Кой е този човек изобщо и струва ли си да създам семейство с него един ден?
Здравейте. Никога не съм вярвала, че ще пиша тук за нещо, което смятах за невъзможно. Мислих, че тези неща ги има само по филмите и че на мен не могат да се случат. Но уви..
Имам дълга връзка. Запознахме се като тийнейджъри-детска закачка. С времето тази закачка се превърна в любов. Минахме през какво ли не, но и до днес сме заедно. Обичам го много. Някак си, си бях изградила за него представа, че е различно от другите момче (вече мъж). Не за друго- просто така се държеше. Общо взето всичко беше спокойно. До преди месец, когато се скарахме и видях другата му страна. Призна ми за неща, които е правил ( не става дума за изневяра), буквално е водил двойнствен живот. Стоях, слушах и просто бях като в сън. Всичко ми се срина за части от секундата. От една страна се радвах, че все пак е решил да ми сподели, а от друга се питах наистина ли съм била толкова тъпа, за да не заподозра или усетя нищо. Сега стоя и се питам, колко ли още неща има за които не знам и дали трябва да ги знам. Кой е този човек изобщо и струва ли си да създам семейство с него един ден? Объркана съм. Нещо в мен жестоко се пречупи, но не съм го оставила. А дали трябва? Ужасно е да си споделял толкова време любовта и живота си с някого и всичко това да се разбие буквално за секунди. Темата ми е с доста неясни и въпросителни, но мисля, че човек преминал през същото може добре да разбере написаното и да ми даде съвет, независимо, че не съм уточнила доста неща. Благодаря ви!

Коментари

1.   Не се занимавай с този човек по-вече.Ако останеш с него ,няма да му имаш доверие,няма ти е опора,няма да можеш да обичаш такъв човек.Ще го намразиш съвсем скоро-защото той е не оправдал твоето доверие и ангажимент ,който си имала през цялото време към него.Всичко ще стане безмислено,животът ти няма да има опорни точки.Предполагам,че си свикнала с него и се чудиш как ще живееш без него.Няма д се свърши животът ти,бъди сигуран.Ще има и друг път пред теб.
Успех.

2.   И как ще го създадеш това семейство без доверие

4.   Знам, че ще прозвуча като баба ти, но... Момиче, опичай си акъла. Семейството се създава и гради с доверие. Загубила си съществена съставка... любовта, сляпата най-вече е съсипала не един и два живота. Ако се съмняваш - бягай.

5.   При мен беше същото, 3години връзка, голяма любов, голямо чудо.. Уж го познавах, ама накрая отидох за работя в неговия град и живеех с него, накрая разбрах, че е започнал да продава наркотици, че е теглил заеми, че също и взима наркотици.. Промени се много и аз така се чудех същия човек ли е.. Отидох само да го видя дали става за такъв сериозен етап от връзката ни и той се провали. Не беше търсил родителите си 3 месеца, а те накрая обвиниха мен, а аз не знаех. Аз го карах да им се обажда и той ме лъжеше че се е обадил вече, и накрая разбирам това.. Та те ме съсипаха психически.. А той се покри, понеже те не знаеха, че тпй продава и ме нападаха мен, защото аз нямаше как да се крия, при положение, че нямам вина. Както и да е, дойдох си, разделих се с него и като си дойдох реших да дам шанс на един мъж - сегашния ми приятел. Вече година ми е доказал какъв е, показахме си кирливите ризи от самото начало и вече си знаем характерите. А на онзи не можех да разбера характера съвсем, накрая се чувствах, всеедно, че съм била с коренно друг човек преди това.. Тежка беше раздялата, но като се прибрах и сълза не съм отронила, просто си дадох сметка какво съм спечелила и какво съм загубила от тези негово простотии.. Нямах много -ове..

6.   Реакцията ти говори, че може би е бил прав, като е криел от теб. Ако е нещо, което е в разрез с разбиранията ти, тогава си права, че негодуваш. Но без да се изясниш, излиза, че си някаква паникьорка, която не може да приеме човека какъвто е, а робуваш на своите фантазии. Не може да искаш съвети, без да кажеш, за какво конкретно иде реч. Иначе няма смисъл да пишеш тук.

7.   Какво ще рече двойнствен живот?

Ако ти е казал, че излиза за потича, а всъщност пие бира с приятели...какво толкова?!

Щом не ти е изневерявал...
Да не е таен агент нещо чак сега да ти го е признал?

8.   Много е неясно за добър коментар. Един генерален извод - когато хората привличат те представят най-добрите си и привлекателни страни един на друг. Ако много ровиш, искаш "да го опознаеш", "разбереш", позволяваш да се стигне до сериозни кавги в които има изпускане на нерви и т.н. тогава може да видиш и черти които няма да ти харесат. И последно за което знам, че пак ще нацъкат минусчета, не че ми дреме е извода който не ми омръзва да го повтарям - една жена не може да преценя правилно, това е факт. На тези които ще го оспорят в стил "женската интуиция не греши", къде е сега на авторката женската и интуиция, малките и проверчици в началото и другите подобни глупости? Успяха ли да я предпазят от погрешни завои? Не, обаче знаете ли колко правилни хора са отблъснати заради тези неща? Много. Хайде пак ми говорете за непогрешимата женска интуиция.

9.   Значи, мили хора (важи и за автора на темата "Огромна тайна" - осъзнавам, че може би не желаете да споделяте някои факти, но това първо е анонимен сайт, второ коментиращите нямаме кристална топка, с която да гадаем в какво, аджеба се състои двойнствения живот на половинките ви или каква чак толкова огромна тайна сте научили.
В конкретния случай поста съдържа куп ненужна информация, а е премълчан същинския, ключовия момент, над чиято база бихме могли да разсъдим и дадем по-полезен коментар.
Какво може да значи двойнствен живот без да е на лице изневяра - хомо или би сексуален ли е човека, по хазарта ли си пада, по стриптийз барове ли ходи, запива се с приятели ли, наркоман ли е?! Има толкова много варианти и не всеки може да получи еднозначен отговор.

10.   Зависи за какво точно става въпрос. Ще ти дам един пример. Имам приятелка, която беше с човек, който по принцип от самото начало я тормозеше, но на нея не й правеше това толкова лошо впечатление. Той самия се друсаше, занимаваше се с глупости, но и това не й пречеше. Случи се така, че тя забременя от него. Той я пребиваше бременна, тя разбра, че е лежал в затвора. Не го оставяше, той започна и да й изневерява. Пет пари не даваше за детето, накрая тя го остави. Обаче детето е на негово име. Той теглеше пари от лихвари, продължаваше с глупостите и накрая го убиха. Да, в деня, когато той трябваше да отиде при нея и детето му, той предпочете да си е с някаква любовница, отишли на някаква изоставена сграда, но там били и някакви други от типа на главорези и лихвари, пребили го и го убили. Лежа в кома сума ти време, но си отиде.... и сега търсят приятелката ми е нейното дете. И ги е завлякъл. Отделно на това момче семейството е същото като него и я тормозят. Ако твоя мъж е нещо , което дори малко се доближава до това, изчезвай. Освен, ако не искаш същото да те сполети. Един мъж трябва да е избран много деликатно, важното е да може да си защити семейството адекватно и да не ги завлича в глупости, нито да застрашава живота им. Аз също обичах с години човек, който мислех, че ми е голямата любов, исках да създам дори семейство с него, но си отворих очите, че той е безотговорен и е не наясно със самия себе си. Такъв човек би ме дърпал надолу. Не знам в твоя случай какво е направил, но ако е нещо подобно, недей.

11.   Ах жени, жени, каквото и да напише всяка една от вас тук в този сайт всички и вярвате. Не ли ви идва на им, че авторката си измисля истории за да не и е скучно сама в жилището й. Ами тя нищо не казва какво и е признал, а иска съвет. Не било изневяра!!! и какво може да е било, че да не го спомене. Човека може да е играл карти с приятели или пък шах с някой специален човек или пък може да е бил на някакви спортни състезания. Ако тя се е сърдила, че той отделя време за такива неща много ясно, че не и е споменавал за тях. Нооо той е водил двоен живот. Какво жестоко обвинение. Кажете й, че не си струва да създава семейство с такъв човек. Ама продължавайте да четете и ще видите какви нелепи причини ще измисли за неговия двоен живот, а в историята пропусна да ги каже. Може би й трябва време да ги измисли и вие да й дадете най-правилния съвет.

12.   Авторке, няма как да търсиш адекватен съвет тук по този начин. Явно са ти написали в коментари, че не може да се възприеме какво влагаш ти в двойнствен живот. Ако продава наккотици и е комарджия- заеби го, но ако са някакви малки нещица, които само дразнят. Говорете и се изяснете. То връзката и семейство не са черно и бяло.

13.   И аз апелирам за повече подробности, даже и възраст на страните и продължителност на връзката! :) И понеже не знам дали ще има такива подробности, ще напиша моето предположение. Според прочетеното, залагам най-много на вероятността да става въпрос за някаква престъпна дейност.

14.   Ами то всеки човек си има "друга страна". Ако ти не си готова да го приемеш и с двете му страни, какво правиш изобщо с някого?
Стой си сама и си свиркай...

15.   Щом си стигнала до там да питаш непознати, значи не си струва.