Първа среща
Здравейте. Аз съм момиче на 19 г. и от седмица и половина имам приятел, който е на 24. Имаме връзка от разстояние, но скоро той ще идва в моя град. Аз съм от София, той е от Бургас. Проблемът е, че много се притеснявам и не искам да оплескам нещата. Не знам как да се облека, какъв грим да си сложа, как да се държа. Проблемът е, че дори не съм имала гадже досега и не съм се целувала и ще ми е адски притеснено, хората казват, че просто трябва да се отдам на момента и да се отпусна, но така звучи много лесно и знам че надали ще е така в действителност. Отделно не знам как да споделя на майка си и баща си, и двамата са много строги и разберат ли че имам гадже не знам какво ще направят с мен. Наистина не знам какво да правя. Какво бихте ме посъветвали?

Коментари

1.   И какво "ще направят с теб"? Пълнолетен гражданин на републиката си от една година! Даже се водиш отделно (от тях) семейство вече. Да не си на 13, че да се притесняваш? С две думи - не е тяхна работа. Имаш пълното право и грам да не им споделяш...
За другото - ако "се оплеска" нещо, значи просто не е бил подходящият човек за тебе! Какво значение имат прически, гримове и дрехи? Не се ли срещат човешко същество с човешко същество, защото са си симпатични по някакъв начин? Облечи се просто прилично, така че ти самата да се харесваш. НЕ СЛАГАЙ МНОГО ГРИМОВЕ - това отблъсква. Колкото по-малко криеш и лъжеш чрез гримове, прически и дрехи - толкова по-добре. Напротив - с дрехите се опитай да подскажеш на човека срещу себе си какво представляваш ти самата. Ако се смяташ за обикновено, скронмо момиче - сложи хубава теникса, обикновена, но стилна пола или пнаталон. Ако се смяташ за някаква тежка дама от висшето общество се облечи официално и го заведи на театър и т.н. Ако се смяташ за изявена спорна личност - облечи спортен екип и го заведи на стадиона да потичате... Това последното са глупости, разбира се, но се надявам да разбираш накъде бия...
Предполагам няма направо да скочите в леглото. Дайте си 2-3 срещи време да се опознаете, да потръгне комуникацията между вас на живо. Може да не се окажете точно такива, за каквито се мислите.
Нормално е в началото да е малко неловко. То няма да е само при тебе, но и при него. Трябва да го преодолеете това състояние, няма как... А за това е необходимо време, 2-3 срещи, както ти казах. Отидете някъде из центъра на разходка. Покажи му София - по няколко думи за всяка сграда. Седнете някъде на хубаво заведение или пица. Поговорете, хапнете. Разходете се из Борисовата градина или... едно време на Панчарево имаше много хубави местенца, сега не знам как е...
Следобед/привечер на кино, театър или нещо, което и на двамата ви харесва. Не бързай да каниш на първа среща у вас (а така ще избегнеш и евентуална среща с родителите ти)...
И това е! Няма гаранция, че ще се получи... Но ако нещо се разсъхне - не бързай да обвиняваш себе си или неопитността си. А и една седмица познанство абсолютно нищо не означава... Правилният човек би се съобразил с тебе, би разбрал притесненията ти, би изчакал, би те предразположил да се отпуснеш...
Смело напред! Каквото и да стане, дори и най-лошото, това е безценен житейки опит, който ще събереш! Който НЯМА КАК ПО ДРУГ НАЧИН ДА НАУЧИШ, освен чрез действие. После ще анализираш какво е станало... Важното е да се действа.

2.   Ти си софиянка и си тръгнала да се занимаваш с мъж от провинцията...... Момиче, опомни се. .....

3.   Е как стават тия гаджета без да сте се виждали?

4.   до 2 - надявам се това да е сарказъм

6.   До номер 2, какъв ти сарказъм, направо си е майтап, на голо д.

7.   До 2 - От къде знаеш че е софиянка? !

Не искам да обиждам никого, но в София едно 10 % са кореняци, а другата половина са събрани от села и провинции.
В този ред на мисли, не мисля че като живееш в София си повече гражданин от другите.

Престанете с деградиралите разсъждения, доказвате колко е жалко съществуването ви.

8.   Носиш най-небрежния грим, който не те закрива, ако може и без грим. Първо виж как ще изтече срещата дали ще останете заедно и когато стане малко по-сериозно ще им кажеш. Държиш се естествено, така както по фейса. Аз съм във връзка от разстояние от доста време, 320 км ни делят. :)

10.   Ако искаш вярвай аз съм във същата ситуация... Но аз съм в Хасково, а той в Свиленград и аз съм на 15 той на 20. Ще следя какво става :) :* успех!

11.   1. Облечи точно тези дрехи, в които се чувстваш най-уверена, като изключим претруфените дълги поли на цветчета :D Идеята е да си дискретно секси. Приготви си няколко аутфита. Късите деним панталонки, например, са лесно съчетаеми с почти всичко. Не забравяй да се съобразиш с пропорциите на тялото ти. Малки чантички тип клач с верижка са също толкова лесно комбинативни. Бял дълъг панталон слим фит. Сандали с къс ток побиращи се в чантата... за всеки случай. ;) Маратонки. Сандали. Не бъди строго елегантна или прекалено спортна. Намери златната среда. На твоята вързраст отиват пастелните нюанси като цвят пудра.

2. Гримът. Лято е и някакъв матиращ фдт или бб крем би свършил чудесна работа. А защо не само една матираща пудра колкото да не ти лъщи лицето на снимки. Гланц за устни в не много искрящ цвят. Спирала. Лек хайлайтър на скулите и бронзант. Не виждам смисъл в контурирането при младите момичета.

3. Косата. Най-важната част. Момчетата си падат по леки морски вълни или перфектно изправената коса. В пинтерест ще откриеш примерни прически според твоят тип. При всички положения трябва косата ти да е добре подхранена. Балсам, лек обем.

4. Гледай на теб да ти е хубаво и не мисли какво впечатление ще оставиш у някой. Ти си това което си и имаш още мнооого време да преоткриваш какво всъщност те прави с една идея по-свежа отколкото си. Усмихвай се и прави каквото ти се прави без излишни предразсъдъци.