Напразно се залъгвам вече,а?
Здравейте,

На 23г. съм и имах връзка тригодишна връзка с момиче, но се случи така че се разделихме, по-скоро аз сложих край на връзката без кой знае каква причина. Както и да е. След като се разделих с нея се срещнах с една моя стара позната, с която не се бях виждал от 5-6 клас. Случайно се видяхме и я поканих да пием кафе, но нашето кафе продължи почти до сутринта. На всяка тема си говорихме с нея.
Започнахме да се виждаме всеки ден след работа, започнахме да изпитваме привличане помежду ни и нещата УЖ се случиха - целунах я, тя не ме отблъсна, а напротив, желаеше ме. Толкова хубав момент..

Та, аз мисля, че наистина съм влюбен в нея и тя в мен, но тук идва проблема.
Нека опитам да започна отнякъде..
Виждахме се два месеца като не сме пропуснали нито един ден. Понеже и двамата обичаме да пътуваме и да обикаляме ходихме на пикник, на разни забележителности из България, на разходки в други градове и всичко беше перфектно. На мен ми стигаше да съм с нея, само към нея гледах, а през тези два месеца съм се разминал с доста момичета и никоя не ми е привлякла погледа. Само тя е в мислите ми, бяхме направили планове за бъдещето(странно в двумесечна връзка, но все пак).. Буквално всичко беше приказка. Но тук идват проблемите - От седмица не сме се виждали, пише ми адски рядко, звъня й не ми вдига. Имаше моменти, в които буквално имах нужда само от нея, а тя не вдигаше. Оправдава се, че е заета от работа и искала да си почине след това. Наскоро почиваше и щяхме да се видим, но така и нищо не стана. Чаках я часове наред да ми пише. Казва, че ме харесва, привързана е към мен, влюбена, но ме отбягва? !
Аз никога не съм се сблъсквал с такова нещо, моят принцип е, че ако искаш нещо, то отиваш и правиш всичко възможно да го получиш. Толкова опити правих да я накарам да излезе от тях, но уви. Без успех. Вече съм леко отчаян. Да се откажа ли? Макар че това не е типично за мен и бих съжалявал адски, ако се откажа, но не трябва ли от двете страни да има желание?

Коментари

1.   Какво да ти кажем, отръпни се от нея и ти и виж реакцията й! Или си има друг или има някакъв проблем и е в депресия или труден период. Защо не за станеш пред нея, очи в очи ? Аз първо бих застанала очи в очи с някого, който ме отбягва, а после бих се отдръпнала, не, а видимо дали ще разбера какъв е проблема. Поне ще знаеш, че си опитал всичко, но и сега д аз се отръпнеш става, защото ти достатъчно си опитвал да се сближиш с нея. Тръгни напред, ако останеш в тази позиция ще се съсипе от тъга.

2.   Като гледам си отсвирен вече. Сега остава да го првживееш и да продължиш напред. Успех!

3.   Не де отказвай! Хората съжаляват за нещата, които НЕ са направили, а не за тези, които СА направили. Обикновено е така. Поне такава е равносметката на хората преди да умрат.

Забрави за всички правила, игрички и очаквания. Просто бъди себе си и ако отсрещната страна те види и приеме - значи сте един за друг, ако ли не - то се усеща. Стремежът към това момиче не е случаен, трябва нещо да се случи, запомнящо се.

4.   Абе как се втурвате от връзка на връзка 3 години с една и веднага влюбен в друга айде моля те! Личи си колко си пораснал.

5.   Като прочетох изречението " На моменти имах нужда само от нея " и ми идваше да се хвърля през терасата.
Какви са тея глупости бе? Каква толкова нужда си имал, та само единствено тя е била способна да я задоволи.
Спрете да издигате тея жени на пиедестал. Ако се беше държал като олигофрен с нея, щеше да имаш по-голям шанс.
Между другото за 2 месеца вие освен разходки, секс правихте ли?
Ако не сте правили секс... мисля, че вече знаеш отговора.
Само с пикничета и да гледаш към нея няма да стане.
Пак ти казвам. Жената предпочита да се чуди дали изобщо си падаш по нея, отколкото да си като кученце, което може да отведе където пожелае.
Отпиши я тази мацка.

6.   От автора: Правихме секс, да. Доста пъти, побъркваше се от кеф, надали е там проблема. Оправданието й все е, че е доста изморена от работа и искала да си почине след работа.

Към #5 - Момичето си е доста симпатично и умно. Учи висше, работи. Има доста амбиции за бъдещето и в част от тях и аз присъствах. Затова ми е странно как изведнъж се отдръпна. Познавам се със семейството й и те ме харесват, така че и варианта те да й говорят нещо отпада. И какво остава? И аз не знам. Иначе себе си съм бил с нея, разсмивал съм я страшно много пъти. И всеки път като се усмихне се влюбвам още повече..

7.   Към номер 5
Супер зле си, жалко, че повечето мислят като теб.

8.   Говорели сте си с часове. Виждали сте се всеки ден.... Дупе и гащи, сродни душички... Жената, обаче, това вече го приема като рутина. Става й скучно. Мернала е някакъв друг див и загадъчен субект, който е възбудил нейното любопитство и въображение и тя сега единствено за това си мисли - как да надникне зад тази негова интригуваща и непроницаема маска... Явно нещата не са утешителни за теб, но мъжът, винаги съм го казвал, трябва да гледа истината в очите. Жената иска да има някого до себе си, да за да не е сама, иначе егото й страда НЕПОНОСИМО! ... Обаче, ако е много питомен придружителят, тя бързо губи интерес - той вече е прочетена книга, и си търси ново четиво, което да й върне интереса към живота. Просто си и дошъл в повече - всеки ден заедно, всяка минута... знаете си и кътните зъби... Всичко си споделяте... - ти си й станал приятелка, а не мъж. Рутина и скука. Уви... Постарай се да направиш това, което те е посъветвала №1 - колкото се дистанцира тя, толкова и ти, не се напъвай да строшиш леда с глава - невъзможно е. Ефектът на огледалото. Опитай дори да й се покажеш с готина мацка. Е, има риск така нещата просто да приключат, ама за какво ти е такава, която няма да тръгне след теб, ако те губи? Или поне да се поинтересува, какво става с теб? Явно не те цени, вече си господин никой за нея. А, между другото, тая сега ти бие шута като възмездие за предишната ти приятелка, която си отсвирил, и то без видима причина. Явно момичето доста е страдало. Приеми така нещата.

9.   И да, както пише №5, ако не ти е пуснала, не сте се чукали толкова време заедно, явно те държи само за канарче, а ти си хвърчиш в облаците. Би трябвало да си поискаш - а така само тя не те взима на сериозно.

10.   Това е готов мъж под чехъл. Акселерат-чехльо, тъй да се каже. В перспектива, и не много далечна, тя и рога ще му слага, и то какви! Много пищни и разклонени, защото послушен мъж под чехъл престава да привлича сексуално жената. Сега е сляп от любов и тази перспектива той не я вижда, обаче хората са изучили добре алгоритъма на жената и вече са го написали в умните книжки. По-добре да я остави, защото ще си изгуби годинките и ще му изпие мозъка, ама като го гледам, сам се е наврял в хомота. Вие, като баща, сте длъжен да го предупредите, въпросът е, той доколко ще го вземе под внимание.

11.   Абе, всички сте неадекватни. Какъв чехъл, какъв секс, какви глупости, жалко е, че тия коментари са от жени, почти сигурна съм. Ако сте курви, не обобщавайте за всички жени. Аз пък харесвам мъже като автора, а вие се събирайте с пропаднали като вас и не давайте съвети за любов, защото понятие си нямате.

12.   До #11: Благодаря за подкрепата. Доста започнаха да ме нападат без причина, но както и да е, затова съм споделил историята си, макар и анонимно.

13.   Според бърз, но задълбочен анализ, бившата ти или някой друг е казал на сегашната ти как без причина си я разкарал. За някои това може да не е проблем, но както я описваш тя не е някаква обикновена патица, а е по-интелигентна и това е достатъчна причина вече да не те взима на сериозно. Така, че кажи точно защо отсвири предишната, за да ти дадем подходящи съвети за в бъдеще.

14.   Мисля си, че просто момичето има нужда от време за себе си, малко пространство. Всички имаме нужда от това. Все пак вие сте били почти нон-стоп заедно до момента...

Виж, проблемът не е заплетен --- Дай й време тя да те потърси следващия път. И виж какво ще стане - ако до седмица примерно не го направи, просто я попитай директно. Ще бъдете заедно или не, за да не си губите времето взаимно. Директността в такива ситуации не е безполезна. Но първи й дай мъничко време за себе си.

Успех!

15.   До 13: Честно казано те двете не се познават, а и никога не са се засичали някъде в града. Бившата не знае с коя излизам сега или поне аз така си мисля.

Сега нека кажа защо се разделих с бившата си - Последните 6 месеца нямаше нищо между нас, буквално не правихме нищо заедно. Аз й предлагах все да правим нещо заедно, да отидем някъде, дори ме режеше като искам да хапнем някъде навън. И все такова рязане от нейна страна. Нямаше желание за абсолютно нищо и реших да я попитам какво се случва с нея. Тя ми отговори, че просто няма желание за нищо. И така, дните си минаваха, а ние си стояхме вкъщи, правеше изключение като излизах с приятели. И в крайна сметка решихме да си дадем време и няколко дни по-късно аз й звъннах, за да й кажа, че искам да приключим.

А със сегашната или вече не знам каква ми е - Не сме се виждали доста време вече, сеща се за мен от дъжд на вятър. Ако направи една крачка напред, то след това прави две назад. А и тя е имала дълга връзка, която е приключила преди няколко месеца. Знам, че не иска изобщо да чува за бившият си и това го изключвам като причина, за да се отдалечава от мен.

16.   Аз съм №8, 9, 10. Съжалявам, погрешно пуснах тук коментар №10, той е предназначен за съвсем друга тема, но няма опция как да го изтрия. Затова изглежда така странно.
Въобще не те нападам, само искам да те предпазя от по-нататъшни неприятности и разочарования, защото твоите грешки почти всички ги правим. Приятелю, не слушай тая смахната от №11. Въобще, НИКОГА не слушай съвети от жени, още по-малко от момиченца! Те само те объркват. На думите на жени не бива да се обръща абсолютно никакво внимание, ако не искаш да се проваляш постоянно. И с двете е станало това. И двете ти връзки са поразително еднотипни. Как не го забелязваш, не знам. Историята с първото ти гадже се повтаря и с второто. Това потвърждава предположенията ми. Много им се нахвърляш, много им се слагаш, много им се разкриваш. Те не ценят тези неща. Омръзваш им. Именно № 5 има право, макар че кифлите тук го плюят, но те го правят, именно защото не обичат да бъдат разкривани, искат и в бъдеще да омайват и баламосват мъжете, а те да ги водят за носа и да си правят, каквото им скимне. Ако не направиш така, че тя да те търси, тя да тича след теб, тя да скучае за теб, а не само ти за нея, а пък тя да те реже и да ти играе номера, просто зарежи. Никога не им се разкривай прекалено, никога не им говори за чувствата си, колкото и да ти се иска. С това убиваш интригата.

19.   Авторе, не взимай съвети от номер 16, тези проверки, игрички и стратегии са за фалшивите хора, които не могат или ги е страх да бъдат себе си. Такива хора не са искрени, не може да им се вярва, още по-малко може да се очаква да обичат истински.
Никой уважаващ себе си и уважаващ човека насреща - няма да се опитва да привлича или задържа нечие внимание, да играе игрички, да се прави на психолог и да изпробва чувствата на партньора си.
Бъди себе си, не взимай съвети от номер 16 и такива като него! Те си намират майсторката или живеят сами и озлобени.

20.   №19, аз съм 16. А за каква да се разкрива, т. е, да бъде себе си, пред момиче, което с държанието си показва, че не го уважава? Не се счита с него, реже го, отбягва компанията му, показва му, че той не е важен за нея. Не е лоялна към него, демонстрира му безразличие. За какво да си вади душата на показ - това означава, че сам не се уважава. То ест, ти го съветваш да изпие докрай чашата на унижението, с което ще си разруши самочувствието тотално. После как ще го възстановява? Тя напълно се е закрила за него, а той да се разкрива, да е себе си? Логиката ти липсва напълно.

21.   Авторе, как се развиват нещата?

22.   От автора: Развитие нулево. Опитах хиляди неща вече и започнах да се изчерпвам.

23.   Може и да има конретна причина, а може и просто да се е уплашила от скоростното развитие на връзката ви и да премисля дали иска това. Подобно поведение е по-характерно за мъжете, но хора всякакви. Дай й време. Изчакай я, но недей да пренатягаш. Всичко така или иначе ще се нареди по един или друг начин. Животът продължава! :)
Ж30

24.   Авторе, лудата съм (както ме титулова номер 16)
- не знам дали момичето си заслужава, но ако чувствата ти са силни и ти смяташ, че си заслужава да ги вложиш - бори се, преследвай ако трябва, бъди краен!
Само така ще разбереш дали има чувства към теб - ако категорично те направи за пет стотинки, тогава се откажи, но за целта, трябва да я притиснеш максимално, само така ще разбереш какво има към теб.

Номер 20 - Ами ти, какво му предлагаш? - да стане робот, лицемер и гадняр като масата народ?
Аз искам да запазим добрите хора, не давай съвети, да бъде зъл, така, най-много да намери някоя зла жена, докато, ако бъде себе си (с богата душевност е, според прочетеното), то може и да намери жена, която да го оцени такъв-какъвто е.
А това е ценното.

25.   За някои неща мога да се съглася с №8, 9, 10 и 16, но за други - не!
Очевидно е преживял доста нелепи ситуации и говори с едно леко загатване на омраза към женското поведение.
Същност причините за подобно поведение идват от това, че жените просто си имаме афинитет към драмата! Факт! Независимо дали е собствената, на съседката, на колежка или в Сподели.
Конкретно за причините на това очуждаване на твоята приятелка са няколко:
-Наситила се е на сексуалното привличане към теб, с което и чувствата, които е имала са се изпарили (дори е леко спорно дали изобщо е изпитвала нещо към теб, ако заради това постъпва така);
-На хоризонта се е появил друг мъж, с когото не е сигурно дали ще се получат нещата (затова и в прав текст не ти казва, че иска да се разделите, а си оставя вариант да се върне при теб, ако не се получат нещата с другия);
-Изпитва уважение към личността ти и я е страх да те остави, осъзнавайки че ще те нарани, затова го прави по начин, по който "да се сетиш сам";
-Затънала е в работа и проблеми и се притеснява, че ако ти сподели ще я отхвърлиш;
-Не знае какво иска;
-Повлияла се е от мнението на човек, който няма добро такова за теб;
-Възприела те е като "приятелка".
Във всички случаи е грешно да я търсиш и грешно да не я търсиш, защото: ако продължиш да настояваш ще я отблъснеш и ще я накараш да те нагруби и зареже по най-тежкия начин за теб, но ако спреш да я търсиш и да настояваш да се видите може да си помисли, че не държиш на нея и така нещата ще станат по-лесно от към разтрогване на връзка ви.
Моят съвет е да продължиш напред, защото който и да е вариант от тези по-горе не е оптимален за теб. Сигурна съм, че някъде ще намериш човек, който да се бори за връзката ви така както ти го правиш сега.
Merriyah

26.   От авторчето: Преди две вечери се засякохме съвсем случайно - тя в компания на три момичета, а аз на моята групичка и с нея само се гледахме. Когато отклоня поглед от нея усещам как тя ме гледа. Но нито тя, нито аз направихме нещо. След като се прибрах вкъщи реших да кача снимка с нея в Instagram като Story и скрих лицето й с емотиконка нарочно. Беше първата, която видя това Story и ми писа малко по-късно - "Влюбена съм в теб, искам те, но в същото време съм ужасно объркана. " и аз й отговорих на това съобщение, но само го прочете и това беше. Пробвах да й звънна, но ми затваряше и реших да не настоявам, а й звъннах поне 5 пъти.