Образование или любов
Здравейте, момиче съм на 18, а приятелят ми е на 20. Заедно сме от 7месеца, аз завърших училище и щу съм студентка 1курс, а той ще е 2ри. Обичаме се, разбираме се, всичко е прекрасно, но той е студент в България, а аз ще трябва да замина скоро в Англия да следвам. Той знае за това и говори как щял да идва с мен, но нито пари е събрал, нито е казал на техните, нищо, иначе говори колко много ме обича и не иска да ме губи. Аз не искам да му развалям бъдещето и заради мен да загърби образованието си и мисля, че най-удачният вариант е да му кажа, че е по-добре аз да замина сама. Само че той не вярва във връзки от разстояние, аз също не съм им голяма фенка, но съм готова на това. Дори и това да стане шансът да ми изневерява тук в България като остане сам е доста голям. Моля ви за съвет, много съм объркана, обичам го ужасно много и ако се разделим ще се съсипя, откакто сме заедно се виждаме почти всеки ден и не знам какво да правя, а времето лети и след месец трябва да замина...

Коментари

1.   Разбира се образованието, любовта днес я има, а утре не. Побеждават практичните.

2.   Не си проваляй образованието. Тъкмо от разстояние ще провериш дали това момче е за теб. А и тези връзки на ниска възраст по начало са нетрайни.

3.   ОБРАЗОВАНИЕ!!!

4.   Избери любовта. Уж сигурното образование води до мизерна работа в офис, пълен с мързеливци, които ти прехвърлят работата си. Защо трябва да замразяваш сърцето си още на 18-19 и да се превърнеш в поредната бездушна егоистка? Така ти натякват родителите? Е, не са прави. Зарежи измислени емигрантски амбиции, намали очакванията си към живота и ще живееш много по-спокойно.

5.   Аз бих избрала образованието.

Ме

6.   Ако заминеш сама всичко ще приключи ти избираш какво искаш :)
Той няма ли как да прехвърли също да учи в Англия, но е трябвало предварително да говори и с родителите си ако могат да помагат, просто избора е ваш лошото е, че на теб ти е платено всичко все пан млади сте ще има и друга любов, но ти си знаеш както прецениш.

7.   Здравей! Знам, че ще ти и изключително трудно и за теб е невъзможно да се откажеш. Съветвам те да говориш с него и да му кажеш да избере това, което иска и според мен образованието или каквото и да е било не може де ви раздели. Помни, че каквото и да стане си има причина и е за добро.

8.   Както има друга любов, така има и друго образование. Запиши се в български университет и ще си спестиш доста глабовоболия, и без друго навсякъде е едно и също. Както каза №1, побеждават практичните.

9.   Аз съм във връзка от разстояние и мога да ти кажа, че това е едно сигурно изпитание за любовта. Да, в началото е много много много трудно и дори след време, когато се предполага да си свикнал, все още има моменти, когато си на път да се сринеш психически. Но ако двамата се обичате и имате планове какво ще правите СЛЕД това, те съветвам да заминеш. Образованието е изключително важно, но и любовта не остава по-назад. А ако те е страх, че нещата могат да се разпаднат, значи се съмняваш във връзката си. Обичате ли се силно, даже и разстоянието не е пречка.