Момичето от фитнеса.
Здравейте,

Влюбен съм в едно момиче, но не знам как да и го кажа.
На 23г съм, тя е на 18г. Попринцип имам доста голям проблем със споделянето на чувства към срещуположния пол, паникьосвам се, започвам да се изнервям и върша глупости.

Запознах се с нея във фитнеса, (нито за това отивам, нито пък съм някой сваляч просто вметка). Първоначално дори се разминавахме като пътни знаци, докато веднъж не ме заговори тя... малко по-малко.. ден след ден започнахме да си лафим, дори и бях писал няколко пъти.
Единственото място на което я засичам е залата и само там се случва да контактувам с нея, от малък град сме и г. д. я имах видимо и преди това, но малко по малко след разговорите по час след тренировка започнах да я харесвам.

Постоянно ме заговаря, идва при мен пита ме за упражнения и прочие.. помагам и.. виждам в нейните очи някаква искра но нз нз как да подходя.. ако и изтреса хайде на кафе или някъде да излезнем, все едно ми застава бучка на гърлото и не мога да изрека тея думи.
Преди две години съм го правил и съм си патил, защото жестоко ме отрязаха и сега сякаш ме е страх, винаги си мисля какво ще се случи и за напред.. винаги обмислям всяка една ситуация с няколко хода напред какво би станало..

Харесвам я такава каквато е, нито аз съм перфектен нито някой би могъл да бъде, всеки си има кусури..

Най-големия ми проблем е да не е само в моето съзнание това което си мисля.. или просто да ме има като "приятел" и до там.

Някакви съвети как да и го кажа по тактично? То е ясно че всяко едно момиче усеща когато има нещо подобно. Но погледа и, начина по който говори, все ми дава някаква надежда.

Коментари

1.   Каниш я първо на кафе, после ако мине добре на вечеря в ресторант.
Опитваш да я докосваш от време на време и внимаваш как реагира.
Ако се дърпа, дърпаш се и ти и я оставяш тя да направи стъпка напред.
Ако не се дърпа, скъсяваш разстоянието и в един момент я целуваш.
После и казваш, че я харесваш и искаш връзка.

2.   Ами няма как да разбереш дали е само в твоето съзнание, без да го провериш. А няма как да го провериш, без да ѝ кажеш. Може да се окаже, че и тя си мисли същото, но и тя се страхува да го признае, да не я отхвърлиш и т. н.
Действай смело! Покяни я някъде да излезете, подари ѝ цвете, кажи ѝ нещо романтично, сподели ѝ чувствата си. Ако не се отдръпне пак я покани, примерно на 3-тата среща я прегърни, опитай се да я целунеш и т. н.
Няма нищо страшно! Всички милиарди хора по Земята, които виждаш са резултат на подобни признания и споделени чувства... Точно пък ти ли няма да се справиш? Щом тя те заговаря, значи има някакъв интерес... Аз не заговарям хора, които са ми антиптични :)

3.   Здрасти, аз съм мъж който има някакъв опит в общуването с жени и според мен в тази ситуация най-добрия подход е да я караш леко, бавно и внимателно и ако има някакво събитие свързано със спорт да я поканиш за компания да отидете заедно.

4.   Не е важно да кажеш, а да покажеш с отношение и жестове че харесваш момичето. И без това може само да я стреснеш ако директно признаеш, така че карай я по деликатно. Но в един момент ще трябва да направиш крачка ако и тя ти е показала че те харесва. Тогава не стой като пън а действай. Ако те отреже значи не е твоя човек.

5.   Знаеш ли, с размисли си губиш времето и съм се убедил в това. Просто я покани да излезете. Кажи и какво мислиш. Е, не веднага, искаш ли да тръгнем. Кажи и например, че смяташ че е хубава или нещо от сорта. Каквото ти е на сърце! Губих си времето с една със седмици - да и кажа ли, да не и ли кажа. Накрая взех, че се пристраших - казах и. Тя постепенно се отдръпна от мен. Няма никой умрял, нали? Това не ме комплексира, че тя просто не си иска приятел в момента. Напротив. Дойде втора. С нея изобщо не губих време и нерви. Казах си и на втория ден, откакто я срещнах. Бях толкова влюбен, че не исках да потъвам в размисли, а направо да пробвам. И познай. Тя също изпитваше същите чувства. Това, което искам да кажа е - то ако е писано, ти е писано. Не губи време и нерви. Отивай и действай, както ти казва сърцето. Сега вече съм една година с това момиче и се обичаме, само защото реших да не губя време и да и кажа!

6.   Нищо не прави докато не си сигурен, щом толкова се стесняваш. Тя може изобщи да не е влюбена в теб. Говорете си, смейте се. Попитай я как си прекарва времето извън фитнеса. Разпитай я за хората с които си гл прекарва. Има ли си приятел. Пада лк си по някого... и така лема полека нещата ще си дойдат естествено. Не е нужно да събираш кураж и прочие. Просто се пуснк по течвнието.

7.   Щом те е заговорила и продължава да го прави не си и безразличен. Я си представи, че съмненията ти се окажат верни и наистина те харесва. Няма как да разбереш ако не предприемеш нещо. Тя е направила първата крачка, сега е твой ред. Ако толкова те е срам на живо, нали казваш, че сте си писали, покани я така. Като я поканиш на среща нищо не губиш-или си оставаш в положението, в което си сега или с момичето излизате. Действай.

8.   Мотай се още и ще те отбичи. Щом виждаш, че те харесва какъв ти е проблема? Пробваш, пък ако стане - стане, не е края на света... Ако ти не я поканиш, някой друг ще го направи и после ще почнеш с "Колко са гадни жените"...

9.   От Автора:
Благодаря за коментарите, много изчаквам и там е проблема, но точно след като написах темата влезнах в инстаграм и видях, че е споделила от тея въпроси/отговори.. Доста хора и бяха писали с Въпроса: "Мнение" беше отговорила: Сладур, красив, сладък, здрав, Целувки.. и т. н.

П. П. попринцип много не се итнересувам от тея соц. мрежи, ама хайде и аз да пробвам.

Реших и аз да драсна мнение за мен? красавице ( на друг език и го написах тъй като ми е споделяла, че учи и други езици пък и да съм сигурен, че няма да се дублира с друг въпрос)..

отговора беше: Хубав, умен, забавен, приятелче,

Как пък от 20 човека на никого не написа приятелче пък точно на мен... :D явно това от което съм се опасявал си е така, да харесва ме, но явно само като приятел.

Бях я бъзнал преди седмица за това, че прави кардио (разходки) до една хижа и преди ми беше споменавала. че отива и я попитах кога ще ме закараш с теб? Тя - ами следващия път ще видим.
Тъй като един от коментарите тук беше за подобно за спортно.. извън залата да ли да не отида, но ако тя си е изградила мнение като за приятел просто трудно да стане обратното. Тоест да излезна от friendzonata..

Сега идва тази седмица и да я засека и да нея засека в залата нз какво и как да подходя, след написаното" приятелче " някак си това ме върна с един/два хода назад.

П. П. 2. Относно това да ли съм безразличен: Всеки път като ме види, и тръгне да поздравява ме гледа с един изпъклени очи, а попринцип не гледа така. Като говоря с нея я гледам право в очите(не такова плашещо а просто и гледам реакциите) и понякога се изчервява и се усмихва едно такова детско с малката си усмивка.

П. П. 3 Разпитвал съм я какво прави след/преди фитнес, попринцип не излиза много или ако излизала е било с родителите, но пък за сметка на това работи и е доста активна в соц. мрежи което е малък парадок.,

10.   Мнооого мислиш авторе, ама много.
Действай, иначе ще ти избяга рибката.
Номер 1 съм.

11.   От Автора,

Така и не можах да я видя вече цяла седмица.. пък да и пиша май няма смисъл.. исках ако и кажа или поканя някъде да е на живо не през соц. Мрежи

Преди време и бях писал обаче се държеше като на разпит, задавам въпрос - отговор, никаква обратна връзка.. един път не ме попитам дори как съм или какво правя и от тогава не съм и писал повече.
на живо не беше така, разпитва ме, говори ми, питам я нещо отговаря при това доста обосновано, а не с отговори от типа да, не. Нз.. самата тя си ме заговаря.

Не си го обяснявам, или съм много тъпо парче баница или нз.

12.   Артистка. Бутнала те е във френд-зоната и те държи резерва. На това мяза. Лошо. Но можеш още нещо да опиташ. Само не й говори за любов и такива подобни, че ще станеш досаден. Може от време на време само някой мъгляв лек комплимент. Ако имате контакти - разходки, излизания, гледай да я докосваш непринудено и не много нахално. И да говориш забавни, весели, нелепи неща, опитвай се да я разсмееш. Колкото по-нелепи, толкова по-добре.

13.   За съжаление хлътнах по нея и то жестоко. Така е като съм мил и добър с хората това става, отиваш в зоната или по-точно те отхъврлят... Когато си искрен с някого те гледат в очите и устата какво ще кажеш, защото не си част от тълпата, това хем ги впечатлява, хем ги плаши явно.. защото тя и погледа и с който ме гледаше бяха повече от заинтересовани.

Както и да е.. вече две седмици нито съм и писал нито съм я срещал.. но тя си ми го каза заобиколно... в инстаграм беше писала от тея въпрос%отгорвор... викам си айде и аз ще опитам.. писах и за мнение..

Оттовора беше, красив, умен, забавен, приятелче.... как пък на нито един друг не написа приятелче от 20-30 отговора а пък точно на мен.. и повече не съм се занимавал както казаз вече втора седмица.

Хем да наистина аз не съм и споделил нищо и няма как тя да знае за моите чувства реално, но просто "отношението" на отсрещния понякота те кара да се замислиш да ли има нужда да го правиш..

14.   Авторе, ако на живо ти отговаря повече, а като си пишете е лаконична - не обича да чати, или й е досадно да пише, прави й се нещо друго, чатенето отнема много време, и е някак непълноценен диалогът, защото не виждаш човека отсреща, което мен ме изнервя.
Просто, бъди пич, покани я да отидете на излет в планината за събота и неделя. Стига с тия кафета и ресторанти.
Жена съм.

15.   От Автора, непълноценен да е диалогът? някак си не се връзват нещата, та тя е постоянно в инстаграм и фб и постоянно нещо споделя... тя сама ми е казвала, че нищо друго не прави освен да си чати, споделя в нета... както и да е.

И да бъда пич и да не бъда, то се е видяло, Дори вече не се надявам да я засичам, щото като я видя и пак ще си замотая главата с нея.