Общо казано, от всеки 100 жени, поне 80 се считат за красавици. И тук следва интересното. От всеки 100 жени, мъжете намират за привлекателни около 5, най-много 10 от тях. Мнозинството жени нямат действителна представа за себе си и се самонавиват колко са яки и как имат безброй обожатели, а простичката истина е, че въпросните "обожатели" са всъщност несериозни типажи, жадни да ги понаебат и да минат на следващата.

Въпросът е: Защо тези жени умишлено държат около себе си подобни мъже и не прекратяват общуването си с тях?

Отговорът: Защото без такова мъжко внимание измамното самочувствие на повечето жени ще рухне моментално.

Един съвет към жените: Никога не бъркайте желанието на групичка натегачи да ви изчукат, с истинското внимание и ухажване на сериозния и отговорен мъж!

Имам дългогодишни наблюдения над жените в Западна и Северна Европа и определено си личи как българката се гримира в пъти по-тежко от представителките в другите страни на континента. Къде сполучливо, къде трагикомично, къде откровено изопачаващо и отблъскващо. Защо е целият този стремеж към отчаяно лъжене на мъжкото око? Твърде силни комплекси, или?
Истинското самочувствие на жената си личи тогава, когато тя е без грим, без повдигащ сутиен с подплънки и без скъпи парцалки, т. е. когато мъжете я виждат не в целево изкуствената, а в естествената ѝ форма. Но почти никоя млада българка няма смелостта да се покаже такава, каквато е, защото всеки ден се вижда в огледалото сутрин и е пределно наясно какво представлява в действителност. Да, лесно е да си плеснеш някоя нагласена снимка в Елмаз или Facebook, избрана измежду 200 други, на които не си успяла да замаскираш добре недостатъците си. Гипсираш се с две кила грим, гълташ корема, изпъчваш гръдния кош, извиваш гръбнака, повдигаш гърдите си в сутиена с 5-10 см, правиш редовните патешки джуки и задължително се снимаш по-отгоре, за да създадеш зрителната измама, че брадичката, бузите и талията ти са фино оформени. Разбира се, не забравяш да прекараш снимката през допълнителната фото обработка, на която са способни съвременните телефони. И после трепетно чакаш така жадуваните коментари и свалки от гореспоменатите натегачи, за да влезеш напълно във филма. :)

Една моя позната миналата седмица дори стигна дотам, че на плажа написа с пръст годината 2020 и позира да я заснемат, сочеща надписа, а обяснението ѝ беше, че ще си качи снимката в профила след две години, за да изглежда по-млада. Започнах да се замислям, че тя и на старите си снимки изглежда доста по-млада, отколкото съм я виждал на живо през годините, така че явно и част от тях са били подобни "изчакващи" снимки.

В твърде много профили виждам снимки на жени, които са заснети 10 години по-рано и от километри си личи, че няма как някоя 30-35 годишна жена да има свежа кожа и излъчване на ученичка. А като ги видиш на живо, пред теб се явява някаква отпусната лелка, изглеждаща ускорено състарена и похабена, с бонус 10-20 кила отгоре спрямо снимките. И до какво води цялото това лъжене? Дори и да успее да излъже някои хора, не може да излъже точно себе си. Такъв фалш е смехотворен и се чудя как толкова много жени имат търпението и нервите да си мажат лицата като мумии, да си рисуват нови вежди, да си правят изопачаващи снимки и да се вкарват в някакви измислени филми, след като истината лъсва още в първия момент, когато някой ги види на живо, особено когато са без дрехи и грим (на плажа, в банята, вечер или сутрин след ставане и т. н. ). И после реват, че били зарязани, очаквали едно, а пък мъжете се оказали ебати лъжливите копелета. А кой всъщност е започнал цялата тази целенасочена измама!? Как въобще може да очакват една измама да доведе до нещо положително?

Жалко е, че е твърде малък делът на онези жени, които са все още непринудени, не се стремят да кифлеят, гримират се само с цел фино да подчертаят женствеността си и държат да бъдат възприемани във възможно по-естествения им вид.

Интересно ми е вашето мнение по темата - и на жени, и на мъже. Ще помоля и да се въздържате от нападки към отсрещния пол. Всички знаем, че черни овце има и в двата лагера, но нека се опитаме да водим културно и градивно разискване.

Коментари

301-350 от 397

336.   Защо няма тема как българските мъже имат грешна представа за себе си? Нима нямат? Нима няма мъже, които си мислят, че понеже са такива, жените трябва да приемаме обиди, изневери, удари? Или че трябва да им сме подчинени, че той е господаря вкъщи? Или българският мъж не е див ориенталец?

337.   336, и да има тема за мъжете, това няма да реши проблема на жените. Мъжете нямат грешна представа за себе си както жените! Те на подсъзнателно ниво усещат превъзходството си над женския пол и знаят цената си! Женският пол си присвои много измислени привилегии, които по природен закон не му се полагат. Разбира се, че жените ще приемат удари, обиди, побой и всякакви други насилия над тях от мъжете, защото са си ги заслужили. Мъжете освен че са много по-силни, са и по-умни от жените, за това наказват (бият, пребиват и убиват жените), защото могат! За да не са потърпевши, жените трябва да се научат да уважават мъжкия авторитет, и да знаят, че женският произвол и гаврата с мъжкия облик се наказват! Няма как да се измислят такива закони, чрез които женската гавра с мъжа да остане ненаказана! Няма следствие без причина! И сто истанбулски конвенции да си измислят феминистките, мъжете пак ще ги съдират от бой, когато бъдат предизвикани. За това хората знаят, че жените сами са си виновни, за мъжкото насилие над тях. "Да би мирно седяло, не би чудо видяло" - народна мъдрост! Жената е подчинена на мъжа по природен закон. Няма как мъжът да се подчинява на жената, както си мечтаят феминистките! Това ще е мазохизъм, и той се налага още в детските градини с джендър образованието, където се обяснява на децата, че момченцата в същност са момиченца с пишки и не трябва да бият момичетата, които като пораснат щели да раждат деца! Само дето в пубертетна възраст момчетата вече усещат надмощието си над момичетата и не се съобразяват с феминистката прокламация!
336, тези феминистки наречия, като, "българският мъж е мачо, Бай Ганьо, див ориенталец, мъжка шовинистична свиня, комплексар с предразсъдъци и прочее вече се изтриха! Както виждаш (ако можеш да видиш) това не помага, и мъжете продължават да трепят нагли жени, които си мислят, че законът ще ги защити от произвола им. Новините пак гърмят с убийство на жена и друга ранена, заради женските им претенции! Единственият начин да се спрат убийствата на жени от мъжете е да се инкриминира феминизма като идеология, и да се премахнат репресивните закони срещу мъжете прокарани от феминистки НПО-та! Когато жената знае, че няма закон, който да защитава наглата женска извратения, тогава жените ще подбират изразните си средства и няма да предизвикват мъжката агресия, която е отговор на женско вербално насилие над мъжа! Грешна е представата на жените като пол, че са равни с мъжете, и че ще могат да наказват мъже, с предоставената им голямата женска юридическа власт. Реалността е друга. Гражданските закони се менят постоянно, а природните са вечни!

338.   Тази тема просто гъмжи от противоречия. Например: жените трябва да си плащат разходите, но не трябва да са феминистки. Е, аз как да си плащам разходите, ако не работя? А в работата си се конкурирам с мъже и никой няма да ме търпи, ако не съм на нивото им. Втори мит: в семейството мъжът влачи хомота, докато жената си пили ноктите и се прави на "майка". Била съм омъжена два пъти. Първият ми мъж печелеше доста, аз - наполовина на неговите доходи, но (забележете) работех. Съпругът ми сутрин отиваше на работа, привечер се прибираше и се просваше пред телевизора да си почива. Аз имах същото работно време, но всички домашни задачи, свързани с поддържането на домакинството, бяха моя грижа и това, че също съм уморена, изобщо не се поставяше на въпрос. Веднъж ми запрати в лицето някакъв панталон, който бях забравила да изгладя. Друг път изхвърли хляба през прозореца, защото съм купила нарязан. После великият мъж лягаше да спи, докато аз до малките часове готвех и чистех. Самочувствие му даваше това, че "той изкарва парите", въпреки че аз бях напълно финансово независима и заплатата ми до стотинка отиваше в общата каса. Нещо повече: аз влагах около 1 400 лева, но съпругът ми ми отпускаше "джобни": 5 лв. за обяд, а за лични разходи нямах право да похарча повече от 20 лв., без да съм го попитала. Т. е. преди да си купя сутиен и гащи, аз трябваше да поискам разрешение. Естествено, че зад гърба му си намерих втора работа, с приходите от която да разполагам като нормален възрастен човек.
Вторият ми съпруг пък нито помага в домакинството, нито носи пари. Женени сме от три години и до този момент, при заплата колкото моята, у дома - за храна и битови разходи - е оставил цифром и словом 250 (двеста и петдесет) лева. Подчертавам - за три години. Щом му намекна, казва, че няма пари и започва да крещи, че му досаждам. Той не знае колко е сметката за тока за месеца, нито пък за водата, колко пари отиват за храна, колко - за облекло и т. н. Всичко, от което има нужда, го купувам аз - включително и неща, свързани с мъжката хигиена: самобръсначки, гел за бръснене, дезодорант, шампоан и т. н. Единственото, което мъжът ми купува, е един литър бира, която изпива като се прибере от работа. В много редки случаи - и то ако усети настойчив тон - може да вземе бутилка олио, но му е крайно неприятно и не пропуска да ми натекне, че го занимавам с "женски работи". Никакви механизми да го убедя, че не е нормално жена му да го издържа изцяло, не проработиха и за да не умрем от глад, се принудих да започна работа на още две места. Не защото съм феминистка, кариеристка, корпоративна кучка и т. н., а защото МЪЖЪТ с главни букви отказва финансово участие в разходите на семейството. Т. е. моите пари са общи, а неговите са си негови.
Толкоз за зловредния женски феминизъм и за пагубната еманципация! Жените се държим като мъже, защото мъжете се държат като жени. Уверявам ви, господа, ние не искаме да сме феминистки! Искаме да се прибираме с усмивка в къщи, искаме да имаме времето да ви поглезим с нещо вкусно, да сме спокойни, а не вечно истерични от преумора, искаме да може да се опрем на вас. Но... вие просто не ни оставяте избор.
Някой ще каже: тази пък, два пъти не случила на мъж и прави обобщения! То, ако бях само аз, с мед да го мажеш, но около мен е пълно с жени, които теглят каруцата. Почти нямам приятелка, която да не е на същия хал. Срещам наскоро една от тях - професор, декан на факултут. Гледам я: бледа, подпухнала, накуцва, кръгове под очите, задъхва се... "Абе жена, иди най-после на лекар, бе! " - казвам й. Тя само поклати глава. "Ще ме вкарат в болница - казва, - а не мога да си го позволя - всички в къщи разчитат на мен". Жената има диабет, проблеми със щитовидната жлеза и дископатия - и няма време да се лекува, защото издържа дъщеря студентка, плаща за грижите по 95-годишната си майка, покрива всички разходи по дома, отговаря за домакинството и главно: обгрижва съпруга си! Този напълно здрав неин мъж е с три висши образования и никога, откакто са женени, не е работил с малки изключения. Винаги моята приятелка е изкарвала парите и винаги се е скъсвала от работа. Ама че кучка нали? ! Не я е срам! Декан! Пу! Феминистка долна!

339.   337, разбирам всичко, което казваш, съгласна съм с много от нещата в коментара ти, но има и нагли мъже, които се гаврят с жените. В някои случаи мъжът наистина е виновен. Има мъже, които биха обидили дори случайно минаваща жена, има такива, които биха изнасилили, нападнали или ограбили и то без тя да е била провокативна в поведението си или в облеклото си. Какво мислиш за такива мъже, не трябва ли да има правосъдие за тях, когато жената наистина е невинна?

Black Sabbath

340.   Авторе, номер 337, много благодаря за вашето съществуване. Благодарение на мъже като вас жените имат стимул да се борят с неравенството между половете и да развиват феминизма!

341.   Проблема с феминизма не е в заетостта, която винаги по-един или друг начин я е имало а в отношението към мъжете, запомнете го!

342.   Не е в отношението към мъжете, а в отношението на мъжете :)

343.   337, човек, много сбъркана представа имаш, като цяло за всичко ! Не всеки мъж, може да се нарече Мъж ! Липсват ти много качества. Жалко за теб !

344.   343 - Не всеки мъж, може да се нарече Мъж? Значи и не всяка жена може да се нарече Жена а само красивите?

345.   От 327:
Мъж съм и нека ви кажа моето мнение, защо въпреки всичко, мъжете и жените сме равни. Да, не сме еднакви, но се допълваме. Всеизвестна истина е, че една система е толкова силна, колкото е силно най- слабото и звено. Точно и по това са равни половете - по слабостите си. Мъжът е физически силен, но емоционално слаб. При жените е обратното. Разбира се, има различни представители и на двата пола. Основното тук е, че мъжката слабост, се провокират от нежният пол, докато женската, физическа слабост, е почти перманентна даденост. От там и желанието на мъжете, да обуздаят слабостите си, обясняват техните престъпления и крайности към другият пол. Както и стремежът към контрол, подчинение.

346.   Авторе, доста повърхностно! Уж се интересуввш кой какво предлагал, а само за външност говориш....

347.   Темата е сложна, аз ще помогна.

Първо, не трябва да забравяме, че всяко мнение е въпрос на гледна точка. Твоето, неговото, нейното и т. н. В този смисъл, към неща като жените трябва да се подхожда с внимание.

Една жена не може да има "правилна" представа за себе си, тъй като това би било субективно мнение. Субективно мнение може да има субект, не обект. Сега, стереотипът е, че българките имат незаслужена самоувереност, чар, естествена красота и интелект. Не трябва да забравяме обаче, че те са жени, както всички останали. А този женски стереотип е антонимен, потискащ и наложен от патриархалният ред, игнориращ женската деликатност. Накратко: не е така. Просто не е верно, особерно последното.

Трябва да се научим да уважаваме женската действителност. Наша отговорност е да направим жеста, да отстъпим. Все пак ние сме хора.

348.   Абе вие много насериозно го вземате тоз пуст живот бре. Мъже, жени, феминистки, биячи, счупвали се жените от работа...
Не виждате ли че живота е надпревара на мазохизъм? Кой ще понесе колкото се може повече страдание преди да умре.
На тия дето се мъчат с такива животни, ако им кажеш "ми що не се разделиш с него/нея ами продължаваш да търпиш ", веднага ще се изтъкнат на показ и добрите му черти. Сакън някой да не им отнеме причината за страданието.

Всеки си намира някой такъв в живота. И мъже и жени. че да може накрая да умре със затворени очи, че се е раздавал.

Друг е случая, че тука въпросните все се оплакват щото страданието май км идва в повече отколкото са могли да понесат.

349.   Здравей Black Sabbath, правилно отбелязваш. Има и нагли мъже, които се гаврят с жените, и го правят, защото могат, а жените нищо не могат да им направят!
Вярно е, че има мъже, които биха обидили дори случайно минаваща жена, има такива, които биха изнасилили, нападнали или ограбили и то без тя да е била провокативна в поведението си или в облеклото си. Но ти лесно можеш да си отговориш защо това е така. Обърни внимание на коментарите, преди и след твоя! Аз съм 337, и отдавна обяснявам на дълго и на широко, проблемът на жените, дължащ се на извратената идеология за равенство с мъжете. Няма такова нещо. Няма го сега , нямало го е преди, и никога няма да го има. В самият ти въпрос, се крие отговорът! За да се спрат наглите мъже, за да не тормозят жените е необходимо други мъже, които да употребят сила, защото жените я нямат. И, защо да го правят, след като феминистките твърдят, че мъжете не им трябвали за нищо, освен спермата им за репродукция, и то пак на жени? През патриархалното устройство, такива нагли мъже на показ е нямало. Качества, като морал, мъжка чест и доблест са били възпитавани у мъжете още през първите 7 години! И, кой ги е възпитавал тези качества? Не са ли техните майки, докато бащите поемат по-нататък момчетата? Правосъдие за тези мъже, дето си посочила има, и това е законът, само дето на практика е неприложим, защото в над 80% от пострадалите жени сами са си виновни, а невинните са жертва на мъжко отмъщение. Репресивният апарат, чрез който жените се опитват да тормозят юридически мъжете пак е съставен само от мъже. Тези мъже също попадат под ударите на феминистките и биват преследвани с фалшиви обвинения от жените за всякакъв тормоз. Ето защо законите на практика са неприложими. Обърни внимание!!! В повечето случаи убитите жени са съпруги или любовници на полицаи или военни, които им е писнало от женски гадости, и им теглят куршума най безцеремонно. Ето защо казвам, че феминизмът е причината за женските неволи, а невинните жени тормозени от мъжете са жертви на утопичната идеология. "Покрай сухото, гори и зеленото" - народна мъдрост! Знам, че ще разбереш за какво говоря, за разлика от останалите, които не искат, или не могат да разберат, за какво иде реч!
Поздрави storm bringer!

350.   340, 337 съм, и не съм автора на темата! Ако имаше поне малко усет към коментарите, щеше да го разбереш. Всеки си има стил на писане и изразяване, но това не е лъжица за твоята уста! Моето съществуване, както и на останалите, а също и твоето е Божа работа! Ако всички мъже бяха като мен, жените нямаше нито да искат, нито да могат да се борят с неравенството между половете, което в същност е природна даденост, а не човешка приумица. Феминизмът се развива благодарение на световните милиардери, които го финансират, но на всяка извратения все някога и идва краят. Дали цивилизацията ще се самоунищожи, или на мъжете ще им писне и ще сложат жените където им е мястото, като ликвидират феминизма по един или друг начин зависи от мъжкото търпение. Войната, която феминистките разпалиха между половете не може да бъде спечелена от жените, защото те са всячески много по-слаби от мъжете. За това феминизмът е кауза пердута, и е въпрос на време да бъде ликвидиран, ако цивилизацията иска да продължи съществуването си с присъствитето и на женски пол!

351.   От автора:

Бих искал преди всичко да поздравя всички тук, които се включват с разумно изложени доводи и споделят своите виждания относно взаимоотношенията между мъжа и жената, засегнати в настоящата тема! :)

Номер 328, винаги съм с ясното съзнание, че има изключения и не слагам под общ знаменател нито мъже, нито жени. Съвсем неслучайно съм писал десетки пъти тук думи като: немалко, повечето, много, мнозина, болшинството и прочее. В мнение 324 си позволих лека ирония относно предаването "Женени от пръв поглед" и мисля, че си наясно с това. Ти си умна и разсъдлива млада жена и умееш да вникваш в смисъла на думите. Дори и когато не съм съгласен с някое от мненията ти (рядко, но се случва), ми допада това, че отделяш време да обясниш защо мислиш по един или друг начин и не прибягваш до обиди и лични нападки. Така правят уравновесените хора. Аз също предпочитам да се изразявам така. Но въпреки всичко, се наложи да си позволя малко по-пиперлив език в мнение 214, след като допреди това бях писал любезни мнения и в техен отговор една камара недоволни от личния си живот лелки се бяха изсипали да си изплюят змийската отрова. А това много си личеше, защото в началото на темата пък се срещаха стойностни и добре обосновани мнения от жени от различни възрасти и разликата между едните и другите е от земята до небето.

Права си за жените "на Запад", и в частност това, което виждам в последните две години в Германия, Естония и две скандинавски държави. Има някаква много засилена феминистка промивка на мозъци, която залива жените в тези държави с натрапливи послания за "търсене на права", "борба за независимост от мъжете" и прочее алабализми. 29 от всеки 30 списания в магазините тук имат на корицата си някаква уж жена за пример около 50-те години, която обикновено е стара мома, но за сметка на това е "независима" и "успяла". И на съответния чужд език на корицата пише някаква "умна мисъл" от рода на "Аз успях! ", "Не се предадох! " и т. н., които подсъзнателно искат да внушат на младите жени, че едва ли не бракът или съжителството и раждането на деца като млади е нещо погрешно и като заточение за жените. Допреди 2 години доста уважавах шведките и финландките, но в момента младото им поколение от 20 до към 40 години е много силно облъчено от този тип послания и има огромен скок на разводи и занижена раждаемост. Всичко това не е случайно и се дирижира със скрити конци от определени тайни кръгове, които имат облаги да има разрив в отношенията между хората, ниска раждаемост, повече работещи жени в икономиката и повишена зависимост на хората от работата им. Последното е много хитро замислено, защото, когато са сами, хората по-трудно оцеляват и трябва да работят повече или и на втора месторабота, а и понеже се забавляват предимно с приятели, си харчат парите в търговските центрове, баровете, кината, залите за боулинг (където също се пие алкохол на корем) и т. н.. Въобще, доста повече ми допадат българките и не изгарям от желание да се хвана с чужденка от гореизброените 4 държави. Грозно впечатление прави как повече от половината от младите жени в тези държави се уригват на улицата или в метрото, докато пият бира, грачат с пълно гърло и не се съобразяват с околните минувачи, имат обеци на носа/веждата/устната и къде ли не, а е някакво направо чудо да видиш жена на 20 години без татуировки! Няма да е пресилено да кажа, че 95% са с такива, като повечето са по целите ръце, дори по цялото тяло. Конкретно много от финландките имат един кофти навик по купони да се чукат с когото им падне, още преди да са узнали името на момъка отсреща. Това е доста по-изявено, отколкото при българките. Тамошното разбиране е, че първо "трябва да пробват мъжа" как се справя в леглото и чак после да решат дали (и според) представянето му той си заслужава да му се отделя време за опознаване. На мен на няколко пъти ми се налагаше да отказвам подобни предложения от жени, някои съвсем добре изглеждащи и наглед умни и разбрани, но под влиянието на алкохола (който употребяват в промишлени количества) започват да показват отвратно поведение на курви. И само там ми се е случвало жената да си плаща сама в ресторанта, че даже и няколко пъти ме черпеха и ме возеха в колите си (направо все едно мъжете и жените са си разменили ролите). В поведението на много от тях липсва женственост. Отделно са и с много едър кокал, с дебели глезени и рядко имат фина фигура и женствено излъчване. Има страхотни красавици сред тях, но точно те са най-големите алкохолички. А по-пълните и некрасивите жени са отявлени феминистки, кариеристки и мъжемразки (защото мъжете не ги поглеждат). Това е другото, което съм споменавал и преди месеци в темата - скандинавците пък са едри и са силно придирчиви към женската красота, затова там жените повсеместно спортуват, защото са наясно, че ако не предложат поддържана фигура, ще си останат стари моми. Българските мъже са много по-умерени в това отношение, макар че много българки погрешно са си втълпили, че едва ли не всеки българин иска напомпана силиконка с мозък като грахово зърно. Това изобщо не е така; просто тези оплакващи се българки със съжаление наблюдават какъв е вкусът на мъжете, към които те самите се стремят, докато отказват да забележат всичките нормални (и като вид, и като отношение) мъже около тях. Нека не се лъжем - външният вид има значение - за повече, за други по-малко. Но той е само част от събирателните качества, които са необходими, за да съумее една двойка да намери своя път заедно и да остарее щастливо в разбирателство и уважение.
Та, така... Мъжете в тези държави до голяма степен са отвратени от жените в своите общества и неслучайно завързват отношения с чужденки от бивши съветски републики (те са и хубави, и дашни, и разбрани, и не гонят кариера, нито се мислят за господарките вкъщи). И много от младите жени си стоят жени, но периодично минават през леглото на някоя отракана мъжка кифла. И в България има много такива примери, но с разликата, че докато една скандинавка е голяма кариеристка и още на младини притежава собствени кола и висока заплата, то повечето такива българки, лягащи си с различни "батки" и неспособни на сериозни отношения, повсеместно не искат да работят и разчитат мъжете да ги черпят и да им плащат за всичко. Виждайки с очите си положението "навън", това допълнително ме накара да оценя повече българските жени, напук на някои типично нашенски черти от народопсихологията (като например споменатото чакане на жената все мъжът да се старае, да ухажва, да плаща като поп за всичко, да има луксозна кола, жилище, име в обществото и т. н., докато от нея се изисква само да има един отвор в повече). Естествено, с такива мижитурки не бих имал работа, но все пак искам да кажа, че "навън" има доста по-кофти жени от нашенските кофти жени. Шведките и те не падат по-далече. Такъв алкохолизъм и простащина не бях виждал преди. Скандинавците имат и гнусното вярване, че когато се оригваш звучно (дори и на обществено място), това е за здраве и всъщност го одобряват! Почти всеки ден чувам нарочно силни уригвания навън и повечето от тях са от страна на жени. Как после една такава мъжкарана да я усетиш женствена и привлекателна? За мой късмет, след седмица се завръщам в България и ще се спася от тези звуци и гледки. :)

Номер 332, с този Дънкан Маклауд се изявяваш редовно и в "БГ мама". Като пожизнен почерк ти е.
Виждам, че всичко знаеш и разбираш, затова няма да те убеждавам в нищо, а вместо това ти изпращам искрени усмивки. :)
Ще си позволя и да цитирам думите на една участничка в споменатия форум, които съвпадат и с темата, която съм създал тук:
"Много жени живеят с тези разбирания - трябва да им се осигури жилище, пари, внимание, да е бизнесмен, ама и да помага вкъщи... и това, само защото са жени. Други "качества", не смятат, че са нужни. "

Номер 336, въпросът ти "Защо няма тема как българските мъже имат грешна представа за себе си? " е любопитен и съвсем естествен. Животът е така устроен, че за да се получи едно дело, някой трябва хем да реши да го стори, хем и да положи усилия за него. Ако всички жени, искащи подобна тема, чакат наготово някоя друга да бъде първата престрашила се, ще си останат с чакането. Предполагам, че щом някоя от тях прочете тези мои думи, в близките дни действително ще бъде създадена такава тема. Но нека не забравяме, че освен да бъде създадена, тя трябва и да бъде попълнена със съдържание, отговарящо на истината. А истината е, че мнозина жени имат погрешна представа за себе си и се мислят за много по-ценни и заслужаващи, отколкото в действителност са.

352.   350, много си прост! 340 се обръща и към ДВАМА ВИ- автора на темата и теб... Не разбира елементарен текст, тръгнал да се подиграва на тема различен стил на писане.... Наглост и простотия!

353.   352, 350 е много умен, и никой не е по-умен тук от него! Той е Чичо! Ти си проста, и то много даже!

354.   Номер 346, ако можеше трезво и безпристрастно да осъзнаеш какво се случва в обществото ни, или - ако поне беше прочела мненията в темата в последните месеци, вече би следвало да ти е ясно, че недостиг има именно на личностни качества, трудолюбие и желание за равенство в отношенията между мъжа и жената.
Аз съм голям поддръжник на откритото общуване, споделянето, взаимопомощта и разбирателството в една връзка, в която двамата се подкрепят взаимно и полагат ЗАЕДНО усилия да градят своето общо щастие занапред! Обаче, какво се получава на практика!? Повечето млади жени ги мързи да работят! Чакат наготово от мъжа: да постигне всичко материално - кола, жилище, високи доходи; да ухажва и преследва жената, докато тя високомерно си е вдигнала носа в облаците. И тук не става дума за някакви неземни принцеси с безброй качества, а дори и за такива с неугледен вид, запуснато тяло и съмнително равнище на умствен багаж. Големите красавици са най-изискващи, но и неугледните не падат по-далеч и също чакат НАГОТОВО от мъжа. Точно тези са жените, които си мислят, че заслужават всичко наготово, само защото са... жени! Те са тези, които го обръщат на пазарене от низко естество - "Моето златно влагалище срещу твоите кинти!". Те не предлагат нито личностни постижения, нито материални придобивки, нито жилище, нито изявяват желание да ухажват мъжа, да го черпят по ресторанти и водят на почивки, да го возят с луксозната си кола. Замисли се добре: Кой от двата пола върши всички тези усилия, плюс вложено време и много средства, и кой е другият пол, който реве да получава всичко изброено, само и единствено, защото е точно от този пол! Ще ти подскажа, че НЕ мъжете са тези, които разчитат на външността си да замества човешките качества и постижения!

Всеки що-годе умен човек отлично осъзнава, че ако иска да има добро равнище на жизнен стандарт, защо не и жилище и кола, просто трябва да работи и така с трудолюбието си да постигне нещата, които да го изпълват със смисъл. Мързелът, обаче, е големият бич на повечето българки в детеродна възраст. Мързелът и разчитането я да бъде забелязана от някой чичко-паричко или батко-паричко, я да се хване на сладката "професия-майка", която да гарантира неходене на работа, използвайки детето като извинение за това. Аз съм пределно наясно как се отглежда малко дете, също и познавам няколко нормални и отговорни майки, които работят от вкъщи като свободнопрактикуващи, докато си гледат децата, така че не ми излизайте с номера "Ама, ти знайш ли к'ви мъки са да въртиш къща по цял ден и да тичаш подир детето?". Зная, и точно затова подобни оправдания не минават пред мен, нито пред мъжете, които също са с трезво мислене и най-важното - житейски опит!

И точно заради тези няколко причини по-горе "ти се струва, че говоря само за външността". Защото много, ама наистина много от младите българки разчитат единствено на тази своя външност, на явна търговия с плътта си (независимо колко се опитват да прикриват това със заучени похвати), и не полагат грижи да бъдат усетени и пожелани от мъжа като личности! Вместо това, жените прибягват до всевъзможни опити да ЗАМАСКИРАТ истинската си външност и се съревновават една друга коя ще го докара до по-голям маскарад за пред обществото. Всички са наясно и как почти всяка жена, която се снима, изтрива 199 снимки и оставя и споделя в Интернет единствената измежду тях, на която се харесва. Като следствие от този маскарад и подбор на снимки, жените между 18-40 години в голямата си част започват да се мислят за много по-красиви, отколкото са в действителност. Още повече се навиват колко са "яки и велики", когато около тях кръжат като лешояди и един или няколко сваляча, жадни да ги изчукат и зарежат, без нищо сериозно. И жените са пределно наясно с намеренията на тези свалячи, но въпреки всичко позволяват на такива да кръжат около тях, защото за младата българка (с редки изключения) е въпрос на живот и смърт да бъде призната за хубава и вървежна. Тя всячески търси одобрение от околните и то е нейният наркотик; най-важното в годините на младостта ѝ!

Също женска е всеизвестната изтъркана фраза "Вече няма истински мъже!". Има, но проблемът е в самите жени, които твърдят това! :) Потърси в Мрежата ключовите думи "women hypergamy" (женска префърцуненост), за да онагледиш пред себе си къде се крие препъникамъчето за тези жени да бъдат истински щастливи, вместо да са вечните недоволни киселячки, драпащи за още и още и оглеждащи се цял живот за "по-добро от моментното, което имат".

А ето това в колажа долу е и олицетворението на жената, мрънкаща как нямало "истински мъже". Как да ги открие, като тя цялата е фалш до козирката и съзнателно търси само най-вървежните типчета, повечето от които дори не са нищо особено, а просто са обиграни свалячи, знаещи как да надрънкат някакви глупости, на които наивните жени се връзват.
https://i.imgur.com/XSIRoex.jpg

Кифлоприземител

357.   До 278 - за това има нормално обяснение : Последните 30 години държавата затвори почти ВСИЧКИ производствени предприятия, съкрати армията на 20 процента от това, което е била , и изтри напълно селското стопанство - все неща , където основната работна сила бяха мъжете. В същото време автоматизацията дръпна напред и стана възможно да се замени тежкият труд с натискане на копчета. От друга страна, цялото развитие на България от промените насам е свързано с обслужващата сфера, където жените могат спокойно да заместят мъжете, и то с удоволствие от страна на работодателя, защото те са по-кротки, работят много и не правят профсъюзи за права - за пример експлоатацията на жените в шивашките цехове - държани от гърци по Родопите. Така че, да цитираш статистика нищо не значи без фактите, които са довели до нея - циганите са най-много като безработни, но истината не е само в това , че не желаят, а и защото никой не ги иска за работа, независимо от това дали имат образование и квалификация.

358.   357, не е точно така! Ако е само до натискане на копчетата, то и деца и пенсионери биха работили вместо качествените работници. И, не е вярно, че работодателите искат жени на работа. Точно обратното е. Дори и да им плащат по-малко от колкото на мъжете, пак не ги искат, защото генерират загуби и имат много претенции относно деликатната женска физиология. Освен натискането на копчетата, повечето мъже се справят и с поддръжката на техниката, докато това не е по силите на жените. Кой луд работодател ще иска изобщо мъже на работа, след като ще плаща по-малко на жените за същата работа? Жените са некачествени работници с големи претенции, поради което бизнесът губи много от присъствието на жени, особено в мъжки професии. И статистиката от безработицата не е вярна, защото жените в действителност са безработни като процент, докато "безработните"мъже работят в сивата икономика с много по-високо заплащане. Женската заетост е насилствено наложена, за да не бъдат жените зависими от мъжете.... либерална политика! Работят единствено администратимна работа, защото за друго не са полезни и вредите от труда им са повече от ползите.

359.   От автора:

Няма да изпадам в подробности, но само ще спомена, че както съм забелязвал от жени в миналото ми, така и сега имам познати жени, които изпадат в шок и ужас, когато им се появи дори и една пъпчица, бръчка или нещо друго, което според представите им ги прави "грозни" за околните. Започва се с едно суетене пред огледалото и са готови да похабят половин час в обилно гримиране и трошене на нерви, само и само да успеят да замаскират някакъв си незначителен белег, който в техните очи е стократно по-изявен, отколкото е в действителност. Бързо забравят, че опаковката има значение само в първите секунди и ако нямат подобаващи добродетели, като благи нрав и поведение, то в очите на мъжете, които искат да впечатлят с гримове и дрешки, ще си останат просто поредните наконтени жени.

Между другото, завърнах се в България и моментално си припомних разликата между жените тук и навън. Поздравявам българките за това, че макар и огромна част от по-младичките сред тях (и най-вече по хубавите) да не блестят с трудолюбие, вярност и съвест, то поне полагат старание да се поддържат в някакъв по-женствен вид. В скандинавско се нагледах на много работливи и спортуващи жени, със собствено коли и плащащи си сами сметките по заведенията, много от които си бяха естествени красавици и не са префърцунени, но рядко сред тях имаше изискано облечени и излъчващи женственост по онзи уязвимо-жертвен начин, какъвто българките успяват да покажат, очаквайки от мъжа да се проявява като кавалер. Това е готино за мъжа, стига жената да не набляга твърде много на ролята си на безпомощна жертва, чакаща всичко от мъжа наготово. Трябва да има равновесие в женското поведение, без залитане в крайности.

360.   Авторе, малко си противоречиш ми се струва. До вчера казваше всякакви мръсотии против българките и хвалеше чужденките че всичко си плащали, днес обърна флейтата и ни хвалиш отново. Първо не ни искаше с грим, а сега пък това ти харесва и чужденките не можеш да ги понасяш. Не се заяждам само те питам защо се обърна така на 180 градуса?? Колкото до гримирането, коя нормална жена ще предпочете да изглежда като мърла вместо да подчертае женствеността си? Поддръжката струва пари и отнема време. Затова е нормално мъжете да са кавалери и да плащат сметките, щом искат да имат красавица до себе си. Мен ако някой мъж ме накара да плащам в ресторанта до втора среща не се стига. Ако не може да си го позволи, ами къде е тръгнал да говори за създаване на семейство? Ти знаеш ли колко струва отглеждането на едно бебе? Ами като родя, нали после трябва да стоя вкъщи и да се грижа за него? Мъжът трябва да е постигнал нещо в живота още преди това. Аз не съм златотърсачка, но в живота сиренето е с пари и не мога да тръгна с някой льольо, работещ на бензиностанция.

361.   До 380
Ако някоя жена се нуждае предимно от грим, за да подчертае женствеността си, яко го е закъсала... Времето и парите за поддръжка са проблем на поддържащия се, защото това е неговата стръв да улови по-голяма риба. Откога наплескана с кило фон дьо тен се води красавица? На няколко пъти правя точно това - предлагам да си разделим сметката именно с цел да видя реакцията на съответната персона. Едната каза с досада - “още един такъв“ и стана от масата. Беше ми смешно, докато я подминавах на спирката на трамвая - за уточнение, по това време вече имах собствено жилище и кола, купени с мои пари. Колкото до льольото, работещ на бензиностанция, понеже съм в този бизнес, имаше няколко момчета, които започнаха така и сега единия е в централта на веригата в Лондон, а другите двама могат да си купят по няколко собствени бензиностанции. Това пък с евентуалното дете изби рибата!!! Разходите по едно бебе не са недостижими за обикновения човек с да кажем средностатистически доходи. Всяка обяснява колко трудна и отговорна работа е това, но ще дам за пример богатите страни, които всеки българин дава за пример - САЩ - три месеца неплатен, Европа - до една година отпуск. Което ни казва, че след този период майката не е незаменима и спокойно може да се върне на работа, където да спаси кариерата си от изоставане :) Да, жените се нуждаят от подрепа, но не и тези с претенциите срещу които не предлагат нищо.

362.   До 360
"Коя нормална жена ще предпочете да изглежда като мърла вместо да подчертае женствеността си".
Ако една жена изглежда мърла без грим, тя си остава мърла с колкото и грим да се нацапа. Ако пък е женствена без грим тя няма нужда от грим. Една нормална жена трябва да е женствена винаги. Женствеността не идва само от грима, впрочем тя не идва въобще от грима, а има много други фактори в нейната личност които я правят женствена.
Ако ти си ми съпруга и те пожелая да дойдеш в леглото пак ли ще се гримираш за да ти се възхищавам сексуално. Вие жените тотално сте забравили какво е женственост. Мисля, че няма и да го разберете. Сигурно като се изкъпеш веднага след това слагаш грим дори когато си седиш вкъщи. Много сте се объркали.

363.   Не съм чела коментарите, не искам да бъда повлияна по някакъв начин. Напълно съм съгласна с теб за абсолютно всичко, като изключим частта че говориш само са българките. Аз живея в Англия и искам да ти кажа, че тук жените не са на по-високо ниво. Супер екстравагантни, с един тон грим по лицата, супер изкуствени и курвенски са ми. Рядко можеш да видиш скромно облечено момиче без грим. Аз почти винаги съм без грим, спортно облечена, снимки във Фейсбук качвам рядко като гледам винаги да изглеждам в естествен вид. Просто не обичам фалша, обичам естествената си красота. Нямам комплекси и не ми пука кой какво си мисли за мен. Забелязвам обаче как гореописаните дами биват одобрително оглеждани от случайни минувачи и който каквото ще да казва такива жени са за предпочитане. Не знам защо изпитват нужда да се гримират толкова много, защото това наистина е оптична измама, гримът е способен да те трансформира до такава степен, че не знам. Разбира се аз се възхищавам на силата на грима и на жени, които наистина знаят кое и как да намажат. Също така и стила на обличане, има много жени, които просто знаят как да се обличат, но това в Инстаграм с фотошопите и стремежът да се покажат колко са красиви и богати не го разбирам и аз.

364.   Истината е съвсем друга. Напоследък жените много си вирнаха носовете и си придават особена важност без покритие. Малко ги бием в Бългтария тези жени и за това сме на това дередже. Я мъжете да си влязат в ролата и да строяват жените у дома и навън както си му е редно. Като им свият мъжете сърмите както едно време, нещата ще си дойдат на място. Хайде де, от де на къде жена ще командва мъж, че и ще има претенции? Ама и тя била равна с мъжа!!! Равна ли, абе ще види тя едно равенство ако попадне на истински мъж, че няма да може да го носи! Днешните жени намерили та премерили, но мъжете са виновни за това. Малко се бият тези жени, и за това си позволяват този произвол!

365.   От 360
361, пропуснал си часовете по математика, това 380 откъде го измисли не зная. Ако искаш да знаеш, мен въобще не ме интересува какво си мислиш за мен!!! Има грим и грим, ама ти май не си чувал за това! Харесва ми да се гримирам и обличам със стилни дрехи и не го правя за да съм красива, а да подчертая женствеността си! Аз съм си красива и без това!!!!!! Правя го за себе си, а не за мъжете около мен. Омръзнало ми е от комплексари, които си въобразяват че знаят всичко. Станал ми на 45, а още суче от майка си и е специалист по всяка тема! Много добре виждам как всички ми се нахвърлихте тук, защото не ви хареса какво ви казах в очите, но няма да ви се получи драги ми мъжленца!!! И да, льольо е, защото няма какво да извади насреща срещу моите качества! Няма за кога да го чакам да става шеф или началник отдел след години. Той ако на 30 или 40 не се е развил, и на 50 няма да го направи! Живеем един живот и имам право да си го живея както на мен ми харесва, а не да търпя някой търтей до мен който да дундуркам и да се свива като мишка, защото няма пари! Толкова сте ми ясни всичките, че не ми се разправя!!! Виждала съм го хиляди пъти и не можеш да ми промениш мнението! Мъж без пари е жалка картинка, защото тогава е неуверен в себе си и му липсва решителност за каквото и да било! Излизала съм с такива и например в ресторанта с минути го е страх да викне келнера да ми поръча нещо!!! Горкичкия мушморок. И си брои стотинките и половин час се чуди в менюто от кое по-евтино да поръча, за да не фалира!!! Ами за какво ми е такъв един смачкан, беден и после да ме одумват всички с какъв съм се събрала? И това дето автора повтаря милиони пъти, че всичките мъже спортували и били желани на стари години а жените на 30 вече били бабички... мамма миа, смях в залата!! Всеки втори мъж е с мазен голям шкембак, с небръсната брада и с анцуг. А като видя някой с плетени обувки или сандали, направо ми се повръща!!! Аз ходя редовно на фитнес, пазя строга диета, издържам се сама, обличам се стилно и съм от много харесваните жени, така че имам какво да предложа и няма да се задоволя с нещо по-малко от колкото залсужавам! А, и ти 362 колкото и да не ви харесва на вас мъжете, женската красота е по-силна от вас и съм ви виждала цял живот как ви омекват коленете и се държите като смешници като си разтворя леко деколтето и съм с по-предизвикателен грим. А като съм с обикновени дрехи тогава друга песен играете. Едничката ви цел е ясна на всички и сте готови на всякакви преструвки колко обичате жената, само и само да ви повярва и я склоните да ви пусне. На мен такива на мен не ми минават, ясно ли ти е? И ти в леглото не можеш да ме пожелаеш! Аз да не съм ти робиня, бе?!!??? Ласките са взаимност, но ти няма как да го знаеш, защото сигурно очакваш само с едно шракване на пръсти жената да ти скочи в леглото като по команда и да си направиш кефа за две минути, без да те е грижа тя какво иска! И да не започвам с темата какви сте аполоновци в леглото, защото сте големи само на думи!

366.   До 365
От толкова пяна дето ти се разхвърча от устата гледай да не ти се размаже грима :):) Много обясни за качествата, дето ги имаш, само където не разбрахме какви са. Явно са държавна тайна-от онези, които мъжете си споделят само в мъжка компания. Не те знам колко си красива, най-вероятно си такава само в своите очи и като се прекараш през филтрите на телефона, но определено не си силна в споровете. Показа и изказа публично всичко онова, което жените като теб си мислят, с което отблъсна и онези малко хора, които ти симпатизират тук. Само ще ти кажа, че ако разчиташ на хипотетичната си красота, си актив с намаляваща стойност - като скъпа кола, която след 10 години ще струва десет процента от стойността си. Хората, които се развиват са активи с растяща стойност, като сградите - и днешният льольо, когото презираш утре ще си купи нова теб, пардон, кола, защото старата не може да му предложи нищо. Колкото до репликата за мен и майка ми, изключително ниска топка като изказване - показва невежество, лошо възпитание, посредственост в идеите и неуважение към възрастните -все качества, които те правят истинска българска кифла. Аз кифли не употребявам, храня си двете немски овчарки с тях. Бих те уважавал, ако беше успяла да защитиш тезата си като жена със стил и интелект, но явно колкото си го имала, си го изхарчила при изборът си на нови обувки в Илиянци :):) Та, със здраве, мацка, радвай се на отражението в огледалото доколкото го има, зер и балък да си хванеш, следващата власт може бързо да го направи беден - примери напоследък колкото искаш. Тогава какво ще правиш - не зная, отсега те мисля :):) От време на време като всеки нормален човек имам съмнения дали не съм краен в оценките си за такива като теб. Бързо успя да ги разсееш съмненията, благодаря ти :):)

367.   Хей, 365, много се изхвърляш! Не знам кой какво си е мислил тук за теб, но аз виждам нещата по друг начин! Да се фукаш с качества, които не можеш да докажеш в момента си е женски манталитет. То ти толкова ще да си и красива, щом се гримираш постоянно, че и да се харесваш сама. Ами харесвай си се, само дето ще си останеш с харесването и ще си кукуваш сама без мъж, а една жена без мъж е нищо, колкото и да си се харесваш! Твоите качества сама си си ги оценила, само дето другите едва ли ще ги оценят. Че и големи претенции имаш... ако мъжът е беден, не те заслужава? !? Нали днес според феминистките мъжът да плаща сметката било обидно за жената и било полова дискриминация? Така че, сърди се на тях. Мъж без пари е жалка картинка, но жена без пари днес е направо трагедия. А, това че щели да те одумват ако си хванеш с такъв сама си си го съчинила. Ти си от "голямото добро утро" само дето не смееш да кажеш на който и да е мъж "добър ден", защото сигурно си много грозна за да си хвалиш толкова с красотата си. Сигурно ти се иска всеки втори мъж да е с мазен шкембак, небръсната брада и с анцуг, защото ти може би не си стока, само че истината е друга. Я се разходи по плажа (ако не се срамуваш от тялото си), сложи си очила за да видиш разликата между двата пола. Мъже с мазни шкембаци има най-много 10 %, а разплути жени с шкембаци като хармоники и целулитни като швейцарско сирене са над 70%! Да те е гнус да ги гледаш, камо ли да им се възхищаваш. И ти на плажа как се движиш, с обувки с токчета или със сандали или джапанки? Щото плетените обувки нещо не ти се нравят, сигурно харесваш само обувки затворен тип, което предполага, че имаш гъбички по ноктите! Женската красота била по-силна от мъжката, ама друг път. Мечтай си, няма лошо. Те и ренесансовите художници рисували по-лесно женското тяло, защото е мазно, заоблено, подпухнало и е лесно за рисуване, а мъжкото тяло е изваяно със сложна мускулатура-релеф, подчертаваща сила и мъжественост. Надявай се ти на мъжете да им омекват коленете, като си с предизвикателен грим и си разтвориш леко деколтето. Ако мъжът види нещо дето не му е по вкуса, може друга работа да му омекне и да останеш изненадана, с надеждата да бъдеш пожелана. То днес доста жени се оплакват от сексуален глад, и искат да пуснат на мъжете, ама при тоя извратен феминизъм доста мъже станаха меки китки, и желаещите мъже да им бъде пуснато намаляха значително, а и с дигитализирането на живота и от останалите хетеро-мъже голям процент вече са асексуални. Така че, и да искаш да си робиня, мъжете вече не щат робини. Има си достатъчно възможности за задоволаване на мъжкия нагон, а ако мъжът (каъвто ти се иска на теб) е богат, платената любов може да му излезе по-евтино, вместо да те черпи и разнася по заведения, и хич няма да го е еня какво ти искаш или не искаш. Щом редовно ходиш на фитнес, я обърни внимание на женските и мъжките фигури във фитнеса! Жените са все на пилатес-милатес, каланетика и разни други упражнения, танцувайки с огромните си задници и мазни тела смешно, с цел да отслабнат. А, я виж мъжете, редуват се пред гладиаторите, и се състезават кой ще вдигне повече от лежанка! Смехория е да сравняваш вече застаряваща-презряла и сбръчкана жена след 40-те очакваща менопаузата, със силен буен спортен тип мъж над 45-те! Въобще няма място за сравнение!

368.   "Да се фукаш с качества, които не можеш да докажеш в момента си е женски манталитет. "
Казват хората, дето до 45 живеят с майките си и се надяват, че някоя мацка ще оцени, че на 50 вече може би няма да е прост склададжия, а началник склад...

369.   От автора.

Номер 360, отначало твърдеше, че не се заяждаш, но като прочетох и второто ти мнение в темата (номер 365), то си изглежда баш като заяждане. Леко прекаляваш с обобщенията за мъжете и жените. Не зная защо така се превъзбуждаш. С тези излишни препинателни знаци няма да придадеш по-голяма тежест на думите си; по-скоро постигаш обратен резултат.
Кои "всички" са ти се "нахвърлили"? Номера 361 и 362 написаха мнения, предизвикани от твоите думи в мнение 360, и това е... Изказаха своята гледна точка по цивилизован начин и не виждам нито една тяхна дума, с която да са те обиждали или нападали... Напротив, твоят език е видимо неучтив и се надявам - ако решиш отново да пишеш - за в бъдеще да си по-тактична! Нека се придържаме към добрия тон и нормалното обуване като между зрели хора! Да обменяме опит и да се запознаваме със становищата на различните от нас хора е най-голямото предимство на "Сподели".

Да си призная, разсмя ме, когато ме намеси в редовете си. :) Твърденията ти относно мен са силно преувеличени и неверни... Нито съм плюл българките, нито съм хвалел чужденките. Ако това да си плащаш собствено поръчаната и изядена храна или изпит алкохол е "хвалене", не зная що за представи имаш за нещата... Просто съм писал, че на Запад повечето жени поне не гледат на мъжа като на ходещ портфейл и се сещат да са равноправна част от връзката. Също така, не съм писал, че "не мога да понасям чужденките" сега! Единствено споменах в мнение 359, че ми хареса как българките обръщат повече внимание на женствения си вид, а това ми направи по-силно впечатление преди седмици, тъй като тогава пряко можех да сравня какво е положението тук и в няколко други държави в Европа. Нека да не бъркаме понятията и да не правим от мухата слон!

Цитирам те:
"И това дето автора повтаря милиони пъти, че всичките мъже спортували и били желани на стари години а жените на 30 вече били бабички... "

Нито съм писал, че "всички мъже спортуват", нито това, че са "желани на стари години". А това, че "жените на 30 вече били бабички" не зная откъде го измисли. В мнение 214 бях написал някои неща, които очевидно не биха се харесали на мнозина от жените (предимно тези, които се припознават в онези редове), но дори и там не съм си служил с чак такива пресилени твърдения като твоето! Ето това са точните ми думи от мнение 214:

"Вие жените започвате сериозно да губите привлекателното си излъчване след около 33-тата си година и в много редки случаи някои от вас успяват да са хубави и след 40-те (като Мария Илиева, Кейт Бекинсейл, Никол Шерзингер и т. н. ), с помощта на много сериозна поддръжка със спортуване и щадящ хранителен режим. Забавеният метаболизъм, натрупващите се тлъстинки и самовтълпяването, че винаги ще сте така желани от мъжете, в един момент ви изиграват лоша услуга. "

Сигурен съм, че и сама можеш да достигнеш до извода, че тези думи се обосновават от самия живот и лично можеш да се убедиш, че като цяло жените след 33-тата си година вече не са така свежи като на 25-30, да речем. Абсурдно е твърдението ти, че са бабички... Просто не са така привлекателни и тази с горе-долу границата, когато мъжете на същите години започват да имат влечение към по-млади жени. Огледай се и виж как стоят нещата в обществото ни. Ако един нормален мъж на 30 години си е падал по нормални жени на същата възраст, то когато той стане на 35-40 години, той далеч не е така привлечен от жените на 35-40 години. Рядкост е за жена на такава възраст да изглежда привлекателна и със стегната фигура като Мария Илиева, например. Но пък за много жени на 30, дори на 25 години, един поддържан мъж на 35-40 си е все още привлекателен. Отварям скоба и уточнявам, че си говорим за нормални мъже и жени, а не някакви пропаднали, с лоши обноски и крайно противни и от двата пола. Последните и на 20 години са все така нежелани, както и на 40. А за една жена на 40 години е почти изключено да бъде харесвана от 25-годишен мъж, а ако все пак това изключение се случи, то единствената причина се корени в това, което мъжът получава от жената в леглото. Няма какво да се лъжем - това е основното, с което жената привлича мъжа. Липсва ли то, 25-годишният въобще няма да се занимава ни с 40-годишна, ни с 20-годишна жена. Ако не вярваш, дръж един мъж "на сухо" с месеци или година-две и би било чудо, ако все още е с теб. А по-младите мъже с поддържана фигура няма да те чакат и месец - те припират нещата да се случат още на втора-трета среща, иначе преминават към следващата жена. Допускам, че след тези мои думи може да обвиниш всички мъже какви гадняри са и как само заради интимностите или липсата им биха били или биха зарязали една жена, но в същото време ще ти кажа, че това говори и достатъчно красноречиво доколко много от жените са ценни за много от мъжете и как дори само едно липсващо звено измежду всичките женски качества (интимностите) е в състояние да обезцени стойността на жената в очите на мъжа. И веднага ти напомням, че огромна част от жените отхвърлят мъжа не след втора-трета среща или след месец, ами още след ВТОРАТА СЕКУНДА, откакто са го видели за пръв път! Ако пък са го харесали криво-ляво на външен вид, жална му майка, ако не притежава кола (и то готина) - тогава моментално губят интерес към него. Изключение правят предимно по-младичките момичета в ученическа възраст, за които не е проблем да са с нормални момчета на тяхната възраст, макар че и сред тях има много готованки, които искат да гъзареят в БМВ-то на някой батко срещу съответното разтваряне на влажната касичка между краката. Пито-платено. :)
Аз гледам на жената като на Човек с главна буква - за мен тя трябва да е най-довереният и близък човек на Мъжа (както и той за нея); освен това, хората се събират, за да си помагат взаимно и да им е хубаво заедно, да градят семейство и да се развиват в живота. Съвсем не мисля, че жената е само едно хубаво тяло и нищо повече (бил съм и с две некрасиви жени, и с някои такива с наднормено тегло, и с бедни), но по-горния абзац го написах, тъй като тук сме се събрали да си казваме истината и давам нагледен пример как стоят нещата в нашето общество. Да не забравяме, че много от жените имат доста сериозни изисквания към външността на мъжа (колкото и да го отричат) и най-вече към единственото, което НЕ зависи от него - ръста! Докато за поддържаните мъжете е логично да искат да са с жена с със също така поддържано тяло (нещо, напълно постижимо за всяка жена, която не е мързелива, спортува и не се тъпче с полуфабрикати), то немалко жени биха отхвърлили поддържани мъже, които не са с глава или две по-високи от тях самите. Но мъжът не може с никакви тренировки да стане жираф. Получава се така, че мъже с ръст 150-200 см биха приели да са с жена с ръст 150 см и дори по-малко, но много от дори най-ниските жени намират проблем да са с мъже под 180-185 см, пък макар и разликата да е 30 см в полза на мъжа. Зная го и от личен опит, и покрай мои приятели с ръст около 175-180 см, които са били наричани "ниски" от жени, които едва са достигали до раменете им. Един е 185 см, но дори и на него му се случи една жена да го намери за твърде нисък за нея, а тя беше 160 и нещо. И ето тук е мястото да се спомене това неравноправие в изискванията, тъй като това не са епизодични изключения, а много разпространено женско очакване към мъжа - вероятно породено в последните години от твърде голямо вманиачаване и подражаване на определени изкривени представи, прокарвани от разни феминистични списания и Инстаграм въздействачи. И отгоре на това изискване за ръста, почти всички от съвременните жени изискват от мъжа отрано-отрано да е постигнал в живота всичко материално, за да може същите тези женички да си наместят удобно дупето наготово, без ни най-малко да са допринесли за постигането на тези блага. Но затова пък с удоволствие са готови да допринесат за харченето на чуждите (мъжките) пари! Да, не всички жени са такива, но поне 80% от жените в млада детеродна възраст (да речем между 18-35 г. ) са представителна извадка на точно този описан тип. Повечето съвременни млади българки изпадат в шок и ужас, ако мъжът пожелае ЗАЕДНО да градят своето бъдеще и ЗАЕДНО да работят за постигане на това, което въпросните жени целенасочено искат да е вече изградено от мъжа, за да не се налага и те да се борят за това, че и на всичкото отгоре да чакат с години да се случи! Ако някоя от младите читателки в темата не е съгласна с тези думи и се счита за по-различна, това е чудесно - значи е сред много малкото жени, които действително заслужават уважение! В чудното ни съвремие стигнахме дотам, че да си нормален и да не си мързелив и чакащ наготово вече си е направо повод да си уважаван, без дори да се налага да правиш някакви геройства. :)
Аз особено много харесвам, когато една жена бързо-бързо се издаде като златотърсачка или видя нещо повърхностно в поведението ѝ, тъй като така тя самата - без да предполага - ми прави невероятно ценна услуга и ме отървава от себе си отрано, предоставяйки ми възможността да не губя време, усилия и средства с нея, а да насоча вниманието си към по-подходяща жена.

Колкото до това, че поддръжката струвала пари, то ще ти кажа, че мъжката поддръжка изисква не по-малко пари (аз под поддръжка имам предвид подходяща храна и спортуване), а също така и в пъти повече положени усилия! Защото изграждането на едно атлетично мъжко тяло изисква не просто движение, тичане и упражнения, а силови тренировки, които отнемат още време, понякога причиняват травми, изтощават и изискват наваксването с допълнителни калории, които жените нямат нужда да приемат. Освен това, на един мъж му се налага да се храни с повече (т. е. струваща повече пари) храна, отколкото на една стройна жена.
Гримът въобще не е поддръжка и не зная защо изобщо го намесваш в разговора... Гримът е начин за изопачаване на облика на лицето и в 99, 9% от случаите се употребява с цел умишлено да се ПРИКРИЯТ наличните недостатъци, които самата жена пределно ясно осъзнава и за чието съществуване също така осъзнато иска околните (и най-вече мъжете) да не подозират. Нещо повече - почти няма млада жена, която да не използва грима с цел да покаже пред всички други колко по-красива и млада е, отколкото е в действителност. Особено, ако е на снимка. Там вече играят и хитро подбраните ъгли на заснемане, филтрите на телефонните камери, подплънките в сутиена, чупките в кръста, хлътването на бузите, издуването на устните и прочее похвати. Да не намесвам и изкуствените жабешки устни, надути с гел (практикувани и от мнозина ученички вече); силиконовите протези в гърдите; оперираните носове; изсмукването на тлъстини; лепенето на изкуствени нокти; високите токчета, създаващи измамно впечатление за по-висок ръст, по-тънка фигура и по-красиви крака, и т. н. - запозната си с тях по-добре от мен.
Вярно е, е женските прически струват по-скъпо в салоните за подстригване, ако се прави изцяло нова прическа, но такава се извършва много рядко. Повечето жени си оставят косата да расте години наред и веднъж на няколко месеца само си подравняват върха на косата за две минути. Ако някоя жена се комплексира и се счита за недостатъчно хубава, ако за някой повод (рожден ден, посрещане на Нова година и т. н. ) не си направи специална прическа, това си е неин проблем. В мъжките очи, женската прическа е много далеч назад сред нещата, които да ни накарат да харесаме жената.
Същото се отнася и за пиленето и лакирането на ноктите. Вече загубих бройката на всичките жени, които съм виждал и чувал да изпадат в паника, задето два милиметра от лака им се издраскал или нокътчето им леко се било пукнало. Драма до небесата! За последно вчера чух как една жена е оплакваше, че нямало да изглежда красива, понеже не си лакирала ноктите. И то някаква 120-килограмова жена около 30-те или малко повече, на която ноктите явно ѝ бяха най-голямата грижа. Направо щях да се плесна по челото. Аз на нейно място щях да се тревожа за килограмите и да хукна да спортувам, но както и да е. Повярвайте ми, жени - ноктите са може би най-последното нещо, в което мъжът ще се взира у вас, за да реши за себе си дали ви намира за красиви или не!

Иначе за изискванията ти съм съгласен с това, че всеки човек, било то мъж или жена, има правото да очаква и желае да има такъв човек до себе си, с когото взаимно да си подхождат и заслужават един-друг. Но забележи ключовите думи "взаимно" и "заслужават"! Човешко е да искаш нещо хубаво, но преди да искаш, редно е да си в състояние да предложиш нещо съизмеримо като личностни качества и постижения. А и ти правиш опити да сравняваш твоята "поддръжка" (грим и прическа, може би и някоя дрешка, женска чанта, обувки с високи токове, парфюм) със заможността на мъж, постигнал всичко материално в живота - скъпи жилище и кола, високи доходи... Замисли се кое от тези двете неща струва повече и колко време и усилия изисква! Сигурен съм, че няма да си съгласна да предложиш собствените си скъпи жилище и кола, плюс високи доходи (приемаме за миг теоритично, че ги притежаваш) и плащане на сметките по ресторанти и почивки, срещу мъжката поддръжка, изразяваща се в това мъжът насреща ти да си харчи паричките за собствените си дрешки, прически, часовник, очила, парфюм и други. Обърнато наопаки, тази "сделка" много рязко вече не ти харесва и не ти се струва никак честна към теб, нали така? :) Обаче доста те устройва ти да си тази с изискванията и "поддръжката", а мъжът да е заможният плащач! Защо ли... :)

Не пишеш какво работиш и какви доходи имаш, но не мога да се съглася със схващането ти, че човек, работещ на бензиностанция, е "льольо". Всъщност, така и никоя жена не застана смело и не каза какво точно означава тази така често присъстваща в женския речник дума. Изтрепахте се да я пишете, но грам обосновка не дадохте за нея... От беглите намеци, които оставяте, допускам, че за вас "льольо" е мъж, който е еднакво НЕуспял в живота КАТО САМИТЕ ВАС! Ако не ви харесва какви сте, не е това начинът да се чувствате по-добре, повтаряйки до откат тази дума. Съмнително много жени с ниски или нулеви доходи я употребяват. Съмнително много жени с грозен речник. Съмнително много жени с наднормено тегло и безформено тяло, които за последно са спортували на младини в час по физическо възпитание. Накрая ще излезе така, че "льольо" е по-скоро похвала, защото, ако не друго, то поне един средностатистически служител на бензиностанция се труди съвестно и отговорно (и то работа, която е опасна, в трудни атмосферни условия извън лятото и никоя жена не би искала да върши), не е отпуснал се дебелак и не е грубиянин в общуването си с хората. Онзи ден за пореден път бяхме една компания в колата на мой роднина и пичът, наливащ метан, си беше пич отвсякъде. Свежарка е момчето, учтив и усмихнат. И такива са повечето момчета и мъже по бензиностанциите. Ако за теб това е "льольо"... Ами, хубаво! :)
Не си съставяй впечатления от американските филми, където служителят на забравената от бога бензиностанция в среда на пустинята Невада задължително е шаблонен герой - или муден дядка с дебел корем и брада а-ла дядо Мраз, или някой пъпчасал и хилав младеж на 16 години.

Забелязвал съм, че много жени боравят с преувеличения, но аз предпочитам да се придържам към точните или умерени стойности. Давам пример с това, че много жени се оплакват (както и ти самата), че "мъжете са гадняри, че нямало свестни мъже (освен вече женените - според вас), че всички искали само да се домогнат до това между краката на жената и не се интересували от чувства, семейство и взаимност". Нищо подобно. Такива жени обикновено са си блъскали главата само с един или няколко кофти мъже (много жени имат удивителната способност след един пропаднал мъж да си изберат още по-пропаднал такъв и да редуват все такива години наред) и после обвиняват всички други (с които НЕ са били), че са гадняри и "не стават". Едно е да имаш някакви по-общи представи и впечатления от видяното около теб през годините, съвсем различно е да твърдиш и яростно да сочиш с пръст как "всички мъже" са едва ли не най-големите тарикати и до един негодни за теб. Аз съм наясно, че няма да се харесам на всяка жена, нито пък бих харесал всяка жена; но пък и не твърдя, че всички жени са негодни. Съветът ми към теб е да разшириш мирогледа си и да се опиташ да достигнеш сама до извода, че хората на тази Земя сме съвкупност от качества, недостатъци, различни предпочитания и ценностни системи, така че няма как всички без изключение да сме 100% едни и същи. Има разни групи хора, за които може да кажеш, че повечето или мнозина от тях са такива и такива, но крайните обобщения и отричането на изключения никога не са били показател за безпристрастност на мнението.

Кифлоприземител

п. п. : Първоначално нямах намерението да пиша чак толкова много, затова се извинявам, че мнението ми се получи по-дълго и вероятно с множество неволни правописни грешки.

370.   Виртуалните биячи на жени хахах кви ли сте мишки иначе мноого бих искал да ви видя,стойте си без жени като ги мразите,ще има повече за нас!

371.   Иска ми се да допринеса към темата със следния диалог, който се проведе снощи на вилата ни. На гости ни е мой близък приятел от студентските години в Москва, който сега е посланик на Израел в Русия. Роден е в Сирия, типичен източен мъж. Седим той, аз, съпругът ми и моя приятелка, също наша колежка от университета. В един момент Абдулла се обръща към мъжа ми и му казва: "Братко, ти защо позволяваш на моята сестра (той така ме възприема) да пие алкохол? Аз се тревожа за здравето й, защото пие втора чаша вино, която ти собственоръчно и наля". Съпругът ми бая се озадачи и отговори нещо от типа: "Ами тя е голямо момиче, как мога да и забранявам или разрешавам нещо? " Човекът отвърна: "Ти си мъжът в къщата, ти осигуряваш прехраната и сигурността на семейството и ти казваш кой какво да прави, защото твоя е отговорността. Ако утре сестра ми се разболее, това ще е заради твоята безотговорност и аз никога няма да ти простя, защото ти си предал и моето доверие от слабост. При нас, в арабския свят, такива са законите". Съпругът ми го обърна на майтап и вика: "Абе, пич, таз моята жена и твоя "сестра" е най-независимата и щура мацка, която познавам". Арабинът отвърна: "Това не ти прави чест! Аз утре си заминавам и няма да съм спокоен за сестра си, защото нейният мъж не си изпълнява задълженията към нея, а именно - да се грижи за сигурността й. Затова, братко, като по-млад ми обещай, че ще упражниш контрол върху поведението на жена си". "А как? " - попита мъжът ми. Онзи отвърна: "Като я наказваш. За нейно добро".
Ние с приятелката ми мълчахме по време на тази беседа, но отвътре ни напушваше смях. После обаче се замислихме. Може би тези правила в арабския свят са именно за защита на жената, а не заради безцелна доминация на мъжа. Защото преди съпругът ми да се прибере, на нас с приятелката ми най-безцеремонно ни беше наредено от гостенина да приготвим вечеря. Аз се бях подготвила с менюто, естествено, но арабинът каза, че (в собствената ми вила) днес той е домакинът, поръча на неговите хора в тукашното посолство да доставят всички продукти, плати ги, а от нас се искаше само да ги сготвим. Лично той направи пилаф, за да ни помогне. Т. е. през цялото време - въпреки че бяхме натирени в кухнята, жените се чувствахме някак си.... защитени. Мъжът е с нас. Мъжът се грижи за нас. Мъжът е взел най-правилното решение и си носи отговорността, а от нас иска само любов и уважение.
Много интересен психологически ефект! Никога не бях поглеждала източния свят "отвътре" и за мен беше изненада, че се почувствах добре там. Като си легнахме, съпругът ми каза: "Знаеш ли, твоят приятел ме накара да се почувствам като малко момченце, на което тепърва предстои да стане мъж".
Та, защо ви разказвам тази история? Защото, когато един мъж иска да диктува правилата, той трябва да поеме и отговорността за последствията, като тези последствия не бива да нараняват близките му. Поне аз такъв извод си направих. Не може ти да удариш по масата и да искаш салата, ракия и пържоли, ако не си ги купил, след като с труда си си изкарал парите. Ако си направил това, то жената с удоволствие ще ти ги приготви и тогава ще си говорим за природни закони и еволюционни предимства на единия и другия пол. Но, за жалост, тукашният вариант е: ти, жено, ме храни, дундуркай, обгрижвай, нямай никакви претенции, а аз ще лежа на дивана и ще давам разпореждания. А ако се скъсваш от работа, за да ми осигуриш на мен комфорта, значи си долна кариеристка. А ако ми напомниш, че токът не е платен, значи си меркантилна златотърсачка.
Мисля, че ме разбрахте.

372.   371, поздравления за показателния коментар. И аз съм бил в арабския свят (в Кувейт и Дубай) на работа. Познавам обичаите и морала на тези хора. Изцяло патриархален живот без дори процент залитане във феминизъм. Там жените не работят и са изцяло под закрилата на мъжа, като негова собственост. Дори жените им се присмиваха на нашите жени, смятайки ги за по-нисши от тях, защото не уважават мъжа, като глава на семейството. При нас феминистките с неистови усилия се мъчат да разрушат патриархалния начин на мислене, но постигнаха само увеличаващо се насилие и убийства на жени от мъжете! Изкривената им представа за равенство с по-равни права за жените заради многовековната "мъжка тирания" според тях, доведе до това положение. Мъжът като пол си има изграден авторитет на по-можещ от жената и за това схващането, че мъжът е повече от жената си битува по балканските земи и в много други от Хр. свят! Феминизмът е сътворен от човеконенавистни умопобъркани индивиди от франкфуртската школа, който ще се окаже поредният неуспешен експеримент забавил прогреса на човечеството! Мъжете няма как да станат физически по-слаби, а жените по-силни за да бъдат половете равнопоставени, равностойни и от там равноправни! Женската сила се състои в женската слабост. Само тогава мъжът я защитава и пази от посегателства, но когато жената си присвои права, с които юридически да тормози мъжа, дето по природа не и се полагат, тогава мъжът раздава мъжкото си правосъдие, употребявайки силата си, с която го е дарила природата!

373.   От 365
Първо да ви кажа, че не съм такава, какавато се опитвате да ме изкарате. Бях малко нервна поради други причини онзи ден и затова от умората и всичките други мисли може да съм написала по-остра дума, но ви уверявам, че цял живот не съм нагрубила нито един човек. Просто така се случи. Признавам, че тези на бензиностанциите не съвсем льольовци и не съм се интересувала какви са възможностите им за израстване в кариерата, но кажете ми как да нарека мъж, който не може да си храни семейството!?? Казах го образно, иначе и с продавач на будка за вестници не се виждам заедно, нито с келнер или обущар. С тях дори не мога да си кажа нещо смислено. И като се върнат от работа, да ми се оплакват какви клиенти са ги ядосвали през деня? Не мерси. Не искам да изглеждам като много придирчива, защото ви уверявам, че не съм. Но не мога да съм с кой да е случаен. Те да си намерят жени от своята черга. За моите качества също не съм имала идеята да се хваля, напротив аз съм много земна. Но вие ме принудихте да го напиша, защото не исках да останете с впечатлението, че не съм постигнала нищо досега и да ме мислите за неблагодарна златотърсачка. Авроте, и това че ме изкара златотърсачка не е вярно, но нямам намерение да влизам в обяснителен режим. Не съм имала на предвид да си сменяме местата с мъжа, нито си търся непременно някой богаташ с лъскава кола и жилище! Просто не искам да е не е постигнал нищо, защото виж цените как поскъпват всеки ден и заплатите не стигат за нормален живот. За поддръжката и грима също не сте прави, защото не знаете през какво минава една жена, за да е с гладка и фина кожа, на която толкова се радвате, когато я има. Повечето процедури изискват търпение и носят болка, но вие виждате само лъскавата страна на нещата и си мислите, че само едно бързо влизане и излизане в салона за красота е достатъчен. Сигурна съм, че никой мъж не може да устои на болката от епилацията, а жените не се оплакваме пред вас, че боли. Когато се запознаете с всичките жертви, които правим в името на това да ни се радвате, едва тогава ще разберете защо имаме нужда от вашето разбиране. Че мъжете изоставят жената, ако не им е секс робиня го писах и аз, така че тук сме на едно мнение. Но това носи червени точки за мъжете и вие трябва да се замислите да се промените.

374.   Пак съм 365
366, не съм имала предвид твоята майка, а описвах някои мъже как винаги са многознайковци и искат да си наложат мнението пред всички. Може да съм се изказала не достатъчно ясно, но приеми моите извинения, ако си ме разбрал погрешно! Аз нямам нищо лично против теб. 367, аз заради тези мъже които описваш, не искам да съм им държанка и затова предпочитам да съм с подходящия за мен мъж. И докато няма такъв до мен, предпочитам да съм сама вместо зле придружена. Имах мъж, който искаше от мен да съм му секс робиня и го зарязах много скоро след като го разбрах какъв е, защото няма да позволя някой да си прави с мен каквото поиска и да си мисли, че съм му вързана като кукла на конци завинаги. Не искам отново да казвам, че всички не стават, защото пак ще ме обвините че не ги познавам всичките, но колкото и да съм пробвала да харесам някой мъж, винаги откривам нещо в него което ме озадачава и ми спира желанието да го опозная. За мен е недопустимо още на първа среща някой да посяга да ме целува или да иска интимности, без да сме се опознали продължително време и да съм се убедила, че той е човекът за мен. Но все на такива попадам и няма някой, с когото да преминем през нормалния път на опознаването и нещата да се случат по естествения начин както си му е реда. И затова ги изпитвам да плащат сметките без да ги допускам до себе си известно време, за да видя кой ще издържи правилно теста и кой се е преструвал. Как иначе да разбера дали някой държи на мен истински или ме иска единствено за една вечер и после да ме зареже? Миналият ден писах, че до втора среща не се стига с такива които не плащат сметката в ресторанта, защото те са бройкаджии. Надявам се да сте ме разбрали правилно този път.

375.   От автора

Номер 372, когато в моето мнение 359 поздравих българките за това, че са привлекателни по онзи уязвим за жените начин, имах предвид точно това, което ти с твоето изречение "Женската сила се състои в женската слабост. " успя да опишеш много по-точно от мен. Поздравления за което! Мъжът по съвсем естествен начин изпитва природното си желание да защитава жената, именно когато тя е по-слабата и уязвима. И всяко едно залитане в едната или другата крайност (отявлени мъжкарани-феминистки или обиграни хитруши, преструващи се на жертви) кара мъжете да губят влечение и уважение към подобни жени.

376.   Пак съм 371. Радвам се, че мислим и с други хора в една посока. Лично аз дори полагам усилия да съм "слаба", т. е. винаги давам предимство на съпруга ми да се погрижи за нещо (дори да мога да го свърша сама). Отлично зная как работи косачката, но не я пипам - негова работа е да поддържа тревните площи. Разбира се, че мога да си подменя изгорелия бушон, но не го правя - обръщам се към него. Винаги го питам какво желае за вечеря - и каквото каже, това готвя. Той има последната дума за всяка покупка за дома. Ако потърси съвета ми, ще му го дам, но ако вземе самостоятелно решение - ще го подкрепя. Може да съм мъртва от умора (винаги работя по няколко проекта едновременно и печеля повече пари от него), но първата ми работа у дома е да му изгладя риза за следващия ден, да заредя кафе машината за сутринта, когато излиза, да проверя има ли лед в хладилника, виното добре ли е охладено, да направя салата, да наредя масата и чак тогава аз си вземам душ и сядам да почина, докато го чакам. Никога не съм го посрещнала с развлечена тениска, винаги с рокля; ако ме тормозят някакви проблеми, ще ги споделя, след като съм изслушала как е минал неговият ден. Във всеки спор съм на негова страна - той е най-умният, най-красивият, най-далновидният и т. н. Никога не съм му отказала ласки и интимни удоволствия.
Звучи като доброволно робство в нечии уши, нали? Нищо подобно! Резултатът е следният. Съпругът ми с радост се прибира у дома, защото знае, че след уморителния ден там го чака любов, приятелство, уважение, вкусна вечеря, чист и удобен халат, меки пантофи и най-после ще се отпусне. Което го прави по-ефективен на следващия ден и съответно - бизнесът му набира скорост с всички дивиденти за семейството от това. Получавам в замяна и постоянно кавалерско отношение, спонтанно поднесени цветя, нежност, закрила, загриженост, дребни жестове на внимание и не на последно място - страстен секс.
Получавам и най-важното - мога да си позволя да съм слаба. Да кажа: ти се справи с това, защото си по-силен, а аз ще ти направя супа. Истински не разбирам жените, които се пънат да се конкурират с мъжете. Защо си го причинявате? Далеч по-удобно е ролите да са разделени. Той се грижи за теб, ти се грижиш за него - просто е! Ако потвърдите мъжествеността, силата и самочувствието на мъжа, то той ще направи чудеса и то именно, за да не слезе от пиедестала, на който го е издигнала жената. Гарантирате си и безпрекословна вярност, защото никой не е луд да си пожертва физическия и душевен комфорт за нещо със съмнителна стойност. Ако все пак това се случи, мъдрата политика е да си затворите очите. Съпругата винаги е с пет хода пред любовницата.

377.   Наричай ме както поискаш, щастлива съм и имам всичко онова, което исках. Това е един рай за мен, малко хората са на изчерпване, но е добре. Не ме намесвай, защото обвивката не е важна, тя е само една част от човека. Ако човек няма качествата, тогава когато паднеш, дали ще те утеши, когато си слаб, дали ще те изправи на крака? А ти забиваш нож в гърба на всеки, който не е съгласен с теб. Проблемът е, че злоупотребяваш с жените, дори в тази тема. И въпреки това, винаги когато имаш нужда от помощ и ме повикаш с добро, аз ще дойда да ти подам ръка. Много болезнено обидно ми стана, не очаквах подобни постъпки и думи. Аз винаги ще си спомням с добри чувства за теб. Невидима или не, има си причина да съм такава.
А.

378.   Авторе, не знам дали си онзи специален човек за мен. Но искам да ти кажа, че всеки има един подобен период в живота си, който е превърнал ежеднввието му в рутина и еднообразие, породени от една цел и човек се опитва максимално да живее в това щастие, докато един ден не осъзнае, че не е щастлив вече в подобен кръг. Разбира, че е време да продължи да търси нови хоризонти и нови преживявания. Аз ти благодаря, че запали една искра в мен с думите си за невидимата девойка, защото никога не би разбрал нейния свят, но когато тя се отпусне картината е приятна. Благодаря ти за идеята, че трябва да уважавам себе си и да изисквам малко повече време за себе си, не само за хората около мен. Те наистина не са даденост, хората около мен не са заплаха, но винаги съм изпитвала болка от много от тях. Да избираш лесния път за мен е нещо, което е невъзможно. Аз винаги търся трудния и невъзможния път, защото там има най много приключения. Хаосът ме зарежда да раздвижвам въображението си и да търся приключения. Когато всичко е прекалено спокойно и аз съм спокойна. Не съм искала да бъда груба, нито лоша. Имам огромно сърце и не са ми нужни дрехи, за да бъда нещо което не съм. А аз съм една грозна истина, с красива душа, която хората не виждат. Попътен вятър в твоите приключения. Невидимата

379.   Номер 378, желаеш приключения? На колко години си изобщо. Май не си имала достатъчно проблеми. Хаоса я зареждал. Отивай в Сирия. Света и не е труден за разбиране, по-скоро е твърде елементарен, за девойката става въпрос.

380.   От автора.

Номер 377/378, обръщаш се към мен в две поредни мнения, но от прочетеното не мога да разбера: Дали действително имаш предвид мен, или друг човек? Вдъхновяващи неща си написала. Някои са объркващи за мен, обаче... Не помня да съм писал или изричал някъде словосъчетанието "невидима девойка". Не съм и злоупотребил с никоя жена. Звучи ми като възползване, когато някой е слаб и уязвим. Извън разбиранията ми за честни отношения е.

Това за "забиването на нож в гърба" също е невъзможно, що се касае за мен. Напротив, бил съм твърде доверчив, услужлив и вярващ в безрезервното приятелство, заради което съм понасял няколко предателства - и от страна на приятели, и от жени. :) Но разбиранията ми в такива случаи са, че не отвръщам на лошото с лошо, а просто си продължавам моя живот и преставам да общувам с човека, който се е възползвал от доверието ми. Всъщност съм прощавал на малка част от тези хора и впоследствие съм установявал, че е било правилна постъпка, от която сме спечелили взаимно, защото съм виждал разкаяние от отсрещната страна. Мисля, че някои хора все пак заслужават втора възможност. Аз също съм грешал неведнъж и зная колко ценно е човек отново да спечели оверието на някого.
Най-важното в такива моменти е човек да си признае, когато осъзнае, че е допуснал грешка.

Усмивки :)

381.   Абе тука психиатрия стана - клиничен случай до клиничен случай!

382.   Защото вулгарската селянка мисли, че има човешка стойност. Един преглед на темите тук, веднага виждаш какви подчовешки животни са.

383.   376, не госпожо, не звучи като доброволно робство, а като доброволно ОБЕЗЛИЧАВАНЕ.... Но сте толкова надъхана, че няма смисъл да ви обяснявам.... Само едно ще ви кажа- докато съм учила, защитавала дисертация и градила кариера дори не ми е идвало наум, че са съревнововам с някого, камо ли с половината човечество, тоест мъжете... Аз просто ИЗПОЛЗВАМ мозъка си..."Мисля , следователно съществувам!"
А та вас- приятно затъпяване..

384.   Дали в теория или не, психологическата атака е много по-опасна от действията. Нека поставим въпроса за самочувствието в една картина с рамка. Имаме човек и античовек. Два субекта с противоположни мнения. Човекът не би възприел античовека, нито обратното. Същността на двамата се разминава, но истината за самочувствието е в рамката. И двамата се самочувстват, съществуват. Дали с дрехи, дали със средства и двамата се движат. Но, идеята на човека е да се събере с човеци и да бъдат велики. А идеята на античовека е да избяга зад рамката. Всичко има място. Всеки човек има стойност, намеренията да го опознаеш липсват. Но съществува и химия, която възниква когато някой притежава нещо, което го прави на пръв поглед приятна личност и жените умело залъгват мъжкото око и подчертават своята женственост, за да бъдат забелязвани. Въпросът е дали си с човек, защото е човек, или защото има хубави гени, или защото е леснодостъпен? Според отговора, ще откриеш какво търсиш в жените.
Нямам и намерение да се съревновавам с мъжете, защото жените са прекалено чувствителни и правят грешки в една силова среда, защото притежават инстинкт да правят грешки, подсъзнателно го правят, защото отстъпват място на по-силния. Още нямам капацитета да убеждавам, че съществува много повече.
На мнение съм, че сме изградили един много фалшив свят без вкус и без мярка. На мен не ми харесва тази престореност, да сме някой в очите на другите и да се надпреварваме да покажем всичко. Да живееш всеки ден с идеята, че ще е последен и живот на максимална скорост е хубаво, но без почивка изтощава един организъм. Без новости и лудост, едва ли бихме се чувствали живи. Някои използват придобивки, други си ги измислят. Не си придавам стойност, аз съществувам. Невидима

385.   По какво на бас, че ако мечтана от теб жена пожелае да ти роди колкото поискаш деца и да ти прави всичко, което поискаш в леглото, хич няма и да ги мислиш 'повечето българки'.. ;)

Сега с тези писания просто демонстрираш колко си нещастен в личен план. Много тъжно. Ама keep walking де..

386.   Едва ли, авторе, е възможно толкова съвпадения да са истина и да се познаваме. Но много ми помогна да променя начинът си на мислене и отключи желанието ми за живот, зареди ме с енергия и мотив да бъда себе си и пред другите.
Ето за какво говоря , аз се припознах в твоите думи, ти в моите, но когато си с хората в живота имаш интерес от тях, нормално е да се отдалечите и започваш да мислиш лошо за тях, но когато се срещнете някой ден не би им казал истината в очите, а би ги наругал зад гърба. Това не ми харесва в днешно време. Защо никой няма смелост да изкаже какъв е човекет пред очите му , щом някога е държал на него ? Но имах нужда от такова изтрезняване, за да започна да живея отново с онази енергия. Който и да си, благодаря ти. Трябва да казваме по-често искрени неща на хората около нас.
Невидима

387.   Не смятате ли, че живеем в свят, в който всеки си позволява да дърпа конците на собствения си живот, без да признава много човешки ценности и е склонен да граби с пълни шепи от живота, за да живее нещо насила и да насилва себе си и да се бори с невидими зверове, защото живеем сред такива и учим себе си да оцеляваме. Аз не си придавам важност, готова съм да водя диалог по темата и знам, че ще загубя, защото хората с моето мислене са ограничени и високомерни в очите на другите. Линията на нашето време е уникална нишка, която аз искам да живея, но вървя против себе си и затова чакам достойни хора, а не виждам такива. Повечето нямат ценности, не твърдя, че съм безгрешна или някой е грешен. Изборът е в нашите ръце, дали да живеем за себе си на максимални обороти или да живеем да правим хората щастливи. Може би най добрият вариант е да можеш да си с лошите лош и с добрите добър. Може би е нужен баланс. Но жените трябва да сме крехки, защото мъжете имат достойнство. Жените нямаме достойнство. Ние сами трябва да се уважаваме, сами да покажем, че си заслужаваме усилията на мъжа. Извинявай, авторе за недоразумението. Може би съм сбъркала, дали си онзи човек или не, няма значение, дано съм ти била полезна. Невидима

301-350 от 397