Изневяра ли е според вас?
Приятелят ми отиде на палатки, за които аз не бях съгласна, и се скарахме, при което аз му казах, че всичко приключва и се разделяме, на него му падна батерията и като се върна видях, че една жена му е писала, той не ми каза, тя си е дала номера и му беше писала доста съобщения, той не я беше приел в приятели, когато го питах той ми каза с 300 зора, че са спали в една кола и са се целували, той е бил пиян и ми е бил ядосан за Това, че съм му казала, че всичко приключва, усетил се е и е излязъл от колата да се разхожда, за да прекрати целувките и не й беше отговорил на множеството съобщения, каза ми че й е казал, че си има приятелка, а тя го е попитала какво ще прави с мен и той й е казал, че сме в лоши взаимоотношения, каза ми че е разбрал, че това е грешка и че не изпитва нищо към тази жена.. въпросът ми е да му вярвам ли и да му простя ли и това изневяра ли е?

Коментари

1.   Според мен не е изневяра, след като си му казала, че всичко приключва. Но ако си го казала само за да го дразниш, мисля, че не е било удачно да го правиш. Седнете и поговорете без да се карате. Изяснете си отношенията и тогава реши дали ще му простиш или не.

2.   Ти вярваш ли, че наистина само са се целунали? Според мен е имало и секс, но той ще отрече.
Аз не бих простила. При всяко ваше спречкване ли той ще тича при друга? Да не говорим, че в яда си човек казва всякакви неща. Не че оправдавам това.

А ти защо не беше съгласна за палатките? Вероятно е имало други жени? Защо не отиде с него? Дори да не си падаш по това, в една връзка се правят компромиси. Не се вика и заплашва само. И манипулира. На колко сте години?

3.   Щом си му казала че се разделяте нямаш право да му държиш сметка за след това. Та ако ще да е преспал с цял харем.

4.   От моя личен опит ще ти кажа само едно-да изневяра е и дори и да е съжалил след това много вероятно е при следващото скарване да се повтори. При мен се случи същата ситуация бях се скарала с моя приятел и той преспа с друго момиче, после ми обясни как бил пиян съжалявал и това било, защото съм му казала че се разделяме. И познай какво стана след няколко месеца на един купон каза че се е целувал с някакво момиче тогава вече нещата приключиха и го оставих. Моят съвет към тебе ако за в бъдеще искаш да си с този човек Недей при всяко скарване да му казваш че се разделяте и да правиш скандали защото аз също бях такава и това по някакъв начин отблъсква мъжете. Но в случая ще ти кажа любимата ми фраза: ако нещо се случи веднъж То може никога повече да не се повтори, но ако се случи втори път със сигурност ще има и трети. Така че решението дали да му простиш е твое.

5.   Ако сте скъсали, не е било изневяра. Ако не сте скъсали и той е знаел, че не сте, е било изневяра. Аз така и не разбрах скъсали ли сте тогава или само така си казала. Защото от това зависи дали е било изневяра.

Казуса ми напомня на сериала "Приятели". И там все спореха дали е било изневяра. Може пък от там да си взела историята, не знам.

6.   От авторката: не,че не бях съгласна, а не бях съгласна да ходи без мен,а той не ме покани и не е за първи път да не ме покани ,аз умирам да отидем ей така някъде заедно,ама явно той не.. И той е на 25 аз на 19

7.   От авторката :Реално не бяхме скъсали,защото той не каза нищо по въпроса, аз само му казах,че всичко приключва,защото изобщо не се съобразява с това,което искам аз и той бил ядосан за това и за това го бил направил

8.   Щом си прекратила връзката си заради едни едни палатки...по-добре го остави да си живее живота на спокойствие , далеч от теб

9.   Като кажеш на някого, че късате и всичко приключва, най-логичното нещо е той да си помисли, че сте скъсали. Все пак не мисля, че има способността да чете мисли и да знае, че всъщност си го казала ей така. Това все пак е сериозно нещо, не е като да кажеш някой майтап.

Ако по някакъв начин си му намекнала или показала, че всъщност не е късане, добре, ама иначе как да знае човека.

Винаги съм се чудел на способността на жените да казват нещо, а да имат предвид съвсем друго и после разбира се ние да сме виновни, че не сме разбрали.

Ми казвайте ги нещата буквално. Какви са тия цигански работи да казваш нещо, а да не го мислиш и да нямаш това предвид?

10.   Не съм прекратила връзката си заради едни палатки, а защото ми беше обещал да прекара време с мен, защото напоследък все нямаме време заради работите ни и че напоследък много неща се насъбират, и вместо това отиде там

11.   Към номер 9 :Добре един мъж, ако обича една жена няма ли да се опита да направи нещо за нея, за да я зарадва или да се опита да я задържи, когато тя си тръгва по негова вина, вместо да ходи при друга?

12.   Добре де, разбрахме че си направила напук, но на теб защо ти е този льольо който не те взима с него на планина? Ако те харесваше щеше да иска да е с теб.

13.   Жена съм, ама не мога да се начудя на логиката на авторката и на другите, коментирали преди мен... Щом си скъсала с него, какви изневери, човекът е свободен.
Или се очаква той да чете мисли и да вижда в бъдещето, за да се сети, че си го казала "просто така" и че след 3 дни ще ти мине...
Детски акъл имаш, авторке.

14.   Че какво има да прощаваш? Ти си обявила край на връзката и той е бил в правото си да действа, като свободен мъж. Друг път си мери приказките и не се дръж, като 10 годишно момиченце.

Дядо Торбалан

15.   Ето ти урок за в бъдеще. Речена дума - хвърлен камък. Добре дошла в реалността.
Не подхождай емоционално (трудна работа за женската природа), а ми си мери приказките. Кажеш ли, че всичко приключва. ТО ВСИЧКО приключва.
Друг пример : Ако някога бъдещият ти приятел те попита - какво ти е? А ти се цупиш и му отговаряш - НИЩО. Значи няма НИЩО и неможеш да му държиш сметка за емоционалното си състояние, щом си казала НИЩО. Разбираш ли логиката младо момиче. Повярвай ми, ако подхождаш с уважение към мъжете и пребориш женската си емоционална същност, то ще бъдещ щастлива - гаранция.
Това е - живота учи.

16.   Такива ултиматуми са психарски, аз ще избягам с 300 от теб.
Да ти кажа, щом е имало кола, в която да спи, значи е имало и как да си зареди телефона. Цяла компания на палатки и никой да няма зарядно е пълен абсурд. Просто не му се е занимавало с теб повече за вечерта. И на мен така ми "пада батерията".
Иначе вариантите са два:
Човека е имал план да е с друго момиче, затова не си поканена.
Или пък си ревнивка истеричка и го е срам от теб, защото такава ми звучиш.
Няма изневяра, след "всичко приключи". Другия път като говориш вкарвай мисъл, вместо драма. Много са досадни тия голи заплахи и пет пари не даваме за тях. Бившата ми приятелка постоянно се изнасяше и късаше с мен и след няколко дена сама се връщаше, пък уж аз съм виновен, супер излагация. Накрая като кажеше изнасям се и я питах обещаваш ли.

17.   От написаното си личи, че не му е дремело за скъсването, твоят приятел е бройкаджия, че това вашето е било "кифленска връзка", а ти си наивна птица. Считам се за доста разумен, но понякога не виждам смисъл да давам съвет.

18.   Аз мисля, че по - скоро трябва да се замислиш защо не те е поканил, защо не се интересува от мнението ти. Не е много сериозен, може да не те лъже, но веднага да се целува с друга...

19.   11, темата не е дали я обича, а дали е изневерил.

Иначе смятам,че ако на един мъж му кажат "всичко приколючи" е безсмислено да се опитва да я "зарадва", а и човека може да не е искал и да се събират. ТИ можеш ли да "зарадваш" някого, който не иска да е с теб, без значение каква е причината? Трябваше да и се моли на колене ли, не мога да разбера?

Друг е въпроса вече защо не е искал да я вземе. Причините може да са хиляди, може в него а е вината, може да е в нея, но щом тя е скъсала, той автоматично и на момента става свободен мъж и не е длъжен да дава отчет с кого е и какво прави.

защо веднага е спал с друга? Може да е бил наранен от разсялата,може да е искал свобода, може да си е курвар, може много неща, но каквото е да е, той няма ангажимент към никого.

20.   Много е лесно да съдиш,докато не ти дойде до главата и да нападаш докато не си в тая ситуация! От авторката! Не съм ревнива катеричка,даже съм му дала повече свобода от колкото явно е заслужил

21.   20, ми по тая логика и него не трябва да съдим. А според мен точно него по не трябва да го съдим, защото ти си му казала, че късате. И не знам защо приемаш мненията на хората като съдене. Питаш си и всеки си казва мнението.

22.   Аз съм на 35, нямам гадже засега, но ме интересува, ако имах, а си взема влака за Пловдив-от Варна съм, за да отида на Панаира, или до София, какво ще стане, ако не кажа на гаджето къде ще ходя! Едва ли ще ме пусне за издирване! На палатки не ходя, нямам и намерение да го правя, но просто питам!

23.   Да изневяра е. И да не е ще изневери. А защо се терзаеш. Този човек не иска да е с теб. Иска, но от време на време когато няма друго по интересно занимание. Ако и при теб нещата са така-ОК, но ако очакваш повече, си обирай крушите. Един влюбен мъж никога, дори и да е горд не би постъпил така

25.   Не е изневяря
Ама следващия път като се скарате ще е
Ако те унижаваше нямаше да го направи
Яда не е извинение
Търси си друг

26.   Ако той смята едно ''късаме'' по телефона толкова лесно за раздяла, значи да изневяра си е. Когато човек те обича ще намери начин да ти звънне обратно и да поговорите, щом толкова лесно си е легнал с първата го разкарай този човек от живота си..

27.   Няма никакво значение дали е изневяра. Зарязвай го и не се хаби да мислиш какво е. Този пич не си заслужава.

28.   Според мен, по-големият казус за обмисляне е това, че той е отишъл без теб, при положение, че ти си искала да го придружиш и не си била ок той да ходи сам.
По написаното съдя, че този човек може би не е сериозен към теб и не заслужава да бъде с теб.
Като човек, имал сходни преживявания с бивш, те съветвам да си спестиш бъдещите нерви и да потърсиш щастието си другаде.
Ж29

29.   Номер 20, аз казвам как звучиш, не какъв човек си. И съм бил в ситуацията, ако щеш вярвай. Измислял съм си, че ще сме само момчета и ще й е скучно, че няма къде да спи, че ще умре от студ и др. защото тя беше ненормална и ако случайно се заговоря с друга жена, или ако налея питие на друга, абе да погледна и ставаше драма, късане, циркове, тръгваше по горите, по цели нощи съм я гонил и успокоявал. А, аз го правя от възпитание, не да свалям и няма да стана темеруд заради нейната параноя. Така ме научи да я лъжа, защото в нейно присъствие няма как да се отпусна да се забавлявам, трябва да внимавам постоянно да не погледна, да не кажа нещо.

30.   Начесал ли ѝ е хубаво катеричката? Ако не - забрави за случая!

31.   Към 11 - "Добре един мъж, ако обича една жена няма ли да се опита да направи нещо за нея, за да я зарадва или да се опита да я задържи, когато тя си тръгва по негова вина, вместо да ходи при друга? " - Ами не, по-скоро ще я остави да си тръгне. Мъжете като ни кажат нещо от рода на не си желан си тръгваме. Нещо повече дори да се оправят донякъде нещата след такова казване те няма да са същите, връзката няма да е същата, ще е по-лоша. Използването на подобни дребнави манипулацийки като лост за влияние е ужасно глупаво. Какво да кажем за жените които използват подобни детински цупения и тактики? Ами те са незрели, безотговорни и нарцистични. Например авторката - понеже желанието и да иде на палатки не е удовлетворено, нарцистичната и същност се проявява в детинско цупене и тръшкане и отправяне на драматични лозунги като "всичко свърши", "ти не ме обичаш вече" и подобни. Смехотворно е, но същевременно подобно безотговорно отношение наранява хората близки до тях. После когато нещо стане по тяхна вина, нарцисите пак изпадат в драматизми. Изобщо има една тенденция те да не поемат отговорност за думите и действията си а да прехвърлят цялата вина и отговорност към партньора си и един вид да казват - "Ето той е виновен, той ми го причини, той ме кара да страдам, той е такъв ужасен човек, съчувствайте ми, мога ли аз да му простя" и подобни едностранчиви настроения. Зад всичко това, когато махнем външните пластове на този психологически профил стои следното нещо - тези хора смятат себе си за специални, за уникални, за съвършени личности които са определени за пълно щастие и всичко което застава на пътя им към перфектността и съвършеното щастие предизвиква огромни сътресения в психиката им. Затова всяко нещо, дори и най-малкото което или наранява тънката им душевност или по-някакъв начин не удовлетворява моментните им желания придобива грандиозни мащаби и повод за велики драми и тръшкания. Тези хора просто още не са осъзнали, че този свят е и място на разочарования, трудности, несполуки и че те не са специални, уникални и предопределени да изпитват само щастие. Това обаче е въпрос на емоционална зрялост и устойчивост и сила на характера които се придобиват с времето и чрез преодоляване на изпитания. Черти които тези така детски характери още не са придобили и усвоили.

32.   Мило девойче.. хич не се оплитай в тези мисли!
Изневярата.. не е дали ще прави секс със друг човек за целувки и фб-чатове пък въобще няма за пиша! Детинско е!
Когато човек изневери* той изневерява само и единствено на себе си.. на чувствата си.. на мислите си! Така, че ти каквото и да правиш.. ако той е окей със това.. няма нужда от излишен стрес!
Научи се, да обичаш.. без да очакваш, да ти бъде върната!
Това не е сделка! Ако е любов.. каквото и да става.. тя ще остане!
Никога не сравнявай своите слабости със силните страни на другите! ;) Успех!
Яна.

33.   Реално да-ревнива съм, но си държа ревността за себе си и никога не съм му казала недей да ходиш някъде или нещо, но той никога не е и искал, с изключение на 2 пъти и винаги е сам, аз дори няма да отида, но въпроса е поканата, жеста, аз няма да му вися на главата докато се забавлява, въпроса е че той никога не ме кани, когато има нещо такова и накрая се случва това.. от авторката

34.   Можеш да бъдеш сигурна, авторке, че с тая мадама са се чукали, а ако все пак не са, не е било по негова вина. Но в случая не това е най - важното - в пияно състояние всеки може еднократно да удари нещо чуждо. Не е кой знае каква драма. Но това в случая не е важно, според мен.
По - важно е, че на етап гаджета още той не иска да ходи никъде с теб, предпочита да е сам с приятели и още с кой знае кого. Лъже те /както вече по - горе ти написаха, няма начин някой от компанията, ако не той самия, да е нямал зарядно за телефон/, не му пука за чувствата ти.
Направи нещо за себе си, авторке, и приключи с него окончателно. Има и други мъже, които знаят какво искат и кака да се отнасят с жените.

35.   Авторке, прочети #31, написал е умни неща..
Това, че си на 19 обяснява доста неща обаче: един съвет ще ти дам, нещо, което ти очевидно още не знаеш, защото си млада и неопитна: в една връзка всеки един от двамат има нужда, кой повече, кой по-малко, от време за себе си, да прекара ден с приятели, с други хора, да се мотае, да си стои сам и да си чете, ако щеш... Това няма нищо общо с колко той обича другия, но всеки има нужда и от контакт с други хора без гаджето да е наоколо. Класическото при мъжете е ходенето на риба с приятели, при жените ходенето на кафе с приятелки... Ако проумееш, че трябва да оставяш мъжа понякога да е някъде с някого без теб, ще имаш доста по-малко такива театри....
Правилната реакция от твоя страна в един такъв случай би била нещо от рода "о, значи ще си на палатка два дни? Чудесно, тъкмо аз ще мога да отида с приятели за два дни до морето... " например.... Всичко е точно, той е приятели, ти също... и като се видите после тъкмо ще сте си отпочинали един от друг и ше си се радвате още повече.
DirtyDaddy

36.   До всички обсебващи жени. Не се прави така. Всеки има право да има приятели. И вие си имате приятели нали? Вече съм направо женен, но преди 10 години, когато бях на 20, ако някое гадже ми каже „не можеш да говориш с тази“ и ми гледа телефона и чата и нз си какво си... ами заминава. Аз също имам право на приятели и да общувам с когото си искам. Днес след 5 години връзка и 3 години съжителство си общуваме, с когото си искаме и понягога даже излизаме по отделно. Не си изневеряваме, честни сме един към друг и си живеем щастливо. Няма изкуствени окови. Това важи и за двата пола. Замислете се. Иначе попадате на някой, който мисли като мен и сте Чао, оставате си сами. Поздрави!

37.   Не й отговаря не заради друго, ами защото е искал да я избройка. А теб не те е поканил по същата причина, защото е било планувано и щеше да го направи независимо дали ще му разиграеш цирк или не. Категорично е изневяра. Какво ще правиш? Ти си решаваш.
Ж30

39.   О, и аз имах гаджета, преди да се задомя, но това не ми е пречило да опраша и всяка една появила се фенка!