Защо не иска да спи с мен ?
Пиша ви за да получа съвет, ако някой е преживял подобно нещо. Ето я и моята история. Аз съм момиче на 21 години. Не съм мис Вселена, но се смятам за красива и привлекателна. Трябва да отбележа, че мъжете също смятат таса и в повечето случаи, абе знаете какво единствено са искали от мен. Винаги ми е било проблем това, чувствала съм се много зле, защото някак си си мислех, че единственото нещо за което ставам и ме искат мъжете е за секс. Никога не съм си и помисляла, че ще имам такива проблеми като сегашните. Та нека продължа по същество. Имам си приятел на 22 години. Заедно сме от 1 година и половина. Още от началото усещах, че не е като всички и точно това ме грабна, може би. От началото беше отношенията ни вървяха добре, освен сексуалните. Но не му от давах голямо значение на това, защото все пак бяхме от няколко месеца заедно, въпреки, че ми беше много странно, защото той все пак е мъж. Всичко протичаше така, добри взаимоотношения, но без секс. На 4 месец от връзката ни отидохме заедно на почивка, на море. Всичко ще е наред, казах си аз и се успокоявах, че този път се случат нещата. Не сме на по 15 все пак. Но уви.... Не. 5 дни спах ме все едно сме си чужди. И това е, без секс, без интимността която я имат нормалните двойки. На 6 месец взеха, че се случиха нещата, макар и за секунди де, а и някак сега като се замисля, инициативата беше моя. И тази инициатива все още е моя. Нещата просто не са както трябва. Не се чувствам желана и най-важното, колкото и да го обичам не се чувствам във връзка с него. Та най -съкровените и най - свързващите преживявания между едни влюбени ги няма. Беше ме срам ш да говоря с него по тази тема, все се надявах, че може нещо да се промени. Но се мина година по този начин, секс веднъж в месеца, ако изобщо го има. И то за секунди, без ласки, грубо, даже той не предпочита да се съблича и си събува и дънките на половина, до коленете. Та се взех в ръце, събрах си натрупаните нерви и реших да не ги показвам в тази ситуация. Точно и ясно го попитах защо са ни такива сексуалните отношения. И знаете ли какво ми каза? Че няма причина. От тогава хиляди пъти все като го попитах все не знаеше, все нямаше причина. Казва, че го привличам, че ме желае, че иска да правим секс. Обаче нещата продължаваха така. Все по - често говорех за това. Той стигна до оправданието, че много бързо свършва. Обясних му, че не очаквам часове от него, че ще е по добре даже да ползваме презерватив, за втори път и прочие. Ужким ме беше разбрал, щеше да промени нещата. Но.... сами се сещате какво се случваше отново. Вярно по -често беше, в седмицата един път. но отново по старому. Все едно нищо не сме обсъждали. На мен ми е адски неудобно да обсъждам това с него, никога не съм и мислила, че ще попадна в тази ситуация, но уви. Даже веднъж след един такъв разговор, 3 пъти той не можеше да го вдигне. А аз нали разбирате, че се чувствах кофти от това и продължавах да го разпитвам. Накрая ми каза, че съм му била първата, че не знае какво да прави и как да постъпи. Не ми бил казал за да не му се смея и да не се подигравам. Обясних му че даже ми е мило, че съм аз, че се чувствам специална и че няма за какво да му се подигравам, нищо че по-голям от обичайните младежки прояви. Казах му отново за това време, че не е толкова важно, че държа да ползваме презерватив и да повтаряме, да се съблича, събува и прочие. За това че не искам да се чукам просто с него, а искам да правя любов. Но нещата продължаваха така, а аз продължавам да се чувствам нежелана, изгубих си самочувствието и изобщо желанието да говоря за това. Днес отново отворих темата и той започна отново с незнанието, с променянето, с това, че ще се постарае... Не знам какво да правя. Не искам да спя с друг човек, не искам да му изневерявам, но и не мога по този нелеп начин. На 21 години съм, какво да очаквам като стана на 25? А ако имам семейство с него, но като се замисля и семейството със секс се прави. Ох наистина не знам. Кажете ми от къде идва всичко и защо се държи така. Всяка вечер плача и не мога да заспя, не намирам обяснение. Посъветвайте ме как да постъпя. Не искам да го губя, но не искам и да го задържам по този начин, защото това не е връзка. Аз започвам да се изнервям и не мога вече да ги обсъждам тези проблеми с него спокойно. Чета постоянно, но сякаш такъв случай като моя няма. Отново ми се плаче. Отразява се в целия ми живот и този с околните, не искам да споделям с околните за това нещо, срам ме, но и ми тежи повече така. Вие как мислите? Някой изпадал ли е в такава ситуация?

Коментари

1.   Да, случва се..Има хора, които не изпитват чувства по същия начин и не усещат нещата като мнозинството от нас...
Грубо казано "повредени".
Ако си направиш труда да си свалиш от Читанка книгата "Основни форми на страх" и я прочетеш, ще ти се изяснят доста от описаните от теб неща.
Аз си имах работа с жена на 30, над три години мислех, че има шанс нещата да се променят...но не се променят, няма никога да се променят. Това е все едно да се опиташ да обясниш на далтонист какво са цветовете...Той не го чувства по същия начин, не му липсва, защото нещо, което не познаваш не може да ти липсва.
Моят съвет е да си намериш друг.
DirtyDaddy

2.   Може да се дължи на някакъв негов комплекс (или комплекси). Според мен най-добрият вариант е психолог.

3.   Да, много е важно жените да разберат, че един мъж търси компанията им главно заради интимност. Това е нормалното и здравословно отношение и те трябва да се чувстват поласкани вместо обидени. Явно нещо обаче не е наред, защото много от тях когато им покажеш сексуален интерес се дърпат. После пък се хващат с някой "различен" който не демонстрира сексуален интерес и се влюбват в него, но после секс няма. Причината не е че такива мъже са джентълмени или някакви принцове, причината поради която такива мъже не показват сексуален интерес към дадената жена е, че те нямат такъв интерес изобщо. Тук пак виждаме ясно "непогрешимата женска интуиция" в действие. Тя наистина е непогрешима, но в това да ги вкара в най-кофти и сбърканите ситуации. Същата интуиция която ги кара да се обиждат на тези които ги желаят. После пък секс няма а пък той се очаква по-подразбиране, обаче в днешно време нищо не може да се очаква по-подразбиране. Съответно, жени които смятат секса за много важен в една връзка по-добре да се събират с мъж който ги разглежда като сексуален субект, защото очевидно такъв е сексуален. Ако се събират с асексуален "принц" който ги "уважава" и не им прави намеци после секс няма. Нали знаете - като не цениш нещо го губиш, като не цениш секса и го смяташ за даденост - го губиш, после няма секс - честито. Ето авторката е жертва на промиване на мозъка - когато са я желали интимно тя се е дърпала, защото са и насадили в съзнанието, че един мъж трябва да се интересува преди всичко от личността и а секса е продължението на тази връзка докато всъщност е обратното. Съответно тя се спира на мъж който не показва сексуален интерес и е "различен" и тя се влюбва, женската и интуиция безпогрешно я вкарва в този сценарий. После какво се оказва обаче? Оказва се, че секса не е продължение на романтични отношения, секса просто го няма! Няма и да го има!

4.   ”Та най -съкровените и най - свързващите преживявания между едни влюбени ги няма.”
Не е сексът или физическият допир най-свързващото между влюбени, но си незряла, за да го осъзнаеш, повечето хора са, така че съм сигурна, че ще намериш някой като теб, остави момчето и не го тормози, за него, това е тормоз.

Дотук с духовността, да преминем към предложенията...

Има огромна вероятност да е подчинен в секса, така като те чета, ти си властна и осойна, такива мъже харесват жените да доминират, разпознал те е и затова те е избрал, но има притеснения да сподели секс-желанията си. Имаш ли идея какво е БДСМ? Нямаш какво да губиш, най-много да те зареже, но четейки те, знам, че ти ще го зарежеш след време, така че... опитай - trampling, face sitting, chastity device, ролеви игри където си господарка.
Ако е с такива настройки - почти няма шанс да се възбуди и да задържи интереса си от идеята за нормален секс. Нищо, че е мъж.

5.   Не знам, може да си грозна и затова да не иска

6.   Възможно ли е да е бил насилван сексуално или просто да е асексуален?

7.   Не е асексуален,а няма никакъв секс.опит,не знае какво се прави.Страх го да не се изложи ,а тя като му дудне и го анализира,на него вече и не му става.
Предложението ми е тя да поеме инициативата,като не го плаши предварително и да му набива някакви сценарии,изисквания ,очаквания и т.н.
Ако не се отпусне и влезе в ритъм за месец два ,да ти търси друг.

8.   Голямо момиче си, не знам как си го изтърпяла толкова дълго. Според мен или е асексуален или има някакъв голям проблем, който едва ли ще разрешите заедно. Млада си, не се заробвай с такъв човек.

9.   Не, от самозащита, но просто държа да подчертая, че половин година не бях отваряла тази тема! Не смятам, че съм го притискала или нещо подобно. Просто сама виждам, че има някакъв проблем, а как може да де реши проблема без разговори? Инициативата съм я поела, но това е без значение, положението остава едно и също, каквото и да правя, както и да постъпя, той си го кара по този начин. За асексуалните хора съм чела много, даже и аз си мислех, че е такъв. В много статии пише, че доста от тези хора правят секс като нормалните мъже и жени, изграждат семейство, но просто не усещат същото и нямат физическа и психическа нужда от секс. Но след хиляди разговори с приятелят ми, той се опитва да ме убеди, че му се прави секс, просто не знае защо се получава така. Както ви казах, поемала съм инициативата, веднъж се отказах за да видя какво ще стане, да не е от негова страна да изглежда, че го притискам, но и това нямаше ефект. 2 месеца не правихме секс изобщо. Не че попринцип правим де, но буквално 2 месеца не сме се докосвали, освен да се прегръщаме и целуваме, нищо друго. А честно казано вече започвам да си мисля, че и за това е моя инициативата, защото той като чели само това чака, аз да направя нещо, аз да го прегръщам, аз да го целувам... Не че не исакам, но не смятам това за нормално. Не мисля, че уместно все аз да съм тази, която търси близост, подтискам се като знам, че все едно аз му се моля един вид за всичко, което е нормално за двама влюбени. Имаме редица проблеми, които все обсъждаме, но ефект няма. Наистина не знам как да постъпя, мислех, че най-доброто решение е да поговорим и да изясним нещата. Но по -скоро смятам, че не е асексуален, а просто има нещо, което не ми казва. И от това ме боли най-много, защото ми няма един вид доверие. Знам, че ме обича. Но просто не разбирам защо за всичко чака мен. И казах, че това е най-святото, защото именно така хората се свързват най-много, не се притесняват един от друг, гласуват си повече доверие, изобщо щом се обичат, това заздравява връзката им. Не смятам, че съм грозна. Напротив. Мъжко внимание никога не ми е липсвало, извън работното време, имам участия в конкурси за красота, фотосесии. Но някак наистина в последно време, започнах да се чувствам грозна, несимпатична, отблъскваща и нежелана. Макар, че знам, че не е така, започнах да си го втълпявам и си изгубих самочувствието. Не знам дали е насилван сексуално, нищо подобно не е споделял с мен. Но предполагам, че не е така. Има нещо, което просто крие и го заменя с не знам. Не искам да го оставям, обичам го ужасно много, въпреки проблемите ни не си представям живота си без него. А съм сигурна, че и той ме обича. Просто не се държи така, както очаквам. А нямам огромни изисквания. Просто очаквам една нормална връзка с нормалните за нея взаимоотношения. Не мога дори да се изкажа правилно, защото в главата ми е каша. Искам съвет за да опитам да действам по различен начин да решим този проблем между нас, не искам упреци, въпреки че съм широкоскроена и бих разбрала всяка забележка, не се знае, може и вината за това да се окаже моя. Но в предишната ми връзка, която траеше е години, не съм имала подобни проблеми, бях щастлива, но се разделихме по съвсем различни причини. Кажете какво се очаква от мен в тази ситуация и как да го предразположа и за разговори и за сексуални отношения. Но по-скоро искам да знам причината, защото не ми се иска за заобикалям проблема, а да го разрим заедно. Благодаря ви за мнението. От авторката.

10.   И аз имах един такъв котарак като твоя. Персиец, породист. Три години го водихме по разгонени котки, и то за по 2-3 дена, подлъгахме десетки хора, а той така и не успя да направи котета. Толкова беше глупав горкият, че не успя да се размножи. Накрая го върнахме на хората, от които го бяхме взели, и те го кастрираха...
Та и при тебе така - връщай на родителите и дим да те няма!

11.   Аз съм чувал а и самия аз бях така... като гледах много порно и много лъсках, после не ми се правеше секс и си измислях оправдания. Като правихме секс даже нямах чувство понеже бях свикнал на ръчна. Спрях порното и чикиите и всичко се оправи. И готиното чувство си имах и всичко е точно. На твоя човек му виж историята на тела на компа. Ако гледа порно това е проблема понеже винагу е пренаситен.

12.   Ако ще поемаш контрол, направи го както трябва. Ти го съблечи, ти започни любовната игра, ти му покажи какво точно искаш. Той не може да знае. Момчето сигурно е гледало порно, знае основното, но му липсва практика и няма представа ти какво желаеш. Съблечи го сама, докосвай го, покажи му къде и как той да докосва теб. Ти бъди отгоре и диктувай темпото, знаеш, в началото бавно, а после по-бързо. Казваш, че ти започваш акта, но очевидно го оставяш само да си смъкне дънките и го оставяш той да прави тласъците. Ами, няма как да стане.

13.   Не разбрах един съществен елемент от казуса - той самозадоволява ли се? Всеки мъж произвежда сперматозоиди и тялото му ще го принуди да ги изхвърли, ако той съзнателно не иска - дали чрез самозадоволяване, дали чрез полюции.

14.   Може би се надява на сериозна връзка или просто не иска да прибързвате...