Срещнах жената на мечтите си, но късно
Аз съм мъж на 32 години. Моята история е следната, твърде дълго живях сам и имах нужда да бъда с някой. Затова започнах да градя живота си с жена към която не изпитвам нищо. Оженихме се, сдобихме се с жилище, кола, преживяхме доста неща заедно. Но липсата на каквито и да е чувства от моя страна към нея си казваха думата. С годините охладняхме един към друг, започвахме да се отбягваме и превърнахме живота си в една всекидневна рутина, без желание за близост, без емоции, само навика да бъдем заедно.

Тогава случайно се запознах, с жена в която открих всичко за което някога съм мечтал, всичко от което съм имал нужда, жена която цял живот съм търсел. Към нея можех да изпитам всичките тези чувства, които са ми липсвали.

Успях да я опозная и да се влюбя още повече в нея. Но съм с вързани ръце и не мога с лека ръка да зарежа всичко, което изградихме с жена ми дотук за 6 години. Нямам и сърце да и го причиня, тъй като тя разчита много на мен.

Въпроса ми е, дали си заслужава да зарежда всичко, което имам и постигнах, до сега? И с какви очи да тръгна да се боря за единственото, което ми липсва - любов, без да знам дали ще го получа в замяна?

Коментари

1.   Разбира се, че си заслужава, но гаранции за пълен успех няма... както с всичко в живота.

2.   Има едно лафче "Ако ти се работи спри почини си ще ти мине ". Ситуацията ти е същата. Ще мине време това което чустваш ще отмине и ще е като със женати.

3.   Случвало ми се е да искам да съм с някого, да го поттискам повече от година, така и не мина... После се събрахме, но в последствие ми чукаше яко сол на главата и се разделихме....
Чак мен ме хваща страх като искаш да се откажеш от това което си изградил заради някоякоят харесваш, нио ти прецени какво имаш да губиш и действай

4.   Щом нямаш деца действай смело!
Мъж 28

5.   Тъй, оженил си се без чувства, за да бъдеш с някого, както си му е редът - навремето така са събирали младоженците, без да са се виждали дори, но по ред причини същите после са теглили хомота и не са се разтуряли. Сега времената и нравите са други, но щом не знаеш дали ще получиш любов, за какво се бориш тогава? А и се колебаеш, нямаш сърце да причиниш това на жена си - ситуацията е прекалено несигурна. Дали няма да пеживееш ново разочарование - гаранции никакви. Поне докато не си сигурен - не си струва.
Мечо Пух

6.   Дотук аз разбрах, че си постигнал с жена си... нещо материално. ''Всичко'' е ''всичкото материално'', постигнато с нея.
Е, да, доста е трудно да се дели общо имущество, но не е и невъзможно. Ти преценяваш как искаш да живееш- щастлив или по-богат.
Няма нужда да казвам, че първо трябва да прецениш другата жена- дали чувствата й ще са силни колкото и твоите. Дали тя ще е щастлива с теб толкова, колкто и ти.

7.   Щом жена ти разчита много на теб, значи, че от нейна страна положението е друго. Вие с нея сте си достатъчно близки, а на теб сърце не ти дава да постъпиш така с нея, защото го разбираш, а и защото сигурно тя е чудесен човек. Да, 6 години не са малко, но не са и много. Това е един период от вашия съвместен живот. Понякога мъжете си фантазират, че може нещо да имат с други жени, а в последствие да се разбере, че всъщност няма взаимност. Преди да си сигурен, че тя-другата жена няма някакви чувства към теб, просто е излишно да се палиш. Има и друго-всичко е преходно, освен духовната връзка, която човек създава. Външността привлича, ума и очарованието те омагьосват, но обичта е нещо различно. Обичаш някого, в началото, защото е съвкупност от всички тези качества-за теб. Но след време, от цялото великолепие остава много малко-видимо, а невидимо само ти може да знаеш, богатството на душевността на твоя партньор. Заради което го обичаш повече от всякога. Помисли! Ти сам трябва да решиш. Помисли какво ще загубиш в лицето на съпругата ти. Материалните неща нямат общо тука. Но, когато решиш окончателно, колебания не би трябвало да има. Ти си довел положението до тук, и ти трябва да го оправиш. Успех!

8.   Бори се за любовта си докато е време! Защото ще съжаляваш горчиво един ден. Че какво е живот без любов, без страст? С времето ще си омръзвате все повече, ще те дразни дори присъствието й, ще съжаляваш, че си пропуснал любовта. Не стана ясно имаш ли деца, но обикновено подобни бракове се запазват в името на децата. Дори и с деца не е хубаво за тях, защото винаги личи, че родителите не се обичат. Пиша това от опит - и аз като теб, само, че много, много по-късно и без шанс да съм с единствената голяма любов в живота си. Аз - на 58, а тя на 40. С деца, внучета, редица проблеми, които няма да коментирам. И в резултат - тайна, многогодишна, любовна връзка, която ни помага да оцелеем и да усещаме все ки ден, въпреки, че няма как да сме заедно, че живеем.

9.   И защо мислиш, че си постигнал кой знае какво? Жилище, кола и какво от това? Най-важното, най-трудното за постигане е любовта. И то споделената и неостаряваща любов! Мисля, че съветът ми е ясен. Пиши все пак какво си решил.

10.   Склонна съм да се съглася с 4. Децата са основното нещо, което би могло да ви задържи, с всичко останало бихте могли да се справите.
Не съм съгласна с 2, защото при положение, че никога не си обичал жена си, с новата дори да претръпнете нещата ще са по-различни.

11.   Според мен се опитай да поискаш отпуск от съпругата си. Ако е на твоя хал, ще те разбере. Поживей с мечтаната жена и ако нещата потръгнат предприеми стъпката. Знам, жестоко е спрямо спътницата ти, но ако и тя не е щастлива с теб.... би разбрала. Много често виждаме нещата, които ни се иска, защото ни е някак сиво.

12.   Заслужава си...
А защо се съмняваш в чувствата на другата?

Поне докато не си сигурен, не си струва - е най-тъпия съвет, който ще получиш. Сърцата ни са хазартни. А любовта не изисква сигурност.
Смело

13.   Здравей, Приятелю и от мен! Разкажи за тази жена, в която си се влюбил. Тя познава ли те? Харесва ли те? Показвали ти го е? Има ли някакви чувства към теб? Тя сама ли е? Знае ли, че я искаш? Разкажи за нея!

14.   А по-добре ли е да живееш в лъжа и докога би издържал на този брак, който е лицемерен. А жена ти не усеща ли всичко това - твоето безразличие? Жените по принцип имат радар за тези неща. Може пък и тя да се измъчва и да иска шанс за истински живот. А ако нямате и деца....

15.   И какво сега? Ще лъжеш и двете ли? Защото, разбираш ли, на 26 ти е било мноооооого късно... Така става като се жените за първия срещнат, само защото "било време"! Или късаш с любовницата и оставаш с жената и общия бизнес или оставяш жена си и оставаш с голямата любов. Грешката си е твоя (че си се оженил не по любов), сега ще трябва да си платиш като жертваш нещо - или удобния брак или голямата любов. Избирай. Но не лъжи жените, те не са виновни за нищо. Бъди мъж, бъди честен. Така ще запазиш поне уважението им.

Борония

16.   за съжаление и аз съм в подобна ситуация въпреки че съм жена и обичам да казва на мойте приятелки който също са семейни ще го кажа и на теб -Някой ден ще срещнеш жената на живота си, но тогава ще си вече женен!

17.   Когато изядеш една торба сол с жената до тебе, тогава разбираш, дали е жената на живота ти. Същото се отнася и за жените.
И семейства, минали през любов, за да стигнат до такива, са разбирали, че не си пасват. Та къде е гаранцията, че влюбването извън семейството не е същото? Дори е още по-ограничаващо в опознаването и обвива в романтика обекта на влюбване. Проба - и е ясен отговора на въпросите ти. Иначе е загуба на време и енергия да мислиш и премисляш.

18.   Не ги разбирам аз тези неща. Някой си бил самотен, нямал време вече и хоп се жени за първия срещат, после сасипва живота и на двамата! Хубаво, ама като не ти харесва да живееш така, промени нещо, вместо да мрънкаш, като си срещнал подходящата жена бъди с нея, а и така ще дадеш шанс на твоята сегашна съпруга да си намеря някой, който да я обича. Какви са тези трагедий не знам!

19.   От автора: Благодаря на всички за отговорите. За мен беше полезно да се поуча от опита и съветите на различни хора.

20.   Аз си мисля за жена ти, която не е обичана, а също има право на любов. По-добре е да се разделите и да и дадеш шанс да намери мъж, който да я обича. Зашо си мислиш, че тя е щастлива да живее с твоята милостиня? А може би си егоист, който иска да има всичко и не го е грижа за чувствата на другите. Защото ти всъщност нараняваш две жени едновременно. Моят съвет е да освободиш жена си от присъствието си, докато сте млади, защото такива като теб държат в плен една жена да е нещастна цял живот, а през това време пробват с различни, защото видите ли "аз търся жената на живота си". След няколко месеца или години са разочаровани и нещастни и търсят друга и т. н.
Много жалко за жена ти наистина...

21.   Познавам подобен случай. Човекът си среща жени, влюбва си се, поддържа паралелни връзки с години. Едната от паралелните връзки мисля че беше доста години. Пак се прибира при семейството, прави се на грижовен. Но смятам, че това изисква много хабене на време и енергия. Не се развежда, не са го хващали в крачка, но и не се отказва от този двойнствен живот.

22.   Довери се на сърцето си то ще те преведе по най-краткият път! Разума ще те преведе по най-дългият! Казвам ти го от личен опит. Любовта е смисълът на живота всичко материално е преходно. http://vbox7. com/play:e886abb4

Alen

23.   21 - защо си сигурен/а, че не са го хващали? Може и да са, но да си е признал, че си е бил коцкар и номерът с влюбването го играе перфектно. Това няма нищо общо с това, което споделя автора.
Нали не смятате, че всички "влюбени" мъже са такива? Просто на някои жертвите им им вярват. :)))

24.   21 съм. Казах, че случаят е подобен. Не мога да твърдя, че е идентичен. Зная, че не са го хващали. Той ми е споделял. Естествено, не смятам че всички "влюбени" мъже са такива. Обикновено женените се "влюбват" и после им минава, което си е в реда на нещата.

25.   горните коментари са много правилни... ако нямаш деца - нищо не те задържа при жена ти.
Нещо обаче ми прави впечатление - ти мислиш какво би причинил на жена си - жената, която не обичаш.
Питай се обаче какво ПРИЧИНЯВАШ на момичето, което обичаш в момента - вкарал си я в ролята на любовница на женен мъж... И не, 24 не е прав - няма да ти мине, но ако погубиш тази любов, животът ще ти го върне.
Защо се ожени без любов? Имаш последен шанс да го поправиш

26.   Най- важното тук е да бъдеш честен към себе си и към всички останали! Ссмо не лъжи! Защото един двойствен живот е много лоша алтернатива. Успех!

27.   "Цвето, живот без любов и лула тютюн не струва! " (Из "Тютюн"-Димитър Талев....