Да се захващам ли сега с гаджета ?
Имам следния въпрос. Момче на 18 години съм, много от моите връстници си имат гаджета, аз не съм обвързан, но не ми е неприятно от това. Може би защото поне по мои наблюдения връзки на тази ранна възраст не издържат дълго ( 2 - 3, макс. 5 години ) и в 95 на 100 от случайте, хората не остават с първия|та си. Не, че не провявам интерес към момичета, но няма да тръгна да се хвърлям просто ей така и след време да скъсаме. Та се чудя ако ми хареса някоя, да правя ли опит да я заговарям и да пробвам дали можем да се сближим, или да не се занимавам с тези неща, докато не завърша висшето си образование, като мисля евентуално да се пробвам за магистър в чужбина (все още ми е малко смела идея, но това е друга тема ), да си намеря стабилна работа с добри доходи и тогава да се занимавам с гаджета?

Коментари

1.   От всяка връзка ще научиш нещо ново дори и да не се задържите дълго. Не е гаранция, че ако почнеш да се занимаваш с момичета на 25-30 години първата с която нещата ще станат по-сериозни ще е единствена. Така че, според мен не се насилвай, но ако някое момиче ти харесва действай, но не очаквай нищо-не тръгвай с мисълта, че ще е еднодневка или доживотна. Каквото такова.

2.   Отговорът е толкова прост, колкото е и самият ти въпрос. Ако искаш някого, ако изпитваш топли чувства и ти е скъп, то няма нищо лошо в това да споделиш времето си с него. Дори да не се стигне до брак и да прекарате 2-3 години, то ти ще си дал шанс на сърцето си. Ако говорим за любов, а не за страст, то не е загуба на време. От една истинска връзка можеш да научиш много за човешките отношения и още повече за себе си, приеми го за удоволствие с бонус важни уроци, които няма да прочетеш в никой учебник. Спрямо дългогодишен брак и стабилно семейство, няколко години връзка са нищо, но за младите е нещо прекрасно, защото е време, в което си се развивал и си расъл редом с любим човек. Не гледай толкова негативно на връзките, има нещо повече от два подписа и бебешка люлка, но това ще ти стане ясно едва когато се влюбиш. Ако, обаче, не изпитваш нищо особено към някое момиче и ти е абсолютно все едно дали ще си с нея, наистина ще загубиш само време и ще останеш разочарован. Връзките трябва да идват с желание и чувства, иначе няма никакъв смисъл. Затова и все са ми били странни хората, които съвсем съзнателно търсят голямата любов- ами, няма да стане насила. Любовта идва изневиделица, обикновено когато най-малко я очакваш и мислиш. Не е задължително една любов да те проваля и да те кара да забравиш за учене и развитие. Всичко е до човек, ако за теб учението е важно, винаги ще успяваш да съчетаваш нещата. Ако бъдещата ти приятелка е свястна, ще е по-вероятно да ти се сърди, че не учиш, отколкото, че сте излезли два-три часа по-късно. Влюбиш ли се, дай си шанс, но ако не се случи, продължавай да се концентрираш върху други неща.

3.   Ако си харесаш някое момиче, действай смело. Много добре е, че не ти е станало фикс-идея, защото всичките ти приятели вече си имат гаджета, а ти седиш сам. Така можеш да подходиш много по-спокойно към ситуацията и да не умираш от ужас, когато тръгнеш да сваляш някоя.
Хубаво е да имаш някакъв опит все пак, на 22 ми се вижда малко странно тепърва да се занимаваш с жени. Та не се притеснявай, то само ще си дойде и сам ще поискаш. :)

4.   Хубаво да има баланс в живота, както и да натрупаш някакъв опит в отношенията си с жените. Така ще ти е по-лесно да изградиш качествени отношения на по-късен етап.
Дори да не е връзка, ами просто да излизаш от време на време на някоя среща.
Още повече, че сега ще срещаш много хора, а после като тръгнеш на работа средата ти малко или много ще се стесни. И ако нямаш опит, ще ти е в пъти по-трудн

5.   И на 45 ще се чудиш "кво станА? "

6.   Или го можеш или не,не става въпрос за пари момичетата искат добро отношение с тях. Да им подаряват цветя без поводи да им се показва колко се държи на тях и още някой неща. И ще ти кажа само едно там където има пари няма любов и приятелство!

7.   Изчакай да се пенсионираш направо за по-сигурно.

8.   Ти си много разумно момче! Щом нямаш душевни терзания от липсата на гадже и искаш да си подсигориш бъдещето с образование, не се занимавай с гаджета. След време, когато си по-интелектуално развит и имаш стабилна и доходна работа, ще можеш по-разумно да си подбереш подходяща жена, и ще имаш по-добри условия и мироглед за безпроблемна връзка. Де да бяха всички като теб, щеше да е рай на Земята.

9.   Сега са годините, в които трябва да опитваш нови неща, да експериментираш, да живееш. Ако някоя връзка с момиче не сд окаже трайна, това не е провал или загубено време. Това е изживяна емоция.

10.   Здравей, авторе! Хубаво е, че търсиш сериозна връзка , а не поредната забежка, но мисля, че прибързваш малко. По думите ти търсиш едва ли не, жената, с която ще прекараш остатъка от живота си, а за това няма подходящо време... никой не пита кога, то просто се случва. Преди това не искаш ли да имаш някакъв опит с момичетата, после ще ти е доста по-трудно да свикнеш.
Моето мнение е да действаш, кой знае , може още първата, с която се сближиш, да се окаже сродната ти душа (не е гаранция, че ще се разделите, както казваш).
Успех! :) :) :)

11.   Принципно не виждам нищо лошо да се занимаваш с момичета, не виждам нищо нередно или което ще попречи на развитието ти в образованието. Много добре мога да те разбера за това с връзките. Самата аз не искам да имам точно заради това, което ти обясни. Даже никога не съм имала , нищо, че съм на 16 и си имам обожатели. Та да дойдем на тема теб. Момче, сега са ти годините, наслади им се. Ако наистина си харесаш някое момиче, просто действай. Правилната партньорка ще я намериш, дали ще е първата ти връзка, дали ще е втората, третата и т. н. Живей си живота и това е. Ако ще е увлечение за 1 нощ, няма смисъл. Ако е връзка колкото и време да е, дори и да не е била правилната ти просто ще трупаш опит от връзките и ще почнеш да мислиш по-различно. Смисъл, не търси нещо конкретно а просто се остави на течението. Това е, надявам се да съм била полезна

12.   Брааааат, пори ги сега, докато още ти става, че времето лети, не е шега работа!
Давай, с рога напред!

13.   Ти като тези, дето на по 20 и няколко години се гордеят, че са девствени...
Какво да ти кажа - изгубено време, пропуснат житейски опит за събиране. Сега ти е времето да правиш проби и грешки... На по-късен етап ще е много по-трудно, болезнено и драматично. Когато възрастта напредне (25-30) към времето да създадеш сериозна връзка и семейство, ако трябва тепърва да се учиш на "а" и "б" сериозните жени ще гледат на теб като на недорасляк... Ще остане само възможността да се хванеш с някоя такава като тебе, с големи вече очаквания и нула опит... И познай какво ще излезе от цялата работа...
Харесап ли си някое момиче, или дори то да хареса тебе - тръгвай смело! Иначе после ще се псуваш не заради това, което си направил, а заради това, което не си направил. Времето назад не можеш да върнеш, нв можеш да наваксаш нито пропуснатите спомени, нито несъбрания опит.

14.   Лелее, недей отлага нищо, особено нежната работа.... Всяко нещо с времето си, а любовта е най-вече за младите!! И ако си уредиш отрано живота в едно стабилно семейство, най-добре. Лошото е, че сегашните девойки не са много девойки, повечето за стабилна връзка не стават. Та, бързай бавно. Да не попаднеш на някой бурен.