Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!?
Здравейте!

Темата ми е продиктувана от нещо, което забелязвам от дълги години в обществото ни. Твърде много от младите и нетолкова млади българки се считат за много специални и желани от мъжете, докато всъщност изобщо не са такива. Общо казано, от всеки 100 жени, поне 80 се считат за красавици. И тук следва интересното. От всеки 100 жени, мъжете намират за привлекателни около 5, най-много 10 от тях. Мнозинството жени нямат действителна представа за себе си и се самонавиват колко са яки и как имат безброй обожатели, а простичката истина е, че въпросните "обожатели" са всъщност несериозни типажи, жадни да ги понаебат и да минат на следващата.

Въпросът е: Защо тези жени умишлено държат около себе си подобни мъже и не прекратяват общуването си с тях?

Отговорът: Защото без такова мъжко внимание измамното самочувствие на повечето жени ще рухне моментално.

Един съвет към жените: Никога не бъркайте желанието на групичка натегачи да ви изчукат, с истинското внимание и ухажване на сериозния и отговорен мъж!

Имам дългогодишни наблюдения над жените в Западна и Северна Европа и определено си личи как българката се гримира в пъти по-тежко от представителките в другите страни на континента. Къде сполучливо, къде трагикомично, къде откровено изопачаващо и отблъскващо. Защо е целият този стремеж към отчаяно лъжене на мъжкото око? Твърде силни комплекси, или?
Истинското самочувствие на жената си личи тогава, когато тя е без грим, без повдигащ сутиен с подплънки и без скъпи парцалки, т. е. когато мъжете я виждат не в целево изкуствената, а в естествената ѝ форма. Но почти никоя млада българка няма смелостта да се покаже такава, каквато е, защото всеки ден се вижда в огледалото сутрин и е пределно наясно какво представлява в действителност. Да, лесно е да си плеснеш някоя нагласена снимка в Елмаз или Facebook, избрана измежду 200 други, на които не си успяла да замаскираш добре недостатъците си. Гипсираш се с две кила грим, гълташ корема, изпъчваш гръдния кош, извиваш гръбнака, повдигаш гърдите си в сутиена с 5-10 см, правиш редовните патешки джуки и задължително се снимаш по-отгоре, за да създадеш зрителната измама, че брадичката, бузите и талията ти са фино оформени. Разбира се, не забравяш да прекараш снимката през допълнителната фото обработка, на която са способни съвременните телефони. И после трепетно чакаш така жадуваните коментари и свалки от гореспоменатите натегачи, за да влезеш напълно във филма. :)

Една моя позната миналата седмица дори стигна дотам, че на плажа написа с пръст годината 2020 и позира да я заснемат, сочеща надписа, а обяснението ѝ беше, че ще си качи снимката в профила след две години, за да изглежда по-млада. Започнах да се замислям, че тя и на старите си снимки изглежда доста по-млада, отколкото съм я виждал на живо през годините, така че явно и част от тях са били подобни "изчакващи" снимки.

В твърде много профили виждам снимки на жени, които са заснети 10 години по-рано и от километри си личи, че няма как някоя 30-35 годишна жена да има свежа кожа и излъчване на ученичка. А като ги видиш на живо, пред теб се явява някаква отпусната лелка, изглеждаща ускорено състарена и похабена, с бонус 10-20 кила отгоре спрямо снимките. И до какво води цялото това лъжене? Дори и да успее да излъже някои хора, не може да излъже точно себе си. Такъв фалш е смехотворен и се чудя как толкова много жени имат търпението и нервите да си мажат лицата като мумии, да си рисуват нови вежди, да си правят изопачаващи снимки и да се вкарват в някакви измислени филми, след като истината лъсва още в първия момент, когато някой ги види на живо, особено когато са без дрехи и грим (на плажа, в банята, вечер или сутрин след ставане и т. н. ). И после реват, че били зарязани, очаквали едно, а пък мъжете се оказали ебати лъжливите копелета. А кой всъщност е започнал цялата тази целенасочена измама!? Как въобще може да очакват една измама да доведе до нещо положително?

Жалко е, че е твърде малък делът на онези жени, които са все още непринудени, не се стремят да кифлеят, гримират се само с цел фино да подчертаят женствеността си и държат да бъдат възприемани във възможно по-естествения им вид.

Интересно ми е вашето мнение по темата - и на жени, и на мъже. Ще помоля и да се въздържате от нападки към отсрещния пол. Всички знаем, че черни овце има и в двата лагера, но нека се опитаме да водим културно и градивно разискване.

Коментари

51-100 от 397

56.   От 13, 33
Номер 52, наистина успя да ме разсмееш. Не знам какво визираш под "да напълниш очите", ако е това да заприличам на гореописани кифли, просто няма как да стане. Пък това да приемам нещата и да ги оправдавам са две коренно различни неща. Както казах всеки сам избира за себе си. На моите години вече смятам, че съм се изградила и като стил и като поведение и нямам намерение да се променям за да се харесам на който и да е.
Както казват хората - не може да се впише някой, който е роден да се откроява ;)
Аз съм сигурна, че като една поддържана жена се харесвам на повечето мъже, както се казва имам си всичко. Мисълта ми беше, че изглежда ги респектирам и ги плаша с нещо. Не знам и аз какво е, но е факт че са ми го казвали както е факт и че са се пробвали на мои приятелки, които имат по-леко да кажем държание. След това се оказва, че първоначално били сигурни, че ще ги отрежа. От какво да направили такива изводи само те си знаят. Никога не съм се държала надменно, нито бих била груба с някой ако се опита да ме свали. Ако не ми хареса знам как да го откажа, без да го обидя.
От това съдя, че повечето мъже нямате нужната увереност да подходите към жена, която харесвате, освен ако е ясно от километри, че тя ви се поднася на тепсия.
Пак не обобщавам и едва ли това касае всички представителите на мъжкия пол, но от опита си съм си направила тези изводи.
И честно да ти кажа наистина предпочитам да предизвиквам възхищение и уважение в мъжките очи, отколкото похот и първични сексуални помисли!
И не философствам... много...

57.   От номер 50

Номер 52 и 55,
когато написах "гъзарчета" изобщо нямах предвид смисъла, който вие сте разбрали. Беше с ирония. Те са били най-обикновени момчета. Никога не са ме впечатлявали "гъзарчетата".
Номер 52, да, и мъжете и жените се чувстват по-комфортно да бъдат с някого, подобен на тях.. Това, което казваш обаче важи точно за мъжете - те може и да твърдят, че искат по-обикновена, но то не е защото я харесват повече, а защото знаят, че нямат шанс с мадамата и рационализират, даже най-вероятно и си вярват.
Като човешки същества, мъжете и жените, споделяме повече прилики, но има една основна разлика и тя е, че външния вид на партньора има много по-голямо значение за мъжете отколкото за жените. Всички го знаем. За жените са по-важни други неща. Примери колкото искаш. Мъжете лесно могат да бъдат манипулирани с външен вид и мадами в рекламите. То е на несъзнателно ниво.
Много показателен е така нареченият "ефект на Кулидж" - на плъх, който току що се е сношавал до смърт, като му пуснат нова женска в клетката, е готов почти веднага. Е, при женските няма такъв ефект и като цяло те нямат такъв интерес като мъжките за нови и нови партньори.
Освен това един мъж, който като цяло не може да си намери лесно жена, мисли като теб.. и според мен много повече ще цени връзката си, когато я има, точно защото е дефицитна. Но ако ти се чувстваш неоценен и не можеш да намериш жена, едва ли е заради обикновения ти вид.. повечето мъже не са "гъзарчета" (смисъла, които вие вложихте) в крайна сметка.

58.   Номер 56 (13, 33),
Признай си, че за първи път в живота си сгреши - искаше да се обърнеш към мен (51), а писа на 52, с което силно ще го озадачиш. В същност напълно разбираемо е, дори Фройд се е светнал по въпроса, ама не се сещам как го беше формулирал онова за изтърваните думички. Няма значение, харесал ти е 52 как се описва, ама аз пък те разсмивам с глупостите си. Определено ми допада начина ти на мислене, но няма как да те чуя преди да те допусна до себе си, а за да те допусна ще трябва да напълниш с нещо очите ми, примерно бяла блуза в съчетание с черна пола, не бих имал нищо против и едно червено сако. Гримът е много относително понятие, за мен важното е да се вижда лицето, а не грима, нещо като хромираната лайсна на една кола, която само подчертава, а не засенчва общата линия. За маникюра съм тотално безкомпромисен - човек, който има (както е споменал и 52) 50 лв. и два часа за губене не е човек, на когото да отделя 2 мин. за опознаване. Май се изчерпах, но не съвсем - имаше едно изследване за това от къде тръгва мъжкия поглед, ама малко жени са го прочели явно. Доколкото си спомням мъжките погледи тръгват от талията и ханша - инстинктивно всеки мъж преценява потенциалната си партньорка по детеродните и способности. Ако има време погледът се премества към гърдите (нали това дете трябва да яде). Чак накрая погледът се отправя към главата с всичките и прелести - много често ми се случва да не стигна до главата, а е имало случаи, в които ме е било просто страх да погледна по-нагоре. Може би сега е моментът да спомена и за прославутия женски комплекс "Ау, гърдите ми са малки", после мъжете били цицомани.
Надявам се да си ме разбрала от какво се пълнят моите очи, и не, не налагам мой стил, казвам какво на мен ми харесва и какво бих подминал, а подмина ли те няма никакво значение на какво ниво е способността ти да водиш интелектуални разговори и колко си напред с философските си разсъждения. По тази логика много съм се чудел на онези, които твърдят, че срещата на живо била по-важна от разговорите водени преди това в "социалните мрежи" (слагам кавички, защото по-правилно е да се каже Асоциални). Говоря само за себе си - понякога 5 разменени реплики в нета са ми спестявали много часове в чудене "какво правя тук с тая" - знае ли човек, може и много красиви мацки да съм пропуснал, ама не страдам от това, когато главата е "Тато, някой лопа" не виждам какъв грим, обеци, червила, прически, помади и т. н. биха могли да оправят нещата.

59.   Мъж съм, прочетох повечето коментари. С такова отношение, заслужавате само ганьовци да ви свалят. Да им гледате висналите цици, да им миришете потта и да им гледате анадолските косми, както се изразиха някои коментиращи. Напълно си заслужавате свалячите. Неслучайно такива ви се лепят.

60.   Са батко ви да ви обясни нЕкои работи.
Та, когато човек/в случая дама има оферти, ясно е, че има субективното усещане за по-високата си цена. А и това е именно така. Дори и попадащи в кръга на не толкова привлекателни, такива жени имат кратно повече оферти, сравнено с един непривлекателен мъж. Дали за секс, дали за сериозна връзка, все е тая-офертите хвърчат. Обратно - един нормален, еле пък неприветлив мъж, нормално е отхвърлян от дори по-грозни от него жени. Защо това е така... защото въпросната "непривлекателна жена" постоянно е оферирана от по-красиви, по-умни и т. н. мъже от въпросния непривлекателен. При това положение, защо тя следва да обръща внимание на такъв, тъй като валят непрестанно по-добри оферти. Ама не била оценила човека отсреща-смях.
В един форум много правилно описаха ситуацията, че за това положение много допринесе и наличието на социалните сайтове, като Фейса например. Т. е. едно не до там хубаво момиче, на улицата не е толкова заговаряно и оферирано, но тъй като е по-лесно за мъжете, а им е и забавно, постоянно заговарят и пускат оферти на подобни момичета, наред и на по-красиви естествено. Е такова момиче/жена, когато постоянно е лайквана, сваляна и т. н. видно от мъже, които са готини, отворени и т. н., няма как да не се надуе на някой посредствен сваляч. Да, може нивото й да е по-ниско и тя да се мисли за повече колкокто е, но това е положението-статистически тя е харесвана и желана.

Толкова от мен, мъж на 45 г.

61.   От автора.

Към номер 17. Именно поради това, че никой не избира какви да са родителите му, т. е. наследения ген, ме учудва защо огромна част от жените въобще не се стараят да подобрят гена си, а вместо това са се хванали като удавник за сламка за грима, и по-точно - прекаляването с него до степен и майките им да не могат да ги познаят, когато са китосани.
Донякъде съм съгласен с написаното от теб, но съм на малко по-друго мнение относно думите ти "Никой няма възможността да избира как да изглежда". Аз мисля, че като оставим настрана наследения ген, всеки от нас има силата да промени доста начина, по който изглежда и се чувства, в зависимост от това на какво ще наблегне - на удачна храна и спортуване, или на преяждане с вредна храна и мързелуване. Същото важи и за алкохола, цигарите, наркотиците, режимът на спане, брой и час на ядене дневно и прочее. При двете горепосочени крайности, когато биват поддържани години наред в този ритъм, един и същи ген може да се промени до коренно различни резултати - или да стане много по-добър, или да бъде влошен до пагубни равнища. А от така развилите се тяло и здравословно състояние ще зависи и предаваният ген към собствените деца, когато дойде времето и за това. Метаболизмът се забавя рязко, след като човек навърши 25-30 години, като точно тогава е много важно да не се поддаваме на лош хранителен режим и застояване на едно място, без спортуване. Не го ли сторим, ще си изпатим сериозно.
Вместо това, аз виждам безброй млади жени и ученички, които редовно димят като комини с по една кутия цигари на ден, пердашат дюнери и пици, пасти, газирани напитки и алкохол, шевовете на дънките им едва удържат напращелите бедра и задници (с извинение, но си е точно така), гърдите им увисват за отрицателно време (заради липса на подходяща гимнастика, неудачно подбран сутиен с големи подплънки и стремеж да си притискат гърдите една към друга, за да изглеждат те по-едри и повдигнати през деколтето), кожата на лицето им се състарява с много ускорени темпове (заради всичката химия, с която задръстват порите на кожата си, самозаблуждавайки се, че точно това ще ги подмлади) и т. н..

Номер 19, ще те науча, че се казва "обществени мрежи". На английски език се превежда "social networks". Ще отговоря на въпроса ти, въпреки явната заядлива нотка в него. Работя по 10-15 часа дневно и не разполагам с много свободно време. Не кисна в обществените мрежи, като изключим това, че имам работен (забележи думата) профил във "Facebook", който посещавам по 1-3 пъти дневно за кратко време, с цел да прочета дали и какви съобщения са ми написани от страна на вложители на поръчки. Поддържам речта си на едно що-горе добро равнище, като влагам мисъл и не се водя по така ширещото се в последните години чуждопоклонничество, изразяващо се в замяна на българските думи с английските им преводи. Личният ми живот си е моя работа и не зная защо така открито питаш за него, но накратко ще кажа, че: не пия, не пуша, не се дрогирам, ходя по 5-13 км дневно за удоволствие, карам велосипед почти всеки ден, преди почти всяко хранене правя по 10 лицеви опори и някои други упражнения за краката (също и преди лягане и след събуждане), грижа се за хранителния си режим и избягвам глутеновия хляб и други храни и напитки с много Е-та, вече половината си живот работя своето хоби от дете и това ме радва изключително много, уча се от грешките си и винаги изразявам мнението си 1:1 с това, което мисля (макар истината да не се харесва на повечето хора, свикнали да чуват предимно красиви лъжи), имам обективно самочувствие, крепящо се на личностни качества и липса на егоизъм, имам си и някои комплекси, малко преди 40-те все още се случва да вземам погрешни решения, попивам нови знания за човешките взаимоотношения и за света около мен... Ти също ми помагаш за последното. :):)

Номер 20, искрено ти пожелавам да срещнеш скоро такава естествена жена, както я описваш, понеже точно там е истината! :) Поздрави!

Номер 21, ще ти дам 21 милиона лева, ако ми посочиш и докажеш в кое мое изречение съм сложил "всичките жени под общ знаменател". Или може би това са единствено твои думи, с които целиш да объркаш четящите темата? Моля, чети по-внимателно следващият път, за да не се налага да те поправям повторно! Повече от ясно съм разграничил и натъртил, че не обсъждам всички жени, а това, което ми е направило впечатление у много от тях. Прави разлика между "много" и "всички"! :)
Ще отговоря на въпроса ти "А що се отнася до голямата аудитория обожатели, на кой не му харесва да се говори за него или да му галиш егото. ". Такива подправени отношение и обожатели/почитатели се харесват единствено на хората, които не се радват на заслужено и истинско отношение, а имат нуждата да хранят егото си по изкуствен начин. Тяхното самочувствие е ниско, ако усещат липса на внимание, пък дори и то да е престорено и чиста самозаблуда. И няма нужда да чувам сега за милион и втори път, че жените се били гримирали изопачаващо "заради мъжете". Не, не е заради мъжете! Жените се гримират само и единствено заради себе си, защото не се харесват в естествения си вид. Пак заради себе си, но от печалбарска гледна точка, се гримира и групичката на проститутките и жените, стараещи се да продадат тялото си на някой плащач - там тежкият грим е норма и се набляга на курвенското излъчване, за да се намекне, че при повече пари ще има повече от това, което прави вятърът.
В тази връзка, използвам случая да поздравя Black Sabath за това, че отстоява начина си на обличане, въпреки, че знае как би могла да привлече повече внимание към себе си и най-вече такова от страна на мислещите с долната си глава мъже. А тя определено не желае такива мъже около себе си, съответно и не прави опити да впечатлява точно тях.

Номер 22, за съжаление последният ти абзац е самата истина и голяма вина за погрешното самовъзприятие на много български жени имат именно тези от българските мъже, които се опитват да "свалят звезди" на жените с цел да им се харесат и домогнат до крайната цел между крачетата. За мен по-странното е това, че много, много жени се впечатляват именно от такива мъже, а уж логиката би трябвало да бъде, че жените имат доста по-голям избор какъв мъж да изберат. Защо избират точно най-големите свалячи, само те зи знаят. Но е странно, защо повечето от тези толкова избиращи жени на всеослушание се кълнят, че търсят сериозен и отговорен мъж, от когото да очакват сплотена връзка и семейство за цял живот, а в същото време си отварят краката предимно за несериозни и безотговорни играчи, които никога не са способни на... сплотена връзка и семейство за цял живот. Разбира се, преобладаващата част от жените на по 50 и повече години вече имат изградени нрав и ценностна система, също и не са такава цел за мъжете, напиращи да свалят и чукат колкото се може повече лесни жени, но сред младите българки положението с тази противоречивост е трагикомично.

Номер 23, нека се изказваме по-умерено и без обиди. Съгласен съм, че мнозина от българките на млада и средна възраст са учудващо мързеливи и гледат при кой плащач да се прикоткат, но все пак има и малък процент от тях, които са работливи и ценят себе си дотолкова, че си плащат всичко сами и дори се сърдят, ако някой обигран мъжага се опитва да ги впечатлява с почерпки и коли. Аз лично познавам две такива жени и много им се радвам, че държат на достойнството си. Пътувал съм в редица страни, като особено в Средна и Северна Европа мъжът и жената си плащат всичко или поотделно, или заедно - имат обща банкова сметка, която захранват заедно, работейки и двамата. Жените карат колите, които сами са изработили с честен труд, мъжете - също.
Но в България има някаква извратена представа, че "мъж плащач" е равно на "кавалер", което, разбира се, е коренно погрешно схващане, защитавано ревностно от страна на тези, на които се заплаща, тъй като е в техен интерес те самите не да плащат, а да получават, заявявайки като оправдание, че са "дами". Ами, не - дами в България почти не съществуват! Много възрастни жени бих могъл да нарека дами, но твърде малко от младите са такива. Това, че на женската чанта по необясними причини се казва "дамска чанта" (защото е по-удобно за самочувствието) и някоя жена носи такава набедена чанта, не я прави дама. Същото важи и за женските обувки и дрехи. Няма "дамски обувки" и "дамски дрехи". Също както няма и "кавалерски обувки и дрехи". Има женски и мъжки. Кавалерите и дамите са определения, обусловени от поведението на мъжа и жената. Дама е съвкупност от много неща, като например: неподправено поведение, вярност, чест, благоприличие, работливост, заслужено и осъзнато самочувствие, добри поведение и обноски в обществото, изискан стил на обличане, липса на вредно количество себелюбие и стремеж за привличане на внимание... Към всичко изброено, от кавалера се очаква още и да дава предимство на жената, да се лишава заради нея от някои удобства (например да го вали дъждът, докато държи чадъра си над жената; или да му е студено, докато е заметнал с палтото си жената; също и да я носи на ръце, газейки в гьоловете и т. н. ), т. е. дори и в това идеализирано понятие "кавалер" се вплитат очакванията жената да се ползва с предимства за сметка на мъжа. Не пиша това с цел да казвам колко мъжете са онеправдани, а защото това са неоспорими факти и очакванията са наистина такива. Освен в България, където очакванията са "кавалерът" да е задължително и преди всичко плащач. :)

Номер 26, споделям и твоето мнение. Много жени, както вече споменах в самата тема най-горе, не умеят или не желаят да разграничават истинското мъжко внимание от самото желание на разни свалячи да ги наебат за по 1-2 пъти. Огромен е броят на младите самотни майки, чиито млади татковци са зарязали жената и детето си, за да си продължат бройките от тефтерчето. Въпросът е: Защо тези жени са избрали точно тези несериозни играчи пред редица други мъже, които са били по-умерени, отговорни и по-надеждни за семеен живот. Въпросните жени, както и другите, които все още не са станали зарязани майки, трябва да помислят трезво и да си отговорят на този въпрос. От работлив и вежлив мъж ли могат да очакват вярност и грижи в семейството, или от оня ошлайфал се до съвършенство сваляч (т. нар. "продавач на надежди"), дето ги сваля с почерпка с чаша алкохол в бара? Аз мисля, че отговорът не е чак толкова труден.

Номер 27, не си "решила да отстъпиш", както се опитваш да се оправдаеш, а си направила това, което на теб ти е харесвало да сториш. Все пак поздравления, че се гримираш умерено и държиш да изпъкваш с естествения си вид! :) Отново ще напиша това, което вече писах и на номер 21: Никоя жена не се гримира тежко заради мъжете, освен ако няма за цел да изкопчи някоя изгода от това, т. е. да се продаде по-лесно, вместо да разчита на лични качества. Аз харесвам жени, които се гримират умерено, само с цел да подчертаят женското си излъчване, докато тези, наклепани като мумии с дебела замазка, са отблъскващи за голяма част от мъжете. Джорд Лукас навремето беше казал "Съвършените ефекти са тези, които не си личат", а аз, като ценител на женската красота, ще перефразирам думите му - "Съвършеният грим е този, който не си личи".

Номер 29, аз пък никога не се "гипсирам" в присъствието на красива жена с класа. Но пък ми е правило впечатление друго - колкото красиви, дваж повече грозни жени се изживяват като недостъпни принцески и след като разберат, че нямам БМВ 7-ца и натежаващ портфейл, понякога са ми казвали с презрителен тон неща от рода на: "Ама, кой си ти, че са смееш да ме заговаряш? Какво си постигнал? ". :) Вероятно поради тази причина повечето ми приятелки са били симпатични, и по-малко са били тези по-малко харесваните от мъжете. Именно с по-неугледните жени съм се нагледал на страшни театри и разигравания, както и редовните "проби" с цел да видят колко дълго мога да издържа гадно и променливо женско отношение. С хубавелките ми е било по-лесно - те си знаят, че са хубави и ако не ги устройваш, си го казват на мига. Докато ненадарените с физическа красота имат вредния навик да се пробват успоредно с още 1-2 мъже едновременно, като, разбира се, не напускат стария клон (мен), преди да се хванали за новия (този с по-щедрите "плодове"). Някои от красивите също го правят, но те обикновено нямат нужда да въртят едновременно няколко мъже, защото не се чувстват застрашени, че ако избързат да напуснат сегашния, после дълго време ще останат без мъжко внимание.

Номер 30/37, опитвал съм с чужденки (китайка, няколко шведки и финландки, рускиня, украинка, полякиня, германка, италианка, туркиня), но не се чувствам уютно с жени, които не говорят български език. :) Скандинавките са невероятно улегнали жени, работят наравно или дори повече от мъжете, поемат и тежка физическа работа и отказват помощ от мъжа. С удоволствие да ги уважаваш и да искаш още повече да им помагаш, именно защото не се преструват на чупливи принцески, чакащи все на мъжа той да плаща и върши всичко. Но аз не бих се забутал в чужда държава, сред чужда култура, с климат минус 20-30 градуса и с 1 слънчев месец годишно. Имаше го и моментът, че някои културни различия бяха твърде големи. Например китайката си оставяше обувките пред входната врата, заради разбиранията ѝ за чистоплътност, и после шареше с бос крак из цялото жилище, а аз пък си мисля, че по-чистоплътно за кожата е тя да бъде предпазена от чорап или домашни чехли. :) Бащата на туркинята искаше да я омъжва да турчин или арабин и ме заплашваше да ме коли, задето съм българин. :) Други пък искаха аз да се местя в техните държави, което не ме устройваше, нито те искаха да дойдат в България, така че нямаше как да се получи нещо дългосрочно. Същото се е случвало и с няколко жени от други български градове и села - все искат аз да се местя при тях и да ставам заврян зет в къщата на родителите им, зарязвайки градената с пот на челото ми фирма в моя град. :) Такова нещо не бих си причинил и за най-изящната фотомоделка. Избрах да си чупя главата с българските жени и отсявам внимателно. Има и чудесни нашенки, стига човек да е търпелив и да умее да прецени добре доколко е нацелил именно такава, а не някоя актриса. Номер 31 ти е отговорил защо трябва българският мъж да е по-бдителен при подбора на жената до себе си. :)
А иначе гроздето го обичам само сладко и задължително да е сорт без семки! :):):)

Номер 32, аз също съм виждал и познавам редица красиви "чакащи" жени, които стоят, подбират, стоят, подбират, и все не могат да се решат кой от идеалните мъже около тях е най-идеален. Понякога се поизчукват с някой по-здравичък играч, разделят се, после повтарят това през няколко месеца. Никога не се събират с мъже, които нямат висок клас нова кола и развита фирма. Искат да не работят и само мъжът да плаща, а от тях да се очаква само да харчат мъжките пари и послушно да си отварят крачетата и устичките. Някои станаха на по 40 и отгоре, а си стоят все така недостъпно държащи се моми и след още 5 години ще изтърват влака, защото вече и тежко гримираното им лице трудно прикрива истинската им възраст. Откакто започнах да печеля няколко пъти повече отпреди, няколко такива сладурани съмнително много започнаха да ме "харесват", че чак и сами правят предложения за разходки и излизания по заведения. Чудно защо преди не ме забелязваха. Със сигурност не е заради парите. :) В същото време виждам как те самите високомерно режат съвсем читави момчета, само защото последните са нямали късмета да са с дебел портфейл.

Номер 34/35, аз пък забелязвам точно обратното на това, което ти твърдиш. :) Все повече красиви българки си продават душата и тялото именно на описаните от теб дърти дебелаци с увиснали цици. И не се самозалъгвай - в чужбина, особено в развитите държави, жената не само си гледа децата и шета в дома, ами и работи и вади пари наравно с мъжа. Допускам, че си мъжки профил, пишещ от името на жена с цел да злорадства и да насъсква жените и мъжете в темата, но ако все пак си действително чак толкова заядлива и комплексирана жена, ще ти кажа следното: Не си мисли, че като избягаш там, ще продължиш да мързелуваш и харчиш мъжките пари, както би го сторила при мнозина български мъже, които правят грешката да позволяват такова отношение.

Номер 36, съгласен съм напълно. Има твърде странна разлика между изискванията от страна на женския пол към мъжкия такъв (какво да постигне и т. н. ), докато от жените се изисква единствено да нямат някои от най-лошите пороци: да не са мързеливи, да не изневеряват, да не лъжат като разпрани, да не са себелюбиви и с грешна себеоценка на скъпоценни принцеси, да не преяждат и надебеляват, да не са озлобени... Проблемът е там, че докато мъжете харесват и избират жената 100% заради самата нея, то много жени (с редки изключения) избират мъжа основно заради парите, които печели и колата/ите и жилището/ата, които е закупил с тях. И в краен случай, ако мъжът няма пари, поне да е 190 см, зобал химии и блъскал здраво в залата, по възможност и с повечко татуировки, че иначе на клетата жена самочувствието ѝ съвсем ще се срине, ако няма как другите жени да ѝ завиждат с какъв мъж се влачи на улицата, който да е "по-мъж" от техните мъже.

Номер 38, средно погледнато, мъжете са с по-груби черти и по-мускулести тела от на жените, което донякъде може да се счита като изказаното от теб мнение, че средно мъжете са по-грозни от жените. Обаче ти пропускаш ключовия фактор тук! Пак средно погледнато, доста от жените дори на средна възраст са ускорено състарени и сериозно затлъстели (на фона на общоприетите разбирания за добре сложена жена), докато доста от мъжете са с прилично развити тела и с най-силно изявен чар до към 50-те си години (на фона на разбиранията за добре сложен мъж). Погледни, ако щеш, и някакви ученички на по 15-18 години - дори и при тях процентът на затлъстелите е стряскащо голям, а като станат на по 25-30 години, положението ще е неспасяемо за повечето от тях. От друга страна, рядко има момчета ученици със затлъстяване и повечето са с нормално телосложение с добре развита мускулатура. Младежите в последните 10 години доста наблягат на спортуването, баскетбола, вдигането на тежести и прочее. Къде от комплекси някой ден да не са от тези "незабележимите" нормални мъже, къде заради чист интерес към спортна, но неоспорим факт е, че мъжете в България от по-младото и средно на възраст поколение са действително в добра форма. Същото, за съжаление, не може да се каже за повечето българки. Обаче странното че, че дори и напълнелите и некрасиви жени си примират и се натискат на добре сложените мъже, а имат пренебрежително отношение към останалите мъже, които са с нормално телосложение и без пари. :) Хайде, обясни, защо се получава така, че такива жени се "целят нависоко", макар самите те категорично да не покриват нормата за стройна и красива жена? Естествено, има и симпатични дебеланки, които си знаят какви са им шансовете с различните типове мъже и затова съвсем разумно не са нахални да се напъват при най-якичките пичове или богаташи. Трябва задължително да отбележим и това, че твоето погрешно мнение кой пол колко е красив се уповава на съпоставка между мъже без грим и сутиени срещу жени с грим и сутиени. Премахни грима и сутиените и моментално ще усетиш огромната разлика между жените със и без тези "помощни средства" за изопачаване на истинското излъчване. Почти всички от жените умишлено се срамуват/страхуват да покажат истинското си излъчване, затова се маскират с количества грим, както и искат да заблудят околните (и може би себе си) относно истинската форма и размер на гърдите си, повдигайки ги и увеличавайки зрителното възприятие за обема им със сутиен с подплънки.

Номер 39, много правилно! Поздравления за начина ти на мислене! :)

Номер 41, наистина един от основните проблеми в обществото ни е това, че повечето мъже не изискат от жените да си поемат тяхната част от плащанията (както е "на Запад"), а се оставят да бъдат възприемани за ходещи портфейли, докато с долната си глава мислят за заветната цел - междукрачието на жената. Но тъй като съм мъж с богат опит точно по темата, не мога да се съглася с теб, че повечето мъже си падат по жени използвачки. В действителност много жени са използвачки и много умело са се специализирали в достоверното преиграване с поведение, с което да заблуждават мъжа, за да изцедят повече пари от него. Ако мъжът спре кранчето с парите, тези жени моментално губят интерес и си плюят на петите. Същото се получава и тогава, когато една жена дълго време "не пуска" на някой играч - той не губи време, а веднага се насочва към следващата, която би му пуснала. Затова и двата пола трябва да са по-трезвомислещи в преценката си, за да се предпазят от проблемно общуване и обвързване с нежелан тип хора.

Номер 43, и това донякъде е вярно, но е десетки пъти по-рядко, отколкото масовия случай със самозабравилата се българка. Но аз се чудя друго: Защо толкова много мъже "се облизват" (както пишеш) за западните коли, работят и си ги купуват, а рядко има жени, които да работят и да си купуват собствени коли? Доскоро и аз бях от тези "льольовците" (любимата дума на жените, наред с "комплексар", "мухльо" и още няколко начина да кажат за един мъж, че не е заможен), защото нямах кола, а изведнъж се превърнах в желан ерген. Да му се неначуди човек... Преди беше любопитно защо никоя мома не ме щеше като млад и строен мъж, а сега същите моми ме искат като остарял и с водно* коремче мъж. :) *Не бирено, а водно коремче, тъй като алкохол не пия.

Номер 44, по принцип не е хубаво който и да било човек да бъде с друг човек поради интерес. Но също не е хубаво и да твърдиш, че ти се бил оправил денят, когато на някого му било гадно.
Няма как да се съглася с теб, че нямало грозни жени. Както има красиви и грозни мъже, така има и красиви и грозни жени. Красотата/грозотата са двете крайности, с които обобщаваме физическото излъчване на човек, като те не са съизмерими стойности и всеки човек си има свои представи кое е красиво и кое не. Същото важи за слабите и дебелите хора. Няма как да наричаш всеки, който не харесва даден тип жена, с думата "комплексар" и да вярваш, че това е самата истина. Както споменах горе, всеки има свои представи и вкусове, така че не можем с лека ръка да заповядаме или изискваме от другите да ни харесват, само защото на нас ни се иска да бъдем желани от тях. И на мен ми се е искало през годините в даден момент някоя жена да ме хареса, но винаги съм бил наясно, че тя си има едни представи за "идеалния мъж" и ако аз не се вписвам в тях, значи няма как да очаквам да ми обърне сериозно внимание дотолкова, че да ме пожелае пред всички останали. Имах наскоро и случай една жена да ме харесва, но в един момент се обезвери много, когато разбра, че съм 5 години по-млад от нея. Каза, че сигурно ще я зарежа, като остарее с още няколко години.
Аз пък никога не съм имал предварителна нагласа и вкусове за "идеалната жена", поради което и съм бил както с хубави, така и с грозни момичета, както с такива с хубава кожа, така и с пъпчасали, както със слаби, така и с нормални и пълнички, както с млади, така и с по-големи от мен, както без дете, така и с дете от друг мъж. Общото помежду им е било, че поне в началото са показвали някакво добро отношение и са давали вид на стойностни момичета с ценностна система, близка до моята. По-късно някои показаха други черти от нрава си, но не съжалявам за нищо (може би само за невъзвръщаемото време), тъй като придобих опит дори и от най-големите си разочарования. :)
Затова, запомни, че ако ти си от нетолкова желаните жени, това е напълно в реда на нещата - хора има всякакви. Красивите жени пък имат друг проблем - покрай тях има тълпи от свалячи и е трудно да преценят кой от всичките е искрен и кой само иска да се домогне до влагалището им. Отделен е въпросът, че най-често си избират точно най-големия простак, спечелил пред останалите ухажори я с пари, я с мускули, я с наперено поведение, което жените по някаква своя си логика разчитат като "идеален", а после си патят и реват, че всички мъже били гадняри и използвачи.
Права си за впечатлението си, че трудно ще успееш да впечатлиш мъж с лак на ноктите на ръцете и краката си. Затова ти препоръчвам да наблегнеш на най-доброто решение - спортуване и подходящ хранителен режим. Ще се убедиш, че тези две неща в съчетание вършат чудеса! :) Самата ти ще се харесваш повече, дори ще ходиш по-леко и ще се чувстваш подмладена, а ще подобриш и здравословното си състояние. Сигурен съм, че и повече ще се усмихваш, а именно усмивката е най-добрият грим за една жена! Усмихнатата жена излъчва самоувереност и немалко мъже биха предпочели някоя по-обикновеничка жена с лъчезарно излъчване, отколкото някоя безлична кифла с нагъл поглед. Също и се обезкосмявай на местата, където считаш, че ти би желала да си гладичка и да му е приятно на мъжът до теб. Аз също следвам моя си програма за отслабване и тя вече дава своите плодове - за два месеца отслабнах с 10 кг, без никакви диети. Напротив, хапвам си шоколади, пици и други лакомства, но не ям хляб и тлъсти храни, както и такива със застрашително количество Е-та. :) Също смених и режима си на хранене, като вместо по 2-3 пъти дневно с големи порции, вече се храня по 5-7 пъти с малки порции. Като тегля чертата, пак изяждам горе-долу същото количество храна, но е разпределено по-добре през деня и така стомахът има възможност да преработи и усвои калориите по по-удачен начин. Желая ти успех и гледай по-положително на нещата! Ти можеш да постигнеш много, но само и единствено, ако лично положиш усилия. :)

Номер 45, аз не виждам инстинкт за размножаване и оцеляване. Виждам влечение към мързела и чакането друг да се счупи от работа, за да бъдат използвани неговите блага наготово от мързеливите. И срещу това най-общо е прието да се заплаща с разтваряне на краката. Навремето му казвахме проституция, но поне беше явна, а сега е извратен вариант на скрита проституция. На теория тя не се огласява и казва в прав текст, но на практика съществува повсеместно в обществото ни.

Номер 46, пределно ясно съм изложил впечатленията и доводите си най-горе в темата. Ако от прочетеното ти не си успял(а) да разбереш защо съм съставил темата, може би ще ти стане по-ясно, ако прочетеш текста още веднъж. За останалите предугадки в мнението ти грешиш сериозно.

Номер 50, прочети какво написах малко горе до номера 21 и 27. Жените се гримирате, за да постигнете дадена своя цел, а не заради мъжете. Мъжете са оправданието, но не и истинската причина да се гримирате. Истинската причина е, че с грим вие жените се харесвате много, много повече, а без грим повечето от вас не харесват истинския си облик, който виждат в огледалото. Пиша това с добри чувства, а не с цел да се заяждам. Дано ме разбереш правилно! Имам позната, на която просто не ѝ отива да носи грим, затова пък естественото ѝ излъчване е много сладурско и трябва да се радва, че е от късметлийките, на които не им се налага да прибягват до тежко китосване, за да кърпят самочувствието си. Прочети добре и мнението на номер 52 - има много истина в него.

Номер 56, хареса ми какво си написала и особено много как завърши с думите "предпочитам да предизвиквам възхищение и уважение в мъжките очи, отколкото похот и първични сексуални помисли! ". Голям процент от мъжете харесват точно такъв тип жени като теб, напук на погрешната представа, че уж сме били искали само наконтени безмозъчни кифли, които "пускат" на всекиго.

62.   61 (автора), че мъжете си падат по използвачки, са мои лични наблюдения, естествено може и да не съм права. Също и по жени, които изневеряват. И поради незнайни за мен причини, тези мъже си търпят женките, търпят да ги използват за всякакви изгоди, търпят изневерите, търпят егото им да бъде тъпкано и седят с тях месеци, дори с години, сякаш няма други жени. Ставала съм свидетел на подобни "връзки" неведнъж или два пъти. Може би една от причините е "престижът", че ходиш с най- красивото момиче в училище или кварталната красавица, но за сметката на смачканото ти достойнство.
Но това е едно на ръка. Познавам момичета, които не са меркантилни използвачки и са готови да обичат. Да, малко са, повечето жени са под всякаква критика, но е факт, че все още има изключения. Обаче си стоят сами и никой не ги иска, а не е като да са дебели, грозни, неподдържани или с кофти характер. И аз си задавам въпроса защо е така от почти половината си живот. Защо такива жени остават незабелязани от повечето мъже? Защото не са скандални? Не излъчват секс? Не са похотливи? Нямат скандална външност или скандално поведение? Защо мъжете пишат във форумите как много биха искали такива жени и как биха ги уважавали, а на живо не ги отразяват, а понякога се държат гадно с тях? Не само на улицата, но и в училище, колеж/университет, приятелска компания. Така и никой не ми е отговорил на тези въпроси, вероятно и няма да го направи.

По въпроса с нещата на Запад - чела съм мнения от местните в държавите, които изброи, че повечето жени там също разглеждат мъжете като ходещи портфейли, че са груби и арогантни, че феминизма е промил мозъците им и пр., но все пак, това са само мнения в Интернет. Друго е да общуваш с хората от въпросните държави. Моите уважения към тях, ако жените им наистина са такива, каквито ги описваш.

Black Sabbath

63.   Авторе, голям умник св извъди, но с тая нагласа не знам колко жени с грешни или безгрешни преценки ще ти вържат. Май ще си седиш сам и нещастен, щото ако беше щастлив нямаше да киселееш толкоз.

64.   Подобряването на гена се свежда само до по-добре изглеждащото тяло и до там. Не може да влияеш на ръст, пропорции на тялото и т. н. Погрешно е да смятаме, че избягването на лошата храна и лошите навици (не казвам, че ги приемам) ще доведе до по-симетрично лице, а нека се съгласим че това е едно от основните неща във външният вид на човека, и именно основен фактор при избора на партньор. И пак идва въпроса защо ако тези хора реално са доволни от това което са, и начина по който изглеждат, трябва да полагат някакви усилия за да го променят.

65.   По начало жените (не само българките) трудно приемат реалността, когато не пасва на тяхното самомнение. Забележи, не казвам, че не я разбират, а че не я приемат. Възможно е всъщност много жени да имат представа, че имат различни недостатъци, но полу-съзнателно да са решили да живеят в отричане на реалността и в илюзии. Спомням си две различни жени-шефове, при които съм работил и двете бяха направили някои огромни и очевадни грешки и напълно ги разбираха, но моментално след това решаваха да се отдадат на избягване на реалността и да търсят отчаяно какво и кого друго да обвинят. За жените е непоносима мисълта, че може да са сбъркали в нещо.

Защо е така не знам, може да е заложено в гените, може да е резултат от това, че жената винаги е център на внимание само защото е жена и е сексуално привлекателна, без от нея да се очаква някакво лично усилие по-различно от това да се къпе (т. е. да не мирише лошо). Отделно, освен, че е център на внимание, ухажорите й винаги си премълчават или се съгласяват с нейното мнение, колкото и глупаво да е, само и само да й се харесат и да спечелят някоя минутка от нейното внимание или току-виж да се озоват в леглото й. И в резултат, жената е свикнала винаги да е права, винаги да е харесвана, да не приема критика и от там да не приема реалността.

Разбира се, това може да е само един фактор, а не единствената причина. Ако се върнем пак на гените, може би жените са програмирани да са по-близо до детската психика, за да намират общ език с децата и съответно по детски са склонни към илюзии, отричане на действителността, когато не им се харесва, суеверия, силни и непостоянни емоции и т. н.

66.   Блек Сабат, номер 60 съм.
Та казах, защо и по-грозните са се претенции, ама ще кажа също, че въобще не съм съгласен с последното ти мнение... за стойностните жени, които били подминавани. Че кой не харесва подобни жени, бре. Те мъжете на какви грозотии се мятат, какво остава на една добре изглеждаща мацка. Ама нямала нагло или секси поведение-абе кого го интересува бе, мен поне не. Напротив-още повече бих харесал такава жена-секси поведението си ще го покаже пред мен, когато сме насаме ;-) Няма нужда всеки да го гледа.
Че то такива жени свободни почти няма, ти казваш мъжете бягали от тях или не им обръщали внимание. АБСУРД.

67.   № 65 Всичко което си казал в коментара ти е абсолютната истина. Виждам, че си зрял и интелигентен мъж и много добре си преценил , женската психика. Вижда се, че в живота до сега си преминал с отворени очи и отворено съзнание. Браво на теб, както и на автора.

68.   66, подписвам се под думите си. Няма как да съм секси или предизвикателна, защото излъчвам невинност, която пречи, но съм далеч от грозотиите. Резултатът - сама съм. Същото беше и с най- добрата ми приятелка. Много такива момичета се оплакват тук, че никой не ги цени. Така, че ти може и да не си съгласен, но думите ми са самата реалност. Жените, ставащи за връзка, са необвързани, а леките - във връзки. Има и изключения, но не говоря за тях.

Black Sabbath

69.   Здравейте! Исках нещо да кажа, защото твърде ме озадачава някакво разпасано и развихрено самочувствие на кръгли нули във всяко едно отношение, обаче преди мен №6 е казал всичко. Тотално сбъркана ценностна система, съответно и самооценка, едни медии, излъчващи по 24 часа емисии за дебили... моди, плеймейтки... дивотии на куб, - е, няма как да не се отрази върху хората. Деградация до плашеща степен. То като погледнеш какви ни управляват, и ти става ясно всичко.

70.   №11, прочети коментара на №29. Може би в него е обяснението за пустотата около теб. Чувстват, че не са за теб и ти не си за тях. Лъчезарна си, и с това им потискаш самочувствието, (може би). Когато имаш пред себе си едно такова лъчезарно момиче, някак трудно се отпускаш, ставаш малко неуверен, долавят, че пред теб пошлости и стойки няма да имат нужния ефект, а това за мъжа-сваляч е смърт. Ето може би защо спазват дистанцията и дори те принуждават да правиш първи крачки за сближаване. Но пък това жена да прави първа крачка е доста мило и не е чак толкова страшно. То не е някакво обещание за секс, просто отвореност, липса на предразсъдъци, на префърцуненост и пози.

71.   Номер 68 - Здравей, сега се включвам, но ние и преди сме говорили и имам добро мнение за теб. "Много такива момичета се оплакват тук, че никой не ги цени. " - Въпроса е, че такива момичета трябва да са отворени към нови перспективи, да са експанзивни а не да чакат нещо да им се случи. Ако такива момичета искат отношения те трябва да ги инициират вместо да чакат някой да ги забележи, после пък ако ги забележи не да се държат плахо и дръпнато. Разбираш ли, проблема с такива момичета е, че нещата с тях стават много трудно и мъчно затова няма много желаещи да им обръщат внимание. Нещата за да се получават трябва да стават лесно и приятно. Аз знам нагласата на такива момичета и техните очаквания, те искат някой да ги забележи, да прояви внимание към тях, да им отделя време, да е търпелив, да ги чака докато се отворят и разцъфнат. Проблема е, че никой не му се занимава да чака, да влага в нещо, да проявява търпение за нещо което може да не доведе до нищо. Живеем във време в което нещата стават бързо и трябва да са ефективни. Например ти не ходиш до селото да си купиш зеленчуци въпреки, че може да са по-добри от тези в магазина нали? Отиваш до магазина, защото е по-лесно, по-бързо и по-удобно. Същото е и при романтичните отношения, нещата трябва да са лесни, приятни, бързи. На хората не им се занима и нямат търпението да чакат, ние сме базирани на култура която иска нещата да се случват веднага. Яде ти се нещо определено - отиваш и си го взимаш, искаш да отидеш някъде - отиваш. Няма чакане, няма отлагане. Ако се натъкнем на проблеми, бавно обслужване, ако трябва да полагаме някакви допълнителни усилия то хората просто си тръгват и отиват да правят нещо друго и забравят цялата тази работа. Същото е и с отношенията - ако нещата не стават лесно и приятно хората си тръгват. Значи ако такива момичета искат отношения те трябва да направят така, че общуването, отношенията с тях да бъдат лесни, приятни, без усилия и търпение и тогава няма да има причини за оплакване.

72.   Ти кога успя да опознаеш всички българки, че да разбереш колко са им грешни преценките?
Това е една от многото гнусни теми тука, пуснати за да обижда женската аудитория и да провокира омраза. Наред с обидните теми за жени с деца, неподдържаните жени, дебелите жени и прочие тъпотии!
Като ви чета, не се учудвам колко злобни, самотни мъже има напоследък и колко много българки се изпожениха за чужденци.

74.   Блек Сабат, номер 60 и 66 съм.
Нямаш никакви оферти или нямаш такива от мъже, от които ти искаш да имаш. Със сигурност си подминала не малко предложения, защото не са дошли от мъже, които те кефят. Едва ли дори от обкръжението ти-работа, познати и т. н., не получаваш или не си получавала преди предложения-изначално ей така за кафе, обяд, вечерно излизане и др.
Много жени са така-надценяват нивото си и се чудят що маса готини мъже не им налитат. Или ако някой налети, си казват, че е повърхностен, само търсещ секс и т. н. и пак накроя си остават сами.

75.   71, не знам дали нещата с мен биха били лесни и приятни. Предполагам, че щяха, ако бях срещнала такъв мъж. Няма смисъл двама души, които се харесват, да бавят нещата с месеци, но и идеята "от днес сме гаджета, утре ще бъдем интимни", също не ми допада. А може би зависи и от това как двама души си влияят. С един човек нещата биха ти се получили по- бавно, с друг по- бързо, а с трети - от секс на първата вечер, така че нещата едва ли зависят само от един или два фактора.
Няма как да не съм предпазлива, защото повечето момчета (а и момичета) търсят основно секс, а аз не желая да бъда използвана (то никой не иска).

74, не надценявам нивото си. Ако става на въпрос за външен вид, даже се е случвало приятелки да ми казват, че имам странен вкус за момчета. Ако говориш за финанси - богаташи не познавам или не съм обръщала внимание, а досега не се е случвало да се интересувам конкретно от финансовото състояние на някого. Предполагам, че всички, към които съм изпитвала сериозни чувства, са били около състоянието на семейството ми, което е средно. Да, случвало се е на няколко пъти да получа предложения, на които съм отказвала. Преди години щеше да се получи между мен и едно момче с две- три години по- малко от мен, но отказах, защото прецених, че чувствата ми не бяха достатъчно сериозни за връзка и защото тогава, по време на летните сезони, не живеех в града и то по цели лета, а неговото предложение дойде месец преди края на учебната година. Но както и да е, в предният си коментар не говорех конкретно за себе си, а като цяло, защото това е една огромна загадка за мен, която - като гледам - няма еднозначен отговор. Някои мъже откровено не харесват по- свитите жени, други ги слагат под общия знаменател на леки (което е вид защитна реакция, предвид какви са повечето млади жени), трети се страхуват да ги заговорят, четвърти не могат да ги срещнат, защото средата им е такава и пр.

Black Sabbath

76.   Номер 60, много добре казано. Точно това породи и желанието ми да създам настоящата тема, тъй като ми беше любопитно и мнението на останалите хора. Изглежда не са малко хората, които са забелязали тази нелогично висока себеоценка у много жени, градяща се не на личностни качества, а на изкривена представа, идваща от повишения интерес от страна на свалячи с крайна цел това между краката.

Номер 62, донякъде е така, както пишеш, но няма как основно да виниш мъжете за това, тъй като в пъти повече са използвачките, падащи си по мъже и специализирали се в женски прийоми и хитрости, с които да източат повече пари от въпросните мъже. Курвалъкът и негласната проституция, основаващи се на принципа "давай ми почерпки и подаръци и ще ти пусна", са сериозно ширещи се из страната ни в последните 20-ина години. Освен това, ако една жена изневерява, това не е, защото (по твоите думи) "мъжете си падат по жени, които изневеряват", а защото нравът ѝ е такъв, че няма добра ценностна система и не изпитва скрупули да изневерява.

Виж за какъв повсеместен разврат става дума в гепиме и други подобни страници в Мрежата, например. Вероятно и много от тук пишещите имат деца, които са си пуснали там голи обяви и не подозират какви ги вършат зад гърба им. Преди години имах една 12-годишна съседка, която си беше направила профил точно в гепиме и родителите ѝ си продадоха апартамента и се преместиха в друг град от срам, че малката им хубостница беше лъснала на голи снимки там и си предлагаше тялото на дядовци срещу "почерпки". Същото се случва и в ало. бг и къде ли още не.

А редица жени остават "незабелязани", защото една от основните грешки на повечето жени е, че все "чакат" да бъдат забелязани, все "чакат" мъжът да прави първата крачка и следващите 1001 крачки, все "чакат" мъжът да е действащото лице, а те да са "чакащите" и "избиращите".
И не мога да се съглася с твърденията ти, че мъжете пренебрегват стойностни жени. Защо ли? Ще ти кажа. Другата основна грешка авторите с номера 66 и 74 вече ти я посочиха много добре, а и аз самият я засегнах най-горе в темата ми. Това е прекомерно високата себеоценка на такива чакащи жени, които се целят нависоко в мъже, които са очеизвадно над равнището им, а пренебрегват всеки мъж, който не спада към тези "най-" от мокрите сънища. И аз съм имал няколко познати жени в приятелския ни кръг, които бяха (и все още са) пълни, някои ниски, некрасиви, някои и доста пъпчасали, изгърбени, неспортуващи и т. н., които категорично не харесваха нормални мъже, а ревяха подир разни свалячи-ебачи с привидно много кинти и готини коли/мотоциклети, доказали се като квартални бройкаджии и несериозни говеда в живота. Дори и сестра ми (симпатична и с леко наднормено тегло, като теб) на младини пренебрегна две свестни момчета отличници от нейния клас, които я ухажваха, а беше лудо "влюбена" (наред с почти всички ученички в даскалото) в училищния сваляч побойник с дълга коса и татуировки, който беше ходил в ТВУ и повтаряше 8-ми клас няколко години. Тогава едва я спасих да не е поредната му зарязана бройка. Но други нейни съученички пропищяха от него и после, вместо да им дойде ума в главата, години наред продължаваха да пренебрегват обикновени момчета. Аз си падах по една от тях, малко под 150 см висока и още 13-годишна беше с наднормелно тегло, но тя си беше вирнала носа и "имаше очи" само за някакви хулигани с по 5 години по-големи от нея. Преди няколко години тя изяви желание да излизаме на среща, но аз не съм луд да се хвана с подобна лицемерна ж-ца. Отделен е фактът, че тя с нейните цигари, алкохол, вредни храни и обездвижване (мързел) се е занемарила дотолкова, че още на христова възраст има удивително състарена кожа и е допуснала да изглежда като 50-годишна лелка с тяло на разплут морж.

Номер 63, в случая ти киселееш в стил "Крадецът вика: Дръжте крадеца! ". Темата е да изразяваме личното си мнение по поставения въпрос. Няма нужда от злоба, затова се поукроти малко.
Но все пак ти позна, че жени с грешни преценки за себе си са ми "връзвали". Съответно съм се спасявал от тях скоро, след като съм разобличавал истинската им същност. :)

Номер 64, подобряването или влошаването на гена се случва постоянно, всеки ден от съзнателния ни живот! Вредните храна и навици имат пряко отношение към влошаването на гена ни (който и ще предадем на своите бъдещи деца), а полезната храна и спортуването благоприятстват подобряването му. Да приемем, че ти си пушачка (причина за рак на белите дробове и мозъка), лапаш пасти и вафли с безброй отровни Е-та я тях (рак и болен черен дроб), пиеш газирани напитки с аспартам и много кафе (причиняват рак и Алцхаймер), ядеш тлъсти храни (запушва артериите), не спортуваш дейно. И идва ред да ставаш майка. Предвид изредените вредни навици, има многократно повишена опасност от малформации за плода, произтичащи именно от начина ти на живот.
Една моя позната е алкохоличка и заболя от цироза (рак на черния дроб), като ѝ забраниха да има дете в близките години, тъй като опасността да роди дете в увреждания е огромна!
Наред с влошеното ти здравословно състояние (дори и да не го усещаш външно, проблемът съществува вътре в теб), пороците в начина ти на живот допринасят и за по-изгърбена стойка, отслабена мускулатура на цялото тяло (включително и по-увиснали гърди), повишено количество мастна тъкан (повишено потене и отделяне на неприятни миризми), схващания, лошо смазване на ставите и прочее нежелани последствия. Всичко това ти разваля гена сериозно, колкото и да си въобразяваш, че той си седи все един и същи. Запомни, че генът е нашето ДНК, а то е всъщност съвкупност от "записки" за състоянието на нашия организъм! Ако си самопричиниш затлъстяване, ракови образувания и други болести, ще предадеш същия ген и на наследството си и твоите деца също рискуват да бъдат затлъстели и болни, със слаба имунна система!
От друга страна, ако водиш природосъобразен начин на живот и спортуваш дейно, ти ще имаш по-малко вредни вещества в организма си, по-малък риск от ракови образувания, по-малко сланини и потене, като в крайна сметка генът ти ще се подобри допълнително спрямо това, което ти е било предадено при раждането ти и съответно ти ще предадеш по-добър ген на твоите бъдещи деца!

За едно нещо съм съгласен с теб - като се грижим да сме в по-добри здраве и спортна форма, ние имаме възможност да се харесаме и съберем със също по-добър в тези две отношения човек, а така и подобряваме по още един начин предавания на децата ни ген. Ако сме запуснати и затлъстели, имащи вредни навици, ще успеем да привлечем вниманието само на себеподобни, което не вещае нищо добро за нашето бъдещо поколение.

Номер 65, съгласен съм с мнението ти. Бих отбелязал обаче, че не генът определя нашето поведение в обществото, а ние самите избираме как да се държим с хората около себе си. Ние затова имаме мозък - да разсъждаваме с него и да вземаме решения, въз основа на последствията, които преценим, че ще се случат след тези решения. Една по-ухажвана жена (независимо красавица или някоя неугледна дебеланка, която свалячите искат просто да позалъжат и наебат) съвсем логично започва да се мисли за твърде добра, само защото преценява по броя ухажори около себе си, че е "вървежна", съответно представите ѝ за самата себе си стават по-високи и започва да се цели в по-класни мъже. И тук е проблемът на повечето такива жени, защото тяхната представа за себе си се гради не на преценката им за собствените им качества като личности, а от броя на свалячите. А повечето жени изтървават най-ключовото - не количеството, а качеството е важно! Ако една жена е ухажвана от само един качествен мъж, това е много по-точен показател за нейните качества, отколкото някоя повлекана, около която кръжат като рояк комари 10-ина кандидат-ебачи. Но именно втората жена, свикнала на съмнително ласкави хвалби, почерпки и всевъзможни други изпитани в практиката начини свалячите да привличат внимание и да карат жената да се превъзнася, ще се помисли за голямото добрутро и ще ѝ се покачат "акциите" по най-глупавия и първичен начин, заради което ще започне да "реже" всеки стойностен мъж, за когото счете, че е твърде "скучен", "предвидим", "неборбен" и прочее. Ти добре засегна тази тема и те поздравявам за трезвия ти начин на разсъждение! :)

Номер 67, благодаря ти за учтивото включване! :)

Номер 68, стойностните обикновени мъже без стероидни мускули и татуировки си умират да имат точно невинно изглеждащи жени. Те ценят жената заради самата нея, а не заради курвенски дрехи, тежък грим и леко поведение в обществото. Не е ясно откъде си с толкова различно мнение по темата, но мисля, че твърде много наблюдаваш какви жени са около най-вървежните мъже около теб. Ако се загледаш все пак и в нормалните мъже, които не са "батки", ще видиш, че до тях има също такива стойностни жени, като почти никоя от тях не е от тези, които ти описваш като предизвикателни.

Номер 69, съгласен съм с теб. Ще си позволява да допълня, че действително сме заливани от всички посоки с пошлост и гнусни примери за подражание. Но ако човек има вяра в себе си и е трезвомислещ, той не може да се поддаде на подобна пропаганда, независимо колко мощно е застъпена тя около нас. Доказателство за това са мнозина жени и мъже, които са свестни, напук на всичката отрова и простотия до шия, с която ни облъчват. Важното е да ценим себе си, защото ако съмеем да го правим, то ние имаме свободата и силата сами да решаваме какви ще сме като Човеци!

Номер 70, и аз се присъединявам към призива ти жените да бъдат по-освободени и да не се срамуват/страхуват да поемат първата крачка, или - ако усетят мъжки интерес - да не чакат до второ пришествие, докато откликнат на желанието за общуване.
Жени, ме си мислете, че като сте по-общителни с мъжа, той ще ви помисли за "лека", или че давате обещание да си "легнете" скоро. Искате равенство между половете - дръжте се с нас, мъжете, като с равни! От това единствено ще спечелите! Заговаряйте ни, усмихвайте ни се, намигвайте ни, канете ни на срещи или разходки, спортни мероприятия, кино... Повярвайте, почти всеки мъж ще ви оцени истински с това ви поведение и нещата ще се случват по естествен начин, без да се налага "да чакате" до безкрайност и с това да отпъдите мъжа с хладината и привидната безразличност в ответните ви реакции. Вижте какво се случва с това прекомерно чакане и подбиране - дори и да усещате интерес от страна на някой кадърен мъж, вие предпочитате да си стоите и да чакате, а накрая си избирате някой натегач да ви напълни корема и после се превръщате в поредните бройки в статистиката за самотните майки с некачествени татковци на децата им. Номер 71 също е написал правилни и полезни за вас съвети. Прочетете внимателно инеговото мнение!

Номер 72, на една заядливо-недовиждаща по-горе вече бях обяснил, че никъде не съм писал "всички българки", а "много", "доста", "повечето" и други подобни думи, ясно указващи, че се касае не за всички, а за част от тях. Сега го повтарям и за теб, и за всички бъдещи като теб, за да не продължавате умишлено да изопачавате написаното от мен в темата. Четете по-добре, моля! Къде ви се привижда думата "всички"? Тя излиза единствено изпод собствената ви клавиатура! Българският език е достатъчно ясен и изразителен, за да не се получават подобни сериозни грешки. Няма нужда да пълните темата с явни предубеденост и заяждане.

От автора.

77.   № 72: "колко много българки се изпожениха за чужденци"
Като теб, нали. И ти си една от тях. Как го омагьоса твоя чужденец

78.   Аз съм 71 - Искам да поздравя автора за темата и за умните коментари.
До 75 - Един пример от днес относно това, защо жените както казах е твърде препоръчително да улесняват мъжа. Ходи ми се на парти, да потанцувам - днес. Каня дама номер 1 - виждали сме се няколко пъти, забавно и е с мен, смее се, последния път и исках телефона за да се уговорим за някое парти и ми го даде. Каних я преди няколко дни - имала други планове, добре както и да е, приемам го. Каня я днес - щяла да пише на някаква своя компания да дойде и ако се разберели щяла да дойде. Питам я - ами ако не искат? Тогава нямала да дойде - имала други планове. Пожелах и приятно прекарване тогава и тя на мен ако не сме се видели тази вечер, защото аз и казах, че отивам така или иначе. Заключение - тази дама номер 1 ми отказва по един или друг начин вече два пъти и това е твърде много за мен, въпреки, че ме харесва и е очарована от мен. Предполагам, че е предпазлива, не иска да изглежда лесна или нещо подобно, не знам какво точно и се върти в главата. Резултата от това какъв е? Аз се чувствам обиден от нейното отношение и не мисля изобщо да я търся повече. Слагаме точка на дама 1. Сега за дама 2 - това е втората опция след първата. Познаваме се, посещаваме редовно едно и също мероприятие, забавлявали сме се заедно, харесва ме, заговаря ме като се видим, усмихва се, флиртува и т. н. Пиша и - поздравявам я на галено с малко име, тя ми казва викай ми еди как си, не така. Хубаво - приемам. Каня я - нещо била болна, но ми пожелава приятно прекарване. Хубаво - пожелавам и бързо оздравяване. Резултат - повече едва ли ще я каня, но ако тя ме покани вероятно ще се разберем. Дама номер 3 - от известно време и коментирам постове и т. н. Приятен характер, неконфликтен, дори когато аз съм повдигал за нещо въпрос тя е по-склонна да не влиза в спорове, забавна, весела и т. н. изобщо приятен човек за компания, има само малък проблем с теглото. Поканих я - тя и без това ще ходи, страхотно. Ще остане и още понеже аз ще дойда по-късно. Резултат - надявам се да си прекарам добре в компанията и. И така какъв е извода от всичко това? Извода е, че жени които ми отказват, дърпат се, твърде предпазливи са, ме обиждат и повече не искам да се занимавам с тях. Тези които му приемат, с добър и приятен характер са и правят нещата лесни - с тях се виждам. Другите може да ме харесват, но играят, правят се, мислят, че така по някакъв начин си вдигат цената, но какво всъщност се получава? Получава се това, че аз съм обиден и не ми се занимава с тях повече. Те може да изглеждат супер, да са много свестни момичета - те всъщност са, но не ме улесняват, с тях нещата не са лесни, приятни и т. н. Така, че извода е, че такива момичета имат своя шанс, но го пропиляват поради някакви свои страхове, прекалена предпазливост, несигурност, желание да се правят на по-трудно достъпни или нещо подобно. Ако те не правят общуването лесно и приятно то много трудно ще намерят някой, който да ги търпи докато излязат от черупката си, дори и да са страхотни хора. Съжалявам, но така седят нещата.

79.   76, не знам откъде реши, че си падам по батки, особено със стероидни мускули. Честно. Избягвам ги, а и рядко ги засичам, защото не движа в техните среди. Нито искам.

Black Sabbath

80.   76, не знам откъде реши, че си падам по батки, особено със стероидни мускули. Честно. Избягвам ги, а и рядко ги засичам, защото не движа по техните среди. Те трудно биха ме възприели, както и аз тях.

Black Sabbath

81.   От номер 21 до автора. Не заслужавам 21 милиона хаха и в никакъв случай не съм заядлива. Кефи ме, че си пуснал подобна тема , но в никакъв случай повечето жени не са такива, каквито ги описваш. И възприята на всеки са различни. Не можеш да съдиш за женската красота по броя обожатели или защото няколко натегача се въртят около една жена и я харесват. От къде ти хрумна, че едва 5 жени са красиви в действителност и си заслужават самочувствието, а останалите 80 са със самочувствие без покритие? Заслужават ли тези жени да бъдат обсъждани изобщо. Според мен за всеки влак си има пътници и всеки намира това, което търси. Под обвивката се крие цял един човешки индивид, уникален със свое ДНК. Не мисля, че статистиката ти е точна, защото и аз живея в тази държава и има много скромни момичета, с ниско самочувствие и достатъчно красиви, но стеснителни. Те не биха се доближили до отворковците и плейбоите. Тяхното самочувствие се дължи на това, че са различни от другите. И аз съм от скромните девойки, но с възрастта човек се научава, че това не е правилния подход за каквото и да било. По-добре е да си със самочувствие, даже и без покритие, отколкото да те мачкат, защото си добряк. И все пак красотата се дължи на ген, колкото и да се поддържа един човек идват бръчките и болежките и тогава дали ще си спомня някого кой е със висока самооценка и кой не. Не съм сляпа, както ти твърдиш, но аз гледам на хората по различен начин. Оценявам ги по качества, дела, за мен всички са красиви. И красотата също е качество, но не е достатъчно за нещо повече. Даже може и без нея. Самочувствието може да бъде и защитна стена за жената, когато отказва да бъде с някого, защото не го харесва. Някои мъже харесват красиви жени, други търсят умни, трети харесват и умни и красиви, четвърти искат да е спортистка, пети да готви добре и да е самостоятелна и така нататък според мои наблюдения. Жените също търсят различни типажи мъже. За всеки, който търси и каквото търси има някого, няколко и така нататък. Но и нивото пада надолу, стремежа към богатите е нашумял, всеки си мисли че е някой и добродетелите изчезват малко по малко. Аз мисля, че се целиш там, където жената изисква само бонуси (пари, бижута, развлечения ) и затова имаш тези наблюдения. ( Красиви натокани и когато покажат естествения вид, не са толкова красиви, но са способни да командват, да правят мили очи и да продължават да имат огромно самочувствие). Може и да греша, но имах подобна случка с едно момче, не направи нищо, защото негова приятелка му каза, че съм грозна за него, защото тя го харесваше, а той ме харесваше с години и не направи нищо, но за мен той не притежаваше нищо повече от своята красота, щом е способен да слуша своите псевдо приятели. Надявам се да оценяваш жените малко по-стойностно. Красотата я имат тези, които парадират с нея, но само тя не оправя нещата.

82.   Жените които описваш в темата не знайни защо определяш като мнозинство. Всеки ден по улицата виждам съвсем нормално изглеждащи жени, въпросните екземплярки сигурно са от твойто обкръжение? Къде ги намираш?

84.   78, излизала съм на срещи само няколко пъти в живота си, но това, за което говориш, не е предпазливост, а просто нежелание да излязат с теб по една или друга по причина. Бъркаш двете понятия. Ако една жена наистина иска да се види с теб, то няма да ти откаже или ако наистина има ангажименти (а някои жени наистина имат такива), ще те потърси, когато има възможност.
Под предпазливост имам предвид да не си легна с някого на първите срещи, да не започвам връзка с него непременно в първата седмица, да държа да го опозная максимално и такива неща. Аз лично отказвам срещи и запознанства на момента, защото не вярвам да излезе нещо. Нито искам.

Black Sabbath

85.   Аз съм номер 21 и 81. Паднах от стола като прочетох коментара на 71- 78. Леките атмосферни влияния и теб те отвяват, после защо жените били предпазливи. Ти такива си търсиш и се чудиш защо ти отказвали тези, които виждат какъв сваляч си и не са толкова леки, бързи и за едното бързо питие и секс, затова отчаяните ти се връзват. Интересно до каква бройка сте стигнали с автора, че май доста опитни се извъдихте. А като мине и секса и жените са с много недостатъци. Ама какво ли говоря. Те по принцип всички са с недостатъци и грешно преценили, че са достатъчно най - най, за да бъдат с най-великия, давай на следващата. И това не е предубеденост, а моята гледна точка. Но отново не съм заядлива. Една жена иска много повече от секс. А по-умните ще ги помниш с години, защото са те обидили, щом не са се съгласили да бъдат в твоята компания. Само че има много -по стойностни мъже, които са готови да преобърнат света и да бъдат едно цяло с половинката си и които търсят една единствена жена. Евала на тях, даже и мухльовци да са. Ако бях мъж щях да се радвам да бъда шейх, всяка вечер удоволствия с красиви жени, като щракна с пръсти.

86.   №78, ти много лесно се обиждаш. :) Ако наистина харесваше някоя от тях, нямаше да се обидиш или откажеш толкова лесно (само след 1 или 2 отказа). И самият факт, че имаш списък, по който ги търсиш, показва колко лековато ти е отношението към жените по принцип. Те го осъзнават и това е причината да ти отказват. Личи ти явно колко си несериозен. Ти си типичният сваляч, който си търси бройка и прелита от цветче на цветче. Така че обиждай се колкото си искаш. :)))

87.   85, в голяма грешка си. Много мъже подобно поведение просто ги отблъсква. И ако си легнела с него на първата вечер... ами не, няма да си помисли, че е курва. Зависи от жената-нещата се усещат. С моята мацка си легнахме на втората среща и вече гоним 14 г. брак.
Понякога човек иска нещата да му се случат веднага-емоцията е двустранна, яко е ни на двамата и т. н. и т. н. И като единия е много настроен, а другият каже НЕ, това кара човек да се отдръпне. Някои хора са такива.

Номер 1 съм, мъж на 45 г.

88.   Имам чувството, че тази тема е написана от озлобена жена, която се има за "естествена", "не кифла", "не намазана"...

По някакъв начин иска да си избие злобата, която е натрупала в себе си, от постоянни сравнения с другите жени и вътрешното осъзнаване, че има по-красиви и желани от нея.
И търси подкрепа в този анонимен сайт, с цел някакво жалко повдигане на самочувствието, като намери мъже, които харесват точно такива като нея.

А ако темата е наистина написана от мъж...

Еми, ето типичен комплексар, който не му е провървяло с някоя (или с всички, с които се е пробвал) мацка, като не му е отговорила, блокирала го е, не му е обърнала внимание, почувствал се е за пореден път отблъснат, нежелан и толкова му е гадно, че обсъжда жените и външността им, гримовете, самочувствието им..

И толкова много е задълбал във всичко това, а не може просто да приеме, че не е харесван. Сигурно се е "целил" в точно в този тип жени, за които е писал, което го доказва самата тема..
И самото заглавие.

Авторе/ке,
а ти имаш ли "действителна представа" за самия/самата себе си, че си тръгнал/а да обсъждаш не само жените, но и техните "обожатели".

Да не говорим за "статистиката", ако така мога да я нарека, която си написал/а в началото. Намирам я за повече от жалка. Чак ми става едно такова тъжно за хора като теб.
Въпросът, отговорът и съветът си ги задръж за себе си. Възползвай от тях и не влагай толкова "енергия" за неща, които "уж" не харесваш.

"Дългогодишният" ти опит май се базира от сайтовете за запознанства.. Елмаз - хаха, не го бях чувала с години. Изобщо не подозирах, че още съществува!
И още нещо.. сравняването на българките, испанките, рускините.. на западните и северни европейки, на незнам си кои, съм забелязала, че го правят индивиди, които се имат за големи разбирачи на жени и нали имат точно "опит", а всъщност само те се възприемат за такива.

"Истински и отговорни" мъже... Така ли се определяш?
Изобщо ако си от мъж, защото прочетох малко от написаното от теб и ми идва прекалено да се обясняваш за клипове в Google преди и след грим, за сутиените, за порното и начина на заснемане.
Ти хубава гримирана мацка не си ли виждал на живо? С хубаво дупе, а не само да "изглежда" на снимки, а да е такова и на живо?

Почти съм сигурна, че си жена...
И то супер комплексираната жена!!!!
Жена, която живее в свой свят и намира обяснение за всичко, което другите жени имат - тяло, снимки, ефекти, вниманието върху тях..
Това успокоява ли те?
Кой знае как изглеждаш? !

Чела съм теми тук от мъже, които се жалват, че жените не харесвали умни и добри, начетени, а си падали по простаци, грубияни и тн, но като твоя случай с тези гримове, филтри на снимки, приятелка с фото за бъдещата 2020, реалността и фон дьо тените, типовете обожатели, измамното самочувствие на жените и това на какво се изграждало...
По-добре да не си мъж като се замисля..

ж, 27

89.   Защо ли? Защото автора не си пие хапчетата и също така, защото гроздето е кисело. Седи си сам и съчинява безумни теми, пита и сам си отговаря. То не бяха разведените жени и мъже с деца, то не беше чудо. С една дума, на българска територия няма достойна жена за него, вероятно и в мулти вселената. Може би защото е братовчед на принц Чарлз по линия на прабаба си Гинка от село Долно Уйно.

90.   На 30 години нямало как кожата да бъде свежа? ! Божее, колко ограничено изказване. Не само, че може. Напълно естествено е. Ако човек не води застоял живот, не се тъпче с боклуци и не прекалява със сладкото. Не пуши. И използва малко и качествена козметика.

А това със снимките не го ли правят и мъжете? Нима не гълтат биреното шкембе и не зализват пооредялата коса? Или качват снимки от преди 10 години, където са минус 7-8 кила?

Съгласна съм, че има жени а и мъже, които имат нереална представа са себе си. Винаги и имало и винаги ще има. И какво? Сами се излагат мислейки, че са друга класа.

91.   78, заблуждаваш се. това, че тези момичета правят нещата трудни за теб, просто означава, че са заети с това да ги правят лесни за някой, който е много по-голям от теб. жените са заляти от такива предложения и избират 1-2ма, които са най-високо в йерархията по външност, характер и кариера

92.   78 съм, извинявам се, че малко измествам темата към мои преживявания, но смятам, че така се обогатява. Продължението на историята от партито в понеделник. Видях се с дама номер 3, но и тя нещо беше странно дръпната (ниско самочувствие и прекалена предпазливост може би? ) а и наистина бях подценил ситуацията с килограмите и. Центробежната енергия която развиваше вследствие на килограмите и които иначе са добре разпределени правеше подаването на сигнали и контролирането на танца много трудно и се измъчих. Както и да е, зарязах компанията и се насочих към други дами. След няколко секси танца попаднах на точната дама която осмисли цялата вечер. Тя ме хареса страшно много (не я виня) и танците се получиха страхотно, привличането между нас беше толкова силно, че направо се усещаше във въздуха. По-някое време трябваше да си тръгвам, но и казах, че ми беше много приятно с нея и се уговорихме за друго парти (усмивката и беше до ушите). Не знам дали ще се видим пак и как ще ни завърти живота, но си прекарах страхотно и се радвам, че я срещнах и се запознах с нея. Сега да отговоря на някои коментари по-случая.
84 - Не е нежелание, защото ние вече сме си прекарвали доста добре заедно, желанието е налице. Аз там където няма желание насреща не си и мърдам пръста да правя нещо. Иначе съм забелязал, че ти си твърде предпазлива и дръпната и затова ти писах. Ти си предубедена, но същевременно изказваш разочарование, че не си оценена. Нещата за да се променят трябва да промениш и начина по-който гледаш на нещата.
85 - Хей, просто съм искрен! Гледай да не се удариш лошо като падаш от стола :-) Изобщо не съм сваляч а жените с които общувам не са леки, недей да ги обиждаш. Жени като всички останали са. Предубедена си и още как, веднага ме сложи в графата бройкаджия а това изобщо не е така. Не съм обвързан, така че мога да си позволя да се срещам и да общувам с различни жени. Когато срещна точната жена която ме улеснява и която не се прикрива и с която ми е приятно и нещата почнат да се развиват тогава ще спра да се виждам с различни жени и ще излизам и прекарвам времето си с нея.
86 - Вярно е, много лесно се обиждам и не търпя откази. Ако някоя ми откаже веднага се отдръпвам и се насочвам другаде. Лековато отношение? Ами да - защо не? Наситил съм се на женски драми и предпочитам нещата да са лесни и приятни и за двамата.
91 - Мне, всъщност ти се заблуждаваш. Изобщо не са заляти, всъщност са потънали в еднообразие а и няма желаещи да се сближават, защото е рисковано и могат да бъдат отхвърлени. Тези които го правят, го правят много предпазливо и отдалече. Аз съм изключение, смел съм и се насочвам директно и проявявам открит интерес, но както вече се забеляза и отношението ми е лековато. Просто няма начин, ако си смел и решителен ще получаваш и откази и затова не трябва да го приемаш много навътре и при първия негативен сигнал трябва да се насочиш другаде, натам накъдето получаваш приемане и позитивно отношение.

93.   Авторе, донякъде си прав. Но все пак само донякъде.
Ето да вземем мен. На 32 хич не изглеждам като лелка. Взех шоф. книжка на 28 и едно от момчетата на изпита (завършващо гимназия) реши, че съм негова възраст. Теглото и тялото ми са чудесни, като по-голямата част от този резултат не е ген, а разумно хранене без прекаляване с въглехидратите, спортни занимания и пиене на достатъчно вода. Образована съм, родителите ми нямаха финансова възможност да ме издържат и образованието си платих сама с работа и много лишения по време на следването ми. След това бавно, но сигурно започнах работа, израснах професионално и увеличих доходите си, като от няколко години са доста добри (не говорим за хиляда лева). Не чакам на чужда издръжка, дори не ми е хрумвало. Аз съм красива жена, в студентските години лесно можех да намеря “спонсор”, но тази идея ме отблъсква. Издържам се сама, подпомагам финансово родителите ми и брат ми. Съответно, съгласно описанието и след като не търся някой да ме издържа срещу интимности, аз имам право на претенции към мъжете. Под претенции имам предвид, че имам право на мнение. Истината е, че повечето мъже такава като мен ги плаши, защото те са свикнали да правят каквото си искат, понеже жената не може да се самоиздържа и няма къде да отиде. Аз не съм от жените, които ще станат в 6, за да изгладят риза на мъжа им. Защото считям, че той не е малък и може да си я изглади сам. Ежедневието ми е заето и нямам време за неща, които той може и сам да си свърши. Не съм сама, въпреки тези ми “недостатъци”. Трудно беше, но намерих мъж, който се гордее с мен, вместо да спира развитието ми. Мъжете нека помислят какво предлагат насреща, че да искат нещо по-различно от използвачка. Хем търсят секс робиня и домакиня, не пипват нищо вкъщи и пак недоволни... Няма да забравя как едно от първите ни гаджета като студентка имаше идеята да прекъсна на 21 г., за да имамее деца, защото за жената не било важно да има образование. Комплексираше се от това, че съм по-умна, и потърси “решение”. Според него всичко в дома беше “женска работа”. Не е чудно, че е бивш. Та така, драги ми мъже, помислете вие какво точно предлагате, и тогава имайте претенции. В повечето случаи мъжът получава това, което заслужава. Татуиран “батка” намира сродна душа със силиконови джуки, заедно градят бъдеще с основна интелектуална ценност чалгата... Огледайте се наоколо и се замислете, не получава ли всеки това, което задлужава?

94.   78/92, няма как да не съм предубедена и дръпната, защото многократно съм била пренебрегвана преди да ми се даде шанс да се докажа като човек. Бих казала, че различните ситуации в живота ми до голяма степен ме оформиха като такъв характер, но нямам намерения да променям нищо, защото така съм свикнала.
Все тая, не искам да обсъждам темата повече.

Black Sabbath

95.   Номер 78, ако една жена те улеснява прекалено не се учудвай после, ако улеснява и други или най-малкото ги е улеснявала прекомерно в миналото ;)
Общуването може да бъде приятно, взаимно и без жената да го играе лесна.
То общуването зависи и от теб - замисли се какво не правиш като хората, за да ти се дърпат прекомерно и да ти връзват тези, които са "лесни" или имат проблем с центробежната сила, създавана от килограмите им...

96.   Аз съм 78/92
95 - Уфф тук все ще намери някоя да философства и да търси негативното и да ме съветва да съм се "замислял". Какво да се замислям? Няма какво да се замислям и да изпадам в драми. Нещо щом не е наред или не ми харесва значи продължавам напред, не се набивам в тресавището на драмите и да решавам психологически проблеми и да го мисля - "ма то защо не стана". Дреме ми, че не е станало. Напред към светлото бъдеще и новите хоризонти :-)

97.   Човек като ви чете и разбира, че е по-добре да е сам.

Едните със свръх самочувствие и раздуто его, другите забутани и задръстени, все едно живеят в каменната епоха.

Толкова ли е труден баланса, бе хора?

Ме

98.   97, би ли обяснил какво значи забутан и задръстен като в Каменната епоха? Чисто любопитство.

Black Sabbath

99.   Black Sabbath,

По коментарите ти, виждам, че си умно момиче, така че би следвало да ме разбереш.

Днешният свят се лута от една крайност в друга, умереността изобщо я няма. Човек е необходимо да живее в настоящето, в съзвучие с новото, но без да е изгубил здравия си разсъдък и осъзнавайки уроците от миналия опит...

И между другото съм жена на 30г.

Me

101.   От автора:

Днес излизаме на пицария малка групичка приятели и една от мацките поде темата за парите, мъже и жените. Разговорът, естествено, придоби интересно развитие, когато една друга от жените се обади с (цитирам): "Мъжете постоянно се интересуват от дохода ми, а ние никога не гледаме парите! ". Сещате се, че всичките мъже в групата искрено започнахме да се смеем на глас, тъй като това въобще не е вярно. Аз се включих с: "Почти никой мъж не се интересува от дохода на жената. Но обратното... ", при което тя ме прекъсна разпалено и отвърна: "Ами защото обикновено мъжете не излизат в бащинство, а работят и осигуряват семейството! ". Секунди след това тя запецна и се чудеше какво да каже, тъй като в отговор на нейните "доводи" заявих, че: "Майчинството се случва едва тогава, когато жената забременее и роди. Дотогава тя има пълното право да е равностоен спътник на мъжа, да се подкрепят взаимно и също заедно да градят общото благо. ". Малко ме изгледа криво и ядосано, но знаеше, че не може да защити думите си с факти. Тя самата е на 42 години и досега не е раждала, няма собствени дом и кола, обаче има изисквания мъжът да има такива и за капак пак той да плаща за всичко. :) Свят широк - хора всякакви.

102.   Авторе, на голям философ се правиш и все в на другите купата гледаш - кой, как, какво и т. н. Жената има право да мисли, както и каквото иска.

Жилище, кола да не се купуват с месечна заплата от 1000лв., че жената да ги има? Е, за някоя 20-годишна катафалка може и да се спестят пари.

Това ли ти са критерият за ЖЕНАТА до теб - самостоятелно жилище, кола, доходна работа и да се изкъртва от работа, че да печелите на равно пари? ! Накрая ще искаш и еднакви плочки на корема да имате. То може би и затова я нямаш...

Нещо много грешки в превода ми се струват.

Ме

103.   От автора към номер 102:

1. Не ти прави чест и това, че обичаш да вменяваш своето поведение у другите. Явно си пропуснала (или услужливо си забравила) какво съм написал в последния си абзац горе в темата). По-добре напиши нещо градивно, а не разривно. Тези подмятания за "философстване" (явно написани с цел обида, сякаш според теб философията е нещо лошо) нагледно показват кой какъв нрав притежава;

2. Ако се замислиш, същото, което написа горе, с пълна сила важи и за мъжете. Аз ти благодаря за този пример! Както ти правилно отбеляза, че жилище и кола не се купуват с 1000 лева месечна заплата от жената, така не се купуват и с 1000 лева от мъжа. Ще те изненадам могъщо, но мъжките 1000 лева и женските 1000 лева имат еднаква стойност. Ако си внимавала в час по математика, би трябвало да ти е ясно. И двата пола имаме сравнително еднаква възможност да се "изкъртваме от работа" и да печелим пари, като при някои професии жените дори имат леко предимство, защото се водят "нежен пол" и може да получат помощ както от колегите им мъже, така и с чара си да привлекат повече клиенти;

3. Горе няколко човека обсъждахме това, че в България е повсеместно разпространено странното женско изискване мъжът да притежава собствена кола, по възможност и собствено жилище (или поне той да плаща за наема на квартирата, ресторантите, почивките, такситата, билетите на кино/театър и повечето ежедневни разходи), докато самите жени искат за тях това изискване да не важи, поради някаква тяхна си изкривена логика... Дали, защото се мислят за неземни принцеси, или защото имат влагалище, повече мастна тъкан в гърдите, по-тесни рамене и по-нисък ръст? Друга съществена разлика между половете не виждам. Ако ти - като жена - мислиш, че отговорът за това неравноправно женско мислене е различен от тези две предположения, предоставя ти се тук трибуна, на която да обясниш причината свободно, защото вашата, удобна за вас "логика" живо интересува хиляди мъже.

Очаквам от теб или разумно подкрепени доводи с учтив тон, или плахо мълчание, или още по-настървено заяждане. Три възможности - изборът е твой!

104.   Авторе, всичко написано ЛОГИЧЕСКИ, а и не самое, е така. Реалността обаче е друга, която пък кара жените да имат претенции. Когато е малко по-готина, тя е офертирана постоянно-в работа, на улицата, в заведенията... навсякъде. Предлага й се също така всичко, което казваш, че не си длъжен. Е тогава защо да се лепне за някой такъв с 1000 лв. Цената й се вдига и тя го знае-има избор.

105.   Докато обръщате отношенията между двама души на битпазар от рода на "аз предлагам това, ти онова, ама онзи/онази дава повече" и т.н., нещата няма как се наредят, нито за мъжката, нито за женската част. Много трудно двама човека могат да бъдат абсолютно еднакви, а и не е нужно. Важни са чисто човешките качества, като - доброта, чистосърдечност, честност, откровеност, състрадателност и т.н. Това кой, колко пари изкарва изобщо не е толкова важно, защото не си говориш с парите и парите не са до теб в тежък момент. Затова и все повече бракове се разпадат след няколко години и още толкова са само за пред хората. Защото се гледат пари, коли, апартаменти и прочие.

106.   А пък аз какви пълни и грозни жени съм виждала да имат претенции до небесата не е истина просто. Не се замислят какви са, ама все тичат лиги и се натискат на яките пичове. И грам не отразяват нормалните момчета. Май автора това има предвид. Аз съм сравнително красива и поддържана и винаги съм се стремяла да съм с подобни на мен момчета, тоест нормални и поддържани, даже не красавци или с богати родители. Стига да имат добро отношение и да не са простаци. И с по-ниски от мен съм била. Да, не е мечта на никоя жена това, но ако обичаш някого, ти свикваш с него толкова, че ти става идеал за мъж и другите са вече без значение. Понякога ме е срам от някои мои по-пълнички приятелки, че се мислят за голяма работа. В мое присъствие говорят грозни неща за други слаби и поддържани момичета, че курви били и прочее, и не е трудно да се досетя, че колкото и да търсят моята компания и хубавите момчета около мен (подозирам затова се въртят с мен), тайно ми завиждат, че в мое присъствие никой не ги забелязва. Не знам какво щях да правя на тяхно място, в крайна сметка никой не си избира родителите, но със сигурност нямаше да клеветя другите жени и да завиждам, а вместо това още повече щях да се поддържам, ако си знаех недостатъците. Незнам хора, според мен излишно спорите и най- добре всеки да си търси себеподобен.

107.   Авторе, не мога да те разбера, защо след като си бил вървежен със Северно и Западно европейките се върна към източно-балканските жени?

Интересно е, какъв ще е ефекта от цялото това анализиране на българските жени?

По-скоро ми се струва, че някоя българка яко ти е била дузпата и сега си търсиш куп оправдания. Твоите впечатления са много субективни основани само на твоя личен опит, който определено е негативен. Явно е за всички, че голяма част от хората робуват на сгрешени идеали - изневери, култ към секса и разврата, морална нищета, егоцентризъм, пошлост, вулгарност, срив в човещината, бездушие. Избираме често поредната празна и лъскава опаковка с токсичен състав. Но да не забравяме, че според търсенето е и предлагането. Порното уби нормалният български мъж и проми мозъка му, така че не се учудвам на нарастващият брой ретушнати госпожици.

Но и да не забравяме, че всеки заслужава човека до себе си спрямо собственото си сърце. Така че в България има различни жени, както и във всяка държава по света. Има и от онези жени, за които пишеш, че са от изчезващият вид, но си рефрешни критериите и малко си понамали егото, щото е плашещо и обсебващо.

А колкото до философията (от гр. : φιλεῖν – обичам и σοφία – мъдрост), споко мъдростта върви прогресивно с възрастта, но не и алабализмите.

Ме

108.   Естествено, че ще плаща, та той мъж ли е или запъртък. Откъде се взехте толкова ограничени, стиснати и материално насочени мъже, гнус ме е от вас. Та той ако на жена си не плати сметката, на кого, той за какво живее изобщо? Та нали жена му ще му готви, ще му ражда деца, ще му направи уютен дом. Ай сиктир, мухльовци.

51-100 от 397