Пълните жени - трън в очите на мъжа.
Здравейте,
Пише Ви една пълна, но не дебела жена, висока съм 157 см и тежа 64 кг, но съм с доста едър бюст (чашка F). Бях 80 кг, но смъкнах до 64, сега се чувствам добре. Постоянно получавам комплименти колко съм красива, колко добре изглеждам и т. н., но няма един мъж, който да иска да е с мен. Имам много приятели мъже, с които излизаме на по бира, интересувам се и от мъжки неща, така че темите за разговор направо си валят от небето. Имам чувството, обаче, че това, че съм пълна ми пречи да си намеря приятел. Излезнах на среща с мъж, всичко беше прекрасно, много си говорихме, срещата продължи много дълго, той едва ли не каза, че съм жената мечта. В края на срещата, обаче, аз не бях готова за целувка и само го прегърнах. От тогава, 2 седмици, ни вест, ни кост. Наскоро приключих много тежка връзка, и мъжът го знаеше, просто имам нужда от малко време. Имам чувството, че просто като ме видя, че съм пълна на живо (не е като да не съм го предупердила, и по снимките минвъв фб си личи, никога не съм го крила) и се е уплашил. Ама никакъв го няма. Повечето ми приятели също си падат по клечави (буквално) или атлетични жени. Може би, затова имам такова здраво приятелство с тях. Наистина ли мъжете са толкова повърхностни, че могат да не дадат шанс на жена, само защото е пълна? Аз защо съм готова да преглътна някой друг недостатък, за сметка на положителна черта? Пълните жени, трън в очите ли сме на мъжете и защо това е чак такъв проблем? Благодаря предварително!

Коментари

51-72 от 72

54.   От номер 34/47 до номер 41/50.

На снимката изглеждаш приятно закръглена и явно се поддържаш с някакъв вид спортуване, тъй като краката ти нямат много целулит. Като си седнала, е трудно да се прецени цялостната фигура, но от този ъгъл краката ти са малко по-широки от моите такива (аз жени с точно такава фигура харесвам - да имат малко повече месце за пипване, но в същото време и стегнати), а аз съм 171 см на 83 кг. Трудно се сравняват мъжко и женско тяло. Аз самият по моя преценка дори и в момента не съм в нормата, но с подходящите хранителен режим и спортуване почти всеки ден отслабвам с по малко. Преди 2 месеца бях 93 кг и също имам хормонално неравновесие и много бавен метаболизъм, който си беше наред до към 30-тата ми година, но рязко се промени след това. Отбелязвам това, за да не си помисли някой, че съм от слабите хора с генетично отличен метаболизъм, който се подиграва на пълните хора. Напротив, всичко ми се "лепи" веднага и затова с воля съм си изградил навици на хранене.

Обаче намирам за странно да чувам и чета толкова много оправдания от страна на пълни и откровено дебели хора, най-често жени, които "със зъби и нокти" правят "всичко възможно", за да отслабнат, но по една случайност спортуването въобще не го практикуват под каквато и да е форма. Познавам една мацка, имаща доста широка талия от прекаляване с пържоли, пици и дюнери, която си въобразява, че като наред с тлъстите и калорични храни яде и по някоя шопска салата, това уравновесявало хранителния ѝ режим! Спортуването ѝ се свежда до вървене по 1 км дневно и тя си мисли, че това е достатъчно за изгарянето на поетите промишлени количества храна. Е, не става така!
Аз, например, тази сутрин към 5 ч. направих серия от лицеви опори, после излязох до центъра на Пловдив и общо извървях 9 км за удоволствие, след което се прибрах вкъщи, закусих и отново излязох да карам велосипед 25 км. Довечера при пазаруването ще извървя още 3 км, тъй като нарочно не пазарувам от най-близките магазини, а си избирам по-далечни такива, за да съвместявам двете неща в едно. Не ям хляб, макар че си позволявам рядко пица, торта, шоколад, но задължително преди или след спортуване. И ето затова, бавно, но сигурно свалям килограми. А колко от оплакващите се от "хормони", "хашимото" (или както там се пише), "недействащи" хапчета за отслабване и "неуспешни диети" се движат и спортуват така, колко от тях са отказали тестеното, колко от тях водят застоял начин на живот и мрънкат как не им остават дори 2 минути дневно за упражнения? Адски много, за съжаление! Много оправдания, много разтягане на локуми, но малко или никакви действия в правилна посока. Ако разчитате само на хапчета и диети, най-много да предизвикате обратен ефект и още повече да накарате тялото да съхранява запаси с мазнини. Калориите в тялото трябва да се изгарят, а за да се изгарят, е необходимо физическо натоварване и раздвижване на тялото.

Преди и аз бях тлъсто прасе, но вече не съм! А не съм, защото си седнах на четирибуквието, напсувах се едно хубаво, задето бях безотговорен към тялото и здравето си години наред, отказах хляба и всички пържени храни, като успоредно с това започнах да спортувам. За времето, което десетки напълнели хора писаха тук оплаквания и пускаха предълги теми как не могат да отслабнат, същите можеха да правят доста упражнения, които да им помогнат да се стегнат и влязат във форма.

Аз също ще помоля екипа на Сподели. нет да одобри моето мнение, защото ще приложа една моя снимка без показано лице, за да видите каква беше моята фигура преди няколко месеца при ръст 171 см и тегло 92-94 кг. Сега съм почти 10 кг по-малко. https://i. imgur. com/6Ts0fxQ. png

Поздрави! :)

55.   От авторката: До въпроса защо не отида в Англия. Не се адаптирам добре в чужбина, иначе с удоволствие. :D До номер 41: СУПЕР СИ СИ!
Наистина смятам, че в България сме назад с някои неща. Тук още се смята, че жената трябва да слугува, а мъжете до 30-годишна възраст не могат и яйца да си изпържат сами (такова ми е наблюдението върху мъже, за които са ми разказвали и познати). Също така сме назад, защото гледаме предимно външния вид, а това, което исках да кажа в предишния си коментар е, че след години това няма да има значение. Има изключения, разбира се, има и по-зрели мъже, мислещи по-разчупено, доста от коментиращите са такива. Даже, както обича да казва мой приятел "Химия да има, другото е каприз. "
До 45: Не съм трол, наистина зададох въпрос, на който ми се отговори няколко пъти, че съм дебела, а не дали има мъже, които биха преглътнали това, че съм дебела, ако притежавам други качества. Неправилно съм си задала въпроса. Всяка жена е красива по своему и има мъж, който ги мисли за красиви. Виждала съм жени, които според мен изобщо нямат красиви черти, но си имат приятел, така че не външността може да се опише само като "красива".
До 47: Всички сме комплексари. И аз също, вече от възпитанието на човек идва и начинът, по който се изказва. Нима всички тук не сме комплексари? А аз съм най-голямата комплексарка от всички, щом смятах, че мъжът не ме е търсил, защото съм пълна. Груба грешка, човекът си е имал работа. Несигурността в човека играе доста лоша шега. Вече сме нещо като двойка и просто не знам защо съм си мислила тези глупости. Стрии имам и то много, гърдите ми не са увиснали (нормално увиснали за чашка F без силикон), мога да ти го гарантирам, за ареолите не мога да преценя дали са по-големи, мисля, че са малко по-големи, да. Когато свалих тези 20 близо кг ходих на фитнес, тичах и по съвет на лекар се мазах с някакви кремове, за да не ми увисне кожата. Имам леко увиснала кожа само по ръцете. Сърцето си го преглеждам редовно, защото имах хипертония като бях дебела, уверяват ме, че е в страхотно здраве (не пуша, не ям мазно, предполагам, че затова). Все пак като ги свалих, имай предвид, че съм била на 18 и тогава кожата е доста по-стегната. Сега съм на 25 и кожата ми все още е стегната. За приятелката ми, стегнала съм я и е започнала диета и танци, защото ядеше само вредни неща.
Аз знам, че съм пълна, приела съм се, за да си напиша реалните килограми и височина, реално знам как изглеждам. Обидих се от начина, по който се сервират фактите, сега ще ви кажа от кои коментари се обидих, защото не е от теб, нито от Торбалан, 15, 17 и 26 ме обидиха със злобата, с която сервират, че съм дебела. Знам, че не съм дебела, бях дебела, сега съм с килограми над нормата, пълна, закръглена, но няма човек, който да ме убеди, че съм дебела, защото след толкова години на самокритика знам как изглеждам, когато съм дебела и когато не съм.
През живота си не съм се обяснявала толкова на някой, направо ми е странно. Не знам дали някой се отегчава да ми чете всички отговори, но обичам нещата да са ясни. Имам вродено чувство за справедливост. Да не задълбаваме толкова, животът е прекрасен, не е нужно да се вживяваме толкова (включително и аз)!

56.   Към 52, оправи себе си първо, че и ти си с 15 кг. излишни. Мъж с твоята височина, може да е 65 кг. с мускули и мин. % подкожни мазнини, защото на ниски като теб, не им отива да са с големи, обемни мускули, но дори напомпана буца, без стероиди, няма да си повече от 72 кг.

57.   До номер 52. Ами нормално е да едрея до теб пич, та ти си само 171 см , а като сложа малко по високи обувки си ставам 180 см. и тия 75 кила ми стоят добре. Ела да видиш дали едрея до 189 см / 93 kg ми гадже. Хаха. В залата за спининг просто издухвам всички женички по 50 кила, които не ми смогват на темпото и издръжливостта. Пет пари не надавам за мнението на злобните хорица.

58.   Номер 50 - На мен ми изглеждаш добре. Хубави, сочни бедра и ханш каквито харесвам. Талията е тясна, страхотно. Гърдите са малки, но няма да придирям. Кожата ми изглежда мека и гладка, което показва добър хормонален баланс. Маникюра не ми харесва, много повече ще ти отива розов или в нюансите на червено. Давам ти 6 от 10. Ако имаш желание да свалиш килограми с диета и упражнения ще станеш още по-добре.

60.   От както станаха модерни дрехите с "висока талия" - всяка втора дебелана се вкара във филма, че има "извивки".
А, да, и задник като на Джей Ло...
Имам чувството, че такива момичета/жени си мислят, че като сложат клин или каквото и да е прилепнало по тях, изглеждат стегнати и оформени..

Също ми прави впечатление, че използват определението "кокал" и "анорексички" за по-слабите от тях - независимо дали е за някоя изключително слаба или някоя с нормални килограми.
Предполагам това е да се "успокоят".
Което ме навежда на мисълта, че изразът "мъжете не обичат кокали" сигурно е любимият им, хаха.

Но не мога да си кривя душата - евала за самочувствието им!

ж, 27

61.   Да не забравяме, че истината е без високи обувки.

63.   Номер 56, ако следваме твоята логика, то тогава излиза, че според теб номер 57 (жена 173 см на 75 кила) е поне 20-25 кг над нормата. Защо я обиждаш така? :)

Колкото до моите 83 кг на 171 см, то те ми стоят една идея повече от идеалната за мен фигура - 76-78 кг. В минали години съм бил споменатите от теб 65 кг и изглеждах абсолютен скелет с това тегло, с видими ребра и кокали по раменете, лактите и коленете, така че не се изказвай прибързано, защото очевидно не си запозната с особеностите на мъжката костна система и мускулатура.
Най-добрият ми приятел е колкото мен висок и с тегло 90 кг, като фигурата му е по-якичка от моята в раменете и бицепсите. Къде ги фантазираш тези "не повече от 72 кг" с мускулатура? Ще те образовам, като спомена, че при един и същи обем мускулите тежат около 3 пъти повече от мастната тъкан. Това значи, че при съпоставимо тегло един разплул се от сланини човек може да изглежда много по-широк от друг с добре развита мускулатура. А наш общ познат тренира културизъм и е по-нисък от нас - 165 см, но тежи 95 кг и има особено красиво тяло.

Имаш изкривена представа за човешката анатомия, щом така нахъсано твърдиш, че при ръст 171 см едно развито мускулесто тяло нямало да изглежда добре. Повечето професионални културисти в световен мащаб в последните 4-5 десетилетия са с ръст между 165 и 175 см, като много малка част са по 180-185 см. Преобладаващи са културистите с ръст усреднено около 172 см. Именно по-ниските културисти изглеждат по-добре от най-високите, поради пропорциите на тялото. Категориите при класическия културизъм неслучайно се делят на следните ръстове: до 168 см, до 171 см, до 175 см, до 180 см, над 180 см. За пример ще ти дам и един от най-великите културисти в историята - Рони Колман. При ръст 180 см той е цели 135 кг, именно заради 3 пъти по-високото тегло на мускулите, отколкото на мастната тъкан.

Номер 57, нормално е да едрееш до мен, въпреки едва двата сантиметра разлика в ръста ни, просто защото си с наднормено тегло спрямо нормалното за жените. Не ми ги разправяй тези смешки колко по-висока от мен си щяла да станеш с високите токчета, а гледай ИСТИНСКИТЕ си ръст и килограми. Ти и двуметрови кокили да сложиш, пак ще си 173 см и 75 кила. Високите токчета и кокилите нито ще те направят по-висока, нито по-слаба. :) Примерът ти за това как "не едрееш редом до значително по-едрия ти приятел" е глупав, защото по твоята грешна логика ти ПРИВИДНО ще изглеждаш направо фиданка, ако си до някой сумист. Но това също няма да те направи по-малко тежка, отколкото си в действителност.
Пак поради същата причина, независимо какъв сутиен си сложиш, гърдите ти няма да се повдигнат и уголемят. Сутиенът единствено създава оптическата измама за по-обем и повдигнатост, но нищо повече от това.
Същата работа е и с грима - колкото и да се клепаш и китосваш, прикривайки и изопачавайки естествените си черти, които харесваш по-малко от гримираното си лице (иначе не би си правила труда да се гримираш с цел да промениш лика си към изкуствен такъв), ти нито ще станеш по-млада, нито по-хубава. Изпод маската пак ще си същата. Дори напротив, заради гримирането ще се състариш по-бързо.
Пиша ти неоспорими факти. Ако можеш, обори физичните закони.

От номер 34/47/52.

64.   Без високи токчета... :) Жълти важат ли:)?

65.   49 съм.
Авторке, много си зле, честно ти казвам. Ти на кого слугуваш и на кого пържиш яйца, че толкова авторитетно се изказваш? Абе момиче, дошла си тук да се оплакваш, че никой не те иска, а в същото време критикуваш хора които не познаваш за неща от които хабер си нямаш. Най-добре си заминавай за Англия! Ще се адаптираш, няма страшно, там всеки сам си пържи яйцата!

68.   За мъж, който е правил секс с дебела
и нормално сложена жена въпросът
на авторката е повече от смешен :)

69.   "Пише ви една пълна жена"-дрън, дрън, дрън... като ти чета мерките, които се съпоставят с тези на сестра ми, трудно бих казала, че си пълна.
И това ти го пише жена на 40, която, запознавайки се с мъжа си преди 6 години, тежеше скромните 103 кила.
Наш колко време го държах завалията без секс. 4 месеца. Бях решила, че най-вероятно ще иска да види как е секса с такова човекоподобно и ще си ходи.
През тези 4 месеца "инквизиция" имаше много разговори на всякакви теми, много разходки, кафета, целувки, прегръдки...
Той не само че не си тръгна, ами и е баща на детето ми. Бремена стигнах 116кг.
Сега съм пак някъде 103-105. Страшен чревоугодник съм. Опитвала съм някакви ограничения, ама не ме кефи.
Та искам да ти кажа, когато има привличане, килограмите нямат никакво значение.
Съвсем между другото-запознах се с мъжа си точно в момент, в който категорично бях приела за себе си идеята, че това никога няма да се случи.

70.   Хехе виждам че доброто ми самочувствие дразни но няма да си посипя главата с пепел заради някое и друго килце, което ми стои добре. Злобарчета сори няма да. ви падам на нивото. Живи и здрави да сте ;)
Н. 57

71.   Номер 57: предполагам знаеш какво значи пасивно-агресивно поведение- е, твоето е точно такова. Което значи само едно нещо- наистина имаш комплекси- я за килограмите, я за ръста. Когато един човек приема спокойно нещата, не се хвърля в толкова обяснения. Няма как да ни заблудиш, че много се харесваш, сори.

72.   Здравейте на всички. От дългия си опит като пълничка жена само мога да заключа, че никога не е ставало дума до килограми. Всичко е до излъчването. Мога да се похваля, че съм харесвана жена. Имам си мъж, който ме обожава, а преди него имах безброй гаджета. Чувствах се красива и обичана. Не трябва да Ви пука хорското мнение. Обичайте себе си, обичайте това което сте. Ако сте положителни към света и той ще е към Вас. Убедена съм, че сте прекрасни. Липсата на самочувствие Ви кара да се чувствате грозни, дебели, прекалено кльощави... Всичко това са комплекси! Просто облечете се красиво, и се разходете със самочувствие...

73.   Нека сравним неоспоримите факти с редица проблеми при доста пълните жени (някои от които се проявяват веднага след напълняване, а други в по-напреднала възраст), за да си отговорим защо мъжете не са длъжни да пренебрегват жените с нормално телосложение пред тези по-лакомите. Ако някой може да оспори тези факти, нека заповяда. Списъкът долу не е с цел да се говори нещо лошо за дадена група хора, а се основава на самата истина.

Пълно телосложение:
- Излишни количества мастна тъкан в цялото тяло.
- Повишен риск за сърдечно-съдовата система.
- Проблеми със ставите на краката.
- По-скорошна поява на разширени вени.
- Обилно потене и по-лоша телесна миризма.
- Нарушено храносмилане.
- Несъразмерни и по-малко красиви форми (негрите в ЮАР и от редица африкански племена обожават дебеланки, но говорим за вкуса в България и Европа като цяло).
- Повишен риск за зъбите (повечето пълни жени обичат да чоплят семки, а това разваля зъбния емайл).
- Ускорено увисване на гърдите.
- Ускорена поява на бръчки около врата и ставите.
- Повишен риск за бебето при бременност - предава му се ген, който е с вече развити здравословни проблеми.
- Признак за лакомия, ленивост, неподдържане с движение/спорт и липса на воля.
- По-рядко къпане (отчасти и заради никаквото или по-рядкото спортуване).
- В повечето случаи - заядлив нрав и наличие на натрупан гняв към слабите жени и мъжете, които ги харесват.
- Повишено желание за поставяне на една звездичка под мнението на всеки мъж или непълна жена, които се осмелят да напишат истината за някоя пълна жена.

Нормално/слабо телосложение:
- В почти всички случаи - никое от горепосочените.

74.   Звездичката е глас ‘за’, не го ли разбрахте, бе?!

75.   Пълничките жени са хора с наднормено тегло и е хубаво да отслабнат. Заради собственото си здраве и външен естетичен вид. Връщам се от морето. Няма нищо хубво в това задника ти да се тресе два метра след теб, а бутовете да преливат от сланини - нито е секси, нито нищо. Когато напълнях по време на бременността, се чувствах ужасно - потене, болки в ставите, нулева подвижност - ужасно е да си дебел. Не знам как го издържате това.

76.   Абе гена си е ген - с нормално тегло съм, тренирам редовно, тренирала съм и почти професионално в миналото и... съм с разширени вени.
Кво да правиш, живот.

77.   71, хич не се и напъвам да заблуждавам нисък злобен трол като теб. Ти си този с комлексите и пасивно-агресивното поведение защото личи колко се дразниш когато някой се чувства добре.

78.   Номер 77- значи се признаваш, че се напъваш да заблудиш някого, но не и нисък злобен трол като мен :D :D

Висока, слаба жена съм :)

79.   Дебелите жени миришат. Много се потят. Гадост

51-72 от 72