Срещнах жената, но е страшна каша
Здравейте,
ще давам накратко - случайно по работа срещнах една жена, бих го описал като любов от пръв поглед за мен. Направи ми огромно впечатление, а аз не съм особено впечатлителен, защото по цял ден съм заобиколен от жени и в работата и навсякъде и съм свикнал, но начинът и на говорене, разпаленото и обясняване на нещата, имаше страхотен пламък в очите и, освен това е много симпатична, точно мой тип.
Сега е кашата - аз съм с друга жена, която е страхотна, красива и забавна, споменах за пламъка в очите на другата, защото в моята това като че ли започва да отсъства. Но се борих много за нея, защото е много желана, до миналата седмица бях луд по нея, но сега не съм спирал да мисля за другата. Разпитах, оказа се че и тя е питала за мен, но пък си има и тя приятел от години.
Не съм сигурен за жената с която съм дали е моята сродна душа, по-скоро не е, защото имаме много различни мечти, но ми е добре с нея. С другата не съм имал възможност да говоря освен по работа, но заклевам се, очите не лъжат, имаше и други хора, но не откъсвахме поглед един от друг.
Не знам какво да правя, но мисля за нея.
Вие какво бихте направили?

Коментари

1.   Охо, охо, внимавай да не паднеш от двата стола на пода. Един мъж трябва да стои зад избора си. Понякога когато всичко се е наредило се появяват ах тези изкушения за да ни изпитат. Внимавай, защото действията имат последици които може да не ти харесат.

2.   Според мен тя е твоята сродна душа и ако не се възползваш сега, никога повече няма да имаш тази възможност. Щом настоящата не я чувстваш чак толкова близка, така или иначе ще разделие все някога. По-добре сега

3.   Действай, направи я своя!

4.   Каква е крайната цел?
Това е винаги въпросът. За всяко едно нещо.

На времето хората са търсили брак.
Сега ти какво търсиш?

5.   Уф и аз срещнах един мъж, но и там е голям каша, искаше ми се да е малко по-смел.

6.   Послушай сърцето си

7.   Използвай да се срещате по-често ще разбереш с времето.

8.   Да, раздели се веднага с първата и се пробвай с другата.
Щом с първата имате различни мечти след години просто няма да можете да се понасяте и ще се присъдините към другите хора, които обясняват, че няма любов, че удоволствието не е щастие и разни такива негативни неща, от негативни хора все. Казваш, че ти е добре със сегашната просто, защото те е страх да излезеш от комфортната си зона, а страхливите хора с времето се оказват едни озлобени чичковци и лелки, дето искат да убедят възможно повече хора да вървят по техния път и че техния път е единствения нормал, та дори и единствения възможен.

9.   Бъркаш физическото привличане и сексуалния глад с любов. Накрая ще останеш без нито една от двете.

10.   Абе как се търпите да бъдете с някой,само защото ви е удобен?!?Ужас!!!

11.   Да кажем разкараш сегашната жена , получиш новата и тя разкарва сегашния мъж , разкараните страдат и така нататък. Ако след две седмици видиш нова жена и пламъка към тази започне да изчезва, тогава как си представяш нещата ?

12.   Любов от пръв поглед означава, че сте съвместими физически, не като личности. Тъпо, че ти се е случило когато си обвързан, но по-добре да изчакаш да минат първоначалните трепети или поне да се опиташ да мислиш с главата си и да преценяваш реално жената. Не искам да те навивам, но любовта от пръв поглед е химична реакция на подсъзнателно ниво тъй като телата знаят, че сте съвместими да създадете здраво поколение. Следователно, каквото е за теб, това е и за нея - и тя е влюбена от пръв поглед. Въпросът е като изфирясат хормоните и свалите розовите очила дали ще сте съвместими за семейство, деца и т.н. Съветвам те, ако свгашната връзка е изчерпана наистина, да излезеш от нея, но да не правиш прибързани глупости като сватба и деца с новата, защото след 3 години може да съжаляваш (обикновено толкова трае).

13.   Ей, няма да се научите в тоя живот, а по-лошото е, че и в следващия ще сте така - : "...защото в моята това като че ли започва да отсъства. Но се борих много за нея, защото е много желана..." ! Лицепляс както се казва /Facepalm ако ти е по-удобно/. И като я спечели, на стената ли я окачи или опъна един транспарант през терасата?! Тя бори ли се за теб, или като поредната скучубретина, която си знае цената стоеше и чакаше?!
За да имаш добра и успешна връзка има едно основно правило - всеки трябва да направи крачка към партньора си! Затова се казва и "партньор", а не началник или подчинен! И не, не казвам жените да са "лесни", а просто, че и мъжът и жената трябва да правят крачка, а не единия да стои а другия да се бори за него.

Затова - успех с новата ти тръпка! И бъди умен! :)

14.   А защо гледаш толкова дълбоко на нещата. Още сте на фаза "палави погледи", а ти мислиш за живота си, жената до теб, влюбване ....
Като мъж на мъж - щом имате привличане, защо просто не правите секс - бурен страстен и ОТРЕЗВЯВАЩ. Може там нещата да не се получават, или след като отмине страстта, да погледнеш с други очи ...
Мисля, че това е най-правилния подход
М 43

16.   Зависи на каква възраст сте, дали имате деца и други неща, които усложняват ситуацията. Ако сте млади и без деца, действай, в другия случай първо се увери, че имате възможност за щастливо бъдеще , преди да си рабиете семействата.

17.   Коментари 2 и 3 са потресаващи. :Х
Авторът е обвързан, не е свободен, и току така да започне флирт и нещо повече с тази жена!!!
Не става въпрос за морална гледна точка, не ме разбирайте погрешно, но е твърде глупаво и двойствено, да започне нещо си, докато е обвързан, докато спи, храни се и говори с половинката си.
Като е станало "кашата", да застане като мъж и да си признае, чак тогава да даде шанс на друга жена.
Той не е тийн, че да му е широко около врата, и да няма никакви последици която и да избере.
Бъдете човечни, не лъжливи и двулични!!!

18.   Първо чукай. После ще анализираш положението. И пиши какво е станало.

19.   от 2 до 17

Не си ме разбрал. Имах предвид да скъса с настоящата, щом не чувства, че ще е с нея дългодрочно (т.е. така или иначе ще се разделят някога) и едва тогава да се пробва с новата. Нямам предвид да изневерява.

20.   Обмисли добре ситуацията. Намирам се в същото положение, но от страна на тази, която ти е хванала окото, само че необвързана, и тайно се надявах въпросният също да не е обвързан.
Мисля, че щом веднъж си започнал да обръщаш внимание на друга и да мислиш за нея, трябва да се разделиш със сегашната си приятелка, за да не я нараняваш. Със сигурност няма да й е приятно, ако се разделите, но в тази ситуация не смятам, че бихте издържали още дълго, ако ти заглеждаш други, а тя се бори за връзката ви. А относно тази, която си загледал - разбери дали тя няма намерение да се разделя с приятеля си, или дали не си разчел сигналите й грешно.

21.   Пламъкът в очите и на новата ще изчезне и тогава? !
Особено ако флиртува а си има приятел, значи ще прави с други докато е с теб.
Харесвате си все някакви мастии, после се терзаете какви били всички жени

22.   Действай, момче!!! Когато не си сигурен в нещо, няма смисъл да си пропиляваш времето. Подкрепям номер 16 напълно. Но няма смисъл да си губиш времето с човек, с когото не мислиш че ще се задържиш. Аз съм в същата ситуация едно към едно. В процес съм на действие.