Разликата в годините
Дами, кажете с колко години най-много възрастова разлика бихте си хванали гадже, партньор, съпруг?
Били ли сте с мъж с голяма разлика в годините и било ли ви е пречка?

Коментари

1.   Годините винаги са пречка , най-много се хвани с 1 година по-голям от теб .

2.   Колкото е по голяма разликата в годинитие, толкова е по различно поколението, манталитета и оттам по голям шанс за несъвместимост. Според мен над 5 години разлика почва да се усеща осезаемо. Най добре е партньорите да приблизително на една възраст. Разбира се има изключения, но те са изключения не правило.

3.   По принцип годините нямат значение и не би трябвало, но лично аз предпочитам интелигентен мъже около моята възраст или най-много 9 години в негова полза. Възрастта обаче не е критерии за това.

4.   До 20 г

6.   Повече от 5г. не е желателно, защото с времето започват да се усещат пропастите в следствие на възрастта.

Ме

7.   С приятеля ми имаме 12г разлика и по-силна любов не съм изпитвала. Годините не са критерий дали ще си щастлив или не с човека до себе си.

8.   Моя приятел е с 10 години по-голям от мен. Заедно сме от 2 години, в момента съм на 20 и се обичаме много. Вече мислим за деца и сватба.

9.   Възрастта няма никакво значение. Има напълно хармонични двойки с по 30 и повече години разлика, и обратното, тотално нещастни връзки на връстници с разлика месец-два. То е очевидно, но българинът си пада задръстеняк и еснаф, слуша хорските мнения и затова семейният живот в страната напоследък е пълна трагедия. Гледайте само какъв процент са разводите и кой се развежда - дали само хора с голяма разлика във годините? И ако имате поне малко акъл, ще си направите изводите. Това, че голямата разлика пречела, е ПЪЛНА, ТОТАЛНА ГЛУПОСТ. Важни са взаимните чувства, емоционалната култура на двамата, както и целите на една връзка. Ако мъжът иска деца, няма как да вземе прекалено възрастна, защото тя има проблеми с детеродната способност. Но и в тези случаи има изход. Сурогатна майка, например.

10.   В началото на връзката разликата в годините не се усеща, но колкото повече време минава започва да се усеща. Омъжена съм от 15 години и съпруга ми е с 14 години по голям. С всяка изминала година, разликата във възрастта се усеща все по осезаемо. Тази година ще навърши 50, на него вече нищо не му е интересно, не му се излиза, става по небрежен в отношенията си ни, а аз съм на 36 и още ми се живее. И от това няма да ви обяснявам какво следва. Да не говорим и за ревността която се задълбочава с времето. Моето мнение от личния ми опит е по добре разликата да не е повече от 5 г.

11.   С моя приятел имаме 11 години разлика, сега той е на 29.
Много често се караме, защото мисленето ни е твърде различно. Но по-често се обичаме, хаха :)