Да го оставя ли само защото "не е мои тип"?
Нека да започна от тук... преди време "споделих" една моя история за мен и едно момче... от чата. Въпросат е че всички ме посъветваха да се срещна с него и след това да преценя дали го обичам или не.

Дълго се колебах... не съм момиче което се хваща с непознати от чата все пак, но както и да е....в краина сметка излязохме, поговорихме. След това (отново в чата) той ми каза че ме обича...попита ме аз какво чувствам...и тук идва момента в който сам поставена пред избор.

Работата е там че като характер той е всичко което мога да искам... допада ми наистина много... мога да говоря с него и така нататак...

Обаче като визия не е нищо от това което харесвам. В смисъл не е грозен... хубав е даже само че..... аз съм висока (175см) и винаги когато гледам за момче "мои тип" в представите ми изплува образат на някои висок, а тои не е. Знам че съм повърхностна... знам че външният вид не е всичко но....

Коментари

1.   В чата можеш да кажеш всичко! Аз не вярвам много на "Обичам те" в чата от мъж, който не ме познава почти.. Но го има и това, че по-срамежливите хора могат да го признаят САМО писмено, а не очи в очи.

Той е всичко, което искаш-ок. А имаш ли тръпка, привличане?? Защото аз много мъже познавам, които са "всичко, което искам", ама като не ме привличат нищо не мога да изпитам към тях. Харесваш го като човек, сега си помисли като мъж желаеш ли го? Ако отговорът е да - въобще да не ти пука колко е висок и как изглежда! Би било детинско и жалко да го изпуснеш, заради такива глупости.

2.   А колкото до това, че "не е твой тип", ти си противоречиш! Типът не се определя от външността, а от характера, а ти сама каза, че е всичко, което можеш да искаш.Н о може би щеше да усетиш ако имаше нещо повече от възхищение към личността му. Аз когато желая някой, изобщо не ми дреме как изглежда, защото е по-силно от мен...

3.   Напоследък все по-често виждам двоики, в които мъжът е по-нисък от жената. Това не би трябвало да е голям проблем ако наистина го харесваш. Е,освен ако разликата не е наистина огромна.

4.   Ако ти е добре с него всичко друго е без значение. На мен се случи същото. Той се оказа ужасно висок за мен и спортен тип, а аз си представях някакъв въздебел и по-нисък. Като го видях направо си глътнах езика. Да не говорим за цвета на кожата и очите-пълно разминаване с моите представи. Обаче се оказа най-интелигентният и страхотен човек, който познавам.
Успех!

5.   Ако знаеш само колко позната ми е твоята история.. и не просто позната - аз съм в същата ситуация. Много ми е трудно и на мен... обаче при теб как стоят нещата... в смисъл изпитваш ли привличане т.е като се запиташ мога ли да спя с този човек или желая ли го - отговорът да е да ... Изключително важно е характерът на мъжа да ти допада, а за височината съвет не мога ти дам, защото и аз съм манячка на тази тема, въпреки че не съм висока, пък иначе представям си...
Ами успех ти желая дано намериш правилното решение...

6.   Трябва когато го видиж дати трепва корема ако я няма тази тръпка значи не е той. Не си повърхностна да ти кажа почти никога не избираме този който е в нашата представа но тръпката е най важна.

7.   Аз вече правя планове за семейство с момчето което не е "мой тип'! Щастлива съм и всеки миг ме радва с нещо! Толкова е... няма вече такива мъже! А винаги си предствях някой як, едър мургав с кафяви очи :)

хахаха. Но съдбата ми предложи слаб, елегантен, зеленоок, тъмнокос и мн. чаровен и нежен! Обожавам го! Любовта непита!

8.   И какво от това, че е по-нисък? Виж какво, идеални хора няма; виж как се чувстваш когато си до него, добре ли ти е? Питаи сарцето си?

9.   И моят приятел не е много висок. Аз съм 172см, той е вероятно колкото мен, но като сложа токчета, определено го задминавам :)))) Но е много сладък и го ценя високо. Външността не е важна чак толкова.