Как един грозник да си намери гадже? Разбрах как.
Не пиша тази история, за да се оплаквам, а да кажа истината и евентуално да намеря решение на проблема. Грозен съм. Ми просто съм грозен бе. Някои хора нямаме късмет и сме се родили с кофти черти на лицето и лоша структура на тялото. Аз съм с големи уши, голяма глава, кльощав, с тесни рамене и широк таз, малки ръце и голям задник. Отврат нали? Знам. Още от малък разбрах, че не съм красавец и няма да съм любимец на жените като порастна. В училище бях аутсайдер, никой не искаше да сяда на един чин с мен, особено момичета - избягваха ме и ме подминаваха както вие подминавате някой клошар. Разбирам ги. Имат избор, защо да се ограничават с мен. В един момент ми писна да се самосъжалявам, започнах да излизам по-често. Да се запознавам с непознати момичета. Трагедия. По-възпитаните дискретно ми казваха да си ходя. По-отворените направо ми се смееха в лицето, как така съм посмял въобще да ги заговоря. Реших, че е по-добре да ги подбирам и си избирах по-невзрачни, горе-долу на моето ниво като външен вид. В крайна сметка една се съгласи да сме само приятели, тъй като си имаше гадже. Излязохме още няколко пъти и отказах. Не е честно спрямо приятеля й, той не знаеше. А и нямахме общи теми за разговор, харесвахме различни неща. По-късно се запознах с друга. Съгласи се да излезем. Срещата беше трагедия. Неловко мълчание, нескопосани опити да завържа някакъв разговор, тя си гледаше телефона, нямаше никакъв интерес, след малко станахме и си тръгнахме. Няма проблем, не съм най-забавния човек на света, разбирам я. След няколко седмици се запознах с друго момиче, даде си номера, писахме си малко, уредихме си среща. Отидох, нея я нямаше. Чакаш 10-15 минути, звъннах й, не ми вдигна, тръгнах си, повече така и не се чухме, нито си писахме. Поне да беше казала, че не иска да се видим, вместо да ме размотава, но както и да е, и това вече е минало. Чудя се какво да предприема от тук нататък. И го реших. Май единственото което ще има резултат е да забогатея. Ще започна да уча сериозно, ще се сдобия с хубава професия, и така малко по малко, след години ще събера някакви пари. Не че съм умен, за мене важи лафа може да съм грозен ама поне съм тъп. Но ще се трудя колкото мога. Може и да се получи. Може след време да пробвам собствен бизнес или пък да продължа да работя, но на по-висока длъжност и за повече пари. Честно, кажете, какъв друг шанс има един грозник, за да си намери жена, освен да забогатее? Днес на опашката в магазина, точно пред мен, имаше един мъж. Около 40-45 годишен. Доста дебел, ама дебел ви казвам, шкембето му стърчи на метър пред него. Същия грозник като мене, само че аз съм кльощав, а той дебел. И с някаква смотана тениска. За капак на всичко беше потен и миришеше. Не преувеличавам, точно така беше. Купи 2 кутии цигари, излезе от магазина и.... и се качи в блестящо Порше Кайен. Май беше чисто ново. Вътре го чакаше някаква мацка. Много яка беше, хубаво я видях. Направо като от корица на списание. Кво да ви кажа... в този момент ми светна, че това е единствения ми шанс. Обаче не се забогатява лесно и ще отнеме години, ако въобще стане. Но и аз пък не търся моделка, нито мис Свят, а просто нормална жена която ще е с мен и няма да ми изневерява. Казвам си го директно. Не че аз ще изневерявам... ако имах жена, дори да бях милионер и да имах възможност, въпреки че е за пари, нямаше. Не съм такъв човек. Не защото съм грозен и нямам голямо самочувствие, просто не съм такъв. Вярно, че няма да е чиста любов, ама какво да направя, не съм имал късмет да се родя готин и красив. Това беше от мен. Айде, че ме чака много работа, сега дори кола нямам.

Коментари

1.   Пич, не се коси! Важното е, че си стигнал до абсолютно ПРАВИЛНИЯ извод относно жените. Няма абсолютно никакво значение/за теб/ как изглеждаш, колко си образован, важото е да миришеш на.... пари. Колкото повече-толкова по-добре. Ведно другите си инстинкти, съвременните жени са развили до съвършенство усета си за имотност, някой го наричат меркантилност, но то си е просто инстинкт за продължаване на рода и ОСИГУРЕНОСТ на потомството. Бях като теб.. почти де-нито грозен, нито беден, но просто безличен. И определено хубавите мацки не ми се лепяха като гербови марки. Сега съм богат... достатъчно богат за да си позволя каквото ми хрумне и да ида където поискам. И.... хубавите жени се появиха, даже без да ги търся. Никоя, разбира се не си признава, че е дошла при мен заради шума на парите. Всяка гони някаква възвишена цел, но крайната дестинация съм... аз. Убеден съм, че и ти ще постигнеш своята мечта, защото вече си я формулирал. Успех :)

2.   Това с парите не е критерии първо, второ в България трудно се забогатява то ако ставаше така... не за друго просто няма кой да те пусне да изкарваш пари колото и умен да си. Искаш да снаеш по-желан и атрактивен започни да спортуваш качи килограми, знаеш ли колко красиви момичета ходят с уроди просто заради тялото ?Не си мисли че добре сложените момчета просто са се родили с това тяло зад него стой пот и безброй дни на блъскане. Нямаш си ни най-малка представa. Tова е по постижимо от колко пари говоря за Българи, самочувствието знаеш ли къде отива като видиж резултат ехеее не можеш да се познаеш. Сега отиваш в най-близкия адекватен фитнес хващаш инструктура за 15 лева ти прави програма за още 15 ти прави план за хранене играеш с него 1 седмица да ти покаже как се ползват уредите и след една година ако си постоянен няма да се познаеш. Щом си успял да превъзмогнеш страхът от това да заговориш момиче значи си класи над много други къде къде по красиви мъже в това ти давам гаранция, не си мисли че като е хубавец му стиска. Но нека не забравяме и интелекта образовай се разшири си мирогледа и общата култура, освен с тяло ако се отличаваш и с акъл а не си прост, просто няма как да не си намериш някоя, няма такъв вариант. You don't get what you wish for, you get what you work for.

3.   Абе ти наистина си много отчаян. Това с богатия шишо и продажното маце наистина ли си го пожелаваш? Това не са човешки отношения, а покупко продажба. По добре да си сам ебати, вместо да се поставяш в ролята на предмет, в случая банкомат.

4.   Казвам ти го като момиче - изборът ти е правилен, НО го прави за себе си, а не за да си намериш някоя. Труди се, за да си доволен ти от живота. За какво ти е някоя, ако на нея ще й е само за парите ти?

5.   Абсолютно прав е авторът. Най-вероятно ще има море от коментари, че не всички са такива и тн

6.   Споко пич, аз пък съм много красив в лицето с леко пухкаво, но мускелесто тяло( просто съм по-мазен ), но с широки рамене, големи ръце и плосък корем ( без плочки) и винаги съм имал пари ( не от мама и от тате) и пак съм имал комплекси да загоравям жените и винаги са идвали те при мене, но по-нормалните жени, никога не са идвали кукли да ме заговарят, но за щастие си намерих уникално момиче, което ме обича до болка и сме си щастливи заедно, вярвай в себе си и ще постигнеш мечтите си!
Не всичко е външен вид, аз никога не съдя по това, не трябва и ти!
Изглеждаш печен и готин, успех!

7.   Разбирам колко трудно ти е (било), чувствайки се цял живот така, сякаш си изтеглил късата клечка; сякаш едни се раждат, имайки всичко, а други... те са в калта и излизане няма. Вярвам ти, че е меко казано отвратително.

Сега си решил, че само дебелата пачка и скъпата кола ще ти решат проблема. Но това е като да лепиш анкерпласт върху туморно образувание - проблемът е другаде и няма да се реши повърхностно.

Въпреки, че е трудно и изисква немалко време, да речем, че забогатееш. Купиш си хубав апартамент в центъра, имаш пълен портфейл, носиш скъпи дрехи и още по-скъп часовник, парфюм, храниш се само в изискани ресторанти... Звучи добре и сигурно немалко жени, търсещи щедър материално обезпечен мъж срещу секс от тяхна страна, ще се задействат. Дали обаче това ще те направи щастлив? Дали ще събуди в теб желание не само за секс, но и за топлина, нежност, грижа - неща, които имаме нужда да дадем, когато обичаме някого. Знаейки, че една жена е с теб заради това, което имаш, не заради това, което е в душата ти... дали това ще те направи щастлив? Или стотици пъти по-нещастен...

Както са те посъветвали и други преди мен - опитай за момент да се отърсиш от гнева и мъката с помощта на по-качествен хранителен режим и тренировки, които да изваят тялото ти. Тренировките можеш да правиш и вкъщи със собствена тежест, има клипчета в интернет. Колкото до храненето - повечко месо, риба, млечни продукти, салати, мед, таханче, по-малко бял хляб и по-малко Е-та - орежи ги, откъдето е възможно, а другите неща можеш да купуваш и на промоция. За няколко месеца ще видиш прекрасни резултати и това ще ти даде допълнителна мотивация, хъс и самочувствие, а те привличат жените повече от всички пари и коли на света.

8.   Тъжно е, че си стигнал до подобно заключение. Ще станеш богат и хоп-всичко ще се оправи, ще имаш жена до себе си и ще бъдеш щастлив.. Повярвай-няма да бъдеш. След като знаеш, че спътницата ти е с теб заради парите, а не заради теб самия, едва ли ще постигнеш вътрешно спокойствие и мир. За някакъв период, да, може да се радваш на женско присъствие, но това ще свърши бързо, защото ще знаеш, че всичко е неистинско, лишено от чувство. Това, което ще напиша, може да изглежда за някого като пълна фантасмагория, но аз вярвам, че все още има жени, които търсят добро отношение и закрила и остават външния вид и парите на заден план. Ако си добър и разбран човек, вярвам, ще се намери тази, която ще го оцени.. дори да отнеме много време. Виждала съм подобни случаи, дори при един от тях, жената беше тази, която нямаше хубав външен вид и беше от бедно семейство. Но беше изключително добра, възпитана и разбрана. Душата й беше красива. И мъжът до нея се загледа точно в това. Сега са заедно от няколко години и изградиха едно прекрасно семейство. Не губи надежда, за всеки влак има пътник, бъди търпелив и забрави, че разковничето на проблема ти ще бъдат парите.

9.   Ей, приятел не се депресирай. Все ще изгрее и твоята звезда. А и красотата е относително понятие. Моята структура също наподобява твоята, но не че се изхвърлям- чертите на лицето ми и изобщо лицето ми не е от грозните- особено когато съм в оптимална физическа форма. Но при мен намирането на половинка е малко по-лесно, защото съм ГЕЙ. Точно така- почти 28 - годишен гей, който се стреми да компенсира по-дребната си костна структура с добре оформено тяло и симпатично (не красиво) лице. Но не съм нисък- 181 см. Така стана, че без изобщо целенасочено да съм търсил някой специален, го открих. По-голям от мен , с който си говорим на един и същ език във всяко отношение. Може би и защото сме учили едно и също нещо. Но и останалите ни интереси съответстват- поне засега. Тъй че не се отчайвай, защото никога човек не знае кога на хоризонта ще се появи някой, който ще преобърне живота му на 180 градуса и ще му вдъхне надежда и сили за пълноценен живот и себеизява. Късмет ти пожелавам!

10.   Цаката е да си мъжкар, не просто мъж. Да имаш увереност и да пускаш забавни шегички. Трябва да си облечен добре според модните тенденции и да ходиш на фитнес. Кви пари кви глупости? Жените не разбират от коли нали виждам. Кефят се на бмв 3-ка от 93-та година за 2000 хаха понеже е лъсната и има джанти.
Нали говорим си за нормални жени, а не бизнес вип дами. Смени гардероба, ходи на фитнес и готово. При мен си става. Сега се сетих за един приятел дето беше в затвораи крадеше дрехо понеже нянаше с кво да се облича. Пари нянаше, телефона му нокиа с фенерче.. купуваше си цигари на бройка. Липсваха му зъбите... ама не му пречеше да ги кърти. Даже жените му купуваха работите. Трябва да си пичага и самоуверен. Жените обичат с ушите си.

11.   "Трудно се забогатявало в България" пхахахахах Ако си наемен работник на заплата естествено, че няма да забогатееш, шефа ти ще богатее от теб. Хора с мислене като номер 2 никога няма да бъдат успешни и богати. При бизнеса се работи здраво първите 5 години, но след това бизнеса сам върви и за няколко години вече ще си милионер и няма да ти се налага цял живот да работиш. Но затова се изискват много знания, опити, лидерски качества, склонност към поемане на рискове, упоритост и най-вече оптимистично мислене, защото трябва да вярваш, че ще успееш. Но ако искаш да станеш предприемач от днес за утре и парите да текат от първия ден няма как да стане, иска се търпение, аз уча маркетинг и счетоводство от 12 годишен и това винаги ми е било единствената цел и съм учил и постоянствал само в областа на бизнеса. Можеш да станеш богат само ако притежаваш своя компания, или инвестираш или пък имаш някакъв талант, но един предприемач или инвеститор могат и милиардери да станат, нямат таван на доходите, докато при певците, актьорите и т. н. това е невъзможно.
Има и вариант, който силно не ти препоръчвам, само да се правиш на богат, по този начин хората ще се заблуждават, че си богат, защото подсъзнателно хората си мислят, че щом някой носи скъпи дрехи и кара луксозни коли е богат. Но този вариант е глупав, и само ще убеднееш още повече, и ще затънеш в кредити.
И трети вариант е да станеш по-красив чрез пластична операция.
И най-важното, което не проумяваш е, че жените не те харесват защото ти самия не се харесваш. Имаш много ниско самочувствие и хората го усещат и това ги отблъсква. Може да не си най-красивия човек, но какво от това? Със сигурност имаш и ти някои хубави черти, но не си ги открил. Какъвто и да си важното е да се обичаш. Жените харесват самоуверени мъже, дори да са най-големите боклуци, ако са с високо самочувствие ще бъдат харесвани. Аз например съм доста красив на външен вид, но и аз не се харесвах и бях сам. А когато си вдигнах самочувствието жените сами започнаха да ми се натискат. Така че, най-важното не е колко си страхотен, а дали имаш всичко самочувствие.
Късмет брат

12.   Яка история, не звучиш изобщо, като неинтелигентен човек. Е пич аз пък се водя за красив, от години ми казват, че съм красив, знаеш, че си красив не се прави и подобни неща чувам постоянно.
И знаеш ли какво ? Успехът ми с женитв не е много голям. Харесват ме признавам, но не това е важното.
Жените се влюбват с ушите. Развий качествата си, превърни се в истински мъж. Имай цели и ги преследвай. Тогава ще видиш промяната.

13.   Парите променят човека, както и хората около него.
Не са гаранция за щастие, а за възможности.

Ако ти сега харесваш дадено момиче, но тя теб не, колкото и заможен да станеш, тя пак няма да си падне по теб, освен ако тя не търси точно това - някой да я глези, независимо от външност и години.
Това теб би ли те направило щастлив?
Да искат да са с теб, но не за това какъв си, а за това, което имаш?
Ако някоя те хареса и сега ще го направи, а не след като ти види колата.

А вече въпросът е друг къде се целиш.. дали не търсиш някоя моделка. Не е нужно да чакаш години и да събираш пари. Има много такива платени..

Въпреки всичко ти желая с цялото си сърце да успееш. И да намериш щастието независимо по какъв начин!

ж,27

14.   Критериите за красиво и грозно са много относителни и варират доста.
За мен успеха към жените тръгва от самочувствието и харизмата, и това да смяташ, че светът ти е под краката /ама не по онзи комплексарски начин/.
Ще ти дам един пример...
Имам роднина, той е вече на 40 и нещо години. Пича има вече два развода и няколко деца. Може да ти свали всяка срещната, убеждавал съм се лично. А като го видиш, един такъв мършав, рошав, няма пари да си оправи зъбите, ходи със стари метълски тениски и смърди на цигари. На вид нито е привлекателен, нито има пари. Обаче има самочувствие до небесата и няма комплекси.
Аз пък на своя ръка, млад съм, на 26 години. Висок съм 190см. строен, спортувам, постоянно вися в залата, нямам крив нос, нямам големи уши, с широки рамене съм и с V образна форма. Обаче хич не ми върви с жените, просто защото никога не съм имал самочувствие. Даже за първи път спах с жена когато бях на 21 години.
Ако седнем някъде заедно, то всички забелязват него. Той винаги е в центъра на внимание и блести с харизма.
Останал съм с впечатлението, че просто винаги има хора, които не изглеждат като "гръцки богове" но просто имат един специфичен чар и харизма, която винаги ги изтрелва напред.

15.   Онази в колата е проститутка.

Alpha, ж. 29 г.

16.   На колко години си? Въобще не ми звучиш като тъп човек, а напротив. Вероятно може да излезе един добър програмист от тебе, ако искаш да работиш нещо за по 2-3к на месец. Въпросът е, че в ИТ хората масово сме подобни - невзрачни, необщителни с жените и тн., и се създава една такава среда, от която е трудно да се откъснеш (но не невъзможно!). Аз съм в ИТ основно заради парите, а от близките години извън фирмата гледам да съм "готин" доколкото мога. Обличам се модерно, ходя на фитнес, имам добро тяло, лицето ми е ок (момичета са ми казвали, че съм красив). И въпреки това не мога да заговарям, досега само пиян или по интернет съм успявал да заговарям жени... На 30 съм и съм имал 3 гаджета. Някой мъже сменят толкова за за една година.. или за месец.

Искам да кажа, че външния вид не е всичко. Но може да не можеш да го усетиш, докато не го подобриш. Преди 3-4 години бях 100 кила и отгоре. Казах си - ще спортувам яко, ще стана 80-85 кила и жените ще ме харесват. Спортувах яко, станах 80кила и... нищо. Да, може би разни мацки на улицата са ме загледали. Но то и къде да ги срещна тези жени? На работа са 95% мъже, а съм завършил преди години, т.е. не ходя на университет и не живея на общежитие, не ходя по дискотеки. Къде да ги срещна тез жени? И какво като бях 80кг и изглеждах доста прилично?

Пробвай да демонстрираш статус.. май там е цаката за това повърхностно и първоначално привличане. По-готини дрехи, готин часовник, готини обувки. Не е нужно да са скъпи, просто да си ходят. И ако си много много слаб, пробвай да видиш какво ти се лепи. Един приятел, който беше много слаб в университета, започна с фъстъчено масло и някакви други неща и успя да качи килограми доста бързо.

17.   Парите не са твоето спасение. С тях е много вероятно да постигнеш още по-голяма душевна пустота, която да те доведе до големи крайности. С тях можеш да си купиш много неща, да, неща, не и любов, грижа, привързаност.. В най-лошият случай могат да те доведат до използването на медикаменти(наркотици), които да те съсипят както физически, така и душевно.. Правилният човек ще дойде, когато най-малко очакваш. Може би е добре да спреш ти да го търсиш, а да изчакаш той да те намери. От написаното от теб си личи, че не си някой глупак, въпреки че твърдиш обратното. Успех, вярвам, че и ти ще имаш своя щастлив край, без помощта на парите.

18.   Номер 3, щом жените се продават, човекът е в правото си да ги купува. Когато така наречените феминистки направят нещо полезно и научат жените у нас, че те нямат цена и мястото им не е на пазара, тогава ще се смеем заедно на последния чичко-паричко с жена до себе си. Дотогава това е суровата реалност! Имаш ли пари, изведнъж ставаш съвършен. Преди това все ще ти намерят някакъв недостатък, който те прави неподходящ за съвместен живот.

19.   Здравей авторе!
За сетен път в този форум ще препоръчам канала на Sandman в ютуб и филосовията която той проповядва. Ако не разбираш английски, мога да разясня повече или да отговоря на конкретни въпроси. Решил съм да давам по един такъв отговор всеки път когато видя тема от човек като тоеб (и мен) в този форум или поне докато не ме баннат.
Идеята е следната: НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ЖЕНИ!!! Спри да бягаш като хамстерче на въртележка в опит да им угодиш и да им се харесаш. Живей си живота за себе си и остави другото да върви на където иска.
Поздрави,
Heisenberg.
MGTOW is the way!

20.   Хайде, стига с тия стереотипи.
Първо, не само това, че си грозен ти е проблема.
Изключително си негативен спрямо околните и си досаден.
По-полека я карай.
Има много нормални жени, които биха излязли с грозен И БЕДЕН мъж, стига той да е интересен, да има някакви качества и да има излъчване на истински мъж, а не на мрънкало на което вечно нещо не му е наред.
Никоя жена няма да си падне по мъж с ниско самочувствие и комплексарски истории.
Към момента ти просто си недоразвит като личност и имаш нужда от работа върху себе си, а не върху финансовото си състояние.
Не може да гледаш на жените като просто някакви кукли, с които искаш да излизаш и да оправяш.
Не се прави така.
Жените и мъжете са на първо място еднакви - хора, а след това вече си имат техните различия.
Докато не започнеш да се държиш нормално с хората, в частност с жените,просто няма да ти се получи.
Никой не ти е длъжен за нищо, независимо дали си грозен или Мистър Вселена.
На никоя жена не й дреме чак толкова за външния вид.
Важно е дали ще я впечатлиш.
Да, има и жени, които може би искат просто пари , но те си имат определени наименования и изобщо не би трябвало да ги сравняваш с нормалните жени, които водят нормален начин на живот.
Да не говорим, че в България масово ЖЕНИТЕ работят и изкарват парите у дома. Чиста статистика, потърси в Интернет.
Това, че има някакви к**ви , на които не им се работи, а само им се лапа... е отделен въпрос.
Просто недей да слагаш всички под общ знаменател и да гледаш на всички жени като на долнопробни утайки.

21.   Бъркаш се. Жените се привличат от статус, не от пари. Парите са само един начин за постигане на статус и обратното - статусът често носи пари. Но парите сами по себе си не са критерий, от личен опит ти го казвам.

22.   Защо по дяволите хората се панират все още за това как изглеждат. В 21 век сме - века на изкуственото. Защо не си събереш малко парички и напр. не си направиш някоя пластична корекция. Вече повече от 50 процента от населението е с някаква корекция (включително и мъжете). Защо жените си слагат силикони, или правят какви ли не корекции - за да се харесат на другите. Направи и ти това бе човек, кво толко. Не всичко е свързано с това да си богат, но за тези неща не е нужно да си милионер - напълно постижими са, стига да искаш да го направиш. И аз съм минала тоя етап на "много съм грозна, много съм тва, онова", но вече не ми пука тъй като знам че с малко финанси ще мога да си позволя по-хубава визия. А и никога не прави нещо, заради някакви глупави женки. Понякога се срамувам от тях и колко предубедени мъжете станаха към нежния пол. Дадох ти предложение, вече всичко е в твойте ръце. Късмет!

23.   Все още имам чувството, че това е трол пост. Ако не е - не си мисли, че диплома се взема така лесно, още повече да си намериш след това хубава работа с хубава заплата - ако изобщо успее, ще минат поне 10-15 години докато го осъществиш (ако не е собствен бизнес, за него не мога да кажа). Но дори да забогатееш - нима искаш да си прекараш живота с човек, който не го интересуваш дали си добре или не - иска само парите ти, отколкото някой, който наистина да го е грижа?

По-добре се стегни и започвай да тренираш. Направи нещо за външния си вид, явно си доста мързелив и само се оплакваш.

24.   Първо - работи върху себе си.
Не всички сме равни, но защо да не бъдем най-добрата версия на себе си като е постижимо ?
Тренировки в залата, бягане, плуване, всякакви активности помагат.

Второ - не търси жена която ще е с теб само заради парите ти.
Да си грозен може да е гадно, но когато намериш жена която иска да е с теб може да си почти 100% сигурен че ще е заради персоналността ти а не заради джоба.

Трето, никога не предприемай нещо без да си сигурен че жената на среща е наистина заинтересована. Когато това стане лесно ще разбереш по начина който говори с теб и по езика на тялото.

25.   ''Бог да пази господ''

26.   Няма лошо да се стремиш към богатство, финансов успех. Това отваря много възможности включително и в социално отношение.
Но ако си тъп както описваш то можеш да трупаш, дори и да натрупаш пари и да ги изгубиш доста бързо.
За мен е удачно заедно с вървенето към финансов връх да работиш и върху усъвършенстване на личността си, социалните си умения и култура, както и да наблегнеш на междуличностните отношения. Много е важно да можеш да комуникираш правилно.
Аз не съм много красива, а и винаги имам поне едни 5 кила над нормата върху себе си, така че съм била достъпна цел и за по-грозни мъже. С някои сме имали отношения заради начина по който са ме карали да се чувствам в тяхно присъствие. Аз се виждам в огледалото, знам си минусите, но някой друг комплимент, целенасочено докосване и грамче хумор- стигат.

29.   Мизоганията много добре сработва в България-ако да кажем грозна жена беше писала изповедта, всичките дето давате акъл на автора да ходи на фитнес, щяхте да се хвърлите през глава с нападки и обиди. Обаче видиш ли ти грозния /сам така нарекъл себе си/ автор бива поощряван, че с един фитнес ще си оправи проблемите
Ами не авторе-няма да ги оправиш
Първо защото мисленето и расъжденията са ти противни-ти гледаш чуждия живот и гора, даже се опитваш да се сравняваш с този и онзи
Освен това да си намериш жена за теб е идея фикс и нищо повече. А идея фикс да не си сам е докарала маса народ до загробване. Там няма чувства, а съквартирантство
Второ скъпи авторе нарекъл сам себе си грозен-ако им се хванеш на тия тука, които ти дават квалитетен акъл да ходиш на фитнес-съжалявам че ще ти го кажа, но ще трябва да бориш всички батки и лапета преди тебе на опашката-така че точно на фитнес няма да ти мине номера
И трето не на последно място-грозен си, защото сам си се определил за такъв!

30.   Защо обърквате човека? Много правилно се е насочил. Първо парите, после някои други неща... Всичко останало, за което му споменавате, пак до пари опира. Фитнес, хранителна диета, книги, екскурзии, ... ВСИЧКО! За да си оформи тялото, да си вдигне самочувствието, да укрепне физически и морално, също са нужни пари.. А необходимостта да ги изкарва ще развие воля, съобразителност, организираност, деловитост, целенасоченост... - всички тези неща, които жените ценят повече от външния вид. Същевременно е правилно, че го предпазвате да не стане скучен сухар, трябва да има време да си разширява кръгозора и да стане интригуваща личност. Това е всичко, което му е нужно на човека. Но може би най-нужното и най-проблемното нещо е волята. Ако я няма, няма как да постигне всичко това. Има някакви ментални практики, упражнения за воля, не бива да се пренебрегват.
Кое завладява жените? При външна любезност с тях, винаги на мисловно ниво трябва да се поставяш мнооого над тях. Трябва да ги гледаш мнооого отвисоко, много снизходително и много покровителствено. Почнеш ли да я гледах отдолу нагоре, да я поставяш на пиедестал, за я изпиваш с очи, като гладно кутренце, тя почва да те презира и да те подритва. За нея не е мъж този, който й демонстрира голямата си емоционална зависимост от нея. Възвишеният романтик в наше време за жените е просто льольо. Така че, в никакъв случай не показвай, че си загорял за ласки девственик, защото така никога няма да ги получиш!! Както е писано в Светото писание, "На имащия ще му се придаде, от нямащия ще се отнеме".

31.   Малко ме разстрои това как си си търсил момичета, грозни като тебе. Аз сума ти време харесвах един кльощав комплексар като тебе и подозирам, че и той ме мислеше за грозна, за евентуално временно решение, докато се разхубави и забогатее. Как ли не го убеждавах в чувствата си, какво ли не правих да го заслужа, но нищо не стана и така и не разбрах къде бъркам. Последно ми рева като момиче как не се харесва и как наддал само 7 кг от фитнеса и прахчетата. Не можах да го утеша, даже го ядосах. Напоследък изглежда по-доволен от себе си - направил е бузки, започнал е да пуска коремче. Не искам да го търся повече, отвратена съм.