Обичам го, но е нисък
Здравейте!
С моят приятел сме заедно от 2 години. Той живее в чужбина и от тези 2 години сме се видели само 5, 6 пъти. Водим връзка от разстояние. Наистина го обичам много, той е като другата ми половина, винаги ме кара да се усмихвам, да забравя за другите си проблеми. Красив е на лице, но е доста нисък - не повече от 169 см. Не че аз съм висока (160 см някъде). Но когато е до мене почти нямаме разлика. Това ми тежи много, защото не се чувствам приятно, сякаш не съм защитена. Жените винаги искаме по-едър мъж от нас. Не съм от тези, които се комплексират от външният вид, но това не е само външен вид. На 23 години е и няма да расте повече. Ако продължа с него и децата ни ще са ниски.
Понякога не искам да продължим повече, но понякога не мога без него.
Ще се радвам, ако дадете съвет и ваши гледни точки по този въпрос.

Коментари

1-50 от 84

1.   Абе ти човек ли търсиш, или разплоден бик? И от най-здравия мъж нямаш гаранция че ще е дете без увреждания, всичко е божа работа. Само дето проблема на теб и такива като теб е, че не ви е дал капка мозък

2.   Не мога да разбера момичетата, които биха оставили приятеля си само заради ръста му. Разбирам да го оставиш ако е някои пълен егоист, глупак, женкар ........, но да го оставиш само заради ръста си е доста, ама ДОСТА глупава постъпка! Казваш че той те кара да се усмихваш и че е твоята друга половина, значи си намерила подходящия. И още нещо човек не си избира дали да бъде 2 метра висок или 1.60м. и все пак твоето момче не е чак толкова ниско 1.69м. си е добре.

3.   2 г. ли ти трябваха да се усетиш, че не харесваш ниски мъже? И по-добре ли е да си с двуметров мъж, който не те бръсне за 5 ст.? Съветът ми е да освободиш момчето от присъствието си, защото той заслужава нещо повече от теб.

4.   Том Круз е 1.70...

5.   Ти не го обичаш истински! Аз пък не харесвам дребосъчки като тебе.

6.   Така! Бившият ши шеф е може би с височината на твоя приятел. Най-грижовния и обичлив баща и съпруг, когото познавам е. Спортува много и е в най-добрата си възможна форма, въпреки това, че не е висок. Жена му недоволства, постоянно му набива в главата и пили дори пред хората, че друга с този ръст няма да намери и едва ли не мъ е направила услуга да го вземе и да му роди деца. Такъв позитивен и готин човек обаче съм сто процента сигурна, че всяка би искала, включително и аз ако не беше обвързан. Така, че цени Човекът, цени качествата, защото винаги някоя по-наблюдателна ще го вземе под носа ти. Бъди мъдра!

7.   Този нали не си го получила от лотарията. И какво е виновен човека, че чак деца да ти прави, намери си друг, ако чак толкова не го харесваш.

8.   Ами подкъси се с една педя откъм главата и ще станете тамън!
Като гледам - и без това не те слуша и не ти трябва...

9.   Номер 2, толкова нелеп коментар. Разбираш хората, които биха изоставили половинката си заради килограми??? Килограми се свалят!!!
Не харесвам ниски мъже, не ме привличат изобщо!

10.   Номер 9, доста богата фантазия имаш. Номер 2 е написал "пълен егоист" - в смисъл на тотален егоист, а не дебел егоист. :D

11.   Ти си луда да ходиш с толкова нисък, мъжа трябва да е поне 180 см.

13.   Хахахахахахахахахаха номер 9 счупи тъпомера, разбрала-недоразбрала се изказва. Човека написа "пълен егоист", не "пълен".

14.   От № 2 до № 9
Като не харесваш ниски мъже за какво вече имаш връзка с това момче от 2 години? Аз например не харесвам грозни момичета и съответно изобщо не им обръщам внимание. Обръщам внимание единствено на момичета където харесвам, а не се занимавам с такива където не са мой тип за да ги лъжа и да им разбивам сърцата.

15.   Миньон, къде си тръгнала да искаш висок мъж, като ти самата си ниска?
Това са 9 - 10 см разлика, не е като да си една глава над него
;)
Комплексираните винаги намират кусури, за съжаление.
Дано това момче скъса с теб, защото си един негативно настроен човек, който не умее да цени важните неща в живота.

16.   Аз си мислех, че ще пишеш, че е по-нисък, а той с 10см над теб и ти не се чувстваш защитена хаха. Сигурно си перфектна, за да се хванеш за такава тъпотия.

17.   Най-добре освободи момчето от присъствието си!
И още нещо - това не е никаква връзка. За 2 години - 5 виждания.

18.   Мъжага 1.80 който да те пребива всики ден. Кое ти харесва повече?

19.   Както ние не щем дебели жени, така и тя не иска нисък мъж. Само дето жените могат да отслабнат, ако не бяха такива мързеливи, докато ниските мъже няма как да пораснат повече.

20.   Това е фейк.

Alpha, ж. 29 г.

21.   Аз самата бях много влюбена в мъж на същия ръст. Аз съм 154-5. Просто бяхме уникална гледка, двама дребосъци :D. Обаче си беше голям мъжкар, можеше да се бие по принцип и последната мисъл ми беше, че не може да ме защити.. Имаше си самочувствие, но в крайна сметка се разделихме от несъвместими характери. Никога обаче не ми е минало през главата да го оставя заради ръста му. Това е страшно повърхностно. Той можеше да е нисък, но имаше много здрав вид, това за мен е важното, един човек да е здрав, въпреки че конкретно в този човек ме грабна по-скоро това, че можеше да създава момент и до определено време си прекарвахме много добре, водили сме много задълбочени разговори.. но нещата се променят ://

22.   Бе, честно казано, разбирам те. Била съм в подобна ситуация. Преди години общувах с един момък, бяхме близки, той искаше повече, но ръста му ме притесняваше. Аз съм по- нисичка от теб, следователно и той беше. Честно казано, имаше и още един фактор, който ме притесняваше, но той не е важен сега. Иначе си беше, а и все още е много добричък и голям симпатяга. Но пък, от друга страна, бяхме само приятели. Щом го обичаш и те прави щастлива, не мисля, че има повод за притеснение.

24.   Това не зависи от него...

25.   Дааа, при връзка от разстояние ръстът му се търпи, но като застане до теб, те дразни. :D Ами продължете си да си чатите и да се гледате само на камерата, пък за на живо си хванете други гаджета.

26.   Уау,
тая тема е такъв бейт, че направо се изумявам как е могло модераторите да я постнат.
Но в случай че не е, съветвам авторката да остави този чивек, понеже той явно е педофил - момиче с такова мислене не може да е на повече от 13 години.
И още един въпрос - Какво точно помага нашето мнение по темата? Какъв съвет се нядяваш да получиш?
Ако бях на мястото на пича и разбера че мислиш така щях да тегля един здрав секс за последно и да те зарежа.
А , и още един въпрос - Аз съм мъж на 25 и съм висок 1,65. Кой е най-безболезнения начин да се самоубия?

27.   Причината е, че връзката ви не е реална. Понеже вие не сте заедно ти си търсиш някаква причина да го отрежеш. Нормално, с тези интернет любови.

28.   Аз съм 162, мъжът ми 195 и синовете не са високи. Моят род е дребен. Така че, с твоя ръст и Леброн Джеймс да забършеш, пак може да имаш ниски деца.

29.   Няма лошо жена да си пада по високи мъже. Но щом си пада по високи да си търси високи. А не да си чати две години с нисък мъж и изведнъж да се сети, че той бил нисък. Това е подло.

ПС: мисля, че темата е провокация.

30.   От какво да се чувстваш защитена? Саблезъби тигри ли бродят около твоята пещера? В съвременното общество, мъж с висок статус, ще предложи много по-голяма защита от мъж с висок ръст.

Дядо Торбалан

31.   Абе и аз не харесвам ниски мъже. Друго си е като те прегърне, да заровиш глава в гърдите му, да се изгубиш в него, да усетиш колко е здрав и мъжествен на съвсем примитивно ниво. Висок и мускулест мъж за жената е като стройна и елегантна жена за мъжа - няма по-хубаво.
Обаче защо въобще си тръгнала с това момче? Не мога да си обясня как можеш да тръгнеш с някого, когото не харесваш физически. То колкото и да си допадате като характери, интереси, бла-бла, ако не ти става едно такова хубаво като го видиш, за какво да си говорим.
Той не е виновен, че е нисък. Като не харесваш ниски мъже, просто не се хващаш с такъв.

32.   Здравей, мила.
С моят мъж взехме сперма от скандинавски донор (висок мъж, пилот).
Обсъди с приятеля си тази възможност. Ако те обича истински, ще се съгласи.
Аз имам същия проблем (мъжът ми е по-нисък от мен). Това спаси брака ни.

33.   Само да кажа, че майка ми е около 158см, баща ми е 168см, а аз (синът им) съм 186см, а сестра ми е 182см. Това, че и двамата сте "по-ниски" (в кавички е, защото не сте реално ниски.. ниско е да речем под 1.55) не значи, че и децата ви ще са ниски. Но няма гаранция и, че ще са високи, разбира се, например имам и връстници, които са колкото или по-ниски от родителите си.

Освен това той е по-висок от теб, което е основно изискване за повечето жени.

Според мен ръстта не е основната причина да мислиш за зарязване. Вероятно се е появил някой друг на хоризонта, или някоя твоя приятелка ти е вкарала подобни идеи, или някъде си го чела това.

34.   "защото не се чувствам приятно, сякаш не съм защитена" - да, това съм го забелязал, има нещо такова при жените. Въпросът обаче е - това ли е най-важното нещо за теб? Височината ли е най-важното нещо в един мъж за теб и можеш ли заради нея да неглижираш всякакви други негови недостатъци? Ако това е най-важното нещо за теб - ок. Ако обаче си просто претенциозна и искаш и това и онова и трето и четвърто, то това не е ок.

35.   НОМЕР 32, хаха - мислиш ли, че висок, красив и атлетичен скандинавец пилот е закъсал до толкова, че да бие чекии с порно списание и бурканче в ръка в някой кабинет за 50 евро примерно?

За тези донори на сперма има и доста вицове. Разира се, всички са по 2 м, красиви, интелигенти и руси със сини очи, обаче са толкова закъсали, че трябва да дават сперма по банките.

Благодаря, че ми оправи деня!

36.   35 - A представи си, че е натурализиран скандинавец и бебока се роди черен ... или айде мулат ;) Тогава какво ?

37.   Ако наистина го обичаше нямаше да постнеш темата.

Помисли как ще се почувстваш, ако го изоставиш и после го видиш щастлив с друго момиче?

Свестните мъже не растат по дърветата, ако ти не го искаш някоя друга веднага ще го грабне.

Но ако наистина външния вид е от такова значение за теб, по-добре приключи тази връзка и не губи времето на момчето.

38.   до 32: Ужас... cuck mentality-то е навлязло и в България. Дано се шегуваш, де, дано да си някой гаден трол шибан. "Ако те обича истински, ще се съгласи да отгледа чужди гени!". Хахаха... не те обича истински, просто е отчаян и не става за друго. Може да е импотентен или да е травестит, който си е сменил пола и да няма спермогенеза.

39.   Аз пък те разбирам. Много е кофти и все това ще те дразни. Моят пък е много космат и стаята му е пълна с боклуци, които не изхвърля с години и семейството му е ужасно. Не знам дали има съвършени, но пък защо трябва да се задоволяваме с нещо, което не ни харесва напълно. За момента, ако те устройва бъди с него, но не го допускай напълно в живота си.

40.   33, сигурен ли си, че този ниския е баща ти? Няма как и двамата родители да са под 1.70, а ти да си толкова висок. По-скоро майка ти си е легнала с когото трябва, за да забременее, а после е ползвала нисичкия ти баща за съпруг. Често срещано е това.

41.   32, скандинавските страни са водещи в Европа по висок процент малформации. Ако имате късмет бебето ще е само със заешка устна, а не олигофрен.

Дядо Торбалан

42.   Темата по същество е интересна, но е пълна измислица на някой с болен мозък (дали е мъж или жена, само той/тя си знае иззад анонимната клавиатурка). Тук съм напълно съгласен с вече изказаното мнение от номер 20, макар че в други теми често се чепкаме с нея. Аз самият в друга тема съвсем наскоро бях писал коментар, в който споменавах някои действителни случки, които се засягат горе в настоящата тема от страна на автора/ката, обаче това анонимно човече тук преиначава думите ми по много грозен и недодялан начин и от километри си личи, че цялата история е измислена и е с цел нарочна подигравка и забавление на гърба на коментиращите, насъсквайки жени срещу мъже. Почти съм убеден, че въпросното човече пише и подстрекава хората допълнително и от някой от горните коментари, преструвайки се на възмутен мъж или възмутена жена. За съжаление, съм забелязал тук немалко подобни анонимници тук без личен живот, но с излишно време за прахосване, които с пуканки в ръка седят отстрани и се смеят на нормалните хора.

43.   Дори те знам защо си губя времето да ви пиша, ама айде да мине от мен.

Как може да сте толкова повърхностни? "Искам да потъна в гърдите му и да усетя мъжкото му тяло.. " и т. н. и т. н. Няма лошо, това ви привлича, но едва ли не всеки, който не е такъв не става и дори няма право да говори с вас. Вие сте хора без реалистичен поглед. Да кажем, че този така мечтан мъж се появи. Сега искам да станете от компютрите си, да отидете до огледалото и да видите дали имате супер тренирани бедра, изящно дупе, страхотно лице и т. н. За съжаление отговорът е не. Вие сте с паласки, увиснали, слагащи грим, мислейки, че това прикрива отпуснатия ви г*з. Откъде знам това? Просто жена, която тренира едва ли ще коментира тук. Тук коментирате БЕТА хората , които нямате топки да излезете и да потърсите човек, който да е до вас, а само мечтаете.

Опс, и аз коментирах. Явно съм БЕТА.

44.   Ръстът не зависи само от родителите, а от начина на живот, хранене, спорт. Едно време са били дребни като цяло хората. Днес какви са? Аз съм 1.55 а синът ми на 14 г. гони 1.85 а още колко има да расте. Висок, умен, забавен, богат и ПРИНЦ е има само в мечтите.

45.   "32. Здравей, мила.
С моят мъж взехме сперма от скандинавски донор (висок мъж, пилот).
Обсъди с приятеля си тази възможност. Ако те обича истински, ще се съгласи.
Аз имам същия проблем (мъжът ми е по-нисък от мен). Това спаси брака ни."

Ако е истина, кой е по-глупав? Не мога да преценя, мъжът или жената, помогнете!

46.   Момиче, как да ти го кажа по-меко? Тия неща дето си ги мислиш са направо смешни! Аз съм колкото теб 1, 60 см, а моят любим е около 1, 65 см и дори за секунда не съм си помислила Боже, колко е нисък, трябва да го оставя, защото не чувствам защитена бла бла. Това е Божа работа. Просто според мен не го заслужаваш това момче и не го обичаш истински, щом такива глупави неща, които не зависят от него дори те притесняват. Намери си някой, който е 1, 80-90 тогава, да видим дали ще те устройва това

47.   Аз съм ниска. Всичките ми мъже са били над 180, дори и над 190, но най-голямото ми привличане, както и най-добрия секс беше към най-ниският ми партньор. Към 170 е май. И аз предпочитам високи мъже, но в случая височината въобще не би ме отказала от този човек. Всички имаме идеали. Нормално е. Ненормално е над 16 да търсим само тях в хората около нас.

49.   П7сах току-що, но добавям: и аз съм миньонче, но и аз харесвам и предпочитам високи мъже. Аре стига вече с комплексарските ви глупости вече, а? Дори и някоя жена да е с по-дребен мъж, винаги ще заглежда и въздиша по-високи 8 добре сложени мъже.
Много сте интересни мъжете, вие имате предпочитания т.н. а си съобразявате, че ние сме слепи или без хормони, без сексуални желания може би (да, дребните мъже ни лишават от неща които само по-висок мъж може, например да ни вдига на ръце, да правим секс с крака увити около ханша му без да клекне хахах и още нещица) вземете малко се осъзнайте! Ако искате де, иначе ще си стоите самички или рогати ако някоя все пак е намерила "добрият човек у вас" а другото на друго място.

50.   До 32, пилот даа, в селскостопанската авиация. То и коло е висок не се знае, и колко рус не се знае, малее ...

51.   Споко скъпа, пигмеи като тебе са вървежни - можеш да надуваш кавала права, все пак. Ако след думата "обичам" следва суетна претенция като "нисък е", "дебел е" или "не мисля че перечът му трябва да има вкус на бахур с кисело мляко", то ти не го обичкаш толкова.

Добрата новина е, че можеш спокойно да го изоставиш - той само ще спечели от раздялата, бъди сигурна. Не спомена други свои недостатъци освен ръста, така че сигурно си перфектна - намираш си най-нацепения и висок чичко полицай и всички несигурности покрай безопасността също са решени. Просто е, наистина - показваш някому отдалече сочните си плоски гърди, прибираш в задния си джоб висящите срамни устни, прикриваш с шапка сключената си вежд и си готова.

Не е нужно да ми благодариш за съвета, знам че е безценен.

52.   Зарежи го, не го заслужаваш! Това е глупава причина, разбирам да си 180 висока и той да е 160, да окей. Защо изобщо си тръгнала с него?

53.   Момиче, високи мъже с лопата да ги ринеш, ама свестните не растат по дърветата. Да не изпуснеш питомното, че да гониш дивото?

1-50 от 84