Той се държи грубо
Здравейте! Момиче на 18 години съм и имам гадже от 6 месеца. Това ми е първа връзка. Той е с 10 години по-голям от мен. В началото всичко беше перфектно, но сега много често се караме. В такива моменти аз не говоря много, защото се разстройвам от думите, които ми казва. Казва ми, че на моменти изобщо не мисля или че съм с детски акъл. В други случаи се сърди, че не му пиша постоянно какво правя и къде съм и започва да ми вика по телефона. Аз мисля, че съм достатъчно зряла, а той след като смята, че не е така, защо изобщо е тръгнал с мене? И така почти няма ден, в който да не плача заради грубото му отношение. Може би проблемът е в мен, че съм твърде чувствителна.. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Мисля, че разликата в годините Ви е твърде голяма, за да имате нормална връзка. Да държи се грубо. Намери си някой на твоята възраст, с който ще имате еднакви интереси и разбирания.

2.   Имате 10 години разлика и явно той винаги ще те приема за незряла. Не мога да разбера как за 6 месеца намерихте причини за всеки ден да се карате? Замисли се той дали те уважава и ако от сега се държи така как виждаш бъдещето си с него. Помисли как те кара да се чувстваш тази връзка? Смяташ ли, че той ще се промени? За болезнена ревност ли говорим? Защо според теб мъж на 28 избира връзка с ученичка?

3.   Ако бях на баща ти мястото щях да ти загрея врата с затвратник а за господин бай уи щях да мина като валек отгоре му на челото му пише аз съм измекяр пазете се от мен това пише на челото на приятеля мойто момиче

4.   Мисля, че тази връзка е нелепа. На много нива. Ако бяхте "зряли", щяхте да го съзнавате. Успех!

5.   Да, проблемът е в теб, стой при него и търпи. Всеки заслужава това което сам си избира нали така?

7.   Ти си на 18 той на 28 - та той е близо до годините ми само където аз съм на 25.

8.   В началото всички връзки започват "добре".

Защо е с теб?
Защото правите секс.
Защото няма друга навита.

Защо се карате?
Защото освен секса нищо друго не ви свързва.

Предполагам ако тръгнеш да го зарязваш ще вземе да ти се моли, да обещава, да ти угажда и така няколко дни. После пак същото.

Дали да търпиш - ти си реши, но раздялата няма да е лесна.

Успех!

9.   Никога не мисли, че си твърде чувствителна! Това понятие се използва от студени хора, неможещи да живеят като истински хора, приличащи повече на роботи. Просто не общувай с такива хора, те правят нещастни хората с нормална чувствителност и даже се опитват да те изкарат прекалено чувствителна.... парадокс. Не ставай като тях, не ги търси, не ги търпи.

Без да го познавам, мисля, че той е доминантен характер, властен, контролиращ, изискващ, но самият той не е успешен в своите очи, затова търси по-несамостоятелна жена, която да обсеби. Може и наистина да те обича, но да не отговаряш на представите му за послушна жена.
Пробвай да му дадеш от неговото обсебване и ако не се отдръпне - обича те, но му е липсвало пълното ти отдаване, ако пък се отдръпне - значи, просто е искал да се наложи над теб.

И не се мисли за много зряла, хората се учим цял живот :)

11.   Тук няма един да те е посъветвал нещо свястно. Пишеш, може би грешката е в мен, че съм много чувствителна... Не в това ти е грешката, че си чувствителна, а че не си правиш труда да се адаптираш към връзката и към характера на човека до теб. Само преживяваш, че ти се кара, но не предприемаш нищо по въпроса, то ест, точно в това е се изразява твоята незрялост - че единствено се самосъжаляваш, а повтаряш едни и същи грешки. Това, че ти е казал остри думи, не значи, че не е прав. Помисли си хубаво - ако е прав, просто трябва да се коригираш, независимо, че ти е обидно. Тук има някакви постоянни апологети на вироглавството - при всяко малко или по-значително противоречие или проблем - хайде, оставяй го! .. То така само ще скачаш от един на друг и се ще се изхабиш, като петгодишна джапанка. Не слушай такива съветници - много са смели за твоя сметка. Другото, което можеш да направиш, е да го помолиш да си поговорите. Кажи му - спокойно!!! - че много те нараняват думите му и че би искала да оправиш нещата между вас, но ти е трудно веднага да се промениш и го помоли да прояви търпение. С това: късай! късай! - сме я докарали до тук - разводите да са повече от браковете. Отново ти повтарям, вместо да се самосъжаляваш и да плачеш, направи нещо, за да се адаптираш към връзката.