Приятелката ми крещи - да се спасявам ли?
От няколко месеца имам приятелка. И двамата сме на около 35 години. Случвало се вече 2-3 пъти като се караме за нещо тя направо да започне да ми крещи.

Въпросът ми е по-скоро към мъжете. Случвало ли ви се е да сте с жена, която ви крещи и след това да е излезнало нещо хубаво от тази връзка?

Коментари

1.   Здравей, за мен отношението и към мен е на първо място над всичко останало. Съответно не бих ти препоръчал да правиш компромиси и да си затваряш очите за нещо такова, защото това няма да мине а само ще се задълбочава а и търпението ти в един момент ще свърши.

2.   И на 35 години питаш?

П. С. крещяла съм на мъж, но е имало за какво. Беше комарджия.

3.   Ако една жена крещи, значи може би има причина. Какъв е контекстът? Ако си крещи ей така за спорт, значи не е за тебе, а за ония с белите престилки.

4.   Ако не ти е проблем да ти крещи, стой си.

5.   Имах такава преди и се разведохме,с истерички не се забърквай,ще ти стъжни живота.
Бягай докато е време!!От опит ти го казвам.

6.   Щом ти е крещяла значи е имала за какво да ти крещи-нмаправи услуга на момичето и я отърви от себе си

7.   Всяка жена крещи при определени обстоятелства. Няма как да ти се даде адекватен съвет без да дадеш повече подробности. Ако започва да ти крещи за незначителни проблеми или дребно скарване, значи е истеричка и по-добре се разкарай от нея. Само, че това няма как да го определим без да разкажеш повече за връзката ви. Иначе това няма да е пречка пред голям брой коментиращи да почнат да ти дават генерални решения на проблема, вече дали ще ги приложиш преценката си е твоя.

8.   Не, не ми се в случвало, бягай! Какво, по-хубаво да ти се случи -да те бие? На там вървят нещата.

9.   Пич щом е на 35 и още няма семейство и има нещо. Имам две колежки на по 60 стари моми при въпрос защото не сте създали семейство те ми отговарят не сме срещнали правилния човек смисъл? В последствие разбирам че нито един мъж няма да ги търпи. Щом от самото начало е почнала с нервните кризи начи, багажа и с 200 нема кво да я бавиш оставиш ли я да ти се качи на главата край.

10.   Не крещят ли всички жени? Ако си я изнервил как искаш да реагира, със смях? Не го приемай толкова навътре.

12.   Леле как само ме дразнят коментиращите жени които оправдават такова поведение "щом ти крещи сигурно има причина" - ми то за всичко има причина! И за престъпленията има причина! Това не е оправдание! Спрете с този проклет феминизъм и оправдаване на всички женски постъпки! Какво значи има причина?!? Ми и той има причина след като му крещи да и избие зъбите, това ще го оправдае ли? Това, че тя имала причина не значи, че е правилно, значи, че тя е виновна, да тя е жена и тя е виновна. Повтарям - жената е виновна, набийте си го в главичките!

13.   Щом ти крещи значи има психични проблеми или Хашимото, да не е болна от нещо На мен някоя да ми се разкрещи отрязвам я веднага

14.   От автора:
За пояснение - както казах случва ми се да ми крещи докато се караме за нещо. В случая щом сме се скарали е имало някаква причина. Обаче аз съм се държал винаги уравновесено и не съм й крещял, говорил съм спокойно и съм се опитвал да обсъдим и изгладим проблема, а тя в същото време започваше да ми крещи. Това отношение ме озадачава. До сега не ми се беше случвало с друга жена такова нещо.
Не казвам, че и аз не съм бил виновен, когато сме се карали за нещо, но това с крещенето ми идва малко в повече и за това се чудя до колко е нормална тази работа.

15.   Най-вероятно те презира, защото не те смята за достатъчно мъжествен и крещенето е едновременно а) опит да те провокира да я поставиш на мястото й и така да й демонстрираш, че си мъж и б) изливане на яда от това, че се е обвързала с един немъж (в нейните очи)

16.   Инцидентно да си изпусне нервите при скандал - е ок, ама постоянно да ми крещи - тва не може да го бъде за дълго! Всеки по пътя си и така.. Споделям също мнението на коментар 15, почти сигурно е, че крещенето е провокирано от изтъкнатите причини нещо друго

17.   Въпросът ти е към мъжете, но все пак и аз да си кажа. Вариантите са следните:
1. Жената може да си е по-темпераментна и всъщност да няма нищо против теб. Как е в леглото?
2. Може да те мрази, но само след няколко месеца е малко вероятно.
3. Така е свикнала.
Моят бивш беше истерик и бях свикнала постоянно да се надвикваме. Нервите ми бяха разбити. Беше ми истински трудно да се приспособя към сегашния си приятел, който винаги говори тихо и спокойно, но мисля че вече успях.
4. Истерия.
Тук не се знае кой кой е - пак ще спомена бившия си. Милият беше толкова зле с главата, че въобще не се чуваше какви звуци издава. Все обясняваше, че той е жертвата, а аз съм истеричката. И майка ми така изобщо не се чува и е шокирана, ако някой ѝ отвърне със същия тон.

18.   Жени различни, причини много. Би могло да е с износена нервна система, както казва номер 17. Ако крещи при по-незначителни скарвания обаче, какво ли ще прави при по-сериозните?

19.   И какво, като ти е крещяла? С някой приятел не сте ли си крещели? С родителите ти не сте ли си крещели?
И аз крещя понякога на приятеля ми. Близките хора си крещят понякога. Понякога и непознати си крещят.
Или си трол и ни се смееш сега на коментарите :)

20.   Grow a pair.

Не е въпросът дали е женско или мъжко. Направи си труда да отстоиш елементарното си достойнство. Такова отношение не се търпи. Режеш, почваш наново.

21.   Номер 12 - съжалявам, че си комплексар, набий си го в главичката. За нищо не ставаш - набий си го и това в главата. Усещам колко много те е мачкала някоя и сега ТУК -СЕНЗАЦИОННО- имаш подиум. Жалка, тъжна история.

Авторе, викала е и какво да направим - не е окей, не е добре, но не е нещо крайно. Ако тя ти вика за някакви глупости - много просто, разделете се и това и го казва жена.

22.   А за какво крещи? Има ли причина (според нея) или просто е истеричка? Ако е второто, разкарай я.

Ако има причина за крещенето - пак е кофти, но не е нещо, което да не можеш да отработиш с малко мъжко държание. Вместо да обясни като хората.... Вероятно и в нейното семейство са ѝ крещели, затова и тя крещи. Когато пак започне да крещи, обясняваш ѝ бавно и последователно, гледайки я в очите с мъжко поведение, че ако има някакъв проблем може да ти го обясни като на възрастен човек, а не да крещи като майка към малко дете. Тогава задаваш рационален въпрос относно проблема, за да ѝ разсееш вниманието от емоционалността край крещенето. Разбира се, слушаш какво ти обясянва, защоот може действително да има някакъв проблем някъде и тя да има по-добро предложение за разрешаването му.

Ако ти крещи за някакви неща по теб (примерно се прибираш по-късно малко или си облякъл нещо, което не ѝ харесва или нещо друго си направил) - вероятно е да не те харесва. Щом тя е на 35 и няма семейство, вероятно е да е 'damaged goods' дето се вика - жена дето не става.

23.   Те жените крещят за най-малкото, бягай докато още можеш...

24.   Жена съм, но не приемам за нормално такова поведение - нормалните хора дори когато спорят/карат се, могат да го правят по нормален начин. Крещенето говори за неуравновесеност. Не ти трябва такава партньорка.