Преподавателя по химия
Постоянно мисля за мой преподавател от университета. Всичко започна още на първата лекция по неговия предмет. Забелязах, че ме гледа доста особено и съвсем скоро осъзнах, че изпитвам адски силно привличане към този човек. Като повечето жени и аз не мога да дефинирам, кое е нещото, което така ме дърпа към него. В момента съм във връзка, която върви стремглаво към раздяла, всичко там е въпрос на много малко време и, може би, именно собствената ми неудовлетвореност ме тласка към супер забранен субект. Определено виждам, че има симпатии към мен, но нито имам смелостта да направя първата крачка, нито той взема инициативата. Зная, че той знае, че в момента съм обвързана и силно се надявам тези да са мотивите за мълчанието му.. Страхувам се, че може би всичко е една самозаблуда, проектирана от моето вълнение към него, смесено с щипка въображение и примес на нужда от нова тръпка. От една страна си мисля, че човек трябва да поеме известни рискове, особено за нещата, който не му дават покой, а аз наистина мисля за него всеки ден... и през нощта най -вече... От друга страна се сковавам цялата само от мисълта, за каквато и да било инициатива. Какво да правя, хора? Моля ви, дайте съвет.

Коментари

1.   Напиши му нещо супер-готино в сгънат лист и му го сложи на катедрата, някъде до чантата или нещо такова преди лекцията. Но така, че хем да го вземе и прочете, хем да разбере, че е от тебе. Можеш да си нарисуваш нещо като малко портретче на листа или да помолиш някой от колегите които могат да рисуват да го направи (без да им казваш за какво ти е, естествено).
Аз така направих и стана работата.
Имай предвид, че на него му е забранено по закон да има подобни отношения с негови студентки, иначе рискува преподавателското си място, научната титла, ако има такава към съответния ВУЗ. Всичко трябва да става изключително дискретно. Ако е женен пък ще му тежи и моралното право.
Разделихме се по други причини, но моя приятелка в друг ВУЗ така се омъжи след като завърши. Така че давай! Надежда винаги има. А и това не е нещо кой знае колко необичайно.

2.   Донякъде те разбирам, защото съм била в същото положение. Според мен обаче не е редно никой от двамата да прави крачка, докато той все още ти е преподавател, защото появи ли се нещо повече между вас, повярвай ми, нещата ще станат много сложни. Преподавателят ти може да е в подобно на твоето положение откъм личен живот и също да търси нова тръпка. Няма как да знаеш, докато не започнете да си говорите и да обсъждате разни неща, а няма как да започнете да си говорите задълбочено за нещо различно от предмета, по който ти преподава, без да се появят съмнения от колегите ти, докато все още си негова студентка. Съветът ми е да не избързваш. Не се отдръпвай, но недей и да правиш крачка напред. Можеш като за начало да изясниш нещата със сегашната ти връзка и да обмислиш дали тя ти е важна, има ли бъдеще, ще я прекратяваш ли и т. н. и ако нещата там приключат окончателно и е сигурно, че няма да бъдеш повече с този човек, тогава да мислиш за каквото и да е продължаване напред, без значение дали ще е преподавателят ти или друго момче. Ако избереш да се занимаваш с преподавателя ти обаче имай предвид, че наистина подобни взаимоотношения въобще не са лесни, особено ако още си в началото на висшето си образование и възрастовата ви разлика е повече от 10 години. Надявам се да съм била полезна. Можеш занапред да споделиш тук какво е станало.

3.   "Страхувам се, че може би всичко е една самозаблуда, проектирана от моето вълнение към него, смесено с щипка въображение и примес на нужда от нова тръпка. " - не предизвиквай съдбата, ще му изядеш хляба на човека. Мъж където си вади хляба, не трябва да си вади набора! Или химията не ти върви и търсиш лекият път за изпитите, или наистина ти се иска, но не ти стиска. Сама си решаваш!

4.   Нищо.

5.   Маймуна, преди да хване друг клон, не пуска този, за който се е вече хванала. Уви, повечето съвременни жени са точно като тази маймуна. Щом не обичаш приятеля си, а другиго, защо му губиш времето? Скъсай веднага, за да те преживее и да си урежда живота.

6.   Абе, вие не разсъждавате трезво, да пробвала, пък можело и да стане... :-Д
Има много теми в сайта като тази, а не съм виждала теми от преподаватели харесващи ученичките си.
Авторката си въобразява, защото го харесва, именно, защото мисли в несъществуващата призма я кара да неосъзнае реалното.
Престанете да й давате грешни насоки.
Когато има стъпки към контакт с нея, тогава да й давате съвети, а не на заблудени студентки, които като видят забранения плод и стават влюбчиви вече.