Милион въпроси
Аз съм момиче, на 14 години. Не знам защо, но в последните ми 2 години постоянно си задавам въпроси като '' Съществува ли Бог'', Кога ще дойде краят на света? Защо съм се родила? Ние хората имаме ли мисия? Има ли живот след смъртта? Как се призовават духове? Съществува ли нещо като '' сила, която ме пази''... Подобни въпроси си задавам почти всеки ден. Не е ли малко странно да си задавам такива въпроси. Все пак съм просто на 14. Също така съм проучвала много неща в интернет, относно духове и т. н. Дори веднъж не можах да заспя, защото четох нещо, свързано със смъртта и живота.. Опитвам се да не мисля за такива неща като смърт, живот и духове... Но не се получава. Чувствам се така сякаш съм вманиачена по такива теми... Според вас защо си задавам такива странни въпроси?

Коментари

1.   Прочети книгите на д-р Майкъл Нютън. Има ги сканирани в сайтоже като spiralata, izvorite. Има и много други автори, които чрез научни методи са се докосвали до отвъдното и дори са описали статистически голяма част от структурата и характеристиките му.
Изводите, до които стигат, са че тук сме за да се учим. За да експериментираме и грешим, и да събираме преживелищна информация, която да анализираме "оттатък".
Тези истории с духове в по-голямата си част са измислици. Духовете не са съвсем свободни и не могат да правят точно каквото си искат. Има си духовна йерархия, която се грижи за всичко.
Хубаво е, че си задаваш подобни въпроси. Имаш голям духовен потенциал.

2.   Всъщност е напълно нормално, според мен това са най-важните въпроси на този свят.
Хубаво е, че търсиш истината.
Дали има бог, според мен има, но всеки го чувства различно.
Имаме ли мисия? - Според мен имаме и тя е да сме щастливи и да сме полезни за другите
Дали има живот след смъртта не мога да ти кажа, но интуитивно чувствам, че има
"Съществува ли сила, която ме пази". - всеки вярва в различно, според мен когато живеем щастливо, правим другите щастливи, когато сме полезни за обществото това води до вътрешно дълбоко удовлетворение, вътре в теб кипи ентусиазъм и цялата тази позитивна енергия до голяма степен определя съдбата ти. Според мен има знаци от съдбата. Кой както иска да го нарича.
Истината е, че за да осъзнаеш тези неща, няма как да ги разбереш единствено с логика, това са нещата, които сам чувстваш на интуитивна основа, а интуицията съществува със сигурност.

Дали съм прав или не- за някой друг- Не знам. Но съм прав за себе си. Всеки има своята истина и аз не я натрапвам на никого, защото всеки я усеща различно.

3.   Много сте сладки! Доведената ми дъщеря е на 14. При нас въпросите са: мога ли да си взема коте, а куче, а папагал, а канарче, а бяла мишка, а малко порче и също така искам да ида на море, на кино, на сафари в Африка, на курс по актьорско майсторство, на йога, и също искам обувки с висок ток и да ме запишете на екскурзия до Марс. Ако я слушам истински, означава да полудея. Обичаме ви, дечица златни! Не си тровете главиците с "важни" въпроси. Най-важната ви задача днес е да сте здрави и усмихнати. А защо живеете? Защото сте прекрасни и ни носите радост, затова.

4.   Интерес, любопитство? Всеки човек от време на време се заема с екзистенциалните въпроси. Можеш да намериш милиони отговори, почти никой няма да е съвсем доказуем. В крайна сметка си родена, знаеш, че това се случва благодарение на един бърз сперматозоид и една готова яйцеклетка. Чисто биологично това е ясно. Имаш ли душа? Да, аз вярвам, че хората имаме души. Не знам как се обяснява вътрешния ни глас, това което чуваме в главите си докато четем, още по-малко разбирам интуицията. Вярвам, че всичко в хората е една купчина енергия събрана в простата човешка материя. Приемам, че понякога тази енергия в нас действа в наша полза и се явява като силен и необясним усет за определени неща. Ставаш сутрин и някак си знаеш, че трябва да минеш по друг маршрут към училище/работа, после разбираш, че е станала катастрофа по обичайния ти маршрут. Интуиция. Родила си се, имаш инстинкт за оцеляване, имаш нужда от социална среда, от занимания, от чувства и преживявания. Жива си и трябва да живееш, поради някакви причини. Невъзможно е никога да не засегнеш чужд живот и да не оставиш следа. Да кажем, че си купуваш вафла и в същия ден някой си Иван много е искал вафла, но в магазина е нямало такава. Индиректно си засегнала живота на Иван. Самият факт, че си жива променя много неща. Представям си го като една глобална мрежа от зависимости. Всеки живот докосва много чужди животи, директно или индиректно. Всеки живот оказва влияние върху природата- барбекю, лагер на открито, рециклиране или липсата на такова, че дори и простото ни дишане. Може би простият смисъл на животът е да се усмихнеш на някого, което да му даде мотивация и позитивна енергия и благодарение на това, той да измисли нещо в полза на човечеството...? Кой знае? Може единствената причина да си жива да е да си изживееш живота, за да може три поколения по-късно в рода ти да се появи гении или пък прекрасен оратор, а защо не духовен водач.

Имам разбирането, че всичко е една сложна мрежа от събития, срещи и влияние. Не търси смисъла отвъд. Прекалено е дълбоко и изобщо няма да ти е трудно да изпаднеш в лошо емоционално състояние. Живей, защото си родена. Няма особено значение дали душата ти ще отиде в рая, дали ще се преродиш, или ще се разпръснеш на малки частици и ще се рееш по цялото Земно кълбо, наблюдавайки живота на другите, предпазвайки ги от грешки. Преди всичко останало, ти си тук и сега.

5.   Въпросите изобщо не са странни, а глобално-екзистенциални. Всички си ги задават, но като не намират отговор ги запращат в "девета глуха" откъдето понякога изплуват за кратко. Вероятно, когато се влюбиш, започнеш работа, създадеш семейство, деца, тогава и ти ще мислиш повече за други неща.

6.   Да, Всевишния - Бог съществува и владичествува над всичко. За да изпълни плана Си, позволява сегашното състояние на нещата да се задълбочават докато настане края. Края на света ще дойде скоро след като се изпълнят определени условия посочени в Словото Божие и се покажат знамения. Някои от условията са - масово отстъпление от Христовата Вяра, морална и сексуална деградация на хората, преследване на християни и идването на световен лидер който ще се представя за "бог", ще върши чудеса и личби чрез сатаната и ще иска да му се покланят като на "бог". Към този край се стреми сатанинското сборище или така наречените либерали. Личби които Бог ще покаже за свидетелство, че края идва - дим, огън и кръв, слънцето ще стане черно "като струнено вретище" а луната червена "като кръв", хората ще изпаднат в объркване и меланхолия а "силите небесни ще се разклатят". След тези събития ще дойде Господ Иисус Христос с ангелски армии за да изтреби до крак всички които са с антихриста. Антихриста ще събере земните армии и двете армии - небесни и земни ще се срещнат на мястото в Изрел наречено Армагедон или Ар Мегидо където всички с антихриста ще бъдат убити а антихриста и неговия лъжепророк който го е представял за "бог" ще бъдат живи хвърлени в огненото езеро приготвено за дявола и неговите ангели и където ще бъдат изтезавани с огън и жупел завинаги. В това езеро ще бъдат хвърлени в последствие и всички които са били с антихриста, приели са печата му и са били против Бога. Сатаната ще бъде заключен в тъмница за 1000 години за да покварява хората и тогава ще настане 1000 години мир и земен рай под ръководството на Христос. След 1000 години дявола ще бъде пуснат, ще събере земни множества и ще отидат да воюват срещу Христос и тези с Него. Тогава Всевишния ще изпрати небесен огън и всичките тези множества ще бъдат погълнати а дявола хвърлен в огненото езеро при антихриста и лъжепророка. Тогава сам Твореца на вселената ще дойде и земята, моретата, небесата няма да устоят пред лицето Му и всичко ще се разпадне. Всевишния ще седне на висок бял трон и ще съди живите и мъртвите по записките на постъпките от техния живот и който не е записан в книгата на Живота ще бъде хвърлен в огненото езеро, смъртта и ада ще бъдат хвърлени в огненото езеро. После Всевишния ще създаде наново всичко, няма да има смърт, нито болка, нито сълзи, нито страдания, защото предишното ще е минало.

7.   Много ви благодаря за коментарите.

8.   Сега имам друг въпрос? Никой от семейството ми (според мен) не си задава подобни въпроси. Мислят си за нормални неща. Защо при мен е различно?

9.   Също така през нощта, когато се сетя за тези неща през нощта, започвам да се страхувам, но не знам защо. Също така понякога ме е страх да заспя.