А които учат в чужбина ?
Аз съм авторът на темата в този сайт „Да се захващам ли сега с гаджета“, който иска може да я прочете. Там всички, с изключение на един ми казаха, как човек трябва да има опит с връзките от по - рано, а не чак когато стане на 25 - 30 години, че като студент средата на човек е по - широка, отколкото когато започне работа и т. н. Но в такъв случай си мисля, че българите, които отиват да учат в чужбина, (аз не съм от тях ) нямат такива възможности, освен ако тук не са си намерили гадже, преди да заминат. Просто защото там ако ще и да има нещо като българска група, възможностите за избор и грешки са значително по - малко, а с чужденци според мен е по - трудно да се хванат, освен ако не планират да останат да живеят там и след като завършат. А дори тези, които учат задочно в България също нямат толкова широки контакти с хора. Та в такива случай как хората могат да си намерят приятел/ка, като същевременно да следват плановете си за образование и кариерно развитие, които за мен и за тях са също толкова важни, колкото и връзките?

Коментари

1.   Ти пък какво толкова си се запритеснил за студентите в чужбина :) Ти тях не ги мисли, оправят се някак.

2.   Tи нито ще завършиш, нито гадже ще завъдиш. Дано има кой да те дундурка, докато си философстваш.

3.   Какви са тези разсъждения. Отиват учат, забавляват се, срещат различни партньори, каквото съдбата поднесе. Моля те "отвори си съзнанието и очите", в живота не всичко е черно и бяло. И в България да си и тук да учиш пак можеш да си намериш гадже чужденец. В животът паралелно вървят много неща. Тези които се отдадоха на учене и оставиха изборът за партьорство по-късно останаха сами. Все си мислех, че това е било присъщо за преди повече от 20 години, но като чета тук в последно време, млади хора с разсъждения на баба ми, чак не мога да повярвам как е възможно. Някога е било комунизъм не е имало нет, но сега светът е отворен, информацията достъпна, откъде такава затвореност и ограниченост не мога да разбера.

4.   "а в такива случай как хората могат да си намерят приятел/ка, като същевременно да следват плановете си за образование и кариерно развитие, които за мен и за тях са също толкова важни, колкото и връзките?"

Първо - не всичко, което е важно за теб, е важно за другите.
Второ, не си дал собствената си дефиниция на връзка.
Трето - откъде реши, че българските момичета и момчета, излизат само с други български момичета и момчета ?

5.   Аз бях единственият в онази тема (8), който те посъветва да дадеш приоритет на образованието си. За връзка не ти трябва опит, както те съветваха другите - и тия с много "опит" нали са имали първа връзка? Значи без никакъв опит са осъществили връзка. :D За връзка са нужни привличане (външно или материално за материалистите/материалистките) и запознанство, комуникация. А за стабилна и удовлетворяваща връзка са нужни още качества като интелект, духовно развитие, широк мироглед, емпатия, материална независимост. Успешна връзка не значи само тя да е по-продължителна от 3 години. Много хора остават във връзка въпреки, че са неудовлетворени от нея. Тия с многото "опит" са хората с много неуспехи. Като всеки умен, можеш да научиш от тях какво да не правиш и да прескочиш направо на успехът им. Но никой от тях не каза дали е намерил подходящ партньор и съвети за това. Предполагам повечето от тях нямат такива или все още са неудовлетворени - един щастливо обвързан човек едва ли има време за тоя сайт. Отминалите изживяни емоции от краткотрайни връзки няма да те хранят когато годините си минават. Радостта от живота не е само в младостта. Сиурен съм, че не искаш да живееш със спомени по отминалата безгрижна младост, както правят неудачниците, а да живееш с чувство на удовлетворенст до края на живота си. Подсигури си бъдещето, дали с учене у нас или в чужбина, а след това (стига наистина да искаш връзка, а да не си от тия, като мен, на които им е по-добре сами) ще намериш подходяща разумна жена.