Загубих я и все още ми е трудно.
Здравейте, имах прекрасна връзка с наистина хубаво и добро момиче.
С течение на времето направих няколко грешки спрямо нея, които за жалост осъзнах късно и тя си тръгна. Вината беше изцяло моя. Не бяха непростими грешки от сорта на изневяра, а бяха липса на време, по-малко внимание и подобни неща(които не са маловажни). Опитах се всякак да говоря с нея, но тя отказа категорично като отделно бях блокиран навсякъде - телефон, социални мрежи и т. н. Просто нямах никакъв шанс дори за разговор с нея. Приех, че съм я загубил и затворих тази страница в живота си. Не очаквах, но изпаднах в депресия като не можех да се храня, не можех да работя, не можех да спя. Борбата беше тежка.

Вече минаха 4-5 месеца от раздялата и започнах да влизам в релси и реших да се виждам с други жени с идеята да си продължа живота. Оказа се обаче, че излизайки с друга аз не мога да спра да мисля за нея. Всичко е приключило, но просто аз нямам очи за друга. Снощи излизах с много хубаво и приятно момиче, разходихме се, пихме по кафе, срещата мина супер и тя каза че иска да се видим пак. Закарах я до тях и единственото което си мислех е как по бързо мога да си тръгна...
Знам че съм я загубил и че никога повече няма да се върне при мен, приел съм го, но сърцето ми явно вече го няма.

Коментари

1.   Колко време бяхте заедно?

Не можеш ли да я намериш не чрез социалните мрежи ами на живо? Обясни й, че ще се поправиш и наистина й докажи че си се поправил ако се сугласи да опитате отново. Пробвай. И успех :)

2.   Не се насилвай веднага да влизаш в нова връзка, дай си време да забравиш предишната и да си направиш равносметка за да не повтаряш предишните грешки. Ако останеш известно време сам няма да ти навреди.

3.   Можеш да погледнеш на нещата и под друг ъгъл - не ти си загубил нея, а тя теб. Това, което описваш като причина за раздялата са тривиалните женски оправдания, особено когато на хоризонта се е появил по-атрактивен ухажор. Не искам да пророкувам, но много скоро въпросната ще ти "цъфне" с безброй оправдания и извинения, особено пък ако те види в компанията на друга жена - мисли си за този момент и не допускай грешката да и даваш втори шанс. Сега няма да изпадам в подробности и няма да коментирам какво ще се случи ако я допуснеш отново до себе си - ти сам ще пишеш след някой и друг месец.

4.   "Опитах се всякак да говоря с нея, но тя отказа категорично като отделно бях блокиран навсякъде - телефон, социални мрежи и т. н. " - На мен това ми говори, че си се отървал леко, да? Ако тя е нарцис, който не може да прави компромиси, да прощава, тя самата да полага усилия за отношенията ви, така че да вървят а очаква от теб да си перфектен и да се вместваш в някакви нейни измислени стандарти то тогава тя не си струва и е по-добре за теб да си далече от нея. Този тип жени са самовлюбени егоистки които не гледат на теб като на човек а като на средство да запълнят някакви свои необходимости и ако ти се отклониш от "правилното поведение" просто бягат и те оставят. После естествено се оплакват, че са в лошо положение и че мъжете не искат "сериозна връзка". Защо ли не искат? Може би защото те самите не са сериозни а бягат при първия проблем?

5.   Стига рева за тая овца (предишната). Щом не иска да те вижда, защото не си ѝ обръщал достатъчно внимание - и не дава шанс за разговор, значи е самонадеяна патка. Мятай се на следващата и след 2 месеца ще се чудиш какво си се тръшкал за нищо. Отървал си се навреме.

6.   Хората, които влизат веднага в нова връзка, не осъзнават всъщност колко много грешат с тази си стъпка.
Правилно правиш, необвързвайки се към момента.
Изстрадай раздялата и след това с чисто сърце си дай карт бланш да се влюбиш отново, както си трябва, а не половинчато.
Имам много познати, които няма и 2-3 дни след раздяла си намират нови жени, започват да им свалят звезди публично само и само да се изкарат победители в раздялата си, да се изкарат по-добри, а после ми реват на рамото, че еди коя си им липсва брутално, ама не искат да зарязват сегашното момиче, понеже е добро и ги търпи.
Такива смотани взаимоотношения не ти трябват.
Или направи всичко възможно да си я върнеш или си дай време да пострадаш и да се излекуваш от болката си.
Има много литература за self help по темата в нета, потърси :)

7.   Бори се за нея.

8.   И аз преживях нещо подобно. Хаха все едно си го писал за мен :). По същата причина се разделих с него разстоянието. Преди да се разделим 1 месец не ме потърси и сложих край, и след това се сети за мен. Не е лесно, но ще го преживееш. Няма да лъжа понякога още мисля за него, но вече е много по-рядко. Разсейвай се, намери си хоби. Старай се винаги да правиш нещо, за да не мислиш за нея.

9.   няма вариант за събиране, пробвах, връзката е в миналото завинаги

10.   Ами трудно ще ти е, да беше мислил навреме. Приемал си я за даденост и сега ти е ред да страдаш така както е страдала тя. Всичко се връща на тоя свят.

11.   Разбирам те напълно. Това което не бива да правиш, е да не се обвиняваш. Всички грешим. Никога за провала на една връзка/брак не е виновен само единия. Но понякога стеченията на обстоятелствата довеждат до това, допускаме грешки и допускаме нещата да стигнат до там. Много хора не си дават сметка, че една връзка не е само цветя и рози, има кризи има и известна "умора". И в такъв момент, единия решава да зачеркне всичко. Пожелай и всичко най-хубаво. Ще го преодолееш-колко време? -при всеки е различно. Но не започвай нова връзка, за да забравиш старата. Направи го, когато решиш че бурята в тебе е отминала.

12.   Не започвай връзка, докато не излекуваш раните си... дали 5мес, дали година, няма срок за тези неща. Всичко иска време. Не подлъгвай себе си, нито друго момиче, така само ще загубиш.
След като толкова я обичаш, сигурен ли си, че направи всичко възможно да я върнеш, бори ли се за нея (не във фейсбук)?? Направи един последен опит, намери я! Ако не стане поне ще знаеш, че си опитал всичко. Дай си време и когато си готов да отвориш пак сърцето си ще го усетиш. Не бързай!

13.   Виж сега пич, много прекаляваш с чувство си за вина. Ако след време да речем хипотетично имате 2 деца, ипотека и безброй грижи, трябва да работиш здраво за да плащаш всичко, трябва да обръщаш внимание на децата и още един куп задължения, мислиш ли, че тогава ще имаш достатъчно време да и обръща внимание и да не я пренебрегваш? Това са най-евтините женски номера, с които се е опитала да си измие съвестта и да прехвърли вината на теб, за това спри да се измъчваш. На мацката ти просто и е омръзнала връзката ви и си е потърсила нова тръпка. Бъде повече мъж, вместо да ревеш и тегли майните и продължавай напред. Жените не обичат ревльовците, те обичат твърдите мъже, които ще се държат мъжки. Блокирай я и ти отвсякъде и я забрави, знам че е трудно, но всеки е минал през това. Сигурен съм, че след време тя ще те потърси, но ти трябва да си най-големия баламурник ако се вържеш отново. Хайде горе главата и успех

14.   Ако бях на твое място щях да се усамотя някъде за ден, два и да си задам следните въпроси - дали настина го обичам, дали си представям живота с него, дали го усещам като човека за мен, дали родителите ми го одобряват и т. н.

Ако на всичко отговоря с ДА, то щях да направя още няколко опита да се срещна с него, щях да обиколя света, ако е необходимо, за да направя опит и да не съжалявам някой ден и просто да съм спокойна и да знам, че всичко, което е зависило от мен съм го направила.

Ти си подходил по лесния начин като не си направил почти никакво усилие, а веднага си скочил да търсиш нова жена.

Това ли е любовта ти?

Ме

15.   Виновен си, но не пред нея, а пред себе си. Че си я разглезил по един или друг начин, и тя ти е правила фасони и те е разигравала. Наистина е овца. Сиктера, и си живей живота. Не губи нито миг време, какви са тия 6 месеца, за да я преживееш!!! Кви са тия глупости, бе, кво е туй чудо? С новия шанс, който ти се е отворил, си постъпил крайно лекомислено. Ми това може да ти е късметът и да си изпуснал точно човека за теб. Въобще не мисли за тая патка. Щом така леко те е изоставила, значи има прекалено високо мнение за себе си, а такава цял живот ще те тормози. Бъди доволен, че те е освободила от претенциозната си особа.

16.   Пиши и на и мейла от друг и мейл,извини и се за поведението си.Предполагам ти е казвала много пъти,но ти си я приел за даденост.Поискай среща и разговор,кажи и че я обичаш и че ти липсва.Според мен няма да откаже,и ако приеме наистина се попрви.